Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-16, 00:02   #2581
caameroon
Rozeznanie

GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
znam coś o kolorze kawki z mlekiem z delikatnymi drobinkami, ale to nie jest naturalne.. Jak chcesz to ci napiszę co na PW
Szukałam zdjęć soft bronzera i niestety nie umiem znaleźć.. ale to mój ukochany bronzerek i krzywdy sobie z nim nie zrobisz.. skoro ja nie zrobię, a ja mam baaardzo jasny kolor skóry

Ja widziałam ten brązerek na zdjęciach dlatego wpadł mi w oko ale musiałam Was zapytać Właśnie szukałam czegoś bezpiecznego to może by się nadał

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
ja też go używałam i potwierdzam, że nie ma drobinek. Niestety dla mnie był trochę za jasny i prawie niewidoczny

Od dwóch dni jestem zakochana w miękkim balsamie LF dotyk motyla ( dzięki gayence) jest idealny. Świetnie się rozsmarowuje ( już nigdy nie wezmę twardego balsamu), skóra jest gładka i miękka w dotyku, zostawia delikatną tłustą warstewkę ( którą ja uwielbiam zwłaszcza zimą) szkoda tylko,że nie ma innych opcji zapachowych...must have koniecznie !
fiolka dzieki za opinię A mogłabyś mi powiedzieć jakich minerałków używasz, w sensie kolorów? Bo chciałabym się rozeznać jaki ten brązerek jest

Kusisz

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline  
Stary 2012-01-16, 00:56   #2582
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Anulka, zaskoczyłaś mnie Ale troche odmiany też Ci się przyda
Oj z zapachami to racja, niestety.. ale zobaczysz wpadniesz na to co Ci ambi pure przypomina jak już Cię to przestanie tak męczyć

padłam ze śmiechu!!

Dziewczyny, a używała któraś z Was kiedyś brązera EDM soft bronzer? Bo on jest chyba dość jasny i kuku sobie nim nie można zrobić a wiecie czy on jest z drobinkami? Bo oglądałam swatche, wyglądał jakby ich nie miał ale różnie bywa
mam posiadam potwierdzam - matowy bez drobinek, mam go duuuzo, to mogę podesłać on tylko dla bladolicych sie nadaje

kotwilka jest offline  
Stary 2012-01-16, 01:07   #2583
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
mam posiadam potwierdzam - matowy bez drobinek, mam go duuuzo, to mogę podesłać on tylko dla bladolicych sie nadaje
A no właśnie, ja przez pewien czas byłam pewna że jestem bladolica a jednak jeżeli chodzi o minerały to zwykle jestem na poziomie light, light medium.
np Lumiere Light Warm zimą a latem Light Warm z domieszką Light Medium Warm lub Light Medium Golden.
Chociaż znowu z tego co pamietam w EDM miałam chyba podkład na poziomie fairly light...
Stary 2012-01-16, 02:34   #2584
Ishani
Zadomowienie

Hej dziewczyny, orientujecie się może czy gdzieś w W-wie można kupić stacjonarnie Logonę?
Ishani jest offline  
Stary 2012-01-16, 07:40   #2585
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Ledwo weszłam, a już kuszą jakimś miękkim balsamem, akurat jak mam strasznie suchą skórę i zastanawiam się, czym ją ratować

Możecie mi polecić coś delikatnego do mycia buzi rano? Mam glinkę, ale nią wolę działać wieczorem, rano potrzebuję tylko zmycia tego, co się nie wchłonęło w ciagu nocy
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-01-16, 08:37   #2586
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Możecie mi polecić coś delikatnego do mycia buzi rano? Mam glinkę, ale nią wolę działać wieczorem, rano potrzebuję tylko zmycia tego, co się nie wchłonęło w ciagu nocy
Gdyby nadal był Dr Scheller to bym ci jego poleciła. Moje KWC. A tak może z Alterry ten krem do mycia twarzy? Mi bardzo odpowiada, a podchodziłam do niego sceptycznie.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2012-01-16, 08:52   #2587
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, orientujecie się może czy gdzieś w W-wie można kupić stacjonarnie Logonę?
O ile dobrze kojarzę, to w Organic Farmie powinna być Logona (Złote Tarasy, Pasaż Ursynowski...) Ale na 100 nie wiem...
A... na 100% można zamówić w organeo i odebrać osobiście (na Ursynowie

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-16, 09:30   #2588
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Ledwo weszłam, a już kuszą jakimś miękkim balsamem, akurat jak mam strasznie suchą skórę i zastanawiam się, czym ją ratować

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Gdyby nadal był Dr Scheller to bym ci jego poleciła. Moje KWC. A tak może z Alterry ten krem do mycia twarzy? Mi bardzo odpowiada, a podchodziłam do niego sceptycznie.
Właśnie miałam polecić ten sam krem do mycia co Wachlarzyk Ja też jestem bardzo zadowolona z alterry
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:00   #2589
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Wachlarzyk, gayenka, dzięki za propozycje rozejrzę się za nim, jak wrócę do Krakowa
Dzisiaj rano umyłam głowę Skrzypiacym Mydłem z LF (najpierw najdokładniej jak się dało wypłukałam Vatikę, ktora nałożyłam na noc ciepłą wodą) i jestem mocno rozczarowana, bo w ogóle mi nie domyła włosów są okropnie tłuste..
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:20   #2590
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Dawno nie wrzucałam fotek, bo coś ostatnio mało kupuję
A tu proszę:
1) wspólne (dla kilku osób z wątku i nie tylko z wątku) zakupy na wyprzedaży w Phenome (mydełka dawali gratis do zakupów powyżej pewnej kwoty - co ja się nabiegałam,żeby dla każdej było
2) z moich wspólnych zakupów z Anulą olejek Khadi (do ciała, przeciwko rozstępom) mam nadzieję,że zadziała, bo zapach ma okropny i masełko Balm Balm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1160018.jpg (106,0 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1160019.jpg (88,8 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2012-01-16 o 10:21
mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:28   #2591
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A tu proszę:
1) wspólne (dla kilku osób z wątku i nie tylko z wątku) zakupy na wyprzedaży w Phenome (mydełka dawali gratis do zakupów powyżej pewnej kwoty - co ja się nabiegałam,żeby dla każdej było
2) z moich wspólnych zakupów z Anulą olejek Khadi (do ciała, przeciwko rozstępom) mam nadzieję,że zadziała, bo zapach ma okropny i masełko Balm Balm

Ale cudeńka. A ja wlaśnie czekam na przesylkę maseczki ziolowej Khadi, jeszcze nic nie mialam tej firmy.
Korah jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:31   #2592
ckin2u
Zakorzenienie

Wy to jestescie prawdzwe maniaczki kosmetyczne !
ckin2u jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:37   #2593
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale cudeńka. A ja wlaśnie czekam na przesylkę maseczki ziolowej Khadi, jeszcze nic nie mialam tej firmy.

Phenome kupuje tylko na wyprzedażach (to wszystko co powyżej za -50%) a bywają i większe obniżki...
Z Khadi maseczki nie miałam, ale ten olej to już mój drugi - antycellulit pachniał mocno orientalnie,ale mnie od niego nie mdliło, jak od tego) mam szampon, olejek do włosów... ogólnie są to całkiem przyjemne rzeczy... jakoś przekonujące

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:39   #2594
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Wy to jestescie prawdzwe maniaczki kosmetyczne !

Dawno nie gadalyśmy. Pamiętam, ze bardzo narzekalaś na swoją buzię. I co poprawila się coś, czy eee?

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:

Phenome kupuje tylko na wyprzedażach (to wszystko co powyżej za -50%) a bywają i większe obniżki...
Z Khadi maseczki nie miałam, ale ten olej to już mój drugi - antycellulit pachniał mocno orientalnie,ale mnie od niego nie mdliło, jak od tego) mam szampon, olejek do włosów... ogólnie są to całkiem przyjemne rzeczy... jakoś przekonujące
Ja nie mam za bardzo dostępu do Phenome
Korah jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:43   #2595
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
Dawno nie gadalyśmy. Pamiętam, ze bardzo narzekalaś na swoją buzię. I co poprawila się coś, czy eee?[COLOR="Silver"]

dziekuje ze pytasz

nie chcialabym zapeszyc, ale tak ! tzn roznie z nia bywa - ale teraz jak uzywam naturalnych kosmetykow to jest zupelnie inna niz kiedys przede wszystkim jesli chodzi o nawilzenie i koloryt. Robia mi sie jeszcze jakies dziwne krostki na brodzie i mam plamki - ale teraz dzieku anuli zamowilam kilka rzeczy na biolanderze i bede walczyc

Dzieki Wam a Tobie przede wszystkim bo Ty na poczatku mi b.pomagalas odkrylam tyle naturalnych kosmetykow

tak samo jest z wlosami - nie uzywam juz NIC ze zlym skladem i sa zupel nie inne niz kiedys - co jest najwazniejsze - czas ! nauczylam sie ze trzeba troche poczekac uzywajac tych kosmetykow
ckin2u jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:43   #2596
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

Jakby co, to polecam się
W necie można kupować, ale tam nie ma nigdy żadnych zniżek, natomiast stacjonarnie zawsze coś jest - wiadomo, większe/mniejsze zniżki, a takie wyprzedaże jak teraz 2x w roku tylko...
Jak już pisałam - miałam od nich dużo rzeczy (parę razy w tyg. przechodzę obok sklepu to i się na coś skuszę i są to dość przyzwoite kosmetyki, zarówno w użytkowaniu, jak i po składach jakkolwiek ceny regularne uważam za mocno przesadzone

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:46   #2597
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
kurcze, nie wiem jak to pachnie... ale wiecie, z ajaxa byl taki plyn do mycia "wszystkiego" o kolorze swietlisto-turkusowym... kolezanka mi mowila, ze wlewa sobie do kapieli, bo to pachnie jak jakies perfumy () i wyobrazcie sobie, ze faktycznie po szturmie na perfumerie okazalo sie, ze ten ajax pachnie jak flower by kenzo!!!

Cytat:
A tu proszę:

Doczekać się przesyłki nie mogę
Cytat:
Ja khadi mam kilka kosmetyków do włosów i uwielbiam wszystko co mam
Cytat:

A który to?ciekawa składu jestem...
Cytat:

Ja również nie mam.
Na szczęście jest kochana Małgosia

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:54   #2598
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
dziekuje ze pytasz

nie chcialabym zapeszyc, ale tak ! tzn roznie z nia bywa - ale teraz jak uzywam naturalnych kosmetykow to jest zupelnie inna niz kiedys przede wszystkim jesli chodzi o nawilzenie i koloryt. Robia mi sie jeszcze jakies dziwne krostki na brodzie i mam plamki - ale teraz dzieku anuli zamowilam kilka rzeczy na biolanderze i bede walczyc

Dzieki Wam a Tobie przede wszystkim bo Ty na poczatku mi b.pomagalas odkrylam tyle naturalnych kosmetykow

tak samo jest z wlosami - nie uzywam juz NIC ze zlym skladem i sa zupel nie inne niz kiedys - co jest najwazniejsze - czas ! nauczylam sie ze trzeba troche poczekac uzywajac tych kosmetykow

Mam dokladnie takie samo odczucie. Trzeba czasu Jak coś dziala od razu (chemia), to na krótko, potem cera się pogarsza, a jak nie widać spektakularnych efektów zbyt szybko ( natura), to potem jest coraz lepiej.
Ja w ogóle po ponad roku stosowania naturalków pierwszy raz tej jesieni i zimy mam normalną, żywą cerę, przez wiele lat bylo tak, że przez lato cera promieniala, sloneczko ją zaleczalo i nadawalo koloryt, a jak przychodzila jesien i zima, to stawala się szara i wiotka m. in. od c o. Pewnie niektóre z Was tez to zauważyly u siebie. No i jak co roku się tego obawialam, a tu zaskoczenie, moja twarz wygląda zupelnie normalnie, wciąż promienieje.

Cytat:
Jakby co, to polecam się
W necie można kupować, ale tam nie ma nigdy żadnych zniżek, natomiast stacjonarnie zawsze coś jest - wiadomo, większe/mniejsze zniżki, a takie wyprzedaże jak teraz 2x w roku tylko...
Jak już pisałam - miałam od nich dużo rzeczy (parę razy w tyg. przechodzę obok sklepu to i się na coś skuszę i są to dość przyzwoite kosmetyki, zarówno w użytkowaniu, jak i po składach jakkolwiek ceny regularne uważam za mocno przesadzone

Dziękuję, przejrzę ich ofertę i dam znać jeśli cos mi wpadnie w oko.
Korah jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:56   #2599
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A który to?ciekawa składu jestem...
TEN miałam, mały był, szybko się skończył
Rozkodowałam Lotion: exp 2013 03 26

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-16, 10:56   #2600
ckin2u
Zakorzenienie

dokladnie lepiej poczekac i miec efekty stale

ja jedynie czym grzesze - jesli chodzi o kosmetyki do twarzy - to kosmetyki do makijazu.

A do ciala - zel pod prysznic, plyny do kapieli (musze poszukac czegos naturalnego ) no i wszystkiego rodzaje lakiery do paznokci itp :P no ale - nie przesadzajmy
ckin2u jest offline  
Stary 2012-01-16, 11:00   #2601
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:

Ja khadi mam kilka kosmetyków do włosów i uwielbiam wszystko co mam

Ja również nie mam.
Na szczęście jest kochana Małgosia

Nie doczekam się chyba

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
dokladnie lepiej poczekac i miec efekty stale

ja jedynie czym grzesze - jesli chodzi o kosmetyki do twarzy - to kosmetyki do makijazu.

A do ciala - zel pod prysznic, plyny do kapieli (musze poszukac czegos naturalnego ) no i wszystkiego rodzaje lakiery do paznokci itp :P no ale - nie przesadzajmy

Ja tez dla kolorówki i lakierów grzeszę, ale nie ma się co oszukiwać, czasem ciężko znaleźć wsród naturalków wszystkiego dla siebie. U mnie tak jest takze z szamponami.
Korah jest offline  
Stary 2012-01-16, 11:20   #2602
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
TEN miałam, mały był, szybko się skończył
Rozkodowałam Lotion: exp 2013 03 26
Super.Dziękuję Ci bardzo

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-01-16, 12:38   #2603
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
A tu proszę:
Same cudeńka na zdjęciach W Phenome wszystko jest przecenione o 50% czy tylko wybrane produkty ?

A ja właśnie dostałam sms-a od Phenome:
"trwa ZIMOWA WYPRZEDAŻ. Nowe okazje do -70% (!) aż 60 produktów w super cenach. Do zakupów od 50 zł dwa mydełka GRATIS! Zapraszamy"

Chyba się przejdę dzisiaj albo jutro do nich w Złotych Tarasach Jakby ktoś jeszcze coś chciał to pisać na PW. Mogę też sprawdzić czy wybrany produkt jest przeceniony i dopiero wtedy kupić
Klolcia jest offline  
Stary 2012-01-16, 12:39   #2604
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Same cudeńka na zdjęciach W Phenome wszystko jest przecenione o 50% czy tylko wybrane produkty ?
Do wczoraj były tylko niektóre rzeczy na -50%; ale już wcześniej słyszałam od konsultantki, że od dziś druga fala i inne rzeczy też przecenią

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-16, 14:48   #2605
anakazar
Zakorzenienie

Małgosiu a jak z datą ważności po otwarciu kremu czy lotionu?o phenome pytamTylko nie pisz,że 6 miesięcy

anakazar jest offline  
Stary 2012-01-16, 15:02   #2606
magnesita
Zadomowienie

Do mnie dzisiaj dotarła 2 farby khadi i olejek heenara i jeszcze niespodzianka od Dobrego Anioła:dzieku je-kwiatek: Ale będę miała testowania-wypróbuje maseczkę energizing z organique dzisiaj mam ant age i nie zmieniam zdania na jej temat-jest świetna!

Mam jeszcze taką refleksję na dzisiaj-zakochuję sie w minerałkachprzede wszystkim super wyglądają i są trwałe, nie ścierają się i nie znikają jak zwykłe podkłady

Ja tez niestety nie używam naturalnych produktów do makijażu (na razie)

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2012-01-16, 16:28   #2607
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Małgosiu a jak z datą ważności po otwarciu kremu czy lotionu?o phenome pytamTylko nie pisz,że 6 miesięcy
Teoretycznie 6 miesięcy wzystko ma taki termin po otwarciu - ale powiem Ci,że ja mój Hollistic trzymam w lodówce, i on ma pompkę, więc nic się do środka nie dostaje, to uważam że spokojnie da się go zużyć i po terminie...

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-16, 16:33   #2608
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Teoretycznie 6 miesięcy wzystko ma taki termin po otwarciu - ale powiem Ci,że ja mój Hollistic trzymam w lodówce, i on ma pompkę, więc nic się do środka nie dostaje, to uważam że spokojnie da się go zużyć i po terminie...
Czyli tak jak myślałam

Dziękuję.

anakazar jest offline  
Stary 2012-01-16, 16:34   #2609
natkaa
Zadomowienie

Dziewczyny, pomocy, mam pytanie do zorientowanych w składach. Zastanawiam się nad kupnem tego kremu:
http://estyl.pl/kosmetyki-organiczne...ami-30-ml.html

Powiedzcie mi, czy nie muszę już używać dodatkowo filtra? Krem ponoć ma ochronę UV.
Stary 2012-01-16, 16:39   #2610
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy, mam pytanie do zorientowanych w składach. Zastanawiam się nad kupnem tego kremu:
http://estyl.pl/kosmetyki-organiczne...ami-30-ml.html

Powiedzcie mi, czy nie muszę już używać dodatkowo filtra? Krem ponoć ma ochronę UV.
Ja tam żadnej ochrony nie widzę w sensie filtrów

mhm0808 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości