Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 139 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-23, 21:14   #4141
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dobra pierwsze wrażenie n.t tego filtra:
http://www.ebay.pl/itm/201631002237?...MakeTrack=true

konsystencja bardzo rzadka, jak takie rozwodnione mleczko, nic nie bieli wchłania się błyskawicznie, nie matuje oczywiście ale skóra jest satynowa jak po lekkim kremie, nałożyłam na to cc krem(i puder ryżowy) i tłuszcz na twarzy o wiele mniejszy niż zazwyczaj, gdzieś po 5 h chusteczkę przykładałam na pewno nie wzmaga smalcu, mam wrażenie jakby wręcz lekko hamował przynajmniej w porównaniu z innymi mazidłami. Jestem na razie na tak ale muszę jeszcze z innym bb/cc zobaczyć tymi które stosuję na co dzień bo dziś też nowy(próbka) nałożyłam. Aha mija ponad 9h od nałożenia i kompletnie nic mi się nie zwarzyło
Masz próbki czy tubkę? Czuć w nim alkohol? Bo domyślam się, że pewnie jest obecny.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to natrętna, niechciana reklama. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 14:23   #4142
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz próbki czy tubkę? Czuć w nim alkohol? Bo domyślam się, że pewnie jest obecny.
próbki i niestety tylko dwie, ma jakiś cytrusowo kwiatowy zapach, ciężko mi określić, nie bucha też takim alko jak inne i też ciężko mi wywnioskować czy ma wersja red nie ma z tego co widziałam na necie a do tej wersji nie mogę składu znaleźć. Wydawało mi się że u agathblog były składy kiedyś do różnych wersji ohuja ale też teraz nie mogę znaleźć
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 08:52   #4143
Mina1991
Raczkowanie

Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny,

Mam kilka pytań:

1. Czy używająć filtrów można korzystać z bibułek matujących (chodzi mi tu o filtry mieszane np. Antheliosy, ponieważ na logikę mineralne filtry by pewnie całkowicie zniknęły wraz z bibułką z twarzy )?

2. Czy używacie na filtry chemiczne/mieszane kremów BB?
Na co dzień używam pudru transparentnego, ale kremy BB ostatnio bardzo mnie kuszą

3. Czy puder ryżowy nadaje się do nałożenia na filtry?
Czytałam o nim wiele dobrego i muszę przetestować.
Mina1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 13:35   #4144
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

Mam kilka pytań:

1. Czy używająć filtrów można korzystać z bibułek matujących (chodzi mi tu o filtry mieszane np. Antheliosy, ponieważ na logikę mineralne filtry by pewnie całkowicie zniknęły wraz z bibułką z twarzy )?

2. Czy używacie na filtry chemiczne/mieszane kremów BB?
Na co dzień używam pudru transparentnego, ale kremy BB ostatnio bardzo mnie kuszą

3. Czy puder ryżowy nadaje się do nałożenia na filtry?
Czytałam o nim wiele dobrego i muszę przetestować.
teoretycznie bibułka ściągnie na pewno troche filtra z twarzy, ale ja używam pod koniec dnia jak już za bardzo się świecę, bo nie wyobrażam sobie na ta tłustą warstwę filtru wymieszanego z podkładem nakładać kolejną warstwę pudru, jakoś wydaje mi się że to nie jest korzystne dla cery więc wole zmatowić ją bibułką.

I tak puder ryżowy nadaje się na nałożenie na filtry, a co do kremów bb to już wolałam używac bb który już zawiera filtr niż nakładać 2 tłuste warstwy na twarz, nigdy nie próbowałam tego, ale może jest ktoś kto próbował i zda relacje, chociaż wydaje mi się że jest to dość obciążające dla cery.

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 02:21   #4145
_Leukonoe
La Loba

Send a message via Skype™ to _Leukonoe

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
O właśnie.... Używam kwasów, filtrów i będąc na wakacjach myślę, czy nałożyłam odpowiednią ilość filtra, czy będę mogła go ponownie nałożyć, czy nie będzie tam za dużo słońca... Zazdroszczę trochę dziewczynom, które leżą sobie na plaży, cery mają gładziutkie, więc nie martwią się ani makijażem, ani kwasami...
Mam kilka piegów pod oczami, ale to chyba jakaś tendencja genetyczna, bo moja mama ma wiele przebarwień tego typu na twarzy. Ale muszę przyznać, że się do nich przywiązałam, nie wybielam ich niczym, dodają mi trochę uroku
Absolutnie nie używaj kwasów na słońce! Kwasów używa się jesienią i wczesną wiosną. Pozostań w lecie przy samych filtrach i dobrym nawilżeniu skóry
_Leukonoe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 13:59   #4146
Kleotka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez _Leukonoe Pokaż wiadomość
Absolutnie nie używaj kwasów na słońce! Kwasów używa się jesienią i wczesną wiosną. Pozostań w lecie przy samych filtrach i dobrym nawilżeniu skóry
Może autorka należy do grona osób, które muszą używać kwasów przez cały rok?
U mnie odstawienie kwasów chociażby na 2 tygodnie skutkuje ogromnym zanieczyszczeniem cery, dlatego choćby sam tonik kwasowy, ale coś musi być. Stabilne filtry, unikanie słońca i da się całe lato wytrzymać z kwasami
Kleotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 10:50   #4147
iamsolucky
Wtajemniczenie

Ohujowy filtr w moim przypadku kontroluje wydzielanie sebum, niewiarygodne ale z tym filtrem moja skóra wygląda lepiej niż bez niego jak kładę cc krem na gołą skórę lub na jakąś pielęgnację to mam szybciej smalec a z Ohui'em taka świeższa jest, po kilku godzinach delikatnie chusteczkę przykładam i suchutko znowu, szkoda tylko że z 30zł tańszy nie jest dodam tylko że pod ten filtr nic nie kładłam w sensie serum albo jakiś inny nawilżacz
Stary 2016-10-13, 22:16   #4148
xxxyyzz
Przyczajenie

Hej dziewczyny
Wiecie może czemu LRP przestało udostępniać wartości PPD Antheliosów? Napisałam do nich, bo zauważyłam, że na moim nowo kupionym ultra lekkim fluidzie nie ma już tej informacji. Odpowiedzieli mi, że "wartości PPD produktów Anthelios nie są komunikowane."
xxxyyzz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 16:39   #4149
MargaretHagar
Raczkowanie

http://www.laroche-posay.com/product...e-sun-r35.aspx tutaj nadal widnieją wartości, na polskiej wersji strony są tylko przy niektórych produktach.
Skoro raz odpisali to zapytaj dlaczego nie komunikują. Ciekawa sprawa.
MargaretHagar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 16:43   #4150
LilyVanDerWoodsen
Raczkowanie

To mnie ostatnio zaciekawiło. Znacie, polecacie?
http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/KREM...E-KRASOTY/3451
LilyVanDerWoodsen jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 19:56   #4151
iamsolucky
Wtajemniczenie

przecież tam są same oleje
Stary 2016-10-15, 19:59   #4152
LilyVanDerWoodsen
Raczkowanie

Wiem, ponoć składy się różnią. Czyli co innego jest na stronie co innego na kartoniku. Właśnie dlatego pytam
LilyVanDerWoodsen jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:05   #4153
kasiamagda
Raczkowanie

Witajcie

Chciałabym się zapytać, czy któraś z Was używała koreańskich filtrów marki Hera. Znalazłam w sieci sporo pozytywnych opinii, składy jak na filtry nie są najgorsze. Ale co mnie bardzo zaintrygowało ? - wymagana ilość filtra to 0,5 ml (1,8 cm).
Znalazłam to na ulotce :

jak i na stronie Hery :
http://www.hera.com/kr/en/product/sk...protector.html
Skoro na stronie producenta maja takie zalecenie to wydaje mi się, że rzeczywiście te 0,5 ml wystarczy. Jak uważacie ?

Pozdrawiam

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2016-10-16 o 14:25
kasiamagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 08:39   #4154
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Witam. Powiedzcie proszę jaką wartośc UVA ma ten znany wszystkim filtr : http://www.vichy.pl/produkty-przeciw...il/p15022.aspx

Podobno wersja matująca ma zaledwie UVA 17 Czy wersja aksamitna do cery suchej też tyle ? Kupiłam go bo był w korzystnej cenie, sprawdza się, pomimo alkoholu nie wysusza skóry ale podobno filtry z Vichy (pomimo przynależnosci do L'oreal) wcale nie powala ochroną UVA.

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2016-10-18 o 08:43
Blondcukiereczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 11:25   #4155
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Witam. Powiedzcie proszę jaką wartośc UVA ma ten znany wszystkim filtr : http://www.vichy.pl/produkty-przeciw...il/p15022.aspx

Podobno wersja matująca ma zaledwie UVA 17 Czy wersja aksamitna do cery suchej też tyle ? Kupiłam go bo był w korzystnej cenie, sprawdza się, pomimo alkoholu nie wysusza skóry ale podobno filtry z Vichy (pomimo przynależnosci do L'oreal) wcale nie powala ochroną UVA.
Skoro nie podają, to trzeba przyjąć, kierując się oznaczeniem UVA w kółku, że spełnia normy UE czyli PPD stanowi minimum 1/3 SPF. Wyliczyć się tego nie da za bardzo, bo SPF50+ oznacza przecież, że faktor jest większy od 50, ale ze względu na prawo UE nie można podać większej wartości. W Stanach mają przecież SPF100, które u nas dawno temu też było dostępne.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to natrętna, niechciana reklama. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 17:55   #4156
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Szkoda, że teraz nie bedą podawac wartosci UVA. Ułatwiało to wybranie odpowiedniego kremu jesli oba miały SPF 50 +. Teraz jeden moze miec UVA 17, drugi 42
Blondcukiereczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 12:53   #4157
agatanaturalnie
Od niedawna na wizażu! :)

Czy któraś z was używała może 100%Pure nawilżający krem z zieloną herbatą SPF 30? Czy to jest normalny krem, który można bez problemu używać na co dzień? W opisie jest informacja, że chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Innych informacji szczegółowych nie ma. Jedynie można wyczytać ze składu: 6% Titanium Dioxide, 6% Zinc Oxide.
agatanaturalnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 23:22   #4158
MargaretHagar
Raczkowanie

Hej, przez wakacje prawie się nie malowałam, ale teraz na jesienią brakowało mi makijażu.
Sunbrella jednak pod makijaż zupełnie się nie nadaje, bo jest zbyt tłusta.
Zachęcona pozytywną opinią na jakimś blogu kupiłam Cerę + SPF 50, stwierdziłam że za 23 zł z wysyłką mogę zaryzykować.
Jak na razie pierwsze testy są pozytywne: nieco trudno się ją nakłada, może się zrolować, ale przy drugiej próbie już nie miałam z tym problemów.
Jest biała, ale nie bieli i bardzo ładnie się wchłania, praktycznie do sucha, twarz się po niej nie świeci i nie czuć jej na skórze.
Niestety, podobnie jak na Sunbrelli mój krem BB bardzo na niej żółknie, ale to raczej wina kremu, bo z samym korektorem współpracuje bardzo dobrze.
Polecam krótko mówiąc jeśli będziecie miały okazję spróbować
Jutro dzień na mieście więc zobaczymy jak się będzie trzymać.
Stary 2016-11-29, 10:56   #4159
Donela
Przyczajenie

Czytałam kiedyś artykuł o tym,że to filtry kosmtyczne przyczyniają sie do niektórych chorob co o tym sądzicie?
Donela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 17:48   #4160
MargaretHagar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Donela Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś artykuł o tym,że to filtry kosmtyczne przyczyniają sie do niektórych chorob co o tym sądzicie?
a konkretnie?
o filtrach krąży całą masa dziwacznych mitów.
Zawsze można wybierać filtry eko/bio itp. składające się z samych naturalnych składników itp.
Odpowiedz

Tagi
azjatyckie kosmetyki, filtry uv, jasna cera, krem z filtrem uv, spf50+, wrażliwa skóra

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości