Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 32 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-13, 15:39   #931
sadiablo
Przyczajenie

Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam, właśnie kupiłam ten krem z filtrem SVR Lysalpha:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=43147

W składzie znalazłam filtry stabilne, poza tym był w promocji i odpowiedni do mojego typu cery. Niestety nigdzie nie znalazłam informacji co do ochrony przed UVA. Czy da się to jakoś określić poprzez skład lub w inny sposób?
sadiablo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 22:28   #932
zapalniczka89
Raczkowanie

Po nałożeniu filtra mam bardzo tłustą twarz- nawet po dłuższym czasie się nie wchłania. czy jak dociskam do twarzy chusteczkę higieniczną i zbieram w ten sposób ten tłuszczyk to zmniejszam ochronę UV?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...7#post42596287

PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 00:52   #933
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Po nałożeniu filtra mam bardzo tłustą twarz- nawet po dłuższym czasie się nie wchłania. czy jak dociskam do twarzy chusteczkę higieniczną i zbieram w ten sposób ten tłuszczyk to zmniejszam ochronę UV?
tak

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:35   #934
Riddim
Zadomowienie

Witajcie!
Nurtuje mnie jedna rzecz - czy wymieszanie filtra z kwasem hialuronowym znosi jakoś właściwości filtra?
Stary 2013-04-14, 09:43   #935
zapalniczka89
Raczkowanie

Mogłabyś mi napisać skąd masz taką informację? Nigdy się z tą kwestią nie spotkałam i mnie frapuje...

PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
Stary 2013-04-15, 11:04   #936
anastazjaa93
Raczkowanie

Witam. Mam cere mieszaną, wrażliwa i trochę naczynkowa na policzkach (widoczny jest lekki rumien). Poszukuje kremu z filtrem, który nadaje się do tej cery. Wiem, że watkow tgo typu jest sporo, ale kompletnie nie znam się na tych kremach, prawde mowiac nigdy nie uzywalam kremu z filtrem na twarz ( tak wiem, czym to grozi i jak na to zareagujecie), jakos nigdy nie przywiazywalam wagi do tego, ze trzeba chronić skore nie tylko ciala ale i twarzy przed sloncem, no i teraz mam tego konsekwencje ;( na policzkach pojawilo się sporo plamek/przebarwień, które daly mi do myslenia, jak wazna jest ochrona przed sloncem. Zapisalam się z tym do dermatologa, zbey to jakos zlikwidować, ale mam jeszcze miesiąc czasu, wiem ze i on może polecić jakiś krem z filtrem, ale zazwyczaj sa to apteczne drogie kremy, jednak chciałabym prosić Was o jakies propozycje kremow do tego typu cery, w przystępnej cenie, dodam ze dlugi czas miałam problem z trądzikiem, a moja cera jest dosyć wrazliwa jeśli chodzi o kremy, często mnie cos zapycha, dlatego pytam Was, bo na pewno wyprobowywalyscie już jakies i wiecie które zapychają które nie, a ja boje się uzywac tych kremow z filtrem, jak naczytałam się w jakiej ilości trzeba nakladac go na twarz żeby cos dalo. Z góry dziekuje za pomoc

tutaj znalazłam takie dwa;
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=19357&next =1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=25001&next =1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=42700
co myślicie? najbardziej zaciekawily mnie te 2 w słoiczkach jednak nie wiem czy będą odpowiednie a jeśli tak to ktory z nich?
anastazjaa93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 15:30   #937
Sabriel_
Zadomowienie

Anastazja, ma to być krem pod makijaz? Szukasz bardziej kremu z filtrem czy samego filtra? Poza tym sprawa zapychania jest dość indywidualna...
Sabriel_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 16:54   #938
anastazjaa93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Anastazja, ma to być krem pod makijaz? Szukasz bardziej kremu z filtrem czy samego filtra? Poza tym sprawa zapychania jest dość indywidualna...
Tak pod makijaż i chyba raczej kremu, chce po prostu zacząć chronić swoja cere przed sloncem, zwłaszcza ze niedługo wakacje i lato, cos odpowiedniego, dobrze jakby konsystencja nie była zbyt gesta bo ja i tak się swiece ;p wiem wiem z tym zapychaniem
Stary 2013-04-15, 17:11   #939
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anastazjaa93 Pokaż wiadomość
Tak pod makijaż i chyba raczej kremu, chce po prostu zacząć chronić swoja cere przed sloncem, zwłaszcza ze niedługo wakacje i lato, cos odpowiedniego, dobrze jakby konsystencja nie była zbyt gesta bo ja i tak się swiece ;p wiem wiem z tym zapychaniem
Z kremami z filtrem (wśród niskiej półki, bo tylko tam sprawdzałam) jest bardzo trudno o stabilny filtr. Ten ostatni lirene który podałaś jest właśnie niestabilny. Podejrzewam że z pierwszym będzie podobnie.
Stary 2013-04-15, 17:15   #940
anastazjaa93
Raczkowanie

a co proponujesz z innych kremow? to tak szukałam tylko, bo slyszalam o tych z lirene, ale sama się nie znam wiec nie wiem wśród których firm szukac
Stary 2013-04-15, 17:21   #941
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anastazjaa93 Pokaż wiadomość
a co proponujesz z innych kremow? to tak szukałam tylko, bo slyszalam o tych z lirene, ale sama się nie znam wiec nie wiem wśród których firm szukac
Szukałabym jednak wśród dermokosmetyków albo aptecznych. Osobiście używam samych filtrów 50, ale wiem że część dziewczyn poleca krem z filtrem Iwostin z spf20 bodajże...
Zawsze można stosować zwykły krem a potem jak się wchłonie filtr
Stary 2013-04-15, 17:22   #942
Igorek
Przyczajenie

Witam.
Mam nadzieję, że nie narażę się pytaniem. Przejrzałam wizaz i mimo wielu stron nie odnalazłam jasnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. A więc proszę Was o pilną pomoc. Zaczynam walkę z trądzikiem, także jestem zielona.
Dermatolog zaleciła:
2xdziennie tetrarysal
Na dzień Effaclar K i Skinoren ( najpierw effeclar k na to skinoren)
Na noc Effaclar H i deifferin
Zaleciałam też filtry na dzień. Tu pytanie w jakiej kolejności gdzie powinien znaleźć się filtr ???
Pozdrawiam.
Igorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 17:26   #943
anastazjaa93
Raczkowanie

Cytat:
Szukałabym jednak wśród dermokosmetyków albo aptecznych. Osobiście używam samych filtrów 50, ale wiem że część dziewczyn poleca krem z filtrem Iwostin z spf20 bodajże...
Zawsze można stosować zwykły krem a potem jak się wchłonie filtr
mogą być i same filtry, nawet z apteki, bo widze na all można probki kupic, a nie chce od razu wydawac 60 zl jak ma mi się nie sprawdzić.
Stary 2013-04-15, 17:31   #944
Sabriel_
Zadomowienie

Igorek Skinorem jak stosujesz? Nakładasz na całą twarz czy punktowo? Dobrze się wchłania?

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Anastazja To poszukaj wśród: dermerdic, l'oreal, avene, la roche posay, iwostin, bioderma, deborah, lierac, SVR. Mają stabine filtry
Stary 2013-04-15, 17:32   #945
Igorek
Przyczajenie

Cytat:
Igorek Skinorem jak stosujesz? Nakładasz na całą twarz czy punktowo? Dobrze się wchłania?

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Anastazja To poszukaj wśród: dermerdic, l'oreal, avene, la roche posay, iwostin, bioderma, deborah, lierac, SVR. Mają stabine filtry
Nakładam na policzki, nos, i czoło więc w zasadzie cała twarz Omijam, okolice ust i skroni. Wchłnia się myślę dobrze już po 10 min nie jest widoczny.
Stary 2013-04-15, 17:36   #946
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Igorek Pokaż wiadomość
Nakładam na policzki, nos, i czoło więc w zasadzie cała twarz Omijam, okolice ust i skroni. Wchłnia się myślę dobrze już po 10 min nie jest widoczny.
To nakładałabym filtr na skinorem. Po tym jak się całkowicie wchłoni.
Stary 2013-04-15, 17:39   #947
Igorek
Przyczajenie

Cytat:
To nakładałabym filtr na skinorem. Po tym jak się całkowicie wchłoni.
Dziękuję za pomoc. A jeszcze jedna kwestia załóżmy, że zdarzą się dni kiedy chce nałożyć podkład, rozumiem, że wtedy podkład "idzie" na krem z filtrem ?
Stary 2013-04-15, 17:40   #948
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Igorek Pokaż wiadomość
Dziękuję za pomoc. A jeszcze jedna kwestia załóżmy, że zdarzą się dni kiedy chce nałożyć podkład, rozumiem, że wtedy podkład "idzie" na krem z filtrem ?
Tylko trzeba uważać przy nakładaniu, żeby nie zetrzeć filtra. Czyli nie wcierac/wmasowywać podkładu a lekko wklepywać.
Stary 2013-04-15, 17:43   #949
Igorek
Przyczajenie

Cytat:
Tylko trzeba uważać przy nakładaniu, żeby nie zetrzeć filtra. Czyli nie wcierac/wmasowywać podkładu a lekko wklepywać.
Jeszcze raz wielkie dzięki
Stary 2013-04-16, 10:03   #950
zapalniczka89
Raczkowanie

To jak nałożyć podkład mineralny?:/

PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
Stary 2013-04-16, 10:36   #951
EbonyLuna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
To jak nałożyć podkład mineralny?:/
Najlepiej na primer, bo na sam filtr istnieje prawdopodobieństwo efektu 'ciasta'. I przy filtrach sprawdzi się najbardziej metoda stemplowania, potem bardzo delikatnie rozetrzeć.

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-04-16 o 10:38
EbonyLuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:43   #952
Oldzinka
Raczkowanie

GG do Oldzinka

Dzień dobry no to mamy dzisiaj mega słoneczny dzień i filtr jak najbardziej by się przydał, śledzę wątek jednak nie potrafię dobrać dla siebie dobrej ochrony +/- 30 czy jest jakiś krem/emulsja/balsam a właśnie jaką konsystencje wybrać? Czy to przekłada się na skuteczność? Czy są produkty z filtrem które dodatkowo nawilżają? Mam bardzo przesuszoną i podrażnioną cerę po kwasach. Dziekuje za pomoc i propozycje
Oldzinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 14:55   #953
Silence_
Zakorzenienie

Hej, dziewczyny. Chciałam się zaopatrzyć w filtr SVR rubialine spf50, znalazłam na allegro najtańszą opcję (niestety szczególnie tani to on nie jest) i zauważyłam, że są dwa rodzaje tubek Ktoś wie o co chodzi? Zmienił się jakoś znacząco skład czy tylko wprowadzili nową szatę graficzną? Wrzuciłam zdjęcia do załączników. Z tego co sie zorientowałam to ten drugi to nowsza wersja.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3159289349.jpg (17,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3156445668.jpg (22,5 KB, 8 załadowań)
Stary 2013-04-16, 18:23   #954
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Dzień dobry no to mamy dzisiaj mega słoneczny dzień i filtr jak najbardziej by się przydał, śledzę wątek jednak nie potrafię dobrać dla siebie dobrej ochrony +/- 30 czy jest jakiś krem/emulsja/balsam a właśnie jaką konsystencje wybrać? Czy to przekłada się na skuteczność? Czy są produkty z filtrem które dodatkowo nawilżają? Mam bardzo przesuszoną i podrażnioną cerę po kwasach. Dziekuje za pomoc i propozycje
Są filtry nawilżające. Wystarczy przejrzeć KWC pod tym kątem Konsystencja nie przekłada się na skuteczność. Ważny jest skład. Niestety często kremy z filtrem są po prostu niestabilne.
Stary 2013-04-16, 19:20   #955
Claire91
Wtajemniczenie

Jeśli nie macie tendencji do zapychania , ja polecam filtr capital soleil matujący spf 50.naprawde ma w porzadku konsystencje, bylby moim idealem, gdyby nie mial gliceryny ktora mnie zapycha.
Stary 2013-04-17, 16:05   #956
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Jeśli nie macie tendencji do zapychania , ja polecam filtr capital soleil matujący spf 50.naprawde ma w porzadku konsystencje, bylby moim idealem, gdyby nie mial gliceryny ktora mnie zapycha.
a gdzie go kupiłaś?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 17:06   #957
Oldzinka
Raczkowanie

GG do Oldzinka

Cytat:
Są filtry nawilżające. Wystarczy przejrzeć KWC pod tym kątem Konsystencja nie przekłada się na skuteczność. Ważny jest skład. Niestety często kremy z filtrem są po prostu niestabilne.

Dziękuję za odpowiedź dlaczego kremy te są niestabilne? ciekawą opcje przedstawia Iwostin nawilżający SPF 20 jednak 20 to dla mnie za mało 30+ bym wolała i większą pojemność 100/150ml może ktoś ma sprawdzone pozycje? Dziękuje za pomoc
Stary 2013-04-17, 18:04   #958
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź dlaczego kremy te są niestabilne? ciekawą opcje przedstawia Iwostin nawilżający SPF 20 jednak 20 to dla mnie za mało 30+ bym wolała i większą pojemność 100/150ml może ktoś ma sprawdzone pozycje? Dziękuje za pomoc
Źle się wyraziłam. Chodziło mi o to ze większość ma filtr parsol, ktory sam w sobie jest stabilny, ale jesli nakładamy na to makijaz to on go destabilizuje. Chyba, że w składzie kremu są stabilizatory parsolu.
Iwostin ma chyba w ofercie emulsje 30spf (poj. 100ml).
Do cery suchej i normalnej w swojej ofercie ma tez dermedic- filtr sunbrella.
Stary 2013-04-17, 18:17   #959
Oldzinka
Raczkowanie

GG do Oldzinka

Cytat:
Dziękuję znalazłam Dermedic, Sunbrella, Krem ochronny do twarzy SPF 50+ skóra sucha i normalna pisze że "Właściwości ochronne kremu oparte zostały na systemie APS – podwójnym mechanizmie działania, polegającym na rozproszeniu i odbiciu promieni słonecznych oraz pochłonięciu energii światła słonecznego" świadczy to o stabilności?? cena kusząca więc chyba się zaopatrzę w niego
Stary 2013-04-17, 20:03   #960
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Dziękuję znalazłam Dermedic, Sunbrella, Krem ochronny do twarzy SPF 50+ skóra sucha i normalna pisze że "Właściwości ochronne kremu oparte zostały na systemie APS – podwójnym mechanizmie działania, polegającym na rozproszeniu i odbiciu promieni słonecznych oraz pochłonięciu energii światła słonecznego" świadczy to o stabilności?? cena kusząca więc chyba się zaopatrzę w niego
Żeby określić stabilność potrzebny jest skład ale akurat w tym przypadku go znam. Tak, ten filtr jest stabilny i bez obaw można nakladac na niego makijaż.
Odpowiedz

Tagi
azjatyckie kosmetyki, filtry uv, jasna cera, krem z filtrem uv, spf50+, wrażliwa skóra

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości