Klasyka - ale czy dla mnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-26, 16:06   #1
No_To_Co
Raczkowanie

Question

Klasyka - ale czy dla mnie?

Witam :)
Na co dzień maluję się dość delikatnie - podkład + jakaś kreseczka na oku + tusz. W nadchodzącym tygodniu, wybieram się ze swoją sympatią na koncert i chciałabym wyglądać inaczej niż zwykle - bardziej się postarać. :)
Dotyczy to również makijażu. Kompletnie się na tym nie znam.
Jestem ciemną blondynką ( http://www.deoshop.pl/product_pictur...bb948a9e3c.jpg ) o zielonych oczach. Czy mogłabym sobie pozwolić na czerwone usta? Zupełnie nie odnajduję się w tym temacie, a pomyślałam właśnie o klasycznej kombinacji - czerwona pomadka + czarny eyeliner. Pytanie tylko czy i jeśli tak to jaki odcień czerwieni powinnam wybrać? I jeszcze jedno - mając już czerwone usta, mogę sobie pozwolić na kreskę eyelinerem, czy będzie jednak już za dużo?
Pytam tym bardziej, że mam zaledwie 21 lat i nie wiem czy taka kombinacja nie pasuje bardziej do kobiet przynajmniej kilka lat ode mnie starszych.

Liczę na dobre rady, bo sama kompletnie sobie nie poradzę. :-)
No_To_Co jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 16:21   #2
twarzyczka123
Przyczajenie

Dot.: Klasyka - ale czy dla mnie?

Co do koloru to nie mogę Ci doradzić, ale jeżeli masz ładne, białe zęby to taka kombinacja jak najbardziej Ok Pamiętaj, że czerwona szminka bardzo przyciąga uwagę do zębów i podkreśla ich żółty kolor, więc jeżeli ktoś ma krzywe bądź żółte to odradzam!
twarzyczka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 16:36   #3
No_To_Co
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez twarzyczka123 Pokaż wiadomość
Co do koloru to nie mogę Ci doradzić, ale jeżeli masz ładne, białe zęby to taka kombinacja jak najbardziej Ok :-) Pamiętaj, że czerwona szminka bardzo przyciąga uwagę do zębów i podkreśla ich żółty kolor, więc jeżeli ktoś ma krzywe bądź żółte to odradzam! :nie:
No ząbki mam niby białe i równe, także tu myślę, że problemu nie będzie. Nie wiem natomiast zupełnie jaki kolor powinnam wybrać, żeby głupio nie wyglądać. :/
Stary 2011-11-26, 17:40   #4
Solciuchna
Zakorzenienie

Moim zdaniem każdemu pasuje czerwona szminka (o ile nie ma wąskich ust), trzeba tylko dobrać jej odpowiedni kolor Kreska + czerwone usta uważam za bardzo dobry i wcale nie przesadzony pomysł, nawet jak na Twój wiek

Co do wyboru odcienia - oj to cięęęężko jest. Ja szukałam swojego przez pół roku W końcu wybrałam błyszczyk Loreala (ale jest dobrze napigmentowany) wpadający lekko w pomarańcz.

Ale żebyś nie musiała swojej szminki szukać przez pół roku to gorąco polecam Ci odwiedzenie salonu MACa - bardzo lubię ich szminki, mają duży wybór i zawsze bezbłędnie mi doradzają (jestem naturalną jasną blondynką o jasnej karnacji, a ostatnio dobrali mi szminkę w kolorze burgundu ) Jeszcze Inglot ma bogatą ofertę (i lepszą cenowo), ale w mojej okolicy jest tylko salon, gdzie kiepsko i z łachą doradzają, więc już wolę MACa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4584_6da3.jpg (23,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fall2010_chanelextrait001.jpg (27,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_ln6x00487Z1qdxznlo1_500_large.jpg (25,1 KB, 28 załadowań)
Stary 2011-11-26, 21:25   #5
No_To_Co
Raczkowanie

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Sugestie dot. kolorów również padły, więc tym bardziej jestem wdzięczna.
Stary 2011-11-30, 00:10   #6
Sondrina
Zakorzenienie

Na pewno nie przesadzisz Eyeliner i czerwień na ustach to fajne połaczenie
Ja również polecałabym coś wpadającą w ceglasty odcień. Ale to w sklepie musisz sprawdzić Bo to kwestia również rysów twarzy, odcienia cery. Ja bym jeszcze z taką pomidorową czerwienią spróbowała, bo może akurat to będzie to
Sondrina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 18:20   #7
201608040942
Konto usunięte

Jesli jestes takim chlodynym typem urody jak modelka na zdjeciu ktore pokazalas, to zadnych pomidorowych czerwieni ani ceglastych. To cieple odcienie. Jesli jestes latem to wybieraj chlodne niebieskawe odcienie. Czerwien arbuza, czy malin albo jesli ma byc ciemna czerwien to czerwien winna to twoje kolory. Ja tez jestem ciemna blondynka typowo popielata w odcieniu i jako ze nie mam az tak wydatnych ust i zle sie czuje z kryjaca czerwienia to wybieram te transparentne, lekko tylko podbarwiajace usta blyszczace bo optycznie tez powieksza mi usta. Uzywalabym z checia klasycznych kolorow, ale niestety bez blasku usta optycznie mam jak kreseczki i czuje sie taka przemalowana, a tarnaspoarenty odcien ktory tylko lekko podbariwa usta taki naturalny sprawia ze czuje sie lepiej.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości