Rozszeżone pory- jaki make up??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-28, 12:59   #1
joanna cat
Przyczajenie

Rozszeżone pory- jaki make up???

Mam coraz więcej otwartych porów- kiedyś tylko w okolicy nosa, teraz coraz więcej na policzkach. Używam maseczek typu peel of, żeby je zamknąć, ale efekt jest krótkotrwały. Co zrobić, żeby je na stałe zamknąć i jakiego podkładu używać, żeby nie uwydatniać wrażenia "dziurek" na twarzy?
joanna cat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 13:48   #2
MdM
in love with life

Dot.: Rozszeżone pory- jaki make up???

"Na stale" niczego sie nie zrobi, bo skora sie ciagle odnawia i z uplywem czasu zmienia. To nie kawalek metalu, ktory przez lata wyglada tak samo.

Jesli masz wiecej gotowki, proponuje zainwestowac w zabiegi zluszczajace u dermatologa. Trzeba wykonac okolo 3-4, zeby byl efekt, ale roznice widac juz po pierwszym zabiegu, cera jest wyraznie gladsza, a pory o wiele mniejsze.

Mozesz wykonac mikrodermabrazje u kosmetyczki, ale osobiscie tego nie polecam, poniewaz sama mam duzo rozszerzonych porow i mimo, ze mialam az dwie sesje, kazda po okolo 15 zabiegow, w efekcie koncowym pory jak byly tak sa.

Jesli chodzi o makijaz to mozesz stosowac bazy wygladzajace (dobra jest np. Clinique pore minimizer) lub podklad wygladzajacy (najlepszy na rozszerzone pory jest Armani Face Fabric, ale on sie nadaje tylko dla osob, ktore maja ladna cere i rozszerzone pory, bo niewiele kryje).

Przerozne maseczki daja efekty raczej dorazne i na krotki czas. Moge polecic calkiem dobra maseczke zwezajaca pory marki Soap&Glory, ale ona nie sprawi, ze porow nie bedzie, tylko je odrobine zmniejszy.

Sa jeszcze przerozne sera, sama stosuje pod makijaz Idealista EL (wczesniej stosowalam serum Lancome Sensation Totale), aczkolwiek wszystko zalezy od tego jak duzy masz problem z porami. Znam wiele osob, na ktore Idealist dziala. Na mnie raczej nie dziala (a dokladniej na moje pory), ale uzywam, bo przedluza trwalosc makijazu.

Powodzenia!

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2011-11-28 o 13:54
MdM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 14:36   #3
Emilcia_1616
Zakorzenienie

stosuj tonik zamykajacy pory przed nalozeniem makijazu, przemywaj buzie zimna woda
Stary 2011-11-30, 14:35   #4
jolkas1paula
Raczkowanie

mycie twarzy zimna woda!!!
jolkas1paula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 14:42   #5
kasieni887
Wtajemniczenie

co do make up musisz unikac prodoktow z duza iloscia rdobinek (baaardzo podkreslaja pory, wiem z doswiadczenia), szczegolnie podkladow rozswietlajacych ale tez rozow i brazerow. wyboeraj te bardziej matowe.
ja uzywam silikonowej bazy z daxa i wg mnie pory sa wtedy mniej widoczne, a na to revlon colorstay i z tego polaczenia jestm zadowolona

a co do tej zimnej wody to fakt zwerza pory gdzies kiedys na wizazu wyczytalam i czasem tak robie zeby przed makijazem np na wieksze wyjscia "przetrzec" twarz owinieta w cos kostka lodu czasem tez wkladam tonik do lodowki i potem takim zimnym przed przeciram ale to obcja chyba dla osob ez rozszerzonych naczynek

kasieni887 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 17:05   #6
PaulinciaKWC
geokeszer

Zgadzam się z wypowiedziami powyzej. Od siebie dorzucę ze nalezy unikać mocno matowego makijazu bo taka szpachla tez podkresla wszelkie pory. Oczywiscie w ogole powinno się unikać takiego makijazu bo z pewnoscia nie wyglada on naturalnie ale w przypadku rozszerzonych porów tym bardziej.
Tak jak dziewczyny pisały mozesz uzywac baz wygladzających. Ja tez mam rozszerzone pory ale baz nie uzywam bo znajac moja cere to zaraz mialabym pełno wyprysków itd. Wolę lekki makijaz, tak jest bezpieczniej

Gotta Catch 'Em All
266/356
PaulinciaKWC jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
otwarte pory, por, skóra, twarz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości