Korektor pod oczy - zbiorczy - Strona 48 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-08, 17:16   #1411
Kamea2000
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Korektor pod oczy - zbiorczy

Czy któraś z Was korzystała z korektora Nars, tego:

http://www.sephora.pl/Makijaz/Cera/K..._PLA_PLA_PLA__

Cena wysoka, ale mam problem z dużymi cieniami (taka uroda).
Czy dobrze kryje? Jak długo po otwarciu może być używany? Pełen makijaż robią stosunkowo rzadko.
Kamea2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 17:34   #1412
mylengrave
Moderator KWC

Dziewczyny, już nie wiem co mam robić, próbowałam wszystkiego chyba.

Kiedyś nie używałam korektora pod oczy wcale, teraz mam tam cienie, zmarszczki takie drobne, raczej cienie bardziej przeszkadzają.

Używałam korektora Catrice w kremie, na wątku mi poradziłyście, że jest za ciężki. Przestałam też na dzień dawać krem Clinique, daję tylko żel pod oczy.

Używałam Olay, Sephory, Golden Rose, Bell, kilki innych też, ale nie pamiętam już i każdy z nich robi jedne. Nakładam korektor, wklepuję (przy wcieraniu było to samo), czy nałożę puder, czy też nie, po 20 sekundach wygląda tak, jakby się w tym nałożonym zrobiły takie dziury, o ile go przypudruję, a jak nie to się zbiera w takie "płatki", które wyglądają jak drobny łupież pod okiem.

Dbam o tę okolicę, codziennie krem na noc, na dzień, nie wiem już sama co robić, wszelakie rady z Internetu są podobne i ja je stosuję, a dalej nic.

Zamiast polepszać, ja pogarszam tę okolicę.

Mam jeszcze korektor z Too Faced w zapasie, ale jest nieotwarty, więc się zastanawiam, czy nie lepiej go dać komuś, skoro u mnie zapewne będzie to samo.

Ktoś miał podobnie? Jakieś rady?

So I took the road less travelled by
And I barely made it out alive
Through the darkness somehow I survived
Tough love - I knew it from the start
Deep down in my rebel heart
mylengrave jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 09:32   #1413
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
Dziewczyny, już nie wiem co mam robić, próbowałam wszystkiego chyba.

Kiedyś nie używałam korektora pod oczy wcale, teraz mam tam cienie, zmarszczki takie drobne, raczej cienie bardziej przeszkadzają.

Używałam korektora Catrice w kremie, na wątku mi poradziłyście, że jest za ciężki. Przestałam też na dzień dawać krem Clinique, daję tylko żel pod oczy.

Używałam Olay, Sephory, Golden Rose, Bell, kilki innych też, ale nie pamiętam już i każdy z nich robi jedne. Nakładam korektor, wklepuję (przy wcieraniu było to samo), czy nałożę puder, czy też nie, po 20 sekundach wygląda tak, jakby się w tym nałożonym zrobiły takie dziury, o ile go przypudruję, a jak nie to się zbiera w takie "płatki", które wyglądają jak drobny łupież pod okiem.

Dbam o tę okolicę, codziennie krem na noc, na dzień, nie wiem już sama co robić, wszelakie rady z Internetu są podobne i ja je stosuję, a dalej nic.

Zamiast polepszać, ja pogarszam tę okolicę.

Mam jeszcze korektor z Too Faced w zapasie, ale jest nieotwarty, więc się zastanawiam, czy nie lepiej go dać komuś, skoro u mnie zapewne będzie to samo.

Ktoś miał podobnie? Jakieś rady?
bardzo dużo zależy do korektora, więc po prostu uznałabym, zę Catrice jest za suchy
czasem lepiej wybrać mniej kryjący korektor, ale wyglądający dobrze na skórze niż superkryjący, ale zbierają się na skórze

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 14:14   #1414
mylengrave
Moderator KWC

https://youtu.be/7r45k1L3Ux0?t=673

mi się dzieje tak samo tylko pod okiem, niezależnie z jakim korektorem

Stary 2016-11-13, 15:37   #1415
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
https://youtu.be/7r45k1L3Ux0?t=673

mi się dzieje tak samo tylko pod okiem, niezależnie z jakim korektorem
ale w której minucie filmu?
jakich korektorów używałaś?

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 19:59   #1416
mylengrave
Moderator KWC

Tak od 11 minuty, tylko Maxineczka ma to na powiekach, a ja pod okiem Bardzo mi to utrudnia życie, chyba przestanę stosować korektor. Jutro jeszcze zrobię próbę bez kremu pod oczy.

Miałam przeróżne, teraz Olay, wcześniej Catrice, Golden Rose, Sephora, Bell i inne jeszcze, ale nie pamiętam.

Stary 2016-11-14, 07:18   #1417
Rotkohl
Zakorzenienie

Cytat:
Tak od 11 minuty, tylko Maxineczka ma to na powiekach, a ja pod okiem Bardzo mi to utrudnia życie, chyba przestanę stosować korektor. Jutro jeszcze zrobię próbę bez kremu pod oczy.

Miałam przeróżne, teraz Olay, wcześniej Catrice, Golden Rose, Sephora, Bell i inne jeszcze, ale nie pamiętam.
Ja bym spróbowała jednak z lepszym korektorem. Obstawialabym za suchy lub za ciężki puder, ale piszesz ze to nie zależne od tego czy pudru użyjesz. Spróbuj lepszy lub lzejszy korektor.

Wiele rzeczy może być przyczyną jeśli to bardziej jak zwazone wygląda to faktycznie może być wina kremu, jeśli jednak te "strupki" są bardziej suche to brak kremu w niczym nie pomoże, bo wtedy albo jest niedostatecznie nawilżona okolica, albo puder korektor są za suche/ za ciężkie.

Niestety tak to już jest, że trzeba próbować i próbować nie ma uniwersalnej recepty dla każdego. Ja na przykład wiem, że większość polecanych pudrow pod oczami mi się nie sprawdzi, bo są za suche i będe wyglądać gorzej niż bez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Rotkohl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 08:02   #1418
mylengrave
Moderator KWC

Dzięki! To otwieram Too Faced dzisiaj

Stary 2016-11-14, 08:42   #1419
emia1986
Raczkowanie

CZeść dziewczyny, czy od dziś obowiązuje kod -20% do Spehora.pl?
emia1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 08:46   #1420
mylengrave
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez emia1986 Pokaż wiadomość
CZeść dziewczyny, czy od dziś obowiązuje kod -20% do Spehora.pl?
tak
zaraz idę

Stary 2016-11-14, 12:04   #1421
chimay
Zakorzenienie

Cytat:

Czym nakładasz korektor?

Wg mnie poza samym korektorem (krycie, konsystencja itp) w połowie za to, jak on się układa odpowiada metoda/narzędzie aplikacji.

Korektory rozświetlające w pędzelkach jeszcze od biedy dość dobrze nakłada mi się palcami, bo one są lekkie, ale już bardziej kryjące niestety u mnie wymagają aplikacji beauty blenderem.
Kupiłam jakiś czas temu polecany na forum Magic Concealer Heleny Rubinstein i polubiłam go dopiero jak dokupiłam do kompletu BB. Nakładany palcami daje efekt daleki od "magic", który z czasem się pogłębia, postarza okolicę oczu i nadaje efekt zmęczenia i wysuszenia.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 13:28   #1422
kasiakluch
Raczkowanie

Hej, czy ktoras z Was uzywa Camouflage Cream Palette, od golden rose? Ostatnio u Karoliny Zientek ogladalam i bardzo mi sie spodobal efekt, cienie pod oczami totalnie nie widoczne, kolory ladnie napigmentowane i nic nie przebija po nalozeniu podkladu. Ja sie jakos super na makijazach nie znam i boje sie, ze moglabym tego nie ogarnac. Ktoras ma i powie mi, ze watro kupic?
Stary 2016-11-17, 12:18   #1423
mylengrave
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czym nakładasz korektor?

Wg mnie poza samym korektorem (krycie, konsystencja itp) w połowie za to, jak on się układa odpowiada metoda/narzędzie aplikacji.

Korektory rozświetlające w pędzelkach jeszcze od biedy dość dobrze nakłada mi się palcami, bo one są lekkie, ale już bardziej kryjące niestety u mnie wymagają aplikacji beauty blenderem.
Kupiłam jakiś czas temu polecany na forum Magic Concealer Heleny Rubinstein i polubiłam go dopiero jak dokupiłam do kompletu BB. Nakładany palcami daje efekt daleki od "magic", który z czasem się pogłębia, postarza okolicę oczu i nadaje efekt zmęczenia i wysuszenia.
Mam to dokładnie teraz, używam już Too Faced i Sephory na drugie oko i dalej to samo, może mam bardzo suchą tę okolicę, tak mi się wydaje, muszę krem zmienić chyba, miałam Clinique było ok, teraz mam Sephorę i chyba nie działa za dobrze.

Nałożyłam krem pod oczy, dałam korektor, beauty blenderem mini podziabałam, już widziałam, że się zbiera w takie grudki, jedno oko przypudrowałam, to jakbym miałam 40 lat więcej niż mam, zamieszczam zdjęcie tego nieprzypudrowanego, wiem, że słaba jakość, ale aktualnie nie mam nikogo pod ręką, kto by mi zrobił zdjęcie oka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0205.jpg (69,8 KB, 27 załadowań)

Stary 2016-11-17, 12:38   #1424
fi
Rozeznanie

Moje odkrycie to NARS radiant creamy- fantastycznie się prezentuje pod moimi oczami ( wcześniej nakładam krem z awokado z Khiels) ładnie się stapia ze skórą i daje taki fajny i unikalny efekt wygładzenia, no i krycie jest naprawdę super.

Wada? Musiałam kupić dwa odcienie ( mam żółty odcień skóry) vanilię i custard i mieszam je.
Stary 2016-11-17, 13:23   #1425
mylengrave
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Moje odkrycie to NARS radiant creamy- fantastycznie się prezentuje pod moimi oczami ( wcześniej nakładam krem z awokado z Khiels) ładnie się stapia ze skórą i daje taki fajny i unikalny efekt wygładzenia, no i krycie jest naprawdę super.

Wada? Musiałam kupić dwa odcienie ( mam żółty odcień skóry) vanilię i custard i mieszam je.
myślisz, że nada się na to, co zaprezentowałam na górze?

Stary 2016-11-17, 13:29   #1426
fi
Rozeznanie

Cytat:
myślisz, że nada się na to, co zaprezentowałam na górze?
Faktycznie jakość słaba ale podejrzewam, ze cień jest spory. Ja mam niewielkie cienie. Najlepiej przejśc się do Sephory i popróbować
Stary 2016-11-17, 13:56   #1427
mylengrave
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Faktycznie jakość słaba ale podejrzewam, ze cień jest spory. Ja mam niewielkie cienie. Najlepiej przejśc się do Sephory i popróbować
Cień to jest najmniejszy problem, chodzi o to, że się tam roluje korektor i robi zmarszczki, których przed nałożeniem makijażu nie mam (albo mam, ale nie widać, ciiii).

Stary 2016-11-18, 11:23   #1428
chimay
Zakorzenienie

Znasz filmy Wayna Gossa nt korektorów?
Jego rady:
-jak najwięcej kremu pod oczy, najlepiej więcej niż jedna warstwa - to akurat u mnie nie działa, jak nałożę za dużo kremu, to podczas nakładania korektora wszystko się razem roluje
-baza do cieni kładziona także pod oko
-lub fixer do makijażu, którym pryska się gąbkę/pędzel przed rozprowadzeniem korektora
-wybieranie płynnych a nie kremowych korektorów
-używanie małej ilości pudru
-żeby uniknąć podkreślania nierówności i ewentualnych worków nakładać korektor głównie w wewnętrznym kąciku i tylko niewielką ilość w zewnętrznym.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2016-11-18, 11:26   #1429
mylengrave
Moderator KWC

Nie znam, ale dziękuję, poszukam!

Przy okazji wizyty u okulisty się dowiedziałam, że mam zwyczajne uczulenie, może na płyn, może na krem, mam pić wapno i zmienić płyn do demakijażu/krem na znane mi wcześniej, tak zrobiłam i od razu lepiej.

Skórę pod okiem mam jak papier ścierny.

Stary 2016-11-18, 11:34   #1430
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Nie znam, ale dziękuję, poszukam!

Przy okazji wizyty u okulisty się dowiedziałam, że mam zwyczajne uczulenie, może na płyn, może na krem, mam pić wapno i zmienić płyn do demakijażu/krem na znane mi wcześniej, tak zrobiłam i od razu lepiej.

Skórę pod okiem mam jak papier ścierny.
On czasami w nowszych filmikach mówi coś dokładnie odwrotnego niż w starszych np wcześniej twierdził, że za dużo kremu (emolientów) sprzyja ciastkowaniu korektora, a w nowszych poleca właśnie dokładanie dodatkowych warstw. Ale może akurat u Ciebie więcej kremu by się sprawdziło.

Za najciekawszy uważam trik z bazą do cieni i żałuję, że już nie mam żadnej na stanie, żeby wypróbować. W czasach kiedy jeszcze malowałam oczy, baza ArtDeco genialnie powstrzymywała cienie przez zbieraniem się w załamaniach powiek, a przez tłustą skórę miałam z tym duży problem. Więc idąc tym tropem powinna też powstrzymywać korektor przed włażeniem w linie pod oczami.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-11-18 o 11:36
Stary 2016-11-18, 12:01   #1431
mylengrave
Moderator KWC

Dzięki bardzo, spróbuję, ale na razie na pewno nie będę się malować, bo od oka na połowę policzka mam czerwone, piekące i brzydkie

W poniedziałek, o ile przejdzie, zrobię makijaż tak jak mówisz o opiszę jak wyszło.

Stary 2016-11-18, 22:51   #1432
KZag
Rozeznanie

Cytat:
Cień to jest najmniejszy problem, chodzi o to, że się tam roluje korektor i robi zmarszczki, których przed nałożeniem makijażu nie mam (albo mam, ale nie widać, ciiii).
Mi robi się pod okiem dokładnie to samo. Zmarszczki i grudki na całego i tutaj jedynym wyjściem są mniej kryjące korektory w pędzelkach, które nie robią takiego efektu ale niestety jest to kosztem krycia, dokładania dodatkowych warstw i dłuższego sterczenia przed lustrem.
Miałam też Narsa, Catrice, Collection 2000 i totalne dno.
Używam teraz Loreala lumi magique i chyba przy nim zostanę. Ogólnie to mam duże zaczerwieniania dookoła oczu, ale wolę nie chodzić z takim kitem na twarzy
Aa....i lepiej jest najpierw wklepać palcami, potem wilgotnym jajem i na końcu puder, ale prasowany bo nie robi takiej sahary jak sypki (fajnie mi się sprawdza Laura) .

Edytowane przez KZag
Czas edycji: 2016-11-18 o 23:08
KZag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 08:59   #1433
mylengrave
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
Mi robi się pod okiem dokładnie to samo. Zmarszczki i grudki na całego i tutaj jedynym wyjściem są mniej kryjące korektory w pędzelkach, które nie robią takiego efektu ale niestety jest to kosztem krycia, dokładania dodatkowych warstw i dłuższego sterczenia przed lustrem.
Miałam też Narsa, Catrice, Collection 2000 i totalne dno.
Używam teraz Loreala lumi magique i chyba przy nim zostanę. Ogólnie to mam duże zaczerwieniania dookoła oczu, ale wolę nie chodzić z takim kitem na twarzy
Aa....i lepiej jest najpierw wklepać palcami, potem wilgotnym jajem i na końcu puder, ale prasowany bo nie robi takiej sahary jak sypki (fajnie mi się sprawdza Laura) .
dziękuję

w poniedziałek zabieram się do testów, już mi się skóra polepszyła i nie piecze, piję wapno za wapnem, sprawdzę metodę z bazą do powiek, może i u Ciebie zadziała?

Stary 2016-11-19, 09:02   #1434
Rotkohl
Zakorzenienie

Patrząc na efekt na zdjęciu podtrzymuje, że albo korektor / puder są za ciężkie i zbyt wysuszajace, albo za dużo jest nałozone.

Rotkohl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 09:28   #1435
mylengrave
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Patrząc na efekt na zdjęciu podtrzymuje, że albo korektor / puder są za ciężkie i zbyt wysuszajace, albo za dużo jest nałozone.

no właśnie zdjęcie jest saute, bez nałożenia czegokolwiek tam pisałam wyżej, że jakiegoś uczulenia dostałam i leczę

Stary 2016-11-19, 12:33   #1436
KZag
Rozeznanie

Próbowałam z bazą, ale jakoś nie zauważyłam różnicy.
Jeszcze zapomniałam napisać, że fajnie się też sprawdza cień do powiek z My secret nr. 505 - można fajnie przykryć zaczerwienienia, z którymi właśnie taki lekki korektor nie daje sobie rady, tylko też trzeba uważać z ilością.
KZag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 00:28   #1437
Mioodowa
Raczkowanie

Makijaż dla oka z dołkami

Chodzi mi o tę wypukłość pod okiem. Czy malować ją kredką czy może nie, ciągle coś mi nie pasuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (80,6 KB, 26 załadowań)
Mioodowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 17:18   #1438
MdM
Zakorzenienie

Dot.: Makijaż dla oka z dołkami

Moim zdaniem to sa po prostu mocne worki pod oczami. Jak dla mnie to korektorem, zeby ukryc "dno" tego dolka. Kredka absolutnie.
MdM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:40   #1439
OlaM
Moderator

Dot.: Makijaż dla oka z dołkami

Cytat:
Napisane przez Mioodowa Pokaż wiadomość
Chodzi mi o tę wypukłość pod okiem. Czy malować ją kredką czy może nie, ciągle coś mi nie pasuje.
Myślę, że chodzi Ci raczej o zamaskowanie tego miejsca, więc pomocny będzie raczej korektor.
Przesuwam zatem Twój wątek do wątku zbiorczego o korektorach pod oczy. Mam nadzieję, że znajdziesz tu pomocne informacje.

Tagi
cienie pod oczami, fioletowe pod oczami, korektor, korektor pod oczy, kosmetyki, pod oczy, podkład korektor

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości