KSIĄŻKA Bobbi Brown "Perfekcyjny makijaż dla wszystkich...." - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-30, 21:06   #1
NoBoTak
Raczkowanie

KSIĄŻKA Bobbi Brown "Perfekcyjny makijaż dla wszystkich...."

Cześć dziewczyny
W końcu wyszła polskojęzyczna wersja książki Bobbi Brown "Makeup Manual: For Everyone from Beginner to Pro", tytuł polski to "Perfekcyjny makijaż: Dla Wszystkich od początkujących do profesjonalistów".

Jestem ciekawa czy miałyście kontakt z tą książką. Zamierzam ją kupić, ale najpierw chciałabym zapytać Was o poradę. Czytałyście ją? Jesteście zadowolone?

Edytowane przez NoBoTak
Czas edycji: 2011-11-30 o 21:11
NoBoTak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:14   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1
Dot.: KSIĄŻKA Bobbi Brown "Perfekcyjny makijaż dla wszystkich...."

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
W końcu wyszła polskojęzyczna wersja książki Bobbi Brown "Makeup Manual: For Everyone from Beginner to Pro", tytuł polski to "Perfekcyjny makijaż: Dla Wszystkich od początkujących do profesjonalistów".

Jestem ciekawa czy miałyście kontakt z tą książką. Zamierzam ją kupić, ale najpierw chciałabym zapytać Was o poradę. Czytałyście ją? Jesteście zadowolone?
ma wersję anglojęzyczną generalnie jest tam wszystko ale raczej ogólnie. Choć polecam

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:17   #3
NoBoTak
Raczkowanie

Ale jestes z niej zadowolona czy raczej rozczarowana? Często po nią sięgasz czy raczej byłas zafascynowana gdy ją dostałaś, a teraz leży na półce zupełnie nieprzydatna
Stary 2011-11-30, 21:49   #4
MdM
in love with life

Na youtube jest duzo recenzji tej ksiazki i wiele osob uwaza, ze zdjecia sa slabe, a informacje bardzo ogolne i jesli ktos sie zywo interesuje makijazem to nic nowego sie nie dowie. To ksiazka raczej dla poczatkujacych.
MdM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:49   #5
Leseratte
Zadomowienie

Mam zamiar kupić tę książkę na allegro, choć jak patrzyłam po spisie tresci to faktycznie tak ogólnie...
Leseratte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 22:02   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

wracać do niej nie wracam bo to co w niej jest mam raczej w małym palcu to takie fajne porządne podsumowanie ale raczej dla początkujących, mało zaawansowanych.
Czasem ją przejrzę, ot i tyle

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-11-30 o 22:04
agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 22:32   #7
agniecha4791
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
wracać do niej nie wracam bo to co w niej jest mam raczej w małym palcu to takie fajne porządne podsumowanie ale raczej dla początkujących, mało zaawansowanych.
Czasem ją przejrzę, ot i tyle
Też ostatnio czytałam w necie opinię, iż książka ta raczej nadaję się dla bardzo początkujących/raczkujących w temacie makijażu. Ci ,którzy mają już rozeznanie mogą być rozczarowani.
Stary 2011-12-02, 20:00   #8
NooNa_AWW
Przyczajenie

ooo fajnie , że jest tu ten wątek, bo ja również chciałam ją zamówić..
a znacie jakieś inne, ciekawe książki, godne polecenia?
Stary 2011-12-02, 20:31   #9
NoBoTak
Raczkowanie

Jeśli ktoś jest zainteresowany tą książką to zapraszam na blog Nieesia25 http://agisboutique.blogspot.com/201...y-makijaz.html .
Podaje ona informację jak uzyskać 35% zniżki przy zakupie tej książki. Zniżka obowiązuje do Gwiazdki Ja się skusiłam, a Wy?
Stary 2011-12-04, 01:23   #10
ThinkOrange
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś jest zainteresowany tą książką to zapraszam na blog Nieesia25 http://agisboutique.blogspot.com/201...y-makijaz.html .
Podaje ona informację jak uzyskać 35% zniżki przy zakupie tej książki. Zniżka obowiązuje do Gwiazdki Ja się skusiłam, a Wy?
Ja chyba sie skuszę. Przynajmniej tak planowałam, tu się okazuje że książka dosyć ogólna. Hmm. Może jeszcze poszukam więcej info w necie.
Stary 2011-12-04, 17:07   #11
Juliszka
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Dzisiaj przeglądałam wersję angielską w księgarni, planowałam ją kupić, ale jakoś się "zawiodłam" - wszystko i nic, mało technicznych wskazówek na temat na przykład rozcierania, ogólne informacje na temat składu kosmetyków... Nie znalazłam czegoś, czego "nie wiem", mimo, że moje makijaże pozostawiają sporo do życzenia.

Ja wolę ćwiczyć i youtubować niż czytać książki na temat makijażu, tą, którą mam (nie pamiętam autora i tytułu) też byłam w sumie zawiedziona. Za tę cenę wolałabym kupić kosmetyki bądź pędzle.
Stary 2011-12-04, 20:01   #12
agniecha4791
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Ja wolę ćwiczyć i youtubować niż czytać książki na temat makijażu, tą, którą mam (nie pamiętam autora i tytułu) też byłam w sumie zawiedziona. Za tę cenę wolałabym kupić kosmetyki bądź pędzle.
Święte słowa
Stary 2011-12-04, 20:18   #13
Kluska20
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Dzisiaj przeglądałam wersję angielską w księgarni, planowałam ją kupić, ale jakoś się "zawiodłam" - wszystko i nic, mało technicznych wskazówek na temat na przykład rozcierania, ogólne informacje na temat składu kosmetyków... Nie znalazłam czegoś, czego "nie wiem", mimo, że moje makijaże pozostawiają sporo do życzenia.

A ja właśnie dzisiaj zamówiłam tę książkę w wersji angielskiej i teraz zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłam kupując ją
Kluska20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 21:19   #14
WaNiliOwe NieBo
Przyczajenie

Od roku posiadam wersję angielską książki. Uważam, że można się bez niej obejść, choć przyznam, że jest naprawdę ładnie opracowanym poradnikiem o podstawach pielęgnacji i makijażu, cieszącym też oko i inspirującym Żadna książka tak naprawdę nie nauczy makijażu, ale ponieważ bardzo popieram filozofię Bobbi Brown i akurat zobaczyłam jej "dzieło" w witrynie księgarni, spontanicznie kupiłam sobie ten ładny poradnik. Książkę przeglądam bardziej dla przyjemności, trochę dla nauki słownictwa i aby utwierdzać się, że wizaż to mój najlepszy pomysł na zawodową przyszlość
Stary 2011-12-29, 21:25   #15
ThinkOrange
Zadomowienie

Znacie książki, które są lepsze od tej bobbi brown? Ciekawi mnie, na czym polega fenomen tego poradnika, niby wszyscy tak polecają
Stary 2012-06-23, 19:35   #16
gavra
Rozeznanie

bobbi ma swoj styl, jej pismo obwieszcza, ze ma zapędy kosmetyczne, na tym rowniez skupia się w swojej książce. Jakkolwiek, jesli siedzi się w temacie makijazu lub przynajmniej pasjonuje się nim, ksiązka okaże się zbędna. Taki fajny gadzet, pamiątka, ozdoba pólek, element kolekcji ja tak ją traktuję. zawarte z w niej zdjęcia są przepiękne, choc w moim przekonaniu zbyt rozswietlone, nie widac mankamentow urody tak jak w rzeczywistosci, i przez to czlowiek nie wie jak wykorzystac informacje w praktyce. Duzo trikow, ale ogolnie znanych. Ksiązka jest jednak napisana czystym prostym językiem, nie trzeba się niczego domyslać, główkować. Książkę mam, ponieważ jest piękna, ale niewiele można się z niej nauczyć, lepiej czytać fora albo po prostu ćwiczyć, cwiczyć, malowac i malować
Stary 2012-06-24, 16:12   #17
FigGa05
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 4
GG do FigGa05

Miałam ją kupić ale widzę po waszych opiniach, że tego samego dowiem się z YouTube
FigGa05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 23:47   #18
carpaibex
Zakorzenienie

Dostałam ją w prezencie od mojego TŻ, więc ma dla mnie dużą wartość sentymentalną. Po za tym podobają mi się zdjęcia, ksiązka cieszy oko, ale faktycznie brakuje tam wielu porad.
carpaibex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 12:55   #19
pink_pocket
Rozeznanie

Heej ja jestem w kwestii makijażu mam dwie lewe ręce, prawdę mówić używam tylko tuszu i podkładu bo po prostu nie umiem się malować ;p myślicie, że tak książka będzie odpowiednia dla kogoś takiego jak ja, znajde w niej jakieś pożyteczne wskazówki?
pink_pocket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 12:59   #20
youlca
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
Heej ja jestem w kwestii makijażu mam dwie lewe ręce, prawdę mówić używam tylko tuszu i podkładu bo po prostu nie umiem się malować ;p myślicie, że tak książka będzie odpowiednia dla kogoś takiego jak ja, znajde w niej jakieś pożyteczne wskazówki?
Myślę, że dla początkujących lepsze będą tutoriale na youtube krok po kroku.
Stary 2012-06-27, 14:27   #21
gavra
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez youlca Pokaż wiadomość
Myślę, że dla początkujących lepsze będą tutoriale na youtube krok po kroku.

zgadzam się, zawsze to jakaś obserwacja kolejnych, poszczególnych kroków
Stary 2012-06-28, 11:11   #22
FigGa05
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 4
GG do FigGa05

też się zgadzam, że YouTube jest lepsze dla początkujących. Jest wiele dziewczyn, które pokazują makijaż krok po kroku nie tylko dla osób zaawansowanych ale również dla początkujących. np. KatOsu
FigGa05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:58   #23
czarna_kiecka
Zakorzenienie

ja posiadam tę książkę, dostałam ją w prezencie, chociaż wcześniej bardzo długo się nad nią zastanawiałam, na pewno nie zastąpi ona praktyki, ale dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem, a nie mają takiego szkolnego wykształcenia w tej dziedzinie tylko próbują nauczyć się same, książka może być naprawdę przydatna.

faktem jest, że tam jest niewiele wskazówek dotyczących technik nakładania produktów, sa takie podstawy, ktore oczywiscie warto znac, ale tutaj faktycznie najlepiej sprawdzać na sobie, posluzyc sie ytb etc... ale jest wiele informacji teoretycznych, jak np dopasowywanie odpowiednich konsystencji kosmetyków do skóry o danych problemach, dobre jest wlasnie to, ze autorka zdaje sobie sprawe z tego, ze nie kazdy ma cere idealna i jesli przedstawia, jak maskowac np cienie pod oczami, to uwzglednia ich rozne kolory, typy...wiele dzialow jest opracowanych bardzo szczegolowo, na wyroznienie zasluguja:

- bardzo fajny katalog z wszystkimi mozliwymi rodzajami pedzli i opisem ktory do czego, sa informacje jak sprawdzac w wsklepie, czy pedzel jest dobrej jakosci
- porady gdzie warto kupic kosmetyki, na co zwracac uwage, zegby nie dac sie wprowadzic w blad
-kompletowanie wlasnej kosmetyczki zaleznie od tego, czy czeka nas calonocna impreza czy wyjscie na silownie
-informacje o pielegancji cery, o tym co dobrze na nia wplywa, czego szukac w skladzie kosmetykow, a czego unikac, jak rozpoznawac problemy skory
- jak tworzyc karte twarzy
- dola zupelnie poczatkujacych rozdzial '10 krokow do doskonalego makijazu'

plusem sa tez naprawde bardzo ladne zdjecia, nie zgadzam sie z tym, ze sa rozswietlone i zbyt poprawione, na wielu widac prawdziwe niedoskonalosci skory, cienie, wypryski, rozszerzone pory...bardzo fajne zdjecia z cyklu 'przed/po' szczegolnie w czesci dotyczacej kamuflazu
Ksiazka jest tez bardzo roznorodna, proponuje makijaz dla osob o azjatyckim, europejskim, srodziemnomorskim, ciemnoskorym typie urody, dla cer dojrzałych, dla matek...podzilono ja na 2 czesci, jedna to wlasnie ta podstawowa, druga to tzw 'mistrzowski poziom' adresowany racze4j dla osob, ktore wizazem chca zajmowac sie zawodowo, czyli jak zaistniec w tej branzy, jak dotrzec do klientow, na koncu jest ciekawy katalog znanych wizazystow...

PODSUMOWUJĄC, bo sie chyba zbyt rozpisalam ; )
Ksiazka ta nie jest moze poradnikiem gdzie znajdziecie wszystko, ale jest swietna jako punkt wyjscia i moze nie znajdziemy w niej miliona technik nakladania produktow, setek makijazy i od przeczytania z pewnoscia wielu umiejetnosci nam nie przybedzie, ale za to da nam ona solidne podstawy to przygotowania sie do zajecia sie wizazem, takze jesli ktos ma wyksztalcenie w tym kierunku, to ksiazka nie przyda sie, a jesli ktos chce uczyc sie sam, to warto ja kupic, bo ytb nie da nam tak fachowej wiedzy, jaka w wielu dziedzinach daje ta ksiazka i makijaz moze sie naprawde stac prostszy jesli zdobedziemy podstawy i bedziemy wiedzialy jak malowac sie odpowiednio do naszego typu urody, do rodzaju cery i jak nie popelniac podstawowych bledow

Tagi
bobbi brown, książka

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości