Licealistka potrzebuje odmiany - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-01, 15:25   #1
plastikowabiedronko
Zadomowienie

Licealistka potrzebuje odmiany

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? - opalam się bardzo łatwo,aż za łatwo. Na czerwono. Ciężko jest mi powiedzieć jaki jest odcień opalenizny gdyż moje opalanie zazwyczaj kończy się poparzeniem słonecznym i nie dochodzę do etapu ładnej opalenizny

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? Ciemne brwi i rzęsy,oczy piwne z ciemniejszą obwódką. Pojawiają się plamki na tęczówkach

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? Szaro-brązowe,obecnie wcale (brak słońca)

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Zdecydowanie jasny,rumienię się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny brąz z przebłyskami

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Nie lubię różu.. Na zdjęciach mam różową bluzkę tylko z konieczności. Wolę ciemne kolory,głównie czerń,ale podobno w żywych jest mi dużo lepiej

Drogie wizażanki! postanowiłam założyć ten wątek by odmienić siebie. Jestem w 1 klasie liceum a nadal czuję się jak szara myszka z gimnazjum. Nie zwracam na siebie uwagi wyglądem,jestem zupełnie przeciętna.
Dla ułatwienia zamieszczam zdjęcia w okularach (noszę je na codzień - niestety),bez oraz w związanych włosach. jakość zdjęć nie jest pierwszorzędna gdyż są robione przednią kamerką iPoda.. Niestety chwilowo nie posiadam zdjęć całej sylwetki,postaram się zamieścić je jak najszybciej. Z góry zaznaczam iż nie wyobrażam sobie zmiany koloru włosów.Liczę na waszą pomoc gdyż do tej pory niezbyt interesowałam się swoim wyglądem,byłam zawsze typem dobrej kumpeli - i nic poza tym.

P.S. Zdjęcia robione kilka minut temu - siedzę w domu na zwolnieniu z powodu choroby dlatego mogę nie wyglądać całkiem zdrowo..Ale normalnie nie jest dużo lepiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0016.jpg (37,3 KB, 402 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0017.jpg (36,2 KB, 361 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0022.jpg (37,7 KB, 420 załadowań)
plastikowabiedronko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 17:55   #2
I love the way you lie
Przyczajenie

Dot.: Licealistka potrzebuje odmiany

Dziewczyno, jestes taka ladna, i mowisz o sobie "szara myszka"? Naprawde chcialabym wygladac jak ty w gre wchodzi noszenie soczewek czy nie? Bo wygladalabys chyba lepiej bez okularow. Jesli nie da rady bez nich to trudno, nie jest w nich zle! Oczy maluj tam tuszem i chyba wystarczy bo ladnie jest, chlopaki wola naturalne Wloski mozesz od czasu do czasu prostowac albo -mniej niszczace wlosy przedsiewziecie- suszyc je na szczotce, wtedy sama nadajesz im ksztalt. Nie maluj ich, ladny kolorek ;p
I love the way you lie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 18:50   #3
MrsStatham
Rozeznanie

GG do MrsStatham

Masz taki sam typ urody jak ja, oprócz tych piwnych oczu ciekawe co Ci wizażanki poradzą
MrsStatham jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 19:05   #4
plastikowabiedronko
Zadomowienie

Piszę tak,bo ostatnio się tak czuję. Może to nie wina twarzy,fryzury.. tylko ubioru? Nie wiem. Póki siedzę w domu ciężko będzie mi zrobić zdjęcie sylwetki.
I cały czas rozważam - czy zapuszczać włosy dalej,czy już je wyrównywać?
nie lubię okularów,zwłaszcza że mam już trochę powyginane oprawki.. Ale niestety z powodów finansowych soczewki chyba na razie odpadają
Stary 2011-12-01, 20:26   #5
SceneQueene
Zakorzenienie

Ty jesteś naprawdę śliczna ! Z tą myszką to chyba żartujesz.
Zapuszczaj włoski, długie dodają kobiecości!
Myślę też, że ładnie byłoby Ci w delikatnym makijażu. Lekki podkład, trochę bronzera na kości policzkowe, błyszczyk nude i troszkę cienia na oczy (z odcieniami zresztą przy tak ładnych tęczówkach możesz się pobawić) albo kreseczka od eye-linera i look jest zupełnie odmieniony, jeśli tego potrzebujesz. Ale naprawdę z taką urodą bym się nie martwiła.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 22:12   #6
plastikowabiedronko
Zadomowienie

dziękuję,ale czy nie jestem zbyt blada? Od dłuższego czasu się zastanawiam.. Bo z bladością można przesadzić i często wygląda niezdrowo..Poza tym moja mama cały czas narzeka że powinnam zrobić coś z włosami..Najwyraźniej przejęłam jej opinię i wzięłam za swoją..
Stary 2011-12-02, 16:51   #7
SceneQueene
Zakorzenienie

kochana, lekki podkład, trochę bronzera na kości policzkowe i buźka nabiera żywszych kolorów (byle nie za dużo)
a włoski to bym zapuszczała, kolor pasuje Ci do brwi.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 19:02   #8
Dziewucha
Zakorzenienie

Moim zdaniem najlepiej wyglądasz na ostatnim zdjęciu, twoja twarz jest odsłonięta i od razu wyglądasz tak jakoś pogodniej więc może masz ochote na krótsze włosy ?
Stary 2011-12-02, 22:29   #9
plastikowabiedronko
Zadomowienie

Kolor włosów naturalny
Myślałam o ścięciu ale.. To są moje najdłuższe włosy w życiu
Stary 2011-12-03, 09:18   #10
tipsiara
Wtajemniczenie

Ja bym Ci zaproponowała pasemka w kolorze burgund albo całośc w tym kolorze
Masz śliczną buźkę a ten kolor by to jeszcze wydobył

oo takie coś
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9055669694dc276b756f00.jpg (19,5 KB, 71 załadowań)

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2011-12-05 o 14:24 Powód: post pod postem
tipsiara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 09:33   #11
plastikowabiedronko
Zadomowienie

Genialne włosy! Jeśli się zdecyduję na farbowanie to na pewno na ten kolor!
Stary 2011-12-03, 09:40   #12
tipsiara
Wtajemniczenie

tipsiara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 18:41   #13
Holly85
Zadomowienie

przede wszystkim odpadają krótkie włosy, masz okrągła twarz w stronę kwadratu, jesli zetniesz włosy na krótko, nagle zrobisz się na twarzy wizualnie "grubsza", dlatego dla Ciebie najlepsza długość to minimum za ramiona, a najlepiej jeszcze dłuższe-do biustu i bez grzywki. Nie wiem jak bardzo ją lubisz, ale grzywki poszerzają i skracają twarze, są dla osób o wysokich czołach, wąskich twarzach, chudych, kościstych.
U Ciebie np. super będzie wyglądał kucyk spięty wysoko z tyłu głowy i włosy gładkie z przodu.
Włosów bym nie farbowała, masz ciemny wyrazisty typ urody, prawdopodobnie "zima", rzadko zresztą spotykany w PL. jesli walniesz sobie czerwoną farbę to się zwyczajnie oszpecisz.
Jeśli masz ochotę to dodaj jeszcze parę zdjęć, może uda się zrobić w dziennym świetle?
Masz piękne brwi.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 00:57   #14
plastikowabiedronko
Zadomowienie

Za te brwi dziękuję,gdyż regulowane samodzielnie
Jak bardzo lubię grzywkę.. Cóż..zapuszczam ją trochę,nie do końca wiem co z nią zrobić. Niby grzywka skraca twarz itd.. ale ukrywa blizny na czole
Zdjęcia wstawię jak najszybciej będzie to możliwe
Co do 'zimy' to tak właśnie mi mówiła znajoma która jest kosmetyczką (niestety mieszka teraz w innym województwie). Ale czy to aż tak rzadko spotykane? W sumie się nad tym nie zastanawiałam,ale z tego co przeglądałam to według 'ekspertów' zimy są najbardziej ograniczone kolorystycznie jeśli idzie o makijaż i ciuchy ;s
Stary 2011-12-04, 11:51   #15
angelinmyheart
Zakorzenienie

Zgadzam się z dziewczynami, że jesteś śliczna. Tylko o wiele lepiej wyglądasz bez okularów, może soczewki?

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 13:23   #16
Holly85
Zadomowienie

owszem zimy mają pewne ograniczenia, jesli chodzi o makijaż, ale dlatego, że nie potrzebują go aż tyle, żeby wyraziście wyglądać.

w polsce naturalna "zima" to raczej rzadkość, może we włoszech czy hiszpanii jest ich pełno, ale tu nie. co najwyżej farbowanych pań jest dużo, ale wtedy nie mozna mówić o zimie.
na blizny (i na trądzik) świetne są retinoidy- bardzo szybko złuszczają skórę, można się łatwo pozbyć płytkich blizn.
o szczegóły dopytaj lekarza, albo poczytaj w necie. ja stosowałam np Atrederm 0.025% ale w celu zlikwidowania krostek.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 18:02   #17
paradasloni
Przyczajenie

Nie czytałam całego wątku, ale jeżeli nie możesz używac soczewek, pokombinuj z kształtem i kolorem oprawek. Wszystko zależy oczywiście od stylu, jaki wybierzesz, ale fajnie byłoby zainwestowac w kolorowe oprawki, dodadzą Ci charakteru (Czerwień, turkus itp.)
paradasloni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 00:44   #18
plastikowabiedronko
Zadomowienie

I tu jest pies pogrzebany..Na soczewki obecnie mnie nie stać a oprawki.. Długo mi zajął wybór jakichkolwiek ponieważ jestem osobą szczupłą..Mimo,że mam twarz okrągłą to również bardzo szczupłą i większość oprawek jest po prostu za szeroka :<
Stary 2011-12-05, 13:08   #19
rochelle_
Mów mi Rosia :)

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
dziękuję,ale czy nie jestem zbyt blada? Od dłuższego czasu się zastanawiam.. Bo z bladością można przesadzić i często wygląda niezdrowo..Poza tym moja mama cały czas narzeka że powinnam zrobić coś z włosami..Najwyraźniej przejęłam jej opinię i wzięłam za swoją..
w Twoim wieku (ledwo parę lat temu) wyglądałam podobnie. Ciemne, długie włosy, oczy i oprawa oczu, blada cera.
Na buzię (ja np. mam mieszaną) polecam podkład, który wyrówna koloryt (chyba masz problemy z rumieńcami?) - ja stosuję Stay Matte Rimmel, kolor Ivory 100. Do tego lekko brązowy róż na kości policzkowe - wyszczupli ci twarz, ale nie przesadź! Wyreguluj brwi. Co do oczu - stosuję cień w kolorze złota - bardzo niewiele, często robię kocie oczka- do szkoły zwykle ograniczam się do ciemnej kreski na górnej bądź dolnej powiece (zależnie od humoru).
Co do ubioru - dużo pewności dodaje dobrze dobrana bielizna. Ładnie podniesie to i owo. Ma też być wygodna.

W sumie w ogólniaku też przeszłam metamorfozę. Mnie odmieniły kolory. Wcześniej chodziłam w pastelach, od ogólniaka właściwie do teraz - uwielbiam intensywne kolory: czerwienie, zielenie, granaty.

P.S. A to, że dziewczyna jest ładna nie znaczy, że ma być pewna siebie. Zwykle te najładniejsze i najfajniejsze są szarymi mychami. A raczej zwykle szare mychy okazują się za parę lat łabędziami, o.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

I nie zapuszczaj włosów. Kolor jest świetny, długość też. Wydaje mi się, że dłuższe zrobi się oklapłe i jeszcze bardziej uwydatnią buzię. Ja tam zrobiłabym drastyczną grzywkę, a co:P
Albo zaszalej i zetnij włosy.
rochelle_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 18:39   #20
plastikowabiedronko
Zadomowienie

Drastyczną grzywkę? Nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedzieć
Oj właśnie też muszę używać najjaśniejszych podkładów,chwilowo testuję jakiś w musie..
Czy czerwienie nie podkreślają niedoskonałości na twarzy ?
Stary 2011-12-08, 19:08   #21
vvgh
Wtajemniczenie

Podkreślają.

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Masz podobną urodę do mnie, okrągła twarz, tyle że ja mam prosty nos i ciemniejsze brwi, oczy, włosy. I te same włosy, takie miękkie, puchowate? No i tak samo jak ja, lepiej w kitce
vvgh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 09:18   #22
rochelle_
Mów mi Rosia :)

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Drastyczną grzywkę? Nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedzieć
Oj właśnie też muszę używać najjaśniejszych podkładów,chwilowo testuję jakiś w musie..
Czy czerwienie nie podkreślają niedoskonałości na twarzy ?
Wiesz, też się naczytałam, że czerwień to nie dla mnie, ale jakoś nie zauważyłam ani ja, ani mój TŻ, ani znajomi, żebym wyglądała niekorzystnie w czerwieni. Szczególnie, że łączę ją zwykle z czarnym lub białym (a najczęściej - czerwona góra, czarny dół, biała koszula pod sweterek do pracy). Nie mam problemów z cerą, a właściwie - mam niedoskonałości, jednak podkład i generalnie make-up skutecznie to kryją.

Drastyczna grzywka, czemu tak napisałam? Bo wyglądasz słodko, a prosta grzywka w połączeniu z równo ściętymi włosami (bez pazurków) - byłaby to dość drastyczna dla ciebie zmiana. Tylko że taka fryzurka postarza lekko - wiem, bo sama mam Ale mnie się tam podoba.
P.S. Mnie kompletnie nie pasują twoje włosy związane w kitkę. Włosy wydają sie oklapnięte i fryzura jakoś uwydatnia policzki. Tak pyzato, zdecydowanie bardziej podoba mi się fotka numer dwa - okularki ładnie tną twarz. Ale ja lubię okularnice po prostu.
rochelle_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 19:54   #23
plastikowabiedronko
Zadomowienie

Prosta grzywka odpada- miałam i moja twarz robi się jeszcze bardziej okrągła.
Czerwień..Hmmm możliwe. Nie wiem czy znasz ten problem ale.. Gdy się większość życia chodziło w czerni trudno się przekonać do kolorów
Chwilowo podebrałam mojej mamie eyeliner - a co Jak znajdę czas to się do jakiejś drogerii wybiorę.. Mam nadzieję że się zdecyduję na jakąś zmianę - przerwa świąteczna to dobry czas na to

P.S. moje włosy generalnie są klapnięte
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości