Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Forum z poradami lekarza ginekologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-06, 11:48   #1
nikunia69
Raczkowanie

Exclamation brak okresu test negatywny !

Mam problem... z moim mężem współżyję bez zabezpieczeń chcemy mieć dziecko ....w listopadzie nie dostałam okresu zrobiłam test 1 grudnia wyszedł negatywnie i dalej nie mam okresu ...do lekarza mogę się udać po nowym roku niestety wcześniej nie mam możliwości wiec zostaje mi czekać ale nie wiem co robić ...czytałam wiele wątków na ten temat i niektóre kobiety robiły po 2-4 testy wychodziły im negatywnie a po 2-4 probie wychodził test pozytywnie z takim czekaniem to ja oszaleje nie ma zadnych objaw na ciaze nic pobolewa mnie od czasu do czasu brzuch tak jakby na okres i nic po za tym do dam ze sie nie odchudzam nie mam zadnych stersow nie zmienilam klimatu nie bralam zadnych lekow ani nic takiego .
nikunia69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 12:08   #2
Aaniol_apokalipsy
Zadomowienie

Dot.: brak okresu test negatywny !

Może za wcześnie zrobiłaś test, należy odczekać średnio dwa tygodnie. W początkowych kilku dniach hormon gonadotropiny kosmówkowej jest dla testu niemal niewykrywalny.
Możliwe jest też, że po prostu przesunęła Ci się miesiączka, chociaż z tego co piszesz nie miała ku temu większych przyczyn.
Dlaczego tak długo chcesz czekać do ginekologa? ciążę powinnaś potwierdzić wcześniej i odbyć rozmowę z lekarzem i konieczne badania. Jeśli przyczyną jest czekanie na lekarza z NFZ to może warto przejść się prywatnie, zwłaszcza jeśli test w późniejszym czasie wyszedłby pozytywnie.
Stary 2011-12-06, 12:23   #3
nikunia69
Raczkowanie

Aaniol_apokalipsy ja nie mieszkam w Polsce i dlatego musze tak czekac gdybym wczesniej zadzonila to bym byla przyjeta przed swiatami a tak na okres swiat zamkniete jest ...gdybyam byla w polsce to bym poszla do ginekologa prywatnie tu by nie bylo zadnego problemu z tym jeszcze powtorze test nie wiem czy mam na co liczyc czy jest w ciazy czy nie bo nie chce sobie robic nadzieji a pozniej sie rozczarowac ...tym bardziej ze wczesnie nie mialam podobje syytulacji robilam test i zaraz po zrobieniu testy dostawalam okres zazwyczaj po dniu a czasmi w tym samym dniu a teraz nic i ten test tez nic nie wykazuje nie wiem co o tej sytulacji myslec
Stary 2011-12-06, 12:50   #4
mysza nova
Raczkowanie

nikunia 69
masz podobny problem jak ja. tylko że mi wyszły 2 testy pozytywne i okresu już od tygodnia nie mam. a jutro mam wizytę u lekarza.
myślę że powinnaś iść wcześniej do gina
mysza nova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 13:01   #5
nikunia69
Raczkowanie

poszła bym ale nie mam jak brak terminu no i nie mieszkam w pl ! super ze Ci dwa wyszly pozytwyne mi jeden ale negatywny

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

nie mieszkam w polsce i nie moge isc w czesniej do lekarza moze gdymym wczesniej zadzonila o dwa dni to by mnie przyjala jeszcze przed swietami a pozniej juz zakmniete do 7 do soboty musze czekac nie mam innego wyboru wczesniej nie mialam nic takie fakt obsowala mi sie miesiaczka ale to bylo o 3-5 dni nie wiecej czasami gdy mi sie spozniala robilam test i po pol dnia mialam juz miesiaczke a czasmi po 2 dniach a teraz nic nie wiem co mam o tym mysle i co robic w sumie to mi zostalo tylko czekanie .
Stary 2011-12-06, 13:39   #6
mysza nova
Raczkowanie

Cieszę się że mi wyszły obydwa testy pozytywne ale się tak zastanawiam co mi jutro gin powie. Jeśli nic nie wykarze badanie ginekologiczne to w czwartek zrobię betę bo strasznie jesteśmy z mężem ciekawi.
A co do Ciebie nikunia 69 to radzę Ci zrobić test ponownie za kilka dni. Może faktycznie coś będzie już...
Też tak miałam z okresami wcześniej jak i Ty. Owszem spóźnił mi się nie raz ale to tylko kilka dni a dziś już jest tydzień jak go nie ma.
A co do starań to powiem Ci że my z mężem w sumie około roku się staraliśmy o dziecko i mamy nadzieję że się już udało skoro tak testy pokazują. Ale zajść w ciążę nie jest łatwo bo jak się bardzo chce to nigdy nie może się udać. Wtedy jest wina psychiki...
A jutro opowiem co mi gin mówił :P
Stary 2011-12-06, 13:45   #7
nikunia69
Raczkowanie

trzymam kcuki aby bylo pozytywnie i byla dzidzia !!
o tak jak sie chce to nigdy sie nie ma wiec cos o tym tez mialam manie przez jakis czas ze bardzo chce miec dziecko a pozniej jakos juz sie uspokoiłam zapomnilam o tym do teraz bo teraz nie wiem co sie dzieje ! czy tak czy nie ...a nie chce sobie robic nadzieji bo to pozniej tak jakos czlowiek czuje sie rozczarownay i smutny takze z jednej strony bardzo bym chciala aby bylo na tak ale z drugie strony bym chcial aby cos sie pojawilo albo te kreseczki na tak albo okres !
jedynie co zauważyłam u siebie to to ze sie nie wysypiam wczesniej wstalam po 7 i bylo super wypoczeta a teraz trudno mi zwlec sie z lozka po 9 bym spala caly dzien
Stary 2011-12-06, 14:15   #8
mysza nova
Raczkowanie

A u mnie nie ma jakiś tam cudnych objawów. Raz się czułam źle ale to było 2 dni przed spodziewaną miesiączką a tak to przez jakiś dobry tydzień muszę wstawać w nocy do toalety bo mam ogromne parcie na pęcherz a w sumie to jeść mi się chce na okrągło. Ale nie wiem czy to moje już wymysły czy prawda.
Stary 2011-12-06, 14:33   #9
nikunia69
Raczkowanie

no ja tez nie mam jakis objawiane na wymioty czy cos tego po prostu chce mi sie spac i pobolewa mnie tak jak by na okres i nic po za tym .

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

tylko ze u ciebie wszytsko jasne czarno na bialym dwa testy pozytywane a u mnie test i negatyw
Stary 2011-12-06, 15:06   #10
mysza nova
Raczkowanie

Ale się boję że testy mogły być po prostu jakieś zakłamane i dały fałszywy wynik. No ale zobaczę co mi jutro powie gin. Chciałabym od niego usłyszeć że widać ciążę, ale raczej na to za wcześnie. Niestety
Stary 2011-12-06, 15:10   #11
nikunia69
Raczkowanie

a ile ci sie juz spoznia okres kiedy powinna dostac ? i po jakim czasie zerobilas testy ? powinno sie robic po minimum po 10 dniach ...bierzesz kwas foliowy ?
Stary 2011-12-06, 15:18   #12
mysza nova
Raczkowanie

Kwas foliowy biorę już 3 dzień a okres powinnam dostać 29 listopada. Dziś mija już tydzień jak nie mam okresu. Pierwszy test robiłam 2 grudnia a drugi 5 grudnia. Nawet jak mierzę temperaturkę to mam 37,3-37,8
Zresztą dorzucam Ci zdjęcia choć nie są one najlepszej jakości. Test od góry to z 2 grudnia a u dołu to z 5. Na zdjęciu za bardzo nie widać że są ciemne kreski ale w realu świetnie je widać. Ale zmniejsz sobie zdjęcie potem bo jest trochu duże.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0269.jpg (73,5 KB, 206 załadowań)
Stary 2011-12-06, 15:20   #13
mysza nova
Raczkowanie

A testy robiłam najpierw 3 dni po spodziewanej miesiączce a drugi 6 dni po
Stary 2011-12-06, 15:27   #14
nikunia69
Raczkowanie

dobrze to powinno byc ok ze wychodzi na tak !
zobaczysz co jutro lekarz powie oczywiscie trzymam kcuki !! aby bylo po twojej mysli ! a jutro czekam na wiadomosc !

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

czytalam troche wątków na ten temat i dziwczyny robilu testy po 4 razy i za 4 dopiero wyszedl pozytyw nie wiem od czego to zalezy moze mialam test ferelny czy moze ze mna jest nie tak boje sie ze tam cos moze byc zle w srodku i to jest spowodowene brakie okresy mysle juz nawet o najgoryszm jakism raku czy czyms
Stary 2011-12-06, 15:29   #15
mysza nova
Raczkowanie

No ja za Ciebie też będę trzymać kciuki i przynajmniej będziemy się wymieniać odczuciami :P
Zrób sobie kolejny test. Może jednak Ci 2 kreski wyjdą. Trzeba w to wierzyć Ja się prawie modliłam nad testem jak robiłam A jeśli jutro nic zbytniego gin mi nie powie to na betę pójdę we czwartek.
A wracając do poprzedniej wypowiedzi to test można zrobić już dzień po spodziewanej miesiączce.
A Tobie ile już minęło dni odkąd Ci się okres spóźnia?
Stary 2011-12-06, 15:33   #16
nikunia69
Raczkowanie

ja juz sie teraz modle aby co wyszlo nawte niech bedzie ten okres !!
ja powinna dostac 5-6 listopada a mamy juz 6 grudnia wiec troche mija a test nic
Stary 2011-12-06, 15:35   #17
mysza nova
Raczkowanie

Nawet tak nie myśl! Napewno wszystko jest w porządku a juz Ci wspominalam ze psychika najczesciej blokuje czlowieka i nie mozna zajsc w ciaze.
Namawiam Cie po raz kolejny zebys sobie zrobila test chocby jutro rano.
Ja szczegolnie polecam test ciazowy plytkowy apteo, pre-test, pink test. W sumie nawet i bobo-test kiedys robilam ale on mi sie wydaje ze strasznie falszuje.
A wracajac do tego no to ja najpierw robilam test apteo ktory ma 20ml czulosci a pink test 25ml.
Wez sobie kup podobnej czulosci test i wykonaj
Stary 2011-12-06, 15:40   #18
nikunia69
Raczkowanie

u mnie polskich testow nie ma wiec bede musiala cos kupci w aptece w sobote bede jechac do apteki i kupie sobie z 3 a nawet 4 testy !
nie wiem juz sama co mam myslec pobolewa mnie pol dnia tam i nic ani kropelki nie ma czerwenej

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

ale zaczynam sie obawiac ze test nic nie pokaze i ze coraz badziej bede sie zamartwiac
Stary 2011-12-06, 15:42   #19
mysza nova
Raczkowanie

Mnie w ciagu tygodnia kłóło w dole podbrzusza ale to tylko trochu.
A temu Ci mowilam jakie testy robilam zebys sobie podobnej czulosci kupila testy.
Stary 2011-12-06, 15:47   #20
nikunia69
Raczkowanie

mnie tak kuje juz drugi tydzien tak ale to tak wyglada jak byc na okres
Stary 2011-12-06, 15:51   #21
mysza nova
Raczkowanie

Ja czytalam ze niektore dziewczyny tak mialy ze kłóło i potem faktycznie w ciąży były.
Masakra ale mnie już nosi. Już sie nie moge doczekac jutra.
Jak zwykle w sumie od zawsze jestem niecierpliwa.
Stary 2011-12-06, 15:57   #22
nikunia69
Raczkowanie

ja tez jestem niecierpliwa juz byc pewnie zrobila z 10 testow ale wczesniejsza rozpaczarownia jakos mnie teraz hamuja aby tego unika jak ognia i zwlekam z tym ale na pewno bede musiala zrobic za jakis czas ...wlasnie czytalam ze kilak testy czasmi oszukuja pokazuja jedna kreske a u lekarza mowi ze tak
Stary 2011-12-06, 16:01   #23
mysza nova
Raczkowanie

To juz zalezy od testowe. Ale ja tez nie raz sie oszukalam przez testy i ludzilam sie ze bedzie ciaza a wcale nie bylo. A teraz to tak czuje caly czas ze jednak chyba jestem w ciazy. Ale w sumie jeszcze mam jakies tam male watpliwosci ze moze sie myle...
Stary 2011-12-06, 16:05   #24
nikunia69
Raczkowanie

no niby tak ja tez sie tak ludzialam ale spozniala sie miesiaczka i po tescie zaraz pojawiala sie a tu nic dalej no i nie tak dlugo jej nie bylo ...juz nawet zrezygnowalam z czerwonej herbaty aby uwazac gdyby cos jednka bylo
Stary 2011-12-06, 16:07   #25
mysza nova
Raczkowanie

Przeczytalam teraz ze jednej dziewczynie lekarz wykryl 3 tygodniowa ciaze... No ale nie wiem czy to prawda.
Masakra, lepiej sie juz nie nakrecam... i jutro tu zawitam. Bo im wiecej mysle o tej ciazy to tym bardziej nie moge sie doczekac jutra i jeszcze potem w nocy nie bede mogla spac. Lepiej sobie na dzis juz dam spokoj z tym wszystkim.
Stary 2011-12-06, 16:13   #26
nikunia69
Raczkowanie

napisj sie ziolek i zrelaksuj albo czekoladki sie napij

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

ja zrobilam test nie pamiatam jakies firmy ale bylo napisane ze wykryje ciaze 4 dni przed okresem
Stary 2011-12-06, 16:15   #27
mysza nova
Raczkowanie

Najlepiej pojde wziac prysznic i sie polozy i jakos odstresowac :P
Stary 2011-12-06, 16:18   #28
nikunia69
Raczkowanie

ja uciekam do roboty wiec trzymaj sie dzielnie jutro porosze o wiadomosci
Stary 2011-12-07, 10:38   #29
nikunia69
Raczkowanie

witam jak tam ? czekam na wiesci ?
ja sie wczorja naczytalam ze sie zaczynam bac
moge miec torbiele tego sie obawiam najbardziej moge byc w ciazy z tego bym sie cieszyla !
byc moze bede jeszcze dzownic do lekarza aby mi przyspieszyl wizyte ! wiec i tak musze czekac

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

ja juz nie wiem sama ile mi sie okres spoznia ...maz mi wpiera ze juz 3 miesiac nie wiam jak to obliczy tak jak mnie uczono to okres spoznia mi sie dopiero 2 miesiac
pstania miesiaczke mialam 5-8 padziernik ...wiec powinnam dostc 8 listopada i od tego sie liczy ile nie mam okresu czy ja sie myle ?bo wychodzi ze jutro bedzie 8 grudnia i wychodzi na to ze juz zaczyna mi sie drugi miesiac a moj maz i moja znajoma mowia ze to juz 3 miesiac mi sie zaczyna jak to z tym jest ?
Stary 2011-12-07, 14:56   #30
mysza nova
Raczkowanie

Juz wszystko wiem) jestem w bardzo wczesnej ciazy- okolo 5 tydzien. Niesamowicie sie ciesze.
I czyli gin uswiadomil mi ze do poczecia musialo dojsc okoli dobry miesiac temu. Kazal mi przyjsc na kolejna wizyte dopiero za 2 tygodnie. Poslucham sobie wtedy bicie serduszka.
Ale zrobimy wszystkim prezent na swieta we Wigilie powiemy o wszystkim rodzicom
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości