Nudny, niewyrózniający się z tłumu wygląd - jak to zmienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-06, 21:31   #1
mnkC
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 18
Jak w tytule. Nie, żeby to był dla mnie problem, ale od paru lat wyglądam nieustannie tak samo. To samo uczesanie, długość włosów, kolor włosów (został zmieniony raz i zaraz potem przywrócony do naturalnego), styl ubioru, wciąż ten sam makijaż.
Zaczyna mnie to drażnić, ponieważ zlewam się ze wszystkim i wszystkimi.
Starałam się coś z tym zrobić i zawsze nieudolnie, przeważnie z braku funduszy na totalne renowacje.
Coś o sobie? Mam 18 lat, jestem (raczej) pogodnego usposobienia, czasem mi się włącza buntowniczy nastrój. Lubię zmiany..
Chciałabym odnaleźć swój styl i zacząć się zgodnie z nim ubierać. Byłaby to dla mnie duża wygoda, ponieważ obecnie mam szafę pełną niepasujących do siebie ubrań i zawsze mam problem z ubraniem się rano..
Może też nowa fryzura? Niekoniecznie zmieniłabym długość, bo preferuję długie włosy, ale inne uczesanie.
A makijaż? Zawsze noszę taki sam, delikatny podkład i tusz na rzęsy. Może dlatego, że (o litości) nie umiem się malować. Choć wiele razy próbowałam.
Mam nadzieję, że coś poradzicie.

PS: Nie chciały mi się dodać 2 zdjęcia wyżej, więc tu je załączam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0309 - Kopia.jpg (68,6 KB, 362 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 172810_1302607580760_1697580535_567105_864006_o.jpg (84,9 KB, 340 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 318646_146725348749274_100002354289667_271975_342261_n.jpg (158,2 KB, 273 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 283817_136001869822082_100002368084713_242819_4334783_n.jpg (63,5 KB, 359 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2011-12-07 o 12:57 Powód: post pod postem
mnkC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 22:47   #2
Malv
Raczkowanie

Dot.: Nudny, niewyrózniający się z tłumu wygląd - jak to zmienić?

Chciałabym się tak "nie wyróżniać", naprawdę. Moim zdaniem wyglądasz bardzo fajnie, serio. Jeśli chodzi o styl ubioru to sama nadal go szukam i średnio mam Ci jak doradzić, bo w tym zakresie jesteś spokojnie o krok przede mną. Szczerze mówiąc patrząc na te zdjęcia nie widzę braku pomysłu na strój, ani jakiegoś w tej kwestii niezdecydowania.

Kolor włosów masz bardzo ładny, pasuje do Twojej urody. Nie rób z siebie kolejnej tlenionej blondi ani czarno-granatowej brunetki, bo to dopiero jest mało oryginalne. Jeśli chodzi o fryzurę, to możesz trochę bardziej wycieniować włosy dla odmiany, ale nadal pozostaw je długie.

Mogłabyś podkreślić oczy neutralnym, jasnym cieniem i brązową kredką. Postaraj się zrobić kreskę od połowy górnej powieki, przy kącikach delikatnie unoszącą się do góry, a następnie lekko ją rozetrzyj.Kreski przy takim makijażu nie muszą być idealnie równe, bo i tak zostaną roztarte, więc nawet jeśli nie umiesz się malować, powinno Ci się udać. Ja często robię jeszcze kilka delikatnych kropek pomiędzy dolnymi rzęsami i w razie potrzeby też trochę rozcieram, żeby nie było ich widać. Jest to mniej rzucająca się w oczy alternatywa dla kreski na dolnej powiece. Generalnie chodzi o to, aby makijaż podkreślał urodę, ale był jak najmniej widoczny. Jesteś bardzo ładna i nie ma potrzeby, żebyś nakładała na siebie pół kilo tapety.
Malv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 15:51   #3
mnkC
Przyczajenie

Dziwię się, że uważasz, iż wyglądam bardzo fajnie. :P
Często przychodząc do szkoły mam takie poczucie, że jestem ubrana jak zwykły przeciętniak. Niektóre dziewczyny codziennie mają inny zestaw stylistyczny, a ja mam ograniczone pole manewru.
Na ogół wyglądam tak: czarne trampki za kostkę, rurki, gładki podkoszulek i sweter. I codziennie tak chodzę. To mnie drażni. Nie wiem kiedy się nosi tuniki, co, z czym można łączyć, czasem jak się ubiorę, to wyglądam jak klaun,bo nic do siebie nie pasuje.
Stary 2011-12-07, 17:07   #4
Talantea
Zakorzenienie

Szukasz dziury w calym ;p
Pobaw sie dodatkami, apaszki, chusty, bizuteria duza , braznolety, jakies dziwne kolczyki , nie musza byc nowe, moze byc vintage, jakies paski, duze pierscionki. Zalezy czy nosisz torebke czy plecak do szkoly pododawaj na to jakies gadzety.
Po za tym rozne ciekawe fryzury, masz ladne naturalne wlosy, teraz modne sa warkocze i wysokie upiecia plus w taka fryzure wpleciona apaszka lub opaska.
Bedziesz wygladala ciekawiej, szalej z dodatkami, a takze kolorami
Tylko uwazaj, zeby na koniec nie wygladac jak pstrokata choinka ;p wlasciwe dobieranie dodatkow przyjdzie z czasem.

Talantea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 20:27   #5
majczusia
BAN stały

Dokładnie zacznij od ubrania. Może postaw na bardziej kolorowe ciuszki
majczusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 20:58   #6
mnkC
Przyczajenie

Być może szukam dziury w całym, podobno mam taki charakter.
Ale ja uwielbiam zmiany i nie znoszę, gdy coś jest takie samo przez długiii czas.
Stąd wątek.
Tak myślałam o kupnie ciekawych dodatków, ale zawsze na to szczędziłam, bo mama wciąż mi powtarzała ,,kupuj to, co niezbędne" i tak mi zostało. Chyba jednak się za czymś rozejrzę wkrótce. Co do fryzur, też nigdy mi nie wychodzą. Mam bardzo dużo włosów i są ciężkie do układania, po prostu jak na złość, układają się same.
Kolorowe ubrania? Pytanie, jakie kolory?
Ostatnio miałam ,,parcie" na beże, delikatny róż, kremowy, brązowy etc, ale nie wiem, czy nie będzie to mdło wyglądało przy mojej jasnej karnacji.
Stary 2011-12-07, 22:44   #7
Talantea
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mnkC Pokaż wiadomość
Być może szukam dziury w całym, podobno mam taki charakter.
Ale ja uwielbiam zmiany i nie znoszę, gdy coś jest takie samo przez długiii czas.
Stąd wątek.
Tak myślałam o kupnie ciekawych dodatków, ale zawsze na to szczędziłam, bo mama wciąż mi powtarzała ,,kupuj to, co niezbędne" i tak mi zostało. Chyba jednak się za czymś rozejrzę wkrótce. Co do fryzur, też nigdy mi nie wychodzą. Mam bardzo dużo włosów i są ciężkie do układania, po prostu jak na złość, układają się same.
Kolorowe ubrania? Pytanie, jakie kolory?
Ostatnio miałam ,,parcie" na beże, delikatny róż, kremowy, brązowy etc, ale nie wiem, czy nie będzie to mdło wyglądało przy mojej jasnej karnacji.

Uzywaj kolorow dla typu kolorystycznego Lata
Mozesz z wlosow robic niedbale koczki na boku glowy, ladnie to wyglada.
Przekonaj sie do dodatkow, na prawde warto, ja sama nosze sie dosc skromnie bo nie lubie byc obwieszona, ale czasami to nam pomaga w oddaniu wlasnego charakteru. Noś też, to do czego jestes przekonana, ze sie dobrze czujesz, czasami mozesz zaryzykowac cos co nie jest do Ciebie podobne.

Huh nakrecilam w odpowiedzi, wybacz, ale mam nadzieje, ze zrozumiesz.

Talantea jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości