Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Forum z poradami lekarza ginekologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-09, 21:07   #1
XminorXlosX
Zakorzenienie

Unhappy bóle w czasie okresu

Witam,
szukałam na forum ale nie znalazłam objawów pasujących do moich, a więc:
strasznie boli mnie brzuch w czasie co 2 okresu, to aż promieniuje na biodra i krzyż, że nawet jak leżę to czasem łzy mi ciekną z bólu, do tego mam okropne mdłości i biegunkę (niestety nie potrafię wymiotować więc tylko siedzę i się męczę, piję sodę, wkładam palce głęboko do gardła i nic), a jeśli już coś zjem to przelatuje to po prostu przeze mnie, do tego miewam gorączki, dreszcze i kręci mi się w głowie (czuję, że za moment mogę zemdleć). ogólnie to nie jestem w stanie funkcjonować. dobrze jeśli to weekend ale ostatnio byłam w szkole właśnie i ledwo dotrwałam do konca lekcji (nie chciałam się zwalniać i jechać sama do domu, bo balam się ze zasłabnę). no i chyba powinnam iść z tym do lekarza, ale nie wiem czego wgl mogę się spodziewać, może najpierw jakieś rady lub diagnozy od bardziej doświadczonych? będę wdzięczna
Stary 2011-12-09, 22:02   #2
kamilak
Zadomowienie

Dot.: bóle w czasie okresu

Powiedzo tym swojej mamie i idz natychmiast do lekarza! Objawy pasuja wedlug mnie do Zespolu Wstrzasu Toksycznego.
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 23:01   #3
Sasha9
Przyczajenie

Spotkałam się już z podobnym przypadkiem,niektóre kobiety męczą się tak podczas okresu że nie są w stanie funkcjonować normalnie.Na pewno do lekarz,czym szybciej tym lepiej dla Ciebie.
I na miłość Boską nie pij tej sody
Stary 2011-12-10, 07:56   #4
XminorXlosX
Zakorzenienie

hmm dlaczego nie soda?
tata mojej znajomej pije sobie ją tak po prostu bo lubi ;P
mi ona szczerze nie smakuje (nie lubie nic musującego ani gazowanego) ale do wymiotowania to mnie az nie zmusza...
a co do zespołu wstrząsu toksycznego to nie pasują objawy, nie mam żadnych plam na skórze, ani się nie łuszczy chyba, że nie wszystkie muszą występować
Stary 2011-12-10, 14:48   #5
ever-dream
Wtajemniczenie

Idź do lekarza, to może być jakaś choroba, ale nie musi (sama mam takie miesiączki, a wszystkie wyniki badań w normie, ale u mnie to dziedziczne, mama i babcia też tak miały). Bez badań się nie obejdzie.
Stary 2011-12-10, 18:36   #6
majaa82
Przyczajenie

Ja też bym poradziła odwiedzić lekarza i upewnić się jaka jest przyczyna tych wszystkich dolegliwości. Chociaż pamiętam jeszcze ze szkoły,że moja znajoma miała podobne dolegliwości do twoich i miała nawet zwolnienie lekarskie w czasie każdego okresu,bo nie była w stanie normalnie funkcjonować.
majaa82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 19:14   #7
tynka88
Zadomowienie

najlepiej oczywiscie wybrac sie do ginekologa, ale napisze jak bylo u mnie, od dluzszego czasu mialam bardzo bolesne miesiaczki, w dniu w ktorym dostawalam miesiaczke wyłam z bólu w łóżku albo pod prysznicem. Okazało sie ze moje cykle sa bezowulacyjne, pęcherzyki rosły duze ,bardzo duze i nie pekały tworzyły mi sie znich torbiele ,które samoistnie zanikały, cykle moje trwaly od 36 do 42 dni, najwieksza moja torbiel to prawie 5 cm.Teraz jestem w ciazy i mam nadzieje ze po porodzie ureguluja mi sie cykle i nie bedzie tak bolalo, wiem co czujesz i wspolczuje.

tynka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 20:00   #8
Sasha9
Przyczajenie

[QUOTE=XminorXlosX;3098062 0]hmm dlaczego nie soda?

Ponieważ soda ma działanie silnie żrące,nigdy nie słyszałaś że używa się jej do np.mycia fug itp.
to wyobraż sobie co zrobi z Twoim żołądkiem,przełykiem czy nawet szkliwem na zębach.
Mój ojciec też kiedyś pił sodę ale ja nigdy bym nie wzięła tego do ust.
Stary 2011-12-10, 21:42   #9
Candy_lips
Zakorzenienie

Myślę, że dobry będzie lekarz.
Ja sama mam straszne bóle, ale nie mam wymiotów. Lekarzowi mówiłam, ale zawsze mówili, że taka moja natura, że na badaniach chyba nic nie ma. Teraz zrobią mi dokładniejsze badania i mam nadzieję, że wszystko powiedzą. Tyle, że faktycznie niektóre kobiety po prostu w te dni są nie do życia. Ja już prawdopodobnie mam PCOS, nie chciałabym mieć "na doczepkę" np endometriozy .
Jeżeli chodzi o mnie to mam nieregularne okresy [co 3 miechy], ale zawsze, praktycznie zawsze nawala mnie brzuch. I tak, że nie mogę funkcjonować. Jak jestem wtedy w szkole, to też muszę wracać, bo ból jest tak duży. Kiedyś byłam z klasą w kościele, dostałam okresu i musiałam iść do pielęgniarki, po prostu ból był tak silny. Tak samo kiedyś w szkole w gimnazjum i przez to musiałam wrócić do domu. Raz tylko w życiu chyba zdarzył mi się mało bolesny okres. A tak to zawsze ból, wchodze na trochę do wanny i niby jest lepiej, ale i tak parę godzin cierpię, a czasem i mam ból cały dzień . No-spa nic mi nie daje, ból po niej jest czasem nawet większy. Właściwie to nic mi nie pomaga, muszę te parę godzinj cierpieć. A cały czas czuję jakbym umierała, boję się jak to będzie kiedyś podczas porodu . Często też płaczę z bólu. Teraz mam duphaston na wywoływanie okresu, bo jestem zapisana do szpitala [do którego i tak ciągle nie ma miejsc, więc na razie biorę na darmo] i ból jest kosmiczny, zwijam się po prostu z bólu. Ja naprawde mam nadzieję, że w końcu lekarze coś mi na to poradzą, pewnie w końcu będę msiała brać tabletki anty i to trochę pomniejszy ból- choć jakoś nie jestem przekonana do antykow hegh.
Candy_lips jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 22:25   #10
jellyfruity
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez XminorXlosX Pokaż wiadomość
Witam,
szukałam na forum ale nie znalazłam objawów pasujących do moich, a więc:
strasznie boli mnie brzuch w czasie co 2 okresu, to aż promieniuje na biodra i krzyż, że nawet jak leżę to czasem łzy mi ciekną z bólu, do tego mam okropne mdłości i biegunkę (niestety nie potrafię wymiotować więc tylko siedzę i się męczę, piję sodę, wkładam palce głęboko do gardła i nic), a jeśli już coś zjem to przelatuje to po prostu przeze mnie, do tego miewam gorączki, dreszcze i kręci mi się w głowie (czuję, że za moment mogę zemdleć). ogólnie to nie jestem w stanie funkcjonować. dobrze jeśli to weekend ale ostatnio byłam w szkole właśnie i ledwo dotrwałam do konca lekcji (nie chciałam się zwalniać i jechać sama do domu, bo balam się ze zasłabnę). no i chyba powinnam iść z tym do lekarza, ale nie wiem czego wgl mogę się spodziewać, może najpierw jakieś rady lub diagnozy od bardziej doświadczonych? będę wdzięczna
hej!
ja mam/miałam tak samo! poszłam do pewnej pani ginekolog u mnie w mieście, ale nic mi nie dała oprócz czopków przeciwbólowych (bo tabletek nie mogłam połykać bo zaraz wymiotowałam), ale to nic nie dało. na następnej wizycie kazała mi przez chyba miesiąc mierzyć temperaturę i rysować jakieś wykresy, poszłam po miesiącu okazało się że wszystko ok z moimi wykresami, poradziła mi tylko dzieci rodzić, bo po ciąży podobno ten straszny ból przechodzi
potem piłam jakieś 'cudowne ziółka' ze sklepu zielarskiego - na nic.
później wybrałam sie do innego lekarza, zapisał tabl antykoncepcyjne mercillon. pomogło tylko troche, podczas @ i tak źle sie czułam, wprawdzie nie mdlałam, ale i tak bolało. lekarz na to: no cóż, taka pani natura
obecnie odstawiłam te anty, a do lekarza chodze po recepte na ketonal - tylko to ratuje mi życie naprawde nie warto tak meczyć sie z bólem, przyjmować różne no-spy, ibupromy itp które nic nie dają (przynajmniej mi), teraz ból się zaczyna, szybko biore jedną tabletke ketonalu i ja żyje, nie słaniam się na nogach, nie wymiotuje, funkcojnuje normalnie
jellyfruity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 10:02   #11
Lia89
Zakorzenienie

Jelly, odstaw Ketonal. Ja dostałam go w wieku 17 lat (!!!) na silne miesiączki. Też chodziłam po ścianach i nie mogłam egzystować, nic innego mi nie pomagało. Łykałam go 3 lata. Zawsze w 1 dzień okresu tableteczka i jak nowo narodzona! Ale to zwodnicze. Gdy poszłam do szpitala na zabieg w tym roku, myślałam, że umieram, bo nic przeciwbólowego mi nie pomagało, tak miałam uzależniony organizm... Jak odstawiłam Ketonal, zwykły Apap zaczął mi pomagać. Na chwilę obecną wyleczyłam się z bolesnych miesiączek, a dzieci nie rodziłam.

Acha, bóle nie zawsze przechodzą po urodzeniu dziecka, to gadanie lekarzy. Moja mama jak miała bolesne, tak ma do dziś.
Lia89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 16:08   #12
XminorXlosX
Zakorzenienie

hmm dziwi mnie jeszcze ten fakt, że mam tak przy co 2 miesiączce...
a leków przeciwbólowych staram się nie brać, a zastępować je ciepłymi okładami i jakimiś innymi mniej chemicznymi sposobami...
a o sodzie na prawdę nie wiedziałam
Stary 2011-12-12, 21:01   #13
jellyfruity
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Jelly, odstaw Ketonal. Ja dostałam go w wieku 17 lat (!!!) na silne miesiączki. Też chodziłam po ścianach i nie mogłam egzystować, nic innego mi nie pomagało. Łykałam go 3 lata. Zawsze w 1 dzień okresu tableteczka i jak nowo narodzona! Ale to zwodnicze. Gdy poszłam do szpitala na zabieg w tym roku, myślałam, że umieram, bo nic przeciwbólowego mi nie pomagało, tak miałam uzależniony organizm... Jak odstawiłam Ketonal, zwykły Apap zaczął mi pomagać. Na chwilę obecną wyleczyłam się z bolesnych miesiączek, a dzieci nie rodziłam.

Acha, bóle nie zawsze przechodzą po urodzeniu dziecka, to gadanie lekarzy. Moja mama jak miała bolesne, tak ma do dziś.
wyleczyłaś się? jejuu zazdorszczę, naprawdę
i teraz już w ogóle nie potrzebujesz żadnych tabletek przeciwbólowych?

co do drugiego akapitu to się zgadzam, jak to usłyszałam od mojej ex-ginekolog to się lekko uśmiechnęłam tylko
Stary 2011-12-13, 05:36   #14
Lia89
Zakorzenienie

Nie mówię, że nie potrzebuję - napisałam wyraźnie o Apapie. Zwykła przeciwbólowa tabletka zaczęła w moim przypadku działać, co parę lat temu było niemożliwe.
Stary 2011-12-14, 11:29   #15
jellyfruity
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Nie mówię, że nie potrzebuję - napisałam wyraźnie o Apapie. Zwykła przeciwbólowa tabletka zaczęła w moim przypadku działać, co parę lat temu było niemożliwe.
czyli się jednak nie wyleczyłaś
Stary 2011-12-15, 06:31   #16
Lia89
Zakorzenienie

Czepiasz się jak rzep psiego ogona. Na chwilę obecną nie mam bolesnych miesiączek, co najwyżej lekkie kłucia/skurcze w pierwszym dniu. Porównując to do stanu sprzed paru lat WYLECZYŁAM SIĘ, bo nie chodzę po ścianach, nie umieram, nie leżę w łóżku, bo mogę normalnie egzystować. No, ale skoro masz zamiar polegać pół życia na Ketonalu, to życzę powodzenia. Nie tędy droga. Nie życzę Ci, żebyś kiedyś przypadkiem wylądowała nagle w szpitalu na zabiegowym, bo TEN ból jest o kilka poziomów gorszy niż to co ja przechodziłam w trakcie miesiączek.
Stary 2011-12-15, 12:04   #17
jellyfruity
Raczkowanie

ok ja to tak zrozumialam ze wyleczylas sie czyli ze juz niczego nie przyjmujesz - dla mnie to jest wyleczenie wlasnie no ale skoro porónujesz to do stanu poczatkowego to rzeczywiscie masz rację. i bez kłótni, bo autorka wątku na pewno by tego tu nie chciała
Stary 2011-12-27, 19:21   #18
gruszka22
Przyczajenie

Na bóle w czasie okresu polecam Krwawnik-zioła
gruszka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości