Dlaczego żółty podkład? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-08-06, 23:56   #91
jamestown
Avada kedavra.

Dot.: Dlaczego żółty podkład?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Zdrowa, letnia opalenizna Ja tam lubię moją bladość, nic do niej nie mam poza tym, że właśnie ciężko coś do niej dopasować. No i wystawianie się na słońce kończy się dramatycznie
Jak dla mnie to masz dosc ciemna skore. Ja bym taka chciala miec. Lezac 2 tygodnie nad basenem w cieplych krajach tak nie wygladam. Tak wyglada moja letnia opalenizna. Takze wiesz...
Stary 2014-08-07, 00:01   #92
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

"""Być może dla niektórych Czytelniczek będzie to sporym zaskoczeniem, bo przez długi czas Pani Zima była utożsamiana z porcelanową cerą i kruczoczarnymi włosami, jednak do tego samego typu należy wielu Afroamerykanów, Azjatów, czy Latynosów.

Nie chodzi bowiem o kolor skóry, a jej odcień, który w przypadku wszystkich Zim będzie lodowaty ,rozany mleczny -> Krolewna Sniezka ), bez złotego zabarwienia. Nawet osoby opalone(latynosi,azjaci afroamerykanie-chlodny braz )będą miały skórę w odcieniu oliwkowym, a nie złocistym. Oczy Zimy zawsze mają chłodne białka, a tęczówka wyraźnie się od nich odcina. Oprawa oczu jest zazwyczaj w kolorze włosów, które w większości przypadków są czarne, z chłodnym połyskiem. Nawet jeśli Zima będzie miała widoczne czerwone refleksy we włosach, to nie wynikają one z ciepłego koloru, a czerwonego barwnika, który we włosach posiada wiele osób w chłodnych typach urody.

W wielkim uproszczeniu można powiedzieć, że Pani Zima to ciemniejsza, bardziej kontrastowa wersja Pani Lato. " Pani Lato jesli sie opala to na odcien brazu chlodnego oliwkowego ,nigdy zlotego -zolty..

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-08-07 o 00:13
Czlowiek Istota Marna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 00:03   #93
201607110949
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to masz dosc ciemna skore. Ja bym taka chciala miec. Lezac 2 tygodnie nad basenem w cieplych krajach tak nie wygladam. Tak wyglada moja letnia opalenizna. Takze wiesz...
Ale widzisz, chociaż opalać się możesz, ja mam uczulenie. W sezonie letnim jedziemy na tym samym wózku, więc nie ma czego zazdrościć.
201607110949 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 00:20   #94
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:
Zdrowa, letnia opalenizna Ja tam lubię moją bladość, nic do niej nie mam poza tym, że właśnie ciężko coś do niej dopasować. No i wystawianie się na słońce kończy się dramatycznie
Coraz czesciej kobiety zaczynaja doceniac swoja mleczną różaną cere i nie chca sie juz robic ,jak kiedys na brazowe, sraczkowate

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Cytat:
ok, nie muszę być koniecznie Królewną ani tym bardziej Śnieżką, ale powtarzam: należę do tego samego typu urody co śnieżka, czyli jestem zimą, mimo żółtego zabarwienia skóry. Nie tylko róż może być chłodny.
a jeszcze chlodny typ zima :dzieli sie na mleczna- rozaną skore (czyli Krolewna Sniezka ) i na chlodny braz oliwkowa -latynosi,azjaci ,afroamerykanie,arabowie )

"Ze względu na różnice w karnacji wyróżniamy dwa typy urody zima. „Królowa śniegu,Krolewna Sniezka ” ma bardzo jasną mleczna rozana skórę,. Słabo się opala - maksymalnie na delikatny, chłodny brąz. Typ południowy ma chłodną, oliwkową cerę "

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-08-07 o 00:41
Stary 2014-08-07, 16:47   #95
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
też uważam że SALIX nie ma ekstremalnie bladej skóry, tzn jest jasna ale nie daje bielą po oczach na zdjęciach moim zdaniem ma tony beżowo brzoskwiniowe nie kojarzyć z dorodną brzoskwiniowo pomarańczową skórą
poza tym denerwuje mnie dzielenie skóry na tony żółte i różowe, a gdzie cery brzoskwiniowe, brzoskwiniowo złote, złote, ciepłe różowe, chłodne biało mleczno różowe, oliwkowe zielonkawe, oliwkowo żółte, beżowe, beżowo żółte, beżowo różowe i tak dalej można wymieniać bo każdy ma unikalną mieszankę melaniny co daje w efekcie ogrom najróżniejszych odcieni cery. Postawcie chociażby 20 osób obok siebie tej samej jasności-po dokładniejszym przyjrzeniu się założę się że każda będzie mieć zupełnie inny odcień skóry i nie będzie to tylko żółty-różowy chociaż przy karnacjach ekstremalnie żółtych/złotych nawet te beżowe nie różowe mogą się na zasadzie kontrastu wydać prosiaczkowe
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:50   #96
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Kazdy z Nas jest inny Nudno by bylo gdyby kazdy wygladal tak samo
Stary 2014-08-09, 17:42   #97
MaryMularska
Przyczajenie

Nie rozumiem tego też,ja ma żółtą skórę z przebarwieniami,nic pięknego,co ja bym oddała za mleczno-różową cerę śnieżki. ehh Żółta skóra wygląda na chorą. Nie mogę znaleźć żadnego podkładu z tonami różowymi w internecie,jeżeli jakiś znasz to daj znać
MaryMularska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 17:57   #98
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z Toba jak najbardziej, niektore odcienie rozu ,roz rozany sa naprawde ladne takie swieze ,a zoltawce czesto wlasnie sprawiaja wrazenie starszej skory,postarzalej ...

Na swiecie jest wiecej typow urody cieplej..brazowa skora,zoltawa,niz typow chlodnej urody ,chlodna uroda ma w sobie cos niepowtarzalnego ,oryginalnego . i ten dzieciecy roz

Dziewczyny a jaki kolor podkladu dobralybyscie Krolewnie sniezce ???

---------- Dopisano o 04:05 ---------- Poprzedni post napisano o 03:50 ----------

ja to samo lyklam zawsze sama wybieralam z olecanymi zoltymi tonami ,a jiedawno poani z sephory doradzala mi make up for ever hd podklad w rozowym tonie i mowi ze mi ,ze do mnie taki lepiej pasuje

WYOBRAZACIE sobie krolewne sniezke w zoltym podkladzie ???
Nieeee.... Dla śnieżki porcelana od Bobbi Brown tak mi się wydaje . Albo alabaster ) bialutkie jaśniutkie , moim zdaniem neutralne

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Coraz czesciej kobiety zaczynaja doceniac swoja mleczną różaną cere i nie chca sie juz robic ,jak kiedys na brazowe, sraczkowate

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

a jeszcze chlodny typ zima :dzieli sie na mleczna- rozaną skore (czyli Krolewna Sniezka ) i na chlodny braz oliwkowa -latynosi,azjaci ,afroamerykanie,arabowie )

"Ze względu na różnice w karnacji wyróżniamy dwa typy urody zima. „Królowa śniegu,Krolewna Sniezka ” ma bardzo jasną mleczna rozana skórę,. Słabo się opala - maksymalnie na delikatny, chłodny brąz. Typ południowy ma chłodną, oliwkową cerę "
Solarniany pomarańcz wbrew pozoro. Nadal b popularny tak jak i solarium jest nadal b.popularne.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 20:15   #99
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Ogolnie dla mnie sraczkowaty ,kupy kolor postarza ,tym bardziej jak ktos ma skore mleczno rozana typu Krolewna Sniezka

I dziwi mnie ze nadal taka popularnoscia ciesza sie solaria
Stary 2014-08-09, 20:51   #100
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Ogolnie dla mnie sraczkowaty ,kupy kolor postarza ,tym bardziej jak ktos ma skore mleczno rozana typu Krolewna Sniezka

I dziwi mnie ze nadal taka popularnoscia ciesza sie solaria
ZwłaszcA że kolor jak kolor..... Najbardziej to niszczy wpływ tego solarium którym którym ten kolor uzyskujemy.

Mnie też dziwi, nie mówię biała ale generalnie jaśniejsza dobrze nawilżona skóra dobrze wygląda a .. Taka z solarium raczej biednie.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 15:58   #101
kroliczka4
Raczkowanie

GG do kroliczka4

Puk, puk! Halo?! Czy ktoś tu jeszcze jest? ;>
Mam taki mały problemik i mam nadzieje, że ktoś zwróci na mój problem uwage i będzie umiał mi odpowiedzieć.
Otóż, ja również nie ogarniam tych żółtych podkładów - jestem bladziochem, który kompletnie nie umie ogarnąć jakim jest typem urody, ale zarówno w żółtych jak i w różowych podkładach mam wrażenie, że wyglądam po prostu źle ;c W różowych tak szaro i zmęczono, a w żółtym nawet rozbielony odcina się i nie pasuje, wyglądam po prostu nienaturalnie.
Wydaje mi się, że jestem typem neutralnym w stronę zimnym, bo, ponieważ gdyż, moje włosy mają chłodny odcień średniego blondu, i z tego co mówi moja mama, gdy była w moim wieku też miała taki kolor, a z czasem jej ściemniał do takiej typowej myszy. Oczy zaś mam zielone z żółtymi plamkami (co teoretycznie świadczy o ciepłym typie) skóra zaś jest po prostu blada, nie opala sie, nienawidzi słońca (zresztą właścicielka czyt. ja, ceni sobie tą bladość) łatwo się rumieni i jest delikatna, jak się ją potrze od razu widać jakiś róż. Po za tym na nadgarstku widać żyły niebieskie i wyglądam najlepiej w srebrze i chłodnych kolorach (przynajmniej moim zdaniem, chociaż dużo osób przyznaje mi racje... moze z przyzwyczajenia? może sobie wmawiam zimny typ?)
Więc pytanie jest takie : Czy szukać tych żółtawych podkładów, czy może istnieją jakieś łączące i żółte i różowe tony? Czy nawet jesli jestem typem chłodny, a odnajde swój idealny zółty podkład, to mam ubierać się 'na ciepło' (mniejsza, ze moje ciuchy są w większości czarne) i wykonywać takie też ciepłe makijaże oka? Dodam tylko, że zazwyczaj podobają mi się najbardziej panie o porcelanowej cerze, bardziej różowej niż żółtej i chyba troszkę chcę być takim ekstremalnym bladzioszkiem o chłodnym typie.
kroliczka4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 16:09   #102
Noodle Soup
Zadomowienie

Ale dlaczego koniecznie podkład w żółtym odcieniu? Widocznie, jak piszesz, to nie Twój typ. Szukaj czegoś neutralnego z ewentualną domieszką podtonów (oliwkowych, żółtych, różowych) i zobacz, jakie Ci najlepiej pasują. Szukaj czegoś w odcieniu Twojej skóry szyi i twarzy - nie napisałaś, masz jakieś problemy skórne? Jeżeli nie masz mocno czerwonej twarzy, nie musisz na siłę szukać podkładu żółtego, który teoretycznie ma to neutralizować, tylko czegoś właśnie 'jak druga skóra'.
Przez internet nie pomożemy Ci też określić typu kolorystycznego, teoretycznie jest o tym osobny wątek, ale nic nie zastąpi analizy na żywo. Typ kolorystyczny najlepiej stwierdzić po tym, jakie odcienie Ci pasują, a nie że masz żółtawe plamki na oczach Każdy jest tak indywidualny, że inaczej się nie da, a szablonowe typy urody najczęściej tylko mieszają kobietom w głowach.
Tak na koniec, jest wiele podkładów o przeróżnych tonach, więc po prostu szukaj i testuj
Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 11:39   #103
belgisto
Raczkowanie

Większość polek ma karnację w odcieniu chłodnym.
Dlatego każda szuka podkladu w odcienu żółtym
A niestety na półkach sklepowych jest przewaga tych różowych
Pozdrawiam
belgisto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 14:35   #104
Absurdalna07
Zadomowienie

U mnie żółtawy podkład daje efekt chorobliwy i nienaturalny... Już wolę lekko zaróżowiony (lekko).

Absurdalna07 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości