czerwone kropki na nogach:( - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-11, 11:39   #211
Siatkoholka
Przyczajenie

Dot.: Re: Po depilacji mam szpecące kropeczki na nogach!

No dobra to ja idę dziś po sodę i zaczynam okłady, bo kropki mam dużo bardziej widoczne niż na zdjęciach powyżej
Siatkoholka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:48   #212
k_ota
Raczkowanie

GG do k_ota
Dot.: czerwone kropki na nogach:(

ej tylko jak podziała to dokładnie nam powiedz ) Bo jak nie patrzec, lato nadeszło a problem ten sam. Mi tylko kiedyś lekko pomagał Alantan. Ale na dość krótko;/

W sumie wątek ma 6stron - czy któraś z was się jakoś naprawdę z tym "problemem" uporała?
Stary 2009-05-11, 21:54   #213
magda0071
Przyczajenie

jeny moje kropy są również o wiele gorsze niż na tych zdjęciach. z takimi nogami to bym się jeszcze mogła pokazać... przykre to jest że inne dziewczyny mają piękne nóżki a u mnie takie kropy... ale cóż poradzić..
magda0071 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 21:03   #214
Siatkoholka
Przyczajenie

No cóż doświadczenie nie wyszło, bo wczoraj ogoliłam nogi maszynką i nawet posmarowałam jedną w celach porównawczych, tyle że nie wiem jak to zrobiłam, ale na obu ogoliłam się bez kropek dziś jak włosy odrastają to są i kropki, więc będę smarować tą jedną nogę roztworem sody.
Poza tym zauważyłam, że jak golę się z użyciem pianki, w niezbyt gorącej wodzie (ale nie w zimnej) i trochę zużytą (ale nie tępą) maszynką to czasem nogi jakoś wyglądają. Po superostrej nowej maszynce leje mi się krew, w zimnej wodzie jak mam gęsią skórkę jest tak samo.
Pytałyście kiedyś dermatologa o to?
Siatkoholka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 23:24   #215
jadef
Przyczajenie

Mnie trochę pomagały męskie balsamy po goleniu, przez pewien czas nogi wyglądały lepiej jak używałam żelu go golenia Avene (dla facetów; jest b. wydajny), ale potem znowu to samo. Było też lepiej przez pewien czas po tych maszynkach z mydełkiem...
Nogi goliłam, używałam depilatorów, wosku, kremów.
Po goleniu włosy b. szybko odrastają i albo się źle golę, albo taka moja natura, ale i tak pod skórą widać pozostałości włosków tj. tak jakby moje włosy rosły "za płasko" i część rosła wzdłuż nogi, tak że po goleniu zamiast niewidoczniej prawie kropeczki, jest widoczna kreseczka :/.
Depilator to była masakra, bo strasznie wrastały mi włosy, znów nie wiem, czy błąd w sztuce, czy moje włosy tak beznadziejnie rosną... Wrastanie oznaczało wydłubywanie potem szpilką tych wrośniętych włosów z krosteczek i blizny, których pozbyłam się po dłuższym czasie.
Wosk to może co czwarty włos wyrywał, a i tak na wrastaniu się kończyło...
Kremy - beznadzieja, sporo włosów zostawało, a skóra była podrażniona przez te drapaczki i wcale włosy wolniej nie odrastały.
Nie wiem skąd się kropy wzięły (mam właśnie takie podobne do tych na zdjęciu; wyraźne są tak do 1/3 wys. łydki, potem znikają), ale mam problemy z krążeniem, więc może któraś z poprzedniczek (od żelu kasztanowego) ma rację.
Nie pamiętam, kiedy ostatni raz pokazałam światu swoje nogi, bo teraz to nie dość że kropy, to te wyraźne pozostałości po włosach :/.
Biorę się więc za testowanie sody i tego żelu. Zobaczymy...
Swoją drogą firma farmaceutyczna, która wynajdzie skuteczny sposób na te kropy zbije chyba fortunę... Trzeba by im ten pomysł podszepnąć, może wreszcie by się nami zajęli .
Sorry za tak długiego posta .
jadef jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 14:47   #216
dream-digger
Raczkowanie

A ja oprócz czerwonych mam jeszcze czarne. Nie wiem co to jest, czyżby główka włosa (?). Jak tego się pozbyć?

dream-digger jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 19:17   #217
Mary_Q
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SKL Pokaż wiadomość
Witam! Podobnie jak Wy mam problem z czerwonymi kropeczkami na nogach, a dokładnie na łydkach Nieznoszę tych kropek, wyglądają okropnie, w lecie wstydzę się pokazać w mini albo spodenkach Próbowałam różnych metod depilacji, depilator, wosk u kosmetyczki, kremy, maszynka do golenia, niestety te kropki mam zawsze nawet gdy włoski juz mi odrosną kropki nadal są widoczne Po przeczytaniu wątku wypróbuję Wasze metody, ale proszę rónież o radę Panią Beatę. Dla ułatwienia dołączam zdjęcia mojej łydki. Pozdrawiam
mam tak samo...a czasem gorzej ;/ ciekaw od czego to zalezy?jak np wychodze z basenu mam jasna skore bez czerwonych kropek rano gdy wychodze z pod koldry to tez ,a czasem sa okropnie czerwone ;/ i to juz nie tylko krotski po to co innego tylko mam czerwone kropki noo ;/ czasem kropki sa jasne w zwyklym kolorze skory mi sie wydaje,ze to jestz wiazane z rogowaceniem przymieszkowym ;/ bo to tka jak u kurczaka troche ta skora wyglada :P haha takie "slady" w miejscahc gdzie wyrasta wlos...duzy por skory czy jak to miejsce nazwac w skorze gdzie siedzi cebulka wlosa...u nietrych moga bcy tez czarne kropki->gdy wlosy sa czarne niby skora gladka po goleniu ale to siedzi tam wlosek ehhh

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

hmm
a sproboje z tym zelem! bo ja krazenie zle mam,ale kropki mam od zawsze...od malego z tego co pamietam...

ale jak sie go uzywa?po kazdej depilacji czy poprostu codziennie wieczorem?

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

a co do kapieli w wodzie sodowej...to czy ona nie zaszkodzi nic ani?nie wysuszy nie bedzie skora swedziala ani okolice intymne?
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 11:12   #218
dream-digger
Raczkowanie

Próbowałam okładów z wody sodowej, ale w moim przypadku niewiele to zdziałało, w dodatku jeszcze piekło. Dziś po goleniu posmarowałam nogi clotrimazolum i czerwonych kropek nie ma, a nogi są przyjemnie gładkie. Ale wciąż mam jakby włosy pod skórą, pewnie stąd te czarne kropki...

dream-digger jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 22:09   #219
foszek89
Przyczajenie

ja tez mam cios podobnego od jakeigos czasu, łydki i uda swedza mnie niemilosiernie, ale zaczelam je smarwoac zwyklym kremem nivea soft i pomaga, ale wlasnie napuszczam wody do wanyy i przeczyatlam o tej sodzie..sprobuje :P
foszek89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 14:04   #220
jazgotka
Przyczajenie

dziewczyny naprawdę was podziwiam, że decydujecie się na wosk. ja też mam problem z zapaleniem mieszków, jednak tylko w partii bikini. to frustrujące, bo jak potem wyjść w słodkich majteczkach na plaże, aby pareo czy coś i jazda:/. ja często smarowałam się kremem bambiono, bo nie mogłam znieść tego jak szczypało mnie w partii bikini. i mi pomagało ale na krótką chwilę.a tu wakacje się zbliżają i też szukam sposobu, jak się z tym uporać. wybieram się na kosmetologię, więc dopiero na zajęciach może się skusze na taki ból, bo ja bym się darła w niebogłosu, jakby teraz poszła. wypróbuje tego Felisanu chyba i tych ampułek o których mówiła Beata. Jednak może ktoś już stosował te ampułki i powie, czy coś po nałożeniu ampułki jaki krem nalezy nałożyć, te, Felisan? mam teraz problem z wąsikiem:/ jednak zastanawiam się, czy usunięcie jego to dobry pomysł, bo mam dopiero 19lat, a wąsik jest jasny. a jak usunę to i tak będzie odrastać. jedyne narazie co bym wybrała do usunięcia wasika, to elektroliza, tylko nie wiecie ile taki zabieg u kosmetyczki kosztuje?
Może ktoś podzieli się relacjami na temat ampułek i Felisanu? działa? myślę też nad sudocremem, wkońcu jak jest on na podrażnienia u małych dzieciaszków, to może u mnie też będzie dobry
jazgotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 19:15   #221
Mary_Q
Zakorzenienie

kurcze a ja mam pytanie o sode jeszcze...czego dokladnie uzywacie?bo woda sodowa to zwyczajna gazowanka a sod oczysczona to ten proszek no nie...a przeciez zawiera sod pierwiatek,ktory jest czynny chemicznie i z chemicznego punkty widzenia wydaje mi sie niebezpieczny....bo sod plus woda to silna zasada :P chociaz soda oczyszczona to polacznie wodorsoli kwasu weglowego (a wiec slabego kwasu,ale zawsze kwasu!) no i sodu ajc wiec ja sama nie wiem czy to narawde takie bezpieczne i czy to naprawde zalezil lekarz i czy to nie zadnych skutkow ubocznych??

moze od razu podziala hcl'em to wsyztsko zniknie :P haha joke
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 16:17   #222
k_ota
Raczkowanie

GG do k_ota

no dobra, zdaje pierwsze relacje z zabawy z sodą.
zrobiłam okłady 2razy po ok. 10-15 min a następnie jeszcze nacieralam nasiąkniętą watą.

Efektów na razie większych brak. Ale mam wrażenie że jest trochę lepiej. Ale może to tylko moja wyobraźnia.

Zobaczymy co dalej;p
Stary 2009-06-22, 16:30   #223
All_that_jazz
Zakorzenienie

Chyba setny raz to napiszę-maść Tribiotic i regularny gruboziarnisty peeling przynajmniej 1 dzień przed depilacją. Polecam cukrowy Garnier.
Żadna soda oczyszczona na to nie pomaga, może co najwyżej zaszkodzić bo podrażnia śluzówkę.Jak chcecie czymś przemyć to najwyżej można zlać wodą utlenioną z buteleczki.
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 12:09   #224
marvel84
Przyczajenie

eh... dużo pracy przy tym...

Edytowane przez marvel84
Czas edycji: 2009-06-23 o 12:11
marvel84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 21:17   #225
jadef
Przyczajenie

Nie wiem, jak ta maść, ale po peelingu to dopiero mam masakrę na nogach...
jadef jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 12:05   #226
natalia9117
Przyczajenie

Dot.: Krostki na nogach!

Miałam podobny problem jak Wy i skorzystałam z Waszych porad. Moje krostki na nogach, również były bardzo nie estetyczne, więc tak jak przeczytałam u Was postanowiłam użyć Spirytusu Salicylowego i myć nogi szorstką gąbką z pilingiem. Na efekt musiałam troszkę poczekać ale opłacało się Dziękuję Wam Bardzo
natalia9117 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 15:12   #227
Madziunia69
Przyczajenie

Polecam Olej z Krokosza. Ma on wlasciwosci biodepilacji. Przed kazdym goleniem trzeba go wetrzec w miejsce ogolone i tak przez 2 tygodnie. Wloski obumieraaj i nie powracaja co za tym idzie nie ma tych chrostek . Potem na stale nie ma ani chrostek i rowniez raz na zawsze koniec z pozbywaniem sie owlosienia. Olej mozna nabyc na Allegro lub w sklepach ze zdrowa zywnoscia (takze markety tylu Alma, Bomi)
pozdrawiam i zycze aby u was sie to sprawdzilo
Madziunia69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 16:31   #228
patbar
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Chyba setny raz to napiszę-maść Tribiotic i regularny gruboziarnisty peeling przynajmniej 1 dzień przed depilacją. Polecam cukrowy Garnier.
Żadna soda oczyszczona na to nie pomaga, może co najwyżej zaszkodzić bo podrażnia śluzówkę.Jak chcecie czymś przemyć to najwyżej można zlać wodą utlenioną z buteleczki.
Ja te kropki mam trwale, caly czas, a juz kilka lat nie wyrywam wloskow, tylko gole maszynka. Wiec pewnie u mnie masc nie zadziala. Z tego co czytalam jest ona na podraznienia, ranki. Wiec bezposrednio po depilacji moze pomoc.

Cytat:
Napisane przez Madziunia69 Pokaż wiadomość
Polecam Olej z Krokosza. Ma on wlasciwosci biodepilacji. Przed kazdym goleniem trzeba go wetrzec w miejsce ogolone i tak przez 2 tygodnie. Wloski obumieraaj i nie powracaja co za tym idzie nie ma tych chrostek . Potem na stale nie ma ani chrostek i rowniez raz na zawsze koniec z pozbywaniem sie owlosienia. Olej mozna nabyc na Allegro lub w sklepach ze zdrowa zywnoscia (takze markety tylu Alma, Bomi)
pozdrawiam i zycze aby u was sie to sprawdzilo
Pierwszy raz o tym slysze, ale z tego co pisza, to chyba jakas rewelacja w depilacji. Czy ktos jeszcze stosowal ten olej?
patbar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 11:46   #229
meyd
Przyczajenie

i ja mam ten problem .. troche pomaga maść z witaminą A, ale nadal nie na tyle żeby pokazać się w krótkich spodenkach :'(

spróbuję jeszcze maść Sudocrem ..
a tak poza tym ,dziewczyny, mi sie wydaje, ze to może być cos zwiazne ze zlym krązeniem krwii .. czasem jak jest bardzo zimno i mam gęsią skórkę to te kropeczki mnie autentycznie masakrycznie bolą! tak dziwnie .. jakby miejsca w których są te kropki były zapchane :| i od tego ból, takie odczucie mam dziwne

jezu ile bym dała zeby te paskudztwo zniklo tak lubilam w spódniczkach chodzić ..
meyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 12:55   #230
estelle00
Przyczajenie

Dot.: Różowe łydki :(

Nie wiem czy ktokolwiek zagląda jeszcze na ten wątek, ale jeszcze raz się wypowiem.Od ostatniego wpisu nowości są takie - okazało się, że mam początki osteoporozy (więc b. mało wapnia w organizmie). Podjadam więc sobie teraz ten pierwiastek +magnez i inne witaminki.Wyrzuciłam natomiast żelazo, bo jeszcze trochę, a byłabym cała purpurowa.
Efekt jest taki,że nieco zbladłam i jetem odrobinkę mniej " kropkowata".
ALE! przypadkiem wykryto w mojej krwi przeciwciała przeciwjądrowe. Jestem w trakcie diagnostyki, więc nic nie wiem na pewno, ale czuję, że są one powiązane z problemem tych plamek.
Wiele z Was uspokaja,że te kropki to nic takiego i "tak po prostu sobie są".Ale jeśli ma to związek z przeciwciałami przeciwjądrowymi to nie jest różowo! Może to być sygnał BARDZO poważnych chorób tkanki łącznej i całego organizmu. Więc nie zaprzyjaźniajcie się z nimi, a raczej drążcie temat, zróbcie badania i szukajcie przyczyn,bo z czasem może być gorzej.
estelle00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 22:18   #231
bloomx3
Przyczajenie

podbijam.
Dopiero teraz się tym zainteresowałam. Z moimi nogami to jakaś tragedia. Mam takie czerwone kropki na łdykach najwięcej i trochę na udach. Nie wiem co mam z tym zrobić. Chciałabym sobie jakoś z tym poradzić do wiosny. Próbowałam już wielu rzeczy i nic. Mój dermatolog stwierdził że ,, już tak mam,,

błagam pomóżcie!
bloomx3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 09:06   #232
6agi
Raczkowanie

Dot.: Re: Po depilacji mam szpecące kropeczki na nogach!

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
To czy zabieg jest bolesny zalezy tez w duzej mierze od indywidualnego progu bolu. Dla mnie osobiscie torturowanie sie depilatorem elektrycznym jest 100 razy gorsze niz goracy wosk wykonany przez kosmetyczke. Najbardziej boli chyba bikini i pachy, ale to wszystko jest naprawde do zniesienia.
ja także wolę gorący wosk, robię to sama w domu za pomocą zestawu który sobie zakupiłam na internecie i jest tak samo jak u kosmetyczki

co do depilatora to dla mnie jest totalną pomyłką, na prawdę trzeba lubić ból żeby używać depilatora, nie dosyć że non stop boli jakby ktoś pęsetą trwał po 1 włosku to na dodatek trwa to i trwa i trwa....

każda depilacja boli ale przy kolejnych zabiegach już trochę mniej

tak więc polecam wosk i nie ma krostek same plusy

"Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej."
6agi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 18:02   #233
paolay
Przyczajenie

nogi :)

witam,
nie wiedzialam gdzie wcisnac moje pytanie, ale mam nadzieje ze dobrze trafilam.
zastnawia mnie to, co dzieje sie z moimi nogami, gdy je ogole a nastepnego dnia rano posmaruje balsamem, tworza sie wtedy dziwne biale plamki, a gdy balsam sie wchlonie, nogi sa jakby rozowe w te plamki. dlaczego tak jest? czy ktoras z Was to spotkalo? bardzo mnie to denerwuje zwlaszcza na wfie...
prosze o pomoc, w miare Waszych mozliwosci i wiedzy
pozdrawiam.

Edytowane przez paolay
Czas edycji: 2010-04-07 o 18:06
paolay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 18:22   #234
sarah22
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do sarah22
Dot.: nogi :)

może jesteś uczulona na któryś ze składników??
sarah22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:49   #235
ulinkaaa
Zakorzenienie

Tez mam takie plamki przez kilkanascie minu po goleniu nog maszynka. To zwykle podraznienie.
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 20:17   #236
paolay
Przyczajenie

moze rzeczywiscie to podraznienie ale nie pojawia sie od razu tylko zwykle nastepnego dnia, uczulona nie jestem, ale dzieki za odpowiedzi pewnie po prostu taka juz moja skora i tyle...
paolay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:56   #237
nierealnaaa
Zakorzenienie

Kiedyś miałam podobnie. Zmieniłam balsam i kłopot zniknął.
nierealnaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 09:52   #238
lowekrowe
Raczkowanie

Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale nieważne.
Za 3 dni mam wycieczkę klasową, wczoraj postanowiłam wydepilować nogi depilatorem - nie dokończyłam pierwszej, bo zrobiły mi się okrooopne czerwone kropki. Nigdy nie miałam aż takich. No to po prostu ogoliłam nogi do końca maszynką.. koszmar! Jedna noga wyglądała, jakbym miała ospę. Druga lepiej, ale też były kropki. A chciałam nosić krótkie spodenki..
Ale na szczęście znalazłam sposób na te kropki - męski balsam po goleniu! Posmarowałam nogi dość dużymi ilościami, po 15 minutach kropki zaczęły blednąć, a dziś rano nie ma po nich śladu Posmarowałam je balsamem Nivea, chyba jakimś miętowym. Może te do wrażliwej skóry działają jeszcze lepiej?

Edytowane przez lowekrowe
Czas edycji: 2013-01-27 o 22:30
lowekrowe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 11:24   #239
Meell
katol ♥

A u mnie genialnie działa Sudocrem - jeśli od razu po goleniu nasmaruję nóżki, kropeczki nawet się nie pojawiają.
Meell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 12:56   #240
meyd
Przyczajenie

cóż, na mnie żadne kremy nie działają .. dermatolog zaleciła mi zrobienie mikrodermabrazji lub jakich jakichś kwasów na nogi, i za jej radą w poniedziałek wybieram się do kosmetyczki, więc zobaczymy co to da.. w zasadzie to moja ostatnia deska ratunku :/
meyd jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
czerwone plamki na nogach, golenie nóg, nogi, plamki na nogach

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości