Szampon - ważny czy nieważny? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-26, 12:21   #31
ewcia1807
Zakorzenienie

Dot.: Szampon - ważny czy nieważny?

SekretnyWachlarz chyba nie ma

Hm...to jakich używasz kosmetyków? Teraz chyba wszystkie zawierają jakiś alkohol.

28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 12:54   #32
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
U mnie alcohol powoduje wysyp pryszczy. Mówię tutaj akurat o perfumach lub tzw. mgiełkach, dlatego nie mogę używać perfum. Kilka dni temu popsikałam się perfumami, a na drugi dzień wysyp pryszczy, bolących na dekolcie. Nie ważne jaki to jest alkohol, ale fakt, denat działa na mnie jeszcze gorzej. Swoją drogą, korzystając z okazji czy są perfumy bez tego składnika?
Możesz spryskać ubranie lub włosy, jeśli nie chcesz, żeby alkohol miał kontakt ze skórą. Są też perfumy w kremie.

W perfumach jest wiele składników, mogących potencjalnie powodować wypryski (Jaka jest ich przyczyna? Alergia, podrażnienie?). Zwłaszcza, że piszesz "nieważne jaki to alkohol". A jednak to ważne.
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 13:55   #33
Miluuu
Rozeznanie

niektore rzeczy z "alkohol" w nazwie to nawilzacze, nie wszystko co zwie sie alkoholem wysusza.

Co do perfum - alkohol jest uzywany jako rozpuszczalnik, raczej nie ma perfum bez alkoholu w skladzie (chyba ze te w kremie, ale nie znam skladu takich). Z tym, ze alkohol szybko odparowywuje ze skory, moze masz uczulenie na jakies olejki zapachowe po prostu? Bo logicznie biorac pod uwage wysyp po alkoholu, to po piwie/drinku, czy innym tez powinno Cie wysypac. Robilas sobie testy?

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:24   #34
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Cytat:
Dam na przykład odżywkę Alterry. Na drugim miejscu w składzie jest alkohol.
To, czy pozostałe składniki odżywki "neutalizują" ten alkohol widać zapewne po dłuższym stosowaniu, tak jak już to Miluuu celnie ujęła. W drogeriach jest masa "nawilżających", "poprawiających stan włosów" kosmetyków, które na dłuższą metę przynoszą więcej szkody niż pożytku, a ponieważ negatywne skutki są rozciągnięte w czasie, konsumenci robią miejsce na półce na kolejne specyfiki i koło się zamyka (przykład: "jedwab" z Biosilka z alkoholem, który daje optyczne złudzenie zdrowych końcówek włosów, a systematycznie je wysusza...).

edit: sprawdziłam tę odżywkę Alterry na KWC i jednak dziewczyny piszą, że wysusza, że włosy są po niej sianowate, że nie można jej za długo na włosach trzymać... według mnie używanie takiej odżywki chyba mija się z celem

Cytat:
Swoją drogą, korzystając z okazji czy są perfumy bez tego składnika?

Wachlarzyku
, są jeszcze perfumy w kremie i olejowe (arabskie, indyjskie). Na mazidłach jest też poradnik jak samemu komponować perfumy na bazie oleju jojoba, acz pewnie trzeba wielu lat praktyki, żeby sklecic cos na miarę przysłowiowego Chanel no.5

Edytowane przez MysiaJadwisia
Czas edycji: 2011-12-26 o 14:31
MysiaJadwisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 15:37   #35
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Możesz spryskać ubranie lub włosy, jeśli nie chcesz, żeby alkohol miał kontakt ze skórą. Są też perfumy w kremie.

W perfumach jest wiele składników, mogących potencjalnie powodować wypryski (Jaka jest ich przyczyna? Alergia, podrażnienie?). Zwłaszcza, że piszesz "nieważne jaki to alkohol". A jednak to ważne.
Chodziło mi, że zarówno czy jest napisane samo alcohol czy alcohol denat to i pryszcze i tak są, dlatego od lat unikam perfum i stosuje tylko 1-2 razy do roku.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
SekretnyWachlarz chyba nie ma

Hm...to jakich używasz kosmetyków? Teraz chyba wszystkie zawierają jakiś alkohol.

Alcohol w innych kosmetykach mi nie szkodzi, co dziwne, ale może to dlatego, że skóra głowy i skóra na twarzy różnią się od skóry jaką mam na ciele. Moja skóra głowy i twarzy jest mieszana, a na ciele normalna. Może ta tłusta powłoka na twarzy chroni? Sama nie wiem.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 20:54   #36
201705042038
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Miluuu Pokaż wiadomość
Tak samo silne detergenty.. To moge porownac do mycia twarzy, albo delikatnie masujemy i masujemy, albo szorujemy ostra gabka antycellulitowa. Jak myslicie - po +/- roku, po jakim myciu bedzie lepsza skora? Wszak nie poswiecamy myciu twarzy az tyle czasu..
To chyba nie najlepszy przykład, bo skóra twarzy wciąż się regeneruje, a włos jest martwym tworem.

Cytat:
Dla mnie szampon ma bardzo duze znaczenie i nigdy nie widac efektow od razu. To jest dzialanie dlugoterminowe, tak samo jak pielegnacja przeciwzmarszczkowa, regeneracja skory/wlosow.. na wszystkie efekty trzeba czekac. Na te negatywne rowniez.
Mam mieszane uczucia co do tej zasady w kosmetyce. Przyznam szczerze, że nie siedzę w retinoidach i kwasach, ale przez długi czas próbowałam się przekonać do "naturalnej" pielęgnacji. Bez slesów wytrzymałam krótko, chociaż robiłam kilka podeść. Nie wydaje mi się, żeby szarpanie włosów przy myciu i czesaniu wpływało na nie dobrze, one się od tego mechanicznie niszczą. Bez silikonów wytrzymałam dużo dłużej, w sumie chyba parę lat. Włosy były ok, ale namęczyłam się przy tym dużo bardziej, niż wybierając po prostu odżywki, po których moje włosy wyglądają dobrze. Wieloletnia pielęgnacja tradycyjnymi odżywkami nie wyrządziła żadnych specjalnych szkód, więc nie widzę powodu, żeby rezygnować z tego efektu.
201705042038 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 10:56   #37
Madzia_M77
Zadomowienie

Cytat:
niektore rzeczy z "alkohol" w nazwie to nawilzacze, nie wszystko co zwie sie alkoholem wysusza.

Co do perfum - alkohol jest uzywany jako rozpuszczalnik, raczej nie ma perfum bez alkoholu w skladzie (chyba ze te w kremie, ale nie znam skladu takich). Z tym, ze alkohol szybko odparowywuje ze skory, moze masz uczulenie na jakies olejki zapachowe po prostu? Bo logicznie biorac pod uwage wysyp po alkoholu, to po piwie/drinku, czy innym tez powinno Cie wysypac. Robilas sobie testy?
Ano właśnie gliceryna to też alkohol, trójwodorotlenowy zresztą. Mnie osobiście bardzo nie służy, ale wielu osobom ratuje skórę. Każdy związek jest inny i nie ma co ładować do jednego worka wszystkich z końcówką "-ol".
Zwykły etanol czy tzw. denat często jest stosowany jako konserwant, w perfumach utrwala zapach i przedłuża ich trwałość.
Mnie osobiście szampony bez SLS nie służą, próbowałam już wielokrotnie, za każdym razem uzyskując coś na kształt nie dającego się rozczesać kołtuna, pomijając już szybkość wypłukiwania się koloru - farbuję włosy i mam obserwację że kolor dłużej się trzyma z slsem.
Wracając do wątku - szampon jest ważny o tyle o ile, ma dokładnie oczyścić, ale nie ma co liczyć na look rodem z reklamy, wygląd fryzury zależy głownie od kondycji organizmu
Madzia_M77 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości