Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-16, 12:25   #1
milka1976
Raczkowanie

staz w biurze rachunkowym

miala ktoras z Was? co robilyscie jak wygladal wasz typowy dzien pracy?co warto sobie odswiezyc jakie zagadnienia? staram sie o taki staz moze sie uda po nowym roku i chce co nieco wiedziec
milka1976 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 12:44   #2
aneszna
Zakorzenienie

Dot.: staz w biurze rachunkowym

Cytat:
Napisane przez milka1976 Pokaż wiadomość
miala ktoras z Was? co robilyscie jak wygladal wasz typowy dzien pracy?co warto sobie odswiezyc jakie zagadnienia? staram sie o taki staz moze sie uda po nowym roku i chce co nieco wiedziec
-Zrób kawę
-przynieś cukier
-zanieś pocztę itp.
To nie te czasy, że kobieta musiała się wić wokół męskich gaci, bo była zależna ekonomicznie.

aneszna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 13:05   #3
milka1976
Raczkowanie

no to nieciekawa perspektywa. a komu te kawe parzylas tylko szefowej/szefowi czy wszystkim pracownikom? w programie ksiegowym cos robilas?
Stary 2011-12-16, 13:08   #4
aneszna
Zakorzenienie

Cytat:
w programie ksiegowym cos robilas?
nie miej nadziei, że na stażu będziesz mieć odpowiedzialne zajęcia.
To nie te czasy, że kobieta musiała się wić wokół męskich gaci, bo była zależna ekonomicznie.

aneszna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 13:14   #5
kennedy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aneszna Pokaż wiadomość
nieprawda kumpela miala praktyki i najpierw zaczelo sie od takich ☠☠☠☠☠☠☠. ale ona szybko sie kapnela ze musi dac znac ze chce czegos wiecej... i powoli dawali jej coraz wiecej rzeczy do zrobienia.. pozniej to bylo sprawdzane przez szefowa
Stary 2011-12-16, 13:51   #6
milka1976
Raczkowanie

no tam gdzie niby chca stazysty(w nowym roku pup przyzna na to srodki) to bardzo ie interesowali jaki znam program,co robilam na wczesniejszym stazu
Stary 2011-12-16, 16:54   #7
ulinkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aneszna Pokaż wiadomość
Na pewno trzeba robic wszystko by jak najbardziej sie wykazywac i pokazac z jak najlepszej strony. Wtedy moze jakas umowa po stazu sie trafi.
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 17:03   #8
milka1976
Raczkowanie

tak ja wiem ze trzeba wykonywac polecenia na stazu zeby sie przypodobac. tylko pytam czego moge sie spodziewac. wiem ze na pewno jakies Wizazanki byly na takim stazu to mi troche pomoga
Stary 2011-12-16, 19:52   #9
foxxxy
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1
GG do foxxxy

Cytat:
tak ja wiem ze trzeba wykonywac polecenia na stazu zeby sie przypodobac. tylko pytam czego moge sie spodziewac. wiem ze na pewno jakies Wizazanki byly na takim stazu to mi troche pomoga
Nie byłam na takim stażu, ale ta branża ma też dobrze zorganizowane staże, a kierownik kawę robi sobie sam. W dużych firmach od razu powiedzą Ci jaki jest plan stażu i czego możesz się nauczyć, a jak nie powiedzą sami to się zapytaj jak to widzą - tak powinien wyglądać cywilizowany staż. Postaraj się wykazywać inicjatywę, a zawsze czegoś się nauczysz
foxxxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 20:14   #10
milka1976
Raczkowanie

jakas to biuro nie jest jakas wielka firma .szef plus kilkoro pracownikow. ale mysle ze jak mnie przyjma to czegos sie naucze
Stary 2011-12-16, 22:19   #11
majorka:)
Rozeznanie

Zalezy od biura rachunkowego i jego polityki. Ja na przykład od razu zaczęłam od wprowadzania faktur do systemu, wyjaśniono mi na poczatku o co chodzi , jak to się robi i do dziela.Oczywiście miałam nad soba pracownika, który mnie sprawdzał i którego zawsze mogłam sie zapytać w razie , gdy czegoś nie wiedziałam.
majorka:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 23:45   #12
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie

Cytat:
jakas to biuro nie jest jakas wielka firma .szef plus kilkoro pracownikow. ale mysle ze jak mnie przyjma to czegos sie naucze
Pracowałam kiedyś w takim właśnie biurze rachunkowym gdzie było kilkoro pracowników i miałyśmy też czasem stażystki.

U nas to wyglądało tak, że przede wszytskim stażystka była od najczarniejszej roboty, której nikt nie chciał tj. numerowanie dokumentów, układanie, wpinanie itp.

Ale w gorących okresach również dostawały księgowanie. Oczywiście było to sprawdzane przez nas lub szefową. Jeśli dziewczyna była kumata mogła liczyć na to, że będzie dostawała ambiniejsze zajęcia. Jeśli nie, to konieczność poprawiania błędów zniechęcała nas do dawania jej jakiejkolwiek poważniejszej pracy.

W kwestii kawy, u nas zawsze jedna osoba robiła dla wszystkich kawę/herbatę lub myła kubki, raz jedna osoba raz inna itd. Jeśli stażystka chciała to mogła się włączyć w ten rytm, jak nie to sama tylko sobie robiła.

To takie moje ogólne spostrzeżenia, jak będzie u Ciebie, trudno przewidzieć, ale życzę powodzenia

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

I jeszcze mi się nasunęła rada: jak czegoś nie wiesz to pytaj, lepiej się zapytać, niż zrobić coś źle. I notuj sobie wszystkie ważniejsze rzeczy, jakieś specyficzne księgowania itp. żebyś potem mogła już być samodzielna

"M
ów co uważasz, uważaj co mówisz"

SoBitterSoSweet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 17:47   #13
milka1976
Raczkowanie

dziekuje za wszystkie radymam nadzieje ze uda mi sie ten staz zalatwic,pup da srodki a biuro sie nie rozmysli albo nie znajdzie kogos innego
Stary 2011-12-17, 22:02   #14
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

U mnie w pracy stażyści nie tylko kopertują pisma, biegają coś załatwić czy archiwizują lub układają dokumenty, ale też pracują w tych samych programach co my. Oczywiście najpierw się uczą, później pod nadzorem, ale po jakimś czasie praktycznie samodzielnie.
Dostają też samodzielne zadania do wykonania, prowadzą proste sprawy, piszą pisma itp. O ile oczywiście są ogarnięci. Zdarzają się tacy, którym strach dać pismo do wysłania, bo pomylą adresatów, ale to może jedna osoba na rok się zdarza i szybko rezygnujemy z takiego bezwartościowego dla obu stron stażu.
Jeśli dostaję na jakiś czas stażystkę, to uczę jej większości swoich zadań, a czasem zostawiam na jakiś czas samą, jeśli muszę wyjść z pracy i potrzebuję pilnie zastępstwa. Zwykle radzą sobie dobrze
Kawę każdy parzy sobie sam, chociaż ostatnio parzyłam kawę praktykantce
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 22:12   #15
Angel_00
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Zależy od firmy. Niektóre będą wymagały latarnią kawy i biegania do sklepu a inne wykorzystają na jakąś to przejęcia obowiązków.
u nas na stażu są osoby które robią mało ambitne rzeczy a są takie którym strach dać cokolwiek. więc to też zależy od stażysty.

Angel_00 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 18:11   #16
Dancingwithdreams
Raczkowanie

Mam nadzieje, ze ktos tu jeszcze zaglada i mi pomoze Chcialam zapyrac Was czy jesli jestem na pierwszym roku studiow (zarzadzanie) to czy jest taka mozliwosc, zeby ktos przyjal mnie do biura rachunkowego w formie, jesli tak to moge nazwac, pomocnicy? Moglabym przepisywac jakies numery faktur, segregowac dokumenty-tak to sobie wyobrazam. Tylko czy w ogole biura rachunkowe szukaja kogos takiego? Moge pochodzic do biur z cv i zapytac i jesli tak to jak nazwac prace, ktora mnie interesuje: staz, pomoc? Pomozcie!
Dancingwithdreams jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:12   #17
antidotum89
Wtajemniczenie

umyj okna, zrób kawe, skocz do apteki, kup karme dla psa, kredki dla dziecka, umow tesciowa do lekarza, umyj podloge,kup tusz do drukarki, wstukaj 4000000000faktur.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Dancingwithdreams Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, ze ktos tu jeszcze zaglada i mi pomoze Chcialam zapyrac Was czy jesli jestem na pierwszym roku studiow (zarzadzanie) to czy jest taka mozliwosc, zeby ktos przyjal mnie do biura rachunkowego w formie, jesli tak to moge nazwac, pomocnicy? Moglabym przepisywac jakies numery faktur, segregowac dokumenty-tak to sobie wyobrazam. Tylko czy w ogole biura rachunkowe szukaja kogos takiego? Moge pochodzic do biur z cv i zapytac i jesli tak to jak nazwac prace, ktora mnie interesuje: staz, pomoc? Pomozcie!
watpie, predzej staz... ewntualnie bezplatne praktyki...

"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "

antidotum89 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 01:40   #18
Tomaszz
Przyczajenie

Przeczytałem ten temat i się kompletnie załamałem he
Stary 2013-11-25, 16:19   #19
agi8641
Przyczajenie

Jak zobaczą, że jesteś bystra i zaradna to zagonią Cie do porządnej pracy, będziesz obsługiwać klientów, wprowadzać dokumenty, wystawiać faktury,liczyć, sprawdzać i wszystko co robi normalny pracownik.

Edytowane przez agi8641
Czas edycji: 2013-12-28 o 19:23
agi8641 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości