Locacid - kto jeszcze ? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-04-02, 11:37   #151
Selavie
Rozeznanie

Dot.: Locacid - kto jeszcze ?

Dawno nie było tutaj Jestem już 2 tygodnie z Atredermem, i mam powtórke z wielkiego wysypu z wcześniejszym Locacidem. Pierwszy okres przy rozpoczęciu leczenia retinoidami jest zabójczy- hormony plus retinoid - wysyp kilkunastu, bolących gulek na policzkach, żuchwie, szyi. Oczywiście leczyć sie będę papką Jadwigi, bo nic innego sie nie nadaje. Mam tylko nadzieje, że moja skóra nie przyzwyczaiła się już do niej na tyle żeby przestała działać... A wy używacie jeszcze Papki?
Selavie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 15:03   #152
Splinter
Raczkowanie

Hej, co do mojej paszczy to ma się bardzo dobrze Obecnie nie mam już głębokich stanów zapalnych. Czasami próbuje jeszcze coś kiełkować, ale wtedy atakuję to olejkiem tamanu i jest ok. Moja obecna pielęgnacja wygląda następująco :

- locacid co drugą/trzecią noc (zależnie od stanu skóry)
- w ramach nawilżenia olejek brzozowy/ olej wspaniały (jest w kwc)
- na dzień filtr 50 ducray
- żel do mycia niezmiennie cetaphil
- na wypryski (których już od jakiegoś miesiąca właściwie nie mam) olej tamanu, duac od dermatologa
- jeśli na twarzy (szczególnie na brodzie) pojawi mi się "skorupka" od locacidu to nakładam na nią bambino z tlenkiem cynku. Mnie nie zapycha, a z działania jestem zadowolona na tyle, że zastąpił mi avene cicalfate.

Życzę wytrwałości i piszcie co u Was
Stary 2012-04-05, 18:06   #153
Selavie
Rozeznanie

Super A używałaś wcześniej olejku arganowego może?
Stary 2012-04-06, 12:36   #154
Splinter
Raczkowanie

Nigdy nie stosowałam czystego olejku arganowego (w tym wspaniałym jest jego dodatek), ale słyszałam dużo dobrych opinii o nim. Planujesz przetestować?
Stary 2012-04-08, 21:22   #155
Selavie
Rozeznanie

Potrzebuje czegoś natłuszczającego, co byłoby alternatywą dla kremów...a tej twój olejek...opowiedz coś o nim

Gdzie go kupiłaś i ile kosztował? Jak działa?

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2012-04-08 o 21:24
Stary 2012-04-10, 11:51   #156
Splinter
Raczkowanie

Wszystkie olejki poza wspaniałym (kupiłam w sklepie internetowym z naturalnymi kosmetykami) kupowałam na mazidła.pl, zrób sobie krem lub biochemii kosmetycznej. To tylko moja subiektywna ocena, ale te z bu wypadają najsłabiej (jedynie masło ze skrzypem jest ok, używałam do twarzy). Zastanawiałam się, który z moich najlepiej natłuszcza i chyba to będzie macerat brzozowy z mazideł, olej tamanu dobrze uspokaja skórę, ale szczególnego nawilżenia nie daje.

Na podanych przeze mnie stronach są dokładne opisy olejków, a może co ważniejsze także opinie użytkowników. Warto poszperać, bo ja tak naprawdę testowałam niewielką ich część (nie mogę doczekać się, kiedy położę łapska na pozostałych :p).

A i jeszcze zerknij na olej z pachnotki (zrób sobie krem)

Jeszcze co do wspaniałego - bardzo ładnie zmiękcza buzie, jest ładniejsza, ale niestety nawilżenie dosyć przeciętne. Ja go mieszkam z maceratem brzozowym lub niewielką ilość nakładam pod makijaż.

Daj znać czy się na któryś zdecydowałaś

Ach...jeszcze co do samego locacidu to czasami nakładam go nawet codziennie Skóra nadal się łuszczy, ale tylko w określonych częściach twarzy - koło ust, między oczami i czasem pod nimi

P.s. zawdzięczam Ci moją minerałową miłość Już nie wrócę drogeryjnych podkładów!

Edytowane przez Splinter
Czas edycji: 2012-04-10 o 11:52
Splinter jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 17:27   #157
Annie_20
Przyczajenie

GG do Annie_20

Ja stosuję locacid już jakieś 2,5 miesiąca, aktualnie nakładam go codziennie na noc. Jakiś czas temu przestałam zauważać jakiekolwiek efekty, skóra nawet przestała się prawie łuszczyć, już miałam go na dzień czy dwa odstawić żeby odzwyczaić skórę, jednak po kilku dniach znów pojawiła się "skorupa" na brodzie więc dalej walczę z nim codziennie. Właśnie ta broda jest u mnie najgorsza, ciągle widać na niej suchą skórę która się łuszczy. Na reszcie twarzy gdy nie dotykam to jest ok, dopiero gdy ją potrę to się łuszczy, lub gdy myję to czuję że coś tam się dzieje. Wyprysków już praktycznie nie mam. Pojawiło się wiosenne słońce, więc dermatolog zalecił mi w końcu krem z filtrem. Nigdy ich nie stosowałam na twarz, więc nie bardzo wiem jak to będzie, ale z pewnością szybko się dowiem ; D
Trochę mam już tego specyfiku dosyć. Po jakim czasie widocznie zeszły wam zaczerwienienia, blizny potrądzikowe lub skóra się wyrównała? Wiem, że u każdego jest to inaczej, jednak chciałabym mniej więcej wiedzieć, bo u mnie jest aktualnie stan skóry-znośny i nic nowego się nie dzieje.
Annie_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 20:11   #158
Selavie
Rozeznanie

Smile Dot.: Locacid - kto jeszcze ?

Cytat:
Napisane przez Splinter Pokaż wiadomość
Wszystkie olejki poza wspaniałym (kupiłam w sklepie internetowym z naturalnymi kosmetykami) kupowałam na mazidła.pl, zrób sobie krem lub biochemii kosmetycznej. To tylko moja subiektywna ocena, ale te z bu wypadają najsłabiej (jedynie masło ze skrzypem jest ok, używałam do twarzy). Zastanawiałam się, który z moich najlepiej natłuszcza i chyba to będzie macerat brzozowy z mazideł, olej tamanu dobrze uspokaja skórę, ale szczególnego nawilżenia nie daje.

Na podanych przeze mnie stronach są dokładne opisy olejków, a może co ważniejsze także opinie użytkowników. Warto poszperać, bo ja tak naprawdę testowałam niewielką ich część (nie mogę doczekać się, kiedy położę łapska na pozostałych :p).

A i jeszcze zerknij na olej z pachnotki (zrób sobie krem)

Jeszcze co do wspaniałego - bardzo ładnie zmiękcza buzie, jest ładniejsza, ale niestety nawilżenie dosyć przeciętne. Ja go mieszkam z maceratem brzozowym lub niewielką ilość nakładam pod makijaż.

Daj znać czy się na któryś zdecydowałaś

Ach...jeszcze co do samego locacidu to czasami nakładam go nawet codziennie Skóra nadal się łuszczy, ale tylko w określonych częściach twarzy - koło ust, między oczami i czasem pod nimi

P.s. zawdzięczam Ci moją minerałową miłość Już nie wrócę drogeryjnych podkładów!

Super, bardzo sie ciesze , że ci podpasowały! Ja kiedy zamieniłam podkłady na minerały poczułam się jakby mi ktoś zdjął maskę z twarzy

A co do olejku to hmm strasznie duzy wybór Podejrzewam , że każdy będzie jakośtam natłuszczał więc chciałabym sie skupić na tych , które pomagają w leczeniu wyprysków, są takie?
Stary 2012-04-15, 12:39   #159
lilymb
Raczkowanie

Leci mi 5 miesiąc stosowania Locacid'u. Skóra jest uspokojona, łuszczenie w zasadzie tylko na brodzie i przy nosie, ale jest to tak minimalne, że nie mogę narzekać Ciemne zaskórniki na nosie praktycznie poznikały, jeszcze widać je trochę, ale wszystko idzie do przodu Niestety przed miesiączką w okolicy brody pojawia mi się ok. 5 niespodzianek :/ i to niestety niemałych.
Jak kiedyś tak wspominałam Locacid stosuję pod oczy. Teraz już prawie 4 miesiąc. I muszę powiedzieć, że przebarwienia pod oczami są minimalne A to dlatego że Locacid trochę pogrubia skórę Ale jeśli ktoś ma na prawdę sine podkówki, to nie wiem, czy ten preparat spisałby się.
Dodatkowo Locacid wygładził moje zmarszczki na czole i pod oczami. Są zdecydowanie mniejsze i na pewno będę go stosować tak długo aż nie znikną wcale

Podsumowując - Locacid psuł mi humor przez pierwsze miesiące na okrągło. Skóra tak fatalnie się łuszczyła i nie chciała się do niego przyzwyczaić. Teraz jest niebo
Dwa tygodnie temu zaczęłam stosować Acne-Derm żeby pousuwać przebarwienia (mam tylko kilka na szczęście).
W dalszym ciągu nie robię sobie pełnego makijażu. Krem z filtrem + puder ryżowy + róż i podkreślone oczy zupełnie wystarczają. Bardzo rzadko omiotę twarz mineralnym EDM intensive. Nigdy w życiu nie zastosuję płynnego podkładu.

Pozdrawiam wszystkie walczące !
lilymb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 21:40   #160
Splinter
Raczkowanie

Selavie, jest kilka takich. Dla mnie najlepszy okazał się olej tamanu z mazideł. Ze względu na kolor i zapach przypominający magi stosuję go tylko na noc lub zmieszany z czymś na dzień. Fajny do cery trądzikowej jest też olej z pachnotki i macerat brzozowy. Oczywiście to jest tylko kropla w morzu, ale muszę najpierw zużyć te, zanim położę łapska na kolejnych

Jeśli masz wybrać jeden to ja polecam tamanu
Stary 2012-04-22, 16:50   #161
Splinter
Raczkowanie

No i co dziewczyny? jak leci? Moja paszcza lekko się pogorszyła, nie mam takich prawdziwych pryszczy, ale jakby zamknięte zaskórniki na obrzeżach twarzy.

Mam pytanie - jakich filtrów używacie? Wcześniej pisałam o Ducrey. Filtr jest super ze względu na brak bielenia, ale wydaje mi się trochę za tłusty na nadchodzące dni...doradzicie coś?
Stary 2012-04-22, 19:09   #162
Selavie
Rozeznanie

Splinter, czy to jest ten olejek? http://mazidla.com/index.php?option=...hk=1&Itemid=10 Jaką pojemność opłaca się kupić? Jest wydajny? Dzięki
Stary 2012-04-23, 13:55   #163
Splinter
Raczkowanie

Dokładnie ten Ja kupiłam 30g i patrząc na jednak niezbyt długą datę przydatności wydaje się to być optymalny wybór, bo do wysmarowania całej twarzy wystarczą dosłownie ze 3 krople
Stary 2012-04-23, 19:29   #164
Annie_20
Przyczajenie

GG do Annie_20

Ja używam filtru La Roche Posay dla cery tłustej i trądzikowej, i jak na razie jestem z niego zadowolona, choć nie mogę go w pełni ocenić bo używam go go jakiś 2 tygodni.
A co twarzy - mam wrażenie że coraz więcej "ropniaków" się na niej pojawia. Oczywiście od razu każdy smaruję i po 2 dniach schodzi, jednak jest to trochę męczące, zwłaszcza że maść się kończy a wizyta dopiero za dwa tygodnie, bo wcześniej nie było terminów. No więc muszę oszczędzać : p
Locacid zaczęłam stosować co drugi dzień. Zrezygnowałam z codziennego używania bo moja buzia znów piekła i była podrażniona. Wystarczyło zrobić dzień przerwy a podrażnienie zniknęło
Wiem, że wszyscy chwalą ten lek jednak ja po 3 miesiącach kuracji nadal nie widzę większych zmian i coraz częściej myślę o tym, żeby to odstawić i mieć spokój. Zwłaszcza że przeraża mnie fakt, że od słońca mogą mi powstać stałe przebarwienia.
Stary 2012-04-24, 19:51   #165
crastusia
Przyczajenie

Witajcie! A u mnie...po lekkim wysypie mam tu na mysli 4 pryszcze w tym 1 bolaca gula juz jest lepiej wiec smaruje sie dalej locacidem. 31 maja mam wizyte u dermatolog i prawdopodobnie ze wzgledu na slonce dostane na lato epiduo, no ale czas pokaze. Odnosnie filtru to ja obecnie uzywam BIODERMA 50 do skóry suchej, odpowiada mi poniewaz nawilza skore, ktora schodzi po locacidzie, nie zauwazylam zeby kremik bielil. Cena troche wysoka bo około 70 zł, ale wystarcza mi na codzienne smarowania juz przez jakies 5 miesiecy, wiec mysle ze warto. W ubieglym roku w lecie uzywalam emulsji EUCERIN 50 matujacej, odpowiadala mi bo byla bardzo lekka i nadawala sie pod makijaz. Oczywiscie na BIODERME tez nakladam kolorki bo bez nich to raczej z domu bym nie wyszla i w pracy sie nie pokazala...czekam az locacid to zmieni
crastusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 10:27   #166
lilymb
Raczkowanie

Cześć dziewczyny ! Jak tam się trzymacie ? U mnie skóra dalej lubi się czasem połuszczyć i w związku z tym chciałabym się Was o coś zapytać. Do tej pory używałam peeling'ów z drobinkami. Niestety, Locacid trochę uwrażliwił moją skórę i często, nawet na drugi dzień po "ścieraniu", skóra jest czerwona (a nie katuję jakoś okrutnie skóry ). Na pewno wiecie że to nieładnie wygląda, piecze i w ogóle beznadzieja. Więc czy możecie polecić jakiś peeling enzymatyczny ? Chciałabym żeby dobrze sobie radził z usuwaniem martwego naskórka, ale nie musi być to coś potężnie "drenującego" Myślicie żeby zacząć od jakichś tańszych czy od razu rzucić się na głęboką wodę ? Jestem ciekawa czy taki rodzaj peelingu też może podrażniać skórę jak po peelingu mechanicznym ? Będę wdzięczna za jakiekolwiek porady
Stary 2012-05-02, 11:08   #167
Splinter
Raczkowanie

Wiesz co, ja używałam kilku peelingów w trakcie kuracji locacidem i tylko enzymatycznych. Niestety w większości przypadków czułam jakby wypalało mi twarz :/ nic przyjemnego. Dla mnie wybawieniem stał się peeling azjatycki kupiony na allegro firmy ginvera (chyba można też kupić na stronie azjatycki bazar). Jest to droga impreza - tubka kosztuje około 80 złotych, ale w tej chwili jest dla mnie niezastąpiony. Bardzo dobrze usuwa martwy naskórek i jednocześnie chłodzi. Na yt znajdziesz jego recenzje, warto zajrzeć

Obecnie jestem załamana - przesadziłam z locacidem i mam niewiarygodnie podrażnioną skórę w kolorze różowa-pomarańczowa plus marszczy się jak u staruszki. Gdyby tego było mało na środku policzka wysoczyła mi podskórna, boląca gula. Chce mi się płakać, bo już dawno takich nie miałam i nie wiem co zrobiłam źle :./
Stary 2012-05-02, 15:36   #168
lilymb
Raczkowanie

Dzięki Poprzeglądałam sobie trochę o nim. Ale przypadkiem natrafiłam na mydło peelingujące Alepia - Savon Noir. To cudo działa jak peeling enzymatyczny, opinie ma na prawdę świetne i zaraz po długim weekendzie zamawiam. W sumie jest bardzo tani - 34zł / 200ml. Dam znać jak będzie się sprawować.

A tak w ogóle to witam w klubie - w niedzielę, musiałam za bardzo posmarować Locacidem, na następny dzień tarłam, najwidoczniej za mocno, żeby wyeliminować łuszczące się skórki i efekt nie był trudny do przewidzenia - paskudne, "pomarszczone", czerwone plamy po prawej stronie ust i przy nosie :// Ani jak to zamaskować, filtru nie dało się nałożyć :/ Dopiero dzisiaj wyglądam normalnie. Byłam tak załamana, że stwierdziłam, że odstawiam Locacid, a zabieram się za Diane35 którą mam w apteczce. Dzisiaj skóra wygląda przyzwoicie toteż Locacidu jeszcze nie porzucę ; ) Heh. Już tyle miesięcy z tym "dziadem", więc żal byłoby mi odpuszczać ; ))
No i właśnie dlatego poszukuję peelingu enzymatycznego, żeby już nigdy w życiu nie musieć "szorować" twarzy Na razie mam z Dermiki do cery tłustej. Efekt znośny, zobaczymy jak będzie dalej.

Pozdrawiam i nie podłamuj się Nasze cierpienie będzie nagrodzone
Stary 2012-05-03, 12:05   #169
Splinter
Raczkowanie

Koniecznie daj znać jak sprawuje się ten peeling! Też na niego zerkałam, bo mam mydło z aleppo i jest bardzo fajne
Stary 2012-05-06, 15:25   #170
lilymb
Raczkowanie

Na pewno dam znać Chciałam dzisiaj zamówić ale widziałam że aukcja się skończyła, więc napisałam do Sprzedawcy i odpisał że wystawi w poniedziałek/wtorek więc mam nadzieję, że jeszcze przed piątkiem będą pierwsze testy

A jak tam reszta z Was się trzyma ?
Stary 2012-05-07, 11:59   #171
Selavie
Rozeznanie

Hejka! I jak tam wasze postępy? U mnie za 10 dni stuknie 2 miesiąc z Atredermem , zużyłam dopiero 1/3 butelki i to przy używaniu co 2 dzień. Jeszcze jakieś 5 dni temu miałam całkiem znośną cerę, kilka pojedyńczych wyprysków ( może 4 na całej twarzy) i generalnie przez 2 tygdnie cieszyłam się w miarę normalną skórą. Niestety przyszedł okres i w związku z nim moja twarz dosłownie z dnia na dzień wróciła do swojego pierwotnego stanu.W jakieś 2 dni wysypało mi całe czoło, brodę , a teraz jeszcze widze,że dochodzą kolejne wypryski na policzkach. Szkoda, bo już myślałam , że te wielkie wysypy ( np kilkanaście, nawet 20 wyprysków na całej twarzy) to już przeszłość :/
Stary 2012-05-07, 12:06   #172
Splinter
Raczkowanie

Siemanko, u mnie też średnio :/ Gula nadal siedzi, a inne krostki dochodzą plus majstrowałam przy jednej i mam otwartą ranę na 1/3 czoła. Brawa dla mnie! Już dawno tak nie miałam, do tego dochodzą mi problemy z antykoncepcją - muszę zmienić/odstawić tabsy inaczej skończę z depresją. Zawsze byłam pozytywnie nastawiona do życia, a tu coś takiego. Jestem w kiepskim stanie i fatalna paszcza mi w tym nie pomaga :/ Czasami patrzę na moje koleżanki i tak im zazdroszczę - gładka buzia, jeśli przyjmują hormony to skupiają się na tym, że to wspaniałe, bo nie muszą używać prezerwatyw, a nie...ciągle coś. Obecnie czuję się jak zmęczona życiem stara kobieta :/

Trochę obawiam się, że ten wysyp jest powodowany chęcią mojego przyoszczędzenia na filtrze :/ Kupiłam Soraye 45 i na drugi, trzeci dzień zaczęły pojawiać się krostki :/

Lilymb, co do tego peelingu to jest od dostępny także na stronie biolander. Zamawiam tam naturalne mydełka
Stary 2012-05-07, 21:08   #173
xqx
Przyczajenie

Hej! Przeczytałam co nieco waszych wcześniejszych wpisów, bo własnie zastanawiam się nad używaniem Locacidu. Właściwie to już wczorajszego wieczoru po raz pierwszy jej użyłam, lecz nie wiem czy aby na pewno warto to kontynuować... piszecie o strasznych konsekwencjach używania tego leku, a czy któraś z was może mi powiedzieć, że w rezultacie ta gra jest istotnie warta świeczki? Tylu cierpień? Moja cera jest daleka od ideału, dlatego jestem skłonna zaryzykować, ale czy warto? Zastanawia mnie czy tylko sobie nie zaszkodzę.

Proszę o poradę, a także może jakieś ogólne rady jakie macie sposoby obchodzenie się z tak problematyczną cerą, sprawdzone sposoby na niedoskonałości

Pozdrawiam
xqx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 11:13   #174
lilymb
Raczkowanie

Splinter,
dzięki Chcę zamówić z Allegro bo jest to dla mnie wygodniejsze

xqx,
gra jest warta świeczki. Mi trwa właśnie 6 miesiąc stosowania Locacidu. Początkowo myślałam, że kuracja będzie trwać max. 2 miesiące ale się przeliczyłam. Mój trądzik nie jest rozległy ale bardzo, bardzo oporny na leczenie. Właśnie pierwszy raz przed okresem nie dostałam wysypu na buźce. Jestem szczęśliwa Mam nadzieję, że Locacid w tym przejawia swoje działanie. Skórę mam gładką, grubszą, zmarszczki pod oczami i na czole widocznie spłycone, cienie pod oczami zdecydowanie mniejsze (bo Locacid pogrubia skórę). Jeśli chodzi o sam trądzik to wiadomo że chciałabym, żeby wszystko już było tak jak ma być - ale niestety - leczenia jeszcze trwa, więc cierpliwość musi być.

co Ci mogę polecić to psychiczne nastawienie się że skóra będzie się łuszczyć (można to opanować, ale na pewno pierwsze tygodnie nie będą należały do najłatwiejszych). I na początek zastosuj Locacid nawet raz na tydzień, lub co 3-4 dni bo dopiero na dwa dni od smarowania widać jak bardzo silnie on działa na skórę. Jak przesadzisz efekt będzie taki, że pojawi się u Ciebie pomarańczowo-czerwona skorupa z którą nie będzie można za wiele zrobić (zapalenie samo zejdzie po 3-4 dniach) a już wyjście z takim stanem zapalnym z domu będzie niemożliwe. Chyba każdy kto stosował Locacid przechodził przez coś takiego, chyba tak musi być i już

Ja zachęcam do stosowania - inne skuteczne metody na trądzik to kuracja hormonalna. Jeśli myślimy tutaj o tabletkach antykoncepcyjnych, tych ze szczególnym przeznaczeniem na trądzik i łojotok, to muszę Was niestety zmartwić, ale przy ich długotrwałym stosowaniu, po odstawieniu można nabawić się trądziku androgenowego. To właśnie opisują dziewczyny które odstawiły chociażby Diane35. W trakcie stosowania efekt - rewelacja, ale wątpię, żeby były dziewczyny które będą nieprzerwanie przez wiele lat takie tabletki przyjmować. Każdy organizm jest inny toteż w żadnym przypadku nie chcę nic szufladkować. Wiadomo, że zwykle w sieci można znaleźć negatywne opinie. I to na różne tematy.
Poza retinoidami miejscowymi - są retinoidy przyjmowane doustnie. Ale to już spory kaliber.

Zabawy kosmetyczno-pielęgnacyjne raczej będą dbały o dobry stan skóry trądzikowej (jeśli można w ogóle powiedzieć, że skóra trądzikowa może być w dobrym stanie ale nie ma co się oszukiwać, że ją wyleczą.
Stary 2012-05-09, 00:34   #175
crastusia
Przyczajenie

Witam Cie xqx, ciesze sie ze nasze grono sie powieksza. Podpisuje sie dwiema rekoma pod tymi wszystkimi spostrzezeniami lilymb. Ja rowniez polecam stosowanie Locacid, wiele przez niego przeszlam, mialam przerwe w stosowaniu ale w sumie juz pewnie mija 7 miesiac odkad go uzywam. Skora nadal sie zluszcza ale od jakis 3 tygodni zaobserwowalam tylko 1 wyprysk, wiec mysle ze kuracja dziala. Kiedy rozmawialam z Pania dermatolog i dziekowalam jej za trafiona masc to zaznaczyla, ze wielu pacjentow widzi duza poprawe skory po jej stosowaniu ale wielu po pierwszych objawach zwiekszonego tradziku niestety rezygnuje. Podsumowujac...warto stosowac Locacid, nie poddawac sie i uzbroic w cierpliwosc. Hehe i ten skutek uboczny retinoidu jakim jest zmniejszenie zmarszczek to najfajniejszy skutek uboczny jaki kobieta moze sobie wyobrazic. Dodam jeszcze, ze Locacid zlikwidowal mi duzo podskornych grudek, ktore wyczuwalam pod palcami podczas mycia i widoczne byly na skorze patrzac pod slonce, to duzy plus bo skora wygladala nieestetycznie
Jesli chodzi o pielegnacje skory to na pewno przyda sie krem nawilzajacy i jakis z wysokim faktorem na slonce, ja obecnie mam wlasnie 2 w jednym czyli Bioderma z filtrem 50 do skory suchej. Rada lilymb odnosnie stosowania na samym poczatku Locacidu w wiekszych odstepach jest bardzo dobra, ja stosuje teraz co 3 dni, wazne jest zeby po umyciu buzki odczekac chociazby 30 minut do nalozenia Locacid, bo wtedy jest lagodniejszy w dzialaniu i nie spala skory tak bardzo, czyli zmniejsza szanse na powstawanie tych pomaranczowych twardych platow skornych z ktorymi niewiele da sie zrobic az podraznienie minie. Powodzenia w stosowaniu, ja jestem zadowolona z efektow. Mam jeszcze troche blizn ale trwam w nadziei ze i z tym sobie poradze z pomoca Locacidu Pozdrawiam
Stary 2012-05-09, 17:38   #176
Kasjanaa
Przyczajenie

No to ładnie... widzę, że lekko nie będzie. Zanim weszłam na forum poczytać, poszłam rano do apteki kupiłam krem umyłam buzię i od razu posmarowałam locacidem - ot, już pierwszy błąd

Po dwóch miesiącach łykania tetralysalu nie mam już wielkiej tragedii na twarzy ale od poniedziałku zaczynam nową pracę i na samą myśl, że miałoby mnie silniej wysypać mam strach w oczach.

Ale skoro już kupiłam to może się poświęcę chociaż nie należę do cierpliwych osób. Wydaje mi się, że grunt to mieć nadzieję, że będzie dobrze!
Kasjanaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 17:50   #177
Annie_20
Przyczajenie

GG do Annie_20

Co do "wysypu" o którym wiele osób tutaj pisała, myślę że jest zależne od rodzaju skóry. U mnie na przykład niczego takiego nie było, a stosuję Locacid już 4 miesiąc. Pojedyncze krostki ropne - owszem, ale nic poza tym. Dziś byłam na wizycie i Pani dermatolog powiedziała, że widać duużą różnicę, choć ja jej niestety nie dostrzegam
Wracam do stosowania Locacidu 2 razy w tygodniu, do tego dostałam Skinoren jako krem do stosowania rano, żeby buźka się nie świeciła. Czy faktycznie podziała? Zobaczymy. Chyba że któraś z Was używała kiedyś Skinorenu i może powiedzieć czy on też coś pomaga.
Mam także stosować krem normalizujący na noc w dni w które nie smaruję twarzy locacidem.
Przez ten lek tak na prawdę nauczyłam się wytrwałości :p podchodziłam już setki razy do leczenia twarzy różnymi maściami, jednak zawsze po tygodniu zapominałam o tym i na tym kończyło się leczenie. A teraz, pomimo że ta maść ma tyle skutków ubocznych nie mam zamiaru przestać jej stosować. Jestem bardzo ciekawa jak buźka będzie wyglądała za pół roku
Stary 2012-05-09, 23:06   #178
crastusia
Przyczajenie

Ja stosuje skinoren miejscowo juz jakies 1,5 roku. Coedzinnie rano wklepuje go w moje blizny potradzikowe, powoduje ich bladniecie i rozjasnianie. Jest to proces bardzo bardzo dlugi i taka blizna okolo 4 miesiace blednieje, ale krem dziala. Bardzo wazne jest zeby go wklepywac a nie rozcierac. Nigdy nie stosowalam go na cala twarz poniewaz nakladam krem z filtrem i jeszcze podklad wiec nie chcialam dodatkwej warsty skinorenu. Powodzenia w stosowaniu no i wytrwalosci
Stary 2012-05-10, 13:50   #179
Splinter
Raczkowanie

Z całą pewnością musisz być wytrzymała i cierpliwa. Locacid nie jest maścią, która zadziała w tydzień czy dwa. Czasami bywa to strasznie męczące :/ Np. teraz jestem w trakcie wysypu kostek i zamkniętych zaskórników. Nieraz wydaje mi się, że nie mam już siły, ale z drugiej strony co innego zostaje? Jeśli chcesz się skutecznie leczyć, a nie bierzesz pod uwagę wielkiego kalibru jakim są doustne retinoidy, to Locacid (oraz inne retinoidy zewnętrzne) wydają się najlepszą opcją. Przygotuj się jednak, że nie zawsze będzie różowo Mnie na początku nikt o tym nie powiedział i byłam przerażona dlatego tak to podkreślam.

Odwagi i cierpliwości!

P.s. koniecznie pamiętaj o filtrach, bo inaczej zrobisz sobie krzywdę !
Stary 2012-05-11, 17:24   #180
Kasjanaa
Przyczajenie

Nie wiem dziewczyny ale po waszych opisach zwyczajnie mam wrażenie że po tak długim okresie stosowania bez większej poprawy wydaje mi się, że to krem po prostu nieskuteczny...
Kasjanaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości