Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-24, 12:01   #1
Jaq
Przyczajenie

Zmarszczki mimiczne pod oczami- botoks czy kwas?

Witam,
Od pewnego czasu mam problem. Zamówiłam sobie z jednej strony internetowej kwas hialuronowy i do tego olej arganowy. Oba składniki połączyłam i wklepałam pod oczy. Efekt- spuchnięte rano oczy i nowe zmarszczki! Koszmar! To było jakieś miesiąc temu a efekt do tej pory. Nic już nie pomaga. Kupiłam serum, ale efekt kolejny powalający- nowe zmarszczki mimiczne pod oczami. Nie wiem czy to w ogóle zejdzie mi kiedyś. Zastanawiam się czy po prostu nie zrobić sobie botoksu. I teraz moje pytanie- czy w ogóle możliwy jest botoks pod oczami? Chodzi mi o to, że nie mam kurzych łapek jak się uśmiechnę,tylko zmarszczki mimiczne pod oczami, z których pierwsza sięga prawie samej góry oka. Czy w tym wypadku jest sens robienia botoksu? Czy on pomoże na takie zmarszczki?

Pozdrawiam
Jaq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 13:33   #2
xnika
Rozeznanie

Dot.: Zmarszczki mimiczne pod oczami- botoks czy kwas?

Możesz zapomnieć, mam ten sam problem, to jest jedyne miejsce z którym za bardzo nic nie da się zrobić.
Botoksu w to miejsce lekarze nie chcą podać, bo tam nie ma mieśni i efekt trupich oczu jest, kwasu hialuronowego nie chcą wstrzyknąć ponieważ wiąże wodę co daje efekt spuchniętych oczu.
Jedyna szansa mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym, ja miałam efekt był na miesiąc :/ a jeden zabieg pod same oczy 250zł i co dwa tyg powtarzać, ale kogo na to stać?
Jedna wizażanka pisała mi że jedna osoba z jej rodziny miała zrobione tak, że lekarz podał jej gdzie się dało mikrodawki botoxu oraz jakiś kwas hialuronowy mało usieciowany, podobno pomogło, ja idę w styczniu do mojego lekarza znowu na botoks i na peeling medyczny więc zapytam go o to.
xnika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 11:01   #3
Jaq
Przyczajenie

xnika- dziękuje za odpowiedź. Szczerze mówiąc miałam nadzieje, że coś się da z tym zrobić No cóż trudno.
Byłabym Ci bardzo wdzięczna, jakbyś zapytała się lekarza i dała mi znać. Z góry dziękuje!
Stary 2011-12-26, 10:34   #4
Weronikapr
Wtajemniczenie

O tak ja też poproszę o info, bo to jedyne miejsce gdzie mam zmarszczki, po dwie pod każdym okiem. Co prawda mam krem który je spłycił (chociaż w kremy nie wierzę, a tu niespodzianka), ale to nigdy nie będzie to samo co wypełniacze np.....

Edytowane przez Weronikapr
Czas edycji: 2011-12-26 o 10:35
Weronikapr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 18:01   #5
Jaq
Przyczajenie

plektranktus- No tak, ale tutaj nie chodzi o kurze łapki- a o zmarszczki pod oczami. Kurzych łapek to ja nie mam.
Ja natomiast byłam dzisiaj u kosmetyczki na zamknięciu naczynek i rozmawiałam z nią na temat mezoterapii pod oczy. Z tego co mi powiedziała, to mezoterapii nie wykonuje się pod oczy. Nawet tej bezigłowej. W sumie dowiedziałam się, że jeżeli te zmarszczki same mi się pojawiły po złych kosmetykach to jest szansa, że znikną- ale potrzeba czasu.
Czytałam też na forum beuatywpolsce (czy podobnie- nie pamiętam) na temat botoksu pod oczy no i jedna kobieta miała robiony botoks pod oczy. Konkretnie wstrzyknięto jej botoks w środek oka. Prawdą jest fakt, że mało który lekarz to robi, większość jednak odradza botoks pod oczy.
Stary 2012-05-07, 16:40   #6
jankeska_40
Przyczajenie

ja mam taki sam problem czyli zmarszczki pod oczami. W zeszłym roku miałam wstrzyknięty stylage pod oczy( bo miałam niewielkie doły i cienie ) i przy następnej wizycie lekarz ostrzyknął mi oczy botoksem - kurze łapki i okolice oczodołu -łącznie około 6 wstrzyknięć na jedno oko. Efekt był - po wypełniaczu doły zniknęły ( jedyny mankament był taki ,że jak płakałam to miałam wiszące worki przez jakąś dobę ) zmarszczki również były dużo mniejsze. Byłam bardzo zadowolona. Efekt utrzymał się jakieś 3-4 miesiące . W chwili obecnej dołów i cieni nie ma natomiat zmarszczki wracają ale za dwa tygodnie powtórka tak więc polecam
Stary 2013-04-26, 08:51   #7
bettyboom1000
Przyczajenie

A może zamiast botoksu lepiej pomyśleć o laserze? jest bezpieczny i przede wszystkim skuteczny, nie wymaga znieczulenia. Wypełni zmarszczki, odmłodzi twarz, szyję, dekolt, co dusza zapragnie

bettyboom1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 17:58   #8
viki79
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bettyboom1000 Pokaż wiadomość
A może zamiast botoksu lepiej pomyśleć o laserze? jest bezpieczny i przede wszystkim skuteczny, nie wymaga znieczulenia. Wypełni zmarszczki, odmłodzi twarz, szyję, dekolt, co dusza zapragnie

najbardziej bezpieczny i naturlany jest kwas hialuronowy. podgrzewanie skory przez laster to zabieg nadajacy sie bardziej na starsza skore np. 50 lat.

viki79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 10:08   #9
xnika
Rozeznanie

Cytat:

Ale do botoxu znieczulenia sie nie podaje, moim zdaniem botox bezpieczniejszy niż laser, tym bardziej ze po ok 3 miesiącach sie wchłania.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Jaq Pokaż wiadomość
plektranktus- No tak, ale tutaj nie chodzi o kurze łapki- a o zmarszczki pod oczami. Kurzych łapek to ja nie mam.
Ja natomiast byłam dzisiaj u kosmetyczki na zamknięciu naczynek i rozmawiałam z nią na temat mezoterapii pod oczy. Z tego co mi powiedziała, to mezoterapii nie wykonuje się pod oczy. Nawet tej bezigłowej. W sumie dowiedziałam się, że jeżeli te zmarszczki same mi się pojawiły po złych kosmetykach to jest szansa, że znikną- ale potrzeba czasu.
Czytałam też na forum beuatywpolsce (czy podobnie- nie pamiętam) na temat botoksu pod oczy no i jedna kobieta miała robiony botoks pod oczy. Konkretnie wstrzyknięto jej botoks w środek oka. Prawdą jest fakt, że mało który lekarz to robi, większość jednak odradza botoks pod oczy.
Ja miałam mezoterapie iglowa kwasem hialuronowym pod oczy, wszystko zależy od lekarza, wielu sie boi robić cokolwiek pod oczami. Ja mam dwóch co sa na tyle odważni i doświadczeni ze robią pod oczami, chciaz jeden z nich tylko kwas i mezo a drugi jeszcze botox.
xnika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:35   #10
manulka80
Przyczajenie

Ja też pierwszy zrobiłam botox pod oczami i odżyłam, też miałam głębokie zmarszczki w okolicy oczu, efekt jeszcze trwa i nie wiem jak długo się utrzyma ale jestem zadowolona, jak zapewnia Pani doktor Monika Kłapsia-Pawłów z Kliniki przy ul. Solskiego 4A we Wrocławiu, efekt ma się podobno utrzymać do pół roku.
Zobaczymy
manulka80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 18:40   #11
jankeska_40
Przyczajenie

Cytat:

Witam ponownie
Po upływie dosyć długiego czasu spokojnie mogę się wypowiedzieć co udało mi się zdziałać ze zmarszczkami pod oczami - nic. Rozmawiałam z moim doktorkiem i powiedział,że laser może owszem ale to już jest mocno inwazyjny zabieg - w skrócie polega na "poparzeniu" skóry pod oczami, po zabiegu minimum 3 tygodnie bez światła ,ponieważ po laserze po prostu schodzi skóra i narasta od nowa, przy głębokich zmarszczkach zabieg trzeba powtarzać. No i ryzyko powstania blizn ostatnio robiłam botoks na kurze łapki a na wrzesień jestem umówiona na wypełnienie preparatem Redensity II. Co do kwasu to również się przekonałam,że efekt był za pierwszym razem ale i tak nie taki jakiego się spodziewałam natomiast po kolejnym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego zmarszczki ależ owszem zniknęły ,ponieważ w ich miejsce powstały worki. Tak naprawdę nie wiem co gorsze. Chyba muszę pokochać moje oczy
Stary 2013-07-23, 17:32   #12
Madame Czewska
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez jankeska_40 Pokaż wiadomość
Witam ponownie
Po upływie dosyć długiego czasu spokojnie mogę się wypowiedzieć co udało mi się zdziałać ze zmarszczkami pod oczami - nic. Rozmawiałam z moim doktorkiem i powiedział,że laser może owszem ale to już jest mocno inwazyjny zabieg - w skrócie polega na "poparzeniu" skóry pod oczami, po zabiegu minimum 3 tygodnie bez światła ,ponieważ po laserze po prostu schodzi skóra i narasta od nowa, przy głębokich zmarszczkach zabieg trzeba powtarzać. No i ryzyko powstania blizn ostatnio robiłam botoks na kurze łapki a na wrzesień jestem umówiona na wypełnienie preparatem Redensity II. Co do kwasu to również się przekonałam,że efekt był za pierwszym razem ale i tak nie taki jakiego się spodziewałam natomiast po kolejnym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego zmarszczki ależ owszem zniknęły ,ponieważ w ich miejsce powstały worki. Tak naprawdę nie wiem co gorsze. Chyba muszę pokochać moje oczy
jankesa
Może pomyśl nad zmianą lekarza - jest mało specjalistów którzy naprawdę potrafią zając się okolicami oczu
Jeżeli chodzi o zabiegi w tym obszarze to korzystałam tylko z serii mezoterapii i byłam zadowolona - ale mój "defekt" nie był tak poważny
Wydaje mi się że z cieniami/zmarszczkami można również walczyć przez umiejętne zastosowanie preparatów kwasu hialuronowego w okolice oczodołów. Nieprawdą jest że powoduje to efekt związania wody w znaczeniu opuchniętych oczu. Wszystko zależy od techniki i umiejętności lekarza.
Trzymam kciuki - nie trać wiary!
Madame Czewska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 09:57   #13
karola19771
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez manulka80 Pokaż wiadomość
Ja też pierwszy zrobiłam botox pod oczami i odżyłam, też miałam głębokie zmarszczki w okolicy oczu, efekt jeszcze trwa i nie wiem jak długo się utrzyma ale jestem zadowolona, jak zapewnia Pani doktor Monika Kłapsia-Pawłów z Kliniki przy ul. Solskiego 4A we Wrocławiu, efekt ma się podobno utrzymać do pół roku.
Zobaczymy
Manulka80 i jak tam efekty? Długo się utrzymały? Zastanawiam się też nad zrobieniem "czegoś" z moimi zmarszczkami mimicznymi POD oczami. Cały czas boję sie trochę tego botoksu w tej okolicy oka, bo nie chciałabym zamienić zmarszczek na "balkoniki" ..... Pozdrawiam.
karola19771 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:09   #14
manulka80
Przyczajenie

Ja miałam kurze łapki i zmarszczki pod okiem, i jako że nie mam obrzęków, ani poduszek tłuszczowych w tym rejonie, Dr mogła mi podać botoks (inaczej nie można podawać). Efekt już puszcza, albo puścił, trudno powiedzieć, ale zmarchy nie powróciły do stanu wyjściowego..jak tłumaczyła Dr były na wakacjach i odpoczywały. Powtórzę na wiosnę, bo wtedy się najbardziej marszczę ( słońce). A u Ciebie jak nie da rady botoksu, to może mezoterapia?
manulka80 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości