Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-08-25, 20:25   #2971
fiasco
Wtajemniczenie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Fiasco ja bardzo lubię GR-mimo że ich kosmetyki są blink blink, mają ogroooomny wybór szminek, fajne wypiekane cienie no i całkiem jasne podkłady żałuję że nie kupiłam ostatnio ślicznej ciemno fioletowej i mocno błyszczącej szminki. Taki piękny kolor, w sumie pewnie by mi nie pasował ale nie była droga w razie wpadki
mnie właśnie zachwyca wybór kolorów tych szminek, zwłaszcza tych ciemnych Gothem nie jestem ale kocham ciemne szminki Ale na razie zrobiłam sobie bana na tak "agresywne" kolory, mam już jeden piękny fiolet (lip tint z essencowej wampirzej limitowanki), piękne bordo, jaśniejszy fiolet, mocno czerwony i fuksjowy lip tint z Burżuja, nawet niemal neonowy pomarańcz mam
Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
A patrzyłas na airy fairy rimmela (070)?Ona jest całkowicie neutralna i chyba każdemu pasuje

Z GR mam kilka rzeczy, bardzo lubię puder prasowany, jest odpowiednio jasny i ogólnie fajny Ale wydaje mi się, że u mnie w mieście jakoś strasznie drogo, ile u Was kosztuje np róż tej firmy?
patrzyłam ary fairy, owszem, ładna i w ogóle, ale uznałam że za tę cenę mogę mieć dwie z GR, no i po testach naręcznych Rimmel wydał mi się tłustszy, a więc mniej trwały.
Róży nie oglądałam, była pochłonięta setkami szminek Ale u mnie jest cała wyspa, jak uznam że potrzebuję jeszcze jednej szminki() to mogę sprawdzić jak cena róży Byłam przeciwna budowie galerii handlowej 10 minut (z buta) od mojego bloku i 2 minuty od mojej szkoły, dopóki nie zorientowałam się, że jest tam GR, Inglot i Rossman I fajny sklep bieliźniarski

btw., swatche jasnych podkładów na blogu Katie: http://mesluxes.blogspot.com/2012/08...d-reviews.html
tylko nie wiem, skąd ona takie jasne MF-y wytrzasnęła, może w UK są jaśniejsze niż te nasze

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-08-25 o 20:27
fiasco jest offline  
Stary 2012-08-25, 20:29   #2972
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

U mnie GR jest w takiej małej drogerii no name.. na pewno oferta okrojona i pewnie dlatego też drożej (tak mi się wydaje, że normalnie kosmetyki GR kosztują mniej).
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2012-08-25, 21:55   #2973
Sabriel_
Zadomowienie

A te szminki GR są w miare trwale?
Sabriel_ jest offline  
Stary 2012-08-25, 23:13   #2974
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
A te szminki GR są w miare trwale?
mam 3 rodzaje, wydają się być w miarę sensowne, dość trwałe. spróbuję potestować (mimo że 2 kolory mam zupełnie nietrafione) i zamieszczę recenzję na blogu
Stary 2012-08-26, 11:53   #2975
halucyn
Przyczajenie

Hej Jakiś czas temu prosiłam Was o porównanie podkładu Pharmaceris i Colorstay'a. Zdecydowałam się na odcień Buff, dobrze wygląda na mojej skórze, ale i tak muszę dobrać do niego mocno kryjący korektor i tutaj znowu zwracam się do Was o pomoc Myślę o kamuflażu Artdeco, bo mam naprawdę spore przebarwienia do zatuszowania. Dziewczyna w Douglasie zaproponowała mi odcień, który na mojej ręce był sporo za ciemny, a skórę na twarzy mam jaśniejszą niż tam, więc podziękowałam Najlepiej wyglądał odcień 12, ale może któraś z Was używała tego kamuflażu i ma porównanie z Colorstayem.
halucyn jest offline  
Stary 2012-08-26, 13:04   #2976
rotten_lilly
Rozeznanie

A może jakaś baza pod makijaż wyrównująca koloryt? CS + kamuflaż to dosyć mocne połączenie.

Ja zaś znalazłam dosyć fajne 2 korektorki, zółty pod oczy z delii, wbrew pozorom nie jest taki żółty, ładnie kryje i jest jasny (kosztował tak mało a ma dobre opinie, więc nie mogłam nie wypróbować ) i z iwostinu korekton na parchy z kwasem salicylowym, jeśli on na prawde coś robi to bedzie hicior.
rotten_lilly jest offline  
Stary 2012-08-26, 13:27   #2977
smieszka250
Zakorzenienie

GG do smieszka250

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
A może jakaś baza pod makijaż wyrównująca koloryt? CS + kamuflaż to dosyć mocne połączenie.

Ja zaś znalazłam dosyć fajne 2 korektorki, zółty pod oczy z delii, wbrew pozorom nie jest taki żółty, ładnie kryje i jest jasny (kosztował tak mało a ma dobre opinie, więc nie mogłam nie wypróbować ) i z iwostinu korekton na parchy z kwasem salicylowym, jeśli on na prawde coś robi to bedzie hicior.
Żółty z Delii polecam, stosuję nie tylko pod oczy

P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline  
Stary 2012-08-26, 13:57   #2978
201612080925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
A może jakaś baza pod makijaż wyrównująca koloryt?
A możesz cos polecić? Bo szukam właśnie dobrej bazy, myślałam o bezbarwnym podkładzie z Avonu, ma całkiem dobre opinie na KWC i jak nie znajdę nic innego, to go wypróbuję, choć wolałabym coś innego, bo nie lubie tej firmy.

Edytowane przez 201612080925
Czas edycji: 2012-08-26 o 13:58
201612080925 jest offline  
Stary 2012-08-26, 14:11   #2979
rotten_lilly
Rozeznanie

Cięzko bo w tej chwili nawet podkładu nie uzywam, ale miałam próbke tej bazy z DAXa i pieknie się na niej reszta rozsmarowywuje. Jeszcze może ta będzie warta uwagi, revlon ma chyba dobre produkty okołopodkładowe. Też mam jakiś wenętrzny wstręt do Avonu
Stary 2012-08-26, 14:28   #2980
krolowa zurawin
Zadomowienie

ja z Avonu to tylko mgiełki do ciała ^^
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2012-08-26, 18:34   #2981
Olkaaaa_s
Wtajemniczenie

Ja z Avonu czaję się na kredkę żelową SS

Zamówiłam sobie na BU serum migdałowe i tonik AHA/BHA 10% oraz dwa oleje(tamanu i z różu rdzawej) i niedługo zaczynam walkę z bliznami potrądzikowymi Będę wtedy nieskazitelnie blada

od 12.12.2014- 2700 ml krwi pełnej+300ml KKP

Be fit
Olkaaaa_s jest offline  
Stary 2012-08-27, 10:44   #2982
19agusia91
Zakorzenienie

Mam swoje Meow, ale póki co jestem zawiedziona..
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2012-08-27, 11:12   #2983
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie

Wczoraj byłam w galerii i mam dwa pytanka -

Pierwsze, czy któraś miała do czynienia z Revlonem Photoready w musie? nałożyłam go sobie na twarz w Douglasie i efekt mi się bardzo spodobał. Na KWC nie ma o nim żadnej opinii :/ Kolor najjaśniejszy mi pasuje, dobrze się trzymał twarzy i zrobił takie aksamitne wykończenie... no super, ale chciałabym jakąś opinię.

Drugie - pani mi pokazała zieloną bazę z Clinique. I też się nią zachwyciłam, bo naprawdę przykryła mój zaczerwieniony nos i policzki (mam duży problem z zaczerwieniami). A na KWC ta baza ma takie sobie opinie. Dla mnie coś co pokrywa zaczerwienienia to by była gwiazdka z nieba... nawet warta stówy.

Co robić, co robić?
mikia20 jest offline  
Stary 2012-08-27, 11:22   #2984
nefty
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość

Pierwsze, czy któraś miała do czynienia z Revlonem Photoready w musie? nałożyłam go sobie na twarz w Douglasie i efekt mi się bardzo spodobał. Na KWC nie ma o nim żadnej opinii :/ Kolor najjaśniejszy mi pasuje, dobrze się trzymał twarzy i zrobił takie aksamitne wykończenie... no super, ale chciałabym jakąś opinię.

Drugie - pani mi pokazała zieloną bazę z Clinique. I też się nią zachwyciłam, bo naprawdę przykryła mój zaczerwieniony nos i policzki (mam duży problem z zaczerwieniami). A na KWC ta baza ma takie sobie opinie. Dla mnie coś co pokrywa zaczerwienienia to by była gwiazdka z nieba... nawet warta stówy.

Co robić, co robić?
Ja nie miałam żadnego z tych kosmetyków ale wiesz... czasem zdarzy mi się kupić coś spontanicznie, potem patrze na recenzje a tam bida z nędzą. A ja jestem zadowolona. Jeśli Ci to pasuje to co się recenzjami martwisz? Przecież każda z nas jest inna, chociaż inna sprawa że np po tygodniu użytkowania euforia opada, skóra się do nowości przyzwyczai i zacznie zachowywać inaczej...

No to Ci chyba nie pomogłam...

A ja looknęłam na ten airy fairy rimmela o którym gadałyście i mi się spodobał. Muszę coś sobie znaleźć na zastępstwo mojego ukochanego stay glossy 230 (swoją drogą ciężko znaleźć ładny jego swatch w necie, oj ciężko - a jest piękny ), no potrzebuję zmiany błyszczyka na szminkę. Dzisiaj popaczę w drogerii
nefty jest offline  
Stary 2012-08-27, 11:28   #2985
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie

Airy fairy to klasyk - jeden z najsławniejszych kolorów, często go widzę w gazetach, ta szminka rzeczywiście pasuje do wszystkiego

No ja chyba kupię ten podkład i bazę, tylko musze znaleźć to w internecie, bo Douglasowne ceny zwalają z nóg
mikia20 jest offline  
Stary 2012-08-27, 11:42   #2986
nefty
Zakorzenienie

Cytat:
Airy fairy to klasyk - jeden z najsławniejszych kolorów, często go widzę w gazetach, ta szminka rzeczywiście pasuje do wszystkiego
No, jeśli jest taka fajna to się wykosztuję

A ja 6 dni temu zamówiłam true matcha i nic... zapłaciłam i dostałam tylko auto powiadomienie że sprzedający dostał kasę. Ani be, ani me, ani kiedy wyśle... No i o co kaman? Zaraz maila wysmaruję. A nie, muszę czekać bo to z małżowego konta poszło, niech on pisze jak wróci z pracy
nefty jest offline  
Stary 2012-08-27, 11:48   #2987
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie

Cytat:
Napisane przez nefty Pokaż wiadomość

A ja 6 dni temu zamówiłam true matcha i nic... zapłaciłam i dostałam tylko auto powiadomienie że sprzedający dostał kasę. Ani be, ani me, ani kiedy wyśle... No i o co kaman? Zaraz maila wysmaruję. A nie, muszę czekać bo to z małżowego konta poszło, niech on pisze jak wróci z pracy
Jak pisałam, wczoraj byłam w Douglasie i nad błyszczykami Diora wzięło mnie na przemyślenia - że mnie nie stać, kurna, no a chciałabym.

Więc nie ma co się użalać nad sobą, tylko zebrać i zacząć działać, studia skończyć i takie tam... filozoficzne przemyślenia.

Wszystko pod wpływem tego wątku, że taki błyszczyk, taka szmineczka, to pasuje, to mi się podoba i tamto też

Ten wątek zmienia moje życie
mikia20 jest offline  
Stary 2012-08-27, 12:13   #2988
19agusia91
Zakorzenienie

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,51...se-makeup.html tu masz opinie o tym podkłądzie Revlon
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2012-08-27, 12:19   #2989
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,51...se-makeup.html tu masz opinie o tym podkłądzie Revlon
jak ja mogłam nie widzieć

Naprawdę dziękuję

Ehh, mówię że dziś zamyślona jestem
mikia20 jest offline  
Stary 2012-08-27, 14:19   #2990
tujestem
Raczkowanie

Cześć Dawno się nie odzywałam ale nauka wrze
Chcę się z Wami podzielić moim wymyślonym przez siebie mazidłem..
Do słoiczka wycisnęłam trochę maści cynkowej o której Wam już pisałam i potem przypomniałam sobie, że mam przecież puder perłowy a maści typu no-scar mają w sobie pastę perłową (czy coś takiego, jak jestem w błędzie to mnie poprawcie) wzięłam więc szpatułkę i napakowałam do wyciśniętej maści. Wzięłam pędzelek do ust którego nie używam, wymieszałam żeby wszystko się połączyło i od 2 dni smaruję punktowo na noc moją mieszaninom tym właśnie pędzelkiem na już istniejące wypryski i na czerwone plamki.
Po pierwszej nocy nie zauważyłam nic spektakularnego ale po drugiej oczy wyszły mi z orbit jak spojrzałam w lustro.
Pomogło! nie dość, że syfki się zasuszyły to ranki się trochę zaleczyły. Z przebarwieniami chyba jeszcze nic się nie zadziało.. ale postosuję jeszcze przez jakiś czas i zobaczę czy są efekty..
Ale jedno mogę powiedzieć - jeszcze nigdy nie widziałam tak dużej różnicy w stanie mojej skóry która zaszła w jedną noc.. Tak jak pisałam - będę stosowała to dłużej i dam Wam znać czy to tylko efekt moich wyobrażeń czy rzeczywiście to działa :P

Drugie pytanko - kupowała któraś z Was dla swojej mamy takie cudo:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...elpeptide.html ?
Zastanawiam się nad jakimś prezentem dla mojej tak "po prostu bez okazji" I nie wiem czy działa..

Mikia20 - możesz powiedzieć jaki efekt daje na buzi ten revlon?

Edytowane przez tujestem
Czas edycji: 2012-08-27 o 14:21
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-27, 17:07   #2991
Ingran
Psycho

Nienawidzę wchodzić na Wizaż przez komórkę! agusia czemu zawiedziona?
miziam dziś Stay With Me, fajuśny.
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2012-08-27, 17:18   #2992
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nienawidzę wchodzić na Wizaż przez komórkę! agusia czemu zawiedziona?
miziam dziś Stay With Me, fajuśny.
że tym essencowym błyszczykiem? nie miałam ich nigdy ale mają ładne kolory
Ja od piątku i soboty testuję pomadki Golden Rose (mam 3 rodzaje: klasyczny Lipstick, Lipstick 2000 i Perfect Shine Lipstick) i są naprawdę bardzo fajne Dwa kolory średnio mi pasują, ale pewnie będą wyglądać dużo lepiej jak zblednę na zimę, bo teraz jestem opalona i jasne szminki tylko wydobywają ten "niezdrowy", ziemisty odcień mojej cery. Szkoda że nie znalazłam tam dla siebie bezdrobinkowej brzoskwinki, na jakiej mi zależało. Chociaż jeszcze się rozejrzę
Niebawem zamieszczę recenzje na blogu
Stary 2012-08-27, 17:41   #2993
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nefty Pokaż wiadomość

Weź mnie nie strasz bo ja też kupilam true matcha na all i wczoraj sprzedawca otrzymal wplatę. A teraz czekam na dalsze wiadomości.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2012-08-27 o 18:07
Sabriel_ jest offline  
Stary 2012-08-27, 17:58   #2994
china_girl
Raczkowanie

GG do china_girl

Mi się niedawno udało dorwać Airy Fairy za 10 zł w czymś co się nazywa Sekrety Urody ;p

Jeśli chodzi o ludzi, pozory mylą
china_girl jest offline  
Stary 2012-08-27, 18:06   #2995
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Weź mnie nie strasz bo ja też kupilam true matcha na all i wczoraj sprzedawca otrzymala wplatę. A teraz czekam na dalsze wiadomości.
ja tak czekałam na ściereczkę muślinową do twarzy, jak na allegro zamówiłam. Już myślałam, że mnie ktoś naciągnął. Ale przyszła chyba po 7 dniach wreszcie
_Shiloh_ jest offline  
Stary 2012-08-27, 18:29   #2996
nefty
Zakorzenienie

Cytat:
Weź mnie nie strasz bo ja też kupilam true matcha na all i wczoraj sprzedawca otrzymal wplatę. A teraz czekam na dalsze wiadomości.
Mam nadzieję że to tylko poślizg a nie jakiś przekręt... Wrrr, będę gryźć...

Oglądałam dzisiaj Airy Fairy iii... nie podoba mi się. Za różowa i taka cukieraśna. Ale za to wysmyrałam się wszystkimi rimelkami jakie były w testerach i się zakochałam 240 Undressed jest idealna dla mnie, lubi się z moją karnacją i czerwienią wargową.. no mówię wam - to miłość
nefty jest offline  
Stary 2012-08-27, 18:36   #2997
19agusia91
Zakorzenienie

Formuła mi nie odpowiada,z kolorów testowałam póki co na całą twarz ocicat i jest.. zbyt różowy
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2012-08-27, 20:24   #2998
rotten_lilly
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Podzielę się z Wami rewelacjami. Byłam w aptece i wypytałam Panią o maść cynkową i wit A.
Powiedziała, że maść owszem wysusza pryszcze i może ją polecić. Ale maść a nie pastę bo tam jest więcej cynku i może zanadto wysuszyć cerę.
A jeżeli chodzi o wit A na przebarwienia po krostach to stwierdziła, że to raczej nic nie da. Poleciła mi też właśnie to no-scar za 49zł lub jeżeli są to większe blizny/przebarwienia to typową maść apteczną na blizny pooperacyjne.
Ale powiedziała też, że chyba najlepszym sposobem jest peeling enzymatyczny i kwasy (zapomniałam literek ale coś AH chyba) i jeszcze jakieś mocniejsze kwasy wymieniała bo chodzi o to żeby jak najszybciej złuszczyć zmieniony naskórek i odsłonić nową skórę.
Podziękowałam za No-scar i wzięłam maść cynkową za całe 2,30zł za 20g ! Majątek xd zobaczymy jak poradzi sobie z wysuszaniem niespodzianek xd
Powiedziałam jej o mojej przygodzie z epiduo to stwierdziła że to musiała być jakaś reakcja alergiczna.
AHA i BHA chyba. Na pryszcze ostatnio polecam peroxygel. Działa jak nadtlenek benzoilu a podobno mniej szkodliwy. Kurde musze przytulić coś z salicylem, ale się o naczynka troche boje
Witamina A tak ale w bardziej hardcore formie może coś zdziałać.
Wybielacz mi przyszedł czyli za pare tygodni będe mogła kupic podkład
Stary 2012-08-27, 20:25   #2999
uroczysko
Zadomowienie

Cytat:

Co robić, co robić?
Ta baza z Clinique jest naprawdę fajna, jeśli chodzi o niwelowanie czerwoności (i bym nawet pokusiła się o stwierdzenie, że rozjaśnia), tylko niestety się roluje, jak nakładam podkład/korektor (nie wiem, czy tak z wszystkimi się dzieje, czy tylko ja mam pecha)... Zaprawdę, powiadam Ci - weź sobie próbkę do domu i przetestuj ze swoim podkładem/korektorem, a nóż, widelec...
uroczysko jest offline  
Stary 2012-08-27, 20:36   #3000
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Formuła mi nie odpowiada,z kolorów testowałam póki co na całą twarz ocicat i jest.. zbyt różowy
Ocicat różowy? A w tym kolorze pokładam wszelkie nadzieje
A jaką masz tonację skóry?

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości