Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-09-28, 18:39   #3511
Sabriel_
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Moim ulubionym kolorem ostatnio jest granatowy Odkryłam, że świetnie wyglądam w wręcz atramentowym odcieniu, mam wrażenie, że moja blada skóra wydaje się taka bardziej... aksamitna, szlachetna? Nie wiem, jak to określić, w każdym razie wyglądam dobrze
Moim też. Atramaentowy (w moim wypadku) znakomicie podkreśla bladość

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
też tak mam, za granicą poznam Polaka mimo różnych typów urody. Polacy często są zaniedbani, Polki wręcz przeciwnie, zadbane aż za bardzo często po tandetnym wyglądzie-ciężkim makijażu bezbłędnie rozpoznaję Polki zauważyłam też że Brytyjki, Włoszki, Francuzki, Niemki itp mają często ładniejszą, zdrowszą cerę niż Polki
zresztą panowie z zagranicy uważają że jesteśmy ładne, mamy potencjał ale zbyt mocno się malujemy natomiast we Francji widziałam kobiety super eleganckie, ślicznie ubrane z ładną fryzurką ale za to kompletnie zero makijażu(niezatuszowane sińce pod oczami) i też mi się to trochę gryzło z resztą

też nie uważam Polki za najpiękniejsze nie wiem może mężczyźni z zagranicy uważają że ogólnie jest nas duży procent ładnych w stosunku do ilości mieszkańców nie podoba mi się stwierdzenie że te najładniejsze a te najbrzydsze nie ma czegoś takiego jak miejsce gdzie są same boskie kobiety, choć legenda głosi że to miejsce to Tahiti ale na pewno nie Polska
Trinny i Susanna (chyba tak się pisze ) twierdziły ze polki mają bardzo ladną, zadbaną cerę i włosy ...
Sabriel_ jest offline  
Stary 2012-09-28, 19:26   #3512
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Rano strzeliłam kilka fotek, tak na szybko moje najnowsze nabytki podkładowe. Niestety Catrice mi nie leży- w sklepie wyglądał w miarę OK, ale okazał się zbyt ciemny i żółty, co nie wygląda na mnie dobrze
Ładny.
Stary 2012-09-28, 19:56   #3513
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Inna sprawa, że plastiki czesto maja zupełnie niesamowity matowoszary odcień włosów, nie wiem co one chcą uzyskać - siwy? Bo jak popielaty blond to nie wygląda. Pamiętam jak weszła moda na pasemka i wszystkie dresiary zaczęły obnaszać ohydne pasemka jak od linijki w drastycznie kontrastowych kolorach - czarny i szarawobiały, albo szarawobiały i czerwony (ten był najgorszy).
Nooo, pamietam tę modę, przerazała mnie i nigdy nie mogłam jej zrozumieć Nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie się jeszcze spotyka niedobitki ofiar tej mody.
Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Też mam takie i od jakiegoś czasu w ogóle nie depiluję Za to co jakiś czas podcinam i zaczesuję do góry jakimśtam żelem i wyglądają naprawdę świetnie
moje włoski co prawda sie nie podkręcają, ale są dość długie. Jak odkryłam, że można je podcinać, byłam zachwycona, bo mogłam w końcu uzyskać schludny, regularny wygląd bez zbytniego zwężania brwi, a ja lubię akurat takie dość szerokie, u siebie duże brwi widzę zdecydowanie jako atut (choć nie wszytkim, wiadomo, pasują). Umiejętne podcięcie (chyba najlepiej nożyczkami do paznokci) pomaga zdyscyplinować włoski

co do ofiar mody... Kurczę, jak pierwszy raz zobaczyłam zdjęcie jakiejś aktorki z włosami ombre strasznie mi się to spodobało, tak wyglądało świeżo, nawet dość naturalnie, i nadal mi się podoba jak zobaczę u kogoś dobrze zrobione ombre. Ale to ma jedna zasadniczą wadę - niektórym coś nie wychodzi i co rusz widzę dziewczyny z połową ciemną, połową blond, z mega wyraźną granicą zamiast ładnego gradientu. No straszne no, gwałt na włosach

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-09-28 o 20:00
fiasco jest offline  
Stary 2012-09-28, 20:01   #3514
Ingran
Psycho

Chyba sama zacznę je podcinać...
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2012-09-28, 20:03   #3515
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Chyba sama zacznę je podcinać...
tylko obczaj wcześniej jakieś filmiki na YT ja nigdy nie byłam u kosmetyczki, nawet na regulacji brwi, nie chodzi o to ze żal mi 6zł tylko żal mi brwi, których moze zostać połowa
Stary 2012-09-28, 20:17   #3516
Ingran
Psycho

Ja to byłam na mojej pierwszej regulacji u kosmetyczki właśnie, całkiem zadowolona byłam tyle, że oczy łzawiły strasznie i wyskubała mi trochę za dużo, jak to powiedzieć... Przy nosie(?). Ale "odhodowałam" choć i tak są przerzedzone

Btw, fiasco, byłam na twoim blogu właśnie i serio masz bardzo orientalną urodę:P jeszcze jakbyś się ostro opaliła to Arabka 100%
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-09-28, 20:28   #3517
fiasco
Wtajemniczenie

szkoda, ze przy naturalnym, "mysim" kolorze włosów nie ma u mnie tego efektu Muszę kiedyś sobie taki arabski mejkap zrobić
Stary 2012-09-28, 20:37   #3518
Ingran
Psycho

Aaaa, to taka ty chitra:P Ja też naturalny kolor mam głupi:/
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-09-28, 20:44   #3519
Olkaaaa_s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Znaczy się, pomacałam w sklepie, ale tak trochę na szybko i wydawał się ok . Porównywałam dzisiaj photo z infinite i w sumie nie za wiele się różnią . Myślałam nad jakimś kremem tonującym, ale pewnie też będą za ciemne
A może krem BB?

od 12.12.2014- 2700 ml krwi pełnej+300ml KKP

Be fit
Olkaaaa_s jest offline  
Stary 2012-09-28, 21:09   #3520
Stace
Zakorzenienie

Cytat:
A może krem BB?
Szczerze to trochę mi kasy szkoda , ale jak nic nie znajdę to pewnie zakupię

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline  
Stary 2012-09-28, 22:27   #3521
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość

Nawiązując, to wierzcie lub nie ale w antropologii nie ma czegoś takiego jak typ słowiański(słowiańska jest grupa językowa). Wszyscy Europejczycy, poza Finami i Węgrami (plemiona Ugrofińskie) pochodzą od wspólnych ludów Indoeuropejskich (wcale się tak bardzo od siebie nie różnimy).
Na terenie Polski występują ludzie o różnych dominuących cechach ( od Nordyckich, poprzez Bałtyckie, Dynarskie, itd.).

Mówiąc o Polkach miałam na myśli raczej to, że nie podoba mi się sposób w jaki o siebie ''dbają''.
Zadbane kobiety to moim zdaniem takie od których bije zdrowie (cera, włosy, figura), makijaż i strój powienien być jedynie dopełniemiem... U nas jest zazwyczaj odwrotnie: zamiast zainwestować w dobre jedzenie, basen, trochę pobiegać.... kupię kebaba i fajki : zmarchy się zakryje szpachlą, włosy i paznokcie doczepi, jeszcze tylko trzeba nabrać ''zdrowego'' kolorku w solarium , push-up tu i tam , wysokie szpile, głęboki dekolt . I już mogę powiedzieć, że o siebie dbam i jestem fajna laska ;D. Zabrać takiej te wszystkie polepszacze i co zostanie ;/ ???
Nie ma, ale różne są profile genetyczne Polaków, Polacy są akurat genetycznie charkterystyczni, bo mają domieszkę genów różnych grup rozprowadzoną dość równo po całej populacji i nie różnią się zbytnio regionalnie, w przeciwieństwie do niektórych narodów europejskich, w których występują spore różnice regionalne.

Co do ludności preindoeuropejskiej (czy jej genów) to jest to nawet większa ilość, bo w trakcie ekspansji ta ludność nie wyparowała, tylko się wmieszała, a też często różne grupy etniczne przyjmowały nawet język czy kulturę innej grupy, a pod względem genetycznym zostawały takie same. Np. z badań genetycznych wyszło, że Walijczycy są bardzo starą grupą etniczną i ponoć Baskowie też są sprzed nadejścia Indoeropejczyków.

Wg mnie Polki czesto po prostu nie mają gustu, ślepo naśladują wygląd znajomych, stąd różne estetyczne porażki i efekt klonów. I chyba też są niecierpliwe i mają właśnie takie podejście, że zamiast budować image powoli i starannie wolą nałożyć dramatyczny a niekoniecznie pasujący do sytuacji makijaż i strój.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
tylko obczaj wcześniej jakieś filmiki na YT ja nigdy nie byłam u kosmetyczki, nawet na regulacji brwi, nie chodzi o to ze żal mi 6zł tylko żal mi brwi, których moze zostać połowa
Otóż to, mi kiedyś jedna kosmetyczka oddziubała koniec jednej brwi, tak że jedną miałam dłuższą... W ogóle wyregulowała mi brwi, chociaż nie chciałam, wykorzystała, że miałam na oczach płatki nasączone jakimś świństwem...

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
moje włoski co prawda sie nie podkręcają, ale są dość długie. Jak odkryłam, że można je podcinać, byłam zachwycona, bo mogłam w końcu uzyskać schludny, regularny wygląd bez zbytniego zwężania brwi, a ja lubię akurat takie dość szerokie, u siebie duże brwi widzę zdecydowanie jako atut (choć nie wszytkim, wiadomo, pasują). Umiejętne podcięcie (chyba najlepiej nożyczkami do paznokci) pomaga zdyscyplinować włoski
Ja zawsze część wyrywam, a część podcinam

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Trinny i Susanna (chyba tak się pisze ) twierdziły ze polki mają bardzo ladną, zadbaną cerę i włosy ...
Możliwe, że grupa, którą opracowywały, tak miała.
Zresztą nie wiadomo na ile ta opinia jest szczera, może tylko tak pacnęły, żeby coś miłego powiedzieć.

W ogóle nie lubię za bardzo T&S, bo wg mnie mają bardzo specyficzny gust, który narzucają klientkom, w dodatku bardzo sezonowy. Polecam pooglądac ich książki sprzed kilku lat - tamte ciuchy czesto wyglądają rażąco niemodnie.
Wampierz jest offline  
Stary 2012-09-28, 22:32   #3522
Olkaaaa_s
Wtajemniczenie

Cytat:
Szczerze to trochę mi kasy szkoda , ale jak nic nie znajdę to pewnie zakupię
Hm, krem na który ja się czaję na eBayu kosztuje 28 zł łącznie z przesyłką A ten, który teraz mam, kosztował mnie ok 35 zł(chyba 33,50zł) Więc żadna bajońska suma

Be fit
Olkaaaa_s jest offline  
Stary 2012-09-28, 22:42   #3523
tiramisu_
Wtajemniczenie

Cytat:
szkoda, ze przy naturalnym, "mysim" kolorze włosów nie ma u mnie tego efektu Muszę kiedyś sobie taki arabski mejkap zrobić
Kurde, fiasco, strasznie mi się podobasz Masz mega urodę I świetnie Ci ten kolczyk pasuje, ja zawsze chciałam takie kółeczko w nosie i tak się za niego zabierałam, że chyba nie zrobię, bo obecnie do pracy chyba bym zbytnio chodzić nie mogła... Chyba, że bym przekłuła w dłuższy urlop coby się zagoiło a do pracy wyciągała i wkładała po?

Dziewczyny, zamawiałyście BB z Korei na ebayu może? Bo zastanawiam się jak długo może mi iść.. Chłopak mi mówi, że z tydzień do 2.. A już bym się tą Misshą wymazała
tiramisu_ jest offline  
Stary 2012-09-28, 22:44   #3524
Stace
Zakorzenienie

Cytat:
Hm, krem na który ja się czaję na eBayu kosztuje 28 zł łącznie z przesyłką A ten, który teraz mam, kosztował mnie ok 35 zł(chyba 33,50zł) Więc żadna bajońska suma
moja koleżanka kupowała za stówę jakoś . Kurczę, muszę pogrzebać

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline  
Stary 2012-09-29, 12:06   #3525
Ingran
Psycho

Ja już zrezygnowałam z BB kremów... Jakoś ich "nie czuję":P Potestowałam, posprawdzałam i styknie, za droga impreza dla mnie:P

tak trochę z innej beczki - jakie firmy mają w swojej ofercie jasne(ale nie białe) rajstopy? Takie do sukienki, najchętniej to w ogóle bym wybrała przezroczyste ale takich nie ma raczej
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-09-29, 12:50   #3526
Olkaaaa_s
Wtajemniczenie

Cytat:
moja koleżanka kupowała za stówę jakoś . Kurczę, muszę pogrzebać
Pewnie na Asian Store? Tam są masakryczne przebitki Wejdź na wątek o BB kremach, to się dowiesz, co i jak

Be fit
Olkaaaa_s jest offline  
Stary 2012-09-29, 13:16   #3527
tiramisu_
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja już zrezygnowałam z BB kremów... Jakoś ich "nie czuję":P Potestowałam, posprawdzałam i styknie, za droga impreza dla mnie:P
na ebayu choćby za cztery dyszki 50mL to chyab nie jakoś drogo.. Za podkład i tak zawsze daję 50-60..
tiramisu_ jest offline  
Stary 2012-09-29, 14:31   #3528
Noodle Soup
Zadomowienie

Tak sobie podczytuje Wasze ostatnie posty i wychodzi na to, że mam typowo 'polską' urodę Szerokie kości policzkowe, broda zaokrąglona, oczy głębiej osadzone, wąski nos i mysi kolor włosów. Z resztą kiedyś nawet usłyszałam taki komentarz na temat swojego wyglądu :P

Ten Catrice wygląda ciekawie, szczególnie, że przez okres wakacyjny skóra ściemniała mi może o ton i nie jestem AŻ taka blada Ale pewnie jeszcze miesiąc, dwa i na zimę znów biel na licu
Noodle Soup jest offline  
Stary 2012-09-29, 14:40   #3529
Ingran
Psycho

Nie no fakt, to nie jest drogo ale ja staram się unikać pełnowymiarówek i kupuję na rozbiórkowym. A tam za 5ml kremu z przesyłką i tym wszystkim wychodzi ok 20zł więc... A i tak 3/4 jest mi za ciemna więc jakbym kupiła pełnowymiarówkę w ciemno to lipa by była:P

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Po prostu ich efekt mi nie pasi choć gdyby Lioele miało jaśniejsze kolory to byłabym im wierna
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-09-29, 15:31   #3530
Stace
Zakorzenienie

właśnie, a kremy bb mają też różne kolory? Bo ja się nie znam . A pewnie znowu nie trafię i będzie za ciemny

Cytat:
No tengas miedo a volar
Stace jest offline  
Stary 2012-09-29, 15:55   #3531
Ingran
Psycho

Zależy które
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-09-29, 16:52   #3532
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Kurde, fiasco, strasznie mi się podobasz Masz mega urodę I świetnie Ci ten kolczyk pasuje, ja zawsze chciałam takie kółeczko w nosie i tak się za niego zabierałam, że chyba nie zrobię, bo obecnie do pracy chyba bym zbytnio chodzić nie mogła... Chyba, że bym przekłuła w dłuższy urlop coby się zagoiło a do pracy wyciągała i wkładała po?
dziękuję
ja długo nosiłam zwykły kolczyk (taki stożek), kółko tylko co jakiś czas po kilka dni, bo mi szybko puchło, a też mi się podobały strasznie. Ale jednak od 2 czy 3 miesięcy noszę i nic mi nie puchnie.
Musiałabyś chyba ze 2 miesiące urlopu wziąć żeby się porządnie zagoiło, wcześniej może się rozbabrać przez ciągłe wkładanie i wyjmowanie
Cytat:
tak trochę z innej beczki - jakie firmy mają w swojej ofercie jasne(ale nie białe) rajstopy? Takie do sukienki, najchętniej to w ogóle bym wybrała przezroczyste ale takich nie ma raczej
w wakacje też o to pytałam na forum jak szłam na wesele i wykorzystałam obie odpowiedzi: kolor chyba Sahara (czy jakos tak) z Calzedonii i Panna z Gatty. Obie niemal przezroczyste. Jednak te z Calzedonii bardziej transparentne (niemal niewidoczne) i ciemniejsze od Gatty, i chyba aż 15 zł za nie dałam (za te z Gatty bodajże 6 czy 7)

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-09-29 o 22:35
fiasco jest offline  
Stary 2012-09-29, 18:36   #3533
Ingran
Psycho

Kurde a gdzie to znaleźć... Mieszkam w takiej dziurze, że szczytem burżujstwa jest wydać na rajstopy 3zł, zresztą droższych nie znajdziesz...
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-09-30, 14:57   #3534
kmb1
Zakorzenienie

A ja mam pytanie z innej beczki (mam nadzieję, że to nie jest duży OT) - mianowicie, mój podkład Max Factor Xperience Weightless 45 raw silk (swoją drogą nawet jasny, tylko trochę brzoskwiniowo-różowy, na mnie, co dziwne, nie oksyduje - na dłoni już tak :/) ma datę produkcji 8 of September, 2010. Nie pamiętam, kiedy go otworzyłam. Myślicie, że jeszcze jest dobry?

WYMIANA

WISHLISTA

jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline  
Stary 2012-09-30, 17:39   #3535
Stace
Zakorzenienie

A Rimmel march perfection ten żelowy, jest jasny? Bo miałam 103, ale był za ciemny i zastanawiam się jak wypada numerek 100

Cytat:
No tengas miedo a volar
Stace jest offline  
Stary 2012-09-30, 20:44   #3536
Ingran
Psycho

Nie jakoś hiper super ale się wtapia w skórę.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Właśnie przeczytałam, że podcinanie brwi to zło. Czemu tak

btw, słyszałyście o CC kremach? Zaciekawiły mnie nie powiem...
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-10-01, 00:53   #3537
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:

Właśnie przeczytałam, że podcinanie brwi to zło. Czemu tak
Bo za tanie?
Wampierz jest offline  
Stary 2012-10-01, 09:43   #3538
kmb1
Zakorzenienie

Cytat:
A Rimmel march perfection ten żelowy, jest jasny? Bo miałam 103, ale był za ciemny i zastanawiam się jak wypada numerek 100
One sa takie same jeżeli chodzi o ciemność tylko odcieniem się różnią. 100 jest żółta a 103 beżowo - różowo- brzoskwiniowa. Dlatego 100 wypada jaśniej optycznie. Moim zdaniem i tak jest ciemna. Ale jak nalożysz cieniutko to ujdzie.
Jak dla mnie 100 jest dużo ciemniejsza niż np Infinite matt z catrice najjaśniejszy.

WYMIANA

WISHLISTA

kmb1 jest offline  
Stary 2012-10-01, 10:24   #3539
nefty
Zakorzenienie

Cytat:
Patrz, jeśli Catrice jest dla Ciebie za ciemny...

A tu porównanie dwóch Catrice'ów... ja miałam podobne odczucia w drogerii, albo nawet jeszcze większą różnicę widziałam . Co nie zmienia faktu że i tak są dla mnie dużo za ciemne - oba.

Wściekłam się wczoraj... chciałam sobie wziąć sypki puder transparentny KOBO... ot tak, niby średni jest ale nie mam pomysłu na lepszy (wiem, jest essence... ale jakoś tak... ). Ale myślę sobie... sprawdzę czy nie macany. Otworzyłam słoiczek a tam... ten plasterek prawie cały oderwany, sporo pudru wysypane. Drugi z półki - to samo. No się wkurzyłam i nawet nie pytałam czy mają inne egzemplarze. To te plasterki są takie badziewne same w sobie czy jakieś macaczki nie wiadomo po co poodklejały bo nie wierzyły że tester jest taki sam jak produkt do kupienia?
Stary 2012-10-01, 12:57   #3540
kmb1
Zakorzenienie

one są takie beznadziejne, często tak mam z sypańcami różnych firm, nawet jak zamawiam przez internet np podkłady mineralne. Te folijki się same odklejają. i jak puder tam się podklei to już się nie przylepiają z powrotem. Taki badziew.

WYMIANA

WISHLISTA

kmb1 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości