Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-10-01, 17:44   #3541
Ingran
Psycho

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ładny kolorek ma ten Alverde
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest teraz online  
Stary 2012-10-01, 21:47   #3542
Olkaaaa_s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
A Rimmel march perfection ten żelowy, jest jasny? Bo miałam 103, ale był za ciemny i zastanawiam się jak wypada numerek 100
Przy zakupie żelowego z Rimmela patrz na wielkość czcionki, więcej tutaj

od 12.12.2014- 2700 ml krwi pełnej+300ml KKP

Be fit
Olkaaaa_s jest offline  
Stary 2012-10-01, 23:29   #3543
Sondrina
Zakorzenienie

Zabieram się do zamówienia swojego pierwszego podkładu mineralnego i różu, ale nie mam odpowiedniego pędzla. Możecie polecić mi jakiś pędzel kabuki? Zastanawiałam się nad pędzlem 2 w 1 z Real Techniques (do różu i podkładu) i EcoTools.
Sondrina jest offline  
Stary 2012-10-02, 09:01   #3544
nefty
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ładny kolorek ma ten Alverde
Tu akurat ładny, ale widziałam jakiś swatch na którym za bardzo wpadał w róż jak dla mnie... Z tym że chyba jest starsza wersja i nowsza, starsza jest ciemniejsza.
Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Przy zakupie żelowego z Rimmela patrz na wielkość czcionki, więcej tutaj
Nie wpadłabym na to.

Wiecie, że od 4.10. w naturze jest gazetka, wg której puder Kobo kosztuje 15,99 zamiast 23,99? To już mi jakoś mniej szkoda na niego kasy, nawet jakby ten badziewny papierek był trochę odklejony
Stary 2012-10-02, 13:10   #3545
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Zabieram się do zamówienia swojego pierwszego podkładu mineralnego i różu, ale nie mam odpowiedniego pędzla. Możecie polecić mi jakiś pędzel kabuki? Zastanawiałam się nad pędzlem 2 w 1 z Real Techniques (do różu i podkładu) i EcoTools.
Ja osobiście używam kabuki z TBS..
bzdura.

Ingran jest teraz online  
Stary 2012-10-02, 21:57   #3546
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Znaczy się, pomacałam w sklepie, ale tak trochę na szybko i wydawał się ok . Porównywałam dzisiaj photo z infinite i w sumie nie za wiele się różnią . Myślałam nad jakimś kremem tonującym, ale pewnie też będą za ciemne
u mnie są jakieś lipne/utlenione te testery albo to to światło tak kłamie bo słoczowałam sobie w sklepie Catrice IM i PF i były identyczne a na zdjęciach różnią się jasnością i to bardzo, nie trzeba się nawet przyglądać

Co do kremu bb za 100zł- za tę cenę to mam ze dwa a nawet trzy bb z ebaya albo milion próbek

Ingran kremy CC są niestety na ebayu niedostepne, jedynie iFiona niebieska jest za ponad 70 albo 80zł, z firm produkujących CC jest też Rachel K, miała to być taka rewelacja i wyprzeć bb kremy ale się chyba nie udało. Ja bym chętnie jakieś inne wypróbowała oprócz iFion ale niestety nie mam dostępu

Kiedyś miałam ten fluid z Manhattanu kolor sand niestety był za ciemny a miał taką śliczną oliwkową tonację

Sondrina jakie minerałki zamawiasz?

Meow faktycznie są strasznie suche, o ile na alantanie u mnie przyklejały się i wyglądały cudownie tak na wszystkim innym i suchej(to najgorzej) buzi już jest źle, jednak nie dla mnie
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-10-03, 00:29   #3547
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

Sondrina jakie minerałki zamawiasz?

Meow faktycznie są strasznie suche, o ile na alantanie u mnie przyklejały się i wyglądały cudownie tak na wszystkim innym i suchej(to najgorzej) buzi już jest źle, jednak nie dla mnie
Zamawiam podkład mineralny z EDM (odcień Fair), róż mineralny z EDM (Nature`s sweet side) i korektor z Lily Lolo(coś z blondie w nazwie. Do tego wzięłam pędzel kabuki z Real Techniques. Teraz mam nadzieję, ze zamówienie do mnie dojdzie przed weekendem
Sondrina jest offline  
Stary 2012-10-03, 15:45   #3548
Ingran
Psycho

Dla mnie wszystkie Miałki są różowe czego nie cierpię Aktualnie mam Lumiere Fair Golden i jest ok.
bzdura.

Ingran jest teraz online  
Stary 2012-10-03, 22:14   #3549
201612080925
Konto usunięte

Dziewczyny jakieś dobre korektory? Żeby naprawdę kryły cienie.
Chętnie dowiem się też jak wy je masujecie Bo ja już nie mam do nich siły.
201612080925 jest offline  
Stary 2012-10-03, 23:54   #3550
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Trinny i Susanna (chyba tak się pisze ) twierdziły ze polki mają bardzo ladną, zadbaną cerę i włosy ...
Tak sobie myślę, może się nie zorientowały, że to głównie kwestia genów. Wydaje mi się, że Brytyjki często mają bardzo delikatną skórę.
Poza tym Polki, jak znam życie, pewnie specjalnie się odpicowywały na to spotkanie

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-10-03 o 23:56
Wampierz jest offline  
Stary 2012-10-04, 12:38   #3551
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, może się nie zorientowały, że to głównie kwestia genów. Wydaje mi się, że Brytyjki często mają bardzo delikatną skórę.
Poza tym Polki, jak znam życie, pewnie specjalnie się odpicowywały na to spotkanie

i może one porównywały wytapetowane Polski ze skórą Brytyjek "sote" w UK widziałam mnóstwo dziewcząt bez żadnego makijażu i miały cerę jak płatki róż, tak samo we Francji czy Włoszech. Albo akurat na swojej drodze spotkałam same pięknoskóre
Kiedyś parę odcinków T&S widziałam -wersję brytyjską i tam zgłoszone panie faktycznie zazwyczaj miały bardzo nieciekawą skórę- były bardzo czerwone, nie wiem czy tak płytkie unaczynienie czy już trądzik różowaty ale ewidentnie miały spore problemy. Myślę to to największy problem Brytyjek- wrażliwa, często różowa delikatna skóra. Klimat też robi swoje, nie wiem jak Wy ale jak ja wyjeżdżam(gdziekolwiek) to zaraz poprawia mi się cera a psuje jak wracam do Polski
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-10-04, 12:44   #3552
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
i może one porównywały wytapetowane Polski ze skórą Brytyjek "sote" w UK widziałam mnóstwo dziewcząt bez żadnego makijażu i miały cerę jak płatki róż, tak samo we Francji czy Włoszech. Albo akurat na swojej drodze spotkałam same pięknoskóre
Kiedyś parę odcinków T&S widziałam -wersję brytyjską i tam zgłoszone panie faktycznie zazwyczaj miały bardzo nieciekawą skórę- były bardzo czerwone, nie wiem czy tak płytkie unaczynienie czy już trądzik różowaty ale ewidentnie miały spore problemy. Myślę to to największy problem Brytyjek- wrażliwa, często różowa delikatna skóra. Klimat też robi swoje, nie wiem jak Wy ale jak ja wyjeżdżam(gdziekolwiek) to zaraz poprawia mi się cera a psuje jak wracam do Polski
Może, ale woda - też. Np. w Londynie mam dużo, dużo gorszą cerę niż w Polsce, nie mówiąc o włosach czy paznokciach. Wyskakują mi pryszcze, paznokcie się łamią, włosy robią się suche - tragedia.
Ja za T&S nie przepadam, pomijając ich specyficzny gust, uważam, że często potrafią po prostu oszpecić kobiety, którym robią metamorfozy.
Stary 2012-10-04, 15:35   #3553
Ingran
Psycho

Pytania z serii głupich ale plis, niech odpowie, kto może :
1) Czy Lirene i Paese ma w swej ofercie jasne podkłady
2) Na co nakładać minerały(na filtr-ciasto, na suchą skórę-wysusz)
3) Czy od częstych testów kosmetycznych(podkłady) może ostro wysypać

w Was ma nadzieja, pomocy
bzdura.

Ingran jest teraz online  
Stary 2012-10-04, 16:08   #3554
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Może, ale woda - też. Np. w Londynie mam dużo, dużo gorszą cerę niż w Polsce, nie mówiąc o włosach czy paznokciach. Wyskakują mi pryszcze, paznokcie się łamią, włosy robią się suche - tragedia.
Ja za T&S nie przepadam, pomijając ich specyficzny gust, uważam, że często potrafią po prostu oszpecić kobiety, którym robią metamorfozy.
prawda, mi się również ich styl nie podoba wszystkie ubierają na jedno kopyto, według swojego oklepanego schematu a ciuchy w odcinkach sprzed zaledwie 3 lat wyglądają czasem jak z lat 90-tych. Szczególnie nie trawię stylu Trinny W.
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-10-04, 16:11   #3555
Sunday Rose
Zakorzenienie

Lirene Natural Look 2w1 podkład+baza numer 404 ivory jest dość jasny, podobny do 150 buff z CS, tylko mniej żółty
Stary 2012-10-04, 16:21   #3556
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
Lirene Natural Look 2w1 podkład+baza numer 404 ivory jest dość jasny, podobny do 150 buff z CS, tylko mniej żółty
Tylko że trwałość, efekt i wszystko inne jest do d.:P koleżanka miała to wiem
bzdura.

Ingran jest teraz online  
Stary 2012-10-04, 16:28   #3557
Sunday Rose
Zakorzenienie

Wiem, też go miałam, ale pytałaś o kolor, dlatego odpisałam
Stary 2012-10-04, 17:54   #3558
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
prawda, mi się również ich styl nie podoba wszystkie ubierają na jedno kopyto, według swojego oklepanego schematu a ciuchy w odcinkach sprzed zaledwie 3 lat wyglądają czasem jak z lat 90-tych. Szczególnie nie trawię stylu Trinny W.
No właśnie, bo że każdy stylista, wizażysta itd ma swój styl - to wiadomo, ale jednak chodzi też o to, żeby dobrać coś dla konkretnej osoby. Jakby mnie T&S zrobiły metamorfozę to chyba bym się popłakała po spojrzeniu w lustro.
Stary 2012-10-04, 18:23   #3559
Ingran
Psycho

Może ktoś jeszcze pomoże:P
bzdura.

Ingran jest teraz online  
Stary 2012-10-04, 18:40   #3560
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:

1. Paese macałam tylko raz, chyba 2 rodzaje ich podkładów. Najjaśniejszy z nich jest ciemnobeżowy, na pewno miały nutę pomarańczu Lirene powinno mieć coś w miarę jasnego o żółtym tonie, ale oglądałam bardzo pobieżnie, bo żółte tonacje nie są dla mnie korzystne.
2. ja nakładam na filtr (odczekawszy jakieś 20 minut), cienką warstwą, wtedy nie robi się ciasto. Albo na zwykły lekki krem, aktualnie mam najzwyklejszy ziołowy krem.
3. może.
Stary 2012-10-04, 19:38   #3561
Ingran
Psycho

Dziękuję ślicznie. Jutro popatrzę i potestuję bo wszystko mi się kończy.

Tak mnie wysypało na całej twarzy, że wyglądam, jakbym miała ospę coś strasznego, nigdy tak nie miałam.
bzdura.

Ingran jest teraz online  
Stary 2012-10-04, 22:00   #3562
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:

1. Paese same pomarańcze, ale Lirene ma całkiem znośne odcienie. to 2w1 jest znośnie jasne, ale ogólnie mają zwykle znośną tonację, taką neutralną
2. Na to, co ci służy ja kremów używam sporadycznie, co rano żel hialuronowy z olejkiem, i na to minerały (jak się wchłonie of kors). Chyba że zainwestuj we wchłaniający się filtr (np SPF30 Aknicare)
3. Jak podkład zapcha to jasne, że może wysypac
Ale jak masz wysyp przemyśl też inne czynniki, jak żywienie, stres, kosmetyki pielęgnacyjne, cykl menstruacyjny (większość z nas chyba wysypuje na @)
Stary 2012-10-04, 23:28   #3563
mastiff
Zadomowienie

Witam inne blade twarze podpatruje, podczytuje i w końcu postanowiłam się przywitać

Ja mam niesłychanie duży problem z podkładami, cery nie mam najładniejsze, nie najmłodsza już i z rozszerzonymi dość mocno porami. I na dodatek szybko się przetłuszczająca. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć śmiało, że nie znalazłam jeszcze podkładu który pasowałby do mojej karnacji, i przy okazji nie spływał z twarzy pod 3h.

Wspominałyście o kremach BB, tak właśnie je rozważam. Czy wiecie jak jest z kryciem? Czy one chociaż trochę maskują rozszerzone pory? czy tylko wyrównują koloryt?
mastiff jest offline  
Stary 2012-10-05, 10:56   #3564
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
1. Paese same pomarańcze, ale Lirene ma całkiem znośne odcienie. to 2w1 jest znośnie jasne, ale ogólnie mają zwykle znośną tonację, taką neutralną
2. Na to, co ci służy ja kremów używam sporadycznie, co rano żel hialuronowy z olejkiem, i na to minerały (jak się wchłonie of kors). Chyba że zainwestuj we wchłaniający się filtr (np SPF30 Aknicare)
3. Jak podkład zapcha to jasne, że może wysypac
Ale jak masz wysyp przemyśl też inne czynniki, jak żywienie, stres, kosmetyki pielęgnacyjne, cykl menstruacyjny (większość z nas chyba wysypuje na @)
mnie wysypuje w połowie cyklu
żywienie ma jednak duży wpływ na cerę, nie chodzi akurat o czekoladę która mi nie szkodzi ale jak jem np. bardzo dużo owoców, piję litrami ziółka, łykam siarkę i kwas pantotenowy to cera jest śliczna. Jak sobie pofolguję z ostrymi przyprawami, smażeniną(frytki,kiełbask i z grilla) i piwkiem to mi to szkodzi.
Do tego dochodzi kwestia- i to raczej najważniejsza-gospodarka hormonalna. Jak mam wszystko ustabilizowane to posmaruję się byle czym i ogólnie po macoszemu potraktuję pielęgnację i jest ok. Jak mam zaburzenia to mogę chuchać i dmuchać, pilingować, maseczkować używać samych lekkich, niezatykających porów kosmetyków a i tak

mastiff bb kremów jest taaak duuużo każdy ma inne właściwości, krycie, kolor, są i suche pudrowe i takie co dają mega glow. One właśnie ładnie zakrywają pory(nie wszystkie oczywiście) a niektóre krycie mają nawet większe od podkładu mam parę typów które bardzo lubię za efekt czy dobre działanie na skórę ale jeden by ciężko było wybrać bo przeszkodą jest kolor choć parę ładnie jasnych się znajdzie.
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-10-05, 11:15   #3565
mastiff
Zadomowienie

Cytat:
mastiff bb kremów jest taaak duuużo każdy ma inne właściwości, krycie, kolor, są i suche pudrowe i takie co dają mega glow. One właśnie ładnie zakrywają pory(nie wszystkie oczywiście) a niektóre krycie mają nawet większe od podkładu mam parę typów które bardzo lubię za efekt czy dobre działanie na skórę ale jeden by ciężko było wybrać bo przeszkodą jest kolor choć parę ładnie jasnych się znajdzie.
Ach, to muszę chyba bardziej zorientować się w temacie ja widziałam raptem może z 3 produkty tego typu, ale pewnie dlatego, że nie szukałam za dokładnie. Wydawało mi się, że to raczej produkt dla osób, które nie mają problemów ze skórą.
mastiff jest offline  
Stary 2012-10-05, 16:25   #3566
Ingran
Psycho

Mnie sypie przed, w trakcie i po okresie...:/ czyli non stop. Może i prawda z żywieniem i stresem... Kuchni mamy raczej nie zmienię ale matematyczkę można by było wysiudać...

co do podkładów: chodziłam dziś po "drogeriach" i packałam się wszystkim co popadnie. Weszłam do jednej, posmarowałam łapę a ekspedientka do mnie: "ty raczej tu podkładu nie znajdziesz, takich jasnych nie mamy..." to może trzeba tak zrobić, żeby były... gdybym miała normalny internet, wstawiłabym zdjęcia z moimi dłońmi, wszystkie kolory tęczy... Najbardziej zaszokowała mnie 'kość słoniowa' z Eveline Art Scenic czy jakoś tak. Może jak 5y z MAPa? No masakra. W miarę okazały się Lirene City Matt, ta nowa wersja i Astor w takiej szklanej butli. Reszta szkoda gadać:/
bzdura.

Ingran jest teraz online  
Stary 2012-10-05, 16:36   #3567
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Bo tak jest, różana cera Brytyjczyków często więdnie bardzo szybko. A młodzi ludzie cerę naprawdę mają lepszą niż Polacy, pomijając rumieniec, który może się podobać lub nie, problemów z trądzikiem lub porami nie widzi się często. Natomiast chyba faktycznie w pewnym wieku sytuacja zmienia się na korzyść Polek - ich skóra robi się papierowa i wygląda jak pognieciona bibuła a u nas panie jeszcze mają całkiem jędrną i gładką skórę (oczywiście są wyjątki).

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Kupiłam w Rossmanie tusz do rzęs Colossal i dostałam Lash Stiletto gratis. Wprawdzie wodoodporny, ale niech będzie.
Wampierz jest offline  
Stary 2012-10-05, 18:08   #3568
mastiff
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Kupiłam w Rossmanie tusz do rzęs Colossal i dostałam Lash Stiletto gratis. Wprawdzie wodoodporny, ale niech będzie.
To jedyny tusz do rzęs który miałam więcej niż 2 razy ( a trochę ich w życiu miałam), ale nigdy go nie kupiłam, zawsze to był prezent od kogoś. I zawsze musiałam go oddawać mamie, bo mnie oczy łzawiły jak tylko czułam już jego zapach. Za 3cim razem mama powiedziała, że następny raz jak go dostanę, to mam w końcu ofiarować go komuś innemu, bo ona też już ma go dość.

Nie wiem czy zauważyłyście taką zależność, bo ja się już kilkukrotnie z tym spotkałam, że im jaśniejszy podkład, tym bardziej kredowa konsystencja.
mastiff jest offline  
Stary 2012-10-05, 18:46   #3569
Wampierz
Zakorzenienie

Colossal czy Stiletto? Ja używam Colossala od lat, w sumie odkąd się pojawił używam różnych jego wersji. W ogóle bardzo sobie cenię tusze Maybelline, bardzo jestem z nich zadowolona i trzymam się tej firmy.

Teraz kupiłam smokey eyes, mam nadzieję że będzie ok, bo ten "kocie oczy" mnie trochę rozczarował.
Co do wodoodpornego to zobaczymy jak sobie poradze, pewbie będe zmywać olejkiem z BU. Przestałąm używać wodoodpornych tuszów, bo nie mogłam ich zmyć dokładnie
Wampierz jest offline  
Stary 2012-10-05, 19:33   #3570
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
To jedyny tusz do rzęs który miałam więcej niż 2 razy ( a trochę ich w życiu miałam), ale nigdy go nie kupiłam, zawsze to był prezent od kogoś. I zawsze musiałam go oddawać mamie, bo mnie oczy łzawiły jak tylko czułam już jego zapach. Za 3cim razem mama powiedziała, że następny raz jak go dostanę, to mam w końcu ofiarować go komuś innemu, bo ona też już ma go dość.

Nie wiem czy zauważyłyście taką zależność, bo ja się już kilkukrotnie z tym spotkałam, że im jaśniejszy podkład, tym bardziej kredowa konsystencja.
Im jaśniejszy, tym bardziej bublowaty bardzo często:/ jeszcze się nie spotkałam z jasnym podkładem, który by miał aksamitnie kremową konsystencję, ładne wykończenie i by się nie warzył i spływał.
bzdura.

Ingran jest teraz online  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości