Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-10-05, 22:28   #3571
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Może, ale woda - też. Np. w Londynie mam dużo, dużo gorszą cerę niż w Polsce, nie mówiąc o włosach czy paznokciach. Wyskakują mi pryszcze, paznokcie się łamią, włosy robią się suche - tragedia.
Ja za T&S nie przepadam, pomijając ich specyficzny gust, uważam, że często potrafią po prostu oszpecić kobiety, którym robią metamorfozy.
W Londynie woda jest wzbogacana fluorem, żeby się zęby nie psuły Większej bzdury w życiu nie słyszałam. W każdym razie ja bym się bała w czymś takim myć, a co dopiero pić. Nic dziwnego, że cały człowiek się od niej psuje

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2012-10-06, 14:53   #3572
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Pytania z serii głupich ale plis, niech odpowie, kto może :
1) Czy Lirene i Paese ma w swej ofercie jasne podkłady
2) Na co nakładać minerały(na filtr-ciasto, na suchą skórę-wysusz)
3) Czy od częstych testów kosmetycznych(podkłady) może ostro wysypać

w Was ma nadzieja, pomocy
Ja nakladałam najpierw lekki krem nawilżający. Czekałam 5-10 min i nakładałam puder bambusowy anty-UV jako primer.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2012-10-07 o 21:39
Sabriel_ jest offline  
Stary 2012-10-07, 10:19   #3573
Maqua
Zakorzenienie

Potrzebuję rady - misja podkład na zimę.
Kupić górnopółkowy podkład (nigdy nie używałam, ale chyba najwyższy czas) czy BB krem? Zauważyłam, że jak się ochłodziło to Bourjois HM zaczął się buntować. Zawsze mam jeszcze Elemonga, ale mam ochotę na zmiany.
Myślę nad EL Double Wear, z tym, że nie mam jak przetestować i musiałabym kupować w ciemno (najjaśniejszy odcień).
Maqua jest offline  
Stary 2012-10-07, 11:05   #3574
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
Potrzebuję rady - misja podkład na zimę.
Kupić górnopółkowy podkład (nigdy nie używałam, ale chyba najwyższy czas) czy BB krem? Zauważyłam, że jak się ochłodziło to Bourjois HM zaczął się buntować. Zawsze mam jeszcze Elemonga, ale mam ochotę na zmiany.
Myślę nad EL Double Wear, z tym, że nie mam jak przetestować i musiałabym kupować w ciemno (najjaśniejszy odcień).
EL nie ma jasnego odcienia. Cała gama jest na pewno ciemniejsza od Revlona. Miałam bone, ecru i shell i każdy to ciemność.
Stary 2012-10-07, 11:09   #3575
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
EL nie ma jasnego odcienia. Cała gama jest na pewno ciemniejsza od Revlona. Miałam bone, ecru i shell i każdy to ciemność.
O mamo To czemu ja sobie ubzdurałam, że EL Shell jest jaśniejszy niż Revlonowy Ivory? To już zupełnie nie wiem co kupić.
Maqua jest offline  
Stary 2012-10-07, 23:50   #3576
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
O mamo To czemu ja sobie ubzdurałam, że EL Shell jest jaśniejszy niż Revlonowy Ivory? To już zupełnie nie wiem co kupić.
Niestety, nie jest jaśniejszy. Też kiedyś tak myślałam i cóż.... Przejechałam się na tym kolorze. Jak i na innych...
Jeśli ma być to górna półka, to przyjrzyj się ofercie YSL, Clinique, Givenchy, Giorgio Armani, Clarins. Mega jasnych podkładów nie mają co prawda, ale odcienie są przyzwoite.
Z innych jasnych podkładów polecam Ci amerykańskiego True Matcha i NARS-a. Za te podkłady ręczę że są bardzo jasne, ale z jakością już gorzej.
Żałuję bardzo, że nikt do tej pory nie wpadł na to, by zacząć sprzedawać podkłady w małych opakowaniach 15-20 ml
Stary 2012-10-08, 00:07   #3577
enn_
Zakorzenienie

Ja z True Matcha jestem nawet dość zadowolona - o dziwo nie wysusza mi skóry ani nie podkreśla bardzo skórek, spodziewałam się czegoś dużo gorszego, a nadaje się w 100% do używania.
Następny kupię chyba Dainty Doll, chociaż kusi mnie kilka mineralnych, chociaż szukanie który będzie dobry dla mojej sucho-normalnej cery zupełnie mnie przerasta, więc to chyba poczeka.

Jestem na etapie szukania dobrego brązera. Najlepszy byłby jakiś w kolorze taupe, ale takiego nie widziałam nigdzie, ani w sklepie, ani na swatchach. Rozważam The Balm Bahama Mama, Benefit Hoola i róż MAC Harmony. The Balm wydaje się być najbardziej szarawy, ale... sama nie wiem... Poza tym wolałabym jednak wymacać brązer, zanim go kupię. Jest też róż NYXa w kolorze taupe, ale do NYXa zupełnie nie mam zaufania, nie wspominając już o paskudnym opakowaniu. Któraś ma jakiś pomysł w co celować?

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Aaa, i tak z nowości podkładowych. Macałam wczoraj w sklepie jakiś nowy podkład Rimmel (nie wiem czy dostępny w Polsce), w takim niebieskim opakowaniu. Kolor wydał mi się jasny, więc zrobiłam swatcha na ręce, i porównałam z Burżujem HM 51. Rimmel jest chłodniejszy i całkiem sporo jaśniejszy.
Już wiem - to nowa wersja Match Perfection.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2012-10-08 o 00:18
enn_ jest offline  
Stary 2012-10-08, 00:39   #3578
Wampierz
Zakorzenienie

A ja spojrzałam na stare zdjecia z czasów kiedy Maybelline robiło ten tani, żelowy podkład w jasnym i chłodnym odcieniu... żeby pokręciło tego, co zdecydował o zaprzestaniu produkcji.
Wampierz jest offline  
Stary 2012-10-08, 11:11   #3579
Ingran
Psycho

Mam pytanie: są jaśniejsze odcienie MACa niż 15?
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2012-10-08, 17:46   #3580
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Niestety, nie jest jaśniejszy. Też kiedyś tak myślałam i cóż.... Przejechałam się na tym kolorze. Jak i na innych...
Jeśli ma być to górna półka, to przyjrzyj się ofercie YSL, Clinique, Givenchy, Giorgio Armani, Clarins. Mega jasnych podkładów nie mają co prawda, ale odcienie są przyzwoite.
Z innych jasnych podkładów polecam Ci amerykańskiego True Matcha i NARS-a. Za te podkłady ręczę że są bardzo jasne, ale z jakością już gorzej.
Żałuję bardzo, że nikt do tej pory nie wpadł na to, by zacząć sprzedawać podkłady w małych opakowaniach 15-20 ml
Nie sprzedają małych pojemności, bo często można dostać próbki-buteleczki 5ml. Tylko nie u nas Kiedyś w Sephorze prosiłam o próbki podkładów najjaśniejszych i znaleźli dla mnie może dwa. Najgorzej, że oferta kolorów jest niepełna... Nie chcę wtopić pieniędzy, a potrzebuje czegoś na miarę Colorstaya - superkryjącego i supertrwałego.
Maqua jest offline  
Stary 2012-10-08, 20:17   #3581
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Mam pytanie: są jaśniejsze odcienie MACa niż 15?
Nie. Tyle że 15 MAC-a różnią się między sobą; jedne są jaśniejsze a inne ciemniejsze.
Stary 2012-10-08, 22:59   #3582
enn_
Zakorzenienie

Zostałam pomalowana dzisiaj przez panią ze stoiska Bare Minerals, i powiem Wam, że najjaśniejszy odcień klasycznego podkładu jest naprawdę ładny, i o dziwo, ładnie wygląda na mojej twarzy.
Stary 2012-10-09, 15:58   #3583
Ingran
Psycho

Cytat:
Nie. Tyle że 15 MAC-a różnią się między sobą; jedne są jaśniejsze a inne ciemniejsze.
Bo kiedyś czytałam, że jakaś babka pisała, że odcień jej skóry jest na poziomie NW 10 a inna, że NW 5. To zdezorientowałam się.
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-10-09, 19:56   #3584
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Bo kiedyś czytałam, że jakaś babka pisała, że odcień jej skóry jest na poziomie NW 10 a inna, że NW 5. To zdezorientowałam się.
Teoretycznie najjaśniejsza jest 15, ale by określić stopień jasności swojej skóry bardzo wiele kobiet posługuje się 10 i 5, czyli skóra jaśniejsza o jeden i dwa tony od najjaśniejszych podkładów MAC.
Stary 2012-10-10, 19:36   #3585
Ingran
Psycho

Aaaa, taki myk. Dziękuję bardzo.
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-10-10, 21:09   #3586
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Aaaa, taki myk. Dziękuję bardzo.
Nie ma za co
Stary 2012-10-12, 21:05   #3587
pastelowa22
Rozeznanie

używam revlon cs 150 buff do cery tłustej i mieszanej (używałabym 110 ale jest zbyt różowy dla mnie). poszukuje korektora pod oczy, który wiadomo będzie jaśniejszy, skuteczny i w przyzwoitej cenie. mogłybyście polecić mi jakiś?
pastelowa22 jest offline  
Stary 2012-10-12, 21:32   #3588
Sunday Rose
Zakorzenienie

Dziewczyny, jak się ma Revlon Colorstay 150 Buff do Healthy Mix 51 ? Na swatchach wyglądają na zbliżone w odcieniu, czy któraś z Was mogłaby napisać coś o nich?
Stary 2012-10-13, 15:24   #3589
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak się ma Revlon Colorstay 150 Buff do Healthy Mix 51 ? Na swatchach wyglądają na zbliżone w odcieniu, czy któraś z Was mogłaby napisać coś o nich?
Poziomy jasności są zbliżone, ale podkłady różnią się tonacją HM jest bardziej przygaszony, można w nim się dopatrzeć niemal podtonów oliwkowych, natomiast 150 buff jest cieplejszy; z żółtymi podtonami.
Stary 2012-10-13, 19:43   #3590
enn_
Zakorzenienie

W życiu bym nie wpadła na to że HM51 ma podtony oliwkowe, dla mnie jest ciepły, lekko pomarańczowawy.
Stary 2012-10-13, 20:47   #3591
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
W życiu bym nie wpadła na to że HM51 ma podtony oliwkowe, dla mnie jest ciepły, lekko pomarańczowawy.
Na mojej skórze widać wyraźne szaro-beżowe, oliwkowe podtony Ani grama ciepła i pomarańczu (co nie znaczy że jest różowy).
Stary 2012-10-14, 01:14   #3592
Sondrina
Zakorzenienie

Nie wiem, dlaczego tak długo zwlekałam z zakupem minerałów. Podkład z EDM to moja druga skóra Nie zapycha, daje matowe wykończenie. Ostatnio zauważyłam, że im dłużej z czymś zwlekam (olejowanie, naturalna pielęgnacja, minerały), tym większy zachwyt nad rezultatami
Sondrina jest offline  
Stary 2012-10-14, 10:37   #3593
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
dla mnie tak samo Buff było właśnie takie ziemiste pod oliwkę a Burżuj HM #51 i 10HSE #71 to totalne pomarańcze- znaczy po wyciśnięciu jasno żółte ale oksydują u mnie na brzoskwiniowo-pomarańczowo dając w efekcie chorobliwy "opalony" i gorączkowy odcień cery
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-10-14, 12:25   #3594
Sunday Rose
Zakorzenienie

Dziękuję za odpowiedzi, postaram się pooglądać na żywo
Stary 2012-10-14, 15:31   #3595
Pani Barokowa
Rozeznanie

...

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2012-10-14 o 15:38 Powód: Zły wątek
Pani Barokowa jest offline  
Stary 2012-10-14, 17:38   #3596
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Sondrino, jaki odcień EDM wybrałaś? Zastanawiam się nad zamówieniem próbek i nie wiem, w jakie odcienie celować
Stary 2012-10-16, 20:49   #3597
201705121341
Konto usunięte

Bladolice, potrzebuję rady Niedawno odwiedziłam drogerię celem kupienia podkładu. Nigdy żadnego nie używałam i nie wiedziałam jak dobrać sobie odpowiedni odcień, więc poprosiłam o to panią, która wykonuje makijaże. Doradziła mi Deborah Colour Copy o odcieniu 0. Powiedziałam jej, że według mnie jest trochę za ciemny i zbyt żółtawy, a ona na to, że mam cerę naczynkową i bardzo jasny podkład mi tego nie przykryje (teraz jestem wściekła na siebie, mogłam zapytać czy lepiej jest mieć maskę na twarzy czy zaróżowione policzki?). Byłam tam z mamą, która po chwili stwierdziła, że podkład stopił się z cerą i w ogóle go nie widać (wiadomo jakie jest oświetlenie w sklepach). Nie był strasznie drogi więc go kupiłyśmy, mama stwierdziła że jeśli jednak okaże się niedobry, to ona go weźmie. No i chyba jest niedobry, bo dzisiaj przeglądając się w łazience wściekłam się jak nie wiem co - szyję mam trupiobladą, a twarz brzoskwinkową, odcień który można nazwać "zdrowym", tylko szkoda, że zdrowo to nie wygląda gdy resztę ciała mam bladą. Nie wiem już jakiego podkładu szukać, bo znowu jakaś "ekspertka" doradzi mi pomarańczowo-żółte cudo które sprawi, że moja buzia nabierze "zdrowego odcienia". Do tego męczę się z tymi naczynkami, mam żółty korektor z Nouba który fajnie kryje zaczerwienienia, ale boję się czy nie zacznie być widoczny przy bardzo jasnym podkładzie :/ Babeczka w sklepie powiedziała, że mają jeszcze jaśniejsze podkłady (jakby ten który mi wcisnęła był jasny) z Shiseido, ale, jak już wcześniej napisałam, podobno nie zakryją mi one zaczerwienień. Niespecjalnie chce mi się w to wierzyć, dlatego pytam Was - jaki (jasny) podkład do 100 zł dla cery mieszanej uważacie za godny polecenia?
201705121341 jest offline  
Stary 2012-10-16, 22:05   #3598
mastiff
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Bladolice, potrzebuję rady Niedawno odwiedziłam drogerię celem kupienia podkładu. Nigdy żadnego nie używałam i nie wiedziałam jak dobrać sobie odpowiedni odcień, więc poprosiłam o to panią, która wykonuje makijaże. Doradziła mi Deborah Colour Copy o odcieniu 0. Powiedziałam jej, że według mnie jest trochę za ciemny i zbyt żółtawy, a ona na to, że mam cerę naczynkową i bardzo jasny podkład mi tego nie przykryje (teraz jestem wściekła na siebie, mogłam zapytać czy lepiej jest mieć maskę na twarzy czy zaróżowione policzki?). Byłam tam z mamą, która po chwili stwierdziła, że podkład stopił się z cerą i w ogóle go nie widać (wiadomo jakie jest oświetlenie w sklepach). Nie był strasznie drogi więc go kupiłyśmy, mama stwierdziła że jeśli jednak okaże się niedobry, to ona go weźmie. No i chyba jest niedobry, bo dzisiaj przeglądając się w łazience wściekłam się jak nie wiem co - szyję mam trupiobladą, a twarz brzoskwinkową, odcień który można nazwać "zdrowym", tylko szkoda, że zdrowo to nie wygląda gdy resztę ciała mam bladą. Nie wiem już jakiego podkładu szukać, bo znowu jakaś "ekspertka" doradzi mi pomarańczowo-żółte cudo które sprawi, że moja buzia nabierze "zdrowego odcienia". Do tego męczę się z tymi naczynkami, mam żółty korektor z Nouba który fajnie kryje zaczerwienienia, ale boję się czy nie zacznie być widoczny przy bardzo jasnym podkładzie :/ Babeczka w sklepie powiedziała, że mają jeszcze jaśniejsze podkłady (jakby ten który mi wcisnęła był jasny) z Shiseido, ale, jak już wcześniej napisałam, podobno nie zakryją mi one zaczerwienień. Niespecjalnie chce mi się w to wierzyć, dlatego pytam Was - jaki (jasny) podkład do 100 zł dla cery mieszanej uważacie za godny polecenia?
Ja stosowałam z Clinica ten nowy Stay Matt: http://www.sephora.com/stay-matte-oi...makeup-P310726. Ja ponieważ nie jestem baaaardzo trupio blada miałam nr 2. Cena jest chyba troszkę wyższa niż 100zł, ale nie pamiętam dokładnie. Ale co jest dobre, on jest w Sephora i w Dauglasie a tam można dostać próbkę. No i ja też stosowałam Estee Lauder: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24106.nr 1. Ja sobie nie wyobrażam kupić podkładu bez próbki. Czasami jak kupowałam w Rossmanie, to szłam bez makijażu i nakładałam na jeden policzek. Wychodziłam przed sklep i sprawdzałam w lusterku. Ale przyznam się, że nigdy nie miałam podkładu idealnego. Zawsze jest z nim coś nie tak, a próbka pozwala na sprawdzenie w "terenie". Ja oczekuję po podkładzie dużo, bo mam cerę problematyczną. EL jest moim zdaniem dla mieszańców dobry. Ale nie jest tak,, że jest bardzo jasny. Clinic za to, leczy wypryski. Jeśli nie masz dostępu do takich sklepów, to może masz w sąsiedniej miejscowości?
mastiff jest offline  
Stary 2012-10-16, 22:50   #3599
abiblabla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
używam revlon cs 150 buff do cery tłustej i mieszanej (używałabym 110 ale jest zbyt różowy dla mnie). poszukuje korektora pod oczy, który wiadomo będzie jaśniejszy, skuteczny i w przyzwoitej cenie. mogłybyście polecić mi jakiś?
podbijam, jestem dokładnie w tej samej sytuacji
Stary 2012-10-17, 01:48   #3600
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Sondrino, jaki odcień EDM wybrałaś? Zastanawiam się nad zamówieniem próbek i nie wiem, w jakie odcienie celować
Zdecudowałam się na odcień "fair" Jest naprawdę jasny i ładnie komponuje się z moją chłodną cerą
Sondrina jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości