Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-01-23, 11:28   #3931
imaginacja93
Raczkowanie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

No właśnie brąz nie jest rockowy, ale jakbym zrobiła ciemny, to bym se walnęła jakieś pasemka jasne, i o! ;P

A platyna chyba nie będzie pasowała

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm

Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2013-01-23 o 11:29
imaginacja93 jest offline  
Stary 2013-01-23, 11:42   #3932
Ingran
Psycho

Aaa, taki myk... Ale nie będzie wyglądało to jakoś tak tandetnie...? Sama nie wiem..

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

przejrzyj sobie
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Edytowane przez Ingran
Czas edycji: 2013-01-23 o 11:43
Ingran jest offline  
Stary 2013-01-23, 11:43   #3933
imaginacja93
Raczkowanie

A platyna z turkusem by nie wyglądała tandetnie?:P Marzy mi się coś odjazdowego, jasny brąz ma co 2-ga napotkana na ulicy osoba .

A tak mi się marzy ta platyna... Ciemne włosy już miałam, ale jak mam zrobić jasne i wyglądać niezdrowo, to też niedobrze.

Mój last.fm
Stary 2013-01-23, 11:46   #3934
Ingran
Psycho

Tamto to był żart powyżej wstawiłam link, tam jest pełno fryzur

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Nie otwiera się?!! handsomemen. com. chyba
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2013-01-23, 11:47   #3935
imaginacja93
Raczkowanie

Dopiero teraz p0jawił mi się dopisek Link nie działa

Mój last.fm
Stary 2013-01-23, 16:22   #3936
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Edit:
Zapomniałam dodać, że jestem chyba Kontrastową/czystą wiosną. Mam niebieskie,"szklane" oczy, które także chciałabym fajnie podkreślić. Jako że lubię kontrasty, zdecydowałam się kiedyś na czerń (tak jak na ostatnim zdjęciu). A moż pójść tym tropem, tylko zamiast czerni, wybrać np. hebanową, bardziej brązową czerń? I później ewentualnie jakieś jasne końce czy coś?
jak dla mnie akurat w tej czerni wyglądasz najgorzej, szczerze mówiąc. trochę... tandetnie bym powiedziała Mało komu służy farbowanie włosów na ten kolor (czy nawet zbliżone) jeśli naturalnie ma jasne - jeśli już to typowi urody Lato
Ja jestem mieszanką lata i zimy i wiele razy słyszałam, że mi bardzo czerń pasuje (nosiłam ją ponad rok). Ale jako że naturalnie mam jasne, "mysie" włosy, to odrosty mnie wykańczały i mam teraz jakiś ciepławy brąz i nawet że się jakoś broni.

Już lepiej moim zdaniem wyglądałaś w blondzie niż w tej czerni może rzeczywiście nie za zdrowo, ale to też kwestia odpowiedniego zaszpachlowania sinych obszarów okołoocznych

dla mnie pasemka to już w ogóle jest tandeta, zwłaszcza jasne na ciemnych włosach dobrze zrobiony balejaż - ok, ale dla mnie dobrze zrobiony balejaż = taki, który wygląda możliwie naturalnie, jak pasma troche rozjaśnione od słońca.
Już nawet te kolorowe dodatki, jak niebieskie końcówki czy różowa grzywka, moim zdaniem, są mniej kiczowate niż ciemno-jasne pasemka. są przynajmniej bardziej młodzieżowe
Stary 2013-01-23, 17:30   #3937
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
A platyna z turkusem by nie wyglądała tandetnie?:P Marzy mi się coś odjazdowego, jasny brąz ma co 2-ga napotkana na ulicy osoba .

A tak mi się marzy ta platyna... Ciemne włosy już miałam, ale jak mam zrobić jasne i wyglądać niezdrowo, to też niedobrze.
wnioskując ze zdjęcia moim zdaniem blond Ci niezbyt pasuje karnacji, faktycznie wyglądasz na chorą i zmęczoną używasz na co dzień podkładu? Na pewno powinnaś wykluczyć takie ryże, żółtawe blondy i hebanową czerń- nie do Twojego typu urody zamiast czerni to prędzej brąz bardzo ciemny. Wydaje mi się że masz płytkie unaczynienie więc barwy typu oberżyna,mahoń itp. wydobędą niedoskonałości cery. W palecie farb Wella Koleston Perfect i Wellaton których kiedyś używałam pamiętam że były ładne kolorki- i blondy o ciekawych odcieniach i piękne chłodne brązy- te ostatnie super "tonują" naczynka na buzi.
Kasztanowe włosy miałam takie jak na zdjęciu, tylko troszkę ciemniejsze ale odcień zachowany:
http://imageshack.us/photo/my-images...itlinn1mn.jpg/
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-01-23, 18:53   #3938
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Hej dziewczyny!

Ja też chciałabym do Was dołączyć- również mam bladą cerę Przez to mam wieczny problem z dobraniem odpowiedniego odcienia włosów... W ciemnych skóra wydaje mi się taka niezdrowa i zbyt blada, a z kolei jakieś jasne brązy/ ciemne blondy są takie nijakie... Marzy mi się coś ekstremalnego. Tylko nie rudy :p

Sęk w tym ,że mam baaardzo bladą cerę, jednak nie jest ona w tonacji chłodnej, tylko ciepłej... To taka lekko "żółta porcelana".. Kolor jak ma fluid Oriflame Oxygen Boost - Porcelain.

Marzy mi się platynowy kolor włosów, ale fryzjerka ostatnio mi powiedziała, że będą dla mnie za blade ,co mnie dobiło . Poleciła jedynie pasemka, a ja chyba źle będę się w nich czuła, źle mi się kojarzą. Mam także chłodne, niebieskie oczy.

Jak myślicie, pasowałby mi jakiś jasny blond? Miałam kiedyś ciepły blond, ale wydawało mi sie, że wyglądam jakoś ziemiście. Niestety na zdjęciach nie widać tego lekko żółtego tonu, ale nie jest on jakiś znaczny, i tak cera w rzeczywistości jest baaardzo blada.

Załączę niedługo moją fotkę

EEEEEEEE to nieprawda , a masz ciemne włosy ?
Nie widzę zdjęcia...
A już widzę, Moim zdaniem można iść w chłodny brąz lub szalenie w miedziany rudy takie są moje pierwsze myśli zaraz , jeszcze popatrzę...

Karmelowy blond moim zdaniem
Najgorzej w tym czarnym i wcale nie jesteś przy nim super blada .

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-01-23 o 18:58
neska951 jest offline  
Stary 2013-01-23, 19:50   #3939
marynka42
Zakorzenienie

jeśli jesteśmy już w temacie włosów to też poprosze o poradę, marzy mi się wiśniowy kolor (naturalne czarne) pasowaloby ?

jestem po 3. dniu testowania rimmel match perfection - mieszam go z HM51 i jest nawet ok ... choc nie wyglada na skorze tak dobrze, jak sam HM
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg re3.jpg (125,6 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (60,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzura-jesień-2010.jpg (24,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg thumbs_wlosy-bordowe-4.jpg (8,8 KB, 8 załadowań)
marynka42 jest offline  
Stary 2013-01-23, 20:00   #3940
Maqua
Zakorzenienie

Ja ostatnio zrobiłam sobie pasemka http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=4527
Maqua jest offline  
Stary 2013-01-23, 20:24   #3941
lemka
Zakorzenienie

Dziewczyny czy znacie pudry w jasnym, żółtym/bananowym odcieniu? Chodzi mi o coś podobnego do Redness Solutions Clinique, ale w bardziej przystępnej cenie.

Może Golden rose ma coś takiego?
Stary 2013-01-23, 23:42   #3942
Noodle Soup
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
jeśli jesteśmy już w temacie włosów to też poprosze o poradę, marzy mi się wiśniowy kolor (naturalne czarne) pasowaloby ?
Ja Ciebie widzę w tym kolorze
Jak tak wszyscy mówią o zmianach na głowie, to aż mi się chce wrócić do ukochanych rudości, szczególnie, że włosy już mi odrosły
Noodle Soup jest offline  
Stary 2013-01-24, 01:44   #3943
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Hej dziewczyny!

Ja też chciałabym do Was dołączyć- również mam bladą cerę Przez to mam wieczny problem z dobraniem odpowiedniego odcienia włosów... W ciemnych skóra wydaje mi się taka niezdrowa i zbyt blada, a z kolei jakieś jasne brązy/ ciemne blondy są takie nijakie... Marzy mi się coś ekstremalnego. Tylko nie rudy :p

Sęk w tym ,że mam baaardzo bladą cerę, jednak nie jest ona w tonacji chłodnej, tylko ciepłej... To taka lekko "żółta porcelana".. Kolor jak ma fluid Oriflame Oxygen Boost - Porcelain.

Marzy mi się platynowy kolor włosów, ale fryzjerka ostatnio mi powiedziała, że będą dla mnie za blade ,co mnie dobiło . Poleciła jedynie pasemka, a ja chyba źle będę się w nich czuła, źle mi się kojarzą. Mam także chłodne, niebieskie oczy.

Jak myślicie, pasowałby mi jakiś jasny blond? Miałam kiedyś ciepły blond, ale wydawało mi sie, że wyglądam jakoś ziemiście. Niestety na zdjęciach nie widać tego lekko żółtego tonu, ale nie jest on jakiś znaczny, i tak cera w rzeczywistości jest baaardzo blada.

Załączę niedługo moją fotkę
Kolor włosów trzeba dobierać głównie do karnacji, nie koloru oczu.

Dziwne trochę te zdjęcia, na niektórych jesteś zupełnie żółta, na innych sina. Jeśli faktycznie masz żółtawą, ciepłą karnację taką jak na zdjęciu z czerwonymi i czarnymi włosami, a do tego zgaszony koloryt cery (tak to wygląda na wszystkich zdjęciach) to sugerowałabym raczej ciemne i lekko ciepłe kolory. Jeśli ta czerń była dla ciebie zbyt ciężka, to może prawie czarny (bardzo ciemny brąz) albo ciemnobrązowy. Na takich kolarach super wyglądają wściekle czerwone pasma. I to byłby naprawdę rockowo. Albo ciemna góra i ombre do czerwonego.

Z blondów przy cerze ciepłej i zgaszonej pasują odcienie ciepłe i zgaszone. Czyli nie świetliście żółtawe, złotawe, tylko bardziej taki dirty blond ale z ciepławym odcieniem. Więc idź raczej w piaskowe, beżowe odcienie i ew. dodaj trochę ciepłego pigmentu, jeśli okażą się za chłodne - ale zwykle farby i tak dają cieplejszy efekt na włosach. I przy takim blondzie można podobnie strzelić sobie platynkę lub czarny z dala od twarzy, albo jako ombre.

Ew. przychodzi mi do głowy bardzo, bardzo ciemna czerwień, coś jak czereśnia czy bardzo ciemny mahoń, bo to odcień, który pasuje kobietom o zgaszonej karnacji. Tylko nie powinien być zbyt czysty. Musi być złamany brązem.

BTW po co ci taka długa grzywka przy tak pięknych, dużych oczach?

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-01-24 o 01:46
Wampierz jest offline  
Stary 2013-01-24, 12:24   #3944
imaginacja93
Raczkowanie

iamsolucky, tak, uzywam podkładu na co dzień. Tak, mam problem z zaczerwieniami na twarzy, często wyskakują mi naczynka i rumieńce..:p Właśnie dlatego stronię od wszelkich czerwoności i rudości na włosach :p

Nesca, tamto foto było robione w słoneczny letni dzień, dlatego nie wyglądam tak blado Ale przy neutralnym świetle cera wygląda zupełnie inaczej.

Wampierz, a co to są te zgaszone barwy? Ja się w ogóle na tym kompletnie nie znam... Jak wyglądają takie kolorki? Mahoń i czereśnia odpadają, bo naczynka... Miałam już te kolory i uwydatniły zaczerwienienia

Te zdjęcia są bardzo stare, wygrzebane ze starych folderów z komputera. Już od dawna nie mam grzywki, a miałam ją po to, by zakryć niezbyt zgrabny nosek Teraz mam zupełnie krótką, pocieniowaną fryzurę- krótkie włosy , grzywka na bok, można je fajnie stylizować, a musiałam je obciąć, bo miałam spalone trwałą. Kolor włosów? 5 cm naturalnego, jasnego brązu , a reszta to ciemna czekolada, ale wydaje mi się, że blado wyglądam przy tym kolorze :p Fryzura mi się podoba, ale nie mam pomysłu, co z tym kolorem włosów zrobić .

A czy ciepławy blond to właśnie nie taki żółty? :p Ja jestem kompletnie zielona w tym :p

Czyli pasowałby jakiś beżowy blond i koncówki ew. platynowe?

W ogóle dziękuję, że się tak wszystkie zaangażowałyście w tą rozkminę

Mój last.fm

Czas edycji: 2013-01-24 o 12:28
Stary 2013-01-24, 12:53   #3945
fiasco
Wtajemniczenie

imaginacja, ja też mam problemy z naczynkami plus od 7 czy 8 lat męczę się z trądzikiem. I powiem ci, że u mnie zaczerwienienia najbardziej gasły przy odcieniu... wiśniowym. Akurat uzyskiwałam ją szamponetką - "czerwień granatu" z Palette (intensywna, chłodna czerwień z niebieskawymi przebłyskami jakby). Początki problemów naczynkowych i pryszcze były dużo mniej widoczne przy tym kolorze.
Stary 2013-01-24, 17:01   #3946
imaginacja93
Raczkowanie

Fiasco, ja akurat źle się czuję w czerwieniach/ rudościach, u kogoś mi sie podobają, ale u mnie nie :p

Dziś robiłam foty na dworze, bez makijażu, kolor cery jest zbliżony do tego rzeczywistego. Nie patrzcie na miny tylko karnację
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg okkk [640x480].jpg (32,6 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg good [640x480].jpg (35,8 KB, 98 załadowań)

Mój last.fm
Stary 2013-01-24, 17:07   #3947
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Fiasco, ja akurat źle się czuję w czerwieniach/ rudościach, u kogoś mi sie podobają, ale u mnie nie :p

Dziś robiłam foty na dworze, bez makijażu, kolor cery jest zbliżony do tego rzeczywistego. Nie patrzcie na miny tylko karnację
osz w mordę... świetnie wyglądasz w tym brązie i masz takie meeeega niebieskie oczy
i dużo lepiej bez grzywki
Stary 2013-01-24, 17:13   #3948
imaginacja93
Raczkowanie

Nie wiem czemu ten kolor włosów jest tutaj taki jasny, w rzeczywistości wydaje mi się ciemniejszy i chłodniejszy :p Coś jak gorzka czekolada około ...

Mój last.fm

Czas edycji: 2013-01-24 o 17:52 Powód: zapomnienie
Stary 2013-01-25, 00:29   #3949
_Dante_
Raczkowanie

Witam,

Może się przyłączyć kolejna blada twarz?

Uwielbiam mój odcień skóry. Nawet w lecie, gdy dorwą mnie promienie słońca, opalenizna nie jest "nachalna" (nabiera cieplejszego odcienia).

Mierzi mnie jedynie problem z cieniami pod oczami oraz rozszerzonymi porami, ale to zawsze można lekko skorygować.

Pozdrawiam.
_Dante_ jest offline  
Stary 2013-01-25, 12:13   #3950
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
iamsolucky,

Nesca, tamto foto było robione w słoneczny letni dzień, dlatego nie wyglądam tak blado Ale przy neutralnym świetle cera wygląda zupełnie inaczej.

Wiesz co może wrzuć fotki nagiej twarzy bez makijażu, w świetle naturalnym i z lampą

oooo są fotki a możesz zrobić ze związanymi włosami i z opaską tak aby włosy nie wchodziły na twarz Ten kolor który teraz masz jest zbyt intensywny moim zdaniem. Widzę mahoń ...

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-01-25 o 12:17
neska951 jest offline  
Stary 2013-01-25, 13:05   #3951
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
1.Wampierz, a co to są te zgaszone barwy? Ja się w ogóle na tym kompletnie nie znam... Jak wyglądają takie kolorki? Mahoń i czereśnia odpadają, bo naczynka... Miałam już te kolory i uwydatniły zaczerwienienia

2.A czy ciepławy blond to właśnie nie taki żółty? :p Ja jestem kompletnie zielona w tym :p

3.Czyli pasowałby jakiś beżowy blond i końcówki ew. platynowe?
1. Hm, tak w skrócie - zgaszone lub złamane kolory, to takie, które nie są czyste, jaskrawe
http://edu.oeiizk.waw.pl/~sp172b_14/...i/barw.html#k2

Chodzi mi o takie kolory, które są bardziej poszarzałe lub brązowawe.

2. Jeśli masz faktycznie ciepłą karnację, a nie oliwkową (żółty może być ciepły albo chłodny) to mahoń i czereśnia mogły być po prostu za chłodne, a powinnaś szukać ciepłych wersji takich kolorów.

Ogólnie kolory są trochę bardziej skomplikowane, niż się ludziom wydaje i każda barwa ma różne wersje - czy żółty, czy czerwony może być ciepły albo chłodny, czysty albo złamany, ciemny albo jasny i to ma wpływ na to, czy kolor włosów pasuje, czy nie.
Do tego dochodzi poziom kontrastu - nie każdemu jest dobrze we włosach o wiele ciemniejszych/jaśniejszych niż skóra albo odwrotnie -we włosach o odcieniu zlewającym się ze skórą. Tak po zdjęciach w twoim przypadku wychodzi na to, że krucza czerń jest dla ciebie za ciemna, a inne kolory były ok, blond cię nie rozmywał.

3. Myślę, że tak.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:

No i gdzie masz żółtą twarz? Nie widzę ciepłej karnacji.
Stary 2013-01-25, 14:05   #3952
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Ogólnie kolory są trochę bardziej skomplikowane, niż się ludziom wydaje i każda barwa ma różne wersje - czy żółty, czy czerwony może być ciepły albo chłodny, czysty albo złamany, ciemny albo jasny i to ma wpływ na to, czy kolor włosów pasuje, czy nie.

Może i ludziom tak się wydaje ale tylko ja wiem ile zajęło mi dobranie "idealnej czerwieni" na paznokcie
neska951 jest offline  
Stary 2013-01-25, 21:21   #3953
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie pudry w jasnym, żółtym/bananowym odcieniu? Chodzi mi o coś podobnego do Redness Solutions Clinique, ale w bardziej przystępnej cenie.

Nie wiem, jak wygląda puder Clinique, ale żółtawy i jasny jest puder Bourjoisa w odcieniu Vanille Produkt Bourjois jest tańszy od Clinique, ale droższy od Golden Rose.
Sondrina jest offline  
Stary 2013-01-25, 22:34   #3954
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość

obczajałam pudry w kamieniu GR, kupiłam jeden z nich (wersję bardziej kryjącą) - nie jest bardzo żółty. Ale też nie jest różowy. Mnie się wydaje być neutralny. Ta wersja mniej kryjąca nie była bardziej żółta.
A takiego żółtego z prawdziwego zdarzenia, takiego co ma neutralizować zaczerwienienia, jak Redness Solution, nie widziałam aczkolwiek wątpię, by mieli coś takiego
Stary 2013-01-26, 13:07   #3955
lemka
Zakorzenienie

fiasco, dzięki, będę szukać dalej. Może w pudrach mineralnych.
Stary 2013-01-26, 16:13   #3956
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Może i ludziom tak się wydaje ale tylko ja wiem ile zajęło mi dobranie "idealnej czerwieni" na paznokcie
Chodzi mi o to, że nie ma się co zniechęcać tylko dlatego, że jeden odcień nie pasował.
Stary 2013-01-26, 16:23   #3957
_Dante_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak wygląda puder Clinique, ale żółtawy i jasny jest puder Bourjoisa w odcieniu Vanille Produkt Bourjois jest tańszy od Clinique, ale droższy od Golden Rose.
Ja również mogę polecić puder Bourjois w tym odcieniu. Nie jest to co prawda mój puder idealny (wciąż jestem na etapie poszukiwań), ale jak dotąd okazał się najlepszy.

A szukam wytrwale, bo muszę zniwelować różnicę odcieni między szyją (bardzo żółta), a twarzą (bardziej blada i beżowa).

Edytowane przez _Dante_
Czas edycji: 2013-01-26 o 16:25
_Dante_ jest offline  
Stary 2013-01-26, 16:30   #3958
Sabriel_
Zadomowienie

Jak jasny jest podkład True Match w1 w wersji amerykańskiej? Chodzi mi tu o MACowe oznaczenia. To będzie NC10?? Kiedyś widziałam stronę z porównaniami a teraz jej nie mogę znaleźć...
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-01-26, 16:57   #3959
_Dante_
Raczkowanie

Imaginacja93 ja bym Cię widziała w ciemnym kolorze (ale nie czerni), a do tego np. ombre ze zgaszonej czerwieni. Pasemka mnie mierżą, więc nie polecam (ale to moja bardzo subiektywna opinia).

Swoją drogą ja też bardzo lubię rockowe stylizacje i również marzy mi się coś szalonego na głowie. Niestety już się na takie eksperymenty nie zdecyduję z racji praktyk i pracy.

Trochę żałuję, że wcześniej nie skusiłam się na koloryzację (nigdy nie farbowałam włosów). A mam coś w rodzaju brudnego, ciemnego blondu.
_Dante_ jest offline  
Stary 2013-01-26, 17:13   #3960
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam twojego komentarza. Dziękuję za polecenie a możesz powiedzieć, z której serii jest ten puder?

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Ja również mogę polecić puder Bourjois w tym odcieniu. Nie jest to co prawda mój puder idealny (wciąż jestem na etapie poszukiwań), ale jak dotąd okazał się najlepszy.

A szukam wytrwale, bo muszę zniwelować różnicę odcieni między szyją (bardzo żółta), a twarzą (bardziej blada i beżowa).
A z jakiej serii jest ten puder? Nie jest za ciemny?

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości