Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-22, 23:07   #4261
imaginacja93
Raczkowanie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Znam z nazwy te olejki, ale ja tylko próbowałam rycynowego I były po nim fajne efekty. Też się zastanawiałam kiedyś nad tym kokosowym, miał dobre opinie na KWC. Amlę też gdzieś na którymś wątku wychwalali, że dobra

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm

Mój last.fm
imaginacja93 jest offline  
Stary 2013-02-22, 23:29   #4262
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Znam z nazwy te olejki, ale ja tylko próbowałam rycynowego I były po nim fajne efekty. Też się zastanawiałam kiedyś nad tym kokosowym, miał dobre opinie na KWC. Amlę też gdzieś na którymś wątku wychwalali, że dobra
Jak dłużej potestuję to dam znać co i jak Dopiero co umyłam głowe po Vatice .
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-23, 09:49   #4263
sillke29
Raczkowanie

Jojoba i arganowy fajnie działają

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline  
Stary 2013-02-23, 10:53   #4264
Ingran
Psycho

Ja Tołpę kupiłam w Rossie.
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-23, 14:48   #4265
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja mam nadal miejscami końcówki włosów pamiętających czerń (są bardziej rude niż reszta, widać to tylko w dobrym świetle) - tych nietkniętych czernią mam koło 5cm, czyli większość, bo od wczoraj mam jeszcze krótsze włosy, tj. wymarzonego irokezika Jutro będę próbowała trochę rozjaśnić i ochłodzić kolor. Ciekawe, czy mi się wyrówna kolor czy wręcz przeciwnie, te ciemniejsze końcówki będą bardziej widoczne...

Ale co mi się dzieje ostatnio z cerą... O, Izydo! U mnie w drogerii była promocja na maseczki w saszetkach z Sorai (ale data ważnosci w porządku), no to kupiłam antybakteryjną i na naczynka. Użyłam tej na naczynka to potem musiałam leżeć godzine z okładami ze świetlika, żeby mi zszedł burak i opuchlizna, którą ten cudotwórczy kosmetyk wywołał. Ale od tamtej pory i tak jest nieciekawie, jak się po 3 dniach pokusiłam na tą antybakteryjną (raz jej wcześniej użyłam i nic wielkiego sie nie działo) i burak powrócił. Ryj czerwony i spuchnięty. No to znowu okłady ze świetlika, przeszło trochę, tylko rano obudziłam się z lekkim zaczerwienieniem i spuchniętymi oczami (rzadko mi się to zdarza), no to uznałam, że pomoże mi żel arnikowy z fols leku; ogólnie jest fajny (poleciły mi go któreś dziewczyny z wątku, dziękuję), ale użycie go było błędem (za dużo chemii na ten moment) i buraczana sytuacja powróciła. Dobrze, że się obudziłam dużo za wcześnie to mogłam sobie znowu zrobić okłady ze świetlika rano, przed wyjściem do szkoły. Masakra, boję się teraz nakładać coś na twarz, na razie rezygnuję też z Duacu i toniku z kwasami, choć jakimś cudem mam znowu cerę bardzo zanieczyszczoną i podejrzanie dużo syfów.

Podsumowując. Maseczka antybakteryjna z Sorai jest najbardziej wysuszającą i podrażniającą, jaką miałam (a tych saszetowych już wieeele testowałam), ta żelowa na naczynka mnie uczuliła tak że załatwiła mnie na parę dni (a miała, kurna, łagodzić naczynka). Po raz kolejny się przekonałam, że muszę ograniczać chemię do minimum. I dobrze, że istnieją podkłady mineralne, bo nie dość, że Pixie zakrył moją nienajszczęśliwiej wyglądającą skórę, to jeszcze ją załagodził.
I herbatka ze świetlika dobra rzecz na naczynka, w sensie okłady z niej - tylko oczywiście schłodzone, w awaryjnych sytuacjach (wysusza skórę)
auć, ja miałam dokładnie to samo po tych maseczkach z Sorai, ta gruszkowa z Daxa fajna była, a aloesowa mnie uczuliła ogólnie kosmetyki na naczynka diabelnie podrażniają mi skórę, a już Iwostin i AA oceanic to istne killery dla naczyniowej facjaty
jeśli chodzi o herbatki/ziółka jako okłady na buźkę to u mnie na rumień i patrzałki najlepiej się sprawdza czarna, bardzo mocna, zimna herbata, a pod oczy i na powieki żel szałwiowy. Świetlik mnie nieziemsko podrażnia i napar i żele z flos leku ze świetlikiem
Jakieś hormonalne zaburzenia ostatnio przechodzę też mam obecnie mały sajgon na twarzy

Tołpa to tylko w większych Rossmanach jest no i aptekach

Mi olej kokosowy nie przypadł do gustu, twarz zapchał, włosy wysuszał dobry był natomiast olej ryżowy, ale do zmycia go trzeba wytoczyć ciężki kaliber bo jest z tych mega gęstych, tworzących solidną i ciężko zmywalna okluzję Jakiś czas temu w Naturach były takie niemieckie płyny do kapieli: Melisa, Rozmaryn i coś tam jeszcze. Kurczę od dawna tego nie widzę a rozmarynowy był cudowny jako szampon i potrafił bezproblemowo zmyć najgorszy smar z włosów na skalp świetny jest arganowy, z czarnuszki i korzenia łopianu
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-02-23, 14:53   #4266
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie

używałyście może korektora pod oczy Loreal touche magique, odcień 01 porcelaine?
bo jak czytam opinie, to połowaj est wychwalających, a połowa mówiąca że to totalne dno. I nie wiem czy da radę z moimi cieniami

A co do "buraka" na twarzy.. czy to możliwe , żeby podkład podrażniał nie calą twarz a tylko fragment? Zmieniłam ostatnio podkład na inny, i po zmyciu makijażu miałam jeden policzek czerwony drugi normalny. Następnego dnia użyłam poprzedniego podkładu, a polik dalej był po zmyciu czerwony Więc myślałam, że to może jakaś niezaleczona reakcja alergiczna na tamten, przez kilka dni smarowałam wit A i łykałam wapno, nie używałam żadnych podkładów tylko puder transparentny, no i się poprawiło. Po czym wczoraj użyłam starego podkłądu (który wczesniej był ok i nie było żadnych niespodzianek po nim) i po zmyciu, nastepnego dnia rano wstaje, a tu jakies plamy czerwone na poliku I tylko na jednym, reszta twarzy bez żadnych zmian.
bowszystkotoiluzjajest jest offline  
Stary 2013-02-23, 15:07   #4267
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
auć, ja miałam dokładnie to samo po tych maseczkach z Sorai, ta gruszkowa z Daxa fajna była, a aloesowa mnie uczuliła ogólnie kosmetyki na naczynka diabelnie podrażniają mi skórę, a już Iwostin i AA oceanic to istne killery dla naczyniowej facjaty
jeśli chodzi o herbatki/ziółka jako okłady na buźkę to u mnie na rumień i patrzałki najlepiej się sprawdza czarna, bardzo mocna, zimna herbata, a pod oczy i na powieki żel szałwiowy. Świetlik mnie nieziemsko podrażnia i napar i żele z flos leku ze świetlikiem
Jakieś hormonalne zaburzenia ostatnio przechodzę też mam obecnie mały sajgon na twarzy

Tołpa to tylko w większych Rossmanach jest no i aptekach

Mi olej kokosowy nie przypadł do gustu, twarz zapchał, włosy wysuszał:mur: dobry był natomiast olej ryżowy, ale do zmycia go trzeba wytoczyć ciężki kaliber bo jest z tych mega gęstych, tworzących solidną i ciężko zmywalna okluzję Jakiś czas temu w Naturach były takie niemieckie płyny do kapieli: Melisa, Rozmaryn i coś tam jeszcze. Kurczę od dawna tego nie widzę a rozmarynowy był cudowny jako szampon i potrafił bezproblemowo zmyć najgorszy smar z włosów na skalp świetny jest arganowy, z czarnuszki i korzenia łopianu
Może masz wysokoporowate włosy
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-23, 16:33   #4268
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Może masz wysokoporowate włosy
hmmm, włosy mam proste i raczej śliskie bez nierówności, nawet gumki się z nich ześlizgują (schną ok. 6 godzin i są niepodatne na układanie) ale dla pewności poczytałam o charakterystyce włosów wysokoporowatych tutaj i nic mi nie pasuje:

http://mala-wredota-bloguje.blogspot...-okreslic.html

olej kokosowy nie działa tylko przy porowatych? najlepiej by było pod mikroskopem zobaczyć
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-02-23, 16:39   #4269
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
hmmm, włosy mam proste i raczej śliskie bez nierówności, nawet gumki się z nich ześlizgują (schną ok. 6 godzin i są niepodatne na układanie) ale dla pewności poczytałam o charakterystyce włosów wysokoporowatych tutaj i nic mi nie pasuje:

http://mala-wredota-bloguje.blogspot...-okreslic.html

olej kokosowy nie działa tylko przy porowatych? najlepiej by było pod mikroskopem zobaczyć
To brzmi jak nisko, więc nie wiem Pewnie nie ma wytlumaczenia na to Olej kokosowy w teorii może ni działac przy wysokoporowatych, ponieważ zawiera małe cząsteczki, a przy włosach wysokoporowatych najlepiej uzywac olejkow z dużymi cząsteczkami, np. oliwa z oliwek. No ale są oczywiscie przypadki kiedy pasują komus olejki do włosów wysokoporowatych mimo ze ma nisko i na odwrót.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-02-23 o 16:42
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-23, 16:48   #4270
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
To brzmi jak nisko, więc nie wiem Pewnie nie ma wytlumaczenia na to Olej kokosowy w teorii może ni działac przy wysokoporowatych, ponieważ zawiera małe cząsteczki, a przy włosach wysokoporowatych najlepiej uzywac olejkow z dużymi cząsteczkami, np. oliwa z oliwek. No ale są oczywiscie przypadki kiedy pasują komus olejki do włosów wysokoporowatych mimo ze ma nisko i na odwrót.
robię właśnie test ze szklanką wody, mija 12 minut a one dalej się unoszą(a trochę ich wrzuciłam) i ani myślą utonąć jak je czasem płuczę kilka minut w miseczce z zimną wodą to też cały czas są na powierzchni. Więc z tymi olejami trzeba dojść metodą prób i błędów i nie sugerować się porowatością
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-02-23, 17:14   #4271
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
robię właśnie test ze szklanką wody, mija 12 minut a one dalej się unoszą(a trochę ich wrzuciłam) i ani myślą utonąć jak je czasem płuczę kilka minut w miseczce z zimną wodą to też cały czas są na powierzchni. Więc z tymi olejami trzeba dojść metodą prób i błędów i nie sugerować się porowatością
W Twoim wypadku chyba tak U mnie vatika jak najbardziej się sprawdza, a tez mam nisko
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-23, 23:50   #4272
Wampierz
Zakorzenienie

Ja mam chyba niskoporowate (oczywiście po rozjaśnianiu są już bardziej porowate), ale kokosowy mi tak trochę mało robi, tzn. nie dociąża włosów jak lubię, z olejów lepiej na mnie działa oliwa (ale pachnie jak jedzenie więc unikam) i taki balsam do ciała z organique czy coś na bazie masła karite, ale z domieszką innych olejów. To jest fajne. I jeszcze używam salicylolu na skórę głowy, jest fajny taki gęsty i śliski no ale rycynowy ponoć wysusza, wiec tylko na tłusty skalp się nadaje (chociaż u mnie łagodził podrażnienia po farbie).
Stary 2013-02-24, 00:51   #4273
_Dante_
Raczkowanie

Hej,

Sesja dobiegła końca. Prawie wszystko ładnie zaliczyłam, trzymam średnią, ale niestety na jednym egzaminie podwinęła mi się noga i czeka mnie ustna poprawka. I to już we wtorek.

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
używałyście może korektora pod oczy Loreal touche magique, odcień 01 porcelaine?
bo jak czytam opinie, to połowaj est wychwalających, a połowa mówiąca że to totalne dno. I nie wiem czy da radę z moimi cieniami

O! Ja też mam spore cienie i właśnie szukam korektora. Masz jakiegoś ulubieńca czy jesteś w trakcie poszukiwań?
_Dante_ jest offline  
Stary 2013-02-24, 12:42   #4274
Ingran
Psycho

Doszłam do wniosku, że jestem ciemną zimą i mam wysokoporowate włosy:P i armagedon na twarzy
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-24, 15:09   #4275
neska951
Zakorzenienie

Cytat:

Ale co mi się dzieje ostatnio z cerą... O, Izydo! U mnie w drogerii była promocja na maseczki w saszetkach z Sorai (ale data ważnosci w porządku), no to kupiłam antybakteryjną i na naczynka. Użyłam tej na naczynka to potem musiałam leżeć godzine z okładami ze świetlika, żeby mi zszedł burak i opuchlizna, którą ten cudotwórczy kosmetyk wywołał. Ale od tamtej pory i tak jest nieciekawie, jak się po 3 dniach pokusiłam na tą antybakteryjną (raz jej wcześniej użyłam i nic wielkiego sie nie działo) i burak powrócił. Ryj czerwony i spuchnięty. No to znowu okłady ze świetlika, przeszło trochę, tylko rano obudziłam się z lekkim zaczerwienieniem i spuchniętymi oczami (rzadko mi się to zdarza), no to uznałam, że pomoże mi żel arnikowy z fols leku; ogólnie jest fajny (poleciły mi go któreś dziewczyny z wątku, dziękuję), ale użycie go było błędem (za dużo chemii na ten moment) i buraczana sytuacja powróciła. Dobrze, że się obudziłam dużo za wcześnie to mogłam sobie znowu zrobić okłady ze świetlika rano, przed wyjściem do szkoły. Masakra, boję się teraz nakładać coś na twarz, na razie rezygnuję też z Duacu i toniku z kwasami, choć jakimś cudem mam znowu cerę bardzo zanieczyszczoną i podejrzanie dużo syfów.
A może maseczka z krochmalu z zieloną herbatą , nigdy mnie nie zawiodła w takich sytuacjach. Bierzesz mąkę ziemniaczaną dodajesz do niej liście zielonej herbaty , mieszasz to z zimną wodą żeby rozprowadzić składniki, potem zalewasz wrzątkiem żeby zrobił się żel im gęstszy tym lepiej, ale nie za bardzo żeby dał się rozprowadzić po buzi ( jak na krochmal) , czekasz aż żel wystygnie nakładasz na buzię i uważasz żeby nie zaschło, jak zasycha dokładasz żelu . po 15-20 min spłukujesz wodą .
neska951 jest offline  
Stary 2013-02-24, 15:09   #4276
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
O! Ja też mam spore cienie i właśnie szukam korektora. Masz jakiegoś ulubieńca czy jesteś w trakcie poszukiwań?
w trakcie poszukiwan. wlasnie zamowilam sobie na allegro ten korektor loreal touche magique,tylko teraz zastanawiam sie czy czasem odcień porcelane nie bedzie za jasny bo ponoc wszystkie są b. jasne i ze latwo o efekt pandy
bowszystkotoiluzjajest jest offline  
Stary 2013-02-24, 15:38   #4277
Sabriel_
Zadomowienie

Macie może sposoby na rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych? Od miesiąca używam maści na przebarwienia tylko że jest słaba poprawa. Wiem że przy maściach tego typu potrzeba czasu, ale jak tak dalej pojdzie to przebarwien pozbedę sie za rok (zakładając ze żadne nowe nie powstaną). Zastanawiam sie nad kupnem Mizon Snail cream 74% ale to przez ebay trzeba zamówić, a mam przed tym opory. Może znacie coś dostępnego w Polsce?
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-24, 16:20   #4278
sillke29
Raczkowanie

Cytat:
Macie może sposoby na rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych? Od miesiąca używam maści na przebarwienia tylko że jest słaba poprawa. Wiem że przy maściach tego typu potrzeba czasu, ale jak tak dalej pojdzie to przebarwien pozbedę sie za rok (zakładając ze żadne nowe nie powstaną). Zastanawiam sie nad kupnem Mizon Snail cream 74% ale to przez ebay trzeba zamówić, a mam przed tym opory. Może znacie coś dostępnego w Polsce?
mikrodermabrazja i kwasy u dobrej kosmetyczki, najlepiej takiej co już wiele lat pracuje w zawodzie

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline  
Stary 2013-02-24, 18:21   #4279
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Trochę było wejść z tego wątku do mnie, a że widzę, że pytasz o Mizona to podpowiem, że jest tu wątek, gdzie dziewczyny rozbierają azjatyckie kosmetyki także możesz tam złapać trochę ml żeby wypróbować czy w ogóle będzie dobry dla Ciebie

Silence_ jest offline  
Stary 2013-02-24, 19:01   #4280
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Trochę było wejść z tego wątku do mnie, a że widzę, że pytasz o Mizona to podpowiem, że jest tu wątek, gdzie dziewczyny rozbierają azjatyckie kosmetyki także możesz tam złapać trochę ml żeby wypróbować czy w ogóle będzie dobry dla Ciebie
Szukałam, ale nie wiem gdzie go mogę znalezc... Widziałam tylko kupowanie kremów bb

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
mikrodermabrazja i kwasy u dobrej kosmetyczki, najlepiej takiej co już wiele lat pracuje w zawodzie
Na razie wolę coś mnie inwazyjnego
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-24, 19:02   #4281
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Szukałam, ale nie wiem gdzie go mogę znalezc... Widziałam tylko kupowanie kremów bb
To właśnie ten wątek. Tam nie tylko kremy bb są rozbierane; także różne toniki, kremy, maseczki, żele, pianki. Akurat w tym miesiącu nie rozbieramy Mizonów, w tamtym miesiącu były, ale może w marcu coś będzie.

Silence_ jest offline  
Stary 2013-02-24, 20:36   #4282
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
To właśnie ten wątek. Tam nie tylko kremy bb są rozbierane; także różne toniki, kremy, maseczki, żele, pianki. Akurat w tym miesiącu nie rozbieramy Mizonów, w tamtym miesiącu były, ale może w marcu coś będzie.
Nie powiem żeby nazwa wątku ułatwiała To w takim razie subskrybuje wątek i czekam az cos się ruszy
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-24, 20:45   #4283
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Nie powiem żeby nazwa wątku ułatwiała To w takim razie subskrybuje wątek i czekam az cos się ruszy
Też na początku byłam nieco zdezorientowana
Póki co gdybyś chciała coś na już to 'Estelle' robi serum wybielające (8,50zł za 15ml), jeżeli chcesz to pytaj się tam na wątku czy można się jeszcze dopisać

Silence_ jest offline  
Stary 2013-02-24, 20:59   #4284
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Też na początku byłam nieco zdezorientowana
Póki co gdybyś chciała coś na już to 'Estelle' robi serum wybielające (8,50zł za 15ml), jeżeli chcesz to pytaj się tam na wątku czy można się jeszcze dopisać
Poczekam juz na mizona . Moze do tego czasu przebarwienia zmniejszą się bardziej
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-25, 17:46   #4285
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Jaki chcesz mieć kolorek, jakiś blond? W sumie mi podsunęłaś pomysł z tą kapielą rozjaśniającą, bo w sumie teraz mam dylemat,czy moja farbka załapie... Ale w sumie chyba nie powinno być problemu z włosami ciemny blond/ jasny brąz i woda 12%...
Niby chciałam blond ale wyszła, ze tak powiem, sraczka Pewnie mnie ktoś zaraz zlinczuje za to, co funduję swoim włosom. W sobotę położyłam farbę o ton-dwa jaśniejszą i chłodniejszą niż moje włosy. Efekt? Włosy zupełnie bez zmian, chyba nawet bardziej rude. No to maska z olejem na 2h, spłukałam i po kilku godzinach kąpiel rozjaśniająca na koło 40 minut. Włosy trochę jaśniejsze, trochę bardziej rude. Wiadomo, jakaś maska czy coś, nie pamiętam już co, i następnego dnia położyłam ten "gołębi popiel z Joanny". Trochę stonował, w sumie wyszło na to że miałam po prostu gdzieś o ton-półtora jaśniejsze niż dwa dni wcześniej.
Nie wiem, co teraz zrobić Najchętniej powtórzyłabym kąpiel i dałabym na to farbę rozjaśniającą jakąś, i ewentualnie później jakiś popielaty blond.
Najdziwniejsza w tym wszystkim jest... reakcja moich włosów. Mam cienkie włosy, ale jakieś pancerne. Farby ledwo łapią, ciężko je zniszczyć. W okresie październik-luty co trochę farbowałam i rozjaśniałam rozjaśniaczem, żeby wyrównać cętki, które mi się porobiły. Ucierpiała tylko część włosów, tak od połowy do końcówek, reszta była tylko trochę wysuszona a nawet i nie. To dość nielogiczne. Teraz to samo - koloryzacja, rozjaśnianie i koloryzacja i nie odczuwalne jest nawet wysuszenie (wiadomo, zniszczenia mogą wyjść z czasem, ale chyba nie zdążą bo za pół roku to ja będę miała nowy komplet włosów).
Cytat:
muszę wypróbować też czarną herbatę
U mnie armagedon na twarzy (w sensie pryszcze, naczynka to swoją drogą) wynika chyba nie tyle z hormonów, co z uodpornienia się na Duac. No cóż, znowu teraz będę używać Epiduo i brać Tetralysal, i pewnie za 3 miesiące znowu mi się cera uodporni i dostanę coś nowego i tak w kółko, od kilku lat i pewnie tak kilka kolejnych jeszcze to potrwa...
Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
A co do "buraka" na twarzy.. czy to możliwe , żeby podkład podrażniał nie calą twarz a tylko fragment? Zmieniłam ostatnio podkład na inny, i po zmyciu makijażu miałam jeden policzek czerwony drugi normalny. Następnego dnia użyłam poprzedniego podkładu, a polik dalej był po zmyciu czerwony Więc myślałam, że to może jakaś niezaleczona reakcja alergiczna na tamten, przez kilka dni smarowałam wit A i łykałam wapno, nie używałam żadnych podkładów tylko puder transparentny, no i się poprawiło. Po czym wczoraj użyłam starego podkłądu (który wczesniej był ok i nie było żadnych niespodzianek po nim) i po zmyciu, nastepnego dnia rano wstaje, a tu jakies plamy czerwone na poliku I tylko na jednym, reszta twarzy bez żadnych zmian.
hmmm nie przeanalizowałaś może sytuacji, w którejś coś mogłoby podrażniać tylko część twarzy? może śpisz na jednym boku i to od poduszki masz jedną część twarzy wrażliwszą?
Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
A może maseczka z krochmalu z zieloną herbatą , nigdy mnie nie zawiodła w takich sytuacjach. Bierzesz mąkę ziemniaczaną dodajesz do niej liście zielonej herbaty , mieszasz to z zimną wodą żeby rozprowadzić składniki, potem zalewasz wrzątkiem żeby zrobił się żel im gęstszy tym lepiej, ale nie za bardzo żeby dał się rozprowadzić po buzi ( jak na krochmal) , czekasz aż żel wystygnie nakładasz na buzię i uważasz żeby nie zaschło, jak zasycha dokładasz żelu . po 15-20 min spłukujesz wodą .
to też muszę wypróbować, dzięki

Też się muszę zabrać za przebarwienia
Wcześniej tego nie robiłam bo... Ich nie miałam. Tylko dwa na ciele, ale teraz mam ze dwa na twarzy. Dziwne, bo z trądzikiem się już ładnych parę lat męczę i nie stosuję filtrów cały rok i dopiero teraz mi wyskoczyły... To był przykry szok dla mnie. Teraz filtr musiałam włączyć do codziennej pielęgnacji, co mi średnio odpowiada
Na razie tylko co 3 dni używam tonika z kwasami AHA/BHA 10% ale muszę jak najszybciej jakiś mocniejszy kaliber kupić żeby się za to zabrać póki świeże.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-02-25 o 17:49
fiasco jest offline  
Stary 2013-02-25, 18:02   #4286
Ingran
Psycho

Dzisiaj przeczytałam, że te wszystkie syfy to wina zimowego detoksu, która twarz se robi..
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-25, 18:08   #4287
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Dzisiaj przeczytałam, że te wszystkie syfy to wina zimowego detoksu, która twarz se robi..
u mnie chyba jednak wina upierdliwego trądziku, który mam o 5 klasy podstawówki
Jak ja zazdroszczę dziewczynom, które się wyleczyły jednym lekiem w 3 miesiące. Albo wynalazkiem typu serum Lemon z BU. Co trochę gdzieś czytam o takich przypadkach. A ja staję na rzęsach żeby doprowadzić twarz do takiego stanu, żebym mogła nałożyć podkład i nie martwić się, że i tak widać wielką czerwoną gulę na środku czoła i kolejną na brodzie, i gdzieniegdzie kilka mniejszych
Stary 2013-02-25, 18:44   #4288
Ingran
Psycho

Ja to mam jakieś ropniaki i bolące podskórne gule na brodzie i okolicy ust-kaszka. Na zbiorowym zamówiłam se plastry na nos, ciekawe, ile wyciągną fuj
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-25, 20:16   #4289
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
u mnie chyba jednak wina upierdliwego trądziku, który mam o 5 klasy podstawówki
Jak ja zazdroszczę dziewczynom, które się wyleczyły jednym lekiem w 3 miesiące. Albo wynalazkiem typu serum Lemon z BU. Co trochę gdzieś czytam o takich przypadkach. A ja staję na rzęsach żeby doprowadzić twarz do takiego stanu, żebym mogła nałożyć podkład i nie martwić się, że i tak widać wielką czerwoną gulę na środku czoła i kolejną na brodzie, i gdzieniegdzie kilka mniejszych
To ja się wyleczyłam stosując się do kilku zasad . Twarz po umyciu wycierałam ręcznikiem papierowym, stosowałam regularnie peelingi enzymatyczne i maseczki oczyszczające oraz przerzuciłam się na podkłady mineralne. No i piłam jeszcze herbatę z bratka regularnie. Zastanawiam się co jeszcze... Ogólnie moje problemy z trądzikiem wystąpiły przez jeden z podkładów-znienawidzonego przez mnie MFLasting Performance. Używałam w lato przez dwa tygodnie. Od tamtej pory męczyłam się z usunięciem tych gól ( a pozbyłam się koniec końców w zimę ). Pewnie cała wina nie leży po stronie MF, ale na pewno zapoczątkował falę
A teraz zostały mi przebarwienia

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-02-25 o 20:18
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-25, 20:27   #4290
fiasco
Wtajemniczenie

u mnie trądzik pojawił się po prostu - w 5 klasie podstawówki, a wtedy wiadomo, niewielu kosmetyków się używa bo się nie potrzebuje Po prostu się zrobił, na początku parę krost potem coraz gorzej, "ratowałam się" kosmetykami drogeryjnymi (typu jakieś żele z garniera i takie tam) to dorobiłam się ŁZS. ŁZS wyleczyłam ale trądzik leczę i leczę, chucham i dmucham na cerę i ciągle jest źle, czasem tylko troche lepiej albo dużo gorzej

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości