Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-06-12, 13:10   #4771
lucciola
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Też tak pomyślałam
Co jest nie szukamy już filtrów czy co ?
Nie, no zawsze szukamy, bo z filtrem idealnym jest jak z pszczółką Mają: "jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzieee..."
lucciola jest offline  
Stary 2013-06-12, 13:15   #4772
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Nie, no zawsze szukamy, bo z filtrem idealnym jest jak z pszczółką Mają: "jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzieee..."

a u mnie zmiany ścięłam włosy, nie pokaże Wam bo jestem bardzo niezadowolona . Włosy miały być do ramion a są do brody
No ale na szczęście odrosną. Znalazłam blog włosowy i skupiam się na pielęgnacji i jestem w szoku parę modyfikacji przy myciu, zakup kilku odżywek w granicach 10 zł i cud okazało się że moje włosy też mogą być miękkie i błyszczące
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-12, 13:18   #4773
lucciola
Zakorzenienie

Cytat:

a u mnie zmiany ścięłam włosy, nie pokaże Wam bo jestem bardzo niezadowolona . Włosy miały być do ramion a są do brody
To uważaj na kark w słoneczny dzień
lucciola jest offline  
Stary 2013-06-12, 13:18   #4774
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
To uważaj na kark w słoneczny dzień
No właśnie dlatego się wściekłam
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-12, 13:20   #4775
lucciola
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie dlatego się wściekłam
Ale z tego co pamiętam (wg zdjęć, które wrzucałaś) w takiej fryzurce powinno Ci być fajnie. Wiesz, zawsze możesz chodzić patrząc w niebo, kark będzie przykryty
lucciola jest offline  
Stary 2013-06-12, 13:25   #4776
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Ale z tego co pamiętam (wg zdjęć, które wrzucałaś) w takiej fryzurce powinno Ci być fajnie. Wiesz, zawsze możesz chodzić patrząc w niebo, kark będzie przykryty
a co wtedy z dekoltem i szyją
Fryzura sama w sobie nie jest zła... Tylko jestem leniuchem włosowym , nie modeluję , nie układam ( zresztą moje włosy bardzo nie lubią się z suszarką i prostownicą ) miał być "długi bob" żeby jakby co można zrobić upięcie , ale jak to u fryzjera bywa. Mówiłam mu że moje włosy podnoszą się po cięciu dwa razy bardziej niż inne włosy bo są puszące się , lubią zafalować.Prosiłam żeby obciął dłużej , ale nie no przecież to fachowiec jest
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-12, 13:29   #4777
lucciola
Zakorzenienie

Cytat:
a co wtedy z dekoltem i szyją
Fryzura sama w sobie nie jest zła... Tylko jestem leniuchem włosowym , nie modeluję , nie układam ( zresztą moje włosy bardzo nie lubią się z suszarką i prostownicą ) miał być "długi bob" żeby jakby co można zrobić upięcie , ale jak to u fryzjera bywa. Mówiłam mu że moje włosy podnoszą się po cięciu dwa razy bardziej niż inne włosy bo są puszące się , lubią zafalować.Prosiłam żeby obciął dłużej , ale nie no przecież to fachowiec jest
Jest tu gdzieś jakiś wątek o tym co zrobić żeby włosy szybciej rosły. Ja osobiście nigdy niczego stamtąd nie testowałam, ale z wpisów wynikało, że działa.
lucciola jest offline  
Stary 2013-06-12, 13:32   #4778
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Jest tu gdzieś jakiś wątek o tym co zrobić żeby włosy szybciej rosły. Ja osobiście nigdy niczego stamtąd nie testowałam, ale z wpisów wynikało, że działa.
Mi same z siebie dość szybko rosną albo to efekt siliki ,
Pierwszy szok już minął , najśmieszniejsze było to że fryzjer wyprostował mi włosy prostownicą i u niego ledwo sięgały ramion , wmawiał mi że przecież sa do ramion. Po pierwszym myciu zrobiły się do brody I wtedy to był szok

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-06-12 o 13:34
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-12, 13:32   #4779
Sabriel_
Zadomowienie

Co do filtrów to ziaja med wypusciła ostatnio niezłe filtry (matujący, tonujący i przeciwzmarszczkowy). Nie miałam ich jeszcze w rękach, ale już się pojawiają w KWC opinie.

INCI - KREMU MATUJĄCEGO ZIAJA MED. SPF 50
Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Triethylhexanoin, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Hydrogenated dimer Diinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene.

Zastosowane filtry w med. w SPF 50+ to:

Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Uvinul A Plus)
Ethylhexyl Methoxycinnamate
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate (Tinosorb S)
Ethylhexyl Triazone

SPF: 64,7

PPD in vivo:
UVA:27,2

PPD in-vitro:
UVA-PF: 23,3
UVA-PF/SPF:0,42

neska Czego dokładnie używasz teraz do włosów? Też mam ochotę sciąć moje, ale nie wiem jak. Myślałam o dłuższym bobie właśnie, ale znów nie wiem czy włosy będą mi się układać, bo się puszą, jest ich za dużo (jestem drobna) oraz są strasznie uparte, nawet na lakier się nie trzymają.
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-06-12, 13:45   #4780
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Co do filtrów to ziaja med wypusciła ostatnio niezłe filtry (matujący, tonujący i przeciwzmarszczkowy). Nie miałam ich jeszcze w rękach, ale już się pojawiają w KWC opinie.

INCI - KREMU MATUJĄCEGO ZIAJA MED. SPF 50
Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Triethylhexanoin, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Hydrogenated dimer Diinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene.

Zastosowane filtry w med. w SPF 50+ to:

Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Uvinul A Plus)
Ethylhexyl Methoxycinnamate
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate (Tinosorb S)
Ethylhexyl Triazone

SPF: 64,7

PPD in vivo:
UVA:27,2

PPD in-vitro:
UVA-PF: 23,3
UVA-PF/SPF:0,42

neska Czego dokładnie używasz teraz do włosów? Też mam ochotę sciąć moje, ale nie wiem jak. Myślałam o dłuższym bobie właśnie, ale znów nie wiem czy włosy będą mi się układać, bo się puszą, jest ich za dużo (jestem drobna) oraz są strasznie uparte, nawet na lakier się nie trzymają.

Okazało się że robię błąd myjąc włosy za każdym myciem zbyt oczyszczającym szamponem, myślałam że dobrze robię bo mam przetłuszczające się włosy. Teraz takim oczyszczającym szamponem myję co trzecie mycie i widzę kolosalną różnice w miękkości i puszeniu się włosów , są bardziej miękkie i takie hmmmm mięsiste.
Drugi błąd używanie odżywki bez spłukiwania z silikonem. Jestem leniuchem i nie lubię odżywek do spłukiwania, raz w tygodniu mogę pochodzić z maską ale żeby siedzieć z odżywką na włosach przy każdym myciu to Teraz stosuję odżywki bez spłukiwania bez silikonów i znowu mniejsze puszenie i większe nawilżenie. Nowością jest dla mnie nakładanie kilku odżywek " na raz" np po masce jeszcze jedwab na końcówki albo odżywkę bez spłukiwania. Myślałam że takie kombinacie obciążają włosy a okazało się że wcale nie, a rezultatem są super nawilżone końcówki Kolejną nowością jest to że można używać odżywki do spłukiwania jako odżywkę bez spłukiwania tyle że nie powinna być na silikonach. No i metodą prób i błędów znalazłam produkty które mi służą , pielęgnacja nie jest czasochłonna bardziej niż poprzednio a włosy lepsze uffff Ale się rozpisałam

a i jeszcze czego używam do włosów
1 szampon mocno oczyszczający co trzecie mycie zamiennie
* szampon rumiankowy polleny ewy
* szampon z rzepą ziaji
* szampon przeciwłupieżowy healting ziołowy

2 delikatny szampon zamiennie
* baby dream
* szampon dziecięcy z superfarmy
* szampon ziaji med do delikatnych włosów
* planuję zakupić joannę z algami

3 odżywka do spłukiwania ( ale to jak mam mega natchnienie)
*alterra granat i aloes

4 odżywka bez spłukiwania
* alterra granat i aloes ( ta do spłukiwania )
* joanna len i rumianek ( super prostuje i troszkę usztywnia ale tak w kierunku wygładzenie bez obciążenia)
Polecana jest odżywka garniera z avokado ale ja nie mogę znieść jej zapachu

5 zabezpieczenie końcówek
jeszcze nie używam bo dopiero zaopatrzyłam się w jedwabie marion

6 Maska i tu cała zagadka trzeba wiedzieć czy włosy chcą usztywnienia czy zmiękczenia
moje włosy lepiej wyglądają po odżywkach zmiękczających, jednak mam maski proteinowe i muszę je zużyć więc stosuję 1 raz w tygodniu zamiennie
* ziaja odbudowa z ceramidami + kilka kropel gliceryny z apteki(wcale mocno nie usztywnia powleka włos błyszczącym filmem)
* rigenol super dla mnie super maska odbudowuje ekstremalnie zniszczone włosy.
* Gloria fajna ale za mało nawiża

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-06-12 o 13:57
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-12, 14:17   #4781
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
o kurcze, jakie tanie chyba warto spróbować? szukam filtra na ryj SPF 50, Vichy matujący okazał się totalną porażką

ja ostatnio nie jestem też specjalnie zadowolona ze swoich włosów, bo... są w niezłej kondycji. Wiem, że to trochę absurdalne, ale włosy traktowane rozjaśniaczem, wysuszone i lekko podniszczone, dużo lepiej chcą ze mną współpracować. Naturalnie mam włosy cienkie, ale bardzo sztywne, więc po traktowaniu ich rozjaśniaczem były takie w sam raz, łatwiej je ułożyć i mniej się przetłuszczają (przetłuszczają sie pewnie tak samo, ale suche włosy wchłaniają ten łój pewnie). No i jak je trochę odbudowałam i przestały współpracować uznałam, że nałożę na 10 minut badziewny rozjaśniacz na sam odrost (żeby się trochę wysuszyły) a na to i tak pójdzie farba rozjaśniająca. Efekt był taki, że odrost pozostał rudawy a reszta włosów przybrała kolor starego mopa (w dodatku miejscami pokrytego glonem) - nie doceniłam określenia "ultrapopielaty" w nazwie farby Już mi się na szczeście trochę ten kolor mopa wypłukał.

I zrezygnowałam z fryzjera, jakoś nie lubię oddawać swojego wyglądu w ręce obcych osób Raz skróciłam włosy sama, raz pomogła mi mama i chyba tak już pozostanie

I ogólnie to pofarbuję się na blond jeszcze raz, potem się zastanowię nad jakimś odcieniem czerwieni a zaraz potem wrócę do czerni

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-06-12 o 14:18
fiasco jest offline  
Stary 2013-06-12, 14:27   #4782
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja ostatnio nie jestem też specjalnie zadowolona ze swoich włosów, bo... są w niezłej kondycji. Wiem, że to trochę absurdalne, ale włosy traktowane rozjaśniaczem, wysuszone i lekko podniszczone, dużo lepiej chcą ze mną współpracować. Naturalnie mam włosy cienkie, ale bardzo sztywne, więc po traktowaniu ich rozjaśniaczem były takie w sam raz, łatwiej je ułożyć i mniej się przetłuszczają (przetłuszczają sie pewnie tak samo, ale suche włosy wchłaniają ten łój pewnie). No i jak je trochę odbudowałam i przestały współpracować uznałam, że nałożę na 10 minut badziewny rozjaśniacz na sam odrost (żeby się trochę wysuszyły) a na to i tak pójdzie farba rozjaśniająca. Efekt był taki, że odrost pozostał rudawy a reszta włosów przybrała kolor starego mopa (w dodatku miejscami pokrytego glonem) - nie doceniłam określenia "ultrapopielaty" w nazwie farby Już mi się na szczeście trochę ten kolor mopa wypłukał.

I zrezygnowałam z fryzjera, jakoś nie lubię oddawać swojego wyglądu w ręce obcych osób Raz skróciłam włosy sama, raz pomogła mi mama i chyba tak już pozostanie

I ogólnie to pofarbuję się na blond jeszcze raz, potem się zastanowię nad jakimś odcieniem czerwieni a zaraz potem wrócę do czerni
Teoretycznie jak włosy są sztywne to trza je zmiękczać hmmm jak to się nazywało emolienty zresztą co ja się będę mądrzyć nie czuję się ekspertem podam Wam linki

Jak traktować zniszczone włosy
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...ie-ciagna.html

Według tego ustawiłam sobie pielęgnację bo mam falowane włosy
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...ow-w-fale.html
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-12, 14:53   #4783
Sabriel_
Zadomowienie

Czytałam duży dobrych opinii o tych odżywkach alterry. Sama używam szamponu Kallos, balsamu z kaszmirem oraz maseczke na włosy. No i zapomniałam o olejkach. W tym momencie amla, ale nie za bardzo służy moim włosom. Olejek kokosowy bardziej polubiły.

Tak czytam to co podałaś i okazuje się, że jednak mój szampon ma silikon w składzie. I chyba będę potrzebować zmiękczaczy Co w sumie ma sens bo olej kokosowy zmiękcza, a po nim włosy wyglądały u mnie lepiej.
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-06-12, 15:03   #4784
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Czytałam duży dobrych opinii o tych odżywkach alterry. Sama używam szamponu Kallos, balsamu z kaszmirem oraz maseczke na włosy. No i zapomniałam o olejkach. W tym momencie amla, ale nie za bardzo służy moim włosom. Olejek kokosowy bardziej polubiły.

Tak czytam to co podałaś i okazuje się, że jednak mój szampon ma silikon w składzie. I chyba będę potrzebować zmiękczaczy Co w sumie ma sens bo olej kokosowy zmiękcza, a po nim włosy wyglądały u mnie lepiej.
Moje włosy nie tolerują olejowania po olejowaniu są jeszcze bardziej sztywne nie mam pojęcia dlaczego....

W sumie musiałam tylko dokupić alterrę koszt 9.99 zł i joannę za 4.40 zł
Szamponów dziecięcych używa mój mąż bo ma bardzo wrażliwą skórę głowy No i wywaliłam pantene odżywkę bez spłukiwania .
Pielęgnację dobieram na razie na czuja najpierw kupiłam alterreę i to był szok ona bardzo zmiękczyła włosy więc pomyślałam że trza iść tym tropem zmiękczania. Jak szkoda Ci kasy na całe opakowanie to możesz kupić mini opakowanie za 2.99 ( ja tak zrobiłam takie 50 ml będę miała na wyjazdy) Zdziwiła mnie ilość jaką można nawalić tego produktu na głowę oczywiście bez spłukiwania, on wcale nie obciąża , dziwne to trochę bo myślałam że moje włosy łatwo obciążyć.

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-06-12 o 15:05
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-12, 15:21   #4785
Sabriel_
Zadomowienie

To w takim razie jeszcze dzisiaj spróbuję kupić mini alterre. Nakładasz ty ją najpierw do spłukiwania a potem bez? Czy raz tak, a raz tak?
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-06-12, 15:30   #4786
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
To w takim razie jeszcze dzisiaj spróbuję kupić mini alterre. Nakładasz ty ją najpierw do spłukiwania a potem bez? Czy raz tak, a raz tak?

Najpierw ze spłukiwaniem , przy kolejnym myciu jak ją spłukałam uznałam że zaryzykuję i jeszcze nawaliłam ją bez spłukiwania dość znaczną ilość ( włosy były całe nią oblepione myślałam że jak wyschną to będzie tłuste matowe siano ale nie ) efekt był lepszy włosy bardzo nawilżone nieobciążone , błyszczące ( ale to po myciu delikatnym szamponem było) Potem samą bez spłukiwania ,mniejszą ilość efekt tez fajny ale chyba trzeba dawać jej trochę więcej. Na razie odżywka jest w testach . Wydaje mi się że ilość i sposób nakładania trzeba na bieżąco regulować kierując się stanem włosów. Dla mnie to trochę męczące bo chciałabym żeby było wiadomo nakładam i jest dobrze a nie gimnastykować się za każdym razem i zastanawiać się co i jak nakładać idt idp

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-06-12 o 15:32
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-12, 15:34   #4787
Sabriel_
Zadomowienie

Okej. To popróbuję i zobaczę co mi z tego wyjdzie
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-06-12, 16:13   #4788
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Teoretycznie jak włosy są sztywne to trza je zmiękczać hmmm jak to się nazywało emolienty zresztą co ja się będę mądrzyć nie czuję się ekspertem podam Wam linki

Jak traktować zniszczone włosy
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...ie-ciagna.html

Według tego ustawiłam sobie pielęgnację bo mam falowane włosy
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...ow-w-fale.html
różnych rzeczy stosowałam do dbania o włosy, i miałam je przez pewien czas w naprawdę świetnym stanie - błyszczące, nie plątały się, były śliskie w dotyku. bo taką mam budowę włosa - są sztywne, czy raczej do bólu elastyczne;-) jak miałam te włosy długie i zdrowe, nie dało się z nimi nic zrobic. pokręcić, upiąć, zapleść w warkocz - no nic kompletnie:-( jak chciałam chodzić w koczku to spałam we włosach tak pospinanych, żeby się trochę pofalowały i dopiero takie dało się upiąć
Stary 2013-06-12, 18:00   #4789
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
różnych rzeczy stosowałam do dbania o włosy, i miałam je przez pewien czas w naprawdę świetnym stanie - błyszczące, nie plątały się, były śliskie w dotyku. bo taką mam budowę włosa - są sztywne, czy raczej do bólu elastyczne;-) jak miałam te włosy długie i zdrowe, nie dało się z nimi nic zrobic. pokręcić, upiąć, zapleść w warkocz - no nic kompletnie:-( jak chciałam chodzić w koczku to spałam we włosach tak pospinanych, żeby się trochę pofalowały i dopiero takie dało się upiąć
He, he, ja teraz mam podniszczone rozjaśnianiem i w sumie jestem zadowolona z tego, ze się lepiej układają... :| I koczka nie muszę poprawiać, jak dobrze zakręcę to się trzyma (oczywiście szpilkami).

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Używałam maski Alterry do włosów i wg mnie bardzo dobra, tylko niestety wywołuje mi okropny trądzik na karku i szyi. Tak się zastawiałam, czy to ona, ale tak, ostatnio odstawiłam i znikło. :| Podejrzewam, że emolienty źle działają na moją skórę, chociaż zawsze się staram unikać kontaktu odżywki ze skórą i dokładnie potem myć szyję, w razie jakby coś spłynęło. Chyba, że to uczulenie, albo może to, co zostaje na włosach potem mi schodzi na szyję, bo jednak nie chodzę w spiętych 24h na dobę.

Maska jest super, najlepiej potrzymać ją z pół godziny na włosach. Bardzo zmiękcza. Kurczę, jak jej teraz używać. Kupiłam sobie nowe opakowanie i teraz żal.
Stary 2013-06-12, 18:59   #4790
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
He, he, ja teraz mam podniszczone rozjaśnianiem i w sumie jestem zadowolona z tego, ze się lepiej układają... :| I koczka nie muszę poprawiać, jak dobrze zakręcę to się trzyma (oczywiście szpilkami).

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Używałam maski Alterry do włosów i wg mnie bardzo dobra, tylko niestety wywołuje mi okropny trądzik na karku i szyi. Tak się zastawiałam, czy to ona, ale tak, ostatnio odstawiłam i znikło. :| Podejrzewam, że emolienty źle działają na moją skórę, chociaż zawsze się staram unikać kontaktu odżywki ze skórą i dokładnie potem myć szyję, w razie jakby coś spłynęło. Chyba, że to uczulenie, albo może to, co zostaje na włosach potem mi schodzi na szyję, bo jednak nie chodzę w spiętych 24h na dobę.

Maska jest super, najlepiej potrzymać ją z pół godziny na włosach. Bardzo zmiękcza. Kurczę, jak jej teraz używać. Kupiłam sobie nowe opakowanie i teraz żal.
Nabyłam sobie taki czepek z folii i zakładam go jak noszę maskę i nic mi nie spływa na kark i szyję. Jeśli jednak masz uczulenie na składnik maski to nie wiem czy to pomoże

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Cytat:
Bo kobiecie to trudno dogodzić Ja marzę o takich włosach jak Ty . Nosiłabym je proste jak druty
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-12, 19:03   #4791
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Bo kobiecie to trudno dogodzić Ja marzę o takich włosach jak Ty . Nosiłabym je proste jak druty
z jednej strony proste włosy mają sporo zalet, no ale jednak człowiek chce czasem się uczesać inaczej, a tak nawet jak kręciłam lokówką to po kilku minutach z loków robił się smętny makaron
No a mi też pasuje jak włosy mają trochę objętości, bo mam dość małą czaszkę a ciała najdrobniejszego nie mam Dlatego nie planuję zapuszczać dalej niż do połowy szyi (no max do ramion), ale będę je nosić mocno pocieniowane żeby łatwiej złapać objętość. No ale jeszcze jakiś czas pochodzę w krótkich bo mi się podobają
Stary 2013-06-13, 13:30   #4792
neska951
Zakorzenienie

Ale dziś "Słonice"
W ruch poszedł filtr z rossmana i chyba dobrze się spisał.Trochę się lepił przy nakładaniu , jest bez zapachowy no i ta natychmiastowa ochrona
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-13, 13:32   #4793
lucciola
Zakorzenienie

Cytat:
Ale dziś "Słonice"
W ruch poszedł filtr z rossmana i chyba dobrze się spisał.Trochę się lepił przy nakładaniu , jest bez zapachowy no i ta natychmiastowa ochrona
SunOzon 50+ (ten w białym opakowaniu)?
lucciola jest offline  
Stary 2013-06-13, 13:51   #4794
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
SunOzon 50+ (ten w białym opakowaniu)?
Chyba to , ja mam w nowym opakowaniu z muszelką
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37...50.html&next=1

Nie jestem pewna bo były jeszcze dwa rodzaje 50 tek w białych opakowaniach , sensitiv.Jeden przeciwstarzenoiwy, drugi chyba dla dzieci, no ten mój (wybrałam go bo producent zapewnia natychmiastową ochronę po nałożeniu). Chyba nie będzie za świetny bo ma alkohol na drugim miejscu

Holender no ale ma plusy dobrze i bardzo szybko się wchłania (klei się przy nakładaniu , po wchłonięciu zostawia taki nie lepiący film ,skóra wydaje się delikatnie nawilżona bardzo gładka , ciekawe czy będzie zapychał), nie pachnie a to dla mnie bardzo ważne ponieważ jestem perfumo- maniaczką
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-13, 14:32   #4795
lucciola
Zakorzenienie

Cytat:

Nie jestem pewna bo były jeszcze dwa rodzaje 50 tek w białych opakowaniach , sensitiv.Jeden przeciwstarzenoiwy, drugi chyba dla dzieci, no ten mój (wybrałam go bo producent zapewnia natychmiastową ochronę po nałożeniu). Chyba nie będzie za świetny bo ma alkohol na drugim miejscu

Holender no ale ma plusy dobrze i bardzo szybko się wchłania (klei się przy nakładaniu , po wchłonięciu zostawia taki nie lepiący film ,skóra wydaje się delikatnie nawilżona bardzo gładka , ciekawe czy będzie zapychał), nie pachnie a to dla mnie bardzo ważne ponieważ jestem perfumo- maniaczką
Ja miałam wersję sensitiv. I z tego co pamiętam skóra po nim nieprzyjemnie się kleiła (nawet już po wchłonięciu), miałam wrażenie jakby mnie coś oblepiło i tylko świadomość, że dzięki niemu się nie opalę powstrzymywała mnie przed wskoczeniem pod prysznic i zmyciem tego paskudztwa. Ale jeśli chodzi o ochronę był super. Jak zwykle coś za coś
lucciola jest offline  
Stary 2013-06-13, 14:32   #4796
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:

Czyżby nowa wersja była ulepszona- nie śmierdząca? Serio nie ma absolutnie ŻADNEGO zapachu? Miałam to właśnie mleczko tylko ono tak chemicznie cuchnęło- no bo brak kompozycji zapachowych nie zagłuszał tej chemii i alkoholu- że nie byłam w stanie znieść tego smrodu Już chyba wolałabym żeby jakieś perfumy dodali mimo alkoholu nie wysuszał mnie. Nad jezioro i palące słońce się przydał, zero opalenizny, zaczerwienienia, skóra nawet jakby bledsza była

Ja na gębę kładę gruuubą warstwę Lirene, aktualnie życie ratuje mi puder sypki Essence bo jednak filtra nakładam na facjatę tyle że się świecę, przy skromnym nakładaniu takiej ilości jak np. zwykłego kremu na dzień jest ekstra lekki ale przy 1,5ml to nie ma cudów, trochę się twarz tłuści.
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-06-13, 14:42   #4797
neska951
Zakorzenienie

Jak się wącha z butelki to nie pachnie wcale.Przy rozsmarowywaniu jest taki bardzo bardzo lekki zapach takiego kremu lipidowego ( dla mnie to zapach zjełczałego masła), już bałam się że będzie śmierdział jak lipidowy phisiogel ,ale na szczęście zaraz po rozsmarowaniu zapach znika całkowicie.
Z lepkością jest ok wchłania się o wiele lepiej niż wersja podstawowa pomarańczowa. Do tego dziś bardzo się spociłam , i skóra nie stała się bardziej lepka.Może to zależy od skóry jak on się wchłania. A i jeszcze jedno mnie nie bieli , jest biały i dość gęsty , ale mnie nie bieli to chyba też zależy od koloru skóry
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-13, 14:58   #4798
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Jak się wącha z butelki to nie pachnie wcale.Przy rozsmarowywaniu jest taki bardzo bardzo lekki zapach takiego kremu lipidowego ( dla mnie to zapach zjełczałego masła), już bałam się że będzie śmierdział jak lipidowy phisiogel ,ale na szczęście zaraz po rozsmarowaniu zapach znika całkowicie.
Z lepkością jest ok wchłania się o wiele lepiej niż wersja podstawowa pomarańczowa. Do tego dziś bardzo się spociłam , i skóra nie stała się bardziej lepka.Może to zależy od skóry jak on się wchłania. A i jeszcze jedno mnie nie bieli , jest biały i dość gęsty , ale mnie nie bieli to chyba też zależy od koloru skóry
Może coś zmienili w składzie albo masz suchą skórę więc i lepiej się wchłania U mnie był lepki mimo wchłonięcia, bardzo bardzo błyszczący, taką wręcz połyskującą taflę zostawiał Ciało nim wysmarowane zbierało wszystkie paprochy i kurz z powietrza no i kolor nie był biały ale leciutko żółtawy tak jak Soraya tylko nie tak gęsty, konsystencja trochę cięższej emulsji.
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-06-13, 15:04   #4799
fiasco
Wtajemniczenie

jak dla mnie większość filtrów pachnie mniej więcej tak samo, może z różną intensywnością I w sumie nawet lubię ten zapach, pewnie dlatego, że kojarzy mi się z latem

Miałam w zeszłym roku SunOzon, chyba właśnie wersję Sensitiv, no cóż, tłusty cholernie, nie bielił ale się lepił niemiłosiernie, dobrze, że w końcu kupiłam tę lirenkę mineralną - nie wchłania się u mnie do idealnego matu, ale też nie jest taka tłusta jak inne filtry o takim faktorze.
Stary 2013-06-13, 15:24   #4800
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Może coś zmienili w składzie albo masz suchą skórę więc i lepiej się wchłania U mnie był lepki mimo wchłonięcia, bardzo bardzo błyszczący, taką wręcz połyskującą taflę zostawiał Ciało nim wysmarowane zbierało wszystkie paprochy i kurz z powietrza no i kolor nie był biały ale leciutko żółtawy tak jak Soraya tylko nie tak gęsty, konsystencja trochę cięższej emulsji.
Może za mało nałożyłam

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
jak dla mnie większość filtrów pachnie mniej więcej tak samo, może z różną intensywnością I w sumie nawet lubię ten zapach, pewnie dlatego, że kojarzy mi się z latem

Miałam w zeszłym roku SunOzon, chyba właśnie wersję Sensitiv, no cóż, tłusty cholernie, nie bielił ale się lepił niemiłosiernie, dobrze, że w końcu kupiłam tę lirenkę mineralną - nie wchłania się u mnie do idealnego matu, ale też nie jest taka tłusta jak inne filtry o takim faktorze.
Ta lirenka mineralna to ta niebieska tak ?
Już mi się mienią te wszystkie filtry

Kurcze w mojej ocenie nie jest tłusty raczej wodnista emulsja .
zaraz porównam składy

O ja mam ten :

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/index.php?topic=8588.0

różnią się trochę składem , kolejnością składników , albo już mam oczopląs,
wybaczcie ślepakowi - 4 dp

ha link nie działa, podaję skład mojego

skład: aqua, octocrylene, alcohol, c12-15 alkyl benzoate, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzylomethane, propylheptyl caprylate, bis-ethylhexylophenol methoxyphenyl triazine, vp/hexadecene copolymer, tricontanyl pvp, stearyl dimethicone, panthenol, butyrospermum parkii, tocopheryl acetate, ethylhexylglycerin, trimethoxycaprylysilane, acrytales/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, sodium hydroxide, xynthan gum, disodium edta, tocopherol.

skład starego

Aqua, Octocrylene, Alcohol, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Propylheptyl Caprylate, Bis-Ethylexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, VP/Hexadecene Copolymer, Tricontanyl PVP, Stearyl Dimethicone, Panthenol, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Ethylexylglycerin, Trimethoxycaprylylsilane, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Tocopherol.

A może się nie różną , ja w reklamie z Johnem Cleese em " Ten sam syf w nowym opakowaniu "

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-06-13 o 15:31
neska951 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości