Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-06-27, 17:45   #4921
neath
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
Do paypala nie potrzebujesz karty
Neska myślałam że tylko ja mam takie dziko rosnące rzęsy, a tu niespodzianka
Z filtrów to od tamtego roku używam http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...n-spf-50-.html i jest boski jak dla mnie.
Masz porównanie do kremu do KREMU?
Stary 2013-06-27, 21:11   #4922
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość

Jak używasz karty chociażby raz w m-cu, można iść do bankomatu i wpłatomatu potem to są za 0 zł. Mam w credit agricole, nie jest to może jakiś super bank, ale ma wpłatomaty i konto za 0 zł, bez żadnych durnych ubezpieczeń. Mam je od 6 lat i tylko pare razy zapłaciłam, jak karty nie używałam bo zapomniałam pinu

Mnie te wszystkie dobrocie na ebay'u przerażają, bo chce je wszystkie
I mają pudru prasowane z filtrami <3

Blanche ja też chce tam wszystko, ale ostatnio stworzyłam listę MUST HAVE i dzielnie się jej trzymam. Póki co nie ma tam niczego czego nie mogłabym znaleźć gdzie indziej, więc przynajmniej azjatyckie kosmetyki mnie na razie nie kuszą.

Swoją drogą jak tam wam idzie ochrona przed słońcem? Przyznać się kto się opalił

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-06-27 o 22:14
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-06-27, 21:14   #4923
Ingran
Psycho

Ja ale będąc tyle godzin na plantacji to mam jakieś usprawiedliwienie
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2013-06-27, 22:26   #4924
Noodle Soup
Zadomowienie

Ja opaliłam sobie trochę ręce i ramiona, bo przyznam się, że filtruję tylko twarz, szyję i dekolt... Za to wiem, że filtr chroni, bo to co smaruje, to nadal jasne, wyglądam przez to dziwnie
No, ale w końcu podkłady pasują, bo dostosowują się do kolorytu rąk :P
Noodle Soup jest offline  
Stary 2013-06-27, 22:34   #4925
Sabriel_
Zadomowienie

Ja się nie opaliłam, bo stosuję filtr na całe ciało i jednak staram się krótko przebywać na słońcu. Chociaż jak spędziłam całą poprzednią sobotę na jakimś polu gdzie nie było cienia to filtry w miarę dobrze mnie ochroniły. Nie opaliłam się, ale pod koniec dnia szczypała mnie skóra Co w sumie u mnie jest częste. Moja skóra chyba nie ma zdolności do opalania się
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-06-28, 09:24   #4926
Ingran
Psycho

Pozazdrościć
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-06-28, 09:28   #4927
studio1
Przyczajenie

delikatnie natuszować oczy nie urzywać kretki by nie wyglądać jak śmierć i oczywiście aby podkreślicz bladą urodę muśnąć różem

Edytowane przez studio1
Czas edycji: 2013-06-28 o 09:33 Powód: brak podpisu
studio1 jest offline  
Stary 2013-06-28, 09:36   #4928
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez studio1 Pokaż wiadomość
delikatnie natuszować oczy nie urzywać kretki by nie wyglądać jak śmierć i oczywiście aby podkreślicz bladą urodę muśnąć różem
co to jest kretka?

ja tez się nie opaliłam! chodzę po ciemnej stronie miasta
Stary 2013-06-28, 10:38   #4929
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
co to jest kretka?
Mój pies ma na imię Kretka

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2013-06-28, 12:14   #4930
fiasco
Wtajemniczenie

ja mimo iż się ostatnio nie filtruję, nie opaliłam się. Może tylko kark mam ciutkę ciemniejszy, ale niekoniecznie, może taki już był ale na to nie zwracałam uwagi tylko obawiam się, że mi powychodzą przebarwienia na twarzy, bo nadal stosuję (na zmianę) Duac i Epiduo - na trądzik Po tym, jak mnie epicko podrażnił ostatnio mój ulubiony filtr (tak, że miałam czerwone placki na twarzy i spuchły mi powieki) bardzo się zniechęciłam do filtrowania. A po każdym innym już po paru godzinach mam nowe pryszcze na twarzy...
Stary 2013-06-28, 12:27   #4931
Ingran
Psycho

aknicare zapycha?
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-06-28, 12:33   #4932
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
aknicare zapycha?
mnie jako jedyny nie zapycha. Znaczy z tym zapychaniem to jest taka sprawa, że często mylimy zapychanie (działanie komedogenne) z działaniem aknegennym - u mnie akurat widoczne jest zwłaszcza to drugie, bo już po paru godzinach. Lorri to dobrze opisała na wątku o trądziku, jak znajdę ten post to zamieszczę linka

1 i 2

tak więc dopiero co się zorientowałam, że większość kosmetyków, które uważałam za komedogenne, okazały się być aknegenne - zwykle są to kosmetyki, tworzące konkretną warstwę na skórze, czyli na przykład filtry i płynne podkłady, pełne silikonów do tego dołączyć wrażliwość skóry (bardzo łatwo tworzą mi się stany zapalne na skórze) no i mam odpowiedź...

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-06-28 o 12:43
fiasco jest offline  
Stary 2013-06-28, 13:02   #4933
neska951
Zakorzenienie

Zdobyłam dziś próbki farmaceris krem krem hydrolipidowy z filtrem 50.
Wdałam się w dość dziwną wymianę zdań z panią magister farmacji . Poprosiłam o próbki tego kremu ,bo znalazłam go w broszurce i rzecz jasna bardzo mnie zainteresował usłyszałam że nie ma próbek tego co klient sobie zażyczy, tylko takie jakie producent im przyśle
Wyjaśniłam Pani że kupę kasy utopiłam w dermokosmetykach dlatego najpierw chcę przetestować dlatego pytam czy są próbki. Okazało się że są mam 2 hydro lipidowego i 4 kremu ochronnego dla dzieci i niemowląt Widzę że na kwc jest ten hydrolipidowy , a ten dla dzieci dopiero wpisany

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,60...0-.html&next=1

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-06-28 o 13:12
neska951 jest offline  
Stary 2013-06-28, 13:26   #4934
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
mnie jako jedyny nie zapycha. Znaczy z tym zapychaniem to jest taka sprawa, że często mylimy zapychanie (działanie komedogenne) z działaniem aknegennym - u mnie akurat widoczne jest zwłaszcza to drugie, bo już po paru godzinach. Lorri to dobrze opisała na wątku o trądziku, jak znajdę ten post to zamieszczę linka

1 i 2

tak więc dopiero co się zorientowałam, że większość kosmetyków, które uważałam za komedogenne, okazały się być aknegenne - zwykle są to kosmetyki, tworzące konkretną warstwę na skórze, czyli na przykład filtry i płynne podkłady, pełne silikonów do tego dołączyć wrażliwość skóry (bardzo łatwo tworzą mi się stany zapalne na skórze) no i mam odpowiedź...
Trochę się pogubiłam. Kosmetyki aknegenne, to takie które tworzą jakąś warstwe na skórze i nie przepuszczają w pełni powietrza, tak?
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-06-28, 13:48   #4935
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Trochę się pogubiłam. Kosmetyki aknegenne, to takie które tworzą jakąś warstwe na skórze i nie przepuszczają w pełni powietrza, tak?
Aknegenność jest wtedy, gdy dany kosmetyk (czy substancja) prowadzi to zaostrzania się lub tworzenia nowych zmian trądzikowych. Komedogenność to tworzenie zaskórników, ale efekty można zaobserwować dopiero po kilku tygodniach - nawet po miesiącu są one ledwo zauważalne.
Czyli pogorszenie stanu cery, które obserwujemy po kilku aplikacjach kosmetyku (u mnie nawet po jednej, po paru godzinach) to działanie aknegenne I zwykle właśnie jest związane z kosmetykami, które w większym stopniu odcinają skórze dopływ tlenu, jak podkłady czy wiele filtrów - pozwalają one na rozwój bakterii beztlenowych, odpowiedzialnych za rozwój zmian trądzikowych.
Stary 2013-06-28, 17:10   #4936
Ingran
Psycho

Akne, acne, trądzik.. Ma to sens Nienawidzę filtrowania się..

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

A co do trądziku... Od kilku dni biorę leki i smaruję się śmierdzącym żelem i mam wrażenie, że pogarsza to mój stan cery

bzdura.

Edytowane przez Ingran
Czas edycji: 2013-06-28 o 17:11
Ingran jest offline  
Stary 2013-06-28, 20:15   #4937
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Zdobyłam dziś próbki farmaceris krem krem hydrolipidowy z filtrem 50.
Wdałam się w dość dziwną wymianę zdań z panią magister farmacji . Poprosiłam o próbki tego kremu ,bo znalazłam go w broszurce i rzecz jasna bardzo mnie zainteresował usłyszałam że nie ma próbek tego co klient sobie zażyczy, tylko takie jakie producent im przyśle
Wyjaśniłam Pani że kupę kasy utopiłam w dermokosmetykach dlatego najpierw chcę przetestować dlatego pytam czy są próbki. Okazało się że są mam 2 hydro lipidowego i 4 kremu ochronnego dla dzieci i niemowląt Widzę że na kwc jest ten hydrolipidowy , a ten dla dzieci dopiero wpisany

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,60...0-.html&next=1
Jeśli masz suchą skórę to powinnaś być zadowolona z niego(hydrolipidowego)-super się wchłania, koi skórę, nawilża, nie jest taki ciężki. Byłam z niego zadowolona-z wyglądu mojej skóry po jego użyciu- dopóki po całym dniu noszenia nie odnotowałam wysypu całej hordy zaskórników zamkniętych Nie opaliłam się wtedy po całym upalnym dniu na działce ale co z tego....

Widziałam te nowe filtry z Ziaji Med ale próbek nie mają.

Ingran czym się smarujesz? Może za bardzo wysuszasz skórę lekami? Im bardziej wysuszona, podrażniona skóra tym więcej stanów zapalnych niestety plus oczywiście wewnętrzna przyczyna-najważniejsza. Ja miałam piękną cerę w upały służył mi gorąc i wilgotne powietrze, taka nawilżona była. A opalone mam tylko ręce bo ich nie smaruję, nienawidzę klejących się rąk
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-06-28, 20:47   #4938
Ingran
Psycho

Smaruję się Klindacinem T i biorę Tetracyclinum.
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-06-29, 07:50   #4939
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Kilka dni to trochę za szybko na poprawę, trzeba też brać pod uwagę że przez pierwsze trzy tygodnie może być gorzej. Klindacin bardzo wysusza skórę jeśli w tym czasie używasz jakiegoś kremu/filtra który Cię jednak zapycha to błędne koło bo wyjałowiona skóra jest jeszcze bardziej podatna na "zapychanie" Bierzesz coś osłonowo na żołądek? Najlepiej by było coś naturalnego- olej rokitnikowy i pić siemię lniane.

iamsolucky jest offline  
Stary 2013-06-29, 10:32   #4940
Ingran
Psycho

Aha osłonowo biorę S-biotic. Filtru od kilku dni nie stosowałam, jak ewentualnie jakiegoś kremu na dzień to Perfecta 35+( ) z SPF 15 plus puder bambusowy anty-UV..
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-07-01, 22:20   #4941
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Jeśli masz suchą skórę to powinnaś być zadowolona z niego(hydrolipidowego)-super się wchłania, koi skórę, nawilża, nie jest taki ciężki. Byłam z niego zadowolona-z wyglądu mojej skóry po jego użyciu- dopóki po całym dniu noszenia nie odnotowałam wysypu całej hordy zaskórników zamkniętych Nie opaliłam się wtedy po całym upalnym dniu na działce ale co z tego....

Widziałam te nowe filtry z Ziaji Med ale próbek nie mają.
:
Ciekawe niestety mam tylko dwie małe saszetki , trochę za mało na dokładne testy

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Trzymam kciuki może pomoże
neska951 jest offline  
Stary 2013-07-02, 16:59   #4942
Ingran
Psycho

Przyszłam pochwalić się nowym filtrem mam nadzieję, że mnie nie zapcha, mam zamiar go stosować na twarz..

neska, dzięki
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-07-02, 17:17   #4943
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Przyszłam pochwalić się nowym filtrem mam nadzieję, że mnie nie zapcha, mam zamiar go stosować na twarz..

neska, dzięki
Jaki?
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-07-02, 18:00   #4944
Ingran
Psycho

Lirenka pomarańczowa, żadne burżujstwo ale cieszę się, że mam :P
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-07-02, 18:13   #4945
Sabriel_
Zadomowienie

to jest ta ktora ma niby byc zamiast mineralnej?
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-07-02, 18:28   #4946
Ingran
Psycho

No tak jakby.
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-07-02, 18:35   #4947
fiasco
Wtajemniczenie

ponoć ta sama z tej półki cenowej (wśród tych, które testowałam) to moja ulubiona, jeśli chodzi o ciało przynajmniej nie lepi się tak bardzo, nawet SPF 50
Stary 2013-07-03, 13:25   #4948
neska951
Zakorzenienie

Cytat:

neska, dzięki
Na pocieszkę opowiem Ci historię z naszego ( mojego i mojego męża) doświadczenia. Mój mąż w czasach dorastania maił bardzo silny trądzik prawdopodobnie grudkowo krostkowy borykał się z nim latami... Mnie dopadł ok 26 roku życia i tak się złożyło że , jak sama szłam ze swoim trądzikiem, to zabrałam męża (wtedy chłopaka) ze sobą. Oto co usłyszeliśmy
Mąż: " OOOOOOOOOOOO ma pan fatalna łojotokową cerę, przebarwienia i blizny. Nie tego nie da się wyleczyć, można to zaleczyć, ale z uwagi na skórę łojotokową będą nawroty i nowe blizny"

Ja: " E ta tak trądzik, rozsiała sobie pani zakażenie po buzi . Jedna kuracja i z głowy będzie"

Dostaliśmy ten sam antybiotyk do smarowania taki w płyn fiolce z dozownikiem , ja dodatkowo rerinin A . Efekt kuracji mąż pozbył się trądziku minęło już dobrych kilka lat nie było nawrotu blizny bardzo się wygładziły prawie ich nie widać., a u mnie cały czas nawraca
neska951 jest offline  
Stary 2013-07-03, 16:01   #4949
Ingran
Psycho

Hah, u mnie było: "od kiedy cię tak sypie? to gdzie ty byłaś przez cały ten czas? liczysz na cudowne uzdrowienie?! Jezu..." tak liczę na to, że leki mi pomogą, na to one są......
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-07-03, 16:04   #4950
iamsolucky
Wtajemniczenie

neska951 niezła historia efektów leczenia nie da się przewidzieć niestety, każdy ma inny organizm i inaczej reaguje, wszystko to niestety metoda prób i błędów. Ja po sobie widzę że jednak dieta ma ogromny wpływ na cerę. Pomijam oczywiście ciężkie przypadki z zaburzeniami rogowacenia/hormonalnymi ale powiedzenie jesteś tym co jesz nie jest wcale bzdurą jak uważają moje dwie kumpele jedzące niemal wyłącznie(!) hamburgery i hot dogi i mające bardzo, bardzo złą cerę Ja odkąd włączyłam do diety m.in. siemię lniane(rozgryzam ziarenka), piję olej budwigowy(lniany), piję pokrzywę i ziele wierzbownicy i kurcze to wszystko działa bardzo pozytywnie. Dodam że bardzo poprawiło mi się trawienie i zniknęły zaparcia a widziałam też zależność między zaparciami a krostkami Na stałe włączyłam serię borowinową z Sulphura(cudna polecam szczególnie żel do ciała i twarzy i emulsję do kąpieli też na buzię można stosować) i glinkę białą i żółtą. Poprawa jest ogromna ale to też dzięki modyfikacji diety.

Ingran
mam nadzieje że ta Lirenka się u Ciebie sprawdzi
iamsolucky jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości