Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-24, 09:55   #721
uroczysko
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Bourjois HM wyglądał brzydko również na mnie. Nie stapiał się ze skórą, oksydował i w ogóle - wyglądał niespecjalnie. Zdecydowanie wolę wersję 10 godzin snu czy wersję serum.
Jeśli chodzi o podkłady to obecnie używam podkładu Joko albo bb kremu Natina (pomimo potwornego składu świetnie wygląda na mojej buzi). Z tym, że moja skóra dzięki kuracji drożdżowo-pokrzywowej nawet bez podkładu wygląda bardzo dobrze.
Hm, brzmi ciekawie Mogłabyś napisać coś więcej na ten temat?
uroczysko jest offline  
Stary 2012-01-24, 10:05   #722
Miss Transept
Zadomowienie

GG do Miss Transept

Dla mnie też HM był niespecjalny. Utleniał się na żółto-brzoskwiniowy odcień, dużo ciemniejszy niż w buteleczce. Plam co prawda nie robił, ale efekt nie wyglądał pięknie.

Miss Transept jest offline  
Stary 2012-01-24, 10:08   #723
uroczysko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Dla mnie też HM był niespecjalny. Utleniał się na żółto-brzoskwiniowy odcień, dużo ciemniejszy niż w buteleczce. Plam co prawda nie robił, ale efekt nie wyglądał pięknie.
Kurcze, a na twarzy Lisy Eldridge wygląda tak ładnie
uroczysko jest offline  
Stary 2012-01-24, 10:13   #724
Juliszka
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Ja uwielbiam HM, to mój ukochany podkład i na mnie wygląda mega... Jak ostatnio zobaczyłam się na zdjęciach z imprezy, to normalnie fotoszop
Stary 2012-01-24, 10:36   #725
Miss Transept
Zadomowienie

GG do Miss Transept

Pewnie to zależy od skóry, jak przy każdym podkładzie. Nie wiem, pH, albo czegoś Za to Healthy Mix Serum wyglądał lepiej, chociaż też nie rewelacyjnie, ale na lato był ok.

Stary 2012-01-24, 13:07   #726
mariamarysienka
Zakorzenienie

wlaśnie quench, też mnie zaciekawiłaś tym tematem

"One cat just leads to another." - E. Hemingway

I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline  
Stary 2012-01-24, 13:12   #727
19agusia91
Zakorzenienie

Quench, aj własnie pije pokrzywę i dawno tak paskudnej cery nie miałam. Ale licze na to,ze jeszcez dwa tygodnie i troche minie
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2012-01-24, 13:59   #728
Juliszka
Rozeznanie

Uwielbiam pokrzywe to moja ulubiona ziolowa herbata! Tez sie czaje na drozdze, ale te w tabletkach.

Moja skora wyglada tragicznie ;P
Stary 2012-01-24, 15:31   #729
Leora
Rozeznanie

GG do Leora

Dziękuję za odpowiedzi. Na mnie HM, pomimo jak dla mnie zbyt pomarańczowego koloru też czasem wyglądał nieźle. To zależy od dnia. Widocznie, tak jak mówi Sondrina moja skóra wydziela za dużo sebum, niestety. Irytuje mnie ten błysk, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Marzy mi się taka matowa, gładziutka skóra
Leora jest offline  
Stary 2012-01-24, 15:50   #730
Juliszka
Rozeznanie

Lancome wprowadzil niedawno nowy podklad 16h, dosyc kryjacy, mnie on bardzo, bardzo matuje. Moze mozesz poprosic o probke? One maja niesamowita "dlugowiecznosc"; bardzo sa wydajne itp... Wiem, ze drogie, ale jesli podpasuje Ci "super-hiper", to moze warto?

Bourjois mial tez taki podklad w pedzlu, ktory mnie bardzo matowal... (ja nie przepadam za matem)
Stary 2012-01-24, 15:52   #731
paskudas
Zadomowienie

a ja dziś idę do Sephory zobaczyć Estee Lauder double wear może cuś fajnego
Stary 2012-01-24, 15:59   #732
mariamarysienka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
ja dostałam już dwie czy trzy próbki double wear i jeszcze nie miałam okazji przetestować
ale ten nowy z Clinique jakoś mnie nie powalił ta jego konsystencja... jak masło.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway

I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline  
Stary 2012-01-24, 16:01   #733
paskudas
Zadomowienie

Ja dostałam wczoraj próbkę Gosha X-ceptional (jeśli się nie mylę). Odcień porcelain- wydaje się dość jasny, zobaczymy po nałożeniu. Spróbowałam tylko na brodę i jeśli nawet kolor fajny to krycie fatalne..
Stary 2012-01-24, 19:40   #734
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Hm, brzmi ciekawie Mogłabyś napisać coś więcej na ten temat?
Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
wlaśnie quench, też mnie zaciekawiłaś tym tematem
Po prostu codziennie piję herbatę z pokrzywy (w zasadzie 2 razy dziennie: rano i wieczorem. Napar przygotowuję z dwóch saszetek i sobie sączę). Do tego dochodzą drożdże piekarskie. Te pije raz dziennie. 1/4 kostki drożdży zalewam wrzącą wodą, tak aby zabić grzybka. Smakuje obrzydliwie, ale działa (przynajmniej mam taką nadzieję). I jedno i drugie piję z myślą o włosach, ale póki co poprawiła mi się skóra.

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Quench, aj własnie pije pokrzywę i dawno tak paskudnej cery nie miałam. Ale licze na to,ze jeszcez dwa tygodnie i troche minie
Hah, u mnie też wystąpił wysyp po pokrzywie, ale trwał mniej więcej tydzień. Później przeszło. Teraz czekam na wysyp podrożdżowy, ale mam cichą nadzieję, że nie wystąpi.

Cytat:
DW jest paskudnie ciemny (z odcieni dostępnych w PL). W miarę jasny jest tylko odcień bone i shell, ale i tu rewelacji nie ma.

Cytat:
Ja dostałam wczoraj próbkę Gosha X-ceptional (jeśli się nie mylę). Odcień porcelain- wydaje się dość jasny, zobaczymy po nałożeniu. Spróbowałam tylko na brodę i jeśli nawet kolor fajny to krycie fatalne..
Mam wrażenie, że kiedyś ten podkład miał inną konsystencję -trochę jak emulsja - i był bardziej kryjący.

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-01-24 o 19:42
quench jest offline  
Stary 2012-01-24, 21:13   #735
fiasco
Wtajemniczenie

ja również znowu piję drożdże piłam przez ok. 5 tygodni jesienią (z myślą o włosach), skórę miałam wtedy znośną, bo Aknemycin działał jak trzeba. Teraz znowu (od chyba... kurcze, nie wiem, od początku stycznia?) je piję. Ja wolę z mlekiem i cukrem ale i tak są obrzydliwe. Do tego zażywam ten liść oliwki w kapsułkach (przepraszam, nie pamiętam, kto mi go polecił ale dziękuję). I cerę mam w sumie w znośnym stanie, tj. mam dużo malutkich krost, ale nie mam tych wielkich stanów zapalnych, które były moją zmorą. Mam nadzieję, że tak się utrzyma (a najlepiej polepszy) aż do następnej wizyty u dermatologa.
Stary 2012-01-25, 02:06   #736
WhiteGyaru
Raczkowanie

Kupiłam w końcu peeling z kwasem 10% Pharmaceris i krem z filtrami 50+.

Teraz mam pytanie od obytych w temacie: jak będę używać kwasów, to mam codziennie smarować twarz filtrem 50+, czy mogę sobie co pewien czas robić przerwy? I rozumiem, że przez okres używania filtru mam zrezygnować z innych kremów na dzień?
Stary 2012-01-25, 07:32   #737
Varicella
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Kupiłam w końcu peeling z kwasem 10% Pharmaceris i krem z filtrami 50+.

Teraz mam pytanie od obytych w temacie: jak będę używać kwasów, to mam codziennie smarować twarz filtrem 50+, czy mogę sobie co pewien czas robić przerwy? I rozumiem, że przez okres używania filtru mam zrezygnować z innych kremów na dzień?
Używam filtru każdego dnia, bez towarzystwa innego kremu.

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

Czytałam niejednokrotnie, że krem bez ochrony można nakładać, ale filtr musi być aplikowany na niego.

Krem (nawilżający) można też nakładać po ok. godzinie od nałożeniu kwasu.
Stary 2012-01-25, 12:33   #738
WhiteGyaru
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Varicella Pokaż wiadomość
Używam filtru każdego dnia, bez towarzystwa innego kremu.[COLOR="Silver"]

Czytałam niejednokrotnie, że krem bez ochrony można nakładać, ale filtr musi być aplikowany na niego.

Krem (nawilżający) można też nakładać po ok. godzinie od nałożeniu kwasu.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Ja w lecie używałam zawsze kremu z filtrem La Roche Posay, ale gdy nie wychodziłam z domu, to obsmarowywałam się różnymi odżywczymi/nawilżającymi preparatami.

Mam sporo różnych kremów i szczerze mówiąc szkoda by mi było, gdyby teraz leżały bezużytecznie.

A taki 10% kwas to można stosować codziennie (tak jest napisane na opakowaniu), czy lepiej np. 2-3 razy w tygodniu. Nie mam specjalnie wielkich problemów z cerą - ot kilka przebarwień i traktuję to jako alternatywę dla mechanicznego peelingu.

Tak swoją drogą, ten krem jest świetny! Dzisiaj rano dotknęłam skóry twarzy i jest dosłownie jak pupa niemowlaka.
Stary 2012-01-25, 12:44   #739
paskudas
Zadomowienie

byłam w sephorze i ten Estee Lauder DW faktycznie ciemny, że bajka! nie było niestety koloru ani bone ani shell (ku mojemu wielkeimu buuu ) ale pozostałe ciemne okropnie poszukiwań ciąg dalszy. Najjasniejszy smashbox był znośny
Stary 2012-01-25, 14:04   #740
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
byłam w sephorze i ten Estee Lauder DW faktycznie ciemny, że bajka! nie było niestety koloru ani bone ani shell (ku mojemu wielkeimu buuu ) ale pozostałe ciemne okropnie poszukiwań ciąg dalszy. Najjasniejszy smashbox był znośny
Bo bone i shell nie są w Polsce dostępne (czy tylko dla mnie brzmi to tak, jakbyśmy należeli do krajów 3-go świata?). Często spotkać je można na allegro. Ale nie wiem, czy są oryginalne.
Stary 2012-01-25, 18:12   #741
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja również znowu piję drożdże piłam przez ok. 5 tygodni jesienią (z myślą o włosach), skórę miałam wtedy znośną, bo Aknemycin działał jak trzeba. Teraz znowu (od chyba... kurcze, nie wiem, od początku stycznia?) je piję. Ja wolę z mlekiem i cukrem ale i tak są obrzydliwe. Do tego zażywam ten liść oliwki w kapsułkach (przepraszam, nie pamiętam, kto mi go polecił ale dziękuję). I cerę mam w sumie w znośnym stanie, tj. mam dużo malutkich krost, ale nie mam tych wielkich stanów zapalnych, które były moją zmorą. Mam nadzieję, że tak się utrzyma (a najlepiej polepszy) aż do następnej wizyty u dermatologa.
Możliwe, że to ja, bo wszędzie piszę i krzyczę, jaki liść oliwny jest boski Też teraz nie mam wielkich zmian, tylko mniejsze krostki. Ale z kolei na nie pomagał mi adaptalen, a że teraz zaczęłam go znowu stosować, to mam nadzieję, że przejdą

Co do drożdży, to ja kiedyś piłam przez pół roku. Jeśli chodzi o cerę, to efekty były świetne, miałam praktycznie czystą. A teraz jakoś nie ma czasu, ale chyba się zmobilizuję. I ja nie miałam po drożdżach wysypu, od razu było coraz lepiej z cerą

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2012-01-25, 20:14   #742
Miss Transept
Zadomowienie

GG do Miss Transept

Kurcze, a mnie po drożdżach wysypywało i wysyp nie znikał Za to pokrzywa zadziałała świetnie i bez wysypu. A próbowała może któraś z was łykać Sufrin na cerę?

Stary 2012-01-25, 20:41   #743
paskudas
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Bo bone i shell nie są w Polsce dostępne (czy tylko dla mnie brzmi to tak, jakbyśmy należeli do krajów 3-go świata?). Często spotkać je można na allegro. Ale nie wiem, czy są oryginalne.
dyskryminacja
Stary 2012-01-25, 20:42   #744
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Kurcze, a mnie po drożdżach wysypywało i wysyp nie znikał Za to pokrzywa zadziałała świetnie i bez wysypu. A próbowała może któraś z was łykać Sufrin na cerę?
Ja się czaję na Sufrin, ale mam refluks i obawiam się, czy mi nie zaszkodzi Wszystkie produkty z siarką mi bardzo szkodzą, ale nie wiem, jak byłoby w postaci tabletek.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2012-01-25, 21:12   #745
Miss Transept
Zadomowienie

GG do Miss Transept

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ja się czaję na Sufrin, ale mam refluks i obawiam się, czy mi nie zaszkodzi Wszystkie produkty z siarką mi bardzo szkodzą, ale nie wiem, jak byłoby w postaci tabletek.
Kurcze, siarka przy refluksie szkodzi? Też mam i w takim razie Sufrin by odpadał

Stary 2012-01-25, 21:17   #746
paskudas
Zadomowienie

a może spróbujcie effaclar duo z la roche posay- mi bardzo poprawił buzię^^
Stary 2012-01-25, 21:23   #747
zygmus
Wtajemniczenie

GG do zygmus

Cytat:
Kurcze, siarka przy refluksie szkodzi? Też mam i w takim razie Sufrin by odpadał
Ja radzę w ogóle nie próbować Sufrinu przy refluksie. Działa świetnie na cerę, w ogóle poprawił wygląd skóry, bo i ramiona wyglądają lepiej, ale przy dawce 3 tabletek dziennie myślałam, że zwariuje. Nie mam problemów z żołądkiem, a cały dzień odbijało mi się tymi tabletkami, bez względu na to czy brałam je przed posiłkiem, po i jaką ilością wody popijałam.
zygmus jest offline  
Stary 2012-01-25, 21:32   #748
Miss Transept
Zadomowienie

GG do Miss Transept

Cytat:
Napisane przez zygmus Pokaż wiadomość
Ja radzę w ogóle nie próbować Sufrinu przy refluksie. Działa świetnie na cerę, w ogóle poprawił wygląd skóry, bo i ramiona wyglądają lepiej, ale przy dawce 3 tabletek dziennie myślałam, że zwariuje. Nie mam problemów z żołądkiem, a cały dzień odbijało mi się tymi tabletkami, bez względu na to czy brałam je przed posiłkiem, po i jaką ilością wody popijałam.
No cóż, w takim razie posłucham rady i pójdę szukać czegoś innego na cerę Dzięki wielkie za wybicie mi z głowy tego pomysłu.

Stary 2012-01-25, 22:45   #749
Varicella
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Ja w lecie używałam zawsze kremu z filtrem La Roche Posay, ale gdy nie wychodziłam z domu, to obsmarowywałam się różnymi odżywczymi/nawilżającymi preparatami.

Mam sporo różnych kremów i szczerze mówiąc szkoda by mi było, gdyby teraz leżały bezużytecznie.

A taki 10% kwas to można stosować codziennie (tak jest napisane na opakowaniu), czy lepiej np. 2-3 razy w tygodniu. Nie mam specjalnie wielkich problemów z cerą - ot kilka przebarwień i traktuję to jako alternatywę dla mechanicznego peelingu.

Tak swoją drogą, ten krem jest świetny! Dzisiaj rano dotknęłam skóry twarzy i jest dosłownie jak pupa niemowlaka.
Używałam Glyco-A 12% codziennie, a od początku tego tygodnia co dwa dni. Wygląda na to, że masz mniejsze problemy z cerą, więc myślę, że częstotliwość może być niższa.

Moja skóra przypomina w dotyku zamsz (trafne porównanie jednej forumowiczki).

Edytowane przez Varicella
Czas edycji: 2012-01-25 o 23:10
Varicella jest offline  
Stary 2012-01-26, 00:20   #750
Sondrina
Zakorzenienie

Mi picie herbat ziołowych też pomaga z cerą Fajnie jest też przemywać twarz herbatą z lawendy
Sondrina jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości