Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-30, 00:58   #811
Sondrina
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Jeśli chodzi o parabeny, to mnie zapychają. Ale to jest kwestia osobnicza. Mnie zapycha jeszcze gliceryna, więc moja skóra jest mega kapryśna.

Co do pudru beżowego lekko brązującego, to polecam delikatny puder sypki z Joko light beige. Nie utlenia się w kierunku pomarańczy, jest żółty i u mnie sprawdza się jako bronzer.
Sondrina jest offline  
Stary 2012-01-30, 08:32   #812
quench
Are you talking to me?!

Osobiście też nie biorę sobie do serca tych wszystkich apokaliptycznych wizji dotyczących parabenów czy SLSów. Jesli chodzi o parabeny to znaleziono je w tkance nowotworowej piersi (podobnie jak masę innych substancji). Ale nikt nie udowodnił, by w ilościach używanych w kosmetyce wpływały kancerogennie.

Aaaaa, faktycznie Joko ma śliczne puderki minerlane - są ciemne, dla bladolicych posłużą wyłącznie do konturowania buzi
Stary 2012-01-30, 10:17   #813
mariamarysienka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

czasami niektórzy lubią siać histerię na temat niektórych związków, bo o matko o matko, znaleziono je w ciele człowieka który umarł trochę babram się w tej chemii i wiem, że tak naprawdę trzeba samemu wszystkiego dochodzić od podstaw chemicznych, typu jakie wiązania w związkach, czy są pierścieniowe, czy tworzą agregaty, kompleksy, czy się utleniają, jaki mają charakter i bla bla bla. bo koncerny kosmetyczne co chwilę wymyślają nowe teorie popierając to fałszywymi często badaniami, żeby móc wypromować swój produkt. dlatego dla jednych szkodliwe są parabeny, dla innych talk, dla innych gliceryna, związki alkoholowe, nieorganiczne... trzeba w tym mieć swój rozum i obserwować własną skórę, jak reaguje na różnego typu związki i nie słuchać tego co mówią wielkie koncerny

"One cat just leads to another." - E. Hemingway

I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline  
Stary 2012-01-30, 10:30   #814
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Z tż się kiedyś kłóciłam o glutaminian sodu, potem zasięgnęłam informacji i co? Bujda na resorach że szkodliwy.
Heh, też nigdy nie wierzyłam, że jest szkodliwy, Chińczycy jedzą od tysięcy lat a chyba głupi nie są... ja chińszczyznę lubię
rousse jest offline  
Stary 2012-01-30, 11:11   #815
Miss Transept
Zadomowienie

GG do Miss Transept

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Myślę, że się nada Naprawdę fajnie oczyszcza twarz, czuję się po tej herbacie odświeżona I lubię ją pić Jest smaczna. Ja uwielbiam lawendę. Tak się o niej czasem rozpiszę na blogu, że teraz mam w wyszukiwaniach: lawendowe kulki na mole Na dodatek lawenda ma działanie antybakteryjne, to dlatego zaczęłam jej używać, bo mi czasami coś niecoś wyskoczy...
O, no to bedę się smarować I susz też kupię, a co!

A propos tych parabenów to przez tą całą nagonkę na nie są chyba najlepiej przebadanymi konserwantami na rynku więc ja bym się tak bardzo nimi nie stresowała No chyba że komuś szkodzą, bo ma alergię. Tak samo SLS - jeśli nie szkodzi to znaczy jest ok. Trzeba po prostu czytać składy i unikać składników które wiemy że nam szkodzą, nie dajmy się zwariować.

A, mam w końcu Revlon Colorstay 110. Pasuje idealnie

Miss Transept jest offline  
Stary 2012-01-30, 12:19   #816
paskudas
Zadomowienie

uspokoiłyście mnie trochę łatwo popadam w paranoję, szczególnie jak się człowiek na czymś nie zna
Stary 2012-01-30, 18:38   #817
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
Parabeny = Parabens
Methyl, Ethyl Propyl i Butyl Parabens
Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działają estrogennie. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działają feminizująco. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
mnie tam nigdy parabeny nie uczuliły a tu jest wyraźnie napisane Powodują alergiczne stany zapalne skóry bla bla bla, ah to generalizowanie. W całym moim życiu aż jeden kosmetyk mnie uczulił. Jednak kiedy ktoś coś mówi/pisze z takim przekonaniem, jak doświadczony fachowiec, który dużo wie, ciężko mieć do tego dystans...

szczerze - to ja też czasami łatwo dostaję jakiś dziwnych schiz, że nie mogę tego a tamtego bo to złooo i wytwór szatana, i że czemu ludzie nie wiedzą, jak bardzo to szkodzi. ale ostatnio wychodzę z założenia, że skoro tyyyle ludzi tego używa i nie umiera, to może nie jest złe, chyba że wysusza/zapycha/uczula/podrażnia, co jest już kwestią indywidualną.
Stary 2012-01-30, 18:58   #818
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
mnie tam nigdy parabeny nie uczuliły a tu jest wyraźnie napisane Powodują alergiczne stany zapalne skóry bla bla bla, ah to generalizowanie. W całym moim życiu aż jeden kosmetyk mnie uczulił. Jednak kiedy ktoś coś mówi/pisze z takim przekonaniem, jak doświadczony fachowiec, który dużo wie, ciężko mieć do tego dystans...

szczerze - to ja też czasami łatwo dostaję jakiś dziwnych schiz, że nie mogę tego a tamtego bo to złooo i wytwór szatana, i że czemu ludzie nie wiedzą, jak bardzo to szkodzi. ale ostatnio wychodzę z założenia, że skoro tyyyle ludzi tego używa i nie umiera, to może nie jest złe, chyba że wysusza/zapycha/uczula/podrażnia, co jest już kwestią indywidualną.
Mi kuku zrobił krem Ziaji ogórkowy i krem dla... alergików Oraz krem eco, tak więc do wszystkiego podchodzę z rezerwą.
Stary 2012-01-30, 19:19   #819
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mi kuku zrobił krem Ziaji ogórkowy i krem dla... alergików Oraz krem eco, tak więc do wszystkiego podchodzę z rezerwą.
mnie trochę podrażniał ogórkowy tonik z Ziai (dało sie przeżyc, ale dyskomfort był) i uczuliła mnie maseczka aloesowa z Perfecty (migdałowa z tej samej serii już mnie nie uczula). poza tym nie przypominam sobie, by coś jeszcze mnie uczulało (z kosmetyków)
Stary 2012-01-30, 21:50   #820
Maqua
Zakorzenienie

mnie uczula rumianek i właściwie tylko on. więc to nie prawda, że naturalne cacy, a chemia be.
Maqua jest offline  
Stary 2012-01-31, 01:35   #821
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
mnie uczula rumianek i właściwie tylko on. więc to nie prawda, że naturalne cacy, a chemia be.
Po prostu każdy organizm reaguje inaczej. Jeden będzie wytwarzał przeciwciała na niegroźny rumianek, inny na glicerynę, a trzeci na parabeny. Ja jestem jeszcze uczulona na gumę obecną w naszyjnikach. Po prostu trzeba sprawdzać reakcje swojego organizmu i unikać tego, co nam szkodzi i co powszechnie jest znane jako szkodliwe.

Jestem z siebie dumna, bo dzisiaj pochwalono mój sposób nałożenia rozświetlacza i wykonania kreski eyelinerem w żelu, a byłam przekonana, że mi nie wyszło:P Może to kwestia przyzwyczajenia, bo z tymi dwoma kosmetykami dopiero zaczynam swoją przygodę
Sondrina jest offline  
Stary 2012-01-31, 08:16   #822
paskudas
Zadomowienie

mam pytanie- czy nakładacie podkład pędzlem? nałożyłam na twarz palcami tyle podkładu ile używam rozcierając go palcami. I chciałam spróbować pędzlem. I nie wystarczyło na pokrycie nawet połowy twarzy!
Wam też pędzel zżera tyle podkładu? bo jak to jest normalne to poprzestanę na palcowym rozcieraniu...
Stary 2012-01-31, 08:25   #823
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
mam pytanie- czy nakładacie podkład pędzlem? nałożyłam na twarz palcami tyle podkładu ile używam rozcierając go palcami. I chciałam spróbować pędzlem. I nie wystarczyło na pokrycie nawet połowy twarzy!
Wam też pędzel zżera tyle podkładu? bo jak to jest normalne to poprzestanę na palcowym rozcieraniu...
Tak. Podkład i gąbka "zjadają" podkład i zawsze zużywasz go więcej niż w przypadku nakładania palcami
Stary 2012-01-31, 12:30   #824
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

trafił do mnie ten rimmel wake me up W sumie rzeczywiście wygląda trochę na pomarańcz, ale po roztarciu się wtopił, a przynajmniej ma ręku
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2012-01-31, 12:59   #825
rotten_lilly
Rozeznanie

Wklepuje palcami.

Macie jakiś dobrą kredkę biała/kremowa na linie wodną?
Musi mieć dobrą pigmentacje i być tania
Stary 2012-01-31, 13:59   #826
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Wklepuje palcami.

Macie jakiś dobrą kredkę biała/kremowa na linie wodną?
Musi mieć dobrą pigmentacje i być tania
co do kredek nie ma tanich i dobrych. Tanie zawsze u mnie kończyły swój żywot przy próbie pierwszego zatemperowania, bo się łamią, kruszą, niewspominając o znikaniu z miejsca nałozenia.
rousse jest offline  
Stary 2012-01-31, 14:18   #827
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Ja tam używam essence Co prawda znika, ale jak za taką cenę to w sumie...
A temperować nienawidzę, chyba nie umiem, bo wszystkie kredki mi się łamią
Stary 2012-01-31, 14:23   #828
rotten_lilly
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
co do kredek nie ma tanich i dobrych. Tanie zawsze u mnie kończyły swój żywot przy próbie pierwszego zatemperowania, bo się łamią, kruszą, niewspominając o znikaniu z miejsca nałozenia.
Ale względnie tania, zauważyłam że w większości jak ktoś pyta o coś dobrego na wizażu to zawsze rzucają EL, YSL i inne Chanele czy Maki. Takie coś ze średniej półki poprosze
Mi tż temperuje.. nożem
Nie wygląda to może najlepiej, ale nic się nie łamie
Stary 2012-01-31, 14:29   #829
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Ooo to może tatę poproszę Bo u mnie kredki wszystkie nie wyglądają za ciekawie i nigdy nie mogę ich do końca zatemperować, bo się łamią :/

Czytałam kiedyś, że dziewczyny polecają kredkę cielistą z basic, ale nie mam pojęcia jak to z nią jest, nie miałam.
Stary 2012-01-31, 14:33   #830
rotten_lilly
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
Ooo to może tatę poproszę Bo u mnie kredki wszystkie nie wyglądają za ciekawie i nigdy nie mogę ich do końca zatemperować, bo się łamią :/

Czytałam kiedyś, że dziewczyny polecają kredkę cielistą z basic, ale nie mam pojęcia jak to z nią jest, nie miałam.
Genialny sposób polecam
Ja przy temperowaniu zazwyczaj traciłam 1/3 kredki.
Basic jest w Schlekerze u mnie schlekera ni mo, a ta z essence to longlasting czy kajal? Bo kupiłam metalik białą i nie wiem czy się śmiać czy płakać. Traaagedia
Od cielistej wolałabym szczerze białą
Stary 2012-01-31, 14:38   #831
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Ja mam kajal akurat Cudów się nie spodziewaj i od razu mówię, że znika, ale w sumie jak na moje potrzeby jest ok.
Stary 2012-01-31, 14:42   #832
201605090956
Konto usunięte

Kajal z Essence jest mega miękki - nietrwały, do temperowania się nie nadaje.

Zastanawiam się nad kajalem z Catrice i zbieram o nim opinie.
201605090956 jest offline  
Stary 2012-01-31, 14:43   #833
rousse
BAN stały

Cytat:
Ooo to może tatę poproszę Bo u mnie kredki wszystkie nie wyglądają za ciekawie i nigdy nie mogę ich do końca zatemperować, bo się łamią :/ .
no właśnie lepiej zainwestować choćby w średnią pólkę i się nie frustrować łamaniem. Ja polecam na linie wodną w kolorze cielistym, kremowym lub w kolorze szampana. Lepiej zatuszuja zaczerwneinienie spojówek, wydobędą kolor tęczówki i mniej się bedą rzucać w oczy niż biała
rousse jest offline  
Stary 2012-01-31, 14:45   #834
Aveqiu
Raczkowanie

Cytat:

Ja ją miałam i muszę ponownie się w nią zaopatrzyć. Ma bardzo ładny, cielisty odcień. Utrzymuje się na linii wodnej, przynajmniej w moim przypadku, prawie cały dzień, jest naprawdę trwała. Niestety miałam problem z jej temperowaniem, bo i się łamała, i się rozmazywała, ale ja zawsze mam taki problem z kredkami, więc ta się w tym przypadku nie wyróżnia. Jest tania (coś około 10zł), ładna, trwała, starczyła mi na pół roku codziennego używania.
Podobno bardzo ładny cielisty odcień ma również Max Factor Kohl Kajal w odcieniu Natural Glaze, jej jeszcze nie testowałam, acz swatche są obiecujące. Podobno jest jeszcze trwalsza i wydajniejsza, z jeszcze ładniejszym odcieniem.
Stary 2012-01-31, 14:47   #835
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Mi się w sumie każda kredka łamie i żadnej nie umiem zatemperować. I w sumie wiesz, jak na moje potrzeby to mi wystarcza to co mam Nie wymagam, żeby kredka trzymała się cały dzień, zniknie to zniknie.

A to, że essence jest miękka akurat mi się podoba, lubię takie kredki

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Aveqiu Pokaż wiadomość
Ja ją miałam i muszę ponownie się w nią zaopatrzyć. Ma bardzo ładny, cielisty odcień. Utrzymuje się na linii wodnej, przynajmniej w moim przypadku, prawie cały dzień, jest naprawdę trwała. Niestety miałam problem z jej temperowaniem, bo i się łamała, i się rozmazywała, ale ja zawsze mam taki problem z kredkami, więc ta się w tym przypadku nie wyróżnia. Jest tania (coś około 10zł), ładna, trwała, starczyła mi na pół roku codziennego używania.
Podobno bardzo ładny cielisty odcień ma również Max Factor Kohl Kajal w odcieniu Natural Glaze, jej jeszcze nie testowałam, acz swatche są obiecujące. Podobno jest jeszcze trwalsza i wydajniejsza, z jeszcze ładniejszym odcieniem.
gdybym ją u siebie znalazła to pewnie bym kupiła A tak przez internet jakoś mi się nie chce... Chociaż w sumie mam kredkę i cielistą i białą i białej używam jednak częściej.
Stary 2012-01-31, 14:53   #836
rotten_lilly
Rozeznanie

@rousse tylko że mam cielistą (tzn. taki b. jasny róż) i jej praktycznie nie widać. Mam dośyć jasną linie wodną

Yr ma fajne, tylko brakuje białej D:
Z L'oreala mam czarna i trzyma się 6h, może też jaśniejsze obadam.
Doznałam raz szoku, byłam wieczorem na mieście, wracam w środku nocy a kreska na linii wodnej nadal jest O_o
Stary 2012-01-31, 14:57   #837
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

U mnie też cielistych nie widać Może lekko w jakiś sposób wyrównują kolor i zamiast różowego jest bardziej beżowy, ale poza tym to w sumie bez efektu
Stary 2012-01-31, 15:44   #838
Freyjaa
Przyczajenie

Witam wszystkie bladolice

Często używam białej kredki, moją ulubioną jest z Pierre Rene (tania jak barszcz). Dobra pigmentacja, nieźle się utrzymuje i nie najgorzej się struga, jest miękka. Miałam kajala z Essence i nie był tak dobry. Zbyt miękki i szybko schodził. Z cielaków miałam tylko kajala z MF i nie podobał mi się. Jako kredka całkiem niezły, ale kolor to pomyka. Jest zbyt różowy i mam wrażenie, że bardzo się odznacza, przy mojej jasnej, brzoskwiniowej skórze.
Freyjaa jest offline  
Stary 2012-01-31, 15:51   #839
Aveqiu
Raczkowanie

No ja niestety wystrzegam się białych kredek, bo wyglądam w nich na chorą i ogólnie nie pasuje mi taka czysta biel do urody. No ale "lata" tak przeważnie mają

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Freyjaa Pokaż wiadomość
Witam wszystkie bladolice

Często używam białej kredki, moją ulubioną jest z Pierre Rene (tania jak barszcz). Dobra pigmentacja, nieźle się utrzymuje i nie najgorzej się struga, jest miękka. Miałam kajala z Essence i nie był tak dobry. Zbyt miękki i szybko schodził. Z cielaków miałam tylko kajala z MF i nie podobał mi się. Jako kredka całkiem niezły, ale kolor to pomyka. Jest zbyt różowy i mam wrażenie, że bardzo się odznacza, przy mojej jasnej, brzoskwiniowej skórze.
O, to to oznacza, że dla mnie ta kredka będzie dobra ;D

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
U mnie też cielistych nie widać Może lekko w jakiś sposób wyrównują kolor i zamiast różowego jest bardziej beżowy, ale poza tym to w sumie bez efektu
Jak widać, wszystko zależy od indywidualnych cech urody, bo w moim przypadku cieliste kredki na linii wodnej sprawdzają się świetnie. O niebo lepiej wyglądają wszelakie smokey eye, oko staje się jeszcze wyrazistsze i wizualnie większe
Stary 2012-01-31, 15:59   #840
Freyjaa
Przyczajenie

[QUOTE=Aveqiu;31964689]No ja niestety wystrzegam się białych kredek, bo wyglądam w nich na chorą i ogólnie nie pasuje mi taka czysta biel do urody. No ale "lata" tak przeważnie mają [COLOR="Silver"]

Ja jestem wiosną i teoretycznie lepiej powinny cieliste wyglądać. Ale mam białka takie niebieskie i biała kredka wygląda lepiej (chociaż do ideału daleko).
Freyjaa jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości