Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-10, 21:50   #901
mariamarysienka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Byłam w D. i S. w Promenadzie - tester z nowych Givenchy jest I jest nr 1

Clarins nie warto brać w łapy - nr 103 jest tak ciemny, że nazwa Ivory ma się nijak do koloru

Lancome nie mieli

Ale nadal - ideałem jest Armani nr 8 i Bobbi Brown Alabaster
dzisiaj odwiedziłam M. i również przetestowałam ten Givenchy. jest w porządku, chociaż dla mnie konsystencja jest jakaś tłusta, albo mi się wydawało clarinsa też widziałam, bardzo ciemny jak na ivory dodatkowo wypaćkałam się LW100 z Inglota - za żółty jak dla mnie. ostatecznie po wizycie w aptece najbardziej odpowiadal mi odcień najjaśniejszego kryjącego pharmacerisa. tylko nie wiem jak to będzie na całej twarzy wyglądać kolor ok ale boję się że stworzy mi szpachlę (chociaż widziałam mocniej kryjące, na przykład ten nowy clinique). no nic, 40 zł to jeszcze nie jest dużo jak na apteczny podkład, chociaż i tak rozejrzę się na allegro za próbkami
btw dzisiaj mama przyznała się że miała mnie spytać czy na pewno się dobrze czuję i nie ukrywam jakiejś choroby przed nią bo zbladłam ostatnio czyli nie wydawało mi się

"One cat just leads to another." - E. Hemingway

I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline  
Stary 2012-02-10, 23:34   #902
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Nawet zauważyłam, że w wielu filmach i serialach aktorki mają twarz pomalowaną jaśniejszym podkładem niż szyja i dość mocno wymodelowaną. I naprawdę dobrze to wygląda
Też to zauważyłam, bo jasna twarz wygląda młodziej i rysy tracą ostrość. Moim zdaniem nic tak nie dodaje 15 lat jak nadmierna opalenizna lub zbyt ciemny podkład;/
Sondrina jest offline  
Stary 2012-02-14, 00:07   #903
Alexanderka91
Raczkowanie

Witajcie Dziewczyny
Mam nadzieję, że pozwolicie się przyłączyć, podglądam Was od daaaawna, jeszcze ze starego konta.
Ogólnie aktualnie przechodzę załamanie podkładowe, wszystko za ciemne, norma... Jeszcze może by ten Pharmaceris dał radę jeśli chodzi o kolor, ale moja twarz świeci się po nim niemiłosiernie, chociaż moja cera nie należy do tłustych.
Teraz chyba dochodzę do wniosku, że moja skóra będzie lepiej wyglądała bez podkładu niż z pomarańczowym HM 51.... Muszę tylko zaopatrzyć się w porządny korektor. Z pudrów lubię Manhattan w kolorze Transparent- na minus tylko opakowanie, które uległo uszkodzeniu już na samym początku używania i teraz nie mogę go zamknąć.

Poza tym jutro robię włosy naturalną henną, bo jednak czerwienie i rudości najlepiej komponują się z moją cerą

Edytowane przez Alexanderka91
Czas edycji: 2012-02-15 o 18:25
Alexanderka91 jest offline  
Stary 2012-02-17, 16:31   #904
caroliiine
Raczkowanie

Cześć

Czytuję Was już od dłuższego czasu i chciałam poprosić o poradę dotyczącą wyboru różu. Do tej pory jeśli chodzi o makijaż to malowałam tylko oczy (rzęsy + kreska), no i ewentualnie używałam rozświetlacza... W dziedzinie różu jestem kompletnym laikiem.

Czy mogłybyście mi polecić jakiś konkretny produkt - róż, dla jasnej skóry w tonacji chłodnej, wpadającej lekko w żółć? Jestem zimą - ciemna oprawa oczu, hebanowo-czarne włosy i usta wpadające w czerwień.

Zdaję sobie sprawę, że już podałyście całą listę produktów, ale jest ich przytłaczająco dużo dla takiej amatorki jak ja, a wchodząc do drogerii szczerze powiedziawszy nawet nie wiem co powinnam brać pod uwagę.
Nie chcę też od razu próbować różu na sobie, żeby nie wyjść stamtąd wymalowana jak clown.

Naprawdę doceniłabym każdą pomoc. Mogę sobie póki co pozwolić na produkty ze średniej półki cenowej (ok. 50-60 zł).

caroliiine jest offline  
Stary 2012-02-17, 18:23   #905
rotten_lilly
Rozeznanie

Chyba najlepszą rade jaką przeczytałam odn. dobierania różu, to żeby kolor był taki jak naturalnych Twoich ust
Stary 2012-02-17, 18:34   #906
quench
Are you talking to me?!

Świetne róże ma Nouba i Pupa. Piękne kolorki mają też róże Catrice, ale trwałość nikczemna - u mnie trzymają się max. 5-6 godzin.
Stary 2012-02-17, 18:46   #907
Goti90
Przyczajenie

Witam! jestem tutaj nowa ale juz podoba mi sie ten watek :P mam maly problem ... mam bardzo jasna cere tlusta z wypryskami (czasami az robia sie takie guzki fioletowe) do tego piegi i niebieskie oczy . Lubie sie malowac i uzywam podkladu Rimmel Lasting Finish 16h. (100ivory) zamawiam go na allegro poniewaz w sklepach go wycofali jest fajny bo lekki i moja cera jest po nim w jednym kolorze ale i tak po godzinie swiece sie jak lusterko ;/ na to nakladam pedzlem sypki puder w kamieniu z miss sporty (so clear 001 transparent)korektor kreska brazowa i tusz... czasami daje roz ale ... wszystko jest fajnie wydaje sie ze wygladam jak lalka idealnie gladka ale .. brakuje czegos nie ma tego efektu jak u innych ... widac oczy podkreslone .. pomozcie co bym mogla zrobic zeby wygladac lepiej ... dodam ze nie lubie zadnych szminek ani blyszczykow .. lubie delikatny makijaz z podkreslonymi oczami
Goti90 jest offline  
Stary 2012-02-17, 21:37   #908
mariamarysienka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Chyba najlepszą rade jaką przeczytałam odn. dobierania różu, to żeby kolor był taki jak naturalnych Twoich ust
u mnie kolor ust jest niejednoznaczny. niekiedy jest dość ciemny, ale z ciemnym rożem wyglądam fatalnie, czasami jasnoróżowy, czasami koralowy...

a w temacie to może pójdź do drogerii typu rossmann i potestuj róże bourjois mają nawet niezłą trwałość (przynajmniej na mnie), ale trochę się iskrzą, więc zależy czy wolisz mat czy lekki błysk.

I love you
I will
I do
Stary 2012-02-17, 21:47   #909
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
A jak moje usta koloru nie mają wgl? ;D

Mnie się wydaje, że jednak najlepiej będzie jeśli przetestujesz go na sobie - ja wiele razy się przejechałam czytając jedynie opinie produktu, a samej nie sprawdzając
ForbiddenFruit jest offline  
Stary 2012-02-17, 22:01   #910
quench
Are you talking to me?!

Tylko dlaczego te ich róże mają taki straszny zapach? Zwykle lubię perfumowane kosmetyki, ale zapach róży Bourjois wywołuje u mnie odruch wymiotny
Stary 2012-02-17, 22:21   #911
rotten_lilly
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
A jak moje usta koloru nie mają wgl? ;D

Mnie się wydaje, że jednak najlepiej będzie jeśli przetestujesz go na sobie - ja wiele razy się przejechałam czytając jedynie opinie produktu, a samej nie sprawdzając
Napewno jakiś mają
Moje zawsze maja taki jasny brudny róż, a dobór różu skaszaniłam i biedak się kisi w łazience, i o zgrozo.... ma DROBINKI
Stary 2012-02-17, 22:26   #912
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
Napewno jakiś mają
Moje zawsze maja taki jasny brudny róż, a dobór różu skaszaniłam i biedak się kisi w łazience, i o zgrozo.... ma DROBINKI
No właśnie nie Wiem dziwne i strasznie wkurzające - całkiem zlewają sie z cerą. I mimo że są dosyć spore to z daleka wyglądam jakbym ich nie miała

A co do różu to ja najlepiej chyba czuję się w ciepłych odcieniach - brzoskwiniowych. To już chyba każdy musi sobie dobrać sam
Stary 2012-02-18, 09:52   #913
Varicella
Rozeznanie

Przed kilkoma miesiącami czytałam, że aby dobrać odpowiedni odcień różu, należy uszczypnąć się w policzek i obserwować kolor.
Stary 2012-02-18, 10:08   #914
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Varicella Pokaż wiadomość
Przed kilkoma miesiącami czytałam, że aby dobrać odpowiedni odcień różu, należy uszczypnąć się w policzek i obserwować kolor.
Też o tym czytałam. Chodzi o to, by róż był dobrze dobrany do tonacji skóry.
U mnie - typowe lato; skóra chłodna, niemal sina, z domieszką oliwki i szarości sprawdzają się róże chłodne, brudne. Nie pasują mi róże brzoskwiniowe, koralowe, złociste, rdzawe itp.
Stary 2012-02-18, 10:30   #915
mariamarysienka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
U mnie - typowe lato; skóra chłodna, niemal sina, z domieszką oliwki i szarości sprawdzają się róże chłodne, brudne. Nie pasują mi róże brzoskwiniowe, koralowe, złociste, rdzawe itp.
myślałam że taka cera to bardziej zima niż lato

ja jestem typową zimą, chociaż odkąd przefarbowałam włosy ciężko jest to stwierdzić. ale jakbym wróciła do naturalnego to byłoby to w 100% widoczne

I love you
I will
I do
Stary 2012-02-18, 10:31   #916
marynka42
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
myślałam że taka cera to bardziej zima niż lato

ja jestem typową zimą, chociaż odkąd przefarbowałam włosy ciężko jest to stwierdzić. ale jakbym wróciła do naturalnego to byłoby to w 100% widoczne
zima i lato to cery chlodne, mysle wiec, ze sprawdza sie roze w podobnym odcieniu
marynka42 jest offline  
Stary 2012-02-18, 10:45   #917
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
zima i lato to cery chlodne, mysle wiec, ze sprawdza sie roze w podobnym odcieniu
Dokładnie. Skóra skórą, bo jest ciepła, zimna albo neutralna Lato ma skórę zimną, podobnie jak zima, natomiast wiosna i jesień ciepłą (czego im zazdroszczę; a wręcz skręca mnie jak ktoś ma jeszcze skórę zwartą i spoistą, przez którą nie przeświecają naczynia krwionośne).

Dziewczyny, znacie jakieś fajne tusze do kresek? Ostatnio fascynują mnie linery Wypróbowałam już żelowy Catrice, Essence i Bobbi Brown. Teraz mam Pierre Rene ale jest koszmarny
Stary 2012-02-18, 10:51   #918
201605090956
Konto usunięte

Ja to jestem mega dziwak - skrzyżowanie lata z jesienią Ale wiem, że typowy chłodny róż mi nie pasuje. Dobre są brzoskwinie. Ciekawe czy jest coś nie do końca ciepłe. Tak zwany chłodny odcień ciepłego różu..

Bo co dziwne najlepsze szminki u mnie - to winne czerwienie (klasyczne wina - typu 743 z Diora, nr 9 z Chanel), brązo - czerwienie (Mac Viva glam nr III np. )i korale... Bo ostatnio przestałam chorować na pomidora w stylu 143 z Lancome, bo widzę, że nie do końca jest mój. Kolejne łamanie zasady dla jesieni...

Quench - podłączam się. Jak oceniasz BB w porównaniu do Catrice i Essence? U mnie liner to mus - siostra powiedziała, że kreska czarna przy moich oczach (małe, głęboko osadzone, mało widać ruchomej powieki - typ azjatycki) jest idealna.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2012-02-18 o 10:56
201605090956 jest offline  
Stary 2012-02-18, 11:01   #919
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Ja to jestem mega dziwak - skrzyżowanie lata z jesienią Ale wiem, że typowy chłodny róż mi nie pasuje. Dobre są brzoskwinie. Ciekawe czy jest coś nie do końca ciepłe. Tak zwany chłodny odcień ciepłego różu..

Bo co dziwne najlepsze szminki u mnie - to winne czerwienie (klasyczne wina - typu 743 z Diora, nr 9 z Chanel), brązo - czerwienie (Mac Viva glam nr III np. )i korale... Bo ostatnio przestałam chorować na pomidora w stylu 143 z Lancome, bo widzę, że nie do końca jest mój. Kolejne łamanie zasady dla jesieni...

Quench - podłączam się. Jak oceniasz BB w porównaniu do Catrice i Essence? U mnie liner to mus - siostra powiedziała, że kreska czarna przy moich oczach (małe, głęboko osadzone, mało widać ruchomej powieki - typ azjatycki) jest idealna.
Ciężko mi powiedzieć. Liner jest fajny, kremowy, dobrze sunie po powiece, trwałość wyśmienita. Ale bardzo podobny efekt uzyskiwałam żelkami Essence czy Catrice, więc nie wiem, czy jest sens przepłacać.
Stary 2012-02-18, 13:10   #920
caroliiine
Raczkowanie

Dziękuję za porady dotyczące różu. Postaram się znaleźć coś dla siebie, chyba jakiś brudny różowy by mi pasował.
A co do linerów to ja używam tylko takich w kałamarzu, więc jeśli jesteście takowymi zainteresowane to polecam ten z gosha. Mój ulubiony.

caroliiine jest offline  
Stary 2012-02-18, 14:37   #921
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
mam podobną cerę. Wydaje mi się, że najlepiej mi pasują bardzo czyste odcienie różu, czy to amarant, fuksja czy słodki, cukierkowy róż. Musi u mnie być czysty odcień Pasuje mi też fioletowy (liliowy), ale na upartego koralowy też mi ujdzie... O ile nie jest przełamany. A kolor moich ust do dość ciemny, ale brudnawy róż.
A szminki to mi pasują chyba wszystkie, poza nude i ceglastymi, ale tylko dlatego, że podkreślają nie do końca białe zęby (dopóki nic nie mówię i się nie uśmiecham ceglaste/winne kolory wyglądają OK)
Stary 2012-02-18, 14:48   #922
slonecznie888
Przyczajenie

Mam problem. Jakiś czas temu kupiłam puder z Pierre Rene Glimmering & Bronzing Loose Powder (Puder sypki brązująco - nabłyszczający) o numerze 3. Jakiś czas temu się skończył i chciałam go kupić ponownie. Niestety w żadnym sklepie nie mogę go dostać. Nie znacie możne odpowiednika tego numeru w jakichś innych markach?....Był on brązujący i świecący zarazem, ale bez chamskich drobinek tylko taką jednolita warstwą. Bardzo mi pasował i jestem załamana, że nie znajdę godnego następcy...no chyba, że któraś z Wizażanek zna jakieś sklepy internetowe w których można go dostać
slonecznie888 jest offline  
Stary 2012-02-18, 15:43   #923
ForbiddenFruit
Rozeznanie

A ja właśnie mam okropny problem z określeniem tonacji mojej cery. Jest taka nie wiem ziemista, powiedziałabym że ma coś zieleni, no i bardzo jasna do tego. Ale raczej nie ma żadnych ani różowych odcieni, ani brzoskwiniowych - pomarańczowych, więc w sumie nie wiem. Dodam, że jestem latem - chyba? Włosy popielaty-jasny brąz i oczy taki głęboki ciemno niebieski kolor Przez to właśnie nigdy nie wiem jaki podkład ani róż dobrać ..
Stary 2012-02-18, 15:54   #924
Nikita-v
Zadomowienie

do kresek polecam żelowy eyeliner inglota, dobrze sie nim maluje, nie rozmazuje się, ma intensywny kolor i trzyma się bez żadnych poprawek aż do demakijażu. Przetrzyma nawet deszcz, i mycie samą wodą. Trzeba tylko znaleźć dla niego odpowiedni preparat do demakijażu bo bywa problem z jego zmyciem.
I przy jasnej cerze czarne kreseczki wygladają jak dla mnie super
Nikita-v jest offline  
Stary 2012-02-18, 16:04   #925
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
A ja właśnie mam okropny problem z określeniem tonacji mojej cery. Jest taka nie wiem ziemista, powiedziałabym że ma coś zieleni, no i bardzo jasna do tego. Ale raczej nie ma żadnych ani różowych odcieni, ani brzoskwiniowych - pomarańczowych, więc w sumie nie wiem. Dodam, że jestem latem - chyba? Włosy popielaty-jasny brąz i oczy taki głęboki ciemno niebieski kolor Przez to właśnie nigdy nie wiem jaki podkład ani róż dobrać ..
no to jasne, że jesteś latem oliwkowa skóra też się zalicza do chłodnych, zazdroszczę ci, że nie masz jej zaróżowionej z różu to właśnie mi się wydaje, że oliwkową, ziemistą cerę fajnie odświeżają róże w chłodnych, czystych odcieniach
z drugiej strony mam przyjaciółkę, która ma piękny kolor skóry, taki oliwkowo-złoty, tylko nigdy na te oliwkowe tony nie zwracałam uwagi, bo ma zawsze zbyt pomarańczowy podkłady, wyszło to dopiero jak zamówiła próbki podkładów Pixie. ale mimo tej oliwki jest typem ciepłym, bo ma takie jakby karmelowe czy miodowe włosy i zielonkawe oczy. Jej pasują chyba tylko brzoskwiniowe róże.
Jak masz problem z odcieniem podkładu, to może minerały? mają zwykle dość obszerną gamę kolorystyczną, w tym oliwki. I matujący Catrice ma też taki przystępny, neutralny kolor

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-02-18 o 16:07
fiasco jest offline  
Stary 2012-02-18, 17:28   #926
mariamarysienka
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładnie. Skóra skórą, bo jest ciepła, zimna albo neutralna Lato ma skórę zimną, podobnie jak zima, natomiast wiosna i jesień ciepłą (czego im zazdroszczę; a wręcz skręca mnie jak ktoś ma jeszcze skórę zwartą i spoistą, przez którą nie przeświecają naczynia krwionośne).

Dziewczyny, znacie jakieś fajne tusze do kresek? Ostatnio fascynują mnie linery Wypróbowałam już żelowy Catrice, Essence i Bobbi Brown. Teraz mam Pierre Rene ale jest koszmarny
ja używam eyelinera w pisaku Maybelline Line Definer. raczej do kupienia na allegro i w internecie, bo w drogeriach chyba już go nie ma. ale bardzo podoba mi się jego kolor, łatwość nałożenia i czas schnięcia który jest ani za długi ani za krótki więc szybko mogę coś poprawić jak nie wyjdzie, trwałość bardzo dobra i cena super - na all ok. 12 zł

I love you
I will
I do
Stary 2012-02-18, 18:40   #927
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
no to jasne, że jesteś latem oliwkowa skóra też się zalicza do chłodnych, zazdroszczę ci, że nie masz jej zaróżowionej z różu to właśnie mi się wydaje, że oliwkową, ziemistą cerę fajnie odświeżają róże w chłodnych, czystych odcieniach
z drugiej strony mam przyjaciółkę, która ma piękny kolor skóry, taki oliwkowo-złoty, tylko nigdy na te oliwkowe tony nie zwracałam uwagi, bo ma zawsze zbyt pomarańczowy podkłady, wyszło to dopiero jak zamówiła próbki podkładów Pixie. ale mimo tej oliwki jest typem ciepłym, bo ma takie jakby karmelowe czy miodowe włosy i zielonkawe oczy. Jej pasują chyba tylko brzoskwiniowe róże.
Jak masz problem z odcieniem podkładu, to może minerały? mają zwykle dość obszerną gamę kolorystyczną, w tym oliwki. I matujący Catrice ma też taki przystępny, neutralny kolor
Dzięki wielkie Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak jasna oliwkowa cera dlatego zawsze z tym miałam problem No to się porozglądam za tymi minerałami może coś znajdę
Stary 2012-02-19, 00:45   #928
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
do kresek polecam żelowy eyeliner inglota, dobrze sie nim maluje, nie rozmazuje się, ma intensywny kolor i trzyma się bez żadnych poprawek aż do demakijażu. Przetrzyma nawet deszcz, i mycie samą wodą. Trzeba tylko znaleźć dla niego odpowiedni preparat do demakijażu bo bywa problem z jego zmyciem.
I przy jasnej cerze czarne kreseczki wygladają jak dla mnie super
Ja Inglota nie polecam - zmyć można go tylko oliwką albo płynem dwufazowym, a mimo tej trwałości potrafi się skruszyć na końcach . Gdyby nie piękne kolory, to w ogóle nie zwróciłabym na Inglota uwagi.
Stary 2012-02-19, 10:30   #929
quench
Are you talking to me?!

Z linerami mam właśnie ten problem, że mam wieczne problemy z malowaniem ostro zakończonej kreski. O ile Bobbim jeszcze dawałam radę, to z innymi żelkami było gorzej. Wydawały się jakby za suche; nie mogłam jednym pociągnięciem namalować dłuższej kreski, tylko kilka krótszych kresek, które składały się na jedną linię. A wtedy całość robiła się chropowata i nie mogłam kontrolować grubości krechy
Pisakami zaś w ogóle nie potrafię rysować kreski
Najwygodniej operuje mi się cieniami do powiek, ale cień muszę zwilżać i po kilkunastu razach nadaje się do wyrzucenia. Zastanawiam się, czy nie zainwestować w pigmenty i płyn i nie malować kresek pigmentem...
Stary 2012-02-19, 11:30   #930
iamsolucky
Wtajemniczenie

ehh, z linerem tez mam problem, a może bardziej z oczami mam bardzo opadające powieki i w życiu nie wyszła mi jaskółka, o kreseczce w stylu pin up nie mam co marzyć. Najlepiej mi sie maluje kreski pisakami albo po prostu czarna kredką ale zatemperowaną tak żeby końcówka była cienka jak igiełka, robię wtedy kreski tylko przy samej linii rzęs, bo z grubszą i pociągnięta dokładnie po całej linii mam oczy smutne jak u basseta albo u tych gyaru co sobie rzęsy doklejają specjalnie tak w dół żelowych linerów kompletnie nie umiem obsługiwać a róże pasują mi czyste różowe, malinowe, fuksjowe ale i pomidorowe i koralowe, jedynie brzoskiwiniowe,biszkoptow e i ceglaste nie pasują ważne by były to żywe kolory
szkoda że tylko firmy mineralne mają jaśniutkie oliwki, bo oliwki właśnie pasują mi najbardziej, kiedyś zamawiałam z tonacji różowej, żółtej i oliwkowej żeby się przekonać ale prochów nie lubię bo mam wrażenie że mnie wysuszają. Odkryłam świetny proszek do rozjaśniania zbyt ciemnych mazideł- Rhea kamuflaż niebieski miałam tylko próbeczkę i myślałam że to rozświetlacz będzie ale nadaje się na całą twarz, ślicznie rozjaśniał mi wszystkie za ciemne bb i wyglądał bardzo naturalnie-nie robił smerfa
iamsolucky jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości