Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-18, 21:19   #1411
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Jaki eyeliner mogłybyście mi poleciec jeśli chodzi o kolor? Ubieram się na czarno, mam ciemnobrazowe oczy z ciemniejszą obwódka wokól tęczówki, włosy w kolorze zimnego brązu, ciemna oprawę oczu i (to moze byc wazne) maluje sobie wyraźne czarne brwi. Podobają mi się makijaze z wymyślnymi kreskami, aby uzyskać efekt jak największych oczu. Myślicie, że liner w kolorze zgniłej zieleni byłby odpowiedni? Jakieś propozycje?
No to mamy podobny typ urody, z tym, że ja ostatnio się rozjaśniam Bez kreski nie wychodzę z domu i najlepiej czuję się w czarnej, ale jeśli chcesz poeksperymentować z kolorami, to pięknie prezentuje się szafir lub fiołkowy fiolet. Jeśli myślisz o zieleni, to dla chłodnego typu dobra będzie butelkowa lub taka morska- o zgniłej zieleni(khaki?) jakoś nigdy nie myślałam, ale w sumie ładnemu we wszystkim ładnie, więc spróbować można
Stary 2012-05-18, 21:37   #1412
"niusia"
Wtajemniczenie

Lubie kolory kamieni szlachetnych. Bardzo ciemna butelkowa zielen. Mysle ze by się sprawdziła ale gdzie znależć taki eyeliner. Mówię o makijażu w którym właściwie całe oko jest obrysowane, na zewnątrz wychodzą dwie kreski - jedna z dolnej druga z górnej powieki. Oko wydaje się wtedy bardzo duże jednak to dośc mocny makijaż więc kosmetyki muszą być trwałe. Marza mi się do tego soczewki circle lens ale to niemożliwe z moja wadą wzroku.
Wzbraniam się przed sztucznymi rzęsami, ale myślę że one też troche optycznie powiększyłyby oko
Do mojego wymarzonego wyglądu brak mi tylko dłuższych włosów i laserowej likwidacji wady wzroku
Natomiast na myśl o opaleniźnie przechodzą mnie ciarki. Opalenizna jest przerażająca . Swoja bladośc pielęgnuje częstymi peelingami i to według mnie najlepszy sposób (plus oczywiscie filtry). Weszło to już do mojej rutyny i są spore efekty. Planuje zakup kremu lirene do twarzy z spf 30. Lepsza byłaby 50, ale cena też dużo wyższa. Natomiast krem lirene do skóry wrażliwej i alergicznej jest jedynym kremem z wysokim filtrem nadajacy się do codziennego nakładania na twarz i w rozsadnej cenie.Mam nadzieję, ze będzie dla mnie dobry. Na ciało natomiast lirene dla dzieci spf 50, ale w zeszłym roku opaliły mi się rece mimo obfitego nakładania!

Edytowane przez "niusia"
Czas edycji: 2012-05-18 o 21:38
"niusia" jest offline  
Stary 2012-05-18, 22:01   #1413
AmaiMomo
Zadomowienie

Cytat:
Swoja bladośc pielęgnuje częstymi peelingami i to według mnie najlepszy sposób (plus oczywiscie filtry).
Ja też uwielbiam peelingi. Zarówno ziarniste, jak i te z kwasami.
Korcą mnie enzymatyczne - jeszcze nigdy takowych nie używałam.

Cytat:
Jaki eyeliner mogłybyście mi poleciec jeśli chodzi o kolor? Ubieram się na czarno, mam ciemnobrazowe oczy z ciemniejszą obwódka wokól tęczówki, włosy w kolorze zimnego brązu(...)
Ja bym postawiła na butelkową zieleń, ciemny turkus, przybrudzony fiolet, granat, czyli raczej zdecydowane barwy w chłodnej tonacji.
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-05-18, 22:06   #1414
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Lubie kolory kamieni szlachetnych. Bardzo ciemna butelkowa zielen. Mysle ze by się sprawdziła ale gdzie znależć taki eyeliner. Mówię o makijażu w którym właściwie całe oko jest obrysowane, na zewnątrz wychodzą dwie kreski - jedna z dolnej druga z górnej powieki. Oko wydaje się wtedy bardzo duże jednak to dośc mocny makijaż więc kosmetyki muszą być trwałe. Marza mi się do tego soczewki circle lens ale to niemożliwe z moja wadą wzroku.
Wzbraniam się przed sztucznymi rzęsami, ale myślę że one też troche optycznie powiększyłyby oko
Do mojego wymarzonego wyglądu brak mi tylko dłuższych włosów i laserowej likwidacji wady wzroku
Linery żelowe, z Inglota i Catrice, są wg mnie bardzo trwałe. Z tym, że nie stosowałam ich na dolną powiekę- może ktoś, kto tak maluje, napisze coś od siebie?
A co do korekty wady wzroku, to zaczynam o niej myśleć, muszę tylko poczytać, jakie jest prawdopodobieństwo, że wada szybko wróci. Boję się, że przy częstym korzystaniu z komputera wzrok mi się pogorszy i cała operacja na nic
Stary 2012-05-18, 22:14   #1415
melkmeisje
Zakorzenienie

GG do melkmeisje

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Ja bym postawiła na butelkową zieleń, ciemny turkus, przybrudzony fiolet, granat, czyli raczej zdecydowane barwy w chłodnej tonacji.
hmmm a stalowoszary?
Stary 2012-05-18, 22:53   #1416
truskawkowawiosna
Moderator

zamiast kupowania eyelinerow w szalowych kolorach, zeby sprawdzic jak sie w nich czujemy polecam najpierw kupienie Duraline w Inglocie http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20153,duraline.html koszt ok 20zl. odrobina pokruszonego dowolnego cienia do powiek+kropelka Duraline daje plynny eyeliner, po zaschnieciu jest baaaardzo trwaly. mam "papuzią" paletkę 120 kolorow i szalalam z kreskami Duraline jest tez genialny do naprawiania zaschnietych eyelinerow zelowych

moze ktoras Wroclawianka jest chetna na Photoready odcien Vanilla? zuzycie bardzo male, niestety na mnie wyglada kiepsko, a do tego podraznia oczy, wymienialabym chetnie na cos, nie mam kolezanek o tak jasnej cerze
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2012-05-19, 00:25   #1417
Sondrina
Zakorzenienie

[QUOTE="niusia";34207267]Czesc dziewczyny. Tez jestem bladzioszkiem a jedyny odpowiedni dla mnie puder to biały stargazer . Polecam go szczególnie osobom bardzo bladym, u których nie będzie się on odróżniał od szyji.
Oczywiście, nakładam pędzelkiem tylko cieeniutką warstwe - sprawia, że cera nabiera zimnego "ksiezycowego" odcienia.

Piszę do Was bo..widzę, że z pewnością znacie sie na rzeczy! i lubię malować sobie wymyślne kreski eyelinerem. a czarny sprawdza się dobrze przy kresce na górnej powiece, ale gdy robie mocniejszy makijaż oczy wyglądają tak ciężko, jakby "ostro" - rozumiecie o co chodzi. Jaki eyeliner mogłybyście mi poleciec jeśli chodzi o kolor? Ubieram się na czarno, mam ciemnobrazowe oczy z ciemniejszą obwódka wokól tęczówki, włosy w kolorze zimnego brązu, ciemna oprawę oczu i (to moze byc wazne) maluje sobie wyraźne czarne brwi. Podobają mi się makijaze z wymyślnymi kreskami, aby uzyskać efekt jak największych oczu. Myślicie, że liner w kolorze zgniłej zieleni byłby odpowiedni? Jakieś propozycje? [/QUOTE]
Butelkowa zieleń mogłaby wyglądać ciekawie Ale jeśli lubisz kontrasty, to fajny efekt można uzyskać kobaltowym eyelinerem. Ja też mam brązowe tęczówki i nie spodziewałam się takiej rewelacji Używam eyelinera w żelu z Inglota

[SIZE=1]---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------[/SIZE]

[QUOTE=ama09;34193976]dziękuję za rady

jakoś nigdy nie widziałam się w zieleni.. moje oczy są ciemnoniebiesko - szare (nie widać tego na zdjęciu)[/QUOTE]

W takiej zgniłkowatej byłoby Ci świetnie Taki cień ma w swojej ofercie Inglot. Chyba jutro go sobie kupię, ponieważ ten z paletki mojej mamy chyba mnie uczula.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 00:23 ---------- Poprzedni post napisano o 00:21 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
A znacie może jakiś ładny miętowy cień ?
Dołączam się do pytania. Też takowego poszukuję

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
nie będzie mnie z wami przez ponad 3 tygodnie, jadę lecę teraz zaraz za 3h do Hiszpanii na warsztaty, jakiś tam technik dekoracyjnych się będę uczyć, potem na plener malarski. Trzymajcie kciuki, żebym się nie opaliła
Będę trzymała Znam ten ból, bo lubię robić zdjęcia w plenerze i zawsze boję się, że słońce mnie złapie. Dlatego ubieram spódnice do ziemi, przewiewne bluzki z długim rękawem, a resztę, co wystaje, smaruję filtrem, łącznie z zewnętrzną stroną dłoni;P

Edytowane przez Sondrina
Czas edycji: 2012-05-19 o 00:26
Sondrina jest offline  
Stary 2012-05-19, 10:42   #1418
"niusia"
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam peelingi. Zarówno ziarniste, jak i te z kwasami.
Korcą mnie enzymatyczne - jeszcze nigdy takowych nie używałam.

Enzymatyczne są chyba bardzo delikatne. Przez pewien czas stosowałam enzymatyczny i nie robił właściwie nic. Stosowałam go "profilaktycznie" przy walce z trądzikiem. Ogólnie lubie mocne zdzieraki.
Od dawna strasznie mnie kusi zakup glyco-a. Aktualnie stosuje acnederm, ale efekty nie sa spektakularne. A znalazłam glyco a za 33 zł we internetowej aptece, wiec tylko 10 zł drożej od acnedermu. Głównym powodem ich stosowania są przebarwienia potrądzikowe, ale efekt rozjaśnienia skóry też jest nie bez znaczenia. Moim marzeniem jest gladziutka jasna skóra bez przebarwień.
Mi skóra bardzo się rozjaśniła po intensywnej kuracji antytrądzikowej (retinoidy, antybiotyki, nadtlenek benzoilu, później kwasy), co oznacza intensywne złuszczanie. Ktoś mnie zapytał jak to możliwe że po takiej kuracji mam jeszcze twarz
Moja skóra zrobiła się delikatna i jakby cieńsza.

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Linery żelowe, z Inglota i Catrice, są wg mnie bardzo trwałe. Z tym, że nie stosowałam ich na dolną powiekę- może ktoś, kto tak maluje, napisze coś od siebie?
A co do korekty wady wzroku, to zaczynam o niej myśleć, muszę tylko poczytać, jakie jest prawdopodobieństwo, że wada szybko wróci. Boję się, że przy częstym korzystaniu z komputera wzrok mi się pogorszy i cała operacja na nic
Zapomniałam że mam eyeliner catrice w kolorze zgnilej zieleni (ale został w domu więc nie moge go wypróbować ), stosowałam go na górną powieke i był trwały. Najbardziej mnie kusi ta butelkowa zielen i dzisiaj sie wybiore, ale to słońce tak pali . Kiedyś przeprowadzę się do norwegii
Ja nosze okulary od kiedy pamiętam i zawsze były moją zmorą. Do tego kazali mi nosic zasłonke do 13 roku zycia - potem dowiedziałam się, że nosi się ją max do 7-8. Swietnie.

Edytowane przez "niusia"
Czas edycji: 2012-05-19 o 10:55
"niusia" jest offline  
Stary 2012-05-19, 11:00   #1419
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zamiast kupowania eyelinerow w szalowych kolorach, zeby sprawdzic jak sie w nich czujemy polecam najpierw kupienie Duraline w Inglocie http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20153,duraline.html koszt ok 20zl. odrobina pokruszonego dowolnego cienia do powiek+kropelka Duraline daje plynny eyeliner, po zaschnieciu jest baaaardzo trwaly. mam "papuzią" paletkę 120 kolorow i szalalam z kreskami Duraline jest tez genialny do naprawiania zaschnietych eyelinerow zelowych
Popieram Ja też tak robię. Eyeliner mam tylko jeden - brązowy z Eveline. Resztę kresek macham cieniami do powiek
Stary 2012-05-19, 11:04   #1420
Ingran
Psycho

Cytat:
Enzymatyczne są chyba bardzo delikatne. Przez pewien czas stosowałam enzymatyczny i nie robił właściwie nic. Stosowałam go "profilaktycznie" przy walce z trądzikiem. Ogólnie lubie mocne zdzieraki.
Od dawna strasznie mnie kusi zakup glyco-a. Aktualnie stosuje acnederm, ale efekty nie sa spektakularne. A znalazłam glyco a za 33 zł we internetowej aptece, wiec tylko 10 zł drożej od acnedermu. Głównym powodem ich stosowania są przebarwienia potrądzikowe, ale efekt rozjaśnienia skóry też jest nie bez znaczenia. Moim marzeniem jest gladziutka jasna skóra bez przebarwień.
Mi skóra bardzo się rozjaśniła po intensywnej kuracji antytrądzikowej (retinoidy, antybiotyki, nadtlenek benzoilu, później kwasy), co oznacza intensywne złuszczanie. Ktoś mnie zapytał jak to możliwe że po takiej kuracji mam jeszcze twarz
Moja skóra zrobiła się delikatna i jakby cieńsza.

Zapomniałam że mam eyeliner catrice w kolorze zgnilej zieleni (ale został w domu więc nie moge go wypróbować ), stosowałam go na górną powieke i był trwały. Najbardziej mnie kusi ta butelkowa zielen i dzisiaj sie wybiore, ale to słońce tak pali . Kiedyś przeprowadzę się do norwegii
Ja nosze okulary od kiedy pamiętam i zawsze były moją zmorą. Do tego kazali mi nosic zasłonke do 13 roku zycia - potem dowiedziałam się, że nosi się ją max do 7-8. Swietnie.
Każdy ma takie marzenie taka porcelanka w lekko chłodnawym odcieniu, mmm...
Choć za czasów, kiedy byłam młoda i szalona strasznie chciałam mieć kolor skóry jak Etaine z Shaiya:P:P
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2012-05-19, 11:23   #1421
"niusia"
Wtajemniczenie

Czuje ze powinnam robić coś wiecej niż złuszczanie i filtry. Próbowałam ogórka, mleka i cytryny, ale zabrakło mi cierpliwości.

"niusia" jest offline  
Stary 2012-05-19, 12:27   #1422
Redhaired Witch
Nindżopesz

A czy regularne peelingi (np. cukrowy) są w stanie trochę rozjaśnić skórę czy trzeba czegoś mocniejszego? Właściwie nie wiem czy jestem w stanie jeszcze zblednąć, niby od kilku lat bardzo rzadko wychodzę na słońce ale mimo to mam zwyczajnie jasną skórę, jak przeciętny nieopalony Polak, nic wampirycznego niestety
Redhaired Witch jest offline  
Stary 2012-05-19, 12:45   #1423
"niusia"
Wtajemniczenie

Peelingi 2 razy w tygodniu jak najbardziej pomagają. Według mnie wręcz nie ma nic skuteczniejszego. Pamiętam ze ostatniego lata opaliły mi się ręce, opalam się bardzo szybko, kiedyś zawsze chodziłam brązowa - ręce miały okropny brzoskiwiniowy kolor. Dzięki regularnym peelingom po 2 miesiącach po opaleniźnie nie było śladu, a kiedyś bez peelingów (lubiłam opalanie) opalenizna schodziła po 4-6 miesiącach. Ja regularnie peelinguje całe ciało i twarz.
Domowy peeling kawowy jest moim ulubionym, ale strasznie dużo po nim sprzątania, więc do ciała wybieram zwyczajne drogeryjne myjące peelingi gruboziarniste (teraz mam joanna, friut fantasy), a do twarzy i dekoltu garnier z zielonej serii. Potem koniecznie balsam.

"niusia" jest offline  
Stary 2012-05-19, 12:57   #1424
quench
Are you talking to me?!

Złuszczanie naskórka pozwoli odzyskać swoją "naturalny" kolor skóry. Z tym, że każdy z nas ma jakąś tam ilość melaniny, która warunkuje koloryt i to jest nie do obejścia bez wspomagania "chemią". Czyli jeśli ktoś ma naturalnie kolor skóry na poziome n. NC15 to peeling pozwoli zejść mu do tego koloru, ale nie poniżej.
Stary 2012-05-19, 14:01   #1425
Redhaired Witch
Nindżopesz

Cytat:
Domowy peeling kawowy jest moim ulubionym, ale strasznie dużo po nim sprzątania, więc do ciała wybieram zwyczajne drogeryjne myjące peelingi gruboziarniste (teraz mam joanna, friut fantasy), a do twarzy i dekoltu garnier z zielonej serii. Potem koniecznie balsam.
A kawowy nadaje się do twarzy czy jest za mocny? Czytałam, że można mieszać fusy np. z solą czy cynamonem ale takiej mieszanki nie zaryzykowałabym na paszczę...

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Złuszczanie naskórka pozwoli odzyskać swoją "naturalny" kolor skóry. Z tym, że każdy z nas ma jakąś tam ilość melaniny, która warunkuje koloryt i to jest nie do obejścia bez wspomagania "chemią". Czyli jeśli ktoś ma naturalnie kolor skóry na poziome n. NC15 to peeling pozwoli zejść mu do tego koloru, ale nie poniżej.
Szkoda Swoją drogą jestem ciekawa jaki mam poziom, nie używam i nie używałam płynnych podkładów więc ciężko z kimś porównać.
Stary 2012-05-19, 17:52   #1426
"niusia"
Wtajemniczenie

Do twarzy kawowy raczej się nie nadaje. Jak już pisałam, do twarzy mam inny niż do ciała. Polecam regularne peelingowanie, naprawdę przynosi efekty.

"niusia" jest offline  
Stary 2012-05-19, 17:55   #1427
AmaiMomo
Zadomowienie

Ja używam cukrowego peelingu Perfecty do twarzy, choć jest przeznaczony do ciała. Może i jest mocny, ale ja mam dość grubą i mało wrażliwą skórę, więc i tak go używam.
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-05-19, 17:59   #1428
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Ja używałam tych małych peelingów joanny do twarzy,a też są do ciała i żyję.. tak samo kiedyś codziennie szorowałam twarz tym peelingiem morelowym st. ives Ale to czy nie zrobi krzywdy to już indywidualna sprawa..
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2012-05-19, 18:08   #1429
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
Ja używałam tych małych peelingów joanny do twarzy,a też są do ciała i żyję.. tak samo kiedyś codziennie szorowałam twarz tym peelingiem morelowym st. ives Ale to czy nie zrobi krzywdy to już indywidualna sprawa..
ło matko- ja przy swoich naczynkach bym się nie pozbierała- burak i pająki na całej twarzy gwarantowane
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-05-19, 20:33   #1430
"niusia"
Wtajemniczenie

Co prawda niżej wymienione zjawisko nie jest dla mnie problemem, jednak pozwole sobie wtrącić małą uwagę.
Przejrzałam kilka przypadkowych stron w tym wątku. Mam jedną mała dygresje. Mianowicie nie dawałam rady czytać całych stron zapisanych wypowiedziami:" Och, jestem taka blada, że wszyscy (!) się gapią i nazywają mnie wampirem."
W takim razie ja żyję chyba w jakimś innym kraju, bo mojej bladości ( a właściwie białości) nikt na ulicach nie komentuje, mimo, że ubieram się gotycko, więc siłą rzeczy ewidentnie nasuwam różne skojarzenia. Oczywiście rozumiem , że może zdarzyć się drobny komentarz ze strony kogoś z rodziny czy kręgu znajomych, ale to mało prawdopodobne, że ludzie wołają na kogoś na korytarzu "szlachcianka" albo mówią o... paleniu na stosie z powodu jasnej karnacji. Rozumiem, ze niektorzy piszą to by rozpływać się w zachwytach nad własną bladością. Mimo wszystko jest dla mnie troche dziwne i niektóre wypowiedzi wydają się podkoloryzowane.
Nie chce rozwijać dyskusji na ten temat, ale przyznajcie, że też to zauważyłyście,hm.

Z drugiej strony fajnie, że spośród tych zachwytów i niezliczonych dowodów jak bardzo jesteśmy wampiryczne można wydobyć informacje o konkretnych kosmetykach dobrych dla jasnej cery.

PS. Kupiłam dzisiaj zielony eyeliner w pisaku catrice z z nowej limitowanej serii (nymphelia?). Tuż po nałożeniu kolor brzydki (jakby przybrudzony), jednak po wyschnięciu ma ładny butelkowy odcień. Problem tylko w tym, ze ... jest tak trwały, że nie mogę go zmyć nawet kilkakrotnie przykładając i przytrzymując wacik z płynem do demakijazu woododpornego - nie pomaga nawet mocne pocieranie. Pozatym wacik nie jest po zmyciu zielony, tylko bordowy (?). Na powiecie zostały wyraźne szare ślady i nie wiem czym to domyje.

Edytowane przez "niusia"
Czas edycji: 2012-05-19 o 20:50
"niusia" jest offline  
Stary 2012-05-19, 20:50   #1431
theanna
Rozeznanie

Cytat:
Z drugiej strony fajnie, że spośród tych zachwytów i niezliczonych dowodów jak bardzo jesteśmy wampiryczne można wydobyć informacje o konkretnych kosmetykach dobrych dla jasnej cery.
Racja!
Mało się udzielam, ale podczytuję Was od dłuższego czasu* i zgadzam się z Tobą w zupełności

* teraz z mojego nowego wizażowego nicka

theanna jest offline  
Stary 2012-05-19, 21:14   #1432
Ingran
Psycho

Hm, nie chcę strzelić gafy popierając całym sercem wypowiedź niusi bo nie pamiętam, czy przypadkiem ja nie gadałam podniecona o mojej karnacji... Ale nawet jeśli, to wątpię, czy było to jakieś hiperboliczne, czy coś... Bo raczej nie mówiłam o paleniu na stosie ani żadnych szlacheckich rysach heh.
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-05-19, 21:14   #1433
AmaiMomo
Zadomowienie

Chmm...a możecie polecić jakiś puder w kamieniu, który dobrze matuje, kryje i jednocześnie producent oferuje szeroką gamę kolorów?

Transparentnych nie lubię, a ostatnio trafiam na same pomarańczowe albo jasnoróżowe, a potrzebuję cielistej oliwki.

Od podkładów postanowiłam odpocząć w sezonie letnim. Ewentualnie zaopatrzę się w korektor pod oczy.
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-05-19, 21:25   #1434
Ingran
Psycho

Max Factor Creme Puff czy jakoś tak... Patrzyłaś, jakie on ma kolory?
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-05-19, 21:37   #1435
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Jeśli chodzi o krycie to u mnie spisuje się rimmel stay matte Mam też transparentny z essence i prasowany z golden rose 101 ivory, ale one już tak nie kryją..
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2012-05-19, 22:09   #1436
19agusia91
Zakorzenienie

Jeśli chodzi o zdzieraki to ja polecam korund. Jest niesamowity! do tego maseczka ze spiruliny i glinki czerwonej
Hula Hop
440/5000 minut

Edytowane przez 19agusia91
Czas edycji: 2012-05-19 o 22:12
19agusia91 jest offline  
Stary 2012-05-19, 22:15   #1437
Redhaired Witch
Nindżopesz

Skoro wracamy do tematu kosmetyków pozwolę sobie podbić swoje pytanie

Poszukuję perłowego rozświetlacza lub rozjaśniającego i rozświetlającego pudru dającego mroźny efekt, który można stosować na całą twarz na codzień (czyli bez brokatu, bez zbyt mokrego efektu), który będzie współpracował z podkładem mineralnym (więc najlepiej mineralny, sypki, w kulkach, prasowany), dodatkowo w niskiej cenie (tak do 30 zł) i w biało-jasnobeżowej tonacji (żeby nie wpadał w złoto, róż). A gdyby był łatwodostępny to w ogóle super.
Miałam kiedyś Meteoryty Pearly White i Mythic ale ich działanie określiłabym jako efekt placebo, zależy mi na czymś co widać jako blask a nie baaardzo delikatny efekt fotoszopa.
Obecnie mam resztki Winter Silk Lumiere ale uróżawia i Essence Crystalliced, niestety warzy się na podkładzie.

Pytałam już w wątku mineralnym ale tam chyba nikt nie zagląda.
Czytałam też o korektorze Mint z EDM ale trochę mnie przeraża, poza tym nie mam konkretnych "czerwonych placków" na twarzy (czytałam, że Quench nakłada go na rumieńce (?) może coś pokręciłam) tylko pojedyńcze przebarwienia.
Stary 2012-05-19, 22:35   #1438
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
PS. Kupiłam dzisiaj zielony eyeliner w pisaku catrice z z nowej limitowanej serii (nymphelia?). Tuż po nałożeniu kolor brzydki (jakby przybrudzony), jednak po wyschnięciu ma ładny butelkowy odcień. Problem tylko w tym, ze ... jest tak trwały, że nie mogę go zmyć nawet kilkakrotnie przykładając i przytrzymując wacik z płynem do demakijazu woododpornego - nie pomaga nawet mocne pocieranie. Pozatym wacik nie jest po zmyciu zielony, tylko bordowy (?). Na powiecie zostały wyraźne szare ślady i nie wiem czym to domyje.
Próbowałaś zmywać go olejkiem? Żelowe linery Catrice zawsze mi ładnie schodziły przetarte olejkiem Alterry.
---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Skoro wracamy do tematu kosmetyków pozwolę sobie podbić swoje pytanie

Poszukuję perłowego rozświetlacza lub rozjaśniającego i rozświetlającego pudru dającego mroźny efekt, który można stosować na całą twarz na codzień (czyli bez brokatu, bez zbyt mokrego efektu), który będzie współpracował z podkładem mineralnym (więc najlepiej mineralny, sypki, w kulkach, prasowany), dodatkowo w niskiej cenie (tak do 30 zł) i w biało-jasnobeżowej tonacji (żeby nie wpadał w złoto, róż). A gdyby był łatwodostępny to w ogóle super.
Miałam kiedyś Meteoryty Pearly White i Mythic ale ich działanie określiłabym jako efekt placebo, zależy mi na czymś co widać jako blask a nie baaardzo delikatny efekt fotoszopa.
Obecnie mam resztki Winter Silk Lumiere ale uróżawia i Essence Crystalliced, niestety warzy się na podkładzie.

Pytałam już w wątku mineralnym ale tam chyba nikt nie zagląda.
Czytałam też o korektorze Mint z EDM ale trochę mnie przeraża, poza tym nie mam konkretnych "czerwonych placków" na twarzy (czytałam, że Quench nakłada go na rumieńce (?) może coś pokręciłam) tylko pojedyńcze przebarwienia.
EDM w małej (ważne - małej!) ilości nada się na cała twarz Ma mikę, ale jest na tyle drobno zmielona, że nie daje "brokatowego" efektu. Tylko nie wolno przesadzić z ilością, bo można uzyskać efekt zielonego Czesia
Inglot ma biały, prasowany rozświetlacz, z tym, że efekt jest nieco mocniejszy i obawiam się, że lepiej jest stosować go punktowo. Chociaż ja go chyba nakładałam na całą twarz.

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-05-19 o 22:37
quench jest offline  
Stary 2012-05-19, 22:42   #1439
Redhaired Witch
Nindżopesz

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
EDM w małej (ważne - małej!) ilości nada się na cała twarz Ma mikę, ale jest na tyle drobno zmielona, że nie daje "brokatowego" efektu. Tylko nie wolno przesadzić z ilością, bo można uzyskać efekt zielonego Czesia
Inglot ma biały, prasowany rozświetlacz, z tym, że efekt jest nieco mocniejszy i obawiam się, że lepiej jest stosować go punktowo. Chociaż ja go chyba nakładałam na całą twarz.
EDM w małej ilości nie jest zielony? Bo podkładu używam mało kryjącego
Inglot ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,49...ng-powder.html ? Nie wiem czemu byłam święcie przekonana, że jest wycofany...
Stary 2012-05-19, 23:00   #1440
truskawkowawiosna
Moderator

Red nie jestem wielka znawczynia rozswietlaczy, ale ten korektor daje u mnie taki mrozny efekt http://everydaycosmetics.pl/aussie-p...ealer-867.html najlepiej zmieszac z pudrem, bo blyszczenie moze byc zbyt nachalne

jakbys chciala wyprobowac Minta, to mam z 1/3 oryginalnej probki, nie uzywam

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-05-19 o 23:01
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości