Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-06-20, 15:38   #1711
fiasco
Wtajemniczenie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Na początek poleciłabym Ci minerały. Nie ma co się oszukiwać - mają jaśniejsze kolory niż tradycyjne podkłady. Całkiem nieźle kontrolują wydzielanie sebum, nie obciążają skóry i wyglądają bardzo naturalnie.
Z podkładów płynnych bardzo jasny jest Nyx w odcieniu pale. Niestety, ostatnio fatalnie jest z jego dostępnością. Całkiem niezły, ale też i ciemniejszy, jest podkład Bourjois Flower Perfection. Kryje przyzwoicie, matuje, odcień jest do przyjęcia.
podpinam się pod to. minerały są świetne na problematyczną cerę, bo z reguły nie zapychają i potrafią ładnie łagodzić podrażnienia (ja to sobie jeszcze dosypuję alantoiny jak moja cera ma gorsze dni). No i mają duży wybór kolorów, w tym bardzo jasnych.
Tylko że trzeba potestować różne firmy, formuły, kolory, bo co skóra to reakcja.
Cytat:
Bo minerałów nie powinno się w sumie kłaść bezpośrednio na skóre, a na primer. Ja z czystego lenistwa nigdy tak nie robiłam i też miałam problem z trwałością, chociaż muszę przyznać, że Lily Lolo ładnie przywiera do skóry nawet bez primera.
ja z lenistwa mieszam ze skrobią i w tej formie nakładam na twarz. a kiedyś najpierw kładłam puder, potem podkład, potem znowu puder, i na to jeszcze róż i czasem bronzer i rozświetlacz. że też mi się chciało tylko jak już muszę nałożyć na niewchłonięty filtr to najpierw oprószam pudrem.
Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Trzymajcie kciuki. Trochę czarno to widzę, bo muszę mieć na te moje sińce naprawdę dobre krycie i jednocześnie korektor musi być blado-szaro-oliwkowy bez różowych, brzoskwiniowych i żółtych tonów.
szczerze - chyba takiego nie znajdziesz jasny - owszem, ale nie w tej tonacji. Jak znajdziesz sensownie kryjący puder w dobrym kolorze to powinien zatrzeć różnicę w tonacji
w ogóle to już o tym pisałam, ale u mnie na sińce (mam duże i ciemne) najlepiej działał korektor różowy. Żółty już gorzej. Najlepiej sińce kryła mi mieszanka różowego korektora (Pixie) i i Dermacolu, i na to podkład.
Z dostępnych stacjonarnie i w miarę tanich jest Dermacol (to w sumie bardziej kamuflaż, nazywany podkładem ale kryje naprawdę konkretnie), jest piekielnie wydajny i ma jaśniutki odcień 208.
Tylko też jak dla mnie odcień korektora na ciemne sińce za jasny być nie może, bo wtedy wychodzi odcień sino-szary, a chyba nie o to chodzi.
Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
A ja się boję wyjść jutro z domu... Mam nadzieję, że miną te upały i mocne słońce... Od niedzieli nigdzie nie wychodziłam, bo się uczyłam na egzamin, więc nie odczuwałam tego tak bardzo, ale jak wyszłam powiesić pranie na balkon, to upał mnie po prostu zwalił z nóg... Przy takim słońcu 50 może mnie nie ustrzec przed wysypką wywołaną fotoalergią...
ja "na szczęście" drugi tydzień (i trzeci przede mną) też prawie nie wychodzę z domu. Co prawda nie jest to powód piękny jak magisterka czy egzamin, bom jest w liceum, ale mam niezły zapi**rz w szkole i zapominam powoli jak wygląda świat spoza trasy szkoła-dom
stąd tez taki długi post bo zaległości na wątku są)

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-06-20 o 15:40
fiasco jest offline  
Stary 2012-06-20, 15:42   #1712
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Ja ostatnio też nie wychodzę w sumie Od kiedy mam wakacje to tak nie wiem, 3x w tyg jak wyjdę to dzikie szaleństwo jest
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2012-06-20, 21:50   #1713
Ingran
Psycho

Przerażacie fanatyzm tu widać, nie upodobanie do bladości...
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2012-06-20, 22:23   #1714
AmaiMomo
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
szczerze - chyba takiego nie znajdziesz jasny - owszem, ale nie w tej tonacji. Jak znajdziesz sensownie kryjący puder w dobrym kolorze to powinien zatrzeć różnicę w tonacji
w ogóle to już o tym pisałam, ale u mnie na sińce (mam duże i ciemne) najlepiej działał korektor różowy. Żółty już gorzej. Najlepiej sińce kryła mi mieszanka różowego korektora (Pixie) i i Dermacolu, i na to podkład.
Z dostępnych stacjonarnie i w miarę tanich jest Dermacol (to w sumie bardziej kamuflaż, nazywany podkładem ale kryje naprawdę konkretnie), jest piekielnie wydajny i ma jaśniutki odcień 208.
Tylko też jak dla mnie odcień korektora na ciemne sińce za jasny być nie może, bo wtedy wychodzi odcień sino-szary, a chyba nie o to chodzi.
Kurczę mam obawy co do tego różowego tonu. Wiem, że żółty, zielony i różowy lekko korygują koloryt i pod odpowiednim pudrem powinno nie być to widoczne, ale kiedyś trafiłam na różowawy korektor (zwykły - w sztyfcie) i piekielnie odcinał się od skóry pomimo wykończenia kryjącym pudrem Bourjois.

Dermacol od pewnego czasu mnie kusi, a jak zobaczyła swatche u Chochlika to jestem niemal na 99% pewna, że jesienią go kupię. Teraz chcę odpocząć od podkładów.

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2012-06-20 o 22:24
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-06-21, 07:51   #1715
china_girl
Raczkowanie

GG do china_girl

Hej jaki makijaż byście mi zaproponowały bo niestety ale mój codzienny mi się już znudził (podkład,róż,tusz)?

Przepraszam za takie zdjęcie ale dopiero co wstałam więc wyglądam jakbym nie spała od 100 lat )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0100.jpg (25,8 KB, 130 załadowań)

Jeśli chodzi o ludzi, pozory mylą
china_girl jest offline  
Stary 2012-06-21, 11:47   #1716
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Zaraz fanatyzm Ja nie wychodzę latem z domu z wielu powodów, ale przy okazji cieszy mnie to, że pozostanę blada Nie zamierzam przestać smarować sie filtrem i wychodzić w największy skwar tylko po to, żeby nie być posądzoną o fanatyzm
A to wszystko dlatego, że zdrowie i życie mi jeszcze miłe, a poza tym nie mam kasy na leczenie przebarwień. Których zwykle nie da się wyleczyć. A biorę leki, które mogą je powodować, poza tym mam mnóstwo pieprzyków, straszliwą alergię na słońce i strasznie puchnę od gorąca. Tego ostatniego boję się najbardziej, bo to może oznaczać poważne problemy, a ja nie chcę zemdleć na środku ulicy, żeby ktoś nie powiedział, że jestem fanatyczką bladości

No i ja wychodzę z założenia, że lepiej przesadzać w tę stronę i smarować się filtrem co pół godziny albo przesiedzieć lato w piwnicy niż potem leczyć raka skóry (za nasze wspólne pieniądze zresztą). A że miałam już wycinanego pieprzyka i jesienią kolejny idzie pod nóż, to wolę być fanatyczką

Wybaczcie ten wykład Ale chcę, żeby każdy wiedział, że niekoniecznie kompletne unikanie słońca oznacza fanatyzm, ale zwykle po prostu dbałość o zdrowie

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2012-06-21, 12:00   #1717
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Jeśli o mnie chodzi to nie wychodzę z czystego lenistwa, skoro mam wakacje i nie muszę... a nie z powodu fanatyzmu
Zresztą jeśli o mnie chodzi to tylko tyle, że się nie opalam, bo potem przez tydzień mnie wszystko boli i piecze.. na co dzień filtrów nie używam, nie siedzę też specjalnie w piwnicy, żeby być bladą
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2012-06-21, 12:01   #1718
AmaiMomo
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Zaraz fanatyzm Ja nie wychodzę latem z domu z wielu powodów, ale przy okazji cieszy mnie to, że pozostanę blada Nie zamierzam przestać smarować sie filtrem i wychodzić w największy skwar tylko po to, żeby nie być posądzoną o fanatyzm
A to wszystko dlatego, że zdrowie i życie mi jeszcze miłe, a poza tym nie mam kasy na leczenie przebarwień. Których zwykle nie da się wyleczyć. A biorę leki, które mogą je powodować, poza tym mam mnóstwo pieprzyków, straszliwą alergię na słońce i strasznie puchnę od gorąca. Tego ostatniego boję się najbardziej, bo to może oznaczać poważne problemy, a ja nie chcę zemdleć na środku ulicy, żeby ktoś nie powiedział, że jestem fanatyczką bladości

No i ja wychodzę z założenia, że lepiej przesadzać w tę stronę i smarować się filtrem co pół godziny albo przesiedzieć lato w piwnicy niż potem leczyć raka skóry (za nasze wspólne pieniądze zresztą). A że miałam już wycinanego pieprzyka i jesienią kolejny idzie pod nóż, to wolę być fanatyczką

Wybaczcie ten wykład Ale chcę, żeby każdy wiedział, że niekoniecznie kompletne unikanie słońca oznacza fanatyzm, ale zwykle po prostu dbałość o zdrowie
Mam tak samo! Najbardziej puchną mi dłonie oraz stopy. Nie mogę nosić pierścionków w gorące dni.

Mój chłopak ma sporo pieprzyków i posiada chyba najbardziej wrażliwy fototyp skóry, a nie mogę go upilnować, by się smarował filtrami.
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-06-21, 14:15   #1719
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Ja wczoraj usłyszałam, że wyglądam jak wampir Szczerzę mówiąc ucieszyłam się

Ja lubię bladość ale bez przesady. Uwielbiam też słońce i lato, krótkie spodenki i odkryte ramiona. Po prostu smaruję się filtrem i tyle. Jeszcze ani razu nie miałam takiej myśli, żeby zostać w domu bo jest za duże słońce

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez china_girl Pokaż wiadomość
Hej jaki makijaż byście mi zaproponowały bo niestety ale mój codzienny mi się już znudził (podkład,róż,tusz)?

Przepraszam za takie zdjęcie ale dopiero co wstałam więc wyglądam jakbym nie spała od 100 lat )
Moim zdaniem jesteś śliczna i nie potrzebujesz żadnego makijażu. Ten, który opisałaś w zupełności wystarczy Ale to moje zdanie
ForbiddenFruit jest offline  
Stary 2012-06-21, 14:35   #1720
AmaiMomo
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jesteś śliczna i nie potrzebujesz żadnego makijażu. Ten, który opisałaś w zupełności wystarczy Ale to moje zdanie
Podpisuję się pod tym.

Masz delikatną i subtelną urodę oraz ładny kształt oczu - myślę, że w smokey eye byłoby Tobie ładnie (ale bez czerni - tylko przydymione, delikatne kolory).

Ja używam praktycznie tylko korektora na lekkie zaczerwienienia, sińce i rozszerzone pory, a zimą podkład+puder. Nie mogę natomiast przyzwyczaić się do kolorowych cieni - wydaje mi się, że totalnie nie pasują do mojego typu urody.
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-06-21, 14:51   #1721
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Ja właśnie tylko lekko odświeżam twarz różem i jasnym cieniem Ostatnio postanowiłam trochę zaszaleć i użyłam czarnego eyelinera + tuszu do rzęs (naturalnie mam długie rzęsy, więc moje rzęsy + tusz = .. ) no i moim zdaniem wyglądałam okropnie.. Całkowicie przyćmiło urodę.. A jestem latem (chyba)
Stary 2012-06-21, 15:13   #1722
AmaiMomo
Zadomowienie

Cytat:
Ja właśnie tylko lekko odświeżam twarz różem i jasnym cieniem Ostatnio postanowiłam trochę zaszaleć i użyłam czarnego eyelinera + tuszu do rzęs (naturalnie mam długie rzęsy, więc moje rzęsy + tusz = .. ) no i moim zdaniem wyglądałam okropnie.. Całkowicie przyćmiło urodę.. A jestem latem (chyba)
Ja też jestem (chyba) latem. Tylko nie jestem pewna czy zimnym, czy zgaszonym.

Czasem używam czarnego eyelinera, ale tylko zimą, kiedy noszę ciemniejsze ubrania. Nawet fajnie podkreśla mój "koci" kształt oka, ale faktycznie jest trochę za ciężki, więc postanowiłam, że następnym razem kupię grafit albo szarawy brąz.

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2012-06-21 o 15:15
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-06-21, 15:30   #1723
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
to że nie wychodzimy z domu? nie zawsze to nasze upodobanie :P
a to, żeby się nie opalić... No cóż. Naprawdę nienawidzę jak jest na przykład opalony kark i ręce, a reszta pozostaje biała. To wygląda naprawdę niefajnie, kojarzy się z rolnikami pracującymi w polu jak już się opalać to konsekwentnie, po całości, leżeć plackiem na plaży... A to nie dla nas raczej, przynajmniej większości.
no i oparzenia słoneczne... już pal licho jak mnie złapie lekko przez filtr, bo wtedy piecze tylko może dzień. Jakbym przy 25, a co dopiero 30 stopniach wyszła bez filtra, to cóż, po godzinie byłyby poparzenia. Fotoalergii nie mam, ale na słońce jestem wrażliwa.
Stary 2012-06-21, 15:42   #1724
china_girl
Raczkowanie

GG do china_girl

A propos filtrów, ostatnio byłam na zakupach z koleżanką, która właśnie szukała takowych na wyjazd do Włoch. Pani w Drogerii Natura (chyba) zaproponowała jej SPF20 i powiedziała, że to jest bardzo wysoka ochrona dodam,że koleżanka jest bardzo jasnym fototypem ale oczywiście zakupiła tą nieszczęsną "20" bo przecież wstyd się nie opalić

Jeśli chodzi o ludzi, pozory mylą
china_girl jest offline  
Stary 2012-06-21, 15:45   #1725
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Ojej to ja się cieszę, że nie mam takiego problemu
W zeszłym roku byłam 2 tygodnie w Egipcie w czasie największych upałów 40+, wtedy nie byłam jeszcze taka świadoma ani nie zależało mi szczególnie na bladości więc filtrów nie używałam W OGÓLE i opaliłam się minimalnie
No i na brązowo bo nie mam skłonności do jakichś poparzeń

Ja właśnie nie wiem jak to dokładnie z tym typem urody jest.. Moja skóra jest naturalnie oliwkowa, ale przy jakiejś minimalnej aktywności fizycznej momentalnie robi się różowa Do tego w dalszym ciągu nie mam pojęcia w jakiej tonacji są moje włosy.. Dodam zdjęcie może któraś z was mi powie No i oczy też mam dziwne bo raz są ciemno niebieskie, a za drugim razem błękitne, stała jest czarna mocna obwódka Strasznie trudno to określić..
No właśnie a jeśli chodzi też o włosy to chciałabym je mieć albo bardzo jasne, albo bardzo ciemne, mam wrażenie że takie jak mam nie pasują do mojego typu urody..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02576.jpg (74,7 KB, 46 załadowań)
Stary 2012-06-21, 15:48   #1726
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Właśnie co to jest dokładnie ten parsol? Jaki ma wpływ na cerę, na działanie filtra? Często o nim piszecie.
Stary 2012-06-21, 15:54   #1727
fiasco
Wtajemniczenie

ForbiddenFruit, to zaróżowienie wynika z płytkiego unaczynienia skóry też tak mam. Ja w ogóle większość życia myślałam że ja mam taką różową skórę a to że pewnie części ciała mam bardziej zielone to jakiś brzydki defekt dopiero jak pewnej zimy pojawiły mi się problemy naczynkowe na policzkach uświadomiłam sobie, że powinnam coś z tym zrobić. Olej z kocanki i z kasztanowca pomagają mi się ogarnąć.
Stary 2012-06-21, 16:00   #1728
AmaiMomo
Zadomowienie

Cytat:
Ja właśnie nie wiem jak to dokładnie z tym typem urody jest.. Moja skóra jest naturalnie oliwkowa, ale przy jakiejś minimalnej aktywności fizycznej momentalnie robi się różowa Do tego w dalszym ciągu nie mam pojęcia w jakiej tonacji są moje włosy.. Dodam zdjęcie może któraś z was mi powie No i oczy też mam dziwne bo raz są ciemno niebieskie, a za drugim razem błękitne, stała jest czarna mocna obwódka Strasznie trudno to określić..
No właśnie a jeśli chodzi też o włosy to chciałabym je mieć albo bardzo jasne, albo bardzo ciemne, mam wrażenie że takie jak mam nie pasują do mojego typu urody..
Mam dokładnie tak samo.

Blada, ziemisto-oliwkowa cera, przy wysiłku pojawia się zaróżowienie, oczy niby niebieskie, ale źrenicę otacza zielono-oliwkowy pierścień, a tęczówkę okala ciemniejsza obwódka.

Teoretycznie pasuje to do opisu "soft summer", ale wydaje mi się, że mam dość czyste białko oka, a tęczówka intensywnie się od niego odcina, a to nie pasuje do zgaszonego podtypu lata, a prędzej do zimy.

Moim zdaniem twoje włosy mają ciepły odcień. Swoją drogą są naprawdę śliczne.

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
ForbiddenFruit, to zaróżowienie wynika z płytkiego unaczynienia skóry też tak mam. Ja w ogóle większość życia myślałam że ja mam taką różową skórę a to że pewnie części ciała mam bardziej zielone to jakiś brzydki defekt dopiero jak pewnej zimy pojawiły mi się problemy naczynkowe na policzkach uświadomiłam sobie, że powinnam coś z tym zrobić. Olej z kocanki i z kasztanowca pomagają mi się ogarnąć.
W dzieciństwie namiętnie zbierałam i suszyłam kocankę. ^^ Niedawno dowiedziałam się, że jest pod częściową ochroną.

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2012-06-21 o 16:08
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-06-21, 16:30   #1729
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo.

Blada, ziemisto-oliwkowa cera, przy wysiłku pojawia się zaróżowienie, oczy niby niebieskie, ale źrenicę otacza zielono-oliwkowy pierścień, a tęczówkę okala ciemniejsza obwódka.

Teoretycznie pasuje to do opisu "soft summer", ale wydaje mi się, że mam dość czyste białko oka, a tęczówka intensywnie się od niego odcina, a to nie pasuje do zgaszonego podtypu lata, a prędzej do zimy.

Moim zdaniem twoje włosy mają ciepły odcień. Swoją drogą są naprawdę śliczne. [COLOR="Silver"]
No właśnie ja mam też czyste białko i odcinającą się tęczówkę co nie pasuje do lata No i teraz jak napisałaś, ze mają ciepły odcień to całkiem zgłupiałam

I dziękuję Chciałabym tylko, żeby były gęstsze

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Dzięki Jak będę miała jakieś większe problemy to na pewno wykorzystam Na razie to czerwienie nie przeszkadza mi na tyle i tak mam wystarczająco dużo problemów z moją cerą
Stary 2012-06-21, 16:38   #1730
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Dzięki Jak będę miała jakieś większe problemy to na pewno wykorzystam Na razie to czerwienie nie przeszkadza mi na tyle i tak mam wystarczająco dużo problemów z moją cerą
ja niestety też muszę działać na wiele frontów. Leczę trądzik i używam w sumie 3 preparatów na trądzik (Epiduo, Davercin i tonik robiony w aptece), do tego skóra łatwo mi się wysusza, łatwo podrażnia i pojawiają się te problemy naczynkowe - kiedy jest suche powietrze (klimatyzacja, sezon grzewczy), zimno, ciepło, i chwilowo przy wysiłku czy stresie
Stary 2012-06-21, 16:43   #1731
ForbiddenFruit
Rozeznanie

No to ja mam bardzo podobny problem Jakiś czas temu wyleczyłam trądzik, ale dalej od czasu do czasu wyskakują mi pojedyncze krostki, po pozbyciu się ich zostaje mi przesuszona i podrażniona skóra.. Do tego cały czas walczę z przebarwieniami
Stary 2012-06-21, 18:30   #1732
adzia2223
Zadomowienie

Można dołączyć?

Od zawsze byłam blada, bo jestem uczulona na słońce Co gorsza nie jest to wysypka czy coś w tym stylu tylko po prostu po jakichś 20 minutach na słońcu zaczyna mnie swędzieć i piec skóra, czasami do tego stopnia, że jak się myję letnią wodą wydaje mi się ona być wrzątkiem. Raz na wakacjach spuchły mi ręce i pół twarzy, przez tydzień myłam się w lodowatej wodzie Filtry pomagają jako tako funkcjonować latem, ale i tak zawsze panikuję co będzie jak mi się wytrze coś czy zapomnę się dosmarować.

Swoją bladość polubiłam, bo nic innego mi nie pozostało Ostatnio sobie włosy przyciemniłam i wizualnie jestem jeszcze bardziej blada

Edytowane przez adzia2223
Czas edycji: 2012-06-21 o 18:31
adzia2223 jest offline  
Stary 2012-06-21, 18:59   #1733
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez china_girl Pokaż wiadomość

Zawalisty masz typ urody coś orientalnego w nim jest(moim zdaniem)
Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość

Nie krzycz:P tak to po prostu wygląda trochę, jak się czyta o długich rękawach i niewychodzeniu z domu...
Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
Jeśli o mnie chodzi to nie wychodzę z czystego lenistwa, skoro mam wakacje i nie muszę... a nie z powodu fanatyzmu
Zresztą jeśli o mnie chodzi to tylko tyle, że się nie opalam, bo potem przez tydzień mnie wszystko boli i piecze.. na co dzień filtrów nie używam, nie siedzę też specjalnie w piwnicy, żeby być bladą
już nikogo o to nie posądzę...
Cytat:
to że nie wychodzimy z domu? nie zawsze to nasze upodobanie :P
a to, żeby się nie opalić... No cóż. Naprawdę nienawidzę jak jest na przykład opalony kark i ręce, a reszta pozostaje biała. To wygląda naprawdę niefajnie, kojarzy się z rolnikami pracującymi w polu jak już się opalać to konsekwentnie, po całości, leżeć plackiem na plaży... A to nie dla nas raczej, przynajmniej większości.
no i oparzenia słoneczne... już pal licho jak mnie złapie lekko przez filtr, bo wtedy piecze tylko może dzień. Jakbym przy 25, a co dopiero 30 stopniach wyszła bez filtra, to cóż, po godzinie byłyby poparzenia. Fotoalergii nie mam, ale na słońce jestem wrażliwa.
Ja też nie, akurat mam taki kark
Cytat:
Ojej to ja się cieszę, że nie mam takiego problemu
W zeszłym roku byłam 2 tygodnie w Egipcie w czasie największych upałów 40+, wtedy nie byłam jeszcze taka świadoma ani nie zależało mi szczególnie na bladości więc filtrów nie używałam W OGÓLE i opaliłam się minimalnie
No i na brązowo bo nie mam skłonności do jakichś poparzeń

Ja na szczęście baaaardzo rzadko się rumienię, ale znam takie typy, co nie tyle się rumienią, co są buraczane. Katastroficznie to wygląda

A włosy to masz genialne, ciepłe zdecydowanie
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-06-21, 19:41   #1734
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:

Ja na szczęście baaaardzo rzadko się rumienię, ale znam takie typy, co nie tyle się rumienią, co są buraczane. Katastroficznie to wygląda

A włosy to masz genialne, ciepłe zdecydowanie
To zazdroszczę I dziękuję To już w ogóle się pogubiłam Nie pasuję do żadnego typu urody w takim razie
Stary 2012-06-21, 19:51   #1735
Ingran
Psycho

Jesteś oryginał:P podobno są typy mieszane... Jaki masz odcień skóry, kolor oczu?
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-06-21, 19:57   #1736
ForbiddenFruit
Rozeznanie

No właśnie skórę mam taką ziemistą, oliwkową, oczy od błękitu do ciemnego niebieskiego z ciemną obwódką, mocno odznaczające się od białka.. Zawsze myślałam że jestem latem ale oczy nie pasuję i jak się teraz okazuje włosy też
Stary 2012-06-21, 20:11   #1737
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
No właśnie skórę mam taką ziemistą, oliwkową, oczy od błękitu do ciemnego niebieskiego z ciemną obwódką, mocno odznaczające się od białka.. Zawsze myślałam że jestem latem ale oczy nie pasuję i jak się teraz okazuje włosy też
Włosy masz śliczne . A możesz wrzucić zdjęcie w świetle dziennym? Bo ja mam mysie włosy, ale w słońcu czy na zdjęciach z flashem wychodzą miodowe jak Twoje.
Stary 2012-06-21, 20:15   #1738
19agusia91
Zakorzenienie

Ja podobnie. Myślałam,ze jestem żółto-różowa, a jestem oliwkowa, płytko unaczyniona.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2012-06-21, 20:24   #1739
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
Włosy masz śliczne . A możesz wrzucić zdjęcie w świetle dziennym? Bo ja mam mysie włosy, ale w słońcu czy na zdjęciach z flashem wychodzą miodowe jak Twoje.
Dziękuję Jak będzie troszkę jaśniej na dworzu to postaram się zrobić Bo na razie to u mnie szaro i ciemno
Stary 2012-06-21, 20:33   #1740
AmaiMomo
Zadomowienie

ForbiddenFruit może jesteś cool summer. To typ siostrzany chłodnej zimy, jest najbardziej wyrazistym latem.

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Ja mam tutaj zdjęcia cery i koloru oczu.

Wcześniej stawiałam na cool summer, ale jednak coraz bardziej obstawiam zgaszone lato:

Cytat:
Zgaszone Lato jest typem miękkim, rozmytym, rozbawionym intensywności - jego niska chromatyczność jest najważniejszą cechą. Kolorystyka jest dość zgaszona, przez co błędnie bywa klasyfikowany jako Jasne Lato czy Zgaszona Jesień. Trudnym jest określenie, czy jest to typ zimny czy ciepły - ponieważ posiada w sobie cechy obydwu - oczywiście z większą ilością różowego (chłodnego) pigmentu. Najprościej określić je jako lato wchodzące w jesień.
Włosy bardzo często są koloru mysiego, oczy mają bliżej niekreślony (szaro-zielony, szaro-niebieski, szary) kolor, który dość często może się zmieniać pod wpływem zmiany oświetlenia. Białkówka oka nie odcina się wyraźnie od koloru tęczówki. Miękkie Lato nie ma w sobie kontrastu, jego wizerunek jest jednolicie szarawy, przygaszony. Kobiety o tym typie najczęściej farbują włosy.
Skóra posiada dość dużo różowego pigmentu.
AmaiMomo jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości