Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-07-25, 21:55   #2101
krolowa zurawin
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

kurcze znowu zachęciłyście mnie do poszukiwania jedynych minerałów ... bo próbowałam ostatnimi czasy Pixie i się niezbyt spisały... mam stare EDM i na nich lecę,ale jakoś zachwycona to nimi nie jestem ;/
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2012-07-25, 21:57   #2102
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie puder Stay Mate z Rimmela, odcień 001 Transparent. Mam wrażenie, że jest ciut za ciemny Ale twarz mi się jeszcze opali mimo blokerów, na wakacje może być Mama mi powiedziała, że puder ryżowy to ona ma - Clinique i drogi że szok ;p Może przerzuci się na tego bambusa którego tak zachwalacie
Za ciemny?? To albo kładziesz centymetrową warstwę albo masz jakiś feralny odcień bo ciężko mi uwierzyć, by był komuś za ciemny
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2012-07-25, 22:09   #2103
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
lepiej nie zamawiać w ciemno pomadek spory wybór kolorów jest z Catrice, Kobo, Miss Sporty ma niektóre mocno napigmentowane i pachną melonem ja to muszę zawsze obmacać wszystko co sie da b
czarny smokey będzie zbyt ostry dla twojej delikatnej urody mi się ze zdjęcia wydaje czy jesteś raczej ciepłym typem?
Dzięki Poszukam czegoś z tych firm, może coś fajnego znajdę Najgorsze jest to, że w tych wszystkich sephorach, douglasach itp jest takie super oświetlenie, że kolory są tak przekłamane... I do tego jakoś głupio się czuję testując kosmetyki, bo ja zanim coś kupię muszę się pięćset razy obejrzeć i sprawdzić jak to wygląda, a mam wrażenie, że wszyscy się na mnie gapią

A żebym ja wiedziała, jakim jestem typem W każdym świetle wyglądam inaczej, poza tym ja tam nie umiem tego określić.. Ale wydaje mi się, że chyba jestem raczej latem
ForbiddenFruit jest offline  
Stary 2012-07-25, 22:14   #2104
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
I mam takie pytanie. Jeśli chodzi o kreski, tusz do rzęs, albo np smokey eye to lepsze będą ciemne brązy czy czerń?

No i ja właśnie też poluję na takie pomadki ale nic nie można znaleźć. Z niższej półki to już w ogóle totalnie nie ma wyboru Kiedyś zamówiłam sobie 3 pomadki z oriflame (które oczywiście w katalogu wyglądały super), na ustach w ogóle nie było ich widać
Ogólnie czarny tusz do rzęs zawsze najlepiej podkreśla oko i wszystkim pasuje, chociaż przy naturalnie jasnej oprawie może drastycznie zmieniać wygląd. Natomiast przy jasnym typie urody, jasnej oprawie oczu i włosach można się pobawić również innymi kolorami, z tym że im bardziej mdły kolor tym mniej wyraziste spojrzenie, można też użyć kolorów kontrastowych lub podobnych do tęczówki.
Co do eyelinera to już trudniejsza sprawa. Mi się najbardziej podoba czarny, ale zwykle wyglądam w nim jakbym użyła długopisu, lepiej się sprawdzają antracytowe odcienie, brązowa kredka może być jeśli nie jest w ciepłym odcieniu. Ty jesteś raczej chłodnym typem, więc weź pod uwagę, że ciepłe odcienie brązów mogą dziwnie na tobie wyglądać (sprawdź na sobie). Natomiast mogę używać czarnej kredki czy eyelinera pod warunkiem, że mocno wytuszuję rzęsy na czarno i do tego użyję cienia o intensywnym kolorze. Smokey eyes też chyba każdemu można zrobić całkiem czarne, i niby pasuje, ale efekt w zależności od typu urody różni się od naturalnego do "którędy na Castle Party". Zawsze można użyć ciemnych kolorów jak antracyt, ciemny fiolet itp. albo czarnego tylko wokół oka a do aureoli dookoła użyć właśnie kolorowego cienia.
No i z eyelinerem jeszcze jest tak, że efekt zależy również od kształtu i grubości kreski oraz stopnia otoczenia oka. fajną alternatywą dla tuszu do kresek jest namalowanie linii cieniem do powiek, mi wygodnie maluje się zwykłymi na mokro albo na sucho sypkimi - taka linia jest mniej graficzna niż tusz a przez to nie trzeba być mistrzynią makijażu żeby uzyskać ładny efekt.

Tak to jest z zakupami z katalogu niestety. A szminki sa produkowane w różnych rodzajach - jedne są kryjące, inne tylko nabłyszczające i bardzo transparentne. Producenci powinni to dokładnie opisywać, a często tylko ukuwają jakąś enigmatycznąnazwę typu "Super Shine Color" i zgaduj, co to jest.
Wampierz jest offline  
Stary 2012-07-25, 22:21   #2105
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ogólnie czarny tusz do rzęs zawsze najlepiej podkreśla oko i wszystkim pasuje, chociaż przy naturalnie jasnej oprawie może drastycznie zmieniać wygląd. Natomiast przy jasnym typie urody, jasnej oprawie oczu i włosach można się pobawić również innymi kolorami, z tym że im bardziej mdły kolor tym mniej wyraziste spojrzenie, można też użyć kolorów kontrastowych lub podobnych do tęczówki.
Co do eyelinera to już trudniejsza sprawa. Mi się najbardziej podoba czarny, ale zwykle wyglądam w nim jakbym użyła długopisu, lepiej się sprawdzają antracytowe odcienie, brązowa kredka może być jeśli nie jest w ciepłym odcieniu. Ty jesteś raczej chłodnym typem, więc weź pod uwagę, że ciepłe odcienie brązów mogą dziwnie na tobie wyglądać (sprawdź na sobie). Natomiast mogę używać czarnej kredki czy eyelinera pod warunkiem, że mocno wytuszuję rzęsy na czarno i do tego użyję cienia o intensywnym kolorze. Smokey eyes też chyba każdemu można zrobić całkiem czarne, i niby pasuje, ale efekt w zależności od typu urody różni się od naturalnego do "którędy na Castle Party". Zawsze można użyć ciemnych kolorów jak antracyt, ciemny fiolet itp. albo czarnego tylko wokół oka a do aureoli dookoła użyć właśnie kolorowego cienia.
No i z eyelinerem jeszcze jest tak, że efekt zależy również od kształtu i grubości kreski oraz stopnia otoczenia oka. fajną alternatywą dla tuszu do kresek jest namalowanie linii cieniem do powiek, mi wygodnie maluje się zwykłymi na mokro albo na sucho sypkimi - taka linia jest mniej graficzna niż tusz a przez to nie trzeba być mistrzynią makijażu żeby uzyskać ładny efekt.

Tak to jest z zakupami z katalogu niestety. A szminki sa produkowane w różnych rodzajach - jedne są kryjące, inne tylko nabłyszczające i bardzo transparentne. Producenci powinni to dokładnie opisywać, a często tylko ukuwają jakąś enigmatycznąnazwę typu "Super Shine Color" i zgaduj, co to jest.
Dzięki dzięki Jesteś naprawdę wielka Nie pomyślałam właśnie o takich grafitowych odcieniach, a to mogłaby być fajna alternatywa dla czerni, która wydaje mi się, że jest dla mnie za mocna na dzień

No właśnie tylko, że czasami jest tak, że oni wstawiają nawet zdjęcia tego jak ten kolor wygląda (jak jest w przypadku właśnie oriflame o czym się już kilka razy przekonałam) a w rzeczywistości kosmetyk wygląda zupełnie inaczej.. Nie wiem czym oni malują te modelki.
Stary 2012-07-25, 22:25   #2106
uroczysko
Zadomowienie

Cytat:
(...) Nie wiem czym oni malują te modelki.
Używają po prostu za dużo Photoshopa :P
uroczysko jest offline  
Stary 2012-07-25, 22:30   #2107
Ingran
Psycho

Otóż to.
Ej, a nie wiecie, żel hialuronowy można używać solo?
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-07-25, 22:32   #2108
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Można Tylko chyba nie każdemu to pasuje. Mi się robi cała twarz czerwona jak użyję solo..

Stężenie w kosmetykach
Do 100% - może być stosowany bezpośrednio na skórę, jednak przy bezpośrednim stosowaniu można odczuwać pokrycie skóry filmem, dlatego też zalecamy stosować w stężeniu do 20%.

Skopiowałam z ZSK
Stary 2012-07-25, 22:38   #2109
Ingran
Psycho

Ech. Bo mam żel, mam suchą jak wiór cerę i nie mam pojęcia jak owy żel stosować
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-07-25, 22:47   #2110
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Jak masz inne półprodukty to możesz zrobić sobie np jakieś fajne serum

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Ja np używam takiego http://kascysko.blogspot.com/2012/03...do-cery-z.html i jest świetne Jak nie masz problemów z trądzikiem to zamiast ekstraktu przeciwtrądzikowego można dodać coś innego
Stary 2012-07-25, 22:52   #2111
Olkaaaa_s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Otóż to.
Ej, a nie wiecie, żel hialuronowy można używać solo?
Solo tylko na zwilżoną twarz, ew. z olejem. Nie należy nakładać żelu HA na "gołą" cerę, bo może spowodować ściągnięcie skóry.

Z lekkich olei polecam olej z nasion czerwonej maliny

od 12.12.2014- 2700 ml krwi pełnej+300ml KKP

Be fit
Olkaaaa_s jest offline  
Stary 2012-07-25, 23:00   #2112
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
jestem po całodziennym testowaniu Meow (Lukrecja jeszcze raz) na pierwszy ogień Siamese 1 -i jestem w szoku bo okazał się troszeczkę za ciemny(a ekstremalnie blada naprawdę nie jestem)-może to przez tonację, nie wiem jakim cudem ale na mojej skórze był żółty ale sam efekt i trwałość-cudowna efekt jak dla mnie ładniejszy niż EDM(choć i te były spoko) bengalczyk z kolei wydaje się strasznie jasny ale zobaczymy. Minerały są nieprzewidywalne Najprawdopodobniej się skuszę na pełny wymiar. Żeby tylko kolor trafić
Jeśli podoba Ci się efekt, to bardzo się cieszę, teraz tylko trzeba trafić w swój kolor. Ja zamawiałam chyba 3 razy różne próbki, zanim coś mi przypasowało Angora na stronie Meow przypomina mi pokruszone chrupki kukurydziane, zwłaszcza te ciemniejsze odcienie Ale patrząc na te zdjęcia to w ogóle się dziwię, że pasuje mi Siamese- oczywiście mam ochotę próbować dalej, ale chyba lepiej nie wceluję; szkoda, że nie można przetestować Meow u nas, stacjonarnie, tylko musimy się męczyć i szukać w internecie
Stary 2012-07-26, 00:39   #2113
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
[/COLOR]O i mam takie pytanko odnośnie błyszczyków, pomadek. Jakie polecacie? Zależy mi na tym żeby były takie nasycone kolorem i właśnie bez żadnych drobinek. Zawsze spotykałam się z takimi, co w ogóle nie odzwierciedlają na ustach koloru
Ja polecam Inglota. http://karminoweusta.blogspot.com/20...-czerwien.html Tutaj akurat opisywałam czerwień, z której jestem bardzo zadowolona, ale do wyboru jest mnóstwo kolorów i odcieni. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zwracaj uwagę na opakowanie, bo te z innych serii mają różną trwałość i często są półtransparentne.
Sondrina jest offline  
Stary 2012-07-26, 08:15   #2114
Magiya
Przyczajenie

Dzień dobry czwartkowo, mogę się przyłączyć?
Też jestem raczej bladolica i chciałabym nauczyć się to podkreślać.
Totalnie nie potrafię się malować, nie znam się na kosmetykach, a lat mam 25 i aż wstyd się do tego przyznawać.
Oglądałam wczoraj różne podkłady i pudry, ale nie wiedziałam, który wybrać, który byłby dla mnie odpowiedni, czym się kierować przy wyborze, na co zwrócić uwagę. Ratunku!
Dodam jeszcze, że chyba mam lekko naczynkową cerę. I bardzo ograniczone możliwości finansowe, na drogie kosmetyki nie mogę sobie pozwolić.
Pomożecie?
Magiya jest offline  
Stary 2012-07-26, 08:52   #2115
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Ja polecam Inglota. http://karminoweusta.blogspot.com/20...-czerwien.html Tutaj akurat opisywałam czerwień, z której jestem bardzo zadowolona, ale do wyboru jest mnóstwo kolorów i odcieni. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zwracaj uwagę na opakowanie, bo te z innych serii mają różną trwałość i często są półtransparentne.
a Inglot-faktycznie kolorystyka nie tylko szminek jest wieeeelka. Z tym że ja z pomadek Inglota nie byłam zadowolona. Polecam za to kredkę
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ek-do-ust.html
mam dwa kolory, mogę pod wieczór wrzucić fotę jak wyglądają na ustach
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-07-26, 10:12   #2116
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Bardzo lubię inglota Ja za to uwielbiam ich cienie Mają ogromny wybór i do tego ta możliwość tworzenia paletek Ale na pomadki jakoś nigdy nie zwróciłam uwagi, muszę spróbować

iamsolucky - byłoby super jakbyś wrzuciła
Stary 2012-07-26, 16:37   #2117
iamsolucky
Wtajemniczenie

1 zdjęcie wargi bez niczego, drugie kredka Inglot kolor #12(brzoskwioniowo dyniowy) nałożona na całkiem suche usta-nasycenie koloru jest większe jak nakładamy je na sucho. Trzecie zdjęcie kredka w kolorze #24 ale nałożona na pomadkę ochronną(usta były dobrze natłuszczone) kolor mniej intensywny i bardziej różowy, nałożona na sucho daje bardziej ciemny brudny róż. Ale tego nie mogłam aparatem już uchwycić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (22,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (15,4 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (13,9 KB, 16 załadowań)
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-07-26, 19:00   #2118
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
1 zdjęcie wargi bez niczego, drugie kredka Inglot kolor #12(brzoskwioniowo dyniowy) nałożona na całkiem suche usta-nasycenie koloru jest większe jak nakładamy je na sucho. Trzecie zdjęcie kredka w kolorze #24 ale nałożona na pomadkę ochronną(usta były dobrze natłuszczone) kolor mniej intensywny i bardziej różowy, nałożona na sucho daje bardziej ciemny brudny róż. Ale tego nie mogłam aparatem już uchwycić
Ten kolor # 12 jest śliczny Będę musiała się rozejrzeć
Btw - śliczne usta masz
Stary 2012-07-26, 19:39   #2119
Ingran
Psycho

Możliwe, że się powtarzam, ale znacie jakiś dobry korektor pod oczy, który nie włazi w zmarszczki?(w wieku 18 lat je mieć to patologia ale cóż....)
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-07-26, 19:53   #2120
201705121341
Konto usunięte

Cytat:
Możliwe, że się powtarzam, ale znacie jakiś dobry korektor pod oczy, który nie włazi w zmarszczki?(w wieku 18 lat je mieć to patologia ale cóż....)
Dołączam do pytania i łączę się w bólu - w wieku 17 lat też mam zmarszczki, ale cóż Uskuteczniam masaż twarzy i smaruję się blokerami
201705121341 jest offline  
Stary 2012-07-26, 20:14   #2121
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Ten kolor # 12 jest śliczny Będę musiała się rozejrzeć
Btw - śliczne usta masz
dzięki Ty również masz ładne, takie duże i pełne

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
mi też wszystko w zmarchy włazi jedynie Skin79 skin absolute total wklepany pod oczy wygląda całkiem ładnie-jest rozświetlający więc ładnie tuszuje cienie i nie wchodzi w załamania. A z tymi zmarchami to może przez budowę oka je tak wcześnie widać. Masz może je takie wypukłe?
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-07-26, 21:28   #2122
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

hej Wam
ja w ogole korektorow nie uzywam, wiec raczej nic nie polece...pod oczy nie mam potrzeby, jedynie probowalam na jakies niespodzianki, ale jak lkade pod poklad, to potem caly ten korektor scieram, a jak klade na podklad to widac ten korektor jak nie wiem nie umiem uzywac chyba no i z kolorami odwieczny problem

Iamsolucky
w tym kolorze na ostatnim zdjeciu Twoje usta wygladaja super bardzo ladny kolorek

Nie wiem ktora z Was mi podpowiedziala, ze u mnie ten podklad na granicy wlosow moze byc widoczny przez to, ze skora wysuszona i to byla chyba prawda jak zmienilam ten zel do mycia twarzy na taki delikatny, to jest duzo lepiej, jeszcze nie idealnie, ale roznica spora dziekuje:roza :

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2012-07-26, 21:36   #2123
iamsolucky
Wtajemniczenie

Bayka super że zmodyfikowana pielęgnacja już zmienia buzię na lepsze wiem po sobie że jak cera jest mocno nawilżona, zregenerowana, elastyczna to makijaż wygląda i trzyma się lepiej. I nawet tak nie oksyduje
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-07-26, 22:37   #2124
201705121341
Konto usunięte

Skoro już jesteśmy przy oczach... Wiecie skąd mogą brać się takie jakby głębokie wcięcia pod oczami? Nie zmarszczki, tylko jakby ktoś odcisnął mi coś 3 cm pod okiem i tak zostało Brzydko to wygląda, jakbym miała spuchniętą i zmęczoną twarz. Może jutro wrzucę jakieś fotki żeby pokazać o co chodzi...

edit: Ale osioł, mam po prostu straszne cienie pod oczami Nie patrzcie nawet na to co napisałam bo siara

Edytowane przez 201705121341
Czas edycji: 2012-07-26 o 22:47
Stary 2012-07-26, 22:47   #2125
Wampierz
Zakorzenienie

Takie "zmarszczki", które się ma od zawsze, to nie zmarszczki tylko linie mimiczne. Też mam takie od dzieciństwa. Kwestia budowy oka.

Whiteglove - moze też masz jakiś rodzaj linii mimicznych, a moze to efekt opuchlizny.
Wampierz jest offline  
Stary 2012-07-26, 22:52   #2126
ForbiddenFruit
Rozeznanie

whiteglove - Ja chyba wiem o co chodzi. Czasami mam takie coś. Nie wiem od czego to zależy Bardzo tego nie lubię..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02175.jpg (15,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02186.jpg (18,2 KB, 23 załadowań)
Stary 2012-07-26, 23:04   #2127
201612080925
Konto usunięte

Cytat:
Nie ty jedyna "cierpisz" na zmarszczki, jestem rok młodsza i tez już mam. A u mnie sprawdza sie Vipera. Wpadłam na niego całkiem przypadkiem i pozytywnie mnie zaskoczył ceną, trwałością i jasną kolorówką przede wszystkim!
201612080925 jest offline  
Stary 2012-07-26, 23:53   #2128
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Skoro już jesteśmy przy oczach... Wiecie skąd mogą brać się takie jakby głębokie wcięcia pod oczami? Nie zmarszczki, tylko jakby ktoś odcisnął mi coś 3 cm pod okiem i tak zostało Brzydko to wygląda, jakbym miała spuchniętą i zmęczoną twarz. Może jutro wrzucę jakieś fotki żeby pokazać o co chodzi...

edit: Ale osioł, mam po prostu straszne cienie pod oczami Nie patrzcie nawet na to co napisałam bo siara
pewnie chodzi o dolinę łez. Taka twarz, taka taka budowa oczu też to mam. Azjatki przez to że mają płaskie buzie nie mają czegoś takiego
ewull mega jasne są korektory Golden Rose, kryją dobrze, ale są w sztyfcie a ja nienawidzę takiej formy. Pod oczy u mnie sprawdzają się wyłącznie płynne i lekkie.

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-07-26 o 23:56
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-07-27, 00:30   #2129
201705121341
Konto usunięte

Cytat:
whiteglove - Ja chyba wiem o co chodzi. Czasami mam takie coś. Nie wiem od czego to zależy Bardzo tego nie lubię..
O, ja mam coś takiego tylko niżej, centralnie pod oczami. Jak się patrzy na wprost to tego nie widać, ale jak zobaczę jakieś zdjęcia na których mam lekko obróconą głowę... "Co za twarz" samo ciśnie się na usta

Przeczytałam właśnie, że można na to robić okłady z czarnej herbaty albo ogórka... Jakiś czas często robiłam sobie maseczki ogórkowe i żadnej poprawy nie widziałam I żel ze świetlikiem - mam w domu, jutro zacznę smarować i zobaczę co to da
Stary 2012-07-27, 00:35   #2130
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
O, ja mam coś takiego tylko niżej, centralnie pod oczami. Jak się patrzy na wprost to tego nie widać, ale jak zobaczę jakieś zdjęcia na których mam lekko obróconą głowę... "Co za twarz" samo ciśnie się na usta

Przeczytałam właśnie, że można na to robić okłady z czarnej herbaty albo ogórka... Jakiś czas często robiłam sobie maseczki ogórkowe i żadnej poprawy nie widziałam I żel ze świetlikiem - mam w domu, jutro zacznę smarować i zobaczę co to da
U mnie to widać w takim jakby półcieniu. Jak światło jest rzucone prosto na twarz to nic a nic. Tylko, że w moim przypadku, czasami jest to prawie niewidoczne, a czasami wygląda jak na powyższych zdjęciach Nie wiem od czego to zależy Może od tego czy jestem wyspana? Wydaje mi się, ze wpływ ma na to też odżywianie Czym więcej przetworzonych produktów i soli tym bardziej spuchnięta twarz
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości