Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-08-09, 22:56   #2371
Wampierz
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Na stronie BU przeczytałam, że bambusowy z jedwabiem nadaje się do wszystkich typów cery więc warto go spróbować. A co sądzisz o takim połączeniu: bambusowy z jedwabiem na całą twarz w celu wygładzenia i miękkiego wykończenia i perłowy też z BU żeby wybić dodatkowo kości policzkowe? Stosowałaś może ten perłowy? Jak się spisuje?
Zastanawiam się czy nie będzie to zbyt połyskliwy efekt. A zamawiając coś z tej stronki z racji dużych kosztów przesyłki chciałabym spróbować czegoś jeszcze
Ten puder perłowy z BU jest zrobiony z pereł, ale jest zupełnie matowy. Bambusowy z jedwabiem jest mniej maotwy, ma leciutki satynowy efekt, pewnie przez zawartość jedwabiu.

Mam perłowy i jak dla mnie sięnie nadaje, tzn. dodałam trochę do bambusowego i używam na skaleczenia, ale stosowany sam lubi mi się zwarzyć, ale mam przetłuszczającą sięcerę. Może na suchszej będzie ok.
Stary 2012-08-09, 23:01   #2372
tujestem
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ten puder perłowy z BU jest zrobiony z pereł, ale jest zupełnie matowy. Bambusowy z jedwabiem jest mniej maotwy, ma leciutki satynowy efekt, pewnie przez zawartość jedwabiu.

Mam perłowy i jak dla mnie sięnie nadaje, tzn. dodałam trochę do bambusowego i używam na skaleczenia, ale stosowany sam lubi mi się zwarzyć, ale mam przetłuszczającą sięcerę. Może na suchszej będzie ok.
Więc lepiej zainwestować w diamentowy ? Czy on też jest całkowicie matowy?
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-10, 00:13   #2373
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Więc lepiej zainwestować w diamentowy ? Czy on też jest całkowicie matowy?
Nie używałam, ale pisza tak:
"Puder diamentowy ma postać szaro-białego, matowego, bardzo drobnego pyłku, który nie zawiera w sobie żadnych błyszczących drobinek.
Puder nadaje skórze blasku i rozświetla dzięki optycznym właściwościom diamentów. Niezapomniany blask diamentów, wynika ze specyficznego odbicia światła przez powierzchnię diamentu. Mikronizowany puder diamentowy zachowuje optyczne własności szlachetnych diamentów. Promienie światła padające na powierzchnię skóry pokrytej pudrem diamentowym, zostają częściowo związane przez powierzchnię diamentów i odbijają się 2.5 razy wolniej w przypadkowych kierunkach. To sprawia, że skóra zostaje delikatnie rozświetlona jakby od wewnątrz, jednocześnie rysy twarzy ulegają zmiękczeniu, zmarszczki, pory i drobne niedoskonałości skóry stają się mniej widoczne."

Typowo rozświetlającego chyba tam nie mają.

A diamentowy ma inne właściości - ma być obojętny dla skóry, podczas gdy perłowy jest zrobiony z białka, jak jedwabny i ma wspomagać procesy gojenia itp.
Stary 2012-08-10, 10:25   #2374
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Dobra, mam kolejne pytanie. Widziałam, że kilka stron temu quench jako jasne mazidło z YR polecała podkład dopasowujący się - ktoś wie może, jak ma się sprawa z kremowym podkładem z olejkiem z krokosza? Po recenzjach wnioskuję, że to może być to, czego szukam, dodatkowo mam groupona, jakąś zniżkę na makijaż i prawdopodobnie w końcu skończę drugi poziom z ich karty lojalnościowej, co daje mi 40 złotych do wydania na jeden kosmetyk - nic, tylko ruszać na zakupy , a na pewno chcę tylko setkę waniliowej wody, więc zostaje sporo do wydania.
Dodam tylko, że szukałam swatchy najjaśniejszych odcieni (z obu gam kolorystycznych), coś mi nawet świtało, że znajdę je na jednym z obserwowanych przeze mnie blogów, ale jak się potem okazało, o ile podkład często pojawiał się w makijażach, dziewczyna niestety nie zrobiła samej jego recenzji...
Pomoże ktoś?
Stary 2012-08-10, 11:50   #2375
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Dobra, mam kolejne pytanie. Widziałam, że kilka stron temu quench jako jasne mazidło z YR polecała podkład dopasowujący się - ktoś wie może, jak ma się sprawa z kremowym podkładem z olejkiem z krokosza? Po recenzjach wnioskuję, że to może być to, czego szukam, dodatkowo mam groupona, jakąś zniżkę na makijaż i prawdopodobnie w końcu skończę drugi poziom z ich karty lojalnościowej, co daje mi 40 złotych do wydania na jeden kosmetyk - nic, tylko ruszać na zakupy , a na pewno chcę tylko setkę waniliowej wody, więc zostaje sporo do wydania.
Dodam tylko, że szukałam swatchy najjaśniejszych odcieni (z obu gam kolorystycznych), coś mi nawet świtało, że znajdę je na jednym z obserwowanych przeze mnie blogów, ale jak się potem okazało, o ile podkład często pojawiał się w makijażach, dziewczyna niestety nie zrobiła samej jego recenzji...
Pomoże ktoś?
może ta recenzja Ci pomoże, nie wiem tylko czy o ten odcień Ci chodzi
http://pieknaodzawsze.blogspot.com/2...int-creme.html
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-08-10, 12:21   #2376
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
może ta recenzja Ci pomoże, nie wiem tylko czy o ten odcień Ci chodzi
http://pieknaodzawsze.blogspot.com/2...int-creme.html
Dziękuję pięknie. Właśnie o ten odcień mi chodziło (brałam też pod uwagę wersję różową, ale z tego, co pamiętam, gama żółta w YR jest jaśniejsza ).
Stary 2012-08-10, 12:35   #2377
tujestem
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie używałam, ale pisza tak:
"Puder diamentowy ma postać szaro-białego, matowego, bardzo drobnego pyłku, który nie zawiera w sobie żadnych błyszczących drobinek.
Puder nadaje skórze blasku i rozświetla dzięki optycznym właściwościom diamentów. Niezapomniany blask diamentów, wynika ze specyficznego odbicia światła przez powierzchnię diamentu. Mikronizowany puder diamentowy zachowuje optyczne własności szlachetnych diamentów. Promienie światła padające na powierzchnię skóry pokrytej pudrem diamentowym, zostają częściowo związane przez powierzchnię diamentów i odbijają się 2.5 razy wolniej w przypadkowych kierunkach. To sprawia, że skóra zostaje delikatnie rozświetlona jakby od wewnątrz, jednocześnie rysy twarzy ulegają zmiękczeniu, zmarszczki, pory i drobne niedoskonałości skóry stają się mniej widoczne."

Typowo rozświetlającego chyba tam nie mają.

A diamentowy ma inne właściości - ma być obojętny dla skóry, podczas gdy perłowy jest zrobiony z białka, jak jedwabny i ma wspomagać procesy gojenia itp.
No tak..
"Puder nadaje skórze blasku i rozświetla dzięki optycznym właściwościom diamentów"
Na KWC są tylko 4 opinie więc myślałam, że któraś z Was miała to cudo i jest w stanie mi odpowiedzieć czy dobrze wygląda on na bladolicych
No i oczywiście nie mogę się teraz zdecydować czy perłowy czy diamentowy..
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-10, 14:25   #2378
Ingran
Psycho

Wczoraj wieczorem użyłam hialura z Rajdem i ładnie się połączył. Narazie będę stosować ten patent, zobaczy się, czy będą jakieś efekty...
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2012-08-10, 14:35   #2379
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
No tak..
"Puder nadaje skórze blasku i rozświetla dzięki optycznym właściwościom diamentów"
Na KWC są tylko 4 opinie więc myślałam, że któraś z Was miała to cudo i jest w stanie mi odpowiedzieć czy dobrze wygląda on na bladolicych
No i oczywiście nie mogę się teraz zdecydować czy perłowy czy diamentowy..
w recenzjach dziewczyny piszą że nawet lekko bieli
jak tak patrzę na te recenzje perłowego i diamentowego to tyłka nie urywają z tych dwóch to ja bym brała perłowy.
Rozwaliła mnie ostatnia recenzja do diamentowego, w wadach dziewczyna napisała<konieczność posiadania pędzla>
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-08-10, 14:54   #2380
tujestem
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem użyłam hialura z Rajdem i ładnie się połączył. Narazie będę stosować ten patent, zobaczy się, czy będą jakieś efekty...
Ja też swojego czasu miałam takie problemy jak opisujesz - nie miałam pojęcia jaka jest moja cera i dodatkowo na policzkach zaczęły mi się tworzyć brzydkie krosty i na brodzie takie drobne krostki wypełnione białym czymś ale nie tworzące stanów zapalnych. Udałam się więc do dermatologa.. przepisał mi epiduo z odpowiedzią że mam trądzik i kazał się smarować cienką warstwą codziennie na noc... Przy 4 użyciu SPALIŁAM SOBIE SKÓRĘ! dosłownie! Pod oczami na policzkach i nosie miałam normalne poparzenia! zaprzestałam stosowania od razu po czym przez 2 miesiące walczyłam z niemiłosiernie przesuszoną skórą..
Potem stwierdziłam że może warto zainwestować w zestaw La Roche Posay - żel do cery tłustej i mieszanej Effaclar + Effaclar Duo krem.. No i muszę powiedzieć że stosuję po dziś dzień. Żel rano i wieczorem do tego od czasu do czasu peeling i krem również rano pod makijaż i oczywiście na noc. Brzydkie krosty wyskakują rzadziej ale pozostały przebarwienia... mam też trochę za dużą produkcję sebum w strefie T. Postanowiłam więc zainwestować w płyn Micelarny do demakijażu oczy i twarzy AA Ultra Nawilżanie; Tonik Bourjois Vitamin-Enriched i wodę termalną z La Roche posay.
I teraz od 5 dni mój rytuał wygląda tak :
Wstaję rano
Żel Effaclar; Tonik Bourjois; Woda termalna; Krem Effaclar
Wieczorem
Żel Effaclar; Płyn Micelarny; Tonik Bourjois; Woda termalna; Krem Effaclar.

Wiem, że łatwej by było zrezygnować z Effaclar krem rano ale muszę się nim smarować bo kwasy trzymają moją buzię w ryzach i jak przestaję go stosować rano to zauważam pogorszenie stanu skóry.

Zobaczymy co z moich eksperymentów nawilżających wyjdzie
Jak nie to pomyślę nad jakimś kremem z LRP nawilżającym..

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
jak tak patrzę na te recenzje perłowego i diamentowego to tyłka nie urywają z tych dwóch to ja bym brała perłowy.
Rozwaliła mnie ostatnia recenzja do diamentowego, w wadach dziewczyna napisała<konieczność posiadania pędzla>
Też zdecydowałam się na perłowy bo niby goi ranki i łagodzi stany zapalne co mi się przyda ;p

Mnie też rozwaliła "konieczność posiadania pędzla" Ciekawe co pisze np przy tonikach "konieczność posiadania wacików" albo żelach do mycia buzi "konieczność posiadania wody i ręcznika" Ale przynajmniej można się pośmiać
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-10, 14:59   #2381
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Udałam się więc do dermatologa.. przepisał mi epiduo z odpowiedzią że mam trądzik i kazał się smarować cienką warstwą codziennie na noc... Przy 4 użyciu SPALIŁAM SOBIE SKÓRĘ! dosłownie! Pod oczami na policzkach i nosie miałam normalne poparzenia! zaprzestałam stosowania od razu po czym przez 2 miesiące walczyłam z niemiłosiernie przesuszoną skórą..
Kilka miesięcy temu miałam z Epiduo podobną przygodę - poszłam do dermatologa, bo dotychczas stosowany Differin jakby przestał działać, a małe podskórne grudki znów mnożyły mi się na czole. Od razu zaznaczam, że nie mam problemów z trądzikiem, ba, w tym momencie stan mojej skóry mogę wręcz określić jako lepszy-niż-przyzwoity.
Po pierwszym zastosowaniu obudziłam się rano ze wyglądającą na poparzoną, wręcz spaloną skórą, zwłaszcza na skroniach. Odczekałam kilka dni, ratując się Cetaphilem, Cicaplastem i maścią z witaminą A, użyłam jeszcze raz i znów było to samo. Wtedy powiedziałam sobie "dość", ale nie byłabym sobą, gdybym po jakimś czasie nie spróbowała znów. I objawienie. Przy kolejnym zastosowaniu nic nie piekło, nie spaliło mi skóry, a jej stan bardzo się poprawił. W tym momencie Epiduo mogę stosować tak jak wcześniej Differin - czyli praktycznie bez ograniczeń.
Stary 2012-08-10, 15:11   #2382
tujestem
Raczkowanie

Cytat:
Kilka miesięcy temu miałam z Epiduo podobną przygodę - poszłam do dermatologa, bo dotychczas stosowany Differin jakby przestał działać, a małe podskórne grudki znów mnożyły mi się na czole. Od razu zaznaczam, że nie mam problemów z trądzikiem, ba, w tym momencie stan mojej skóry mogę wręcz określić jako lepszy-niż-przyzwoity.
Po pierwszym zastosowaniu obudziłam się rano ze wyglądającą na poparzoną, wręcz spaloną skórą, zwłaszcza na skroniach. Odczekałam kilka dni, ratując się Cetaphilem, Cicaplastem i maścią z witaminą A, użyłam jeszcze raz i znów było to samo. Wtedy powiedziałam sobie "dość", ale nie byłabym sobą, gdybym po jakimś czasie nie spróbowała znów. I objawienie. Przy kolejnym zastosowaniu nic nie piekło, nie spaliło mi skóry, a jej stan bardzo się poprawił. W tym momencie Epiduo mogę stosować tak jak wcześniej Differin - czyli praktycznie bez ograniczeń.
U mnie to była prawdziwa tragedia.. przez 3 razy kiedy się nim smarowałam zero jakichkolwiek objawów.. no może troszkę się przesuszyła buzia ale za 4 razem.. położyłam krem położyłam sie i dzięki bogu nie zasnęłam bo zaczęło mnie strasznie piec. Poleciałam do łazienki zmyłam to świństwo z buzi a i tak było źle..
Zdjęcie zrobione chwilę po umyciu buzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-02-16 23.56.04.jpg (65,2 KB, 45 załadowań)
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-10, 15:33   #2383
Ingran
Psycho

Kurde te wszystkie kremy drogie są... A ja jestem na łasce rodziców:/
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-08-10, 15:46   #2384
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
U mnie to była prawdziwa tragedia.. przez 3 razy kiedy się nim smarowałam zero jakichkolwiek objawów.. no może troszkę się przesuszyła buzia ale za 4 razem.. położyłam krem położyłam sie i dzięki bogu nie zasnęłam bo zaczęło mnie strasznie piec. Poleciałam do łazienki zmyłam to świństwo z buzi a i tak było źle..
Zdjęcie zrobione chwilę po umyciu buzi.
Też czasem miewam podrażnienia w miejscu, gdzie policzki przechodzą w skórę pod oczami , ale nie na taką skalę jak Ty. Mogę tylko podejrzewać, jak cholernie to musi piec.
W takich sytuacjach stawiałam na nawilżanie i całodzienne natłuszczenie (oczywiście zakładając, że nigdzie nie wychodziłam) - maść z witaminą A (chyba robię się nudna ) i Tisane (tak, tak, chodzi o to maleństwo do ust - osobiście używam go czasem jako kremu pod oczy, bo mam tam raczej suchą i skłonną do podrażnień skórę) to dla mnie wtedy podstawa.
Cytat:
Jeśli chodzi o tańsze kremy, to mogę Ci jeszcze polecić krem pielęgnacyjny Hipp - zużyłam kilka tubek i naprawdę przyzwoicie nawilżał, zostawiał miękką, gładką buzię i wchłaniał się praktycznie do matu, ale nie wiem, czy w przypadku tak przesuszonej skóry jak Twoja wystarczy, chyba że przy stosowaniu kilka razy dziennie. A kosztuje coś koło 10 złotych (kiedyś kupowałam za 8 z groszami, ale chyba ostatnio trochę podrożał).
Stary 2012-08-10, 15:56   #2385
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Konieczność posiadania pędzla.

Perłowy jest zupełnie matowy i jakiś taki... mało sypki? Aż się sam z siebie zbryla w słoiczku. jest zupłenie matowy, lekko bieli - teraz sobie posmarowałam opalną dłoń to widac różnicę, nie wiem czy długo sie utrzyma. Nieładnie pachnie, ale słabo. Tak jak pisałam, na mojej przetłuszczającej skórze warzy się po jakimś czasie.
Stary 2012-08-10, 15:58   #2386
Ingran
Psycho

Wątpię, czy będzie ale dzięki:P
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-08-10, 16:20   #2387
tujestem
Raczkowanie

Cytat:
Rozumiem o co Ci chodzi.. Też jestem na łasce rodziców :P Dostaję kieszonkowe i odkładam sobie na swoje wymysły.. Ale czasem warto przekonać mamę żeby kupiła coś droższego.. Lepsze działanie większy wybór itd.
Na LRP długo namawiałam swoją rodzicielkę ale w końcu się zgodziła i już nie narzeka bo widzi jak bardzo poprawiła się moja cera a co za tym idzie moje samopoczucie... Jeżeli chodzi właśnie o LRP to bardzo tania jest apteka internetowa Melissa.. Ostatnio była też wyprzedaż w SuperPharm.. Teraz też jest na serię Lipkar... Z tego co kojarzę to są tam kremy nawilżające..

Cytat:
Też czasem miewam podrażnienia w miejscu, gdzie policzki przechodzą w skórę pod oczami , ale nie na taką skalę jak Ty. Mogę tylko podejrzewać, jak cholernie to musi piec.
W takich sytuacjach stawiałam na nawilżanie i całodzienne natłuszczenie (oczywiście zakładając, że nigdzie nie wychodziłam) - maść z witaminą A (chyba robię się nudna ) i Tisane (tak, tak, chodzi o to maleństwo do ust - osobiście używam go czasem jako kremu pod oczy, bo mam tam raczej suchą i skłonną do podrażnień skórę) to dla mnie wtedy podstawa.
=
Piekło strasznie - "leczyłam się" natłuszczającymi kremami na noc a na dzień nawilżającymi.. Dodam że byłam wtedy w momencie przedsesyjnym więc na uczelni byłam dzień w dzień.. Była to dla mnie tragedia bo wiedziałam, że wyglądam źle ;p nie dość że skóra odchodziła łuskami to w dodatku wyglądałam jak chodzące ZOMBI z niedospania miałam ochotę zapaść się pod ziemię
Ale był to jeden i jedyny raz kiedy zrobiło mi się coś takiego na buzi.. Aktualnie używam kosmetyków tylko do cery wrażliwej
A jaką fajną maść nie na receptę i nie mega drogą polecasz z wit A skoro ich aż tyle używasz? Na przebarwienia potrądzikowe pomaga ona? Bo aktualnie walczę właśnie z tym.

Jak się robi na tym forum, żeby cytować kilka wypowiedzi? Bo aktualnie wchodzę w nowe okienko klikam cytuj i wklejam a mi się nie chce tak robić :P

Edytowane przez tujestem
Czas edycji: 2012-08-10 o 16:22
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-10, 16:30   #2388
Ingran
Psycho

Ja mam gorzej, bo nie dostaję kieszonkowego a do najbliższych drogerii typu Natura, SuperPharm mam 70km.
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-08-10, 16:41   #2389
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Rozumiem o co Ci chodzi.. Też jestem na łasce rodziców :P Dostaję kieszonkowe i odkładam sobie na swoje wymysły.. Ale czasem warto przekonać mamę żeby kupiła coś droższego.. Lepsze działanie większy wybór itd.
Na LRP długo namawiałam swoją rodzicielkę ale w końcu się zgodziła i już nie narzeka bo widzi jak bardzo poprawiła się moja cera a co za tym idzie moje samopoczucie... Jeżeli chodzi właśnie o LRP to bardzo tania jest apteka internetowa Melissa.. Ostatnio była też wyprzedaż w SuperPharm.. Teraz też jest na serię Lipkar... Z tego co kojarzę to są tam kremy nawilżające..

Piekło strasznie - "leczyłam się" natłuszczającymi kremami na noc a na dzień nawilżającymi.. Dodam że byłam wtedy w momencie przedsesyjnym więc na uczelni byłam dzień w dzień.. Była to dla mnie tragedia bo wiedziałam, że wyglądam źle ;p nie dość że skóra odchodziła łuskami to w dodatku wyglądałam jak chodzące ZOMBI z niedospania miałam ochotę zapaść się pod ziemię
Ale był to jeden i jedyny raz kiedy zrobiło mi się coś takiego na buzi.. Aktualnie używam kosmetyków tylko do cery wrażliwej
A jaką fajną maść nie na receptę i nie mega drogą polecasz z wit A skoro ich aż tyle używasz? Na przebarwienia potrądzikowe pomaga ona? Bo aktualnie walczę właśnie z tym.

Jak się robi na tym forum, żeby cytować kilka wypowiedzi? Bo aktualnie wchodzę w nowe okienko klikam cytuj i wklejam a mi się nie chce tak robić :P
Lipikar w promocji? Szkoda, że nie mam SP w pobliżu, bo balsam AP to mój zimowy niezbędnik, a jednak trochę kosztuje.

Znam ten ból. Takie podrażnienia są najgorsze właśnie wtedy, gdy nie możesz zaszyć się w domowym zaciszu i próbować je wyleczyć, a jak na złość musisz wyjść do ludzi i jeszcze męczyć się z makijażem...

Maści z witaminą A kosztują jakieś śmieszne grosze. I nie mam ulubionej, po prostu biorę tę, którą dają mi w aptece , najczęściej jest to wyrób Hasco-Leku (właśnie sprawdziłam ), niestety jest lekko perfumowana i pachnie trochę jak tanie środki do WC, ale nie jest to zapach szczególnie drażniący i idzie się przyzwyczaić. Raz mamie udało się kupić jakąś bezzapachową, ale nie pamiętam, jakiej była firmy.
Niestety nie pomoże Ci na przebarwienia, aż tak wszechstronna nie jest. Wg informacji z opakowania: Wskazania do stosowania: Osłaniająco w celu regeneracji naskórka, zmniejszenia rogowacenia, złagodzenia stanów zapalnych. Ochronnie przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną (witaminę A) albo na pozostałe składniki leku. Podczas leczenia nie stosować kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.
Czyli: jest to dość tłusta, biała maść oparta na wazelinie o działaniu natłuszczającym, ochronnym i nawilżającym. Dla mnie jest to kosmetyczny niezbędnik, bo dość często mam podrażnioną skórę, a ta maść, choć po nałożeniu nie wygląda zbyt zachęcająco, naprawdę mi pomaga. Ale jeśli masz skórę skłonną do zapychania, radziłabym uważać.

Nie mam pojęcia, jak prościej cytować wiele wątków - robię dokładnie to samo, co Ty.
Stary 2012-08-10, 16:51   #2390
Ingran
Psycho

Hahahaha, cztery lata na Wizażu, weteran i jeszcze jakieś trudności na forum jest ikona "Wielo-cytuj ten post", klikasz ją w tych wiadomościach, które chcesz cytować, potem długą ikonkę "Odpowiedz" pod wypowiedziami i ta dam...
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-08-10, 16:53   #2391
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Hahahaha, cztery lata na Wizażu, weteran i jeszcze jakieś trudności na forum jest ikona "Wielo-cytuj ten post", klikasz ją w tych wiadomościach, które chcesz cytować, potem długą ikonkę "Odpowiedz" pod wypowiedziami i ta dam...
Serio? Weteran daje sobie radę swoim sposobem.
Stary 2012-08-10, 16:57   #2392
Ingran
Psycho

Ok... Ale to dużo cackania się przy tym. Ja za to nie umiem robić tak, że jest jakiś wyraz, na który klikasz i otwiera ci się jakaś strona...
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2012-08-10, 17:45   #2393
tujestem
Raczkowanie

Cytat:
Lipikar w promocji? Szkoda, że nie mam SP w pobliżu, bo balsam AP to mój zimowy niezbędnik, a jednak trochę kosztuje.

Znam ten ból. Takie podrażnienia są najgorsze właśnie wtedy, gdy nie możesz zaszyć się w domowym zaciszu i próbować je wyleczyć, a jak na złość musisz wyjść do ludzi i jeszcze męczyć się z makijażem...

Maści z witaminą A kosztują jakieś śmieszne grosze. I nie mam ulubionej, po prostu biorę tę, którą dają mi w aptece , najczęściej jest to wyrób Hasco-Leku (właśnie sprawdziłam ), niestety jest lekko perfumowana i pachnie trochę jak tanie środki do WC, ale nie jest to zapach szczególnie drażniący i idzie się przyzwyczaić. Raz mamie udało się kupić jakąś bezzapachową, ale nie pamiętam, jakiej była firmy.
Niestety nie pomoże Ci na przebarwienia, aż tak wszechstronna nie jest. Wg informacji z opakowania: Wskazania do stosowania: Osłaniająco w celu regeneracji naskórka, zmniejszenia rogowacenia, złagodzenia stanów zapalnych. Ochronnie przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną (witaminę A) albo na pozostałe składniki leku. Podczas leczenia nie stosować kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.
Czyli: jest to dość tłusta, biała maść oparta na wazelinie o działaniu natłuszczającym, ochronnym i nawilżającym. Dla mnie jest to kosmetyczny niezbędnik, bo dość często mam podrażnioną skórę, a ta maść, choć po nałożeniu nie wygląda zbyt zachęcająco, naprawdę mi pomaga. Ale jeśli masz skórę skłonną do zapychania, radziłabym uważać.

Nie mam pojęcia, jak prościej cytować wiele wątków - robię dokładnie to samo, co Ty.
No to chyba muszę się wybrać do apteki i zapytać co i jak. Punktowo nakładany na wypryski niweluje trochę stany zapalne?
A polecasz coś na przebarwienia? Bo sądząc po Twoich wcześniejszych postach też miałaś kiedyś problemy z krostkami a po nich zazwyczaj zostają nieładne plamy..
Co do Lipkara właśnie sprawdzałam. Cała seria jest -25% nie masz koleżanek jakoś bliżej? Bo to według mnie spora obniżka. Ewentualnie jak się nie boisz to mogę ja Ci to załatwić ale to już PW

Cytat:
Serio? Weteran daje sobie radę swoim sposobem.
No pewnie potrzeba matką wynalazków

Cytat:
Ja mam gorzej, bo nie dostaję kieszonkowego a do najbliższych drogerii typu Natura, SuperPharm mam 70km.
Może popytaj tutaj dziewczyn? może przesłałyby Ci pocztą albo jakoś tak? No ale jak coś to spróbuj tutaj:
http://www.apteka-melissa.pl/Home.html
Szukałam co prawda LRP i mają najtańsze w sieci.
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-10, 17:59   #2394
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
No to chyba muszę się wybrać do apteki i zapytać co i jak. Punktowo nakładany na wypryski niweluje trochę stany zapalne?
A polecasz coś na przebarwienia? Bo sądząc po Twoich wcześniejszych postach też miałaś kiedyś problemy z krostkami a po nich zazwyczaj zostają nieładne plamy..
Co do Lipkara właśnie sprawdzałam. Cała seria jest -25% nie masz koleżanek jakoś bliżej? Bo to według mnie spora obniżka. Ewentualnie jak się nie boisz to mogę ja Ci to załatwić ale to już PW
Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, bo nigdy nie używałam jej w ten sposób. Na wypryski punktowo używam Clindacinu, ale to już środek na receptę.
Akurat z przebarwieniami, odpukać , nie mam problemów, chociaż faktycznie po wypryskach (tych większych, pojawiających się u mnie pojedynczo) zostawały plamy, ale nie typowo przebarwieniowe, trudne do usunięcia, ale różowe, jakby skóra nadal się w tych miejscach goiła. I niestety najczęściej goiła się dość długo, bo niektóre takie ślady miałam przez kilka tygodni, aż w końcu całkiem zbladły i zniknęły. Pytałam kiedyś o nie dermatolog, ale powiedziała mi tylko, że widocznie taka moja uroda. Potem zaczęłam na nie używać klasycznego Cicaplastu i rzeczywiście przyspieszał gojenie, a po wiosennym wysypie spowodowanym źle dobranymi pigułkami kupiłam krem peelingujący z 5% kwasem migdałowym z Pharmacerisu. Stosuję go do tej pory i naprawdę widzę różnicę w wyglądzie skóry , ale nie sądzę, żeby był w stanie zniwelować przebarwienia. Może poczekaj do jesieni i spróbuj kuracji z mocniejszymi kwasami, bo z tego, co mi wiadomo, migdał jest dość delikatny (a w tak małym stężeniu dla niektórych może być tylko placebo)?
W przypadku LRP każda obniżka jest spora, bo niestety ich kosmetyki sporo kosztują. Dzięki za ofertę, na razie zapytam mamy, ile ostatnio płaciła za mój balsam, bo może się okazać, że nasza apteka będzie tańsza (słyszałam, że SP ma podobne praktyki jak np. Natura - czyli robią obniżkę, a przed nią zawyżają kosmetykowi cenę i w efekcie w tej superpromocji kosztuje tyle samo ).
Stary 2012-08-10, 18:27   #2395
tujestem
Raczkowanie

Srebrnousta
Zazdroszczę bo niestety u mnie pozostają takie nieciekawe plamki które strasznie długo znikają - czasem nawet dłużej niż miesiąc..

A jaki róż byście mi polecały do mojego wyglądu? Ja to ta na miniaturce

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

A i jakbyście gdzieś widziały przecenę Bourjois, Healthy Mix to dajcie znać bo jego cena regularna jest zabójcza i właśnie dlatego przerzucam się na Revlon CS... Mam nadzieję że ma podobne właściwości..
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-10, 18:36   #2396
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Srebrnousta
Zazdroszczę bo niestety u mnie pozostają takie nieciekawe plamki które strasznie długo znikają - czasem nawet dłużej niż miesiąc..

A jaki róż byście mi polecały do mojego wyglądu? Ja to ta na miniaturce

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

A i jakbyście gdzieś widziały przecenę Bourjois, Healthy Mix to dajcie znać bo jego cena regularna jest zabójcza i właśnie dlatego przerzucam się na Revlon CS... Mam nadzieję że ma podobne właściwości..
W sensie w avie? Myślę, że powinnaś celować raczej w cieplejsze odcienie - brzoskwinie, ciepłe róże, choć te brudne też będą dobre (bo pasują chyba do każdej karnacji ). Chętnie poleciłabym Ci coś konkretnego, ale większość moich róży to zdobycze limitkowe już nie do dostania, a z reszty osobiście nie jestem do końca zadowolona. Wnioskuję, że jesteś początkująca, jeśli chodzi o róże, więc może na początek coś tańszego i mniej napigmentowanego? Może Essence? W jesiennych nowościach Catrice mają też być fajne róże, sama ostrzę sobie ząbki, ale na nie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Nie miałam nowej wersji Revlona, ale stary CS z perspektywy czasu wspominam jako koszmar. Aż sama się zastanawiam, czemu dałam mu trzy gwiazdki... I jeśli nowa wersja jest choć trochę podoba do starej, to z Burżujkiem nie ma nic wspólnego.

Edytowane przez Srebrnousta
Czas edycji: 2012-08-10 o 18:38
Srebrnousta jest offline  
Stary 2012-08-10, 19:32   #2397
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie miałam nowej wersji Revlona, ale stary CS z perspektywy czasu wspominam jako koszmar. Aż sama się zastanawiam, czemu dałam mu trzy gwiazdki... I jeśli nowa wersja jest choć trochę podoba do starej, to z Burżujkiem nie ma nic wspólnego.
mam nową wersję Revlona CS i miałam starą (cera tłusta) i powiem tak - u mnie na skórze różnica jest diametralna. To pewnie też dlatego, że mam dobrze nawilżoną skórę (jak go wcześniej zdarzało mi się używać była choć trochę wysuszona, ot, choćby przez sezon grzewczy). Ogólnie wcześniejsza wersja owszem, siadała do płaskiego matu i tak siedziała dłuuugie godziny, ale też zapychała mi pory, wysuszała i w ogóle masakrycznie męczyła skórę. Ta nowsza wersja nie siada do takiego matu, pozostaje bardziej satynowa (nadal dobrze matuje i trzyma się na buzi), nie ciemnieje mi w ogóle i zapycha tylko trochę. Jestem z niej baaardzo zadowolona Choć to nadal podkład dość mocno kryjący, więc dla niektórych moze być ciężki (dla mnie jest po rozpieszczeniu skóry minerałami)

tujestem, jeśli chodzi o róże to też bym stawiała na ciepłe odcienie, czyli brzoskwinia, koral
w ogóle witamy znowu, pamiętam że się juz kiedyś udzielałaś bo zapamietałam to zdjęcie, które wstawiałaś a masz w avatarze

Epiduo potrafi cholernie wyżreć skórę, dwa razy go używałam (czyli zużyłam 3 albo 4 tubki) i niestety skóra musi się przyzwyczaić. Ja też na początku chodziłam ze skorupą. Ale o ile po pierwszym rzucie skóra mi się do niego przyzwyczaiła i normalnie wrócił mi trądzik, o tyle teraz, jak od ponad miesiąca nie stosuję nic aptecznego, gorsze wysypy miałam tylko dwa razy - na miesiączkę. Poza tym mam tak umiarkowanie, jakieś pojedyncze małe wypryski. Ale też się bardziej pilnuję jak wiem że muszę do września bez leku wytrzymać, i znacznie ograniczam czekoladę (jak już muszę to kupuję białą), przez jakiś czas piłam te drożdże, teraz mi się odechciało to piję szałwię. Ale poważnie - nie wiem po kiego, kurna, grzyba, dawać Epiduo osobie która trądziku nie ma No kurna mi na dość konkretny trądzik pomógł, więc na kilka małych wyprysków dawać tak mocny lek to jest nieporozumienie.

a'propos bycia na łasce rodziców... też na niej jestem, konkretniej na łasce mamy, która wczoraj "ostatni raz mi zamawia rzeczy z BU, bo strasznie podrożały i się nie opłaca". Ostatnio każdy nowy dla mnie drogeryjny czy apteczny kosmetyk powoduje podrażnienie czy też reakcję alergiczną. Najzwyklejsze, delikatne kremy. Opuchnięta, czerwona twarz, przesuszenie skóry, łzy cieknące z oczu niczym wodospad Niagara. Może i rozpieszczenie skóry przez znaczne ograniczenie chemikaliów kładzionych na twarz miało wpływ na jej uwrażliwienie, ale też dzięki temu utrzymuję ją w znośnym stanie. No cóż, jak mama sobie kupi 10 różnych kremów (po promocji przecież) to jest w porządku, ale kupienie żelu hialuronowego dziecku z problematyczną cerą to za duży wydatek a i tak biorąc pod uwagę jakość i wydajność tych półproduktów, wychodzą całkiem nieźle cenowo

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-08-10 o 19:33
fiasco jest offline  
Stary 2012-08-10, 19:50   #2398
tujestem
Raczkowanie

Z tego co dziewczyny piszą to nowa wersja nie zapycha i jest lepsza ale to się okaże.. tak jak mówiłam - muszę poszukać czegoś innego bo 60zł to trochę dla mnie za dużo.. Raz kupiłam, zakochałam się no i masz babo placek.. Ceny kosmetyków ni jak nie są dostosowane do państwa w jakim są sprzedawane... Tak samo jest z LRP.. Swoją drogą Inglot niby polska firma a tak samo według mnie przesadzają z cenami.

Essence można kupić w rossmann?

Fiasco
Również witam Z tym Epiduo było tak że po prostu jeszcze nie wiedziałam co i jak i zwyczajnie nie wiedziałam co mi przepisuje babka.. po tym co się stało miałam ochotę pójść i kopnąć ją w zad za przeproszeniem.. No ale druga sprawa JAKIM CUDEM mi jako 20 letniej dziewczynie która nigdy nie miała problemów z wypryskami nagle pojawiły się pryszcze.. co ciekawe - tylko na prawym policzku i czasem na nosie i brodzie..

No i nie wiem jak Wy ale ja choruje na ten pędzel "do wszystkiego" z MAC'a
Jakby jakaś dobra wróżka mi go dała to skakałabym ze szczęścia.. Albo nawet jakbym sama na niego uskładała ale w Łodzi nie ma ich sklepu i nie wiem nawet ile kosztuje...
http://www.maccosmetics.com/product/146/772/Products/Brushes/Face/187-Duo-Fibre-Brush/index.tmpl

Edytowane przez tujestem
Czas edycji: 2012-08-10 o 19:56
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-10, 19:54   #2399
fiasco
Wtajemniczenie

ponoć całkiem niezły duo fibre ma Hakuro, ta firma w ogóle niezłe ma pędzle z tego co kojarzę
Stary 2012-08-10, 19:59   #2400
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

ja mam H 50 z hakuro i bardzo lubię
chochlik kornwalijski jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości