Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-08-10, 23:15   #2431
tujestem
Raczkowanie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
z tego co zdążyłam wyczytać, maja zdolnośc dobrego wtapiania się i pozornie niedobry kolor i tak dobrze wyglada. Tak jak pisałas z tym świnkowym

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

iamsolucky, dzięki ale chyba jednak minerały mnie kuszą mocniej na tę chwilkę

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Jak już skończę te studia to wynajdę jakiś megahiperświetny jaśniutki podkład może nie brzmi tak ambitnie jak ratowanie świata, ale
Myślę, że dla niektórych dziewczyn brzmi równie ambitnie co ratowanie świata
tujestem jest offline  
Stary 2012-08-10, 23:22   #2432
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Oo okazało się że jednak jest w 'miare' w podbliżu, podobno effuniaki właśnie są zgarniające

A słabesze hormony może? Lub te nowe wynalazki

Najważniejsze żeby się dobrze czuć w swojej skórze (póki waga nie siega ani do jednej ani do drugiej skrajności). Kompleksy nie przechodzą z wiekiem, tylko z ciężką pracą nad samym sobą. A jak słysze o rewolucyjnej 'nowej diecie 1 ooo kalorii' od jakiejś znajomej to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Zgarniają, potwierdzam .

Słabsze hormony nie wchodzą w grę, niestety.

Ech, minerały... Przeżyłam kiedyś próbę z EDM, ale się z nimi nie polubiłam i jakoś zraziłam się do tej formy podkładu.
Na razie używam "BB" z Maybelline i jakoś się wtapia + korektor L'oreal. Czasem sam korektor na filtr. Może jeszcze kiedyś się przkonam do minerałów.
Stary 2012-08-11, 08:56   #2433
19agusia91
Zakorzenienie

A, na allegro to te mniejsze opakowania sprzedają, i jeszcze nie ma wszystkich kolorów A ze stronki wychodzi czyli koło 130 zł za to największe opakowanie.
Hula Hop
440/5000 minut

Edytowane przez 19agusia91
Czas edycji: 2012-08-11 o 09:03
19agusia91 jest offline  
Stary 2012-08-11, 09:48   #2434
Krolowa_Margot
Raczkowanie

Bladolice, sto lat mnie tu nie było! Pewnie już niewiele z Was mnie tutaj pamięta Jednakże, bez obaw - przez ten rok przerwy śledzenia wątku (bo chyba ostatnio zaglądnęłam tutaj w zeszłoroczne wakacje ) nie przeszłam na ciemną stronę mocy Dalej jestem blada, chociaż chyba już nie aż tak, bo wakacje w Hiszpanii dały mi się trochę we znaki, pomimo reaplikacji filtra średnio co 2-3h Niestety wszystkich zaległości nie jestem w stanie nadrobić, przeczytałam jedynie ostatnie kilkanaście stron.

Przez ten rok przeszłam dwa kataklizmy, dlatego na samym początku chciałam przestrzec przed dwoma kremami, które zrobiły mi masakrę na twarzy. Najpierw był to Nivea Visage Odżwyczy krem nawilżający: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...-na-dzien.html Po kilku dniach używania kremu po lewej i prawej stronie czoła oraz obok oczu wyszły mi olbrzymie wulkany, w dodatku pojawiło się pełno, pełno zaskórników. Kilka tygodni zajęło mi doprowadzenie do takiego stanu, że nie miałam już tych ropnych wulkanów, jednakże zaskórniki i blizny zostały

Drugi kataklizm był spowodowany kremem Sunbrella SPF 50+ http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,51...-normalna.html . Skutki zupełnie takie same jak w przypadku kremu wyżej.

Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam, miałam cerę bez większych problemów, ponadto jeśli mi coś wychodziło to raczej na brodzie, czy pośrodku czoła, a nie tuż na linii z włosami Ponadto kosmetyki raczej nie mnie nie zapychały...
Stąd już na samym początku prośba do dziewczyn, które znają się na czytaniu składów:
Co to za pieroństwo mogło mnie zapchać w tych kremach? Z tego co widzę w kremie Nivea jest gliceryna, ale jest ona w wielu kosmetykach i nigdy jakoś nie miałam z tym problemu. Niestety składu Sunbrelli nie ma w KWC, a ja swoje opakowanie już dawno wywaliłam, by więcej na to nawet nie patrzeć

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja używałam kilku - Ducray- Melascreen serum , Flos Lek White & Beauty, Iwostin Lucidin serum na noc, Pharmaceris W Albucin oraz Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym i powiem tak - żaden nie dawał spektakularnego efektu. Co najwyżej po dwóch miesiącach używania delikatnie rozjaśniał skórę i przebarwienia. Ale teraz mam wątpliwości, czy to oby nie było złudzenie optyczne
Zastanawiam się, czy jesienią nie wytoczyć ciężkich dział i nie sięgnąć po to: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,53...ne.html&next=1
.
Też ostatnio postanowiłam wdać się w wojnę z przebarwieniami. Tak dużego doświadczenia jak Ty z tym nie mam, mogę jedynie odradzić krem NoScar, który mnie nic nie pomógł.
Tak się składa, że parę dni temu zaczęłam używać kremu z tej samej firmy nad którą Ty się zastanawiasz tzn. Unitone 4 IsisPharma http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,62...-4.html&next=1 Jeśli chcesz mogę dać znać za kilka tygodni czy cokolwiek poskultkowało.
W moim wypadku krem ma szerokie pole do popisu :

-blizny po wypryskach, o których wyżej pisałam jest ich sporo, ale są stosunkowo świeże, więc liczę na powodzenie
-żółtawa plamka w kąciku ust, którą mam od paru lat, najprawdopodobniej powstała w skutek zażywania leków hormonalnych
-piegi (wiem, wiem teraz pewnie odezwą się głosy, że piegi są piękne. Też mi się podobają, ale - u innych, nie u mnie )
- i jakieś dziwne plamy na plecach, które powstały w ciągu ostatniego pół roku i nie mam pojęcia skąd się wzięły wyglądają trochę jak blizny potrądzikowe, ale... nie miałam problemu z pryszczami na plecach, jeśli coś wyszło to baaardzo rzadko i pojedyńczo

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

A z rozświetlających to byłam zadowolona z Inglota rozświetlajacego białego, coś jak to:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,49...ng-powder.html
tylko mój był bez lusterka, ale lata temu kupowałam. Był fajny bo lekko błyszczący ale nie brokatowy ani z drobinkami, tylko taki równo rozświetlający, świetny do modelowania twarzy.
.
Zainteresowałaś mnie tym Inglotem, bo sama ciągle szukam czegoś rozświetlającego jednakże muszę się chwilę wstrzymać, bo moje ostatnie zakupy kosmetyczne skutecznie wyczyściły mój portfel szkoda tylko, że dziewczyny na KWC piszą, że strasznie nietrwały i po godzinie już go nie ma... U Ciebie też tak jest?

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Srebrnousta

A i jakbyście gdzieś widziały przecenę Bourjois, Healthy Mix to dajcie znać bo jego cena regularna jest zabójcza i właśnie dlatego przerzucam się na Revlon CS... Mam nadzieję że ma podobne właściwości..
Ja kupiłam ostatnio na allegro testery HM po 15 zł za 12 ml czyli wychodzi taniej niż w sklepie, bo kupując trzy opakowania masz 36 ml za 45 zł, a w drogerii 30 ml za 60 zł niestety z tego co patrzyłam już ich nie ma, ale możesz od czasu do czasu sprawdzać, bo nie pierwszy raz je wtedy widziałam - jakiś rok temu kupiłam chyba jeszcze taniej. Kupiłam również tester 123 perfect Bourjois - bardzo fajny podkład, jednak kolor 51. chyba ciut ciemniejszy niż w przypadku HM szkoda, bo daje taki fajny satynowy efekt, kryje, ale wygląda bardzo, bardzo naturalnie.

Edytowane przez Krolowa_Margot
Czas edycji: 2012-08-11 o 10:23
Krolowa_Margot jest offline  
Stary 2012-08-11, 10:53   #2435
iamsolucky
Wtajemniczenie

Margot dla mnie Nivea to największe zło świata pomadki z nawilżonych zadbanych warg zrobiły saharę, różana dawała efekt różowej kredy na ustach kremy niesamowicie zapychały-po tygodniu. Szampony powodowały wzmożone przetłuszczanie włosów. Miałam też parę lat temu taki niby lekki krem przeciwzmarszczkowy formuła do cery tłustej. Choćby nie wiem jak mało go wmasować rolował się ohydnie. W ogóle nie można była twarzy dotknąć nawet po godzinie bo wióry się robiły-a pod makijaż miał się nadawać nie mówiąc że był tak drażniący dla oczu że łzy leciały kilka minut Nic już nie tykam z Nivei

Na przebarwienia ale pozapalne polecam na noc przed kremem tonik Dermika meritum z kwasami. Przyjemny, słaby ale zaskakująco szybko wywabił mi czerwono różowe plamki-za 20zł można spróbować. Acne derm czy Skinoren mi nie pomaga a o wieeeeeele silniejsze
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-08-11, 11:35   #2436
Krolowa_Margot
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Margot dla mnie Nivea to największe zło świata pomadki z nawilżonych zadbanych warg zrobiły saharę, różana dawała efekt różowej kredy na ustach kremy niesamowicie zapychały-po tygodniu. Szampony powodowały wzmożone przetłuszczanie włosów. Miałam też parę lat temu taki niby lekki krem przeciwzmarszczkowy formuła do cery tłustej. Choćby nie wiem jak mało go wmasować rolował się ohydnie. W ogóle nie można była twarzy dotknąć nawet po godzinie bo wióry się robiły-a pod makijaż miał się nadawać nie mówiąc że był tak drażniący dla oczu że łzy leciały kilka minut Nic już nie tykam z Nivei

Na przebarwienia ale pozapalne polecam na noc przed kremem tonik Dermika meritum z kwasami. Przyjemny, słaby ale zaskakująco szybko wywabił mi czerwono różowe plamki-za 20zł można spróbować. Acne derm czy Skinoren mi nie pomaga a o wieeeeeele silniejsze

A ja właśnie wręcz przeciwnie - z Niveą zawsze dobrze się dogadywałam. Pomadki uwielbiam, mam kilka rodzajów. Krem Nivea Soft jest w moim domu odkąd pamiętam, używałam go będąc dzieckiem/nastolatką i teraz czasem po niego sięgam, gdy jestem u rodziców. Kiedyś używałam też odżywek do włosów Nivea i też mile wspominam, teraz stosuję pielęgnację bezsilokonową i tylko dlatego ich już nie kupuje. Wszystko pięknie i ładnie - aż do tego paskudnego kremu

Natomiast jeżeli chodzi o tonik Dermiki to trochę się boję stosować dwie rzeczy na przebarwienia jednocześnie, bo zupełnie się na tym nie znam i obawiam się, że jakieś składniki czy kwasy mogłby być niekompatybilne i bardziej zaszkodzić niż pomóc Iamsolucky, nie wiem czy znasz się na takich rzeczach, ale skoro polecasz to może wiesz: czy Unitone 4 i ten tonik można stosować równocześnie?
Stary 2012-08-11, 11:54   #2437
iamsolucky
Wtajemniczenie

patrzę co ten Unitone 4 ma w sobie, cóż chyba tych różnych kwasów by było za dużo, ten tonik wprawdzie był bardzo łagodny ale z takim mocnym kremem mógłby się nie zgrać. Ja go używałam z Alantan maść z wit.A- maść jak dla mnie o niebo lepsza od kremu(alantan), krem mnie jednak trochę zapychał a maść nie skład chyba ten sam ale widocznie w innych proporcjach. Teraz z kolei używam kremu pietruszkowego Pervoe Reshenie i też jest bardzo fajny na pozapalne przebarwienia-ogólnie świetny kremik, co do przebarwień po słońcu się nie wypowiem bo nie posiadam piszę tylko to co mi na pozapalne pomaga- czyli ten tonik, maść alantan i kremik pietruszkowy. Kwasem azelainowym robiłam sobie większą bubę kiedyś miałam ochotę na krem Bandi ale trochę boje się wysypu
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-08-11, 12:39   #2438
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
Zainteresowałaś mnie tym Inglotem, bo sama ciągle szukam czegoś rozświetlającego jednakże muszę się chwilę wstrzymać, bo moje ostatnie zakupy kosmetyczne skutecznie wyczyściły mój portfel szkoda tylko, że dziewczyny na KWC piszą, że strasznie nietrwały i po godzinie już go nie ma... U Ciebie też tak jest?
Nie, ale zawsze stosowałam ten puder na sam koniec makijażu. U mnie nie znika, tylko wtapia się, ale efekt rozświetlenia zostaje. Puder nie jest skrzący, tylko nadaje połysk, wg mnie świetnie udaje naturalny blask jasnej cery, który na ogół znika po nałożeniu kryjącego podkładu. Świetnie też się miesza z różem nadając efekt transparentności. (Puder - róż - puder). Wg mnie to jest rozświetlacz w pudrze, a nie puder do całej twarzy - chyba że ktoś ma idealną cere i chce osiagnąć efekt bardzo "dewy" . Przy nakładaniu pędzlem efekt jest o wiele delikatniejszy, palcem lub gabką mocniej błyszczący, dlatego jak dla mnie bardzo praktyczny.
Stary 2012-08-11, 13:00   #2439
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
zastanawiam się jeszcze nad lily lolo taki podkład łatwiej rozjaśnić jest.. ale porcelain to chyba różyk, nie ? http://imageshack.us/photo/my-images/202/1004550b.jpg/ ładnie wygląda china doll
Porcelain jest dla baaardzo jasnej karnacji. Kojarzy mi się z rudzielcami o alabstrowej cerze. Jak szukałam minerałków dla siebie to przy LL obstawiałabym china doll, ale nie było próbek (teraz są), więc nie kupilam. Zamowiłam za to BFB (o, którym juz pisałam).vMam serenity, ale chyba trochę za jasny na tę porę, dlatego zamowilam znowu innocent. Jak dojdzie to zrobię zdj tych dwóch i próbek Blusche'a french vanillia oraz brazilian. Może komus się przyda .

A co do kupowania kosmetyków przez rodziców. Rzadko mama mi coś kupuje. Większośc muszę kupować za swoje zarobione pieniądze w czasie wakacji. Kieszonkowego też nie dostaję...

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2012-08-11 o 13:02
Sabriel_ jest offline  
Stary 2012-08-11, 13:12   #2440
krolowa zurawin
Zadomowienie

mam Porcelain LL i chętnie się go pozbędę,znaczy najpierw muszę go odszukać :p
jest bardzo jasny i różowawy,mi jakoś LL nie podpasowały.
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2012-08-11, 14:39   #2441
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Któraś z was pisała, że pixie wycofali Tinkerbell. Troszkę się przestraszyłam, bo to idealny dla mnie kolor i weszłam na stronkę sprawdzić, ale z tego co widzę to na stronie cały czas jest. Oni go wycofują w końcu czy nie? Bo nie wiem czy szukać nowego podkładu
ForbiddenFruit jest offline  
Stary 2012-08-11, 15:19   #2442
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Przez ten rok przeszłam dwa kataklizmy, dlatego na samym początku chciałam przestrzec przed dwoma kremami, które zrobiły mi masakrę na twarzy. Najpierw był to Nivea Visage Odżwyczy krem nawilżający: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...-na-dzien.html Po kilku dniach używania kremu po lewej i prawej stronie czoła oraz obok oczu wyszły mi olbrzymie wulkany, w dodatku pojawiło się pełno, pełno zaskórników. Kilka tygodni zajęło mi doprowadzenie do takiego stanu, że nie miałam już tych ropnych wulkanów, jednakże zaskórniki i blizny zostały

Drugi kataklizm był spowodowany kremem Sunbrella SPF 50+ http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,51...-normalna.html . Skutki zupełnie takie same jak w przypadku kremu wyżej.

Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam, miałam cerę bez większych problemów, ponadto jeśli mi coś wychodziło to raczej na brodzie, czy pośrodku czoła, a nie tuż na linii z włosami Ponadto kosmetyki raczej nie mnie nie zapychały...
Stąd już na samym początku prośba do dziewczyn, które znają się na czytaniu składów:
Co to za pieroństwo mogło mnie zapchać w tych kremach? Z tego co widzę w kremie Nivea jest gliceryna, ale jest ona w wielu kosmetykach i nigdy jakoś nie miałam z tym problemu. Niestety składu Sunbrelli nie ma w KWC, a ja swoje opakowanie już dawno wywaliłam, by więcej na to nawet nie patrzeć

Też ostatnio postanowiłam wdać się w wojnę z przebarwieniami. Tak dużego doświadczenia jak Ty z tym nie mam, mogę jedynie odradzić krem NoScar, który mnie nic nie pomógł.
Tak się składa, że parę dni temu zaczęłam używać kremu z tej samej firmy nad którą Ty się zastanawiasz tzn. Unitone 4 IsisPharma http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,62...-4.html&next=1 Jeśli chcesz mogę dać znać za kilka tygodni czy cokolwiek poskultkowało.
W moim wypadku krem ma szerokie pole do popisu
:

-blizny po wypryskach, o których wyżej pisałam jest ich sporo, ale są stosunkowo świeże, więc liczę na powodzenie
-żółtawa plamka w kąciku ust, którą mam od paru lat, najprawdopodobniej powstała w skutek zażywania leków hormonalnych
-piegi (wiem, wiem teraz pewnie odezwą się głosy, że piegi są piękne. Też mi się podobają, ale - u innych, nie u mnie )
- i jakieś dziwne plamy na plecach, które powstały w ciągu ostatniego pół roku i nie mam pojęcia skąd się wzięły wyglądają trochę jak blizny potrądzikowe, ale... nie miałam problemu z pryszczami na plecach, jeśli coś wyszło to baaardzo rzadko i pojedyńczo
Jeśli chodzi o Nivea to ma dosyć ciężki skład. Gliceryna, silikon, oleje - tych jest całkiem sporo, filtry fizyczne i chemiczne, konserwanty i parabeny... Osobiście nie położyłabym tego na twarz - za dużo emolientów.

Co do Unitone, to nie boisz się go teraz nakładać na twarz? Ma w składzie glikol...

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Porcelain jest dla baaardzo jasnej karnacji. Kojarzy mi się z rudzielcami o alabstrowej cerze. Jak szukałam minerałków dla siebie to przy LL obstawiałabym china doll, ale nie było próbek (teraz są), więc nie kupilam. Zamowiłam za to BFB (o, którym juz pisałam).vMam serenity, ale chyba trochę za jasny na tę porę, dlatego zamowilam znowu innocent. Jak dojdzie to zrobię zdj tych dwóch i próbek Blusche'a french vanillia oraz brazilian. Może komus się przyda .
Czy ja wiem, czy dla takiej baaardzo jasnej... Ja mam zwyczajną, jasną cerę (NW10) i porcelain jest dla mnie za ciemny.

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Któraś z was pisała, że pixie wycofali Tinkerbell. Troszkę się przestraszyłam, bo to idealny dla mnie kolor i weszłam na stronkę sprawdzić, ale z tego co widzę to na stronie cały czas jest. Oni go wycofują w końcu czy nie? Bo nie wiem czy szukać nowego podkładu
Z tego co wiem, ma być wycofany... Ale wydaje mi się, że w magazynach jest jeszcze sporo tego odcienia, więc nie powinien on tak z dnia na dzień zniknąć ze sklepów.

A jak już mowa o Pixie, to jestem rozczarowana polityką firmy. Ceny mają kosmiczne. Po prostu kosmiczne. Rezygnują z formuł ,wycofują popularne odcienie... WTF?!

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2012-08-11 o 15:20
quench jest offline  
Stary 2012-08-11, 15:44   #2443
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Czy ja wiem, czy dla takiej baaardzo jasnej... Ja mam zwyczajną, jasną cerę (NW10) i porcelain jest dla mnie za ciemny.
Za ciemny? Przeciez on jest prawie biały . No ale może jakos się dopasowuje? Nie miałam, ale czytałam sporo o nim...
Sabriel_ jest offline  
Stary 2012-08-11, 15:45   #2444
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:

Z tego co wiem, ma być wycofany... Ale wydaje mi się, że w magazynach jest jeszcze sporo tego odcienia, więc nie powinien on tak z dnia na dzień zniknąć ze sklepów.

A jak już mowa o Pixie, to jestem rozczarowana polityką firmy. Ceny mają kosmiczne. Po prostu kosmiczne. Rezygnują z formuł ,wycofują popularne odcienie... WTF?!
Ja też tego nie rozumiem.. No właśnie się teraz zastanawiam. Tinkerbell 1 pasuje mi niemal idealnie jeśli chodzi o kolor, ale z drugiej strony formuła mnie nie zachwyca. Jak nie mam idealnej cery (jest lekko wysuszona lub wyskoczy mi coś) to szybko mi się waży na buzi. Może poszukam czegoś innego Jakie polecacie? Znacie coś o podobnym odcieniu co tinkerbell ale o lepszej formule od pixie? Próbowałam everyday minerals, ale tam na przykład olive fair jest już za ciemny. Kolorystycznie lepszy jest fair neutral, ale za to podtony już nie te.. Sama nie wiem.. A może lily lolo? Jest coś w takim kolorze?

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Dziewczyny wiecie czy olej tamanu może zapychać? Bo ostatnio wyskoczyło mi trochę krostek i mam wrażenie, że to od niego..
Stary 2012-08-11, 16:06   #2445
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Za ciemny? Przeciez on jest prawie biały . No ale może jakos się dopasowuje? Nie miałam, ale czytałam sporo o nim...
Faktycznie - na zdjęciach wygląda na prawie biały ale w rzeczywistości taki bardzo jasny nie jest W dodatku całkiem mocno oksyduje (tu właśnie jest pies pogrzebany) i staje się znacznie ciemniejszy.

Cytat:
Ja też tego nie rozumiem.. No właśnie się teraz zastanawiam. Tinkerbell 1 pasuje mi niemal idealnie jeśli chodzi o kolor, ale z drugiej strony formuła mnie nie zachwyca. Jak nie mam idealnej cery (jest lekko wysuszona lub wyskoczy mi coś) to szybko mi się waży na buzi. Może poszukam czegoś innego Jakie polecacie? Znacie coś o podobnym odcieniu co tinkerbell ale o lepszej formule od pixie? Próbowałam everyday minerals, ale tam na przykład olive fair jest już za ciemny. Kolorystycznie lepszy jest fair neutral, ale za to podtony już nie te.. Sama nie wiem.. A może lily lolo? Jest coś w takim kolorze?

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Dziewczyny wiecie czy olej tamanu może zapychać? Bo ostatnio wyskoczyło mi trochę krostek i mam wrażenie, że to od niego..
Tinkerbell to oliwka tak? Może spróbuj Meow (ogrom kolorów! chyba najwięcej ze wszystkich firm), chociaż mi tak średnio odpowiadają ich formuły. Są zbyt suche. Zdecydowanie wolę subtelną kremowość Lily Lolo i Lumiere...
Zastanawiam się też nad nową formułą EDM z jojobą. Podobno dorównuje Lily Lolo, ale ma mocniejsze krycie. No i jeszcze kusi mnie Bare Face Beauty.
Stary 2012-08-11, 16:14   #2446
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
Faktycznie - na zdjęciach wygląda na prawie biały ale w rzeczywistości taki bardzo jasny nie jest W dodatku całkiem mocno oksyduje (tu właśnie jest pies pogrzebany) i staje się znacznie ciemniejszy.

Tinkerbell to oliwka tak? Może spróbuj Meow (ogrom kolorów! chyba najwięcej ze wszystkich firm), chociaż mi tak średnio odpowiadają ich formuły. Są zbyt suche. Zdecydowanie wolę subtelną kremowość Lily Lolo i Lumiere...
Zastanawiam się też nad nową formułą EDM z jojobą. Podobno dorównuje Lily Lolo, ale ma mocniejsze krycie. No i jeszcze kusi mnie Bare Face Beauty.
Tak oliwka No właśnie sporo tych firm jest i sama nie wiem. Zależy mi na tym żeby był lekki i nie ważył się tak jak pixie bo wygląda to okropnie I nie chcę też żeby były zbyt matowe, wolę raczej takie satynowe wykończenie Tak trudno jest znaleźć coś idealnego...
Stary 2012-08-11, 16:38   #2447
rotten_lilly
Rozeznanie

neath to już się jego doczekać nie moge (effuniaka)

Porcelain jest podobno na poziomie revlona 110, revlona próbowałam i był (kolor) ok, tylko że na wyjeździe się opaliłam I co najgorsze z mojej winy, bo filtr mam dobry.

Odn. acnedermu jest jego odpowiednik hascoderm który wychodzi lepiej cenowo i jak dla mnie nie dajecie mu wystarczająco czasu. Nie moge sie doczekać już jesieni. Retinki ach retinki
rotten_lilly jest offline  
Stary 2012-08-11, 17:04   #2448
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Tak oliwka No właśnie sporo tych firm jest i sama nie wiem. Zależy mi na tym żeby był lekki i nie ważył się tak jak pixie bo wygląda to okropnie I nie chcę też żeby były zbyt matowe, wolę raczej takie satynowe wykończenie Tak trudno jest znaleźć coś idealnego...
Ścinanie się minerałów jest okropne. Wygląda jakoś gorzej niż tradycyjnego, płynnego podkładu (przynajmniej na mojej skórze, bo podkład nie dość że jest zwarzony, to jeszcze zawsze ale to zawsze dziwnie szarzeje).

Co do oliwek, to oczywiście Meow ma piękne oliwki. Lumiere też, ale trzeba by je rozjaśnić białym podkładem bazowym. Cena podkładu podskoczy więc o woreczek strunowy białej bazy... Lumiere ma jednak ten plus, że ich formuły są dosyć dobre. Mi bardzo odpowiada formuła matująca do skóry mieszanej i tłustej Veena Velvet. Skóra naprawdę jest jedwabista...
Stary 2012-08-11, 17:46   #2449
krolowa zurawin
Zadomowienie

tak tamanu może zapchać,jeżeli dajemy go zbyt dużo,ponoć optymalna ilość to stężenie 1:4,więc nie należy przesadzać
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2012-08-11, 18:13   #2450
Krolowa_Margot
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
patrzę co ten Unitone 4 ma w sobie, cóż chyba tych różnych kwasów by było za dużo, ten tonik wprawdzie był bardzo łagodny ale z takim mocnym kremem mógłby się nie zgrać. Ja go używałam z Alantan maść z wit.A- maść jak dla mnie o niebo lepsza od kremu(alantan), krem mnie jednak trochę zapychał a maść nie skład chyba ten sam ale widocznie w innych proporcjach. Teraz z kolei używam kremu pietruszkowego Pervoe Reshenie i też jest bardzo fajny na pozapalne przebarwienia-ogólnie świetny kremik, co do przebarwień po słońcu się nie wypowiem bo nie posiadam piszę tylko to co mi na pozapalne pomaga- czyli ten tonik, maść alantan i kremik pietruszkowy. Kwasem azelainowym robiłam sobie większą bubę kiedyś miałam ochotę na krem Bandi ale trochę boje się wysypu
Dzięki to chyba sobie dam spokój z tym tonikiem, a przynajmniej dopóki smaruję się Unitonem.

Cytat:
Jeśli chodzi o Nivea to ma dosyć ciężki skład. Gliceryna, silikon, oleje - tych jest całkiem sporo, filtry fizyczne i chemiczne, konserwanty i parabeny... Osobiście nie położyłabym tego na twarz - za dużo emolientów.

Co do Unitone, to nie boisz się go teraz nakładać na twarz? Ma w składzie glikol...
Dzięki za analizę kremu
A co do Unitone, to wiadomo, że się filtruje 50+, bo filtr który jest zawarty w nim jest śmieszny (20 SPF) i nie wiem zupełnie po co, bo wiadomo, że i tak trzeba nałożyć coś silenijszego, gdy stosuje sie kremy na przebarwienia. Ponadto zrezygnowałam z makijażu twarzy(podkładu, pudru, różu, rozświetlacza - wszystkiego) i nakładam na nią tylko białą glinkę, aby mieć pewność że nic nie zdestabilizuje filtra. Odkąd go stosuję, czyli od wtorku nie było też silnego słońca (przynajmniej w Krakowie) - gdyby bardzo świeciło to zrobiłabym sobie przerwę na dzień lub dwa. W związku z powyższym raczej nie obawiam się, że coś mi się stanie albo że krem pogorszy moje przebarwienia. Powinnam?

Tak mówiecie o tych minerałach, że chyba ponownie do nich powrócę Ja jak na razie mam doświadczenie tylko z EDM (fair neutral) i z pixie na etapie próbek (chyba najlepsza była wtedy Ailive i Aubrey). Poczekam jednak do jesienie aż trochę chociaż zjaśnieje, bo tak jak wspomniałam wcześniej troszkę pociemniałam i zżółkłam. Teraz Revlon 110 Ivory, który kiedyś był ciut za ciemny zrobił się zbyt jasny i zbyt różowy
Stary 2012-08-11, 18:25   #2451
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Cytat:
Ścinanie się minerałów jest okropne. Wygląda jakoś gorzej niż tradycyjnego, płynnego podkładu (przynajmniej na mojej skórze, bo podkład nie dość że jest zwarzony, to jeszcze zawsze ale to zawsze dziwnie szarzeje).

Co do oliwek, to oczywiście Meow ma piękne oliwki. Lumiere też, ale trzeba by je rozjaśnić białym podkładem bazowym. Cena podkładu podskoczy więc o woreczek strunowy białej bazy... Lumiere ma jednak ten plus, że ich formuły są dosyć dobre. Mi bardzo odpowiada formuła matująca do skóry mieszanej i tłustej Veena Velvet. Skóra naprawdę jest jedwabista...
Hmm. Będę musiała się zastanowić.. Jak na razie mam jeszcze sporo tego pixie i muszę go wykończyć..

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
tak tamanu może zapchać,jeżeli dajemy go zbyt dużo,ponoć optymalna ilość to stężenie 1:4,więc nie należy przesadzać
Ja głupia używałam go samego bezpośrednio na twarz To teraz się nie dziwię, że mnie zapchał Muszę go w czymś połączyć
Stary 2012-08-11, 18:32   #2452
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Dzięki to chyba sobie dam spokój z tym tonikiem, a przynajmniej dopóki smaruję się Unitonem.

Dzięki za analizę kremu
A co do Unitone, to wiadomo, że się filtruje 50+, bo filtr który jest zawarty w nim jest śmieszny (20 SPF) i nie wiem zupełnie po co, bo wiadomo, że i tak trzeba nałożyć coś silenijszego, gdy stosuje sie kremy na przebarwienia. Ponadto zrezygnowałam z makijażu twarzy(podkładu, pudru, różu, rozświetlacza - wszystkiego) i nakładam na nią tylko białą glinkę, aby mieć pewność że nic nie zdestabilizuje filtra. Odkąd go stosuję, czyli od wtorku nie było też silnego słońca (przynajmniej w Krakowie) - gdyby bardzo świeciło to zrobiłabym sobie przerwę na dzień lub dwa. W związku z powyższym raczej nie obawiam się, że coś mi się stanie albo że krem pogorszy moje przebarwienia. Powinnam?
Przerwa tu raczej nic nie da, bo jeszcze przez 6 tygodni od odstawienia glikolu powinno unikać się słońca. Przynajmniej takie są zalecenia dermatologów i kosmetologów. Dlaczego jest właśnie tak, a nie inaczej tego nie wiem, ale moja koleżanka-kosmetolog nie robi nikomu peelingu glikolowego wcześniej niż koniec września- październik, a i wtedy ochrona anty UV musi być jak najwyższa.
Na Twoim miejscu raczej bym wstrzymała się z Unitonem, by nie zrobić sobie kuku...
Stary 2012-08-11, 18:36   #2453
ForbiddenFruit
Rozeznanie

Macie może jakieś dobre sprawdzone sposoby na rozszerzone pory? Dzisiaj dokładnie przyjrzałam się skórze i jestem załamana. wygląda to okropnie. Szczególnie nos.. Skąd to się w ogóle bierze?
Stary 2012-08-11, 18:43   #2454
Krolowa_Margot
Raczkowanie

Cytat:
Przerwa tu raczej nic nie da, bo jeszcze przez 6 tygodni od odstawienia glikolu powinno unikać się słońca. Przynajmniej takie są zalecenia dermatologów i kosmetologów. Dlaczego jest właśnie tak, a nie inaczej tego nie wiem, ale moja koleżanka-kosmetolog nie robi nikomu peelingu glikolowego wcześniej niż koniec września- październik, a i wtedy ochrona anty UV musi być jak najwyższa.
Na Twoim miejscu raczej bym wstrzymała się z Unitonem, by nie zrobić sobie kuku...

Hmm, to może faktycznie na razie będę go używać tylko na plecy. Dzięki!
Stary 2012-08-11, 19:25   #2455
19agusia91
Zakorzenienie

Tamanu może zapychać

Zamówiłam próbki tego Meow. Biorąc pod uwage ilosć produktu wcale nie są to bardzo drogie minerały.

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Mi niacynamid lekko zwęził pory. Ale teraz odstawiłam i znow mam straszna twarz.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2012-08-11, 19:42   #2456
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
No to juz wszystko jasne...

Cytat:

Możesz coś więcej napisać o Lumiere, bo nie powiem, ale kusi . Jak bardzo kryje? I gdzie się zaopatrujesz? Bo średnio odpowiada mi zamawianie z zagranicy.
Sabriel_ jest offline  
Stary 2012-08-11, 20:45   #2457
ForbiddenFruit
Rozeznanie

A gdzie zamawiacie te próbki meow i lumiere? Bo w sumie chętnie bym spróbowała..

Coś mi się wydaje, że to warzenie się podkładu to może być wina mojej cery.. Właśnie wygrzebałam podkład MAC'a, a którym zupełnie zapomniałam. Właściwie nie pamiętałam czemu rzuciłam go w kąt i nie używałam, ale teraz nałożyłam i wiem.. Kolor dosyć dobry, wszystko ok, tylko to okropne warzenie się.. Nie wiem co na to poradzić. Wygląda to strasznie Czuję się wtedy jakaś taka brudna Wydaje mi się, że z płynnymi podkładami nie miałam takiego problemu. Ten z MAC'a to taki podkład i puder w jednym. Może jakoś źle nakładam te podkłady? Sama nie wiem..
Stary 2012-08-11, 20:49   #2458
19agusia91
Zakorzenienie

Meow zamawiam z allegro.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2012-08-11, 21:40   #2459
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
No to juz wszystko jasne...

Możesz coś więcej napisać o Lumiere, bo nie powiem, ale kusi . Jak bardzo kryje? I gdzie się zaopatrujesz? Bo średnio odpowiada mi zamawianie z zagranicy.
Krycie jest umiarkowane. Używałam dwóch formuł Venna Velvet i Flawless Face i obie kryją całkiem ok. Bez korektora się nie obędzie, ale cera jest wyrównania, rumień ukryty a buzia wygląda na świeżą i wypoczętą. Formuła FF mi nie pasuje, bo pomimo używania primera, podkład warzy się na buzi, podkreśla suche skórki, wchodzi w pory, wymusza na skórze nadmierną produkcję sebum a jednocześnie ściąga skórę na policzkach. W sensie - wysusza ją. Mam napoczęty sampel i leży, bo go nie zużyję Co gorsza, coś mi się pomyliło i zamówiłam białego biga w tej formule... Któregoś dnia, kiedy makijaż ściął mi się na buzi parę minut od nałożenia podkładu, wściekła wywaliłam pełne opakowanie do kosza na śmieci, a minerały porzuciłam prawie na dwa lata...
Lumiere nie jest dostępny w Polsce. Kiedyś bez trudu nabyć go można było na allegro, ale osoba, która zajmowała się nieoficjalną dystrybucją podkładu zrezygnowała. Teraz podkład zakupić można na rozbiórkach wizażowych albo indywidualnie ściągać zza granicy. To faktycznie jest dużą przeszkodą - także nie lubię ściągać podkładów zza granicy, bo raz- że czas oczekiwania na przesyłkę z USA jest dosyć długi, dwa - trzeba mieć Paypal albo kartę kredytową, trzy - istnieje ryzyko, że naszą paczkę złapią na cle i doliczą nam podatek Vat.

Cytat:
A gdzie zamawiacie te próbki meow i lumiere? Bo w sumie chętnie bym spróbowała..

Coś mi się wydaje, że to warzenie się podkładu to może być wina mojej cery.. Właśnie wygrzebałam podkład MAC'a, a którym zupełnie zapomniałam. Właściwie nie pamiętałam czemu rzuciłam go w kąt i nie używałam, ale teraz nałożyłam i wiem.. Kolor dosyć dobry, wszystko ok, tylko to okropne warzenie się.. Nie wiem co na to poradzić. Wygląda to strasznie Czuję się wtedy jakaś taka brudna Wydaje mi się, że z płynnymi podkładami nie miałam takiego problemu. Ten z MAC'a to taki podkład i puder w jednym. Może jakoś źle nakładam te podkłady? Sama nie wiem..
Meow można dorwać na allegro. Inna opcja to rozbiórki na wizażu lub indywidualne zamawianie ze strony Meow. Meow i Lumiere nie mają dystrybucji na terenie Polski. A szkoda

Co do podkładów, to na warzenie się podkładu pomaga w jakimś stopniu poprawa nawilżenia skóry... Zauważyłam, że im mam bardziej zadbaną, nawilżoną i wypieszczoną skórę (zjawisko bardzo, bardzo rzadkie), to podkład na niej dobrze leży. Na wysuszonej i zmęczonej - warzy się bardzo szybko. Oczywiście są sytuacje, w których skóra po prostu nie znosi jakiegoś podkładu i reaguje na niego nadmiernym wydzielaniem sebum (a to głównie sebum warzy nam podkład) i wtedy nic na to nie poradzimy
Stary 2012-08-11, 21:55   #2460
19agusia91
Zakorzenienie

z tego allegro to polecam próbki, ale opakowanie 8 g na allegro sprzedają w cenie opakowania 30gramowego na stronce firmy.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości