ridge filler--baza--top coat CO I JAK? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-25, 19:05   #1
czarna_kiecka
Zakorzenienie

ridge filler--baza--top coat CO I JAK?

Poniewaz jak pewnie kazdej z nas, mi rowniez, marzy sie codzienny, perfekcyjny manicure, bez koniecznosci poswiecania temu ogromnej ilosci czasu, , dlatego postaniwilam pogrzebac troche na forum za wszelkiego rodzaju utrwalaczami i innymi pomocami, ktore sprawia, ze lakier utrzyma sie dluzej na paznokciach - teraz musze malowac paznokcie co drugi dzien, a czasem nawet codziennie i to nie kwestia jakosci lakieru.
Szukam wiec czegos, co moglabym uzyc pod i na lakier, co sprawoloby, ze zostanie on ze mna na dlugo ; )

Naczytalam sie troche o bazach, ridge fillerach i top coat'ach i mam duzoo pytan, mam nadzieje, ze ktos obeznany mi pomoze w wyborze i na nie odpowie. Zalezy mi przede wszystkim na tym, zeby lakier trzymal sie dosc dlugo i zeby chronil plytke przed przebarwieniami, poniewaz czesto uzywam ciemnych lakierow.
PYTANIA:
1. Czy warto inwestowac i w baze i w ridge filler, czy raczej uzupelniaja sie one w dzialaniu, jesli tak, to co polecacie i mile widziane od razu konkretne firmy i ceny. Jesli chodzi o ridge filler to myslalam o tym z Inglota, ma sporo dobrych opinii na KWC i cena bardzo przystepna.

2. Czy jest w ogole jakis kompleksowy lakier, ktory stanowilby zarowno baze, chronil plytke przed przebarwieniami i nadawal sie do uzycia jako top coat ? (wiem, przesadzam z wymaganiami ; )

3. Prosilabym jeszcze, zeby kazda z Was podala swoj typ jesli chodzi o te 3 wymienione w tytule kosmetyki. Najchetniej zakupilabym 2 dni z nich, moge przeznaczyc maksymalnie 40zl, ale wolalabym mniej, jesli sie da.

Bede Wam bardzo wdzieczna za rozjasnienie w glowie, bo sa to kosmetyki, ktorych wczesniej nie uzywalam, takze nie mam pojecia co i jak
Stary 2011-12-25, 20:27   #2
zygzak
Raczkowanie

Dot.: ridge filler--baza--top coat CO I JAK?

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość

1. Czy warto inwestowac i w baze i w ridge filler, czy raczej uzupelniaja sie one w dzialaniu, jesli tak, to co polecacie i mile widziane od razu konkretne firmy i ceny. Jesli chodzi o ridge filler to myslalam o tym z Inglota, ma sporo dobrych opinii na KWC i cena bardzo przystepna.

2. Czy jest w ogole jakis kompleksowy lakier, ktory stanowilby zarowno baze, chronil plytke przed przebarwieniami i nadawal sie do uzycia jako top coat ? (wiem, przesadzam z wymaganiami ; )

3. Prosilabym jeszcze, zeby kazda z Was podala swoj typ jesli chodzi o te 3 wymienione w tytule kosmetyki. Najchetniej zakupilabym 2 dni z nich, moge przeznaczyc maksymalnie 40zl, ale wolalabym mniej, jesli sie da.
1. baza i RF to to samo. tylko do niektorych holo (zupelnie niektorych) jest potrzebny szczegolny ridge filler jak nfu aqua base. w kazdym innym przypadku wystarczy 1 rzecz. ja polecam nail tek foundation II

2 top coat i baza ma inne zupelnie funkcje. nie ma lekko tu muszą być dwa.

3 moj typ na top to sally hansen insta dri ale duzo osob poleca tez seche (niektorym kurczy koncówki) i poshe. na glittery potrzeba dodatkowy podtop, najlepiej sally hansen nail quencher i dopiero na to insta dri.
zygzak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 00:57   #3
ewalucja
Zakorzenienie

GG do ewalucja
Dot.: ridge filler--baza--top coat CO I JAK?

Jako bazę polecam nail tek fundation II
Jako top (i również może być bazą dla mnie) rimmel nail rescue
zazwyczaj jako bazę używam odżywki żeby przy okazji wzocniić paznokcie.
ewalucja jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości