Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-27, 15:30   #1
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

Trądzik

Mam trądzik, chociaż bardziej zostały mi blizny po nim. Co mam używać do mycia twarzy, jakie produkty są najlepsze, podajcie jakieś dobre marki i preparaty (żel, toniki i krem) i jakieś może fluidy takie na moją cere.
misia604 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 16:50   #2
anne28
Raczkowanie

Dot.: Trądzik

ja polecam serie apteczne: swietna seria Efaclar La Roche Possay - zel do mycia plus kremy, rowniez Avene ma super serie do cery tradzikowej, a i tez niezla Galenic oraz Iwostin - zel do mycia i krem na noc z olejkiem z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego posiada tez seria do cery tlustej The Body Shop
anne28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 17:56   #3
gwiazdka93
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nathalie077 Pokaż wiadomość
Tylko nie Garnier Czysta Skóra, sparzyłam się, nie polecam
Mogę się pod tym podpisać

Ja polecam serię Nuno z Ziaji. Mam z tej linii żel i tonik, są naprawdę bardzo dobre, a przy tym bardzo tanie (za oba produkty płacę ok.16 zł). Są łagodne, ale dobrze oczyszczają, po nich nic nie "wyskakuje".
Stary 2011-12-27, 20:54   #4
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Na blizny polecam krem No Scar lub Evolet. Warto również regularnie wykonywać pilingi, najlepiej u sprawdzonej kosmetyczki. Możesz także zainwestować w kosmetyki z kwasami, które będą złuszczały martwy naskórek i sprawiały, że blizny będą mniej widoczne, np. toniki.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2011-12-27 o 20:57
sensualitat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 22:08   #5
Visez
Zakorzenienie

Ja mogę polecić Iwostin -serię Purritin, Avene, Topicrem to jeśli chodzi o pielęgnację, a co do fluidów - używam Pharmaceris, są lekkie, pozbawione parabenów i nie zapychają

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2011-12-27 o 22:10
Visez jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 11:22   #6
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

z tego co czytałam to bardzo dobrą opinie ma marka Iwostin. To chyba z niej skorzystam. Jeszcze na blizny coś musze kupić. Dziękuje za porady.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mogę się pod tym podpisać

Ja polecam serię Nuno z Ziaji. Mam z tej linii żel i tonik, są naprawdę bardzo dobre, a przy tym bardzo tanie (za oba produkty płacę ok.16 zł). Są łagodne, ale dobrze oczyszczają, po nich nic nie "wyskakuje".
A napewno ziaja jest dobra, bo tak się tez zastanawiam nad tymi kosmetykami.? Mam z Ziaji krem matujący antybakteryjny (fluid) i jestem zadowolona tak nawet. A nie wiem czy kosmetyki też będą dobre.
Stary 2011-12-28, 11:34   #7
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Wiesz z kosmetykami to jest tak, że każdemu pasuje co innego. To co odpowiada Twojej koleżance, nie musi byc dobre dla Ciebie i odwrotnie. Warto samemu szukac i próbowac, aż w końcu znajdziesz coś co będzie dobre dla Twojej cery
Stary 2011-12-28, 12:49   #8
gwiazdka93
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez misia604 Pokaż wiadomość
A napewno ziaja jest dobra, bo tak się tez zastanawiam nad tymi kosmetykami.? Mam z Ziaji krem matujący antybakteryjny (fluid) i jestem zadowolona tak nawet. A nie wiem czy kosmetyki też będą dobre.
Dla mnie jest bardzo dobra. Przed zakupem czytałam sporo opinii w internecie i było dużo pozytywów. Dla mnie plusem jest fakt, że nie zapycha, jak to się zdarzało w innych kosmetykach. Po kosmetykach Nuno cera pozostaje gładka
Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Wiesz z kosmetykami to jest tak, że każdemu pasuje co innego. To co odpowiada Twojej koleżance, nie musi byc dobre dla Ciebie i odwrotnie. Warto samemu szukac i próbowac, aż w końcu znajdziesz coś co będzie dobre dla Twojej cery
Warto próbować różnych kosmetyków.
Stary 2011-12-28, 15:39   #9
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

Zogodzę się z wami. Miałam już sporo kosmetyków. Od garniera po Nivea. było ich naprawde sporo miałam prawie każde marki które reklamowały. Dziś kupiłam sobie kosmetyki z Iwostinu i zobaczymy rezultaty. A może doradzicie mi jakieś kremy na blizny bo ich mi zostało sporo. ;/
Stary 2011-12-28, 15:43   #10
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Jak pisałam wyżej na blizny polecam Evolet lub No Scar
Stary 2011-12-28, 15:44   #11
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
Zogodzę się z wami. Miałam już sporo kosmetyków. Od garniera po Nivea. było ich naprawde sporo miałam prawie każde marki które reklamowały. Dziś kupiłam sobie kosmetyki z Iwostinu i zobaczymy rezultaty. A może doradzicie mi jakieś kremy na blizny bo ich mi zostało sporo. ;/
Contratubex i cepan są dobre tylko śmierdzą ale czego się nie zrobi dla ładnej buzi
Stary 2011-12-28, 16:48   #12
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Jak pisałam wyżej na blizny polecam Evolet lub No Scar
Chciałam kupić EVOLET ale słyszałam że strasznie zapycha i powstają od nowa pryszcze. Więc zrezygnowałam. Ale przeczytam o tych innych które mi poleciłyście
Stary 2011-12-28, 16:53   #13
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Chciałam kupić EVOLET ale słyszałam że strasznie zapycha i powstają od nowa pryszcze. Więc zrezygnowałam. Ale przeczytam o tych innych które mi poleciłyście
Mnie nie zapycha, ale wiadomo - każdy ma inną skórę
Stary 2011-12-28, 18:12   #14
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

Dokładnie, jeszcze poczytam o innych kremach, i się może zdecyduje
Stary 2011-12-28, 20:37   #15
Fisiasia
Rozeznanie

na allegro jest jeszcze wyprzedaz kosmetykow aptecznych firmy "accos" tam masz, zel do mycia twarzy, tonik i jakis jeszcze zel zeby pory sie nie zatykaly... kazdy produkt jest w cenie 3zl za sztuke, termin waznosci do marca 2012roku, ja moge polecic, sama uzywam od okolo miesiaca i jestem zadowolona a kupilam, bo mam ubogą kieszen, a recenzje na wizazu na temat tych kosmetykow sa doooobre wiec zaryzykowalam, ale nie zaluje!
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 23:31   #16
MayDay78
Przyczajenie

Szczerze-na Twoim miejscu wybrałabym się do kosmetyczki,która zupełnie za darmo obejrzy Twoją buźkę i doradzi Ci jakich kosmetyków do jej pielęgnacji powinnaś stosować.Ja np mylnie sądziłam,że mam mieszaną cerę,ponieważ miałam trądzik.Okazało się,że to problemy hormonalne i po umówieniu się do kosmetyczki na oczyszczanie (oczyszczanie plus dwie maseczki-koszt 90zł) doradziła jakich kosmetyków mam używać do pielęgnacji i oczywiście musze sie jeszcze tylko wybrać do ginekologa po pigułki odpowiednie dla mnie.Pozdrawiam
MayDay78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 10:50   #17
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

Dziękuje za rady chyba zajrzę do kosmetyczki, może mi coś doradzi. I na allegro też poszukam, jak mówisz że takie tanie to koniecznie.
Stary 2011-12-29, 15:03   #18
gwiazdka93
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MayDay78 Pokaż wiadomość
Szczerze-na Twoim miejscu wybrałabym się do kosmetyczki,która zupełnie za darmo obejrzy Twoją buźkę i doradzi Ci jakich kosmetyków do jej pielęgnacji powinnaś stosować.
Niezły pomysł, choć szczerze powiedziawszy mi kosmetyczka polecała kosmetyki, które po podliczeniu kosztowałyby mnie 300 zł. W internecie sama znalazłam sobie jakieś drogeryjne zamienniki i zapłaciłam 35 zł.
Stary 2011-12-29, 15:57   #19
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Niezły pomysł, choć szczerze powiedziawszy mi kosmetyczka polecała kosmetyki, które po podliczeniu kosztowałyby mnie 300 zł. W internecie sama znalazłam sobie jakieś drogeryjne zamienniki i zapłaciłam 35 zł.
Nie ma raczej drogeryjnych "zamienników". Ja np mam problemy z cerą i drogeryjnych nie mogę używać, muszę zaopatrywać się tylko w apteczne Ale jak ktoś problemów nie ma i może używać to nie ma problemu
Stary 2011-12-29, 17:05   #20
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

Ja na początku zaopatrzałam się też w drogeryjne preparaty. Kupiłam ostatnio sb rzeczy z Iwostinu. Jak narazie rezultatu nie widać. z tego co tu przeczytałam to kosmetyczka poleca drogie preparaty. To raczej z niej zrezygnuje

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

a mam pytanie czy ktoś z was używała 'maski algowej' (algi) bo dużo jest tego na allegro i to jest na blizny i na trądzik są różnego rodzaju.?
Stary 2011-12-29, 17:08   #21
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
Ja na początku zaopatrzałam się też w drogeryjne preparaty. Kupiłam ostatnio sb rzeczy z Iwostinu. Jak narazie rezultatu nie widać. z tego co tu przeczytałam to kosmetyczka poleca drogie preparaty. To raczej z niej zrezygnuje
Niekoniecznie kosmetyczka, czasem w aptekach prowadzone są dermokonsultacje Możesz pozostać przy iwostinie bo mają świetne kosmetyki, a na dermokonsultacjach dowiesz się kosmetyków z której linii powinnaś używać, która będzie najbardziej odpowiednia dla Twojej skóry

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:

a mam pytanie czy ktoś z was używała 'maski algowej' (algi) bo dużo jest tego na allegro i to jest na blizny i na trądzik są różnego rodzaju.?
Ja mam maskę algową z aquatonale, ale rzadko jej używam, po zastosowaniu pojawiają się małe wypryski wyglądające jak potówki, to normalne bo maska ma oczyszczać cerę z zanieczyszczeń Ale wolę glinki, maskę normalizującą robię raz w tygodniu i potem przez kilka dni cera jest idealnie matowa
Stary 2011-12-29, 17:56   #22
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

Jak narazie pozostane przy Iwostinie a jak mi się skończy to będę myśleć. Czytałam w gazecie że dobry jest żel New You, Marion chyba jest nowy bo jakoś go nie mogę nigdzie znaleźć. Używał go ktoś.?? A i dzięki za rady
Stary 2011-12-30, 11:58   #23
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

a jeszcze jedno pytanie mam na allegro znalazłam http://allegro.pl/problemy-z-cera-tr...005085725.html
I tak się zastanawiam czy sb tego nie kupić. Co byście zrobili kupili czy to jakiś szajs.
Stary 2011-12-30, 12:10   #24
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
a jeszcze jedno pytanie mam na allegro znalazłam http://allegro.pl/problemy-z-cera-tr...005085725.html
I tak się zastanawiam czy sb tego nie kupić. Co byście zrobili kupili czy to jakiś szajs.
Wg mnie zupełnie zbędna rzecz
Stary 2011-12-30, 21:34   #25
MayDay78
Przyczajenie

Będąc u kosmetyczki na oczyszczaniu,tak sobie fajnie rozmawiałyśmy o kosmetykach,których powinnam używać typowo do mojej cery,wcale nie z górnej półki.Kosmetyczka ma niejako wgląd,widzi po rozpulchnieniu skóry wapozonem,jaka ta cera jest tak naprawdę,czy jest wrażliwa itd, a jeśli chodzi maski algowe-samo dobrodziejstwo!!! Dokładnie taką zastosowała moja kosmetyczka na sam koniec zabiegu
MayDay78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 22:05   #26
gwiazdka93
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MayDay78 Pokaż wiadomość
Będąc u kosmetyczki na oczyszczaniu,tak sobie fajnie rozmawiałyśmy o kosmetykach,których powinnam używać typowo do mojej cery,wcale nie z górnej półki.Kosmetyczka ma niejako wgląd,widzi po rozpulchnieniu skóry wapozonem,jaka ta cera jest tak naprawdę,czy jest wrażliwa itd, a jeśli chodzi maski algowe-samo dobrodziejstwo!!! Dokładnie taką zastosowała moja kosmetyczka na sam koniec zabiegu
Zgadzam się Ja dosyć często chodzę na oczyszczanie twarzy i zawsze później mam nakładaną maskę z alg, jest naprawdę super
Stary 2011-12-31, 11:46   #27
misia604
Raczkowanie

GG do misia604

To może skorzystam z kosmetyczki. Zobaczymy jak będzie. A tak po za tym udanego sylwestra
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości