MaxFactor-problemy:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-08-05, 22:25   #1
nucha
Raczkowanie

MaxFactor-problemy:(

Witam
Mam problem, który mnie powoli zaczyna denerwować, a dotyczy on podkładu. Kupiłam MaxFactor FaceFinity with Permawear...niedawno używałam tego samego (jakieś 2 miesiące temu) i byłam zadowolona, zawsze się nim zachwycałam, bo super się trzymał, ładnie wyrównywał cerę i trzymał się przez cały dzień...w tej chwili jest tragedia, podkład się "waży", po kilku godzinach (3-4) wygląda na twarzy fatalnie, złazi jak nie daj Boże niechcący się dotknę do buzi, mam od razu smugi i plamy...co się dzieje, czy ktoś miał kiedyś podobne sytuacje??czy może to być wina przemęczenia, czy czegokolwiek innego??Podkład jest świeży, więc nie powinno być problemu ewentualnego przeterminowania.Proszę o pomoc, co mam robić...czemu taka zmiana???Pozdrawiam. Ania
nucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-05, 22:46   #2
Czkasia
Raczkowanie

Re: MaxFactor-problemy:(

Nigdy go nie używałam, ale może to z powodu ..... gorąca. Na dworku upał, buźka się poci i podkład się waży.
No nie wiem, może to dlatego
Na pewno ktoś Ci jeszcze odpowie bardziej fachowo.
Pozdrawiam
Czkasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-05, 23:00   #3
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Hej NUcha
Jeśli nie zmieniałaś kremu to może tak niestety być, że to z powodu wysokiej temperatury otoczenia. Skóra Twoja na pewno intensywniej się poci a podkład wyraźnie źle to znosi.
Moze na razie zrezygnuj z niego na rzecz samego pudru albo kremu tonującego. One niestety też się ścierają, ale jest to mniej widoczne.

Serdecznie pozdrawiam

AgaZ
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 10:24   #4
Szarada
Wtajemniczenie

Ja w ogóle sobie nie wyobrażam nakładania sobie podkładu na twarz, na taką parówę, jaka panuje obecnie. Jak jest około 30 stopni, to jak się podkład ma nie ważyć ? Nakładam tylko puder, ale i tak, jak jest straszny upał, to nic nie daje, twarz się świeci, bo świecić się musi... Nie ma cudów, dziewczyny, żaden kosmetyk tego nie opanuje w takiej temperaturze.
Szarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 11:03   #5
Helena
Zadomowienie

Re: MaxFactor-problemy:( i kremy tonujące (koloryzujące)

Ja mam chyba szczęście, bo mój podkład, wcale nie wyskopółkowiec, tylko Air Wear L'oreal trzyma się porządnie i przypudrowuję się dopiero po południu. Nie zauważyłam ścierania się podkładu To oczywiście sprawa bardzo indywidualna, jak wszystko, co wiąże się z kosmetykami...

A propos kremów tonujących - może warto wypróbować? Jakie polecacie?
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 12:10   #6
Szarada
Wtajemniczenie

Do Heleny - używałam kiedyś takiego kremu Vichy i nie polecam. Twarz niemiłosiernie się świeci sama z siebie, nawet jak nie ma upału; jest lepka w dotyku. Poza tym nienaturalnie to wygląda, jak już bym musiała wybierać, to na pewno wybrałabym dobry podkład niż krem tonujący.
Szarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 15:46   #7
sarenka
Zakorzenienie

ja czasem muszę uzyć podkładu - nawet w ten upał i nic mi się nie waży. wszystko kwestia indywidualna, bo mój podkład to zwykły Maybelline.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 16:18   #8
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

nastawiłam psu kaszkę mogę zerknąć na wizaż

Ja nie znoszę pudrów w kamieniu, zawsze źle się z nimi czuję na twarzy, właśnie najbardziej jestem zwolenniczką lekkich płynnych podkładów. Jedyny kamienny do którego się przekonaalm To matujący pudrowy kompakt Shiseido, faktycznie bardzo dobry, matuje twarz na długo i jej nie wysusza.

Co roku o tej porze dostaję szału bo wszystko mi z tej twarzy spływa w bardzo szybko, co doprowadza mnie do histerii osobiście. Ponieważ nie lubię chodzić z gołą twarzą - nie jest do kwestia klamuflażu bo nie mam dużo krycia tylko bardziej ochrony skóry, twarz bez podkładu wydaje mi się taka bezbronna - więc co roku o tej porze mam problem. W mionionych latach zawsze używałam kremu tonującego SVR SPF 50, ma lekki kolorek i chroni przed słoncem. Vichy Lumineusse faktycznie nie sprawdza sie w upały, lepszy na jesień. Cały lipiec pracowałam, miałam makijaż od 8 rano do 20 wieczorem. Robiłam co mogłam żeby przeżył jak najdłużej - rano bardzo lekki krem nawilżający, potem najlżejszy podkład na świecie czyli Diorlight (czasem nakłdam mocno krytykowany clarifying makeup Clinique, on bardzo dobrze matuje). Zero pudru sypkiego bo w upały daje mi on wrażenie maski. Oczywiście nie ma szans żeby taki makeup przetrwał, wymaga poprawek co jakiś czas - mi bardzo pomagały bibułki matujące Shiseido oraz sztyft matujący Bourjois - obie te rzeczy matuja naprawdę na długo, i nie niszczą makijazu. Tak oto przetrwaalm lipiec w pracy
Jeśli waży się nam podkład na twarzy albo są smugi i zacieki (zakładam ze sam podkład jest świeży) to moze to wina kremu nałożonego pod podkład? Moze za gęsty, albo za tłusty, albo się nie wchłonął całkowicie... ja zanim nałożę podkład, czekam chwilę aż krem się wchłonie, a resztki zbieram chusteczką...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 16:36   #9
Estella
Zakorzenienie

ja tez polceam kompakt Shiseido-nie jest tlusty,wyglada jak puder,ma fajna gabeczke do nakladania ,wytrzymuje na twarzy baaaardzo dlugo
zabralam mamie i nie zamierzam oddac
poza tym ma sliczne blekitne opakowanie

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 18:17   #10
ninal
Raczkowanie

czy ten podkład Shiseido, o którym mowa, to ten z filtrem 32? Widziałam coś takiego na KW.
ninal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 18:25   #11
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Droga Nino, ten podkład o którym mówimy też jest w KW ale ma filtr 16, jest w bladoniebieskim opakowaniu i pochodzi z linii Pureness. Pełna nazwa to Matifying Compact Oil Free
oto link do produktu
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3854
ten z filtrem 32 to zumpełnie inny produkt pochodzi z linii słonecznej Suncare i nie znam go absolutnie, nigdy nie uzywałam. Myślę że obie z Estellą mamy na myśli ten z Purenessu

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 18:36   #12
ninal
Raczkowanie

Dzięki,
jestem ciekawa czy możecie coś powiedzieć na temat tego z wyższym filtrem? Filtr 32 w kosmetyku kolorowym to brzmi obiecująco, ja generalnie się chronię, na codzień używam SVR 100 i właśnie brakuje mi czegoś jeszcze na wierzch dla wyrównania faktury, niestety sypki Translucide się nie sprawdził
ninal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 19:36   #13
Estella
Zakorzenienie

ja nic nie moge o nim powiedziec
ja mowie wlasnie o tym w niebieskim slicznym pudeleckzu
jestem nim zachwycooona

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości