Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny? - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Znajdź produkty
w najniższych cenach

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-08, 20:01   #1
Lasd
Raczkowanie

Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Czesc dziewczyny!
Przeszukalam juz duzo watkow w internecie i tu na wizazu ale to nie wiele pomoglo.
Mianowicie zmienilam kolor wlosow na ciemny.
Kupilam Casting Creme Gloss Mroźne Kakao i wyszedl czarny! A przytrzymalam dłuzej bo u mnie jest taka sytuacje: myje wlosy raz szamponem, spłukuje, znow nakładam szampon i spłukuje, nastepnie odżywka i po kilkunastu minutach ja spłukuje!
No i Casting po 2 tyg sie wypłukał! Wiem ze to przez to mycie ale poszukuje takiej farby ktora jest niedroga i dobrze trzyma.
Podobaja mi sie dwa kolorki a mianowicie: Joanna Multi cream Czekoladowy Brąz i Garnier Nutrisse Ciemny Szatyn. Ktory wybrac? Ktory bd sie dluzej trzymac? Moja mama farbowala wczoraj z joanny orzechowym brazem, ładny kolor ale mowi ze wlosy jakies sztywne, wiec teraz juz sama nie wiem.
Kilka dni temu zafarbowalam szamponem z Joanny Multi Soft na czekoladowy braz i bardzo ładnie ale niestety schodzi!

Wiem ze pewnie zaproponujecie mi drozsze farby ale mam włosy za stanik i jedna farba nie wystarcza wiec musze kupic dwa opakowania = wieksza cena. Castinga kupilam jedno i ledwo wystarczył mi ale to szampon ktory zaczyna sie pienic wiec dal rade.

Macie dla mnie jakies rady? Oczywiscie mycie jeden raz odpada bo wtedy wlosy mam szybciej sie przetłuszczajace i skora głowy mnie swędzi!
A i zalezy mi na tym aby odrosty byly ciemne a nie jakies rudawe jak po tym szamponie z joanny - fakt nie chcialam bawic sie w odrosty i polozylam na całą głowe no ale jednak obawa jest bo mojej mamie wyszły jasniejsze-rudawe.

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-08 o 20:32
Lasd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 01:53   #2
truskawkowawiosna
Moderator

Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

zainteresuj sie farbami profesjonalnymi, lepiej wyjda na tym Twoje wlosy i portfel. zerknij sobie na allegro, np. farba Allwaves ma 100ml, kosztuje z 12-15 zl w hurtowni fryzjerskiej, do tego woda 3% (wiecej nie potrzebujesz) i masz z 250ml gotowej mieszanki farby! poszukaj sobie wątku o profesjonalnych farbach do wlosow, wiadomo, ze wygodniej isc do drogerii, ale farby profesjonalne:
1. maja baaaaaaardzo bogate palety, jest w czym wybierac
2. mozesz dobrac najslabszy utleniacz, bo w drogeryjnych zazwyczaj daja bardzo silny-= wlosy zniszczone, a farba wymywa sie blyskawicznie
3. zwykle trzymaja sie na wlosach dluzej
4. czesto wychodza taniej jezeli ma sie dlugie wlosy
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 677 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 15:18   #3
Lasd
Raczkowanie

Własnie spodziewałam sie takiej odpowiedzi ale kiedys zafarbowałam profesjonalna własnie z allegro bo naczytałam sie o niej tu na wizazu( no długa historia, jak zwykle nauczycielka sie czepila ze włosy farbowalam i kazała mi je doprowadzic do podobnego koloru) i po tych profesjonalnych farbach moje wlosy były okropne, jak druty, nawet prostowac sie nie chciały.
Dlatego z profesjonalnymi to ja sama wole nie kombinowac.
Dlatego zastanawiam sie nad tymi dwoma bo mam do nich zaufanie. Garnier pokrył mi kiedys czerwone pasemka, przytrzymalam go dłuzej i kolor trzymal 3 miesiace na bardzo ciemny braz ale potem zmienialam na Casting i wogole, dlatego zastanawiam sie tez nad garnierem ale kolezanka ktora jest fryzjerka doradzila mi bardziej Nutrisse niz Color Naturals bo bardziej delikatna.
Stary 2012-01-09, 15:28   #4
truskawkowawiosna
Moderator

a pamietasz moze jakas to byla farba? sa rozne firmy. no, ale skoro musi byc drogeryjna a nie chcesz, zeby znowu wygladaly jak czarne, to na pewno nie bierz ciemnych brązów, wyjda na poczatku jak czern

z drogeryjnych baaardzo moge polecic te farbke http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=21008&next=1

bardzo wydajna, dlugie wlosy farbowalam jedna, kolory wychodza super i nie niszczy tak wlosow, piekny jest np. http://www.sklepjoanna.pl/products/2...dowy-braz.aspx
albo ten http://www.sklepjoanna.pl/products/2...enny-braz.aspx

nie wiem jaki mialas wczesniej kolor, ale jezeli jasny, to nawet najlepsza farba bedzie sie szybko wyplukiwac. z mojego doswiadczenia wynika, ze lepiej takim szamponem Joanny farbowac czesciej, niz co 6 tygodni mocna, niby trwala farba
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 677 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2012-01-09, 15:44   #5
karola_17
Przyczajenie

Zastanawiałam się nad farbą mroźne mochaccino 613. Mój naturalny kolor to brąz pofarbowałam w tamte wakacje włosy na nugat z palette, to był bardzo zły pomysł! I teraz chciała bym je przyciemnić, myślicie, ze ta farba jest ok?! Czy ktoś jej uzywał?
karola_17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:36   #6
Lasd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a pamietasz moze jakas to byla farba? sa rozne firmy. no, ale skoro musi byc drogeryjna a nie chcesz, zeby znowu wygladaly jak czarne, to na pewno nie bierz ciemnych brązów, wyjda na poczatku jak czern

z drogeryjnych baaardzo moge polecic te farbke http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=21008&next=1

bardzo wydajna, dlugie wlosy farbowalam jedna, kolory wychodza super i nie niszczy tak wlosow, piekny jest np. http://www.sklepjoanna.pl/products/2...dowy-braz.aspx
albo ten http://www.sklepjoanna.pl/products/2...enny-braz.aspx

nie wiem jaki mialas wczesniej kolor, ale jezeli jasny, to nawet najlepsza farba bedzie sie szybko wyplukiwac. z mojego doswiadczenia wynika, ze lepiej takim szamponem Joanny farbowac czesciej, niz co 6 tygodni mocna, niby trwala farba
O wlasnie ta używam no ale spłukuje sie i cos 2-3 tyg musiałabym je farbowac a to jednak trochu niszczy wlosy i dlatego chciałabym trwała farbe i farbowac co 1-2 miesiace bo w tym szamponie jest utleniacz 6% jak w farbach

A co do farby z allegro to chyba Goldwell czy cos takiego, napewno z G na poczatku

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-09 o 16:38
Stary 2012-01-09, 16:49   #7
truskawkowawiosna
Moderator

a to nie doczytalam nie spotkalam sie, zeby farby nawet profesjonalne trzymaly kolor 2 miesiace przy codziennym myciu.

mi Joanna nie niszczyla wlosow, zdecydowanie bardziej robily to farby typu Londa z drogerii i wolalabym farbowac co 3 tygodnie szamponem koloryzujacym niz taka farba co miesiac, poltora

warto uzywac 3% utleniacza przy ciemnych kolorach niz 6%, wlosy sa w lepszej kondycji a farba wolniej sie wymywa- sprawdzone.
mikroREKLAMA

Stary 2012-01-09, 16:54   #8
Lasd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a to nie doczytalam nie spotkalam sie, zeby farby nawet profesjonalne trzymaly kolor 2 miesiace przy codziennym myciu.

mi Joanna nie niszczyla wlosow, zdecydowanie bardziej robily to farby typu Londa z drogerii i wolalabym farbowac co 3 tygodnie szamponem koloryzujacym niz taka farba co miesiac, poltora

warto uzywac 3% utleniacza przy ciemnych kolorach niz 6%, wlosy sa w lepszej kondycji a farba wolniej sie wymywa- sprawdzone.
No własnie czytałam o tym ale nie chce dokupywac specjalnie za kazdym razem 3 % wody, chce poprosty kolro cos ciemny braz, ala czekoladowy moze byc z lekko rudymi ale bardziej czerwonymi refleksami ale zeby to sie trzymalo bo na zniszczonych koncowkach trzyma długo a gora tam gdzie sa zdrowe to szybko schodzi!

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-09 o 16:56
Stary 2012-01-09, 16:56   #9
truskawkowawiosna
Moderator

no to nie wiem co doradzic, oferte farb drogeryjnych troche znam i niestety wielkiego wyboru nie ma
mikroREKLAMA

Stary 2012-01-09, 17:51   #10
Fuzukatsu
Zadomowienie

Ja z doświadczenia wiem, że ten odcień garniera wychodzi czarny. Wzięłabym najpierw joannę, zobaczyła jak wyjdzie, i najwyżej jeśli okaże się za jasny, spróbowała z czymś ciemniejszym.

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:59   #11
Lasd
Raczkowanie

Własnie chce kupic Joanne ale boje sie ze zniszczy włosy a nawet jak czarny wyjdzie to dwa mycia i juz go nie bedzie, hmm to chyba sprobuje ta Joanne kupic na feriach i zrobic bo nia farbowalam tez kiedys ale to daaawno i nie wyszła czarna, ten szampon tez a w przypadku Castinga-smoła!
A moja mama miala suche i sztywne ale mowila mi ze dzisiaj umyła i dała zwykła odzywke i normalne ma wiec zaryzykuje, coz jak nie wyjdzie to po cos te peruki robia hehe;P
Ale musze zafarbowac je w miare szybko bo ostatnio mam faze na ciemna czerwien a jeszcze jak widze u siebie pod swiatlo czerwone refleksy to wgl cudo! Ale takie kolory to szybko schodza niestety!

Dam znac i wkleje zdjecie jak zrobie
Jeszcze tylko ten tydzien przezyc i ferie

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-09 o 18:23
Stary 2012-01-09, 18:55   #12
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
Własnie chce kupic Joanne ale boje sie ze zniszczy włosy a nawet jak czarny wyjdzie to dwa mycia i juz go nie bedzie, hmm to chyba sprobuje ta Joanne kupic na feriach i zrobic bo nia farbowalam tez kiedys ale to daaawno i nie wyszła czarna, ten szampon tez a w przypadku Castinga-smoła!
A moja mama miala suche i sztywne ale mowila mi ze dzisiaj umyła i dała zwykła odzywke i normalne ma wiec zaryzykuje, coz jak nie wyjdzie to po cos te peruki robia hehe;P
Ale musze zafarbowac je w miare szybko bo ostatnio mam faze na ciemna czerwien a jeszcze jak widze u siebie pod swiatlo czerwone refleksy to wgl cudo! Ale takie kolory to szybko schodza niestety!

Dam znac i wkleje zdjecie jak zrobie
Jeszcze tylko ten tydzien przezyc i ferie
Moim zdaniem farby Joanny to jedna z łągodniejszych, nawet od Garniera, które również za takie uważam Choć na pewno znajdą się osoby które mnie nie poprą. Zdecydowanie odradzam Palette, włosy zaraz po farbowaniu niemiłe w dotyku i niestety wypadają(przynajmniej moje).
Nie szczypią w skórę i włosy są miękkie. A moja mama nadal nimi farbuje i nie ma z nimi problemu. A jak chcesz bardziej czerwony odcień to spróbuj wymieszać jakiś brąz z czerwienią którą joanna też ma w ofercie

Uda się!

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2012-01-09 o 18:56
Stary 2012-01-09, 20:01   #13
Lasd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Moim zdaniem farby Joanny to jedna z łągodniejszych, nawet od Garniera, które również za takie uważam Choć na pewno znajdą się osoby które mnie nie poprą. Zdecydowanie odradzam Palette, włosy zaraz po farbowaniu niemiłe w dotyku i niestety wypadają(przynajmniej moje).
Nie szczypią w skórę i włosy są miękkie. A moja mama nadal nimi farbuje i nie ma z nimi problemu. A jak chcesz bardziej czerwony odcień to spróbuj wymieszać jakiś brąz z czerwienią którą joanna też ma w ofercie
Jak bd chciala cos z czerwienia to wymieszam Joanne braz z wisniowa czerwienia i cos powinno wyjsc ale to jak bd miala wolne od szkoly zeby ludzi nie straszyc i najpierw musze zobaczyc czy ta farba szybko nie zejdzie

A co do farb JOANNY to slyszalam ze niszcza bardzo wlosy jak Palette. to prawda? Az tak zly sklad maja? I niby szybko sie przez to wyplukuje farba.

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-09 o 20:16
Stary 2012-01-09, 20:20   #14
Fuzukatsu
Zadomowienie

Dla mnie joanna a palette to niebo a ziemia długi czas robiłam joanną i nic mi się nie działo, po jednym razie z palette byłam zszokowana, nawet nie tyle stanem włosów co właśnie wypadaniem. Przy joannie nic nie czułam, a palette wydzielało dość mocne ciepło na skórze co mi się nie zdarzyło, nigdy palette...

Uda się!

Stary 2012-01-09, 21:00   #15
Lasd
Raczkowanie

Ja o Palette to wgl ni chce słyszec! Chodzi mi tylko o Joanne Multi Cream Color ale nie ta Naturie bo tej seri jakos nie ufam.

Ciekawi mnie roznica składu wlasnie pomiedzy nia a garnierem, czy naprawde az taka duza roznica?
Moja mama uzywala Naturi dziki kasztan i byla zadowolona, potem zaczela te Castingi, Palette itd i znow do niej wrocila.
Stary 2012-01-14, 18:08   #16
taszka72
Przyczajenie

Długo farbowałam Garnierem Nutrisse (jasny złoty kasztan) - kolor szybko schodził i włosy były wypłowiałe i w brzydkim kolorze natomiast od kiedy przeszłam na Joannę Multi Cream (kupiłam farbę na podstawie opinii na KWC) jestem bardzo zadowolona - farba nie niszczy włosów (przynajmniej moich), kolor (kasztanowy brąz) jest głęboki i błyszczący. Osobiście ZDECYDOWANIE polecam bardziej Joannę niż Garniera. Na KWC dziewczyny chwalą też Wellaton, ale - jak dla mnie - nie ma odpowiednich kolorów - czekolady i kasztan są za ciemne a z Joanny kasztan wychodzi tak, jak na próbniku.

Edytowane przez taszka72
Czas edycji: 2012-01-14 o 18:10
taszka72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:11   #17
Lasd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez taszka72 Pokaż wiadomość
Długo farbowałam Garnierem Nutrisse (jasny złoty kasztan) - kolor szybko schodził i włosy były wypłowiałe i w brzydkim kolorze natomiast od kiedy przeszłam na Joannę Multi Cream (kupiłam farbę na podstawie opinii na KWC) jestem bardzo zadowolona - farba nie niszczy włosów (przynajmniej moich), kolor (kasztanowy brąz) jest głęboki i błyszczący. Osobiście ZDECYDOWANIE polecam bardziej Joannę niż Garniera. Na KWC dziewczyny chwalą też Wellaton, ale - jak dla mnie - nie ma odpowiednich kolorów - czekolady i kasztan są za ciemne a z Joanny kasztan wychodzi tak, jak na próbniku.
To bardzo sie ciesze, kilka dni temu kupiłam juz dwa opakowania Joanny Czekoladowy braz i teraz tylko czekam az sie skoncza ferie;D

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości