Położnictwo studia - ZBIORCZY - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Studia

Notka

Studia Jakie wybrać? Gdzie studiować? Czego się spodziewać? Jak w ogóle wygląda życie studenta? O tym jak jak wyjść cało z wizyty w dziekanacie, ale też o wielu innych kwestiach dotyczących studenckiego bytu dowiesz się tutaj.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-15, 16:10   #1
ewincee
Raczkowanie

Question Położnictwo studia - ZBIORCZY

witam.

czy któraś z was studiuje/studiowała położnictwo?
coś więcej na temat tego kierunku? łatwo/ciężko? jak z pracą i kasą po takich studiach?
z chęcią więcej się dowiem na ten temat.

z góry dziękuje
ewincee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 17:05   #2
candy111
Zadomowienie

Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez ewincee Pokaż wiadomość
witam.

czy któraś z was studiuje/studiowała położnictwo?
coś więcej na temat tego kierunku? łatwo/ciężko? jak z pracą i kasą po takich studiach?
z chęcią więcej się dowiem na ten temat.

z góry dziękuje
Ja studiuje poloznictwo, obecnie jestem na 2 roku licencjackich studiów. Jest to specyficzny kieunek na uczelni bo same dziewczyny mam na roku. Jest bardzo dużo praktyk(z uczelni+takie wakacyjne). Samych wakacyjnych jest w tym roku 400godzin, na 1 było 360godzin. Jeśli ktos lubi pracować z ludzmi, lubi rozmawiać, dobrze nawiązuje kontakty jest to coś, w czym się odnajdzie. Nauki jest sporo. Anatomia-nie jest jakas trudna, ale zaliczyć trzeba

Jeśli masz więcej pytań napisz na prv.
candy111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:29   #3
withi_as
Moderator

I ja również się zgłaszam - co prawda dopiero pierwszy rok, ale położnictwo właśnie. Zajęć jest bardzo dużo, teraz mam przed sobą (w sumie to jestem w trakcie) najgorszy etap, który jak przetrwam - to już chyba z wszystkim sobie poradzę. Póki co mamy dużo ćwiczeń, seminaria ... w maju zaczynają się szkolne praktyki, no a później wakacyjne - tak jak koleżanka wyżej napisała. U nas na pierwszym roku również mamy 360g (w tym 200h na porodówce! <3)

Na razie za krótko studiuję, żeby móc się szerzej wypowiedzieć

Nowy wpis: SELFIE TAG *.*
https://withi.wordpress.com/2015/04/08/selfie-tag/
mikroREKLAMA
blog

Ta reklama pokazywana jest pod 2 484 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
withi_as jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:45   #4
ewincee
Raczkowanie

withi_as, a gdzie studiujesz?
Stary 2012-01-15, 19:59   #5
withi_as
Moderator

Na WUMie ; - )

mikroREKLAMA
blog

Ta reklama pokazywana jest pod 2 484 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2012-01-15, 20:05   #6
Aliseja
Rozeznanie

Hej! bardzo proszę od odpowiedz idę dopiero od września do liceum , pójdę chyba na profil humanistyczny bo niestety nie jestem dobra z przedmiotów ścisłych jednak bardzo bym chciała być położna czy będe musiala na maturze zdawać biologie czy chemie? czy to koniecznosc? czy istnieje uczelnia gdzie nie jest to konieczne?
Stary 2012-01-15, 20:13   #7
withi_as
Moderator

Na warszawskim teoretycznie nie musisz, ale to się mija z celem, bo całe studia są oparte na biologii, biologii, biologii ... Oczywiście możesz się na studiach uczyć jej od podstaw, jednak nikt Tobie takich podstaw tutaj nie zagwarantuje - wszyscy wychodzą z założenia, że jak już ktoś wybiera się na uniwersytet medyczny to zdaje sobie sprawę, że człowiek, jego anatomia itd jest tu na pierwszym miejscu

Besides - sama jestem po humanie, ale również po rozszerzonej maturze z biologii

mikroREKLAMA
blog

Stary 2012-01-15, 21:14   #8
ewincee
Raczkowanie

na mój uniwersytet wystarczy matura podstawowa z biologii, ale sama jest na rozszerzeniu z biologii i chemii, więc mam nadzieje, ze będzie mi łatwiej
Stary 2012-01-15, 21:15   #9