Po這積ictwo studia - ZBIORCZY - Forum Wizaz.pl

Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Szko豉 - Edukacja > Studia

Notka

Studia Jakie wybra? Gdzie studiowa? Czego si spodziewa? Jak w og鏊e wygl康a 篡cie studenta? O tym jak jak wyj嗆 ca這 z wizyty w dziekanacie, ale te o wielu innych kwestiach dotycz帷ych studenckiego bytu dowiesz si tutaj.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2012-01-15, 16:10   #1
ewincee
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 84
Question Po這積ictwo studia - ZBIORCZY

witam.

czy kt鏎a z was studiuje/studiowa豉 po這積ictwo?
co wi璚ej na temat tego kierunku? 豉two/ci篹ko? jak z prac i kas po takich studiach?
z ch璚i wi璚ej si dowiem na ten temat.

z g鏎y dzi瘯uje
ewincee jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-01-15, 17:05   #2
candy111
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 274
Dot.: Po這積ictwo studia

Cytat:
Napisane przez ewincee Poka wiadomo嗆
witam.

czy kt鏎a z was studiuje/studiowa豉 po這積ictwo?
co wi璚ej na temat tego kierunku? 豉two/ci篹ko? jak z prac i kas po takich studiach?
z ch璚i wi璚ej si dowiem na ten temat.

z g鏎y dzi瘯uje
Ja studiuje poloznictwo, obecnie jestem na 2 roku licencjackich studi闚. Jest to specyficzny kieunek na uczelni bo same dziewczyny mam na roku. Jest bardzo du穎 praktyk(z uczelni+takie wakacyjne). Samych wakacyjnych jest w tym roku 400godzin, na 1 by這 360godzin. Je郵i ktos lubi pracowa z ludzmi, lubi rozmawia, dobrze nawi您uje kontakty jest to co, w czym si odnajdzie. Nauki jest sporo. Anatomia-nie jest jakas trudna, ale zaliczy trzeba

Je郵i masz wi璚ej pyta napisz na prv.
candy111 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-01-15, 18:29   #3
withi_as
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 019

I ja r闚nie si zg豉szam - co prawda dopiero pierwszy rok, ale po這積ictwo w豉郾ie. Zaj耩 jest bardzo du穎, teraz mam przed sob (w sumie to jestem w trakcie) najgorszy etap, kt鏎y jak przetrwam - to ju chyba z wszystkim sobie poradz. P鏦i co mamy du穎 獞icze, seminaria ... w maju zaczynaj si szkolne praktyki, no a p騧niej wakacyjne - tak jak kole瘸nka wy瞠j napisa豉. U nas na pierwszym roku r闚nie mamy 360g (w tym 200h na porod闚ce! <3)

Na razie za kr鏒ko studiuj, 瞠by m鏂 si szerzej wypowiedzie

Nowy wpis: # ca貫 24 lata 篡cia za mn
https://withi.wordpress.com/2016/05/...-zycia-za-mna/

https://instagram.com/asia.pol/
mikroREKLAMA
M鎩 w豉sny k帷ik w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 3 019 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
withi_as jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-01-15, 18:45   #4
ewincee
Raczkowanie

withi_as, a gdzie studiujesz?
Stary 2012-01-15, 19:59   #5
withi_as
Zakorzenienie

Na WUMie ; - )

mikroREKLAMA
M鎩 w豉sny k帷ik w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 3 019 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
Stary 2012-01-15, 20:05   #6
Aliseja
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 523

Hej! bardzo prosz od odpowiedz id dopiero od wrze郾ia do liceum , p鎩d chyba na profil humanistyczny bo niestety nie jestem dobra z przedmiot闚 軼is造ch jednak bardzo bym chcia豉 by po這積a czy b璠e musiala na maturze zdawa biologie czy chemie? czy to koniecznosc? czy istnieje uczelnia gdzie nie jest to konieczne?
Stary 2012-01-15, 20:13   #7
withi_as
Zakorzenienie

Na warszawskim teoretycznie nie musisz, ale to si mija z celem, bo ca貫 studia s oparte na biologii, biologii, biologii ... Oczywi軼ie mo瞠sz si na studiach uczy jej od podstaw, jednak nikt Tobie takich podstaw tutaj nie zagwarantuje - wszyscy wychodz z za這瞠nia, 瞠 jak ju kto wybiera si na uniwersytet medyczny to zdaje sobie spraw, 瞠 cz這wiek, jego anatomia itd jest tu na pierwszym miejscu

Besides - sama jestem po humanie, ale r闚nie po rozszerzonej maturze z biologii

mikroREKLAMA
M鎩 w豉sny k帷ik w sieci

Stary 2012-01-15, 21:14   #8
ewincee
Raczkowanie

na m鎩 uniwersytet wystarczy matura podstawowa z biologii, ale sama jest na rozszerzeniu z biologii i chemii, wi璚 mam nadzieje, ze b璠zie mi 豉twiej
Stary 2012-01-15, 21:15   #9
viva91
eduMod

Wiadomo軼i: 34 279

Cytat:
Napisane przez Aliseja Poka wiadomo嗆
Hej! bardzo prosz od odpowiedz id dopiero od wrze郾ia do liceum , p鎩d chyba na profil humanistyczny bo niestety nie jestem dobra z przedmiot闚 軼is造ch jednak bardzo bym chcia豉 by po這積a czy b璠e musiala na maturze zdawa biologie czy chemie? czy to koniecznosc? czy istnieje uczelnia gdzie nie jest to konieczne?
i po co ci przez 3 lata nauka rozszerzonej historii i polskiego, skoro nie wi捫esz z tym przysz這軼i? za to przysz這嗆 wi捫esz z biologi, wi璚 dlaczego nie chcesz sobie u豉twi drogi? chyba 瞠 bardzo pragniesz mie zaleg這軼i na studiach i zarywa noce.

wiem 瞠 w innym w徠ku pisa豉, i masz problemy z przedmiotami 軼is造mi, ale zastan闚 si - skoro ju w gimnazjum je masz i boisz si i嗆 na biol-chem do liceum, to my郵isz 瞠 na studiach, gdzie materia jest jeszcze bardziej obszerny, nie b璠ziesz mie k這pot闚?

skoro interesujesz si po這積ictwem, to pewnie przegl康a豉 plany studi闚. odpowiadaj ci takie przedmioty jak biofizyka i biochemia?

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-01-15 o 21:32
mikroREKLAMA
Suknia 郵ubna model Glenice marki Amy Love
Mam do sprzeda篡 sukni 郵ubn, jej dok豉dny opis i zdj璚ia w linku tytu這wym. Zapraszam :)

Ta reklama pokazywana jest pod 34 279 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
viva91 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-01-16, 00:23   #10
neia
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 443

Cytat:
Napisane przez viva91 Poka wiadomo嗆
i po co ci przez 3 lata nauka rozszerzonej historii i polskiego, skoro nie wi捫esz z tym przysz這軼i? za to przysz這嗆 wi捫esz z biologi, wi璚 dlaczego nie chcesz sobie u豉twi drogi? chyba 瞠 bardzo pragniesz mie zaleg這軼i na studiach i zarywa noce.

wiem 瞠 w innym w徠ku pisa豉, i masz problemy z przedmiotami 軼is造mi, ale zastan闚 si - skoro ju w gimnazjum je masz i boisz si i嗆 na biol-chem do liceum, to my郵isz 瞠 na studiach, gdzie materia jest jeszcze bardziej obszerny, nie b璠ziesz mie k這pot闚?
Zastanawiam sie dokladnie nad tym samym za kazdym razem kiedy widze podobne pytanie.
neia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-01-16, 09:25   #11
ewincee
Raczkowanie

Aliseja,w liceum na biol-chemie mog豉by si przekona na samej sobie ile mniej wi璚ej b璠ziesz mia豉 nauki i jak trudno czasami si ze wszystkim wyrobi. mia豉bys tym samym szans przekona si czy takie studia s dla Ciebie, czy te nie
a je郵i humanistyczny profil to ju r鏏 co potem w tym kierunku
Stary 2012-01-16, 15:48   #12
Aliseja
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 523

Dziewczyny tak zbocze z tematu i powiem 瞠 jednak jestem zdecydowana na prywatne liceum , w kt鏎ym nie ma profili , ma貫 klasy 16 osobowe i hiszpa雟ki ;D bardzo fajniee.
Stary 2012-01-16, 17:11   #13
candy111
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 274

Cytat:
Napisane przez withi_as Poka wiadomo嗆
Na WUMie ; - )
Witam kole瘸nk z uczelni
candy111 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-01-16, 19:17   #14
ewincee
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aliseja Poka wiadomo嗆
Dziewczyny tak zbocze z tematu i powiem 瞠 jednak jestem zdecydowana na prywatne liceum , w kt鏎ym nie ma profili , ma貫 klasy 16 osobowe i hiszpa雟ki ;D bardzo fajniee.
ooo no je郵i Ci na to sta to super rozwi您anie, ale czasami jest tak, 瞠 prywatne licea bior kas, ale nie wszystkie dobrze przygotowuj do matury wi璚 uwa瘸j co wybierasz.

zboczyli鄉y z tematu, nadal z ch璚i poznam opinie innych studentek po這積ictwa na temat tego kierunku!
Stary 2012-02-12, 15:40   #15
Afrolla_113
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 69

Ja te w tym roku chc i嗆 na po這積ictwo, tylko martwi si czy w naszym kraju jest a tak wielkie zapotrzebowanie na po這積e, kolokwialnie m闚i帷 czy b璠zie z tego kasa.
Afrolla_113 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-24, 18:10   #16
withi_as
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez candy111 Poka wiadomo嗆
Witam kole瘸nk z uczelni

Cytat:
Napisane przez Afrolla_113 Poka wiadomo嗆
Ja te w tym roku chc i嗆 na po這積ictwo, tylko martwi si czy w naszym kraju jest a tak wielkie zapotrzebowanie na po這積e, kolokwialnie m闚i帷 czy b璠zie z tego kasa.
Zapotrzebowanie jest, bo dzieci si rodz i rodzi b璠 - niestety zagra瘸 nam 'moda' na cesarki, dlatego naszym zadaniem jest przemawia do rozs康ku kobiet, kt鏎e s zielone w temacie, i posiadaj wiedz tylko i wy陰cznie na temat ZALET ci璚ia, a nie zdaj sobie sprawy z minus闚, kt鏎ych jest du穎 za du穎ooo.

A jak za 5 lat nie zmieni si podej軼ie do po這積ych (chocia ju dostrzegalny jest spooory progress w tym kierunku) to uciekam do kraju, w kt鏎ym docenia si to co kobiety w tym zawodzie robi i jak CI坒KO pracuj

mikroREKLAMA
M鎩 w豉sny k帷ik w sieci

Stary 2012-02-25, 12:16   #17
Afrolla_113
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 69

Cytat:
Napisane przez withi_as Poka wiadomo嗆

Zapotrzebowanie jest, bo dzieci si rodz i rodzi b璠 - niestety zagra瘸 nam 'moda' na cesarki, dlatego naszym zadaniem jest przemawia do rozs康ku kobiet, kt鏎e s zielone w temacie, i posiadaj wiedz tylko i wy陰cznie na temat ZALET ci璚ia, a nie zdaj sobie sprawy z minus闚, kt鏎ych jest du穎 za du穎ooo.

A jak za 5 lat nie zmieni si podej軼ie do po這積ych (chocia ju dostrzegalny jest spooory progress w tym kierunku) to uciekam do kraju, w kt鏎ym docenia si to co kobiety w tym zawodzie robi i jak CI坒KO pracuj

Dlatego w豉郾ie pytam jak to u nas wygl康a. Mam 18 lat i nikt prawdy nie powie, bo uwa瘸j nas za dzieci.
Afrolla_113 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-25, 19:58   #18
ewincee
Raczkowanie

withi_as, popieram... Polska jest strasznie w tyle je郵i chodzi o stosunek wobec pracy piel璕niarek/po這積ych. no c騜... smutne.
Afrolla_113, uwa瘸j czy nie... z tego co zauwa篡豉m, ma這 jest os鏏 na forach, kt鏎e chcia造by porozmawia o tym kierunku studi闚.. wci捫 szukam i szukam...
gdzie masz zamiar studiowa?
Stary 2012-02-26, 10:38   #19
aptrp
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 542

I jest te w tyle je郵i chodzi o stosunek piel璕niarek do pacjent闚 :P pewnie nawet bardziej...
aptrp jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-27, 08:40   #20
zlota jagoda
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 492

(z g鏎y przepraszam za offtopa )

Po這積ictwo to pi瘯ny i potrzebny zaw鏚 Jestem mam tr鎩ki dzieci wi璚 wypowiadam si od strony pacjentki Uczcie si pilnie i zmieniajcie nawyki na porod闚kach (rodzenie na le膨co, niepotrzebne naci璚ia itp.). Dobra po這積a to nieoceniony skarb dla przysz貫j mamy a zarobki pewnie nieadekwatne do roli (taki kraj ) mo瞠 jak si ma du穎 prywatnych pacjentek to nie tak 幢e wtedy(?).

Dopisz jeszcze, 瞠 trzeba mie du穎 cierpliwo軼i i empatii do marudnych, rozhisteryzowanych rodz帷ych (oczywi軼ie ja taka nie by豉m )

M鎩 pazurkowy w徠ek:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863

Edytowane przez zlota jagoda
Czas edycji: 2012-02-27 o 16:13
zlota jagoda jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-27, 12:58   #21
aptrp
Rozeznanie

Niepotrzebne naci璚ia? Wprawdzie nie jestem kobiet, ale wola豚ym na waszym miejscu mie sto razy niepotrzebne naci璚ie, ni nie robienie go kiedy trzeba. Co innego z ci璚iem
Moja siostra my郵i o po這積ictwie, ale jej raczej odradzam cho my郵, 瞠 lepsze to ni piel璕niarstwo czy ratownictwo...
Stary 2012-02-27, 16:12   #22
zlota jagoda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aptrp Poka wiadomo嗆
Niepotrzebne naci璚ia? Wprawdzie nie jestem kobiet, ale wola豚ym na waszym miejscu mie sto razy niepotrzebne naci璚ie, ni nie robienie go kiedy trzeba. Co innego z ci璚iem
Moja siostra my郵i o po這積ictwie, ale jej raczej odradzam cho my郵, 瞠 lepsze to ni piel璕niarstwo czy ratownictwo...
No tu ju by trzaby這 wej嗆 w opwa積 dyskusj z do鈍iadczonymi po這積ymi bo z tego co wiem jedne po這積e zalecaj dla dobra itp. a inne uwazaj, 瞠 p瘯ni璚ie si lepiej goi itd.... Faceci to si maja dobrze i tego problemu nie maj Ja jestem naci皻a na wieki wiek闚, bo mi si naci璚ie nie zagoi這 wcale

Ale dlaczego odradzasz? (zaciekawi mnie temat

M鎩 pazurkowy w徠ek:

Stary 2012-02-27, 17:17   #23
aptrp
Rozeznanie

Rozumiem, 瞠 m闚imy o naci璚iu krocza? A to w og鏊e teoretycznie chyba nie po這積a powinna o tym decydowa, tylko lekarz (cho wiadomo - w praktyce jest r騜nie pewnie - nie wiem, nie rodzi貫m:P).
No ja s造sza貫m tylko o skutkach olania naci璚ia - pop瘯ana przepona moczowo-p販iowa, nietrzymanie moczu, wypadanie pochwy, przy p瘯ni璚iach tych wi瘯szego stopnia uszkodzenie zwieraczy odbytu, 郵uz闚ki odbytu - podobno koszmarne gojenie si i bardzo powa積e konsekwencje. A takie naci璚ie "kontrolowane" i po tamtych problemach cho wiadomo, 瞠 zawsze naci璚ie to jaka ingerencja...
Stary 2012-02-27, 17:41   #24
ewincee
Raczkowanie

o stosunku piel璕niarek i po這穎nych do pacjentek mo積a by du穎ooo powiedzie...
nie rozumie dlaczego ludzie BEZ POWOxNIA wybieraj taki zaw鏚, a potem zrz璠z, kwicz i roz豉dowuj swoje zdenerwowanie i stres na innych...
Stary 2012-02-27, 19:46   #25
withi_as
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewincee Poka wiadomo嗆
o stosunku piel璕niarek i po這穎nych do pacjentek mo積a by du穎ooo powiedzie...
nie rozumie dlaczego ludzie BEZ POWOxNIA wybieraj taki zaw鏚, a potem zrz璠z, kwicz i roz豉dowuj swoje zdenerwowanie i stres na innych...
Dlatego te tak wiele os鏏 rezygnuje ju na pocz徠ku - i s逝sznie, je瞠li kto nie nadaje si do tak odpowiedzialnej pracy pe軟ej zrozumienia i naprawd empatii, nie powinien si pcha w te studia, kt鏎e do lekkich na pewno nie nale膨. Niestety, i ja s造sza豉m du穎 z造ch opinii na temat obecnych po這積ych, co mnie bardzo, bardzo boli, i naprawd chcia豉bym to zmieni.

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Poka wiadomo嗆
(rodzenie na le膨co, niepotrzebne naci璚ia itp.). Dobra po這積a to nieoceniony skarb dla przysz貫j mamy a zarobki pewnie nieadekwatne do roli (taki kraj ) mo瞠 jak si ma du穎 prywatnych pacjentek to nie tak 幢e wtedy(?).
Rodzenie na le膨co - najwi瘯szy koszmar, praktykowany wci捫 w zbyt wielu plac闚kach w Polsce - tragedia. Niestety jest wiele innych olbrzymich b喚d闚, pope軟ianych na salach porodowych jeden po drugim ... Ja co prawda dopiero si ucz, ale mamy zaj璚ia z naprawd cudownymi po這積ymi i lekarzami, kt鏎zy solidnie ustawiaj nas na wsp馧czesne 'tory', kt鏎e maj tylko i wy陰cznie s逝篡 dobru pacjentek.

Co do zarobk闚 - prywatnie wygl康a to super, podobnie jest w innych krajach. W Polsce wci捫 jest s豉biutko, podobnie z szacunkiem do po這積ych, kt鏎e naprawd ci篹ko pracuj i odwalaj kawa dobrej roboty. Mam nadziej 瞠 z czasem to si zmieni, bo wci捫 widoczny jest znaczny progress.

Cytat:
Napisane przez aptrp Poka wiadomo嗆
Lepsze, lepsze. Tak瞠 zach璚aj siostr
Chocia ratownictwo to te super kierunek, ale my郵 瞠 zbyt ci篹ki jak dla kobiety. Tzn to te zale篡, bo po ratownictwie mo積a by te dyspozytorem w pogotowiu, a to jest akurat bardzo ciekawa i odpowiedzialna praca - zreszt jak wszystkie medyczne

mikroREKLAMA
M鎩 w豉sny k帷ik w sieci

Stary 2012-02-27, 20:07   #26
ewincee
Raczkowanie

po這積e, kt鏎e pracuj teraz na oddzia豉ch to raczej stare, zm璚zone prac, wypalone, wredne babska, kt鏎e my郵, 瞠 s Bogami na tym 鈍iecie...
na prawd du穎 jeszcze musi si zmieni, ale wszystko idzie ku dobremu
na miejsce starych babsk, wejd nowe, z zapa貫m do pracy i pewnie o wiele wi瘯sz empati.
Stary 2012-02-27, 20:07   #27
RozowaKotka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 284

Jak dok豉dnie kszta速uj si zarobki? Zastanawiam si nad farmacj i po這積ictwem i nie jestem pewna, co wybra.
RozowaKotka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-27, 20:11   #28
ewincee
Raczkowanie

farmacja do嗆 ci篹ki kierunek... du穎 nauki, a je郵i w rodzinie/w鈔鏚 znajomych nie masz kogo kto prowadzi jak彗olwiek bran輳 z tym zwi您an, to ci篹ko znale潭 gdziekolwiek prac.

po這積e zarabiaj mi璠zy 1500-1600 pocz徠kuj帷e, no i troch wi璚ej te z d逝窺zym sta瞠m... 1800-2300. zale篡 te od miasta, szpitala, prywatnych `zlece鎈, dodatkowych przeszkole itd itp.
Stary 2012-02-27, 20:14   #29
RozowaKotka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 284

Ci篹ko z prac? Ja znowu s造sza豉m od kuzyna, 瞠 wr璚z prac jest bardzo 豉two zdoby, ze wzgl璠u na to, 瞠 jest du穎 aptek
RozowaKotka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-27, 21:05   #30
zlota jagoda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Poka wiadomo嗆
Ci篹ko z prac? Ja znowu s造sza豉m od kuzyna, 瞠 wr璚z prac jest bardzo 豉two zdoby, ze wzgl璠u na to, 瞠 jest du穎 aptek
Tylko, 瞠 w tych aptekach przewa積ie pracuj technicy, kt鏎zy niewiele wiedz zamiast mgr. W豉軼iciel apteki woli pewnie zatrudni technika farmacji ni magistra, bo technikowi p豉ci mniej

Co do pracuj帷ych po這積ych, to musz powiedzie (a mam do鈍iadczenie ), 瞠 nie jest tak 幢e, opr鏂z fina逝 na le膨co. Spotka豉m si z serdeczno軼i i empati. W szczeg鏊no軼i jedna po這積a utkwi mi w pami璚i na ca貫 篡cie. By豉 taka cudowna, pe軟a zrozumienia i serdeczno軼i, 瞠 mimo strasznych b鏊i nie mo積a by這 si nie u鄉iechn望. Akurat ta pani mojego porodu nie odbiera豉 tylko przyjmowa豉 do szpitala na izbie, ale i tak mia豉 co przy mnie robi, bo prawie urodzi豉m w kibelku po lewatywce na izbie .

My郵, 瞠 bycie po這積 to zaw鏚 z misj. Ten kto takiej misji nie czuje to nie powinien si za to zabiera.

M鎩 pazurkowy w徠ek:

Odpowiedz

Tagi
#po這積a #uj

Nowe w徠ki na forum Studia

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2016-01-26 21:56:45

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.