bardziej dziewczęca z dresu w sukienkę:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-15, 16:49   #1
talila16
Przyczajenie

Red face

Witam was wizażystki
Jestem nowa na forum a założyłam konto bo potrzebuję pomocy i to jak najszybciej . Puki co jestem chora ,ale w następnym tygodniu ide do szkoły. Mam 16 lat a juz niedługo 17 i chodze do liceum. Zawsze starałam się fajnie wyglądać ,ale ostatnio miałam sporo załamań i problemów i mój wygląd nie interesował mnie zbytnio .Bardzo chciałabym pokazać ,że pomimo wszystkiego jestem w stanie wyglądać fajnie dlatego zgłaszam się z prośba do was o pokazanie mi co moge zrobić aby zaskoczyć wszystkich swoim wygladem po powrocie ze szpitala. Nie mam zbyt dużo kasy z czasem jakiś ciuchh chetnie kupie ale wolałabym poeksperymentować z tym co zalega w szafie. Aby ułatwić wam pomoc pisze , że posiadam sporo sweterków i w mojej graderobie dominuje szarość czerń , zieleń i niebieski. lubię dźinsy mam 5 par więc z tym też można coś wykombinować. Do czasu ubierałam się jak chłopczyca więc chciałabmy zaskoczyć chłopaków tym , że jestem dziweczyną. Mam 168 wzrostu ,jestem szczupła(nie mylić z chuda) ,mam krótkie włosy obcięte na BOB-a, niebieskie oczy.. a reszta na zdjęciach oceńcie same czekam na waszą pomoc z niecierpliwością potrzebuje przemiany mijmy nadzieje jak najszybszej z góry dziękuję

ech no i zapomniałabym prosze też o podpowiedzenie mi jak mam się malować chodzi mio taki delikatny makijaż np. do szkoły

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2010-11-15 o 21:21 Powód: post pod postem
talila16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 23:15   #2
groza
Raczkowanie

Dot.: totalna przemiana

dobra, odpowiem ci jako stara baba (mam 28 lat ). Otóż: taka przemiana o której mówisz nigdy nie odbędzie się skokowo. Jeden raz pójdziesz odstrzelona, ale będziesz się bardzo nieswojo czuła, jak w nie swojej skórze - i szybko zrezygnujesz. Takie skokowe przemiany to jest mit, to się tylko w tv dzieje, w życiu to nie jest takie łatwe: nie da się wytrwać w czymś, z czym jesteś nieobyta, z czymś co "nie jest twoje", nie twój styl.

No i tak: ja sama mam taki styl trochu niekobiecy - i wiem z własnego doświadczenia, że nie ma po prostu mowy, żeby się to dało drastycznie zmienić. Ale jest inny sposób na zmianę, niezbyt wymagający, ale i tak łatwo nie będzie

Ominę przydługi wstęp, że wiem o czym mówisz - już ci zbrzydł twój styl, bo się nie wyróżnia z tłumu lalek wystrojonych i wymalowanych, które i w klasie widzisz i w szkole. Oraz ominę już całą epistołę, że z punktu widzenia psychologii drastyczne zmiany to nie tylko będzie problem dla ciebie, ale i nastawienie innych do ciebie będzie się zmieniało bardzo powoli. Przejdźmy do konkretów.

Otóż: zamiast sobie sprezentować wrażenia jak w thrillerze, kiedy wleziesz odstawiona do szkoły i z gulą w gardle będziesz się przyglądać reakcjom innych zrób tak: wymaluj się (do podstawowego makijażu wystarczy czarna kredka do oczu i mascara + punktowo podkład pod oczy) - jeśli pomalujesz górną powiekę mocną kreską, to twarz ci się zmieni diametralnie. I nie idź tak wymalowana do szkoły na początku - tylko idź do sklepu po zakupy. Potem drugi raz, trzeci. A to na pocztę tak pójdź, a to na targ. O co tu chodzi? O to, by kiedy zmienisz coś - NAJPIERW poparaduj przed obcymi ci ludźmi, bo nie będziesz się bała komentarzy, a po iluś razach - przyzwyczaisz się. Nie będzie to dla ciebie coś strasznego.

W ten sposób przyzwyczaisz się do tego, że masz coś na twarzy i nie straszysz Najlepsze efekty daje, kiedy chłop jeden z drugim przyjrzy ci się/otaksuje cię wzrokiem dłużej - wtedy przyzwyczaisz się szybciej i poczujesz się pewniej w takim enturażu.

Po drugie - leć do sklepu i kup sobie spodnie rurki. Są to dżinsy z domieszką czegoś-tam, że są lekko rozciągliwe. Będziesz od razu wyglądać bardziej kobieco - w takich spodniach choćbyś miała nogi jak pałąki, grube kolana czy inne cuda-niewidy - będziesz wyglądać sexy, jak to mówią.

A dalej sobie poradzisz, bo widzę, że znasz się na ubieraniu. Jeśli nie masz inspiracji - przyjrzyj się koleżankom ze szkoły, jakie ciuchy ci się podobają. I na takie poluj. Choćby w lumpeksach, tam różne cudeńka można trafić, byle tylko mieć czas tam łazić. Masz piękny uśmiech, aj waj, chciałabym taki mieć! Masz ładną buzię, ładne włoski - po co je marnować farbowaniem.

Na koniec ci podpowiem: najlepiej zmiany wychodzą, kiedy są stopniowe, a nie skokowe. Takie "wielkie wyjście" w poniedziałek to będzie jednorazowy strzał i nic więcej, bo bardziej się skupisz na obserwowaniu reakcji każdego, niż na czymkolwiek innym. I będziesz się czuła jak szczur odstawiony na otwarcie kanałów - to jest: zupełnie jak nie w swojej skórze =)
groza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 16:19   #3
talila16
Przyczajenie

dziekuję za rae:0 ja wiem po sobie że jestem raczej typem lubiącym luźne ciuchy i wazne żeby było wygodnie to z rurkami hmm fajny pomysł, a o farbowaniu włosów nawet nie myślałam lubię naturalność tylko bardziej kobiecą dziękuję
Stary 2010-11-18, 17:54   #4
Kropla milosci
Raczkowanie

Wygladasz slicznie! biorac pod uwage Twoje wypowiedzi odnosnie sweterkow, poradzilabym Ci zestawiac je kontrastowo z kolorem koszuli, np. niebieski sweterek- zolta koszula, albo bialy sweterek- granatowa koszula, zielony-fioletowy itp....do tego ulubione spodnie. Wyglada to elegancko i nietuzinkowo Co do makijazu, oczka delikatnie mozesz pokreslic jasnym brazem z brokatem oraz czarnym tuszem do rzes. Natomiast 100 % kobieta zawsze podkresla ust , a dla Ciebie proponuje blyszczyk w tonacji rozu, np. maybelline color sensational gloss 137 fabulous pink. Dodatkowo na wloski troszke lakieru nablyszczajacego i gotowe!
P.S. pamietaj o pieknym usmiechu, bo jeden usmiech wart jest tysiac slow!!! ( tych najpiekniejszych )
Kropla milosci jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 13:47   #5
Sorbet
Zadomowienie

@groza - dobrze powiedziane, ja swoją metamorfozę przeprowadzam od paru lat. Od ubranej od stóp do głów na czarno metalówy do pastelowej skromnej dzieweczki. To musiało prędzej czy później nastąpić
talila16 - jeansy i czarność w szafie to zestaw na podstawie którego możesz cuda czynić! Zainwestuj w buty na niewielkim obcasie (góra 5 cm), zwracaj uwagę na te ze szpicem (wydłuży optycznie nogę, to bardzo kobiece). Dodatki dodatki dodatki - naszyjniki, długie perły (sztuczne białe dodają elegancji), coś na nadgarstek, kolczyki, jakiś kolorowy pierścionek z ogromnym okiem, może kwiat wpięty w sweter? Do jeansów bardzo lubię ubierać beżowy trencz - super kombinacja, modna od dawna.
Co do makijażu - czarna kreska na oczach (może eyeliner?), tusz pogrubiający i cielista lub jasno różowa pomadka w zupełności wystarczą młodej dziewczynie. Taki makijaż zajmuje mało czasu, a podkreśli Twoją urodę. Co do kolorów cieni - sama musisz odkryć w czym się dobrze czujesz, czyli metoda prób i błędów.
Pozdrawiam ciepło w chłodny dzień
Sorbet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 18:44   #6
talila16
Przyczajenie

bardzo dziękuje ja wacham się nad przejściem w bardziej ostry styl lub bardziej elegancki nie iwem jeszcze co bardziej bedzie do mnie pasowac bo dobrze czuję się w jednym i drugim
Stary 2012-01-15, 18:06   #7
talila16
Przyczajenie

bardziej dziewczęca z dresu w sukienkę:)

Witajcie wizażanki!
Mam pytanie a w sumie to prośbę zauważyłam w sobie, że przyszedł czas na zmiany, bardzo chciałabym być bardziej dziewczeca, ale nie przyprawiać o mdłości, chodzi i małe porady albo linki czy nawet przepierowania gdzieś jak się czesać nie mam długicha włosów lekko opadają na ramiona, staram sie zapuścić grzywkę( na razie jest prosta) mój naturalny kolor to popielaty blond ale ostatnio trochę przyciemniałam. nie wiem co mogę zrobić z włosami takiej długości zapuszczam bo bardzo podaobają mi isę długie i chcę takie mieć nie wiem czemu je obcięłam( przypływ głupoty badź też buntowniczy impuls) jestem fajną zmyślnie pomalowanych paznokci z tym nie mam problemu a ponieważ jestem w 2 klasie liceum chciałabym chociaż trochę wskoczyć w sukienki i... no własnie nie wiem co jeszcze jest dziewczęce? Niedługo studia a nie chcę całe życie chodzić w bluzach z kapturem i luźnych jeansach na zdjęciu z przed 2 miesiecy widać to co potocznie nazywamy twarzą( wiecie jeszcze jestem nastolatką mam prawo mieć kompleksy:P) jestem chuda i to bardzo więc raczej nie mam problemu z kupowaniem ciuchów ale sama nie wiem co mi pasuje bardzo dziekuje każdemu kto pomoże i dorzuci coś co da mi podstawy zmieniania się po trochu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0153.jpg (54,8 KB, 226 załadowań)
Stary 2012-01-15, 22:01   #8
foxgirl
Raczkowanie

Dot.: bardziej dziewczęca z dresu w sukienkę:)

Na moje oko świetnie by Ci było w rudych włosach albo jakimś ciepłym odcieniu blond. Masz wiosenny typ urody, bardzo delikatny - będą Ci pasować wszystkie pastelowe kolory co do fasonów nie wypowiem się, jeśli nie zobaczę całości figury.
foxgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 11:15   #9
Talantea
Zakorzenienie

Spróbuj street style, popatrz na blogach szafiarek i na look book
Na pewno znajdziesz cos dla siebie i diametralnie zmieni sie Twoj styl ubioru, najwazniejsza jest inwencja twórcza.
Najlepiej kupic podstawowe rzeczy, tzw base, jak kolorowe bokserki, czarna olowkowa spodnica, ladne pantofle i obcasy dobrej jakosci, jakies bolerko lub dlugi sweter, marynarka , spodnie rurki i zwykle czarne, sukienka "mala czarna", ale zeby dopasowac moznaby bylo dodatki i pasowala na dzien i na wieczor, rozne spodniczki dopasowane do Twojej figury, rozna bizuteria wedlug upodobania.

Widze Ciebie tez w dlugich rudych wlosach, ale nie za ciemnych i bardziej wpadajacych w braz

Talantea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:13   #10
talila16
Przyczajenie

już dodałam zdjęcie mojej figury coś tam znalazłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0650.jpg (93,4 KB, 118 załadowań)
Stary 2012-01-17, 22:09   #11
foxgirl
Raczkowanie

Koszula trochę "oszukuje" oko, ale wydaje mi się, że nie masz talii - czyli wybieraj wszystkie fasony, które Ci tą talię "zrobią" Jakieś szerokie paski, albo sukienki, które w pasie mają takie "ściągacze". Ponadto masz długie nogi - to Twój atut, podkreślaj go!
foxgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
metamorfoza, pomoc, zmiana

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości