Pewnie to będzie głupie pytanie, ale cóż go kogo mam się zgłosić jak nie do Was:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-23, 14:00   #1
GabinekS
Przyczajenie

Red face

różnica między żelem a lakierem hybrydowym????????

Otóż..Powiedzcie mi czy się różni lakierożel Shellack od lakierów hybrydowych? Bo nie rozróżniam...Ten Shellach i np Soak Off jest pod lampę UV lub LED a tez zwykły lakier hybrydowy nie jest utwardzany w lampie tak?

Edytowane przez GabinekS
Czas edycji: 2012-01-23 o 21:38
GabinekS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 01:57   #2
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa
Dot.: Pewnie to będzie głupie pytanie, ale cóż go kogo mam się zgłosić jak nie do Was

Już odpisałam Tobie w innym poście...
Jeden i drugi żel utwardza się w lampce. Zarówno UV czy LED... to nie ma nic do rzeczy.
Powtórz, że skopiuję swój poprzedni post:
"Shellac to lakierożel, który nakładamy na niekoniecznie przygotowaną płytkę. Wg producenta nie trzeba matowić płytki,a faktycznie wszystko fajnie się trzyma. Usuwamy acetonem.
Natomiast lakierożele, których jest pełno na naszym rynku to żele silikonowe. Przygotowujemy płytkę naturalną jak pod każdą stylizację, nie usuwamy acetonem - piłujemy. "

Tak na chłopski rozum Shellac to jak sama nazwa wskazuje połączenie lakieru i żelu. Malujesz dokładnie jak lakierem, zmywasz acetonem... Jedyna różnica, że po prostu utwardzasz w lampce.
Stary 2012-01-24, 07:54   #3
GabinekS
Przyczajenie

Smile Dot.: Pewnie to będzie głupie pytanie, ale cóż go kogo mam się zgłosić jak nie do Was

Ja tu nowa jestem i nie ogarniam jeszcze za bardzo gdzie co i jak ktoś mi odpisał... sorki ahii czyli nie ma czegoś takiego jak lakier hybrydowy NIE pod lampę? Tylko każda hybryda idzie pod lampę... a do tych żeli hybrydowych w takich pojemniczkach jak normalne żele potrzebny jest jaki pędzelek do nakładania? taki jak do żeli czy jakiś specjalny nylonowy czy coś?
Bardzo jestem Ci wdzięczna za pomoc i że nie zjechałaś mnie odrazu
Stary 2012-01-27, 10:32   #4
olack
Raczkowanie

Dot.: Pewnie to będzie głupie pytanie, ale cóż go kogo mam się zgłosić jak nie do Was

wszystkie hybrydy utwardzane sa w lampie. Jesli nie maja pedzelka w komplecie to musisz zaopatrzec sie w taki - najlepiej z wlosia naturalnego - ksztalt to juz twoj wybor. Mi najlepiej pracuje sie plaskim - jak do zelu, ale byl okres kiedy pracowalam na takim jak do akrylu i tez bylo ok. Pamietaj tylko o tym zeby dobrze odtluscic paznokcia - umyj rece woda z mydlem, przygotowana plytke dobrze odtlusc cleanerem - jakbys usuwala czerwony lakier do paznokci, aplikuj cienkie warstwy, nie zapominaj o pokryciu brzegu wolnego, dobrze pokryj kolorek top coatem, nie zalewaj skorek - powinno byc ok...
olack jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 14:59   #5
GabinekS
Przyczajenie

No to już chyba wszystko wiem Jestem Ci bardzo wdzięczna, że mi wyjaśniłaś co i jak po "chłopsku" Tylko teraz zastanawiam się nad hybrydami z ALL SEASON SOAK OFF znasz może tą firmę albo coś gdzieś usłyszałaś?
Pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości