schodzacy paznokiec. Pilne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 19:51   #1
Paulinka9302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9

schodzacy paznokiec. Pilne


Witam.
Wiem ze taki problem juz byl, ale moj jest zupelnie inny.
Na poczatku pragne podkreslic ze nie uderzylam sie nigdzie, ani nie przypominam sobie abym miala jakis ucisk na paznokcia.

a Wiec, moj paznokiec z duzego palca u nogi schodzi mi. Ale zaczne od poczatku.
Jakos ok od pol roku, zauwazylam ze na paznokciu zaczely pojawiac sie takie biale jakby plamki. Tak jakby niedobor witamin. Dlatego nie traktowalam tego powaznie. Malowalam paznokcie wiec mi to nie przeszkadzalo. Czesto jak malowalam paznokcie to nie zmywalam lakieru przez duzy okres.
Po nowym roku, po kapieli zauwazylam ze paznokiec mi odchodzi caly. Przerazilam sie, zmylam lakier, i zobaczylam ze kolor paznokcia nie jest ladny.
Jednakze nie jest on fioletowy ani nic.. Jest on taki jasno bialo zielonawy. Myslalam ze to grzybica paznokcia, chodzilam na solarium wiec moze dlatego. Poszlam do lekarza, jednakze Ci lekarze to szkoda gadac! Zrobili mi test na grzybice paznokcia, i podobno nie zarejestrowano zadnych zmian.
Ale zauwazylam ze na paznokciu obok, (wskazujacym u nogi) biala plamka rowniez sie pojawia, tak jak na poczatku na duzym palcu bylo. Tak samo zauwazylam taka biala plamke na prawej nodze na paznokciu "wskazujacym" Dodam ze paznokcie u nog mam bardzo kruche, tzn bardzo lamliwe, doslownie moge je przerwac/przeciac paznokciami u rak (oczywiscie nie paznokcia na duzym palcu)
Tylko teraz nie wiem czemu mi ten paznokiec schodzi? co powinnam zrobic aby temu zapobiec? powstrzymac? i wyleczyc? Dodam ze paznokiec mi jeszcze nie zszedl. Trzyma sie a ja nie chce go zrywac bo nie wiem czy moge. Dodam ze biore witamy na skore wlosy i paznokcie, ale nie codziennie gdyz mi sie zapominalo czasami, rowniez mialam przerwe ok miesiac w niebraniu tabletek bo zapominalam. czy to moze byc powod?
Czekam i prosze Was moje drogie o pomoc.
Paulinka9302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:02   #2
Miss_Devil
Raczkowanie
 
Avatar Miss_Devil
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Głogów- Karlsruhe
Wiadomości: 431
Dot.: schodzacy paznokiec. Pilne

pewnie to onychlioza, popczytaj troszke o tym. Moj TŻ to ma i jakos nic nie pomaga
__________________
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.





Miss_Devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 18:24   #3
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: schodzacy paznokiec. Pilne

Lepiej zostawić, niech już zejdzie o własnych siłach.
To jednak moze być grzybica, skoro przechodzi dalej. Możesz spróbować jakichś specyfików bez recepty.
Ja stosowałam maść Pevazol, ale to jest już na receptę. Chyba udało mi się wyleczyć, ale paznokieć zejść musi.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:11   #4
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: schodzacy paznokiec. Pilne

Idż do dobrego lekarza, bo możesz dostać wtórnego zakażenia, np grzybami, o ile już tego nie masza. I nie daj się zbyć, że to nic ważnego.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:14   #5
nona77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: schodzacy paznokiec. Pilne

Nie musialas sie uderzyc wystarczy ze nosilas troche za ciasne buty.
Mi wyskoczyla taka dziwna plama w kszalcie trojkata ale ciemna a raczej czarno krwista.I tez sie nie uderzylam ani nie mialam za malych butow.
bylam u dermatologa a ta mnie wyslala do kliniki i tam mi wykonano biopsje. Wynik byl negatywny -to nie rak.
Ja glupia jak wybralan sie w gory to zalozylam sportowe buty i jak schodzilam z nich to nastepowal nacisk i dlatego paznokcie zareagowaly.
nona77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 22:27   #6
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: schodzacy paznokiec. Pilne

Uczęszczasz na basen, chodzisz boso po podłogach, ziemi, mierzyłaś buty na boso w sklepie?
Miałaś robiony wymaz? Może warto by było go zrobić by wykluczyć bakterie beztlenowe (piszesz, że używasz lakieru a on ogranicza dopływ tlenu do płytki paznokcia) i inne świństwa .
Spróbuj dostać się na wizytę do podologa jeśli masz taką możliwość. Będzie bardziej kompetentny od dermatologa w kwestii chorób stóp.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.