Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-01-28, 10:24   #4471
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no wiesz... dopiero zaczynacie edukację to Cię takie rzeczy dziwią u moich dzieci w podstawówce wiszą w szatni ogłoszenia, by sprawdzać dzieciom włosy
Rozumiem, więc trzeba przejść z tym do porządku dziennego tak?
Jako dziecko złapałam na kolonii, matka cała w nerwach, miałam długie kudły. Obcięła do boba, wyczesywała, pościel codziennie zmieniała i chodziłam spać z octem i naftą na głowie w gumowym czepku pływackim przez jakieś 2 tygodnie. To jedno z przeżyć, których się nie zapomina

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-28 o 10:26
Korah jest offline  
Stary 2013-01-28, 10:32   #4472
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rozumiem, więc trzeba przejść z tym do porządku dziennego tak?
Jako dziecko złapałam na kolonii, matka cała w nerwach, miałam długie kudły. Obcięła do boba, wyczesywała, pościel codziennie zmieniała i chodziłam spać z octem i naftą na głowie w gumowym czepku pływackim przez jakieś 2 tygodnie. To jedno z przeżyć, których się nie zapomina
no nie dziwię się moje jakoś udało się uchronić (ale ja mam manię higieniczną) ale np córka mojej przyjaciółki w Gd złapała wszy w tzw. kulkach (na placu zabaw w jakimś CH

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:05   #4473
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Kapsułki Dermogal A+E z apteki
Cytat:
ja mogę polecić aleppo; ma działanie przeciwzapalne. u mojego dziecka sytuacja jest w miarę opanowana właśnie dzięki myciu aleppo, ponadto trzeba skórę nawilżać i natłuszczać - ja jej kupuję te delikatne nawilżacze i natłuszczacze z Phenome serii dziecięcej bądź podobne z Hippa
No właśnie wydaje mi się aleppo mnie mocno podrażniło... bo zmieniłam niski % na wyższy ;/ musze wrócić do niższego %... Phenome też muszę się przyjrzeć bo nigdy ich kosmetyków nie używałam
A któraś używała n oleju z pestek śliwki... jest podobno do suchej skóry, ja używam go czasm na policzki i działa dobrze, ale boje się nakładać na AZS ;/ Zastanawiałam się też na Cetaphilem...nigdy tez nie używała ale na forach ludzie sobie chwalą...

Boże jak jak tego AZS nienawidzę, w tym roku to apogeum, po prawie 8 latach remisji ;/

Tak,tak... wiem że robię błędy - a teraz ty się zastanów dlaczego :P
Więcej tolerancji to mniej ignorancji!!

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:11   #4474
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
No właśnie wydaje mi się aleppo mnie mocno podrażniło... bo zmieniłam niski % na wyższy ;/ musze wrócić do niższego %... Phenome też muszę się przyjrzeć bo nigdy ich kosmetyków nie używałam
A któraś używała n oleju z pestek śliwki... jest podobno do suchej skóry, ja używam go czasm na policzki i działa dobrze, ale boje się nakładać na AZS ;/ Zastanawiałam się też na Cetaphilem...nigdy tez nie używała ale na forach ludzie sobie chwalą...

Boże jak jak tego AZS nienawidzę, w tym roku to apogeum, po prawie 8 latach remisji ;/
Wiesz co, ja powiem szczerze - aleppo u mojej córki działa przy niewielkich zmianach, w zasadzie non stop myje nim ręce (na dłoniach ma największe skłonności do azs) i to działa jakby zapobiegawczo, już od chyba 2 lat ale jak coś się zacznie robić na poważnie to już nic nie pomaga tylko sterydy Ty się w ogóle powinnaś chyba skonsultować z ginem

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:17   #4475
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:

W moim przypadku to czy smaruję czy nie smaruję miejsc z AZS to jest tak samo. Na takie większe zmiany to działają tylko sterydy ewentualnie Protopic na twarz. Nawilżać to się mogę jak mam remisję
Klolcia jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:21   #4476
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
ja ten kremik bardzo polecam! pierwszy naturalny jaki zakupiłam i od tamtej pory zawsze w domciu jest, choć przyznam szczerze, w okresie jesienno zimowy nie jest wystarczający. Dla mnie to dobry krem na lato.

Dziewczyny mam pytanie, tym razem odnośnie henny. Jakiś rok temu zakupiłam hennę, oczywiście nie zużyłam całej. Zostało mi jej jeszcze trochę. Szczelnie owinęłam i włożyłam do puszki. I tak mi się teraz o niej przypomniało.. jak myślicie, czy mogę ją jeszcze użyć? minął już rok od otwarcia.. czy raczej już się nie nadaje..
ale to nie jest ten krem, który Ci polecałam
Ty kupiłaś nawilżający krem karite z olejem winogronowym - ten.
A ten podlinkowany produkt to jest po prostu masło shea, a nie krem nawilżający
W każdym razie ciesze się, że nadal Ci pasuje - i zgadzam się, na zimę może być za lekki, ale jest naprawdę świetnym produktem. Fajnie nawilża i nie zapycha

No chyba, że faktycznie kupiłas masło shea a nie krem nawilżający

Rozumiem, że henna w proszku Ci została?
Jak masz gdzieś datę to spójrz, ale nawet jak nie masz to ja bym użyła..... moje henny czasem i dłużej leżakują po otwarciu i nic sie nie dzieje - włosy jeszcze mam

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-01-28 o 11:29
anula_ga jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:24   #4477
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
no nie dziwię się moje jakoś udało się uchronić (ale ja mam manię higieniczną) ale np córka mojej przyjaciółki w Gd złapała wszy w tzw. kulkach (na placu zabaw w jakimś CH
Podobno robaczki lubią czyściochów, ale nie wiem czy to nie plotka wynikająca z wymówek posiadaczy tego ustrojstwa,
O tak, kuleczkowo to doskonałe siedlisko dziadostwa, podobnie jak przedszkola, szkoły i piaskownice, gdzie np kotki urządzają sobie kuwetę. Czeka mnie dzisiaj zabawa w higienistkę
Korah jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:27   #4478
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz co, ja powiem szczerze - aleppo u mojej córki działa przy niewielkich zmianach, w zasadzie non stop myje nim ręce (na dłoniach ma największe skłonności do azs) i to działa jakby zapobiegawczo, już od chyba 2 lat ale jak coś się zacznie robić na poważnie to już nic nie pomaga tylko sterydy Ty się w ogóle powinnaś chyba skonsultować z ginem
No chyba bede musiała... w pakiecie z dermatologiem i alergologiem ;/ ehh... Wiesz po 8 latach to ja już praktycnie o tym zapomniałam ze mam AZS, a tu taka "niespodzianka" - cały czas się zastanawiam co spowodowało/uwolniło całą reakcję znów ;/
Aż się boję co to będzie na wiosnę...jak zaczną latać pyłki, już wogole z domu nie wyjde ;/

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
W moim przypadku to czy smaruję czy nie smaruję miejsc z AZS to jest tak samo. Na takie większe zmiany to działają tylko sterydy ewentualnie Protopic na twarz. Nawilżać to się mogę jak mam remisję
Niestety sterydy mi nie pomagają... jest ok, przez tydzien a potem powrót, protopic "zalecza" najlepiej działa Elidel, ale ostatnio też coś mu ciężko idze ;/ Najgorsze jest to że tego za nic nie da się ukryć/przykryć... a ludzie patrzą na mnie jak na trędowatą ;/ ehh...

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:30   #4479
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
No chyba bede musiała... w pakiecie z dermatologiem i alergologiem ;/ ehh... Wiesz po 8 latach to ja już praktycnie o tym zapomniałam ze mam AZS, a tu taka "niespodzianka" - cały czas się zastanawiam co spowodowało/uwolniło całą reakcję znów ;/
Aż się boję co to będzie na wiosnę...jak zaczną latać pyłki, już wogole z domu nie wyjde ;/

Niestety sterydy mi nie pomagają... jest ok, przez tydzien a potem powrót, protopic "zalecza" najlepiej działa Elidel, ale ostatnio też coś mu ciężko idze ;/ Najgorsze jest to że tego za nic nie da się ukryć/przykryć... a ludzie patrzą na mnie jak na trędowatą ;/ ehh...
U mnie AZS powróciło po ok. 10 latach. W moim przypadku latem jest o wiele lepiej, bo słońce działa kojąco na zmiany i wtedy prawie w ogóle nie mam niczego na skórze. Zimą za to jest prawdziwa masakra. Niedługo idę na takie testy płatkowe, które się robi na plecach, miałyście z tym do czynienia ?
Klolcia jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:36   #4480
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie AZS powróciło po ok. 10 latach. W moim przypadku latem jest o wiele lepiej, bo słońce działa kojąco na zmiany i wtedy prawie w ogóle nie mam niczego na skórze. Zimą za to jest prawdziwa masakra. Niedługo idę na takie testy płatkowe, które się robi na plecach, miałyście z tym do czynienia ?
Miałam... nie ma czego się bać Robią dziurkę taką specjalną igiełkę i nakładają kropelkę "alergenu" - czekają na reakcję, duży bąbel = alergia. Ja miałam całe plecy w bąblach...hahaha Co roku się "odczulam" ale w moim odczuciu "gówno" to daje ;/

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Wyjde na hipochondryczkę...ale jak kocham lato to niestety alergia na wit D też robi swoje, naszczeście jest najlżejszą z moich alergii i najcześciej wysypuje mnie na szyji i dekoldzie... czyli wszystko w pakiecie koło twrzy...
Niech ktoś wymyśli magiczną tabletkę na wszystkie alergie... mogę być królikiem doświadczalnym

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:38   #4481
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Miałam... nie ma czego się bać Robią dziurkę taką specjalną igiełkę i nakładają kropelkę "alergenu" - czekają na reakcję, duży bąbel = alergia. Ja miałam całe plecy w bąblach...hahaha Co roku się "odczulam" ale w moim odczuciu "gówno" to daje ;/
Te z nakłuwaniem to się robi na rękach, to też będę miała. Na plecach to chyba chodzi o naklejanie takich plastrów i chodzenie z tym przez jakiś czas.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
[/COLOR]Wyjde na hipochondryczkę...ale jak kocham lato to niestety alergia na wit D też robi swoje, naszczeście jest najlżejszą z moich alergii i najcześciej wysypuje mnie na szyji i dekoldzie... czyli wszystko w pakiecie koło twrzy...
Niech ktoś wymyśli magiczną tabletkę na wszystkie alergie... mogę być królikiem doświadczalnym
To w takim razie mam szczęście, że na mnie słońce działa pozytywnie
Klolcia jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:39   #4482
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Te z nakłuwaniem to się robi na rękach, to też będę miała. Na plecach to chyba chodzi o naklejanie takich plastrów i chodzenie z tym przez jakiś czas.
niekoniecznie... na plecach też robią ale może teraz coś pozmieniali... ja miałam robione te testy jakiś czas temu i wszystkie na plecach... może dlatego że u mnie były podejrzenia alergii na "wszystko" :P

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:44   #4483
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
niekoniecznie... na plecach też robią ale może teraz coś pozmieniali... ja miałam robione te testy jakiś czas temu i wszystkie na plecach... może dlatego że u mnie były podejrzenia alergii na "wszystko" :P
Ja mam zlecone takie na plecach i na rękach, więc podejrzewam, że na rękach będą nakłuwać, a na plecach naklejać Zobaczymy na początku lutego

A miałaś robione badania krwi na IgE ? Coś to daje ?
Klolcia jest offline  
Stary 2013-01-28, 11:49   #4484
Claire91
Wtajemniczenie

Co do tego kremu z maslem Shea- czy ono nie zapycha?Boję się stosować takich ciężkich rzeczy, bo moja skóra jest bardzo kapryśna.
Stary 2013-01-28, 11:57   #4485
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam zlecone takie na plecach i na rękach, więc podejrzewam, że na rękach będą nakłuwać, a na plecach naklejać Zobaczymy na początku lutego

Szczerze, nie wiem czy to coś daje...chyba tylko lepszy obraz dla lekarza, u mnie badania krwi potwierdziły praktycznie wszytkie allergie z testów skórnych.

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2013-01-28, 12:01   #4486
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Co do tego kremu z maslem Shea- czy ono nie zapycha?Boję się stosować takich ciężkich rzeczy, bo moja skóra jest bardzo kapryśna.
A tego nie uwzględniłaś w poprzednim poście Witaj w klubie, też mam taką cerę i tego kremu nie kupię, wiem tylko że był chwalony

W takim razie polecam coś jeszcze dodać do tej mieszanki olej+Ha, może pantenol, sok z aloesu? Tylko to musi być sok z miąższu liścia, nie z całego liścia, bo moze uczulić. Do kupienia w aptekach, warto poszperac za promocjami. Poa tym czego używasz do mycia? Polecam stanowczo łagodne detergenty, bez SLS, SLES, Cocamidopropyl Betaine. Mydełka, mleczka, micele tak.
Korah jest offline  
Stary 2013-01-28, 12:19   #4487
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
ten krem nawilżający argile provence, który ja podlinkowałam, nie zapchał jeszcze nikogo komu go poleciłam nie jest ciężki, fajnie się wchłania, dobrze nawilża, nie jest mocno odżywczy.
Jednak jest tyle naturalnych kremów nawilżających i tyle firm, że wybór masz ogromny
Zapraszam do zajrzenia na nasz główny wątek http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=645255 jeśli chcesz się bardziej wgłębić w pielęgnację naturalną
Stary 2013-01-28, 12:59   #4488
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

wg. mojej wiedzy testy z krwi to 1 krok w diagnostyce. chociaż może to tylko u dzieci tak jest???
Ja mam dobrego lekarza pediatrę no i tak zrobiłam właśnie... w wawie jest bdb laboratorium na Wilczej (panel pokarmowy 300zł)

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-01-28, 17:09   #4489
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Ja używałam śliwki pod oczy przez kilka dni i na prawdę szybko zniknęły suche placki.

jp91 jest offline  
Stary 2013-01-28, 17:35   #4490
danana
Zadomowienie

dziewczyny a jak dodam oliwke fur mama do balsamu do ciala albo posmaruje na balsam to da jakies wieksze nawilzenie?
slyszalam tez ze jak ktos ma sucha cere to mozna jakiegos oleju dodac,czy ten fur mama nadał by sie?
danana jest offline  
Stary 2013-01-28, 18:30   #4491
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak dodam oliwke fur mama do balsamu do ciala albo posmaruje na balsam to da jakies wieksze nawilzenie?
slyszalam tez ze jak ktos ma sucha cere to mozna jakiegos oleju dodac,czy ten fur mama nadał by sie?
Raczej odwrotnie, oliwkę na wilgotne ciało a na to krem, inaczej olej "nie przejdzie" przez balsam.
Jeśli faktycznie jest sucha to tak, jeśli ma tendencje do zapychania to nie. Jak na ciało się nie zda to włosy chętnie przyjmą

jp91 jest offline  
Stary 2013-01-28, 21:51   #4492
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
Można zmieszać.

Jp, wydaje mi się, że jednak olej się daje na balsam, jeśli już. Balsam nie daje takiej okluzji, jak oleje, chociaż pewnie zależy to od tego, jaki to balsam, poza tym kremidła, balsamy są zwykle na wodzie.
Korah jest offline  
Stary 2013-01-28, 23:15   #4493
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
No niestety nie ma jedynie TruEye Johnsona trochę im dorównują, ale jakoś nie wszyscy je dobrze tolerują.
Jeżeli mają być tylko na basen to nie przejmowałabym się tak bardzo przepuszczalnością tlenu a raczej komfortem
dziękuję za odpowiedź. w sumie to bałam się bo mam niedotlenienie rogówki i pani okulistka pozwoliła mi zakładać soczewki maksymalnie na 6h i to właśnie air-optix. Ale w sumie mogę zakładać soczewki już na basenie to w godzinę nie powinno się nic stać.

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline  
Stary 2013-01-29, 00:24   #4494
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź. w sumie to bałam się bo mam niedotlenienie rogówki i pani okulistka pozwoliła mi zakładać soczewki maksymalnie na 6h i to właśnie air-optix. Ale w sumie mogę zakładać soczewki już na basenie to w godzinę nie powinno się nic stać.
Nie wiedziałam, że masz niedotlenienie rogówki. Ale i tak założenie na godzinkę takich soczewek, nie powinno zaszkodzić.
Stary 2013-01-29, 07:50   #4495
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
kurcze Aga
to chyba niefajne jest, co? w jakis sposób dokucza Ci to w życiu codziennym?
Ale w okularach za to super wyglądasz!
Stary 2013-01-29, 10:28   #4496
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Są ludzie z dwoma typami osobowości (mówimy głównie o seksie):
- grupa emocjonalno-seksualna
- grupa fizyczno seksualna

Jestem w tej pierwszej, aż mnie zdziwiło jak wyszło, że wszystko do mnie pasuje. Tylko tak jakoś szaro się przedstawiam...

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2013-01-29, 11:12   #4497
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
kurcze Aga
to chyba niefajne jest, co? w jakis sposób dokucza Ci to w życiu codziennym?
Ale w okularach za to super wyglądasz!
w żaden? nie wiedziałam nawet że coś takiego istnieje dopóki nie zachciało mi się nosić soczewek. Ogólnie niedotlenienie jest zazwyczaj skutkiem noszenia soczewek i jak zapytałam skąd ja to niby mam, to mi powiedziała pani dr że może być skutkiem jakiegoś zapalenia czy cóś, ale nic sobie takiego nie przypominam. mniejsza o to. da się z tym żyć. gorzej mnie wkurza skłonność do gradówek, mam akurat jedną oporną na lewym oku i to też jest przeciwwskazaniem do soczewek, no ale co ja mam zrobić jak uwielbiam basen a jestem tak ślepa bez okularów, że nawet nie trafię z szatni do basenu, nie mówiąc o tym, że ludzi nie widzę jak pływam

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline  
Stary 2013-01-29, 11:26   #4498
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

http://www.earthcam.com/usa/southcarolina/greenville/ Anula patrz, co znalazłam. Już teraz nic nie będe robić tylko oglądać.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2013-01-29, 15:02   #4499
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
w żaden? nie wiedziałam nawet że coś takiego istnieje dopóki nie zachciało mi się nosić soczewek. Ogólnie niedotlenienie jest zazwyczaj skutkiem noszenia soczewek i jak zapytałam skąd ja to niby mam, to mi powiedziała pani dr że może być skutkiem jakiegoś zapalenia czy cóś, ale nic sobie takiego nie przypominam. mniejsza o to. da się z tym żyć. gorzej mnie wkurza skłonność do gradówek, mam akurat jedną oporną na lewym oku i to też jest przeciwwskazaniem do soczewek, no ale co ja mam zrobić jak uwielbiam basen a jestem tak ślepa bez okularów, że nawet nie trafię z szatni do basenu, nie mówiąc o tym, że ludzi nie widzę jak pływam
to przynajmniej to dobre...
zamów sobie okulary optyczne do pływania
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
http://www.earthcam.com/usa/southcarolina/greenville/ Anula patrz, co znalazłam. Już teraz nic nie będe robić tylko oglądać.
słodkie
Stary 2013-01-30, 13:18   #4500
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Dziewczyny, zajrzyjcie, jeśli macie mocne nerwy: http://www.sfora.pl/szukaj/Aleppo
Korah jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości