Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-03-10, 20:14   #4861
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Light Limara Pokaż wiadomość
No ja w sumie też 28, ale sobie zaokrągliłam do góry
Drogi ten krem...
Ja narazie stosuję witaminę a- maść.
Niestety nic innego nie polecę, bo nie mam aż takiego doświadczenia w produktach do okolic oczu, a poza tym żelem miałam wcześniej 2 kremy innych marek, ale zupełnie średnie. Z tańszych niektórzy polecają krem pod oczy Sylveco, ale są też osoby, którym nie przypadł do gustu. Ja miałam tej marki zwykły krem do twarzy i pomadkę i byłam z nich zadowolona Może jeszcze ktoś Ci coś poleci
Korah jest offline  
Stary 2013-03-11, 13:36   #4862
Madaaa
Zakorzenienie

pomylka

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-03-12 o 22:25
Madaaa jest offline  
Stary 2013-03-11, 16:28   #4863
Solciuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na pewno godne polecenia są maseczki Khadi, Hesh z płatków róży, Balm Balm z hibiskusa oraz wszelkie glinki Ja mam ochotę też na żel aloesowy Jason lub Eubiona, albo żel do pielęgnacji skóry latem (mam cerę tłustą skłonną do wyprysków), oraz olejki, wspaniały, z uczepu, macadamia itp.
Dziekuję

Właśnie chciałam wziąć coś z różą albo aloesem, jeszcze nigdy nie próbowałam, a te składniki są już kultowe, więc najwyższy czas Tylko co nie chciałam czegoś kliknąć to nie było Zamówiłam w końcu wodę różaną i płatki drożdżowe

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

A olejki stosowane na twarz nie przetłuszczają Was? Mam mieszaną cerę i trochę się boję...
Stary 2013-03-12, 13:33   #4864
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Dziekuję

Właśnie chciałam wziąć coś z różą albo aloesem, jeszcze nigdy nie próbowałam, a te składniki są już kultowe, więc najwyższy czas Tylko co nie chciałam czegoś kliknąć to nie było Zamówiłam w końcu wodę różaną i płatki drożdżowe

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

A olejki stosowane na twarz nie przetłuszczają Was? Mam mieszaną cerę i trochę się boję...
Wiekszość olejków jest na tyle uniwersalnych, że można stosować i na twarz i na ciało i na włosy i do kąpieli. Jeśli używamy doraźnie np raz na parę dni, czy rzadziej, to nie przetłuszczają, a cera na pewno się odwdzięczy zdrowym wyglądem, można też nimi wzbogacić za lekkie kremy i balsamy
Korah jest offline  
Stary 2013-03-16, 15:01   #4865
Melya
Zadomowienie

Kiedyś toczyła się tutaj rozmowa o pitbullach. Trafiłam na fajny artykuł:
http://www.ywgrossman.com/photoblog/?p=676

Krótkie streszczenie:

Pitbulle były niegdyś znane w Stanach jako "Psy Niańki", jako że była to najczęściej wybierana rasa do domów z dziećmi. W testach powściągliwości (jak długo dziecko może drażnić psa zanim puszczą mu nerwy) najbardziej tolerancyjny okazał się golden retriever, a na drugim miejscu pitbull. Wbrew powszechnym poglądom, szczęki pitbulli wcale się nie zacinają, a ich ugryzienie nie jest najsilniejsze (1 miejsce należy do rottweilerów). Wcale nie są też naturalnie agresywne wobec ludzi, wręcz przeciwnie - ich szczenięta zaczynają woleć ludzkie towarzystwo od matczynego 2 tygodnie wcześniej niż w przypadku innych ras. Odczuwają też ból tak samo silnie jak inne psy. To tolerancyjna, cierpliwa, łagodna rasa, a przez złą reputację dziennie jest usypianych 6000 pitbulli.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2013-03-16 o 15:13
Melya jest offline  
Stary 2013-03-16, 15:12   #4866
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Kiedyś toczyła się tutaj rozmowa o pitbullach. Trafiłam na fajny artykuł:
http://www.ywgrossman.com/photoblog/?p=676

Krótkie streszczenie:

Pitbulle były niegdyś znane w Stanach jako "Psy Niańki", jako że była to najczęściej wybierana rasa do domów z dziećmi. W testach powściągliwości (jak długo dziecko może drażnić psa zanim puszczą mu nerwy) najbardziej tolerancyjny okazał się golden retriever, a na drugim miejscu pitbull. Wbrew powszechnym poglądom, szczęki pitbulli wcale się nie zacinają, a ich ugryzienie nie jest najsilniejsze (1 miejsce należy do rottweilerów). Wcale nie są też naturalnie agresywne wobec ludzi, wręcz przeciwnie - ich szczenięta zaczynają woleć ludzkie towarzystwo od matczynego 2 tygodnie wcześniej niż w przypadku innych ras. Odczuwają też ból tak samo silnie jak inne psy. To tolerancyjna, cierpliwa, łagodna rasa, a przez złą reputację dziennie jest usypianych 6000 pitbulli.
oh... nawet nie wiesz jak dlugo ja walcze z taka opinia... bardzo bym chciala miec pita
najczesciej poprostu te psy trafiaja do debili... ktorzy robia z nich takie bestie wienie szczujac... a wystarczy duza ilosc cwiczen typu pulling czy jumping... sa nawet specjalne zawody, od szczeniaka moga brac udzial

Tak,tak... wiem że robię błędy - a teraz ty się zastanów dlaczego :P
Więcej tolerancji to mniej ignorancji!!

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2013-03-16, 16:33   #4867
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
oh... nawet nie wiesz jak dlugo ja walcze z taka opinia... bardzo bym chciala miec pita
najczesciej poprostu te psy trafiaja do debili... ktorzy robia z nich takie bestie wienie szczujac... a wystarczy duza ilosc cwiczen typu pulling czy jumping... sa nawet specjalne zawody, od szczeniaka moga brac udzial
Masz rację, najważniejsze dla psychiki psa to dobry opiekun. Ja spotkalam się niestety z tym, że pies rasy Husky uważanej za jedną najłagodniejszych pogryzł dziecko (na szczęście nie zagryzł), a to po prostu z zaniedbania właściciela, który psa maltretował i głodził.

Pomimo iż tak bardzo próbuje się bronić pitbulli przed złą sławą to mimo wszystko nie należy zapominać, że są to zwierzęta uzbrojone w potężne szczęki, zgadzam się, że mogą być świetnymi opiekunami do dzieci, mimo wszystko nie spuszczałabym z oczu takiego psa w otoczeniu syna nawet na sekundę, z resztą jak każdą większą rasę. Traktuję je tak samo, jak przykładowo człowieka uzbrojonego w nóż czy pistolet. Nigdy nic nie wiadomo. A sami dobrze wiemy, bo telewizja karmi nas tym na co dzień, jak jest np w Ameryce, gdzie każdy idiota może mieć pozwolenie na broń, a potem się mordują w biały dzień w kinie i na ulicy. Policjant też strzeli. Tak samo jest z psami, dopóki mają broń to mogą jej użyć.
Korah jest offline  
Stary 2013-03-16, 18:03   #4868
Melya
Zadomowienie

Nie do końca się zgodzę, żeby traktować psa jak odbezpieczony granat. To są jednak zwierzęta udomowione, przez setki lat dostosowywane do życia z ludźmi. Mają pewne cechy zakodowane genetycznie, a pozostałe wpaja się tresurą. Na dobrze ułożonych psach można czasem polegać bardziej niż na ludziach, dlatego też pracują w ratownictwie, policji czy z niepełnosprawnymi. Osoba niewidoma nie zdecydowałaby się na psa przewodnika, gdyby istniało ciągłe zagrożenie, że mu nagle odbije. Jeśli chodzi o małe dzieci - też bym ich nie zostawiła samych z psem, ale dlatego, że w ogóle nie powinny zostawać same bez odpowiedniego zabezpieczenia. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich działań i mogłyby nieumyślnie skrzywdzić zwierzę.
Melya jest offline  
Stary 2013-03-16, 18:11   #4869
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Nie do końca się zgodzę, żeby traktować psa jak odbezpieczony granat. To są jednak zwierzęta udomowione, przez setki lat dostosowywane do życia z ludźmi. Mają pewne cechy zakodowane genetycznie, a pozostałe wpaja się tresurą. Na dobrze ułożonych psach można czasem polegać bardziej niż na ludziach, dlatego też pracują w ratownictwie, policji czy z niepełnosprawnymi. Osoba niewidoma nie zdecydowałaby się na psa przewodnika, gdyby istniało ciągłe zagrożenie, że mu nagle odbije. Jeśli chodzi o małe dzieci - też bym ich nie zostawiła samych z psem, ale dlatego, że w ogóle nie powinny zostawać same bez odpowiedniego zabezpieczenia. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich działań i mogłyby nieumyślnie skrzywdzić zwierzę.
To wszystko prawda. Dlatego ludzie kochają psy Co do ostatniego zdania jednak bardziej bym się martwiła o dziecko, niż o zwierzę.
Korah jest offline  
Stary 2013-03-16, 18:23   #4870
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To wszystko prawda. Dlatego ludzie kochają psy Co do ostatniego zdania jednak bardziej bym się martwiła o dziecko, niż o zwierzę.
Miałam na myśli - jeśli dziecko skrzywdzi zwierzę, to ono może na to różnie zareagować. Akcja wywołuje reakcję. Chociaż psy się uczy, aby nie odpowiadały na takie zaczepki. Z Twojej poprzedniej wypowiedzi zrozumiałam, że Twoim zdaniem pies bez powodu może "wypalić", co w przypadku zdrowych osobników nie jest prawdą. Ale cieszę się, że przynajmniej w pewnym stopniu się zgadzamy.
Melya jest offline  
Stary 2013-03-16, 19:55   #4871
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Miałam na myśli - jeśli dziecko skrzywdzi zwierzę, to ono może na to różnie zareagować. Akcja wywołuje reakcję. Chociaż psy się uczy, aby nie odpowiadały na takie zaczepki. Z Twojej poprzedniej wypowiedzi zrozumiałam, że Twoim zdaniem pies bez powodu może "wypalić", co w przypadku zdrowych osobników nie jest prawdą. Ale cieszę się, że przynajmniej w pewnym stopniu się zgadzamy.
Miałam na myśli, że może nie tyle bez powodu, ale z powodu, którego człowiek nie jest w stanie przewidzieć. Każdy może się czegoś wystraszyć, byle głupstwa, ale jednak pies ma szczęki, które służą mu do obrony, potrafią one łamać kości. No właśnie zdrowy, wychowany pies opanuje nerwy, ale chory czy stary lub gdy coś go boli niekoniecznie.

Musimy się też liczyć z tym, że i dzieci są różne i mogą skrzywdzić, ale raczej nie dadzą rady dużemu psu. I owszem trzeba pilnować i uczyć, aby gorzko nie pożałowały dokuczając takiemu zwierzakowi.

No i doczekałam się, pierwsze siwe, dlaczego tak szybko

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-03-17 o 19:19
Korah jest offline  
Stary 2013-03-21, 13:06   #4872
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Korah, dopiero teraz? Moje koleżanki w większości od 17 roku życia mają siwe włosy, ja pierwszego zauważyłam w tamtym roku.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2013-03-21, 16:09   #4873
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Korah, dopiero teraz? Moje koleżanki w większości od 17 roku życia mają siwe włosy, ja pierwszego zauważyłam w tamtym roku.
Też mi pocieszenie
W dodatku u blondynek nie widać
No ja nie wiem kiedy to się zaczęło, bo dopiero trochę od ponad pół roku nie farbuję Jest ich tak z 10
Korah jest offline  
Stary 2013-03-21, 16:11   #4874
Melya
Zadomowienie

Mój pierwszy siwy włos pojawił się parę lat temu i to dokładnie na środku głowy, tuż nad czołem. Tak sobie tkwił samotnie, aż w tym roku odkryłam obok kilku jego przyjaciół. Chyba czas się zastanowić nad farbowaniem...
Melya jest offline  
Stary 2013-03-21, 17:33   #4875
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Mój pierwszy siwy włos pojawił się parę lat temu i to dokładnie na środku głowy, tuż nad czołem. Tak sobie tkwił samotnie, aż w tym roku odkryłam obok kilku jego przyjaciół. Chyba czas się zastanowić nad farbowaniem...
Ja z kolei mam pojedyńcze, ale rozsiane po całej głowie No właśnie, tak chciałam wrócić do naturalnego koloru, a tu takie klocki
Korah jest offline  
Stary 2013-03-21, 20:05   #4876
Claire91
Wtajemniczenie

Hej Czy miała ktoraś z was doświadczenia z kwasami PHA?Chodzi mi konkretnie o tonik6% PHA z BU.
Stary 2013-03-21, 20:26   #4877
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Hej Czy miała ktoraś z was doświadczenia z kwasami PHA?Chodzi mi konkretnie o tonik6% PHA z BU.
ja mam, ale kiepskie (tzn u mnie nie działa, ani ten tonik ani Effaclar

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-03-21, 20:32   #4878
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja mam, ale kiepskie (tzn u mnie nie działa, ani ten tonik ani Effaclar
U mnie effaclar tez nie dzialal. A tonik wlasnie testuje, ale strasznego buraka mam, pozatym nie nawilża.A podobno miał.
Stary 2013-03-22, 06:20   #4879
apows
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Zapraszam do plotkowania o zbiorach, kosmetykach naturalnych ale też wszystkich możliwych tematach, które przyjdą nam do głowy
Witam, ja osobiści robię sobie okłady z zielonego ogórka, cera po takiej maseczce jest odżywiona i nawilżona. Mam suchą skorę więc mi to odpowiada.
Stary 2013-03-22, 08:30   #4880
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Cytat:
U mnie effaclar tez nie dzialal. A tonik wlasnie testuje, ale strasznego buraka mam, pozatym nie nawilża.A podobno miał.
ja własnie zamówiłam drugie opakowanie tego toniku
mi odpowiada działanie - nie łuszczę się widocznie, ale twarz jest dużo gładsza, mniej podatna na niedoskonałości.
Ja nieraz tez mam po niej buraka wtedy jak po prostu więcej nałożę, albo zaraz po peelingu. Ale zupełnie mi to nie przeszkadza, a nawet lubię bo wmawiam sobie, że wtedy lepiej działa
to jest delikatny tonik, wiec spektakularnych efektów sie nie ma co spodziewać....
Stary 2013-03-22, 10:11   #4881
Rayne
Wtajemniczenie

U mnie te kwasy mają takie samo przyjemne działanie co u Anuli, tyle że ja robię sobie tonik 10% pha
Stary 2013-03-23, 07:56   #4882
Claire91
Wtajemniczenie

Wlasnie u mnie tez spektakularnych efektow nie ma.Mam w zapasie serum migdalowe 10% z BU.Nie wiem,moze da lepsze efekty?
Stary 2013-03-23, 14:59   #4883
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Czołem, tak chciałam się przywitać i powiedzieć, że wracam po roku lenistwa do naturalnej pielęgnacji
sylvia_doll jest offline  
Stary 2013-03-27, 09:36   #4884
_Kari_
Zakorzenienie

Laeczki czy któraś ma w planach i wene na serum z witC z Amazona? Ja muszę je sobie zamówić...a w komplecie taniej... są chętne??

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2013-03-27, 11:51   #4885
Soph
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Czołem, tak chciałam się przywitać i powiedzieć, że wracam po roku lenistwa do naturalnej pielęgnacji
witamy

Cytat:
Laeczki czy któraś ma w planach i wene na serum z witC z Amazona? Ja muszę je sobie zamówić...a w komplecie taniej... są chętne??
Kari pamiętasz może ile mniej więcej wychodziło za jedno serum z PLN ze wszystkimi kosztami ?

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2013-03-27, 11:55   #4886
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
witamy

Kari pamiętasz może ile mniej więcej wychodziło za jedno serum z PLN ze wszystkimi kosztami ?
niecałe 60 zł chyba plus ewentualna przesyłka w pl
Stary 2013-03-27, 12:06   #4887
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
witamy

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
niecałe 60 zł chyba plus ewentualna przesyłka w pl
Anula mnie wyprzedziła... nie wiem jakim kursem dolara kupowałyście, teraz jest o pare groszy wyższy... ale to nie bedzie duża różnica może 1zł lub 2... A jesteś chętna??

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2013-03-27, 13:33   #4888
Rayne
Wtajemniczenie

Ja chętnie kupię serum w zestawie
Stary 2013-03-27, 14:45   #4889
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Ja chętnie kupię serum w zestawie
ooo...to jak soph bedzie tez chetna to zamawiamy

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2013-03-27, 16:46   #4890
Soph
Organizatorka

Cytat:
Anula mnie wyprzedziła... nie wiem jakim kursem dolara kupowałyście, teraz jest o pare groszy wyższy... ale to nie bedzie duża różnica może 1zł lub 2... A jesteś chętna??
zastanawiam się jeszcze nad JMO, lub czymś samorobionym bo mam trochę wit.C do olejów do kiedy dać znać?

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości