Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-03-21, 16:14   #1111
margoltka
Wtajemniczenie

Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Margolciu ja kupiłam teraz Tosi buciki ecco i superfit Jestem bardzo zadowolona ale albo Tomcio ma sporą nóżkę albo moja ma małą bo ja kupowałam rozmiar 21
Dziękuję. Tomuś jest dosyć duży. Wyrasta już z ubranek na 86. Szczególnie spodnie są już przykrótkawe W ostatnim czasie tak mu się urosło i schudło zarazem. Z szerokości poszło w długość

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-21, 17:41   #1112
magnesita
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziękuję. Tomuś jest dosyć duży. Wyrasta już z ubranek na 86. Szczególnie spodnie są już przykrótkawe W ostatnim czasie tak mu się urosło i schudło zarazem. Z szerokości poszło w długość
Ojjj moja też wyrasta juz z 86 i jak oglądałam wczoraj jej zdjęcia to kiedyś była taki pulpet Teraz wygląda całkiem normalnie

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2012-03-21, 20:07   #1113
fiolka85
Wtajemniczenie

No to się nakombinowałam, żeby na zdjęciu było coś widać, ale u mnie na monitorze widać cos tylko pod pewnym kątem.
Róż jest jasny ciepły i z połyskiem,nad różem jeszcze rozświetlacz. W ogóle z różem na zdjęciach to jest tak że łatwiej go uchwycić jak się robi zdjęcie z daleka niż bliska, no ale może takie na razie wystarczy.
Róż nakładam raczej w taki sposób jak pani na tym filmiku klik czyli nie tak jak uczyli Margoltkę ( swoją drogą pani z tego filmiku w makijażu wygląda zjawiskowo a bez klik jak zwykła szara myszka. Chciałbym potrafić zrobić się na takie bóstwo, może nie na co dzień ale czasami... )
Co do nakładania różu właśnie trafiłam na jeszcze jeden filmik klik i swoją drogą argumenty tego pana mocno do mnie przemawiają, aby jednak nie aplikować różu tam gdzie nam sie robią "pucki" podczas uśmiechania,ponieważ jak się przestaniemy uśmiechać to róż jest za blisko ust i za nisko i ja miałam właśnie takie wrażenie po nałożeniu różu w ten sposób. Wolę go nakładać na kość policzkową,która jest trochę wyżej i dalej od nosa niż te pucki

Jak myślicie jakim jestem typem? chyba typowa zima.
Ciemny zimny odcień włosów ( chociaż troszkę w słońcu się mieni na kasztanowo)
Ciemne brwi,ciemna oprawa oka.
tęczówka niebieska ale raczej ciemna i z ciemniejszą obwódką
jasna cera w żółtawym odcieniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg policzek.jpg (55,9 KB, 112 załadowań)
Stary 2012-03-21, 20:11   #1114
fiolka85
Wtajemniczenie

a trzecie zdjęcie jest z przed kilku miesięcy dlatego mam na nim krótsze włosy. Już jakiś czas temu próbowałam dojść do ładu z tymi różami...
Stary 2012-03-21, 20:17   #1115
Melya
Zadomowienie

Fiolka, ale śliczny ten kawałek buzi, który pokazałaś. Chciałabym mieć taką cerę... I bardzo ładnie wygląda ten róż + rozświetlacz. Natomiast Twojego typu nie potrafię określić, nie znam się. Ale faktycznie widać żółte tony w odcieniu skóry.

edit.
I podobają mi się Twoje dziurki w uszach. Ja bałam się przekłuć górę i mam tylko 2 na dole.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-21 o 20:19
Melya jest offline  
Stary 2012-03-21, 20:24   #1116
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

To zalezy pewnie od swiatła i kolory moga byc inne na zdjeciu i inne w rzeczywistości. Ale znowu - wyglądasz jak ja jesteś zimą.

jp91 jest offline  
Stary 2012-03-21, 20:33   #1117
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
No to się nakombinowałam, żeby na zdjęciu było coś widać, ale u mnie na monitorze widać cos tylko pod pewnym kątem.
Róż jest jasny ciepły i z połyskiem,nad różem jeszcze rozświetlacz. W ogóle z różem na zdjęciach to jest tak że łatwiej go uchwycić jak się robi zdjęcie z daleka niż bliska, no ale może takie na razie wystarczy.
Róż nakładam raczej w taki sposób jak pani na tym filmiku klik czyli nie tak jak uczyli Margoltkę ( swoją drogą pani z tego filmiku w makijażu wygląda zjawiskowo a bez klik jak zwykła szara myszka. Chciałbym potrafić zrobić się na takie bóstwo, może nie na co dzień ale czasami... )
Co do nakładania różu właśnie trafiłam na jeszcze jeden filmik klik i swoją drogą argumenty tego pana mocno do mnie przemawiają, aby jednak nie aplikować różu tam gdzie nam sie robią "pucki" podczas uśmiechania,ponieważ jak się przestaniemy uśmiechać to róż jest za blisko ust i za nisko i ja miałam właśnie takie wrażenie po nałożeniu różu w ten sposób. Wolę go nakładać na kość policzkową,która jest trochę wyżej i dalej od nosa niż te pucki

Kochana jeśli dobrze widzę, różu używasz prawidłowo, wg szkoły BobbiBrown. Kiedyś naprodukowałam taki długi wpis w wątku o kosmetykach o dwóch technikach nakładania różu. Jak go znajdę wkleję tutaj link. Nie podciągaj tylko za daleko różu. Moim zdaniem śmiało możesz używać bardziej różowego i chłodnego różu. Spróbuj Wiem jak to jest, bo długo chowałam się za bezpieczne brzoskwinie.

Przez większość kursu preferowałam także technikę BB. Od niedawna (od zafarbowania na rudo) przestawiłam się na trudniejszą dla mnie wersję nakładania na "jabłuszka". Technika ta jest właśnie dlatego trudniejsza, ponieważ można zrobić sobie efekt malowanej lali. Ale przy rudych włosach powiem nieskromnie zaróżowione policzki wyglądają bardzo ładnie. Strasznie mi się to podoba Ok już szukam starego wpisu.

edit: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=632

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-21 o 20:39
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-21, 20:50   #1118
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Fiolka, ale śliczny ten kawałek buzi, który pokazałaś. Chciałabym mieć taką cerę... I bardzo ładnie wygląda ten róż + rozświetlacz. Natomiast Twojego typu nie potrafię określić, nie znam się. Ale faktycznie widać żółte tony w odcieniu skóry.

edit.
I podobają mi się Twoje dziurki w uszach. Ja bałam się przekłuć górę i mam tylko 2 na dole.
A dziękuję wcale nie mam takiej pięknej cery ( zwłasza na trzecim zdjęciu widać że mam parę dziurek po pryszczach) I to jest moja lepsza połowa twarzy

dziurki w uszach bardzo lubię miałabym więcej ale w pewnym momencie nie chciały mi się zagoić i musiałam wyjąc 2 kolczyki, a teraz już mi się nie chce robić nowych i z nimi walczyć.

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
To zalezy pewnie od swiatła i kolory moga byc inne na zdjeciu i inne w rzeczywistości. Ale znowu - wyglądasz jak ja jesteś zimą.
no wiesz moja siostra znalazła swojego sobowtóra, może teraz czas na mnie...

Cytat:
Kochana jeśli dobrze widzę, różu używasz prawidłowo, wg szkoły BobbiBrown. Kiedyś naprodukowałam taki długi wpis w wątku o kosmetykach o dwóch technikach nakładania różu. Jak go znajdę wkleję tutaj link. Nie podciągaj tylko za daleko różu. Moim zdaniem śmiało możesz używać bardziej różowego i chłodnego różu. Spróbuj Wiem jak to jest, bo długo chowałam się za bezpieczne brzoskwinie.

Przez większość kursu preferowałam także technikę BB. Od niedawna (od zafarbowania na rudo) przestawiłam się na trudniejszą dla mnie wersję nakładania na "jabłuszka". Technika ta jest właśnie dlatego trudniejsza, ponieważ można zrobić sobie efekt malowanej lali. Ale przy rudych włosach powiem nieskromnie zaróżowione policzki wyglądają bardzo ładnie. Strasznie mi się to podoba Ok już szukam starego wpisu.
A widzisz to ja wybiórczo zapamiętałam, że ty opisywałaś nakładanie różu na jabłuszka a tej drugiej opcji już nie
To na razie będę się trzymać tej łatwiejszej techniki

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

gayenka dawaj Twoje zdjęcia za ślubu
Stary 2012-03-21, 20:51   #1119
margoltka
Wtajemniczenie

Fiolka kwestia przyzwyczajenia, ale potestuj

Filmików nie jestem w stanie zobaczyć, coś mi net się psuje.

Powiem jednak tak. A raczej napiszę. Według teorii róż powinien być tam gdzie się rumienimy, ma on nam dodać zdrowego niewinnego rumieńca. Nie mamy rumieńców przy uchu. Od różnych zabiegów konturujących jest brązer, a najlepiej drugi ciemniejszy podkład. Spotykam się często na filmikach z różem nakładanym aż po skronie, czy ucho. Czy to jest źle? Nie. Pierwszą zasadą makijażu jest brak zasad Przyznaję jednak, podobnie jak wiekszość kursantek, że róż w miejscu rumieńców wyglada lepiej. Trzeba się przestawić. Początkowo róż wydawał mi się dziwnie nisko i taki widoczny! Teraz już się przyzwyczaiłam i razi mnie róż przy uchu lub na skroni. Tak maluje się moja niereformowalna mama

margoltka jest offline  
Stary 2012-03-21, 21:10   #1120
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:

Cytat:
To witajcie w klubie, tez jestem zima, ale z brązowymi oczami

Ja też tak samo nakładam róż i nie wyobrażam sobie inaczej, bo ja się nie rumienie wcale, tylko na nosie

Ładna cera, Fiolko.
Korah jest offline  
Stary 2012-03-21, 21:11   #1121
Melya
Zadomowienie

Ja też wolę róż na jabłuszkach, ale nakładam go leciutko ukośnie. Nie razi mnie nakładany na kościach policzkowych (poprawione ), chyba że ktoś ewidentnie przesadzi. Np. kiedyś w autobusie widziałam dziewczynę, która nie dość, że ciężką ręką zaaplikowała sobie ostry róż, to jeszcze dociągnęła go do samego ucha. Wyglądała jak Indianin w barwach wojennych...

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-21 o 21:14
Melya jest offline  
Stary 2012-03-21, 21:21   #1122
margoltka
Wtajemniczenie

Tak jak pisałam jedne dziewczyny preferują technikę na "jabłuszka", inne BobbiBrown. Najważniejsze żeby nie podjeżdzać pod ucho, czy skroń. Z przodu może nam się wydawać ok, z boku bedzie dziwnie wygladało

edit. Róż na "jabłuszka" nie musi być wcale nakładany w okrągłym kształcie. Jak chcecie zobaczyć na moim zdjęciu w albumie jestem pomalowana różem na jabłuszka. I nie jest on w kształcie rumieńców lali

Czas edycji: 2012-03-21 o 21:24
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-21, 21:23   #1123
Melya
Zadomowienie

To album prywatny? Bo nie widzę.
Melya jest offline  
Stary 2012-03-21, 21:26   #1124
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:

no wiesz moja siostra znalazła swojego sobowtóra, może teraz czas na mnie...
Tak? A gdzie siostra znalazła? Ty jesteś zdecydowanie ładniejsza i cudne sa takie krótkie włosy, nie mam odwagi, by tak swoje ściąć. I co raz mi się zmienia, raz chcę mieć takie do ucha a zaraz znowu hoduję by były do pasa.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To witajcie w klubie, tez jestem zima, ale z brązowymi oczami

Ja też tak samo nakładam róż i nie wyobrażam sobie inaczej, bo ja się nie rumienie wcale, tylko na nosie

Ładna cera, Fiolko.
brązowe oczy! U mnie w rodzinie nikt takich nie ma, a szkoda.

jp91 jest offline  
Stary 2012-03-21, 22:34   #1125
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak jak pisałam jedne dziewczyny preferują technikę na "jabłuszka", inne BobbiBrown. Najważniejsze żeby nie podjeżdzać pod ucho, czy skroń. Z przodu może nam się wydawać ok, z boku bedzie dziwnie wygladało

edit. Róż na "jabłuszka" nie musi być wcale nakładany w okrągłym kształcie. Jak chcecie zobaczyć na moim zdjęciu w albumie jestem pomalowana różem na jabłuszka. I nie jest on w kształcie rumieńców lali
ale masz fajne zdjęcia w tym albumie
Na prawdę super Ci pasuje rudy kolor włosów i widzisz tobie róż na jabłuszkach dobrze wyglada, bo ty w ogóle masz jabłuszka a ja jak się nie uśmiecham to mi całkiem znikają i to miejsce gdzie było jabłuszko wchodzi pod kość policzkową i wtedy róż w tym miejscu sprawia wrażenie jakby tam było zagłębienie.

Cytat:
Tak? A gdzie siostra znalazła? Ty jesteś zdecydowanie ładniejsza i cudne sa takie krótkie włosy, nie mam odwagi, by tak swoje ściąć. I co raz mi się zmienia, raz chcę mieć takie do ucha a zaraz znowu hoduję by były do pasa.

brązowe oczy! U mnie w rodzinie nikt takich nie ma, a szkoda.
W naszym rodzinnym mieście ja nie miałam okazji widzieć tej dziewczyny ale ponoć wszyscy potwierdzają bardzo duże podobieństwo.

Oj tam od razu ładniejsza, to wszystko kwestia gustu
Kobieto to wcale nie są krótkie włosy...krótkie to ja miałam tutaj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryz2.jpg (7,8 KB, 50 załadowań)
Stary 2012-03-21, 22:48   #1126
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:

W naszym rodzinnym mieście ja nie miałam okazji widzieć tej dziewczyny ale ponoć wszyscy potwierdzają bardzo duże podobieństwo.

Oj tam od razu ładniejsza, to wszystko kwestia gustu
Kobieto to wcale nie są krótkie włosy...krótkie to ja miałam tutaj
Śliczna fryzurka Nie chciałabyś do niej wrócić? A miałaś kiedyś długie włosy?

jp91 jest offline  
Stary 2012-03-21, 23:10   #1127
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
ale masz fajne zdjęcia w tym albumie
Na prawdę super Ci pasuje rudy kolor włosów i widzisz tobie róż na jabłuszkach dobrze wyglada, bo ty w ogóle masz jabłuszka a ja jak się nie uśmiecham to mi całkiem znikają i to miejsce gdzie było jabłuszko wchodzi pod kość policzkową i wtedy róż w tym miejscu sprawia wrażenie jakby tam było zagłębienie.
Dziękjuję Ja jak się nie uśmiecham też nie mam jabłuszek, to róż i brązer Moje policzki to takie pucki bardziej. A Ty jeśli czujesz się dobrze w różu wg. techniki BobbiBrown, stosuj ją oczywiście Po prostu chciałam przestrzec przed efetem różowych skroni. I zachęcam do ekspermentów też z chłodnymi odcieniami. Przez zdjęcie trudno mi ocenić urodę, ale myślę że odpowiedni chłodny róż wygladałby u Ciebie cacy

Podpinam się pod posta Justyny. Bardzo ładna fryzurka.

Czas edycji: 2012-03-21 o 23:12
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-21, 23:26   #1128
Klolcia
Zadomowienie

fiolka, bardzo ładna cera i fajna fryzura ta krótka. Na co dzień tak ją układałaś ?
Klolcia jest offline  
Stary 2012-03-21, 23:30   #1129
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Śliczna fryzurka Nie chciałabyś do niej wrócić? A miałaś kiedyś długie włosy?
wiesz co chwilo nie, ale na pewno do niej wrócę jeszcze kiedyś
A długie włosy miałam ostatnio 7 lat temu, ale zapuszczałam tylko po to żeby zrobić dready

dzięki za komplementy i proszę więcej nie, bo chwilowo jestem zadowolona z mojej aktualnej długości...
różnie układałam tą fryzurę, ale czasem właśnie tak jak na zdjęciu. Krótkie włosy się łatwo układa

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-03-21 o 23:36
fiolka85 jest offline  
Stary 2012-03-21, 23:48   #1130
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
wiesz co chwilo nie, ale na pewno do niej wrócę jeszcze kiedyś
A długie włosy miałam ostatnio 7 lat temu, ale zapuszczałam tylko po to żeby zrobić dready

dzięki za komplementy i proszę więcej nie, bo chwilowo jestem zadowolona z mojej aktualnej długości...
różnie układałam tą fryzurę, ale czasem właśnie tak jak na zdjęciu. Krótkie włosy się łatwo układa
To ja takiego talentu do układania włosów nie mam. Zresztą moje włosy nie są na to podatne a też miałam swojego czasu bardzo krótkie
Klolcia jest offline  
Stary 2012-03-21, 23:58   #1131
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
To ja takiego talentu do układania włosów nie mam. Zresztą moje włosy nie są na to podatne a też miałam swojego czasu bardzo krótkie
mi się wydaje że ja talentu też nie mam, ale mam trochę doświadczenia,ponieważ nie podoba mi się to w jaki sposób moje włosy się układają gdy się je zostawi samym sobie,więc walczę z nimi o wielu lat

żeby ułożyć taką fryzurę trzeba było wysuszyć włosy dyfuzorem i wgnieść w nie trochę pasty strukturyzującej

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-03-22 o 00:01
fiolka85 jest offline  
Stary 2012-03-22, 08:36   #1132
vea7
Zakorzenienie

Fiolka, masz piękną cerę i włoski też super
Uwielbiam krótkie fryzury, chociaż sama mam teraz długie włosy - przez wzgląd na męża A wkleisz obecną?
Może się wyłamię, ale najbardziej podoba mi się trzecie zdjęcie. Jakoś nie "leży" mi rozświetlacz - troszkę za bardzo się błyszczy, ale może to wina zdjęcia Natomiast na trzecim róż wyglada bardzo naturalnie i dziewczęco
Chociaż jak mówią, ładnemu we wszystkim ładnie

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2012-03-22, 08:54   #1133
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Odebrałam papiery z uczelni. Teraz mam cały zestaw możliwości:
a) praca sprzątaczki,
b) praca w sklepie,
c) praca w fast-foodach,
d) praca jako kelnerka,
e) żebranie pod kościołem/sklepem/innymi budynkami.

Cudownie...

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2012-03-22, 10:00   #1134
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
a) praca sprzątaczki,
b) praca w sklepie,
c) praca w fast-foodach,
d) praca jako kelnerka,

Cudownie...
Powiem, że masz jeszcze możliwość walki o siebie. Nie mówię już o uczelni, z której zostałaś wyrzucona. Może to nie była Twoja droga. Jest mnóstwo innych kierunków, także podobnych do Twojego. Może uwzględnią część zaliczeń? A może warto poszukać innego kierunku? Może studia zaoczne?

margoltka jest offline  
Stary 2012-03-22, 10:10   #1135
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Powiem, że masz jeszcze możliwość walki o siebie. Nie mówię już o uczelni, z której zostałaś wyrzucona. Może to nie była Twoja droga. Jest mnóstwo innych kierunków, także podobnych do Twojego. Może uwzględnią część zaliczeń? A może warto poszukać innego kierunku? Może studia zaoczne?
Innych studiów nie podejmę, bo u mnie w domu są jasne warunki. Teraz mam znaleźć pracę i najlepiej jak najszybciej się wyprowadzić. Wiedziałam to od lat i nic się w tej kwestii nie zmieni. Tak naprawdę to teraz muszę zacząć szukać tej pracy + mieszkania czy tam pokoju. No i kwestia druga, ja się w niczym poza nauczaniem nie widzę.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2012-03-22, 10:44   #1136
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Innych studiów nie podejmę, bo u mnie w domu są jasne warunki. Teraz mam znaleźć pracę i najlepiej jak najszybciej się wyprowadzić. Wiedziałam to od lat i nic się w tej kwestii nie zmieni. Tak naprawdę to teraz muszę zacząć szukać tej pracy + mieszkania czy tam pokoju. No i kwestia druga, ja się w niczym poza nauczaniem nie widzę.
Rozumiem. Przykro mi. Może jak trochę staniesz na własne nogi, będziesz miała jeszcze okazję podjąć studia zaoczne. Wielu moich znajomych pracowało i uczyło się. To bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Nie rezygnuj ze swojego marzenia bycia nauczycielem. Dużo dobrego życzę Kochana

margoltka jest offline  
Stary 2012-03-22, 11:07   #1137
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Fiolka, masz piękną cerę i włoski też super
Uwielbiam krótkie fryzury, chociaż sama mam teraz długie włosy - przez wzgląd na męża A wkleisz obecną?
Może się wyłamię, ale najbardziej podoba mi się trzecie zdjęcie. Jakoś nie "leży" mi rozświetlacz - troszkę za bardzo się błyszczy, ale może to wina zdjęcia Natomiast na trzecim róż wyglada bardzo naturalnie i dziewczęco
Chociaż jak mówią, ładnemu we wszystkim ładnie
oj bo się rozpłynę, dziękuję za wszystkie komplementy
teraz mam takiego klasycznego boba, spróbuję go jakoś sfotografować

Cytat:
a) praca sprzątaczki,
b) praca w sklepie,
c) praca w fast-foodach,
d) praca jako kelnerka,

Cudownie...
Wachlarzyku na prawdę się nie załamuj, już o tym pisałam wcześniej, że mój Tż kilka razy był wyrzucany i zmieniał kierunki i w ogóle kombinował na maksa. Co prawda dalej studiuje ale ma tez normalną pracę i daje sobie radę. Może teraz przez chorobę znowu coś zawali bo przez miesiąc nie będzie go na uczelni, ale jakoś to będzie
Stary 2012-03-22, 12:17   #1138
Ishani
Zadomowienie

fiolka85 a skąd takie fajne kolczyki? Poszukuje takich klasycznych kułeczek :P
Ishani jest offline  
Stary 2012-03-22, 13:02   #1139
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:
Rozumiem. Przykro mi. Może jak trochę staniesz na własne nogi, będziesz miała jeszcze okazję podjąć studia zaoczne. Wielu moich znajomych pracowało i uczyło się. To bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Nie rezygnuj ze swojego marzenia bycia nauczycielem. Dużo dobrego życzę Kochana
Ja jestem przykładem tego, że jak się chce to wszystko można
Swego czasu byłam samotną mamusią, wróciłam do domu rodzinnego, gdzie zbytnio mnie nie chciano. Mimo wszystko nie poddawałam się. Studiowałam, wychowywałam córcię i odbywałam staż ( 8 godzin dziennie) w żłobku-naprawdę ciężka praca. Do dziś pamięta, jak wstawałam o 5, córcię budziłam o 6 i na rączkach w mrozy po -20 stopni nosiłam do przedszkola, miała wtedy 3 latka.Szłam do pracy 3 kilometry na piechotę, bo szkoda mi było na bilet. Nikt mi nie pomagał finansowo, rodzice nie mieli wtedy możliwości. W weekendy chodziłam do szkoły. Podjęłam nawet studia dziennie, które oczywiście skończyłam z prawie najlepszym wynikiem.
Sekretny Wachlarzyku, praca sprzątaczki nie jest żadną hańbą. Swego czasu jakbym taką miała byłabym szczęśliwa. Pracowałam jako niania za 6 zł za godzinę na pół etatu, żeby dorobić do tych marnych groszy, które dawał mi mops (było tego aż 400 zł-a wiadomo trzeba było żyć z czegoś i opłacać przedszkole). Nigdy nie narzekałam, wolałam córci kupić jabłko niż sobie śniadanie do pracy. Wiadomo były gorsze dni, ale córcię miałam w tym czasie cudowną, zawsze stawała przed wystawą sklepową i mówiła-mamusiu ja sobie tylko popatrzę, ja nic nie chcę, bo wiem, ze nie masz pieniążków. Mi serce pękało, ale byłam twarda. Co więcej, w tym czasie wszyscy się ode mnie odwrócili, nawet znajomi, straciłam wszystkich. A póżniej to już było lepiej. Przedłużyli mi staż ( 720 zł-dla mnie to był ogrom pieniędzy). Poznałam swego obecnego męża. Powiem Ci, ze nigdy nie liczyłam na rodziców, sama z własnych groszy odkładałam sobie kilkadziesiąt zł miesięcznie. Sama zrobiłam prawo jazdy, zakupiłam sobie taniutkie autko. Oczywiście zmieniłam pracę, tzn do dziś pracuję z dziećmi, bo innej pracy sobie nie wyobrażam, nie zarabiam kokosów, bo najniższą krajową, ale jakoś żyję nie poddaję sie, a problemów jest ogrom, ale grunt to optymistyczne podejście. Trzeba sobie mowić dam radę, nie poddawać się. Nikt nie wiem ile przepłakałam, ale tylko po cichu do poduszki, nigdy przy dziecku i przy rodzinie.
Warto walczyć, nie można się poddawać.

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2012-03-22 o 13:03
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-03-22, 13:09   #1140
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
fiolka85 a skąd takie fajne kolczyki? Poszukuje takich klasycznych kułeczek :P
a z komunii jeszcze strasznie je lubię.
Jakiś czas temu poszukiwałam dodatkowych bo jak widać przydało by się ich więcej ( w drugim uchu mam czarnego kolczyka ) i nie mogłam nigdzie takich znaleźć

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Ja jestem przykładem tego, że jak się chce to wszystko można
Swego czasu byłam samotną mamusią, wróciłam do domu rodzinnego, gdzie zbytnio mnie nie chciano. Mimo wszystko nie poddawałam się. Studiowałam, wychowywałam córcię i odbywałam staż ( 8 godzin dziennie) w żłobku-naprawdę ciężka praca. Do dziś pamięta, jak wstawałam o 5, córcię budziłam o 6 i na rączkach w mrozy po -20 stopni nosiłam do przedszkola, miała wtedy 3 latka.Szłam do pracy 3 kilometry na piechotę, bo szkoda mi było na bilet. Nikt mi nie pomagał finansowo, rodzice nie mieli wtedy możliwości. W weekendy chodziłam do szkoły. Podjęłam nawet studia dziennie, które oczywiście skończyłam z prawie najlepszym wynikiem.
Sekretny Wachlarzyku, praca sprzątaczki nie jest żadną hańbą. Swego czasu jakbym taką miała byłabym szczęśliwa. Pracowałam jako niania za 6 zł za godzinę na pół etatu, żeby dorobić do tych marnych groszy, które dawał mi mops (było tego aż 400 zł-a wiadomo trzeba było żyć z czegoś i opłacać przedszkole). Nigdy nie narzekałam, wolałam córci kupić jabłko niż sobie śniadanie do pracy. Wiadomo były gorsze dni, ale córcię miałam w tym czasie cudowną, zawsze stawała przed wystawą sklepową i mówiła-mamusiu ja sobie tylko popatrzę, ja nic nie chcę, bo wiem, ze nie masz pieniążków. Mi serce pękało, ale byłam twarda. Co więcej, w tym czasie wszyscy się ode mnie odwrócili, nawet znajomi, straciłam wszystkich. A póżniej to już było lepiej. Przedłużyli mi staż ( 720 zł-dla mnie to był ogrom pieniędzy). Poznałam swego obecnego męża. Powiem Ci, ze nigdy nie liczyłam na rodziców, sama z własnych groszy odkładałam sobie kilkadziesiąt zł miesięcznie. Sama zrobiłam prawo jazdy, zakupiłam sobie taniutkie autko. Oczywiście zmieniłam pracę, tzn do dziś pracuję z dziećmi, bo innej pracy sobie nie wyobrażam, nie zarabiam kokosów, bo najniższą krajową, ale jakoś żyję nie poddaję sie, a problemów jest ogrom, ale grunt to optymistyczne podejście. Trzeba sobie mowić dam radę, nie poddawać się. Nikt nie wiem ile przepłakałam, ale tylko po cichu do poduszki, nigdy przy dziecku i przy rodzinie.
Warto walczyć, nie można się poddawać.
ciężka ta Twoja historia ale najważniejsze, że z Happy Endem
gratuluję wytrwałości

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości