Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-13, 19:24   #1981
Kretka666
Zakorzenienie

Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Są, owszem ale ja nie o tym tylko o tym, dlaczego niby to lepszy świat, bo co? Bo poważanie, szacunek, większa płaca od matki/ojca? Zależy, co dla kogo znaczy lepszy świat. Ja np. nigdy nie chciałam uczestniczyć w wyścigu o lepszą pracę, oceny, pensję, lepsze ubrania, fryzury, miejsce zamieszkania i nigdy np. nie zechcę jak niektórzy dorośli o lepsze dzieciaki.
Lepszy świat, bo wymarzyła sobie zostać lekarzem i w tym będzie czuła się najlepiej? Nie musi chodzić o szacunek, pieniądze czy chęć pokazania innym, że jest się lepszym.
Dla mnie lepszym światem jest etnologia, choć nie zdobędę dzięki temu ani poważania, ani pieniędzy (to jest ostatnia rzecz akurat, którą przy tym zdobędę ), tylko zadowolenie Dla niej medycyna / farmacja. A najważniejsze to czuć się dobrze na studiach chyba, co nie?

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-05-13 o 19:26
Kretka666 jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:25   #1982
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Są, owszem ale ja nie o tym tylko o tym, dlaczego niby to lepszy świat, bo co? Bo poważanie, szacunek, większa płaca od matki/ojca? Zależy, co dla kogo znaczy lepszy świat. Ja np. nigdy nie chciałam uczestniczyć w wyścigu o lepszą pracę, oceny, pensję, lepsze ubrania, fryzury, miejsce zamieszkania i nigdy np. nie zechcę jak niektórzy dorośli o lepsze dzieciaki.
A czy ja napisałam, ze to lepszy świat? Napisałam, że chciałabym się dostać na któryś z tych kierunków, bo zwyczajnie mnie to interesuje. Czy gdybym marzyła o czymś, na co nie potrzeba ponad 80% z obu przedmiotów, to nie widziałabyś problemu, bo wtedy nie uczestniczę w jakimś wyścigu?
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:25   #1983
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ech,jakbym już chciała wiedzieć, co ja chcę studiować >.> :P
Oj ja też miałam z tym problem, ale szczęśliwie kierunek na który ostatecznie poszłam okazał się być strzałem w 10

ja się zgadzam z Zuzią i Kretką. kilka procent różnicy w wyniku może zadecydować czy dostaniesz się na wymarzony kierunek czy nie, więc warto się starać i stresu nie da się uniknąć.

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-05-13 o 19:28
fiolka85 jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:33   #1984
grazkako
Zadomowienie

Sekretny chyba masz doła , nie gniewaj się , że tak napisałam , nie chcę Cie dziabnąć . Trzymaj się laseczka .

A z własnego doświadczenia wiem , że człowiek bardzo dobrze przygotowny może oblać egzamin . Egzaminujący założył sobie , że nikt z grupy nie zda . I stało sie tak jak zaplanował. Ech stare czasy ale jak fajnie sie wspomina.
grazkako jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:33   #1985
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie chciałabym Cię urazić ale przez to, że nie chciałaś brać u działu w wyścigu o lepszą pracę to masz beznadziejną pracę ( na którą ciągle narzekasz) i chyba nie jesteś z tego zadowolona...

Trzeba potrafić odróżnić dążenie do spełniania własnych marzeń i zdrowe ambicje od chorych ambicji, wyścigu szczurów i pazerności na kasę czy władze.
Stary 2012-05-13, 19:35   #1986
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
A czy ja napisałam, ze to lepszy świat? Napisałam, że chciałabym się dostać na któryś z tych kierunków, bo zwyczajnie mnie to interesuje. Czy gdybym marzyła o czymś, na co nie potrzeba ponad 80% z obu przedmiotów, to nie widziałabyś problemu, bo wtedy nie uczestniczę w jakimś wyścigu?
Zauważ, że ja też szłam na studia, które chciałam. Inaczej... nie poszłabym na studia gdyby od nich nie zależało, że mogę uczyć. Ale mimo to nie uczyłam się, nie miałam korepetycji, nie ślęczałam nad książkami, nie chodziłam na dodatkowe zajęcia i się nie spinałam - zostawiłam to losowi. Co zrobisz jeżeli się nie uda? Nie dostaniesz się? Będzie płacz i zgrzytanie zębami + założę się wysłuchiwanie od kogoś z rodziny, że za mało się postarałaś, a ty potem pomyślisz, że może faktycznie mogłaś jeszcze więcej. Nie szkoda na to zdrowia i nerwów?
Tak samo współczuję dzieciom, od których rodzice wymagają nie wiem jakich wyników. Masz mieć same 5, bo jak nie to coś tam. I potem właśnie dzieci wyrastają na ludzi, którzy zaczynają brać udział w tym wyścigu o ciągłe lepsze jutro. Oczywiście to każdego indywidualna sprawa.

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Nie chciałabym Cię urazić ale przez to, że nie chciałaś brać u działu w wyścigu o lepszą pracę to masz beznadziejną pracę ( na którą ciągle narzekasz) i chyba nie jesteś z tego zadowolona...

Trzeba potrafić odróżnić dążenie do spełniania własnych marzeń i zdrowe ambicje od chorych ambicji, wyścigu szczurów i pazerności na kasę czy władze.
Narzekam na nią, tak ale nie latam jak oszalała po mieście waląc gdzie się da, gdzie widzę kartkę: szukamy do pracy z pytaniem czy mnie przyjmą, bo od tego zależy moje jutro.
A marzenia się nie spełniają, no nie mówcie mi, że dorosłe panny wierzą w spełniające się marzenia. ^^

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:38   #1987
Melya
Zadomowienie

Chyba najlepsze dla każdego jest to, co przynosi mu satysfakcję. Jeśli ktoś ma jakąś pasję, z którą wiąże przyszłość i do jej spełnienia jest potrzebny dobry wynik na jakimś egzaminie, to chyba zrozumiałe, że mu zależy. Komuś może sprawiać przyjemność prowadzenie sklepu, innemu medycyna, a jeszcze innemu śpiew. To nie jest kwestia tego co jest lepsze, a co gorsze, tylko tego co się lubi i chce robić w swoim życiu. Oczywiście nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, ale każdemu tego życzę.

Co do egzaminów - ja zawsze bardzo się stresuję, ale ja w ogóle jestem nerwowa.
Melya jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:38   #1988
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Zauważ, że ja też szłam na studia, które chciałam. Inaczej... nie poszłabym na studia gdyby od nich nie zależało, że mogę uczyć. Ale mimo to nie uczyłam się, nie miałam korepetycji, nie ślęczałam nad książkami, nie chodziłam na dodatkowe zajęcia i się nie spinałam - zostawiłam to losowi. Co zrobisz jeżeli się nie uda? Nie dostaniesz się? Będzie płacz i zgrzytanie zębami + założę się wysłuchiwanie od kogoś z rodziny, że za mało się postarałaś, a ty potem pomyślisz, że może faktycznie mogłaś jeszcze więcej. Nie szkoda na to zdrowia i nerwów?
Tak samo współczuję dzieciom, od których rodzice wymagają nie wiem jakich wyników. Masz mieć same 5, bo jak nie to coś tam. I potem właśnie dzieci wyrastają na ludzi, którzy zaczynają brać udział w tym wyścigu o ciągłe lepsze jutro. Oczywiście to każdego indywidualna sprawa.[COLOR="Silver"]
Ja uczyłam się, chodziłam na dodatkowe zajęcia, bo mi zależało. Nie wiem, jak jest w Twojej rodzinie, ale jestem na 100% pewna, że rodzice mi nic nie powiedzą, bo wiem, jak było w tamtym roku. Cały ten rok mnie wspierali i mówią, że przecież świat się nie zawali, jeżeli nie poprawię, ale dobrze, że walczę o swoje marzenia. Zostawianie wszystkiego losowi, jest wg mnie biernym podejściem do życia i wcale mi się to nie podoba. Zresztą uważam, ze każdy ma takie życie, jakie sobie wywalczył. Ja swojego nie mam zamiaru spędzić w pracy, która mnie nie satysfakcjonuje.

Edytowane przez zetuzetia
Czas edycji: 2012-05-13 o 19:39
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:38   #1989
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Studiuję etnologię i antropologię kultury
A nic Cię specjalnie nie kręci?
cośtam mnie kręci, a nawet więcej niż cośtam, i dlatego trudno się zdecydować >.> Pomysłów dużo, z kolei jedne płatne, drugie nie, na jedne się dostane , inne nie Trudno się zdecydować, chciałabym mieć taką jedną pasję (ach, jakie piękne słowo) jak Ty, i tą drogą podążać ^^ Nic tylko pozazdrościć

Wachlarzyku, marzenia spełniają się właśnie tym, którzy w to wierzą ;]

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-05-13 o 19:40
Ishani jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:42   #1990
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
cośtam mnie kręci, a nawet więcej niż cośtam, i dlatego trudno się zdecydować >.> Pomysłów dużo, z kolei jedne płatne, drugie nie, na jedne się dostane , inne nie Trudno się zdecydować, chciałabym mieć taką jedną pasję (ach, jakie piękne słowo) jak Ty, i tą drogą podążać ^^ Nic tylko pozazdrościć

A przyjmowanie życie takim, jakie jest, na pewno nie pomoże w spełnianiu marzeń..
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:43   #1991
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Tak samo współczuję dzieciom, od których rodzice wymagają nie wiem jakich wyników. Masz mieć same 5, bo jak nie to coś tam. I potem właśnie dzieci wyrastają na ludzi, którzy zaczynają brać udział w tym wyścigu o ciągłe lepsze jutro. Oczywiście to każdego indywidualna sprawa.

Narzekam na nią, tak ale nie latam jak oszalała po mieście waląc gdzie się da, gdzie widzę kartkę: szukamy do pracy z pytaniem czy mnie przyjmą, bo od tego zależy moje jutro.
A marzenia się nie spełniają, no nie mówcie mi, że dorosłe panny wierzą w spełniające się marzenia. ^^
Nie gniewaj sie na mnie SW, ale no właśnie pomyśl, że Twoje jutro od tego zależy Pisałaś, że nie chcesz wyjść nigdy za mąż, jak sobie wyobrażasz życie w pojedynkę bez dobrej pracy Tak chcesz żyć Teraz nie widzisz przeciwwskazań, ale poczekaj, aż noga Ci się powinie, kręgosłup łupnie, potrzebne zaczną być pieniadze na leczenie, jak nie daj Boże stanie się coś Twoim rodzicom, Możesz zostać z palcem w nosie, taka prawda. posłuchaj starszej od siebie osoby, która nie miała łatwego startu w dorosłe życie. Wg mnie źle rozumujesz.
Korah jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:43   #1992
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:

Nie, marzenia się nie spełniają. Marzenia z założenia to coś, co przyjdzie samo, a reszta to cele, które się realizuje lub nie i przyjdą lub nie, bo na nie pracowaliśmy lub nie. Marzenia to dobra bajka dla dzieci. Marzą o lalce i dostaną na urodziny bez żadnego wysiłku, to jest dla mnie marzenie.

Treningi

Stary 2012-05-13, 19:44   #1993
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
A nie sądzisz, że warto postarać się i spełnić swoje zachcianki? Jeśli chciałabyś iść na prawo czy farmację, byłby to TWÓJ kierunek, wymarzony, no po prostu coś, co Cię kręci, to olałabyś i tak wszystko i zobaczyła co będzie? Można zostawić losowi, oczywiście, że można. Ale można przy tym skończyć z beznadziejnym kierunkiem, który nie jest interesujący dla danej osoby lub brakiem studiów mimo chęci studiowania. Ja nie musiałam się spinać i zdawać super-ekstra-hiper dobrze maturę żeby się dostać, ale skończyłam tam gdzie chciałam. Może miałam to szczęście, że interesuje mnie niszowy kierunek i dużo idiotów też się podostawało (bo nigdzie indziej się nie dostali), za to poodpadali przy pierwszej sesji. Zostało 20 osób, które chcą to studiować. Ona też chce skończyć jak założyła sobie, nie chce zostać z ręką w nocniku (jak zakładam ) i musi się akurat przyłożyć do matury.
Stary 2012-05-13, 19:47   #1994
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Ja uczyłam się, chodziłam na dodatkowe zajęcia, bo mi zależało. Nie wiem, jak jest w Twojej rodzinie, ale jestem na 100% pewna, że rodzice mi nic nie powiedzą, bo wiem, jak było w tamtym roku. Cały ten rok mnie wspierali i mówią, że przecież świat się nie zawali, jeżeli nie poprawię, ale dobrze, że walczę o swoje marzenia. Zostawianie wszystkiego losowi, jest wg mnie biernym podejściem do życia i wcale mi się to nie podoba. Zresztą uważam, ze każdy ma takie życie, jakie sobie wywalczył. Ja swojego nie mam zamiaru spędzić w pracy, która mnie nie satysfakcjonuje.
Zetuzetia rób jak uważasz. Jak dla mnie możesz z nerwów nawet osiwieć, serio. To twoje zdrowie i twoje jutro, twój stres i twoja "lepsza" przyszłość.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie gniewaj sie na mnie SW, ale no właśnie pomyśl, że Twoje jutro od tego zależy Pisałaś, że nie chcesz wyjść nigdy za mąż, jak sobie wyobrażasz życie w pojedynkę bez dobrej pracy Tak chcesz żyć Teraz nie widzisz przeciwwskazań, ale poczekaj, aż noga Ci się powinie, kręgosłup łupnie, potrzebne zaczną być pieniadze na leczenie, jak nie daj Boże stanie się coś Twoim rodzicom, Możesz zostać z palcem w nosie, taka prawda. posłuchaj starszej od siebie osoby, która nie miała łatwego startu w dorosłe życie. Wg mnie źle rozumujesz.
Proszę nie zaczynajmy rozmowy o tym dlaczego nie chcę męża i rozchichotanych dzieciaków obok. To ja będę mieć problem, nie wy w razie czego. Zresztą dlaczego zakładać, że będę potrzebowała pomocy, bo coś mi łupnie, stuknie?

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A nie sądzisz, że warto postarać się i spełnić swoje zachcianki? Jeśli chciałabyś iść na prawo czy farmację, byłby to TWÓJ kierunek, wymarzony, no po prostu coś, co Cię kręci, to olałabyś i tak wszystko i zobaczyła co będzie? Można zostawić losowi, oczywiście, że można. Ale można przy tym skończyć z beznadziejnym kierunkiem, który nie jest interesujący dla danej osoby lub brakiem studiów mimo chęci studiowania. Ja nie musiałam się spinać i zdawać super-ekstra-hiper dobrze maturę żeby się dostać, ale skończyłam tam gdzie chciałam. Może miałam to szczęście, że interesuje mnie niszowy kierunek i dużo idiotów też się podostawało (bo nigdzie indziej się nie dostali), za to poodpadali przy pierwszej sesji. Zostało 20 osób, które chcą to studiować. Ona też chce skończyć jak założyła sobie, nie chce zostać z ręką w nocniku (jak zakładam ) i musi się akurat przyłożyć do matury.
Tak zrobiłam z moimi studiami, w sensie zdałam się na los. Chciałam na nie iść i się dostałam i tyle. nie dostałabym się i też nic by się nie stało. Nie poszłam przecież na byle co, byle iść, bo już nie raz mówiłam, że nigdy studia do szczęścia mi potrzebne nie były.

Treningi

Stary 2012-05-13, 19:47   #1995
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
A jesteś pewna, że dobrze zdana matura i studia da ci szczęście i jak ktoś tam określił przepustkę do lepszego świata? Ja tak nie uważam, ale każdy wierzy w co chce wierzyć.
Oczywiście, że tak!!!
Jest szansą, z której można, ale nie trzeba skorzystać.
I nie jest jedyną drogą, ale moim zdaniem jedną z najskuteczniejszym.
Cytat:
A co jest złego w braniu udziału w wyscigu o lepsze jutro????? To jest jak najbardziej własciwe - kto ma o to walczyc o nasza przyszłośc jeśli nie my sami???? Mamy siedziec i czekac az ktos inny ułoży nam życie i zapewni godne warunki? Żenada! Sami o siebie walczymy i moim zdaniem w tym wyscigu udział powinno sie brać! Bo to jest wyscig o naszą przyszłość.

Cytat:
Oj ja też miałam z tym problem, ale szczęśliwie kierunek na który ostatecznie poszłam okazał się być strzałem w 10

ja się zgadzam z Zuzią i Kretką. kilka procent różnicy w wyniku może zadecydować czy dostaniesz się na wymarzony kierunek czy nie, więc warto się starać i stresu nie da się uniknąć.
Dokładnie!
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Zetuś kciuki od rana będą zacisnięte a jakże mogło by być inaczej . Stres normalna sprawa trzeba go oswoić . Przyznam , że nie bardzo wierzę jeśli ktoś twierdzi , że nie ma nerwa jak idzie na egzamin. Egzaminów różnej maści przeszłam sporo i chyba nigdy nie szłam na zupełnym luzie jak np. spotkać się z przyjaciółmi. Stres wiekszy , mniejszy ale zawsze był. Pewnie dlatego , że nigdy nie jest mi obojętny wynik .
Będzie dobrze na pewno świetnie się przygotowałaś
Alez oczywiście! Ja mam za sobą maturę, jedne studia, drugie studia i wszystkie egzaminy przeżywałam. Mniej lub bardziej, ale jednak bo miałam świadomośc jak dużo od nich zalezy. Zresztą zycie funduje nam stale jakies egzaminy i do dziś dnia przeżywam takie zyciowe egzaminy i cieszę się, jesli się sprawdzę w tym czy tamtym
Stary 2012-05-13, 19:48   #1996
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
A przyjmowanie życie takim, jakie jest, na pewno nie pomoże w spełnianiu marzeń..
Od tego jest życie aby je brać jakie jest. Ludzie mają gorsze problemy niż matura zdana na 3% mniej.

Treningi

Stary 2012-05-13, 19:50   #1997
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Zetuzetia rób jak uważasz. Jak dla mnie możesz z nerwów nawet osiwieć, serio. To twoje zdrowie i twoje jutro, twój stres i twoja "lepsza" przyszłość.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Proszę nie zaczynajmy rozmowy o tym dlaczego nie chcę męża i rozchichotanych dzieciaków obok. To ja będę mieć problem, nie wy w razie czego. Zresztą dlaczego zakładać, że będę potrzebowała pomocy, bo coś mi łupnie, stuknie?

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Tak zrobiłam z moimi studiami, w sensie zdałam się na los. Chciałam na nie iść i się dostałam i tyle. nie dostałabym się i też nic by się nie stało. Nie poszłam przecież na byle co, byle iść, bo już nie raz mówiłam, że nigdy studia do szczęścia mi potrzebne nie były.
No widzisz, ja osiwieję, a Ty w obecnej pracy jesteś na dobrej drodze do zniszczenia sobie kręgosłupa.
Dla mnie każdy powinien walczyć o swoje życie, jak najlepsze życie. Chcę zobaczyć kawałek świata, nie chcę się kiedyś tam martwić, czy utrzymam rodzinę, czy nie będę musiała odmawiać sobie wszystkiego.
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:50   #1998
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Ja Ci życzę wszystkiego najlepszego, pieniądze kariera szczęscia nie dają, ale pozwalają godnie żyć, przepustką do tego jest nauka, czasem plecy, czasem szczęśliwy traf, ale cuda rzadko się zdażają
Korah jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:51   #1999
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Od tego jest życie aby je brać jakie jest. Ludzie mają gorsze problemy niż matura zdana na 3% mniej.
Tak, wiem, że ludzie mają gorsze problemy, więc cieszę się, że moim największym jak na razie jest dobry wynik z matury.
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:54   #2000
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:

Najlepiej zacznij od tych, na które się dostaniesz i są bezpłatne (jeśli nie chcesz płacić za studia) Będzie Ci łatwiej eliminować i wybrać coś fajnego. A co Cię interesuje, jeśli mogę zapytać?

Cytat:
Zresztą uważam, ze każdy ma takie życie, jakie sobie wywalczył. Ja swojego nie mam zamiaru spędzić w pracy, która mnie nie satysfakcjonuje.

Cytat:
Nie, marzenia się nie spełniają. Marzenia z założenia to coś, co przyjdzie samo, a reszta to cele, które się realizuje lub nie i przyjdą lub nie, bo na nie pracowaliśmy lub nie. Marzenia to dobra bajka dla dzieci. Marzą o lalce i dostaną na urodziny bez żadnego wysiłku, to jest dla mnie marzenie.
Niekoniecznie. Moim marzeniem jest mieć zdrowy, sprawny kręgosłup, a nie mam go, nie będę miała, nie przyjdzie do mnie sam. To jest takie marzenie niespełniające się, każdy chyba takie ma Moim marzeniem jest też, np. bycie forever and ever z moim TŻ-tem i nie sądzę, żeby było mi to dane w pakiecie do mojego istnienia.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Tak, wiem, że ludzie mają gorsze problemy, więc cieszę się, że moim największym jak na razie jest dobry wynik z matury.
Jesteś moim bogiem w tym momencie!

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-05-13 o 19:56
Kretka666 jest offline  
Stary 2012-05-13, 19:54   #2001
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

I jesteś z tego dumna? Naprawdę? Uważasz, że to powód do chwalenia się?
Nie gniewaj sie, ale moim zdaniem to niepowazne, nieodpowiedzialne i prawde mówiąc nie spodziewałam sie po Tobie, że w taki sposób traktowałas swoje studia. Po Twoich postach, które tu psałas, kiedy goziło Ci wyrzucenie z uczelni wydawało mi się, że bardzo chciałas te studia skończyc i wiązałaś z nimi swoja przyszłość - przynajmniej tak nam wtedy pisałas (widocznie nieprawdę). Moge Ci tylko współczuc i zyczyć, abyś miała w zyciu troche szczęścia. Bo chyba tylko na to liczysz, skoro nie zamierzasz w swoja przyszłość włożyć żadnego wysiłku.
Stary 2012-05-13, 19:56   #2002
Melya
Zadomowienie

A mi się wydaje, że to już nawet nie kwestia pieniędzy czy kariery... Moim zdaniem warto mieć w życiu coś, na czym człowiekowi bardzo zależy i wtedy naturalny jest stres (bo boimy się, że to stracimy). Zazdroszczę ludziom, którzy mają jakąś wielką pasję i z uporem ciężko na nią pracują.
Melya jest offline  
Stary 2012-05-13, 20:04   #2003
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:

Wachlarzyku jesteś po prostu niemiła dla Zuzi w tym co piszesz. Masz swoje zdanie, i nawet jeśli jest kontrowersyjne to nikt Cię nie obraża, więc proszę daruj sobie pisanie takich słów jak powyższe do osób, które mają odwagę choć próbować.
Zuziu ja za Ciebie trzymam kciuki cały czas bardzo mocno.

A dla wszystkich niedowiarków mam historię.

Mój kuzyn pochodzi z wiochy, tak z prawdziwej wiochy na Kaszubach, do której drogę pociągnęli z 5 lat temu. Całe życie marzył o byciu strażakiem. Wszyscy się z niego śmiali bo u niego na wsi to jak ktoś podstawówkę skończył to potem ewentualnie do zawodówki chodził, tam nawet osp nie było, więc gdzie tam strażak.
Ale on marzył i wierzył. Wymarudził technikum zamiast zawodówki, pks nie dojeżdżał do miejscowości gdzie było technikum, więc jechał prawie godzinę i jeszcze 40 minut szedł z buta ale maturę zrobił. W międzyczasie wstąpił do OSP w sąsiednim miasteczku. Nie miał pieniędzy na studia, więc poszedł do pracy, potem do drugiej którą podjął już w mieście, gdzie trenował do egzaminu sprawnościowego, uczył się i dostał na studia. Oczywiście specjalizacja pożarnictwo po studiach inżynierskich pracował jako strażak i jednocześnie kończył studia magisterskie.
I.. zgadnijcie kto jest dowódcą jednostki i ma stopień kapitana?
Mój kuzyn Jest najlepszym przykładem, że jak się chce i ciężko pracuje, to marzenia się spełniają.
Jak ktoś ma ochotę podeślę strony, gdzie można go zobaczyć, żeby nie było, że sobie wymyśliłam

A i ta jego historia to jest kilkanaście lat ciężkiej pracy, którą ja opisałam co prawda krótko, ale która wymagała podstawowego elementu- wielkiego marzenia.
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2012-05-13 o 20:08
gayenka jest offline  
Stary 2012-05-13, 20:10   #2004
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Nie zgadzam sie z Tobą. Zycie w baaaaaaaardzo wielkiej części jest takie, jak je sobie ułozysz. Masz ogromny wpływ na to jak ono wygląda.
Do drugiego zdania sie nie odniosę, bo moja odpowiedź zasługiwałaby z cała pewnością na bana.
Stary 2012-05-13, 20:12   #2005
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nie zgadzam sie z Tobą. Zycie w baaaaaaaardzo wielkiej części jest takie, jak je sobie ułozysz. Masz ogromny wpływ na to jak ono wygląda.
Do drugiego zdania sie nie odniosę, bo moja odpowiedź zasługiwałaby z cała pewnością na bana.
Ja się jeszcze odniosę do tego drugiego zdania- naprawdę bardzo, bardzo współczuję ludziom, rodzinom, w których jest choroba, problemy itd. (sama mam chorego brata). Ale mój problem, nadal zostaje moim problemem i będę się tym przejmowała, bez względu na to, jak mały i płytki się wydaje w porównaniu z ogromem ludzkiej krzywdy.
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-05-13, 20:18   #2006
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Ja się jeszcze odniosę do tego drugiego zdania- naprawdę bardzo, bardzo współczuję ludziom, rodzinom, w których jest choroba, problemy itd. (sama mam chorego brata). Ale mój problem, nadal zostaje moim problemem i będę się tym przejmowała, bez względu na to, jak mały i płytki się wydaje w porównaniu z ogromem ludzkiej krzywdy.
Zgadzam się z całą wypowiedzią Rozumiem, że ludzie mają naprawdę wielkie problemy - są bezdomni, nie mają pieniędzy na chleb, ich dzieci są nieuleczalnie chore, mają raka i inne. Ale każdy mierzy problemy swoją miarą, przez pryzmat swojego życia i problemów, jakie go już spotkały.
Stary 2012-05-13, 20:21   #2007
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
klask i:
Sekretny, naprawdę Ci współczuję, bez zmiany sposobu myślenia o sobie, świecie i przyszłości..........

Zuzia mam nadzieję, że się nie przejmujesz!! Trzymam mocno kciuki i byłoby super, jakbyś została lekarzem lub farmaceutką - ktoś mi musi recepty na retinoidy do osiemdziesiątki wypisywać

kotwilka jest offline  
Stary 2012-05-13, 20:21   #2008
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładnie.
To, że na świecie jest dużo cierpienia i problemów nie oznacza, że mam sobie życie rujnowac poprzez olewanie i lekceważenie swojej przyszłości. Nie czuje sie złym człowiekiem dlatego, że walcze o lepsze życie dla siebie i swojej rodziny w obliczu cierpienia innych ludzi! To, że ja sama sobie wywalcze lepszą przyszłośc nic nie odbiera tym co cierpią i nie zwieksza skali ich problemów. Każdy ma swoje zycie i swoje problemy, dla każdego problemy jego i jego najblizyszych są najwazniejsze i moim zdaniem jest to całkiem normalne.
Stary 2012-05-13, 20:30   #2009
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Zauważ, że ja też szłam na studia, które chciałam. Inaczej... nie poszłabym na studia gdyby od nich nie zależało, że mogę uczyć. Ale mimo to nie uczyłam się, nie miałam korepetycji, nie ślęczałam nad książkami, nie chodziłam na dodatkowe zajęcia i się nie spinałam - zostawiłam to losowi.
świetne podejście. Dlatego właśnie Cię wyrzucili, bo na studiach trzeba się uczyć, po to one są.
Cytat:
Co zrobisz jeżeli się nie uda? Nie dostaniesz się? Będzie płacz i zgrzytanie zębami + założę się wysłuchiwanie od kogoś z rodziny, że za mało się postarałaś, a ty potem pomyślisz, że może faktycznie mogłaś jeszcze więcej. Nie szkoda na to zdrowia i nerwów?
Zdrowia i nerwów to szkoda na taką pracę jaką dał Ci los...

Cytat:

Marzenia się spełniają i życiu zdarzają się piękne rzeczy, na które sobie wcale nie zapracowaliśmy
Cytat:

Cytat:
I jesteś z tego dumna? Naprawdę? Uważasz, że to powód do chwalenia się?
Nie gniewaj sie, ale moim zdaniem to niepowazne, nieodpowiedzialne i prawde mówiąc nie spodziewałam sie po Tobie, że w taki sposób traktowałas swoje studia. Po Twoich postach, które tu psałas, kiedy goziło Ci wyrzucenie z uczelni wydawało mi się, że bardzo chciałas te studia skończyc i wiązałaś z nimi swoja przyszłość - przynajmniej tak nam wtedy pisałas (widocznie nieprawdę). Moge Ci tylko współczuc i zyczyć, abyś miała w zyciu troche szczęścia. Bo chyba tylko na to liczysz, skoro nie zamierzasz w swoja przyszłość włożyć żadnego wysiłku.
ja się właśnie też zastanawiam po co było to całe zamieszanie ze studiami, skore one nic nie warte i szczęścia nie dają
Stary 2012-05-13, 20:42   #2010
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
świetne podejście. Dlatego właśnie Cię wyrzucili, bo na studiach trzeba się uczyć, po to one są.
Kurcze Ola, Ty wiesz, że możesz miec rację cos jest w tym, co napisałaś.......

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości