Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-13, 21:52   #2041
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie mówiłam nic o ambicjach Anula. Śmieszy mnie to przejmowanie się maturą. Aż strach pomyśleć, co będzie przy pracy licencjackiej, magisterskiej.
No widzisz - a mnie smieszy, gdy ktos niczym sie nie przejmuje i nie pracuje na swoją przyszłośc, twierdząc, że co ma byc to bedzie......
Stary 2012-05-13, 21:54   #2042
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No widzisz - a mnie smieszy, gdy ktos niczym sie nie przejmuje i nie pracuje na swoją przyszłośc, twierdząc, że co ma byc to bedzie......
No i okay. Czemu się tak denerwujecie?

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2012-05-13, 21:57   #2043
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
ja dlatego, że czuję się przez Ciebie zaatakowana i to tylko dlatego, że nie podzielam Twojego biernego podejścia do życia.
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-05-13, 21:59   #2044
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
A co to zmienia czy zda się na 57 czy 87%? To tylko liczby, które mało kogo interesują. Uważam, że ostatnimi czasy lepiej mają ludzie po zawodówce, którzy posiadają fach w ręku niż ludzie z maturą którzy nie ukrywajmy potrafią tylko powiedzieć, co oznacza coś tam i co się znajduje na 27 stronie w jakieś tam książce. Gdybym mogła cofnąć czas nie wybrałabym liceum, nic mi nie dało.
nic Ci to nie dało, bo nie walczyłaś do końca. jak tak dalej pójdzie to za 50 lat będziesz w tym samym miejscu... owszem czasem życie zmienia nasze cele i każdą porażkę da się przeżyć, ale to nie znaczy że mamy się poddawać. Ja nie wyobrażam sobie życia robiąc coś co mnie męczy i co nie ma nic wspólnego z pasją. Cieszę się, że zdałam maturę, bo nie chciałabym pracować całe życie jako ekspedientka w sklepie (nie umniejszając pracującym w ten sposób, bo doświadczyłam takiej pracy i wiem po prostu, że to nie jest to co chciałabym robić w życiu)

Cytat:
A jesteś pewna, że dobrze zdana matura i studia da ci szczęście i jak ktoś tam określił przepustkę do lepszego świata? Ja tak nie uważam, ale każdy wierzy w co chce wierzyć.
tak, jestem pewna. bo dla mnie studia = pasja, a robiąc w przyszłości to co lubię będę szczęśliwa. opłaca się walczyć, może się nie uda, może los zweryfikuje nasze marzenia, ale przynajmniej mamy świadomość, że nie staliśmy bezczynnie. I tu nie chodzi o pieniądze czy poważanie, chodzi o szczęśliwe, spełnione życie.

nie chcesz dążyć do spełnienia marzeń, ale celi tak? a czym są cele? toć to nic innego jak skonkretyzowane marzenia - ''cele to zadania, jakie wyznaczamy naszym marzeniom". Dążąc do jakiegoś celu podświadomie spełniasz swoje marzenia. Takie jest moje rozumowanie.

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-05-13 o 22:08
aga89s jest offline  
Stary 2012-05-13, 21:59   #2045
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
ja dlatego, że czuję się przez Ciebie zaatakowana i to tylko dlatego, że nie podzielam Twojego biernego podejścia do życia.
Już ci pisałam, że przecież możesz się stresować ile chcesz, bo to twoje zdrowie, twój wybór, twoje jutro itp. Ja tylko wyraziłam swoje zdanie kilka godzin temu na temat matury ogólnie, a to wyście zrobili z tego dyskusję.

Treningi

Stary 2012-05-13, 22:00   #2046
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Już ci pisałam, że przecież możesz się stresować ile chcesz, bo to twoje zdrowie, twój wybór, twoje jutro itp. Ja tylko wyraziłam swoje zdanie kilka godzin temu na temat matury ogólnie, a to wyście zrobili z tego dyskusję.
Nie wyście, bo Ty też brałaś w niej udział.
zetuzetia jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:01   #2047
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
nic Ci to nie dało, bo nie walczyłaś do końca. jak tak dalej pójdzie to za 50 lat będziesz w tym samym miejscu... owszem czasem życie zmienia nasze cele i każdą porażkę da się przeżyć, ale to nie znaczy że mamy się poddawać. Ja nie wyobrażam sobie życia bez robienia czegoś co mnie męczy i co nie ma nic wspólnego z pasją. Cieszę się, że zdałam maturę, bo nie chciałabym pracować całe życie jako ekspedientka w sklepie (nie umniejszając pracującym w ten sposób, bo doświadczyłam takiej pracy i wiem po prostu, że to nie jest to co chciałabym robić w życiu)

tak, jestem pewna. bo dla mnie studia = pasja, a robiąc w przyszłości to co lubię będę szczęśliwa. opłaca się walczyć, może się nie uda, może los zweryfikuje nasze marzenia, ale przynajmniej mamy świadomość, że nie staliśmy bezczynnie. I tu nie chodzi o pieniądze czy poważanie, chodzi o szczęśliwe, spełnione życie.

nie chcesz dążyć do spełnienia marzeń, ale celi tak? a czym są cele? toć to nic innego jak skonkretyzowane marzenia - ''cele to zadania, jakie wyznaczamy naszym marzeniom". Dążąc do jakiegoś celu podświadomie spełniasz swoje marzenia. Takie jest moje rozumowanie.

Czyli teoretycznie ja też powinnam być szczęśliwa, bo próbowałam zdać te studia.
Moim marzeniem za dziecka było mieć 170 cm wzrostu. Mam? Nie mam.

Treningi

Stary 2012-05-13, 22:01   #2048
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Swoja drogą ciekawe, co byś zrobiła jakbyś była na moim miejscu, chętnie posłucham.
Starałabym sie uśmiechnąć sama do siebie, powiedziala sobie, że nie jestem wyrzutkiem, marginesem, że jestem fajną dziewczyną, w niczym gorszą od innych. Poszukala pracy, wymysliła biznes plan i zlożyla wniosek o przyznanie dotacji do UP na zalożenie własnej działalności gospodarczej, albo kontynuowala naukę. Masz znajomych ze studiów, może stwórzcie coś razem? I przede wszystkim masz szansę na lepszą pracę, niż ta obecna, bo ja znam ludzi bez studiow i bez matury, którzy żyją godnie i uczciwie, ale im chcialo się biegać i załatwiać i roznosić SW gdzie popadnie, nie bylo to dla nich ponizające, bylo to szansą, a wykorzystanie jednej szansy daje kolejne.
Acha i nie wiem, dlaczego nie chcesz mieć rodziny, męża, żony, dzieci, ale od siebie tylko dodam, że nie warto zamykac się przed miłością, miłość daje kopa, trzeba mieć dla kogo żyć, żeby żyć, choćby dla psa.
Korah jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:01   #2049
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wyście, bo Ty też brałaś w niej udział.
Dobrze, my zrobiłyśmy z tego dyskusję.

Treningi

Stary 2012-05-13, 22:03   #2050
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
bo trudno ze spokojem czytac to co piszesz.
a może dlatego, że przez bardzo długi czas mocno Ci kibicowałam i bardzo się przejmowałam tym jak Ci idzie, martwiłam sie o Ciebie bardzo. Myslałam, że spotkała Cię wyjątkowa niesprawiedliwość losu i masz pod górke wbrew swoim wysiłkom i pomimo swoich starań. A teraz widzę, że miałam fałszywy obraz Twojej osoby i chyba mnie to zwyczajnie boli.
Nie kazdy umie olewac wszystko dookoła, niektórzy sie przejmują.........
Stary 2012-05-13, 22:03   #2051
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Przecież nikt nie mówi o uczeniu się dniami i nocami tylko o normalnym uczeniu się. Chociaż są takie kierunki, gdzie informacji jest tak dużo faktycznie można siedzieć dniami i nocami.
Z jednej strony piszesz że uczyłaś się godzinę ale poszałaś na egzamin z wieszą jaką miałaś czyli zdobyłaś ją wcześniej ( a więc nauczyłaś się), poza tym skoro "czytasz coś z na zajęcia z przyjemością" to również jest nauka- czyli uczysz się.
Ja studiowałam fizykę, więc u mnie też nie trzeba było kuć tylko rozumieć, ale to nie zmienia faktu,że podczas studiów trzeba sie uczyć.

Ja w ogóle nie rozumiem skąd u Polaków takie negatywne podejście do czynności uczenia się.
W ogóle nie można sie przyznawać że człowiek się uczył tylko po prostu wiedział, przecież żeby coś wiedzieć to trzeba o tym przeczytać, usłyszeć, sprawdzić. Wiedza nie bierze się znikąd...
Przecież uczymy się cały czas, nie tylko siedząc na uczelni i ucząc się z książek. Chodziło mi o same intensywne uczenie się przed egzaminem, nie zdobywanie wiedzy w trakcie semestru. W czasie semestru wiedzę zdobywałam chociażby słuchając wykładowcy na wykładzie i robiąc notatki - tak, nauczyłam się. Ale nie wyglądało to tak, że siedziałam potem 3 dni i uczyłam się tego. Po prostu weszło do głowy. Jak ktoś mi coś powie ciekawego, czego ja nie znałam - też się nauczyłam Ciężko mi ująć to, co chcę powiedzieć. Nie pisałam, że się nie uczę i uczenie jest dla lamusów, a że nie muszę spędzać dni na nauce, żeby ogarnąć coś, bo mam proste studia dla debili

Nie bierze, ale czy trzeba zaznaczać, że mama powiedziała coś 12 lat temu i się nauczyłaś tego? Po prostu się wie w takich momentach.

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-05-13 o 22:13
Kretka666 jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:05   #2052
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Starałabym sie uśmiechnąć sama do siebie, powiedziala sobie, że nie jestem wyrzutkiem, marginesem, że jestem fajną dziewczyną, w niczym gorszą od innych. Poszukala pracy, wymysliła biznes plan i zlożyla wniosek o przyznanie dotacji do UP na zalożenie własnej działalności gospodarczej, albo kontynuowala naukę. Masz znajomych ze studiów, może stwórzcie coś razem? I przede wszystkim masz szansę na lepszą pracę, niż ta obecna, bo ja znam ludzi bez studiow i bez matury, którzy żyją godnie i uczciwie, ale im chcialo się biegać i załatwiać i roznosić SW gdzie popadnie, nie bylo to dla nich ponizające, bylo to szansą, a wykorzystanie jednej szansy daje kolejne.
Acha i nie wiem, dlaczego nie chcesz mieć rodziny, męża, żony, dzieci, ale od siebie tylko dodam, że nie warto zamykac się przed miłością, miłość daje kopa, trzeba mieć dla kogo żyć, żeby żyć, choćby dla psa.
Nie odzywałam się do nikogo na studiach, nie utrzymuje z tymi ludźmi kontaktu.
Nie zamykam się na miłość, jej po prostu wokół mnie nie ma i tyle. Będzie to będzie jak nie to nie, świat się nie zawali. Nie jestem zdesperowana jak niektórzy na tym świecie (aby nie było, że tu u nas), że muszę kogoś mieć aby istnieć.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
bo trudno ze spokojem czytac to co piszesz.
a może dlatego, że przez bardzo długi czas mocno Ci kibicowałam i bardzo się przejmowałam tym jak Ci idzie, martwiłam sie o Ciebie bardzo. Myslałam, że spotkała Cię wyjątkowa niesprawiedliwość losu i masz pod górke wbrew swoim wysiłkom i pomimo swoich starań. A teraz widzę, że miałam fałszywy obraz Twojej osoby i chyba mnie to zwyczajnie boli.
Nie kazdy umie olewac wszystko dookoła, niektórzy sie przejmują.........
No i co mam ci teraz powiedzieć, bo nie bardzo wiem. Przepraszać czy co? Nigdy nie mówiłam, że jestem idealna czy coś.

Treningi

Stary 2012-05-13, 22:05   #2053
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
dziękuję dziewczyny za wsparcie! idę już stąd, bo nie będę sobie podnosić ciśnienia bardziej, niż mi stres podniósł..
miłego wieczoru Wam życzę
przynajmniej podenerwowałaś sie czymś innym niż tylko wynikiem matury, takie małe urozmaicenie

Cytat:
A i tak cię mogą wywalić po pierwszym semestrze albo np. po 3 latach lub będziesz musiała z jakiś powodów zrezygnować. Co wtedy? Świat się zawali? Nie sądzę.
Nie wywalą jej jeżeli będzie miała dobre wyniki...

Cytat:
Nie mówiłam nic o ambicjach Anula. Śmieszy mnie to przejmowanie się maturą. Aż strach pomyśleć, co będzie przy pracy licencjackiej, magisterskiej.
To przykre że nie masz szacunku i uważasz za śmieszne czyjeś ambicje ( bo chęć uzyskania dobrego wyniku z matury jest przejawem ambicji).
Stary 2012-05-13, 22:10   #2054
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

No i co mam ci teraz powiedzieć, bo nie bardzo wiem. Przepraszać czy co? Nigdy nie mówiłam, że jestem idealna czy coś.
ale przecież nikt Ci nie każe mówić cokolwiek
Stary 2012-05-13, 22:11   #2055
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładnie, człowiek ma naprawdę dużo możliwości. Nie jestem przykładem zapracowania, bo pracy nie mam, ale wiem, że da się po licencjacie coś dobrego załapać. Toż to niemożliwe, żebyś była, Sekretny, zupełnie bez szans wszędzie Ludzie po samej maturze coś znajdują całkiem dobrego, na studiach pracują. A Ty nie możesz?
Stary 2012-05-13, 22:15   #2056
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dokładnie, człowiek ma naprawdę dużo możliwości. Nie jestem przykładem zapracowania, bo pracy nie mam, ale wiem, że da się po licencjacie coś dobrego załapać. Toż to niemożliwe, żebyś była, Sekretny, zupełnie bez szans wszędzie Ludzie po samej maturze coś znajdują całkiem dobrego, na studiach pracują. A Ty nie możesz?
Kreciu, oczywiście że może, ale najpierw trzeba CHCIEĆ.
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:17   #2057
ranka
Kici kici miau miau

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Małgosiu cieszę się, że wszystko dobrze

Vanilio kochana będzie dobrze, trzeba mieć same dobre myśli Jesteście bardzo dzielne.

Przyznam się Wam, że wraz z moim postem zakupowym poczyniłam wiele innych postanowień. Przede wszystkim wróciłam do praktyki jogi i od tygodnia ćwiczę codziennie, no oprócz dzisiejszego dnia - padam z nóg, bo właśnie wróciliśmy z basenu. Jestem chyba usprawiedliwiona. Bardzo dużą zmianą są moje przyzwyczajenia żywieniowe - od tygodnia jestem na diecie wegeteriańskiej. Zapisałam się do programu "Zostań wege na 30dni" Czuję się świetnie i to mnie bardzo napędza.

Mam więc prośbę do dziewczyn wegetarianek o rady dla początkującej
o swietnie
duzo fajnych przepisow mozna znalezc w necie - na roznych wege blogach
jesz nabial, ryby?
bo ja nabial niemal hurtowo, ryby od czasu do czasu - ale miesa w ogole nie.
i tak od 20 lat ale z przerwami. Niestety problemy zdrowotne i te przerwy usmiadpmily mi ze mieso to nie jest ratunek na problemy
bo generalnie bylo gorzej
ranka jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:18   #2058
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

No tak i od tej chwili cokolwiek nie powiem to zwalicie na to, że kompletnie nic robię. Więc... ze względu na to, że będzie na to szkoda mojego czasu i waszego przestanę mówić to cokolwiek.

Treningi

Stary 2012-05-13, 22:19   #2059
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
własnie
a podobno chcieć to móc

chociaż....... ja bym chciała, żeby jutro była sobota.........

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-05-13 o 22:24
anula_ga jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:21   #2060
ranka
Kici kici miau miau

Zetuzetia, trzymam kciuki! ja tez walczylam o swoja medycyne dosc dlugo i uwazam ze warto
Bo mimo ze lekarze nie maja teraz łatwo, to jednak sama satysfakcja z wykonywania ogromna
Powodzenia!
ranka jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:24   #2061
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Mnie to by bylo po prostu wstyd
Korah jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:28   #2062
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
No tak, tak... Ale ja naprawdę nie wierzę, że można aż tak nie chcieć. Ja jestem przeogromnym leniem, no naprawdę leniem jak cholera. Ale jak trzeba, to się spina poślady i się robi.
Stary 2012-05-13, 22:29   #2063
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Przecież uczymy się cały czas, nie tylko siedząc na uczelni i ucząc się z książek. Chodziło mi o same intensywne uczenie się przed egzaminem, nie zdobywanie wiedzy w trakcie semestru. W czasie semestru wiedzę zdobywałam chociażby słuchając wykładowcy na wykładzie i robiąc notatki - tak, nauczyłam się. Ale nie wyglądało to tak, że siedziałam potem 3 dni i uczyłam się tego. Po prostu weszło do głowy. Jak ktoś mi coś powie ciekawego, czego ja nie znałam - też się nauczyłam Ciężko mi ująć to, co chcę powiedzieć. Nie pisałam, że się nie uczę i uczenie jest dla lamusów, a że nie muszę spędzać dni na nauce, żeby ogarnąć coś, bo mam proste studia dla debili

Nie bierze, ale czy trzeba zaznaczać, że mama powiedziała coś 12 lat temu i się nauczyłaś tego? Po prostu się wie w takich momentach.
No ale właśnie ja nic nie mówiłam o intensywnym uczeniu się przed egzaminami tylko napisałam że na studiach trzeba sie uczyć.
Stary 2012-05-13, 22:29   #2064
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
A mi nie jest, bo uważam, że nie mam za co przepraszać i za co się wstydzić. To nie moja wina, że ktoś mnie odebrał tak czy inaczej.

Treningi

Stary 2012-05-13, 22:32   #2065
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
No ale właśnie ja nic nie mówiłam o intensywnym uczeniu się przed egzaminami tylko napisałam że na studiach trzeba sie uczyć.
No to przyznaję Ci rację - trzeba Mniej czy więcej, ale trzeba. Bez tego nie dałoby rady skończyć ich.
Stary 2012-05-13, 22:36   #2066
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
No to przyznaję Ci rację - trzeba Mniej czy więcej, ale trzeba. Bez tego nie dałoby rady skończyć ich.
haha no to się dogadałyśmy
przynajmniej mogłaś nam opowiedzieć jaki ciekawy i oryginalny kierunek studiów wybrałaś

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-05-13 o 22:38
fiolka85 jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:42   #2067
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

Cytat:
A mi nie jest, bo uważam, że nie mam za co przepraszać i za co się wstydzić. To nie moja wina, że ktoś mnie odebrał tak czy inaczej.
żeby było jasne - ja tez nie uważam, żebyś miała mnie za cokolwiek przepraszać.
moja troska o Ciebie była moim wyborem i martwiłam sie o Ciebie, chociaz nigdy mnie o to nie prosiłas. Po prostu taka juz jestem, że martwie o osoby, które w jakimś stopniu i z różnych powodów są mi bliskie i tyle. Niestety nie potrafię wszystkiego dookoła traktowac tak luzacko jak Ty. Wieloma sprawami i wieloma ludźmi sie przejmuję. I już. Koniec tematu.
Stary 2012-05-13, 22:44   #2068
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Nie tylko Anula tak to odebrała, sama o sobie bardzo dużo piszesz i pisalaś, więc jaka jestes i co masz w glowie każdy widzi. Ja to w skrócie nazwe Ciebie po prostu niedojrzalą, zbuntowaną i smutną dziewczyną, która nie miała zbyt wiele miłosci w domu, która nic nie da sobie powiedzieć i nie ma wstydu i jeszcze niestety ma mleko pod nosem. Jeśli się mylę, to może sprostuj, Jaka Ty w końcu jesteś naprawdę?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-05-13 o 22:45
Korah jest offline  
Stary 2012-05-13, 22:48   #2069
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Nie tylko Anula tak to odebrała, sama o sobie bardzo dużo piszesz i pisalaś, więc jaka jestes i co masz w glowie każdy widzi. Ja to w skrócie nazwe Ciebie po prostu niedojrzalą, zbuntowaną i smutną dziewczyną, która nie miała zbyt wiele miłosci w domu, która nic nie da sobie powiedzieć i nie ma wstydu i jeszcze niestety ma mleko pod nosem. Jeśli się mylę, to może sprostuj, Jaka Ty w końcu jesteś naprawdę?
Możesz tak uważać Korah to twój wybór. Chociaż określenie zbuntowana mnie rozbawiło, bo nikt mnie nigdy za taką nie uważał.

Treningi

Stary 2012-05-13, 22:51   #2070
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
haha no to się dogadałyśmy
przynajmniej mogłaś nam opowiedzieć jaki ciekawy i oryginalny kierunek studiów wybrałaś
Pozadręczałam Was opowieściami chyba
Mam nadzieję, że Wam tutaj nie przeszkadzam tak w ogóle.

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości