Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-14, 18:32   #2131
margoltka
Wtajemniczenie

Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Margo, jak Ci idzie początek diety wege?
Póki co całkiem dobrze. Odkrywam tak pyszne dania, że jeszcze nie zdążyłam zatęsknić za mięsem. Ale tydzień to bardzo krótko. Sama jestem ciekawa jak się potoczy moja wege dieta Oczywiscie mile widziane wskazówki i rady

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-14, 18:33   #2132
Ishani
Zadomowienie

Heja, to ja się pochwalę, że zaliczyłam dziś ustny polski Co prawda nie zdążyłam powiedzieć połowy mojej prezentacji, ale co tam

Jeszcze został mi jeden ustny i jeden pisemny, i uuuufff, wakacje *.*

Dzięki za wszystkie kciuki
Ishani jest offline  
Stary 2012-05-14, 18:42   #2133
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Heja, to ja się pochwalę, że zaliczyłam dziś ustny polski Co prawda nie zdążyłam powiedzieć połowy mojej prezentacji, ale co tam

Brawo
Pochwal mi się na co chcesz iść na studia
Stary 2012-05-14, 18:42   #2134
ranka
Kici kici miau miau

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Małgosiu ja też zupełnie zapomniałam napisać Tobie kilka słów. Nie jem mięsa już ponad 10 lat, i tak na szybciutko mogę polecić:
wzbogacenie diety o awokado, pestki, kiełki
kasze- najlepiej nasze tradycyjne Polskie kasze ale też kuskus, amarantus
tarty, zapiekanki, warzywne lazanie różnego rodzaju- są cudowne!
docenienie selera, z którego można zrobić cuda! zwłaszcza selerowe kotleciki są cudowne
placki, placuszki, muffinki warzywne- można zabierać ze sobą wszędzie
Portal puszka.pl i różne blogi na pewno znasz
W chwilach zwątpienia można sięgać po sojowe wędlinki czy parówki, według mnie są bardzo dobre
Soki i domowe koktajle z dużą ilością zieleniny-np. zwykły sok marchewkowo- jabłkowy ale z natką pietruszki- pycha!
no i zielone soki z dodatkiem świeżego szpinaku, rucoli czy nawet zwykłej sałaty!
Domowe pesto z różnych listków, olejów i orzeszków
Jeśli masz jakieś pytania, albo chciałabyś jakieś przepisy, porady to możesz pisać, kiedy tylko masz ochotę
Ja tez sie czulam lekko teraz jeszcze odkrywam smaki yerba mate
ranka jest offline  
Stary 2012-05-14, 18:49   #2135
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Póki co całkiem dobrze. Odkrywam tak pyszne dania, że jeszcze nie zdążyłam zatęsknić za mięsem. Ale tydzień to bardzo krótko. Sama jestem ciekawa jak się potoczy moja wege dieta Oczywiscie mile widziane wskazówki i rady
Oj ja sie nie znam na dietach, ale kusi mnie, żeby spróbować się oczyścić i tydzień dwa jechać na warzywach i owocach. Da się?
Cytat:

Brawo! Super

A jakie polecacie blendery do koktajli na studencką kieszeń?

jp91 jest offline  
Stary 2012-05-14, 18:54   #2136
margoltka
Wtajemniczenie

Ishani gratuluję i nadal trzymam kciuki

Cytat:
Oj ja sie nie znam na dietach, ale kusi mnie, żeby spróbować się oczyścić i tydzień dwa jechać na warzywach i owocach. Da się?
Z tego co wiem, są osoby żyjące tylko na surowych owocach i warzywach - to dieta RawFood. Ale nie znam się na tym. Polecam blog RAWolucja

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-05-14 o 18:56
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-14, 18:59   #2137
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:
Sekretny Wachlarz nie zgadzam się z Tobą, ale cieszę się że jesteś szczęśliwa.

Zuzia gratuluję matury, a byłym się nie przejmuj. Przykre, że nie potrafi się zachować. Może jeszcze dorośnie, a jeśli nie, to absolutnie się nie przejmuj. Jesteś bardzo fajną dziewczyną. Nie tylko ładną, ale inteligentną i ambitną

Co do strachu o dziecko, ja chyba jestem przykładem matki mega przewrażliwionej. Odkąd zauważyłam powiększone węzły na główce Toma i od tych nieszczęsnych badań i błędu w morfologii jeszcze bardziej się o niego boję. Ostatnio zauważyłam kolejną kuleczkę na główce i niedobrze mi jak tylko o tym pomyślę. A co jeśli w szpitalu się mylili i jednak jest coś nie tak? Boję się jego choroby, boję się że coś mu się stanie. Przesadzam co?

Beets gratuluję i podziwiam

Wcale nie przesadzasz, ja też jestem dokładnie taka jak Ty. Ciągle się czegoś doszukuję, jestem przewrażliwiona, martwię się na zapas i nie wierzę lekarzom, w sensie tak jak tym myślę, że mogli się pomylić.
To już chyba kwestia charakteru. Czasem chciałabym wyluzować, ale nie potrafię, do takiego stopnia, że jak moja córcia idzie do dziadków nocować (moich rodziców- a robi to dosłownie 4 razy w roku), to ja zamiast korzystać z wolnego czasu, to co godzinę do niej dzwonię i się martwię, to jest dopiero nienormalne, prawda? No już taka jestem i jakoś nie potrafię sobie z tym poradzić. Czasem ja puszczam na działkę z rodziną mojego męża, ona uwielbia tam jeździć, wtedy mimo, iż się martwię jak cholera, to nie mogę zadzwonić, no bo nie wypada.
Aż boję się tego, co będzie za kilka lat..

Oczywiście gratulacje dla maturzystek
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-05-14, 19:04   #2138
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:

Z tego co wiem, są osoby żyjące tylko na surowych owocach i warzywach - to dieta RawFood. Ale nie znam się na tym. Polecam blog RAWolucja
Nie na samych, jedzą jeszcze nasiona i orzechy Wszystko to, co jest surowe, gotowane poniżej 40 stopni - czyli żywe. Na stronie www.rawfoods.pl jest takie jedzenie (i fajnie wyglądające balsamy do ust Hurraw plus kosmetyki Raw Gaia ), nawet chlebki czy słodycze mają!
Mnie korciło na taką dietę w ramach oczyszczania, ale ja bez klusek, chleba czy mięsa to nie dam rady

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-05-14 o 19:06
Kretka666 jest offline  
Stary 2012-05-14, 19:08   #2139
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:

Właśnie miałam polecić ten sam blog
tu jest dokładnie czym jest Raw food
http://rawolucja.pl/raw-food/
Tomusiowi smakował sok z natką?

Kretka jakie przepisy jeeeeeej!!!
Ja robię blenderkiem, bo tylko taki mam. I powiem ci, że na początek nie polece ci zupełnie warzywnych mieszanek, za bardzo Cię lubię
spróbuj jabłko, banan i np. liście młodego szpinaku dodaj troszkę soku, albo wody i zmiksuj Albo dodaj do jabłka i banana i pomarańczki natki pietruszki- na prawdę smaczne I napisz koniecznie co robiłaś i czy ci smakowało!!
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-05-14, 19:10   #2140
margoltka
Wtajemniczenie

Odpowiadając Justynie na pytanie, uprościłam definicję diety surowej. Myślę jednak, że wiecie o czym piszę. Poza tym odesłałam na stronkę, gdzie wszystko jest dokładnie opisane.

Tomuś wypił duszkiem sok i poklepał się po brzuszku

Czas edycji: 2012-05-14 o 19:17
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-14, 19:13   #2141
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Niewątpliwie mam problemy, i to nawet nie tyle z samym czytaniem, co ze zrozumieniem Twojego przekazu (jak sądzę uzasadnione, co pokazuje tak szeroki odzew ze strony reszty dziewczyn). Dlatego dopytuję (kto pyta - nie błądzi to chyba żaden wstyd czegoś nie rozumieć, nie?
Czyli podsumowując: luzik, że Cię wylali, tylko szkoda, że dopiero teraz???
Oczywiście, że Twoje ewentualna samotność w przyszłości to wyłącznie Twój problem, wcale nie twierdzę, że mój (chociaż z ekonomicznego punktu widzenia w skali makro, to moje dzieci będą pracować na Twoją emeryturę

Jak sądzę u podstaw tego nieporozumienia leży, co wyboldowałam w Twoim poście - bo tutaj nikt, a zwłaszcza Zuzia zdająca, nie zasugerował, że matura to dla nich sprawa życia i śmierci... jesteś jedyna osobą, która tak to odbiera i moim skromnym zdaniem więcej to mówi o Tobie niż cała reszta zacytowanego postu.
Jak moje pokolenie będzie dorosłe, to system emerytalny nie będzie już istniał i nikt nie będzie miał emerytur
Cytat:
Margo, a w czym robisz te szejki? rzucisz linkiem?

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Ja tez sie czulam lekko teraz jeszcze odkrywam smaki yerba mate
A wiesz o tym, że yerba mate jest rakotwórcza?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19695149
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20036605

kotwilka jest offline  
Stary 2012-05-14, 19:16   #2142
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie miałam polecić ten sam blog
tu jest dokładnie czym jest Raw food
http://rawolucja.pl/raw-food/
Tomusiowi smakował sok z natką?

Kretka jakie przepisy jeeeeeej!!!
Ja robię blenderkiem, bo tylko taki mam. I powiem ci, że na początek nie polece ci zupełnie warzywnych mieszanek, za bardzo Cię lubię
spróbuj jabłko, banan i np. liście młodego szpinaku dodaj troszkę soku, albo wody i zmiksuj Albo dodaj do jabłka i banana i pomarańczki natki pietruszki- na prawdę smaczne I napisz koniecznie co robiłaś i czy ci smakowało!!
Też miałam polecić blog Rawolucja Natknęłam się na niego podczas tej afery o ustawę dot. GMO, wpis miała dziewczyna o tym i zaczęłam przeglądać cały. Ciekawie to opisuje. Jednak ja jestem zdania, że dieta raw jest dla osób mieszkających w ciepłych klimatach - nawet chyba akurat z Miami pochodzi ta dieta, a tam surowizna, nasiona i orzechy są pod dostatkiem cały rok. I można sobie tak żyć. Czytałam o problemach ludzi z Polski i podobnych rejonów, gdzie zimą robią sobie zupę, gotują do tych 40 stopni, żeby chociaż letnia była. Nie wyobrażam sobie zimy czy jesieni na raw

Mam blender z dodatkowym takim pojemnikiem do robienia koktajli czy szatkowania i mikser, więc chociaż sprzęt mam, teraz trzeba się spiąć i zrobić coś
Mówisz, że zacząć od owocowych i dodawać zielonego? Niegłupi pomysł, nauczę się powoli smaku Dziękuję za radę Postaram się na dniach coś zmiksować, podzielę się potem wrażeniami - mam nadzieję, że dobrymi
Stary 2012-05-14, 19:20   #2143
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też miałam polecić blog Rawolucja Natknęłam się na niego podczas tej afery o ustawę dot. GMO, wpis miała dziewczyna o tym i zaczęłam przeglądać cały. Ciekawie to opisuje. Jednak ja jestem zdania, że dieta raw jest dla osób mieszkających w ciepłych klimatach - nawet chyba akurat z Miami pochodzi ta dieta, a tam surowizna, nasiona i orzechy są pod dostatkiem cały rok. I można sobie tak żyć. Czytałam o problemach ludzi z Polski i podobnych rejonów, gdzie zimą robią sobie zupę, gotują do tych 40 stopni, żeby chociaż letnia była. Nie wyobrażam sobie zimy czy jesieni na raw

Mam blender z dodatkowym takim pojemnikiem do robienia koktajli czy szatkowania i mikser, więc chociaż sprzęt mam, teraz trzeba się spiąć i zrobić coś
Mówisz, że zacząć od owocowych i dodawać zielonego? Niegłupi pomysł, nauczę się powoli smaku Dziękuję za radę Postaram się na dniach coś zmiksować, podzielę się potem wrażeniami - mam nadzieję, że dobrymi
Widzę, że mimo mojego pokrętnego tłumaczenia załapałaś od razu w czym rzecz właśnie o nauczenie smaku mi chodziło, takie stopniowe bo znam sporo osób, które powrzucały co znalazły zielonego i to był ich pierwszy i ostatni raz jeśli po czasie zrobisz jakąś ciapę to wypijesz i tak wmawiając sobie, że dziadostwo jest dla zdrowia ale na początku może być ciężko..
Ja tam jadę zwykłym blenderkiem i też jest fajnie dzisiaj zrobię pomarańczę, bananka, jabłko i pietruszkę
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-05-14, 19:25   #2144
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jak moje pokolenie będzie dorosłe, to system emerytalny nie będzie już istniał i nikt nie będzie miał emerytur

Mikserem klik Biedak stał nieużywany ładnych parę lat, aż blender się zepsuł.

Czas edycji: 2012-05-14 o 19:26
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-14, 19:26   #2145
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Widzę, że mimo mojego pokrętnego tłumaczenia załapałaś od razu w czym rzecz właśnie o nauczenie smaku mi chodziło, takie stopniowe bo znam sporo osób, które powrzucały co znalazły zielonego i to był ich pierwszy i ostatni raz jeśli po czasie zrobisz jakąś ciapę to wypijesz i tak wmawiając sobie, że dziadostwo jest dla zdrowia ale na początku może być ciężko..
Ja tam jadę zwykłym blenderkiem i też jest fajnie dzisiaj zrobię pomarańczę, bananka, jabłko i pietruszkę
Dlatego też kupiłam tą książkę, żeby korzystać z gotowych przepisów - sama nie wiem jak będzie smakowało coś w połączeniu z czymś (mogłoby się okazać, że wyszło mi coś niewypijalnego po prostu ) i wolę nie robić sobie pod górkę
O, taki koktajl jak Ty robisz to bym sobie z chęcią wypiła

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Teraz się mikser cieszy
Stary 2012-05-14, 19:27   #2146
Lorri
Moderator

Do obrażających, obrażanych i obrażalskich:
Mam guziczek "usuń" i nie zawaham się go użyć (ponownie).

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Margoltko
, Kretko666, dzięki za przepisy. A czy szpinak mrożony absolutnie być nie może? Bo w mojej mieścinie raczej innego nie dostanę.

Cytat:
A jakie polecacie blendery do koktajli na studencką kieszeń?
Magic Bullet - świetny komplet za ok. 100 zł na Allegro, bardzo wygodny do mycia. Kubeczki idealne do koktajli. Mi co prawda służy do robienia kosmetyków, ale na pewno sprawię sobie drugi zestaw do kuchni.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-14 o 19:29
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2012-05-14, 19:35   #2147
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:

Cytat:
Nie na samych, jedzą jeszcze nasiona i orzechy Wszystko to, co jest surowe, gotowane poniżej 40 stopni - czyli żywe. Na stronie www.rawfoods.pl jest takie jedzenie (i fajnie wyglądające balsamy do ust Hurraw plus kosmetyki Raw Gaia ), nawet chlebki czy słodycze mają!
Mnie korciło na taką dietę w ramach oczyszczania, ale ja bez klusek, chleba czy mięsa to nie dam rady
Cytat:

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Margoltko
, Kretko666, dzięki za przepisy. A czy szpinak mrożony absolutnie być nie może? Bo w mojej mieścinie raczej innego nie dostanę.

Magic Bullet - świetny komplet za ok. 100 zł na Allegro, bardzo wygodny do mycia. Kubeczki idealne do koktajli. Mi co prawda służy do robienia kosmetyków, ale na pewno sprawię sobie drugi zestaw do kuchni.
Dziękuję za odpowiedź
Lorri, ten Magic Bullet kojarze z jakiś telezakupów Mango czy czegoś takiego Chyba poproszę Mamę na dzien dziecka

jp91 jest offline  
Stary 2012-05-14, 19:38   #2148
kotwilka
Wtajemniczenie

Lorri mrożony szpinak może być, tylko musisz go najpier rozmrozić, bo się ostrza miksujące zepsują.

Na mikser nie mam miejsca, szkoda

kotwilka jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:03   #2149
grazkako
Zadomowienie

Cytat:

A wiesz o tym, że yerba mate jest rakotwórcza?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19695149
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20036605
kotwilka a jaką herbate byś polecała ? Doszłam tylko do jednej kawy rano i rozpaczliwie poszukuję czegoś czym obłaskawie nałóg
grazkako jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:06   #2150
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
kotwilka a jaką herbate byś polecała ? Doszłam tylko do jednej kawy rano i rozpaczliwie poszukuję czegoś czym obłaskawie nałóg
Yerba mate nie piłam, ale od siebie moge polecić te herbatki ziołowe "Dary natury", tanie, polskie i ekologiczne certyfikowane
Korah jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:08   #2151
hola ola
Zakorzenienie

Ishani

Zecia

za Wasze egzaminy

Korah moja córa to Magda nie Magdalena a Mania to od urodzenia była i nawet jak była malutka to sie Mania przedstawiałą nie Magda

no to Korah= Mania

Edytowane przez hola ola
Czas edycji: 2012-05-14 o 20:08 Powód: literówka
hola ola jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:16   #2152
grazkako
Zadomowienie

Cytat:

Super tak trzymaj

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Yerba mate nie piłam, ale od siebie moge polecić te herbatki ziołowe "Dary natury", tanie, polskie i ekologiczne certyfikowane
Dary natury można kupic stacjonarnie ?
grazkako jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:17   #2153
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Korah moja córa to Magda nie Magdalena a Mania to od urodzenia była i nawet jak była malutka to sie Mania przedstawiałą nie Magda

no to Korah= Mania
Oj, a ja myslałam, że to skrót od Marii, Marysi Jestem Marysia właśnie na drugie, ale Mania to też zdrobnienie tego imienia i bardziej mi się podoba zdrobnienie, niż to imię. Magda natomiast jest bardzo ładne
Korah jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:18   #2154
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Smakowicie wyglądają te herbatki, przyprawy też Lubię ziółka, jedyne herbaty, które smakują mi bez osłodzenia (czarnej hebarty niesłodkiej nie wypiję). A Ty je kupujesz gdzieś stacjonarnie czy przez internet zamawiasz?
W ogóle to na egzaminie w zeszłym roku zdałam sobie sprawę jak bardzo wiedza z moich studiów się przydaje faktycznie w życiu, nawet teraz - miałam wykłady dotyczące ziół i roślin, ich zastosowania w medycynie ludowej, jak robić różne leki naturalne na choroby i schorzenia. Nawet o kosmetykach coś było, jak te 200, 100 lat temu tworzono beauty mikstury
Stary 2012-05-14, 20:22   #2155
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Dary natury można kupic stacjonarnie ?
Raczej tak, ale na pewno nie wszędzie, bo to niewielka przetwórnia z hodowlą ziółek na podlasiu

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Smakowicie wyglądają te herbatki, przyprawy też Lubię ziółka, jedyne herbaty, które smakują mi bez osłodzenia (czarnej hebarty niesłodkiej nie wypiję). A Ty je kupujesz gdzieś stacjonarnie czy przez internet zamawiasz?
W ogóle to na egzaminie w zeszłym roku zdałam sobie sprawę jak bardzo wiedza z moich studiów się przydaje faktycznie w życiu, nawet teraz - miałam wykłady dotyczące ziół i roślin, ich zastosowania w medycynie ludowej, jak robić różne leki naturalne na choroby i schorzenia. Nawet o kosmetykach coś było, jak te 200, 100 lat temu tworzono beauty mikstury
Nie kupiłam stacjonarnie, tylko na bioarpie przy okazji zakupów Pierwoje reshenie Ale widziałam je już w sklepach, zwłaszcza takich małych zieleniakach, na bazarku u mnie są
Korah jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:22   #2156
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
A ja będąc w lekkim szoku po przeczytanych kilku jakże zaskakujących wypowiedzi zapomniałam odpowiedzieć Rance. Przepraszam Kochana

Moje inspiracje kulinarne czerpię przede wszystkim z bloga Zieleniny. blog obalił mit tkwiący w mojej głowie, że wegetariańska kuchnia jest mdła i niesmaczna. Póki co zapisałam się do akcji "Zostań wege na 30 dni". Jem nabiał i jajka, mięsa i ryb już nie. Myślę, że w przyszłości ciężko będzie mi odmówić sobie rybki Moim chłopakom także serwuję czasem bezmięsne obiady i o dziwo smakuje im! A mój mąż jest wybitnie mięsożerny. Synek przeżywa okropny kryzys jedzeniowy, doprowadzający mnie na skraj załamania. Ale podobno w jego wieku 1,5roku to normalne. Oni oczywiście jedzą mięso, ale po odkryciu wege pyszności urozmaiciłam im dietę. Wczoraj zjedli zupę, którą przygotowałam sobie, zostawiając drugie danie (mięsne dla nich) nietknięte. Mojej wege diety mija dzisiaj 8dzień i czuję się świetnie... tak lekko
ja jestem wielką fanką i zwolenniczkom wegetarianizmu, chociaż sama jadam mięso....( lenistwo i przyzwyczajenia robią swoje )

Cytat:
Małgosiu ja też zupełnie zapomniałam napisać Tobie kilka słów. Nie jem mięsa już ponad 10 lat, i tak na szybciutko mogę polecić:
wzbogacenie diety o awokado, pestki, kiełki
kasze- najlepiej nasze tradycyjne Polskie kasze ale też kuskus, amarantus
tarty, zapiekanki, warzywne lazanie różnego rodzaju- są cudowne!
docenienie selera, z którego można zrobić cuda! zwłaszcza selerowe kotleciki są cudowne
placki, placuszki, muffinki warzywne- można zabierać ze sobą wszędzie
Portal puszka.pl i różne blogi na pewno znasz
W chwilach zwątpienia można sięgać po sojowe wędlinki czy parówki, według mnie są bardzo dobre
Soki i domowe koktajle z dużą ilością zieleniny-np. zwykły sok marchewkowo- jabłkowy ale z natką pietruszki- pycha!
no i zielone soki z dodatkiem świeżego szpinaku, rucoli czy nawet zwykłej sałaty!
Domowe pesto z różnych listków, olejów i orzeszków
Jeśli masz jakieś pytania, albo chciałabyś jakieś przepisy, porady to możesz pisać, kiedy tylko masz ochotę
brzmi pysznie
ja poproszę przepis na selerowe kotleciki

Cytat:
Dziękuję Gayenko

Ja nie Kretka, ale znalazłam coś takiego:
Koktajl szpinakowy z mlekiem migdałowym.
100 g surowego szpinaku (zwykłego, nie typy baby)
2 duże, dojrzałe banany
1/2 szklanki mleka migdałowego (o tym, jak je przygotować pisałam wczoraj)
1/2 szklanki wody (jeśli nie macie mleka migdałowego może to być sama woda)

Sposób wykonania jest bardzo prosty – wszystkie składniki miksujemy w blenderze. Jednak koniecznie w określonej kolejności: najpierw szpinak z mlekiem i wodą, a dopiero kiedy jest on dokładnie rozdrobniony dodajemy banany.

a to jutro u nas, bez szpinaku ale z kakao
Koktajl kakaowy.
2 banany
1 duża, słodka gruszka
2 – 3 łyżeczki kakao
1/2 szkl. wody

Wszystkie składniki blendujemy. Voila

Ja właśnie popijałam, albo raczej piją resztki szejka z banankiem, jabłkiem i piertuszką. Przyszli jednak moi chłopcy i wypili
mniam

kretka Twoje przepisy też chętnie przetestuję
Stary 2012-05-14, 20:22   #2157
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:

ale super!!! Boszeeee, jakie te nasze maturzystki zdolne
Ja mam nadzieje, że mojemu dziecku za 2 lata tez tak dobrze pójdzie ( kurcze jaka ja stara jestem.......).
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

mi by sie czasem taki magiczny guzik przydał - znalazłabym dla niego kilka zastosowań w zyciu codziennym
Cytat:
Lorri mrożony szpinak może być, tylko musisz go najpier rozmrozić, bo się ostrza miksujące zepsują.

Na mikser nie mam miejsca, szkoda
Och biedactwo.......... kosmetyki w kuchennych szafkach przeszkadzają, co?

Stałam 1,5 godziny smażąc naleśniki i robiąc inne dziwne rzeczy celem dogodzenia Młodej - czyli robiąc krokiety z kapusta i pieczarkami.........
Kurcze, jak ja się męczę robiąc cos w kuchni dłużej niż kwadrans
Zazdroszczę kobietom, które spełniają sie w kuchni i czerpią z tego przyjemność.........

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-05-14 o 21:53
anula_ga jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:25   #2158
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
[B]
Korah moja córa to Magda nie Magdalena
Twoja córa też Magda, nie Magdalena? Nie jestem sama
Mnie denerwowało zawsze, że wszyscy mylili moje imię - na świadectwach miałam Magdalena, na różnych dyplomach czy listach też.. Moja mama zawsze poprawiała, bo to do cholery nie moję imię w końcu: ona jest Magda, nie Magdalena. Na co wszyscy: jak to Magda, jak to, pełne imię to Magdalena! Dopóki nie poszłam na studia, to nie dało się wytłumaczyć nikomu. Teraz tylko na przesyłkach mam czasem Magdalena, na awizo.
A najlepiej jak mylą naraz i imię, i nazwisko - tak miałam na identyfikatorze w liceum Dawałam 3 razy do poprawy, zawsze przychodziło inaczej, ale zawsz z błędem. W końcu to olałam i zostałam z najmniej rażącą wersją błędu
Stary 2012-05-14, 20:28   #2159
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Cytat:
Przede wszystkim Królową Herbat czyli zieloną - ma działanie przeciwnowotworowe Najwartościowsza jest w listkach (ale lepiej pić w torebkach niż żadną) - ja lubię z różnymi dodatkami smakowymi typu z maliną czy pomarańczą z BioActive.
"Dary natury" są faktycznie smaczne ale wiadomo, z ziołami to ostrożnie i dobrze dobrać.
Rooibos jest super (w Rossmanie jest obecnie pyszna wersja Africa coś tam - dostałam od Eli i poleciałam sobie kupić zapas ), herbaty owocowe polecam, także czarną (ale dobrej jakości, nie jakąś minutkę ) - jest źródłem antyoksydantów

kotwilka jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:31   #2160
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Raczej tak, ale na pewno nie wszędzie, bo to niewielka przetwórnia z hodowlą ziółek na podlasiu

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Nie kupiłam stacjonarnie, tylko na bioarpie przy okazji zakupów Pierwoje reshenie Ale widziałam je już w sklepach, zwłaszcza takich małych zieleniakach, na bazarku u mnie są
Na pewno się na jakąś skuszę (albo i na pięć ).

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości