Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-16, 13:12   #2221
hola ola
Zakorzenienie

Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Moje dziecko ma małopłytkowość i byli tacy mądrzy którzy by najchętniej ja kołdrą obłożyli i kask na główke wsadzili , jak Mania zaczęła chodzić chodziłam za nią krok za nią, upadła kilka razy.

bulwersuje sie bo jak mozna takie rzeczy robić dziecku - wrrrrrrrrr
hola ola jest offline  
Stary 2012-05-16, 13:18   #2222
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Witam wszystkie Panie Mam do was pytanie co myślicie o olejkach Alterry? Czy one naprawde są tak dobre? Moim skromnym zdaniem chemia tam jest i musi byc skoro tak intensywnie pachną... Ostanio zakupilam sobie Migdał&Papaya do ocm i mnie uczulił, co baaardzo rzadko mi sie zdarza
Ja tylko mogę dodać, że substancje naturalne (olejki, olejki eteryczne, ekstrakty) działają na mnie silniej podrażniająco/uczulająco. Co nie znaczy że są gorsze - mniej wartościowe. To znaczy że mam takie skłonności i tyle (np. jak się napiję trochę piwa, to strasznie kicham

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Moje dziecko ma małopłytkowość i byli tacy mądrzy którzy by najchętniej ja kołdrą obłożyli i kask na główke wsadzili , jak Mania zaczęła chodzić chodziłam za nią krok za nią, upadła kilka razy.
Moje dziecko (starsze) ma złożoną wadę serca, niewydolność krążenia i przeszedł kilka poważnych operacji... czy miałabym ochotę mieć go zawsze bezpiecznie przytwierdzonego do siebie??? Owszem, miałabym Czy to byłoby dla niego dobre ? No w życiu
A chyba koniec końców chodzi o to, by dziecko było nie tylko bezpieczne, ale i szczęśliwe,nie?

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-05-16, 13:18   #2223
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
kiedy ziemniaczanka naprawdę działa cuda!
Wiadomo, jak odparzenia znaczne to trzeba mocniejszą artylerię, ale ziemniaczanka u nas ciągle w użyciu była (bo prewencyjnie też dobrze działała)
Pomagał też bardzo tormentiol punktowo stosowany lub tormentalum (to samo tylko bez boru)
Clotrimazolum też nie zaszkodzi spróbować,

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

ishani-bierz fililogię, filologie się super studiuje, jeśli sie oczywiście to lubi. Ja jestem po angielskiej-super wspominam studia
A widzicie u mnie ten ziemniak się nie sprawdził na dłuższą metę.
Może i łagodził, ale do pierwszego kontaktu z moczek.. gdy już było morko, zaczął się kawalić i miałam wrażenie, że moją córcię jeszcze bardziej podrażnia. Czyli znów sprawdza się teoria: dla każdego coś innego, co Tobie to nie mi.

Pytanie z innej beczki do Was
Opalacie się? Nie mówię tu o typowym leżeniu na słońcu i smażeniu na skwarkę..ale czy zdarza Wam się wyjść bez użycia filtra i niechcący wystawić się na słońce. Ja tak ostatnio miałam, niezaplanowany kurs trzygodzinny w pełnym słońcu i niechcący się opaliłam, a tak sobie obiecałam, że w tym roku nie będę się opalać. Niestety twarz się opaliła i ramiona, a tego nie lubię-wiecie bladsze miejsca tam gdzie ubrania. Myślę sobie, coby nogi tylko opalić, bo jakoś nie mogę się zmotywować do używania samoopalaczy itp. Ja z tych leniwych raczej. Co więcej, nigdy nie opalam się na brązowo, zawsze wychodzi czerwień i podrażnienie słońcem. Macie jakieś sprawdzone specyfiki przed i po opalaniu.
Oczywiście, żeby nie było, wiem, że słońce i opalanie to nic dobrego, no ale jakby tak tylko trochę..a już przeboleję nawet te zmarszczki wcześniejsze na rzecz opalonych nóg, bo jestem biała jak mąka
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-05-16, 13:25   #2224
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja tylko mogę dodać, że substancje naturalne (olejki, olejki eteryczne, ekstrakty) działają na mnie silniej podrażniająco/uczulająco. Co nie znaczy że są gorsze - mniej wartościowe. To znaczy że mam takie skłonności i tyle (np. jak się napiję trochę piwa, to strasznie kicham

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Moje dziecko (starsze) ma złożoną wadę serca, niewydolność krążenia i przeszedł kilka poważnych operacji... czy miałabym ochotę mieć go zawsze bezpiecznie przytwierdzonego do siebie??? Owszem, miałabym Czy to byłoby dla niego dobre ? No w życiu
A chyba koniec końców chodzi o to, by dziecko było nie tylko bezpieczne, ale i szczęśliwe,nie?
dokładnie tak Małgoś. ja bym chciała zeby nasza córka była szczęśliwa po prostu
hola ola jest offline  
Stary 2012-05-16, 13:29   #2225
vea7
Zakorzenienie

Matko, biedne dziecko... a mamusie za pomysł też bym w kask ubrała... niech się solidaryzuje :/

vanilia ja się opalam Nie mówie tu oczywiście o robieniu z siebie skwarki, ale nie wyobrażam sobie jeżdżenia na rowerze zakutana od stóp do głów Kiedy jestem nad jeziorem, to też się lubię na słońcu wygrzać. Na moje szczęście, nie spiekam się, skóra powoli łapie kolor, ale łapie. Oczywiście używanie filtrów i sensowny czas bezpośredniego słońca to podstawa.
Wolę zdecydowanie delikatną, ale naturalną opaleniznę niż samoopalacze (ale też nie potrafię ich używać tak, żeby w ciapki nie być), a poza tym mój organizm domaga się słońca i ciepła
Słońce i opalanie to nie jest zło wcielone, ale jak do kazdej rzeczy trzeba po prostu z głową i z umiarem podchodzić

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2012-05-16, 13:33   #2226
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Opalacie się? Nie mówię tu o typowym leżeniu na słońcu i smażeniu na skwarkę..ale czy zdarza Wam się wyjść bez użycia filtra i niechcący wystawić się na słońce. Ja tak ostatnio miałam, niezaplanowany kurs trzygodzinny w pełnym słońcu i niechcący się opaliłam, a tak sobie obiecałam, że w tym roku nie będę się opalać. Niestety twarz się opaliła i ramiona, a tego nie lubię-wiecie bladsze miejsca tam gdzie ubrania. Myślę sobie, coby nogi tylko opalić, bo jakoś nie mogę się zmotywować do używania samoopalaczy itp. Ja z tych leniwych raczej. Co więcej, nigdy nie opalam się na brązowo, zawsze wychodzi czerwień i podrażnienie słońcem. Macie jakieś sprawdzone specyfiki przed i po opalaniu.
Oczywiście, żeby nie było, wiem, że słońce i opalanie to nic dobrego, no ale jakby tak tylko trochę..a już przeboleję nawet te zmarszczki wcześniejsze na rzecz opalonych nóg, bo jestem biała jak mąka
Ja się przed słońcem nie chowam, nie używam filtrów, chyba, ze skóra jest narażona na słońce przez intensywnych pare godzin. Moja niechęć do filtrów jednak nie wiąże się z upodobaniem do opalenizny czy zaniedbaniem, a po prostu z tym, że moja cera i oczy nie tolerują żadnych mazideł do twarzy tego typu. Podobnie jest z makijażem, nie mogę się codziennie malować, niestety.
Korah jest offline  
Stary 2012-05-16, 13:44   #2227
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Witajcie
Muszę się z Wami dziś podzielić, bo od rana brzuch aż mnie boli ze śmiechu

Dziś pewna mama jednego z moich podopiecznych poinformowała mnie, że jej dziecko ( roczne) chodzi po domu w kasku. Ja pytam czemu , a ona: bo my mamy twarde płytki w domu i żeby sobie głowy nie rozbił. Mieszkamy w kamienicy, gdzie właściciel ma specjalne wymogi co do płytek właśnie...

ahahahaha a ja myślałam, że płytki to płytki..
Od rana sobie próbuję to wyobrazić.

wiesz, córka naszych przyjaciół kiedys nie tylko chodziła ale i spała w kasku rowerowym przez tydzień........ zreszta w rolkach tez spała ale tylko dlatego, że nie było siły, która można by jej było odebrać upragniony prezent, który dostała na urodziny dobrze, że rower mógł zostać w piwnicy
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Anoa, a co rozumiesz pod pojęciem chemia? Chemia, to jest wszystko co nas otacza, chyba masz na myśli syntetyczną chemię W Alterze jej nie znajdziesz. To naturalne kosmetyki i zgadzam się z Anulą, naturalny, ekologiczny nie znaczy hipoalergiczny. Zapach co widnieje na składzie i w opisie jest pochodzenia naturalnego, są to naturalne olejki eteryczne, roślinne.
A do OCM lepiej pojedyńcze oleje dodawac, a nie tak intensywny miks. Te olejki zdaje się są do ciała czy się mylę Więc nie dziwne chyba, że coś uczuliło, skoro zostało użyte niezgodnie z przeznaczeniem Na takie eksperymenty to mogą sobie pozwolić jedynie osoby ze skórą nosorożca.
nie mylisz się
ja mam skóre nosorożca - uzywałam olejek pomarańczowy do włosów, krzywdy mi nie zrobił, ale i zadowolenia nie przyniosł. Tyle, że nie miałam do niego specjalnej pretensji, że nie działal na włosy, skoro jest do ciała
Cytat:

zdarza mi się od ponad 30 lat
Nie używam filtrów, a podziemiami latem tez nie chodzę jeżdże nad morze, w góry, słońca nie unikam, chociaz opalac sie (w sensie leżenia i smażenia się) nie lubię.
Najwyżej sie na mnie zemści na starość.......
Ja tez mam kłopot znogami przewaznie - dlatego w tym roku, pierwszy raz w zyciu kupiłam samoopalacz i stosuje na nogi.

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-05-16 o 13:46
anula_ga jest offline  
Stary 2012-05-16, 14:53   #2228
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Powiem Ci, że ja nie mam problemu z opalaniem. Oczywiście nie leżę i nie opalam się (nienawidzę takiego czegoś, nudzi mnie to), ale po prostu przy okazji bycia na dworze łapie mnie słońce. A łapie mnie od razu, robię się herbatnikowa, lekko brązowa W lato, jak jest intensywne słońce używam filtrów, żeby nie przesadzić. Nie jestem bladolica, więc nawet bez opalenizny mam kolor, jak się opalę mocniej to robię się za ciemna Jako, ze nie przepadam za słońcem i upałami, źle się czuję, to wychodzę z domu wieczorem, jak nie praży, więc nie jestem bardzo opalona. Tak akurat, zdrowo Nie przejmuj się, lekka opalenizna nie zabija, według mnie Zmarszczek się nie boję, może to dlatego

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie mylisz się
ja mam skóre nosorożca - uzywałam olejek pomarańczowy do włosów, krzywdy mi nie zrobił, ale i zadowolenia nie przyniosł. Tyle, że nie miałam do niego specjalnej pretensji, że nie działal na włosy, skoro jest do ciała
Też używałam pomarańczowego do włosów, u mnie się akurat sprawdził. I ten zapach No i na włosy można dawać takie rzeczy, prędzej balsamu do ciała na twarz bym nie nałożyła. Ale na włosy to tak, do tego nosorożcowa skóra nie jest chyba potrzebna
Stary 2012-05-16, 15:26   #2229
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też używałam pomarańczowego do włosów, u mnie się akurat sprawdził. I ten zapach No i na włosy można dawać takie rzeczy, prędzej balsamu do ciała na twarz bym nie nałożyła. Ale na włosy to tak, do tego nosorożcowa skóra nie jest chyba potrzebna
Chodzi o możliwość podraznienia skóry głowy i linii włosy-czoło.
Stary 2012-05-16, 15:26   #2230
fiolka85
Wtajemniczenie

ja też się nie opalam tak żeby leżeć plackiem na słońcu, ale nie smaruję się na co dzień filtrami i nie uciekam przed słońcem.
Efekt jest taki że jestem najbledsza w pracy i wśród znajomych, chociaż mam minimalną opaleniznę
Niestety jarałam się na słońcu wielokrotnie przez wiele godzin jak byłam dzieckiem i nastolatką ( w końcu opalenizna świadczyła o udanych wakacjach ) . Jestem przygotowana na to, że przebarwienia i tak się pojawią pomimo tego że już się nie spalam na słońcu
Moja mama dorobiła się przez to pięknych plam na czole i pomimo tego dalej się opalała ( smarowała filtrem jedynie to miejsce gdzie było przebarwienie i to tylko w największe słońce).
ja się wyleczyłam kompletnie z zachwycania się poparzoną skórą delikatne muśnięcie słońcem w zupełności wystarcza, bardzo się cieszę że wśród "gwiazd" coraz częściej pojawią się osoby dumne ze swojej bladości
Stary 2012-05-16, 16:06   #2231
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Chodzi o możliwość podraznienia skóry głowy i linii włosy-czoło.
Chyba, że tak. Ja nakładałam Alterrę tylko na włosy

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
ja się wyleczyłam kompletnie z zachwycania się poparzoną skórą delikatne muśnięcie słońcem w zupełności wystarcza, bardzo się cieszę że wśród "gwiazd" coraz częściej pojawią się osoby dumne ze swojej bladości
Ja nigdy nie lubiłam mocno opalonej skóry, nawet jak byłam młoda. Ale za to bladości też nie, nadal nie lubię. Wiem, że robi się modna i wielu się nią zachwyca, ale mnie akurat nie jara Najlepszy jest dla mnie złoty środek - czyli moja naturalna karnacja (taki beż ciasteczkowy ), a w wakacje może być lekko ciemniejsza Poza tym nie zależało mi nigdy na opaleniznie, chodzę w spódnicach do kostek i bluzkach na ramiączkach / bez pleców i tyle. Tam gdzie się przypadkiem opali, to jest opalone i już - przez to mam zwykle opaloną tylko buzię, ramiona, ręce, dekolt i plecy do połowy
Stary 2012-05-16, 16:11   #2232
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Chyba, że tak. Ja nakładałam Alterrę tylko na włosy

niby tak, ale ciężko uniknąć kontaktu ze skórą (jak ktos ma wrażliwą skórę to wie jak bardzo trudno ), bo przecież olej tu trochę ścieknie, tam trochę ścieknie i nagle okazuje się, że i tak masz całą głowę w oleju szczególnie jak siedzisz z nim te parę godzin pod czepkiem....... Ja tam nie mam problemów, ale moja mama na przykład ma całkiem spore i przy niewłasciwym oleju robi sobie krzywdę.
Stary 2012-05-16, 16:12   #2233
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Jeśli chodzi o plażowanie - to nie lubię, chociaż jestem dziewczyna znad morza i zawsze wakacje na plaży spędzamy... lubię leżeć na piasku i gadać z przyjaciółką (jeździmy większą grupą) w ostateczności z małżem, jak ona się zdrzemnie czy coś
Na plaży zawsze się filtrujemy, wszyscy mimo to trochę nas liźnie słonko.... ale my mamy jasne skóry i bardzo łatwo o poparzenia, zaczerwienienie, potem skóra się łuszczy okropnie; w dzieciństwie wiele nocy przepłakałam z tego powodu normalnie pamiętam, że aż temperatury dostawałam i babcia mnie okładała zsiadłym mlekiem
No i oczywiście nie wychodzimy w samo południe, raczej rano i po obiedzie...

W warunkach miejskich filtruję się kiedy używam kwasów; teraz się nie kwaszę, więc mam mineralną 10tkę i wystarcza

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-05-16, 16:20   #2234
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
niby tak, ale ciężko uniknąć kontaktu ze skórą (jak ktos ma wrażliwą skórę to wie jak bardzo trudno ), bo przecież olej tu trochę ścieknie, tam trochę ścieknie i nagle okazuje się, że i tak masz całą głowę w oleju szczególnie jak siedzisz z nim te parę godzin pod czepkiem....... Ja tam nie mam problemów, ale moja mama na przykład ma całkiem spore i przy niewłasciwym oleju robi sobie krzywdę.
Wiadomo, że coś tam ścieknie. Chodziło mi o to, że nie nakładałam specjalnie oleju na skalp, o Bardziej skupiałam się na włosach, bo na skórę rycynowy najczęściej szedł. Też problemów nie mam, wrażliwcem na szczęście nie jestem, tylko alergikiem (nie mam wysypki od razu, a np. po 2 tygodniach używania, po miesiącu...).
Ja spałam w olejowanych włosach, to już w ogóle nie wiem co się działo z moją głową w trakcie nocy Pewnie moja poduszka jest zadowolona z tych kuracji olejami, jej też się dostało
Stary 2012-05-16, 17:02   #2235
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Może jednak ta sinologia? Nie słyszałam, żeby dużo ludzi to studiowało (a to jest według mnie ważne, mniej ludzi - mniej konkurencji ) i pewnie ciekawie jest na tych studiach, zainteresowaniem pokrywała by się troszkę z moimi nawet. Ale byłabyś gotowa na wyjazd do Chin, chciałabyś?
no własnie, ale ta sinologia to cholernie płatna Nie dość , że bym miała mnóstwoo nauki, to jeszcze ani wolnego dnia, bo bym musiała zarobić na te studia A do Chin na stałe na pewno bym nie chciała ;P Ech, twardy orzech do zgryzienia Ale dzieki za wszystkie porady. Zobacze jak mi matura poszła to sie będę głowić ;P

Dziewczyny ile czekałyście na odpowiedź Pani z Gaia Creams? Bo ja pisałam wczoraj rano, i nadal nic :c A wycofują tą darmową wysyłkę, i się zastanawiam, ech..

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-05-16 o 17:03
Ishani jest offline  
Stary 2012-05-16, 17:18   #2236
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
no własnie, ale ta sinologia to cholernie płatna Nie dość , że bym miała mnóstwoo nauki, to jeszcze ani wolnego dnia, bo bym musiała zarobić na te studia A do Chin na stałe na pewno bym nie chciała ;P Ech, twardy orzech do zgryzienia Ale dzieki za wszystkie porady. Zobacze jak mi matura poszła to sie będę głowić ;P

Dziewczyny ile czekałyście na odpowiedź Pani z Gaia Creams? Bo ja pisałam wczoraj rano, i nadal nic :c A wycofują tą darmową wysyłkę, i się zastanawiam, ech..
Na stałe to nie, ale na pewno na jakiś czas wypadałoby się wybrać, poznać z bliska. Nie wiem czy z tym czekaniem to dobry pomysł, bo nie zawsze otwarte są zapisy do tego końca czerwca. U mnie na początku czerwca jakoś musiałam mieć już zaklepane i zapłacone

Dostawałam odpowiedź tego samego dnia lub kolejnego Może jest zajęta?
A do mnie jest wysłana paczka z Gaia, dostałam maila! Ile ona idzie mniej więcej, po jakim czasie Wam doszła?
Stary 2012-05-16, 17:23   #2237
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Na stałe to nie, ale na pewno na jakiś czas wypadałoby się wybrać, poznać z bliska. Nie wiem czy z tym czekaniem to dobry pomysł, bo nie zawsze otwarte są zapisy do tego końca czerwca. U mnie na początku czerwca jakoś musiałam mieć już zaklepane i zapłacone

Dostawałam odpowiedź tego samego dnia lub kolejnego Może jest zajęta?
A do mnie jest wysłana paczka z Gaia, dostałam maila! Ile ona idzie mniej więcej, po jakim czasie Wam doszła?
a wzięłaś darmową wysyłkę? Nie bałyście się dziewczyny, że Wam zaginie albo co?
Ishani jest offline  
Stary 2012-05-16, 17:36   #2238
Melya
Zadomowienie

Co do opalania - nie cierpię celowego leżenia plackiem na słońcu, bo to dla mnie katorga. Mimo że nie stosuję filtrów, to jestem bardzo blada, bo słońce słabo mnie łapie i staram się zwykle przebywać w cieniu. Natomiast reszta mojej rodziny (poza siostrą) to koneserzy kąpieli słonecznych i o tej porze już są spieczeni na brąz. Z tego powodu często słyszę teksty typu "Jesteś biała jak ściana", "Mogłabyś się nieco opalić", "Poleż trochę na słońcu, to cera ci się poprawi" itd. Ostatnio nie wytrzymałam i odgryzam się "A ty wyglądasz jak skwarka-solarka".

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-05-16 o 17:38
Melya jest offline  
Stary 2012-05-16, 17:39   #2239
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
a wzięłaś darmową wysyłkę? Nie bałyście się dziewczyny, że Wam zaginie albo co?
Darmową Będę się martwiła dopiero jak nie dojdzie
Stary 2012-05-16, 18:03   #2240
beeets
Zakorzenienie

Cytat:

..
może filologia orientalna - japonistyka jest na uniwerytecie i jest dzienne, więc za darmo
z jakiego jesteś miasta tak w ogóle?

mam koleżankę po japonistyce i jest potwornie zapracowana, bo ma tyle pracy i często musi też odmawiać, bo po prostu nie ma już czasu

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Co do opalania - nie cierpię celowego leżenia plackiem na słońcu, bo to dla mnie katorga. Mimo że nie stosuję filtrów, to jestem bardzo blada, bo słońce słabo mnie łapie i staram się zwykle przebywać w cieniu. Natomiast reszta mojej rodziny (poza siostrą) to koneserzy kąpieli słonecznych i o tej porze już są spieczeni na brąz. Z tego powodu często słyszę teksty typu "Jesteś biała jak ściana", "Mogłabyś się nieco opalić", "Poleż trochę na słońcu, to cera ci się poprawi" itd. Ostatnio nie wytrzymałam i odgryzam się "A ty wyglądasz jak skwarka-solarka".
ja kategorycznie 'nie'

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2012-05-16, 18:09   #2241
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Szybka prośba, czy znacie jakieś ćwiczenia na okazywanie emocji? Co z ludzmi, którzy nie potrafią okazywać emocji albo je mylą? Mogą być zabawy przeróżne, ale takie dla studentów

jp91 jest offline  
Stary 2012-05-16, 18:13   #2242
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
może filologia orientalna - japonistyka jest na uniwerytecie i jest dzienne, więc za darmo
z jakiego jesteś miasta tak w ogóle?

mam koleżankę po japonistyce i jest potwornie zapracowana, bo ma tyle pracy i często musi też odmawiać, bo po prostu nie ma już czasu

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

ja kategorycznie 'nie'
japonistyka jest chyba drugim najbardziej obleganym kierunkiem Trzeba mieć ponad 90% ze wszystkich matur, niestety aż takim geniuszem nie jestem >.<
Ishani jest offline  
Stary 2012-05-16, 18:40   #2243
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
japonistyka jest chyba drugim najbardziej obleganym kierunkiem Trzeba mieć ponad 90% ze wszystkich matur, niestety aż takim geniuszem nie jestem >.<
nie mówiłaś, że chcesz coś mało obleganego

jak dobrze pamiętam, to na rok koleżanki przyjęto tylko 5 osób, więc łatwo nie było się dostać
jak teraz jest nie wiem

a mało oblegane a proszę:
teologia
astrologia
religioznawstwo
politologia
informacja naukowa
elektrotechnika
filologia klasyczna
fizyka
białorutenistyka
macedonistyka
inżynieria materiałowa
metalurgia
socjologia i praca socjalna

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2012-05-16 o 18:49
beeets jest offline  
Stary 2012-05-16, 18:52   #2244
Ishani
Zadomowienie

Cytat:

jak dobrze pamiętam, to na rok koleżanki przyjęto tylko 5 osób, więc łatwo nie było się dostać
jak teraz jest nie wiem

teologia
astrologia
informacja naukowa
haha XD Pisząc obleganym, miałam na myśli po prostu, że super trudno się dostać :p No cóż, pomyśli się, mam jeszcze chwilę czasu ^^
Ishani jest offline  
Stary 2012-05-16, 19:13   #2245
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
haha XD Pisząc obleganym, miałam na myśli po prostu, że super trudno się dostać :p No cóż, pomyśli się, mam jeszcze chwilę czasu ^^
na pewno dobrze wybierzesz

a od siebie mogę poradzić, jak już będziesz miała na oku z 2,/3 konkretne kierunki studiów, to warto spoglądnąć na ich program.
wtedy będziesz miała spojrzenie szersze, czy odpowiadają ci przedmioty, bo np. może się okazać, że będziesz miała przez 2 lata historię, której nie znosisz
mam nadzieję, że zrozumiałaś, o co mi chodzi

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2012-05-16 o 19:15
beeets jest offline  
Stary 2012-05-16, 19:23   #2246
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Szybka prośba, czy znacie jakieś ćwiczenia na okazywanie emocji? Co z ludzmi, którzy nie potrafią okazywać emocji albo je mylą? Mogą być zabawy przeróżne, ale takie dla studentów
Tylko psychoterapia mi przychodzi do głowy

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-05-16, 19:27   #2247
beeets
Zakorzenienie

Czy orientujecie sie, co się dzieje na seansie Ladies Night w Cinema city?
Co raz widzę reklamę, a nigdy nie byłam i nie wiem, czy warto

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2012-05-16, 19:31   #2248
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Tylko psychoterapia mi przychodzi do głowy
Ale to ma być zabawa

jp91 jest offline  
Stary 2012-05-16, 19:35   #2249
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ale to ma być zabawa
No domyślam się, tak se zażartowałam w kontekście wiadomej sprawy
Naprawdę myślę, że dużo ludzi ma bardzo słaby kontakt ze swoimi emocjami, niestety...

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-05-16, 19:50   #2250
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:

jak teraz jest nie wiem

teologia
astrologia
religioznawstwo
politologia
informacja naukowa
elektrotechnika
filologia klasyczna
fizyka
białorutenistyka
macedonistyka
inżynieria materiałowa
metalurgia
socjologia i praca socjalna
Do tego jeszcze dopisz etnologię

Na religioznawstwo chcę pójść, jako drugi kierunek. Pokrywa się trochę z moim, mają troszkę wspólnego, takie rozszerzenie może się przydać.
Teraz na etnologii będę na trzecim, a jest ostatni rok darmowego drugiego kierunku, warto byłoby się zdecydować na coś...

Na informacji naukowej i bibliotekoznawstwie (po zmienionej w tej roku nazwie jest: zarządzanie informacją i bibliologia - według mnie ładniej) jest mój TŻ, jemu się te studia podobają - dla mnie masakra, tyle komputera tam jest. Ja ledwo moje TI przeżyłam! Powiem Ci, że niegłupie studia. No i miło, bo też malusieńko osób, jak na etno.

Z politologią i socjologią to zależy chyba gdzie. Moi znajomi z liceum poszli właśnie na socjo i politologię te 2 lata temu, bardzo dużo osób szło z nimi. Nie wiem co ludzie się tam pchają

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości