Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-07-02, 11:24   #2911
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może masz jej adres, choćby z przelewu Może i stracisz na tym interesie parę złotych, ale wysyłając jej to pocztą będziesz mieć przynajmniej komfort psychiczny. A zawsze możesz poprosić ja o zwrot tych kosztów
Tak, poczta to najprostsze wyjście i chyba w końcu tak zrobię - ona zresztą nie ma nic przeciw temu, już jej kiedyś coś wysyłałam; to ja chciałam tego uniknąć, bo dla mnie każde wyjście na pocztę to 30-40 min stania w kolejce

Przez tego Mario byłam wczoraj za Włochami... ale Hiszpanie też spoko

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-07-02, 11:29   #2912
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Tak, poczta to najprostsze wyjście i chyba w końcu tak zrobię - ona zresztą nie ma nic przeciw temu, już jej kiedyś coś wysyłałam; to ja chciałam tego uniknąć, bo dla mnie każde wyjście na pocztę to 30-40 min stania w kolejce

A może warto wysłać za potwierdzeniem odbioru? Tak na wszelki wypadek?

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-07-02, 11:34   #2913
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A może warto wysłać za potwierdzeniem odbioru? Tak na wszelki wypadek?
Ja jej ufam i wiem, że jej opcja pocztowa pasuje... ale jak mnie prosiła o zakup od razu była mowa, że się spotkamy - ona wie, jak u mnie jest z pocztą, wie, że unikam wysyłania jeśli jest szansa spotkać się osobiście; nawet oferowałam się jechać w dogodne dla niej miejsce; cały mój"problem" polega na ty, co pisałam na początku: czuję się jak natręt, bo od niej żadnego zainteresowania sprawą

Koniec marudzenia; pożaliłam się i nie ma co histeryzować, trzeba się na pocztę przelecieć

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-07-02, 11:35   #2914
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Korah nie przesadzaj.
Co masz na myśli
Korah jest offline  
Stary 2012-07-02, 11:35   #2915
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też, ale Hiszpanie tak rozpykali Włochów, że tylko czekałam na końcu na tego ostatniego, piątego gola, ten gwóźdź do trumny Nie spodziewałam się takiego kiepskiego meczu po tych Włochach, którzy dali popalić Niemcom, którzy tak dobrze grali mecz wcześniej. I wygrał najlepszy.
Stary 2012-07-02, 11:47   #2916
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Ja jej ufam i wiem, że jej opcja pocztowa pasuje... ale jak mnie prosiła o zakup od razu była mowa, że się spotkamy - ona wie, jak u mnie jest z pocztą, wie, że unikam wysyłania jeśli jest szansa spotkać się osobiście; nawet oferowałam się jechać w dogodne dla niej miejsce; cały mój"problem" polega na ty, co pisałam na początku: czuję się jak natręt, bo od niej żadnego zainteresowania sprawą

Koniec marudzenia; pożaliłam się i nie ma co histeryzować, trzeba się na pocztę przelecieć
Ale nie masz absolutnie powodu, żeby się tak czuć, to jej sprawa. Nie zależy jej, to jej problem. Powinna docenić, że to Ty się starasz, choć Cię to w ogóle nie dotyczy i nie musisz się włóczyc po mieście z jakimś kosmetykiem, to Twoja dobra wola, ja tak uważam.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ja też, ale Hiszpanie tak rozpykali Włochów, że tylko czekałam na końcu na tego ostatniego, piątego gola, ten gwóźdź do trumny Nie spodziewałam się takiego kiepskiego meczu po tych Włochach, którzy dali popalić Niemcom, którzy tak dobrze grali mecz wcześniej. I wygrał najlepszy.

Hiszpanie i tak mieli mnóstwo szczęścia ze znaleźli się w finale, o mały włos wygrali z Portugalią, natomaist włosi sobie zasłużyli na finał, choc niestety nie podołali im, ale równie dobrze to mógł byc finał Włochy-Portugalia. Niestety z Hiszpanią to był duzy przypadek, że zdobyła akurat to mistrzostwo.
Korah jest offline  
Stary 2012-07-02, 11:48   #2917
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Co masz na myśli
Wiesz określenie "Szwab" to trochę obraźliwe, tak jak "Czarnuch" "Bambus" itd.

margoltka jest offline  
Stary 2012-07-02, 11:55   #2918
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Hiszpanie i tak mieli mnóstwo szczęścia ze znaleźli się w finale, o mały włos wygrali z Portugalią, natomaist włosi sobie zasłużyli na finał, choc niestety nie podołali im, ale równie dobrze to mógł byc finał Włochy-Portugalia. Niestety z Hiszpanią to był duzy przypadek, że zdobyła akurat to mistrzostwo.
Jednak to Hiszpanie są pierwsi w rankingu FIFA. Moim zdaniem dobrze grali, a Włosi mecz z nimi zje*ali okropnie w porównaniu z Niemcami, jednak się na piłce nie znam Choć tata mojego TŻ-ta też tak uważał, a on się zna jako jedyny w tym domu
Stary 2012-07-02, 11:59   #2919
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Wiesz określenie "Szwab" to trochę obraźliwe, tak jak "Czarnuch" "Bambus" itd.
Ojej, przepraszam, nie chciałam nikogo urazić, chodziło mi o to, że się cieszę że ich rozgromili, bo Niemcy byli pewni zwycięstwa, a jednak Włosi ich wykopali. Ale masz rację, nie powinnam tak ich nazwać, ale nie był to żaden ukryty podtekst antyniemiecki, jedynie w kontekście Euro
Korah jest offline  
Stary 2012-07-02, 12:01   #2920
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Ojej, przepraszam, nie chciałam nikogo urazić, chodziło mi o to, że się cieszę że ich rozgromili, bo Niemcy byli pewni zwycięstwa, a jednak Włosi ich wykopali. Ale masz rację, nie powinnam tak ich nazwać, ale nie był to żaden ukryty podtekst antyniemiecki, jedynie w kontekście Euro
Spoko Odezwała się moja misja pojednania pol-niem

margoltka jest offline  
Stary 2012-07-02, 12:23   #2921
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
U mnie w domu rodzinnym niestety panuje niechęć do Niemców i Rosjan i czasem mi się to udziela. Słowo "Szwab" czy "Rusek" jest jak chleb powszedni. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest aż tak wulgarne. Starsze pokolenia wciąż żyją przeszłością, cieniem II wojny. W takim klimacie mnie wychowywano. Nie jest to raczej rasizm, tylko po prostu żal za dawne dzieje. Sama osobiście w życiu codziennym walczę z takimi uprzedzeniami, znam i lubię ludzi wielu narodowości i ras, Niemców także. Wszyscy jesteśmy tacy sami. Twoja misja pojednania ma więc sens, samej zdarza mi się uświadamiać innych w poprawnym nazewnictwie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-07-02 o 12:27
Korah jest offline  
Stary 2012-07-02, 12:29   #2922
smutna_dziewczyna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Dziewczyny, mam pytanie...

Nigdzie nie mogę dostać wody destylowanej (na stacjach przynoszą wodę demineralizowaną, bo twierdzą, że to, to samo), czego mogę użyć zamiast niej ? Może wodę oczyszczoną z apteki powinnam kupić ? Nada się ?

Chciałabym ukręcić sobie serum z witaminą C i potrzebuję odpowiedniej wody

smutna_dziewczyna jest offline  
Stary 2012-07-02, 12:51   #2923
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie...

Nigdzie nie mogę dostać wody destylowanej (na stacjach przynoszą wodę demineralizowaną, bo twierdzą, że to, to samo), czego mogę użyć zamiast niej ? Może wodę oczyszczoną z apteki powinnam kupić ? Nada się ?

Chciałabym ukręcić sobie serum z witaminą C i potrzebuję odpowiedniej wody
Woda oczyszczona albo woda do iniekcji nada się A demineralizowana to rzeczywiście to samo co destylowana, tyle, że wahałabym się kupować taką na stacji benzynowej, nie wiem czemu, myślę, że z higieny po prostu Sama jej uzywam jedynie do samochodowych spryskiwaczy i żelazka.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-07-02 o 12:53
Korah jest offline  
Stary 2012-07-02, 13:08   #2924
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
U mnie w domu rodzinnym niestety panuje niechęć do Niemców i Rosjan i czasem mi się to udziela. Słowo "Szwab" czy "Rusek" jest jak chleb powszedni. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest aż tak wulgarne. Starsze pokolenia wciąż żyją przeszłością, cieniem II wojny. W takim klimacie mnie wychowywano. Nie jest to raczej rasizm, tylko po prostu żal za dawne dzieje. Sama osobiście w życiu codziennym walczę z takimi uprzedzeniami, znam i lubię ludzi wielu narodowości i ras, Niemców także. Wszyscy jesteśmy tacy sami. Twoja misja pojednania ma więc sens, samej zdarza mi się uświadamiać innych w poprawnym nazewnictwie.
Jestem ze Śląska, więc nasze dzieje są bardzo skomplikowane, a rodziny bardzo "wymieszane". Przy jednym stole swego czasu siedział dziadek - żołnierz Niemiecki, będący w rosyjskiej niewoli, dziadek - Polak spod Warszawy, uciekający przed Niemcami, a później Rosjanami, którzy zniszczyli cały majątek rodzinny, obok babcia - Ślązaczka, której ojciec był w niewoli niemieckiej w Norwegii (w zasadzie trudno było to nazwać niewolą, nie chciał wracać ) pradziadek - Polak-Ślązak powstaniec z powstań Śląskich, i wujek z AK póżniej zwolennik komunizmu (to chyba za sprawą sklerozy). Nigdy nikt nie miał do siebie pretensji. Uwielbiali swoje towarzystwo. Czasami mam wrażenie, że oni mieli mniej uprzedzeń, niż współczesne pokolenie.

Osobiście byłam zaangażowana w organizowaniu warsztatów artystycznych dla młodzieży pol-niem, mających na celu nie tylko rozwój i pracę przy danym projekcie, ale przede wszystkim poznanie się, skasowanie tych wszystkich uprzedzeń po obu stronach. Niestety Niemcy, czy Francuzi też nie mają o nas dobrego zdania. Młodzież po tygodniu pracy diametralnie zmienia zdanie na temat swoich sasiadów. Przyjaźnie zachowały się do dzisiaj, jest nawet międzynarodowa para planująca ślub

Dlatego Korah przepraszam, że tak wyskoczyłam z tym upominaniem, ale to silniejsze ode mnie

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-07-02 o 13:17
margoltka jest offline  
Stary 2012-07-02, 13:22   #2925
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Jestem ze Śląska, więc nasze dzieje są bardzo skomplikowane, a rodziny bardzo "wymieszane". Przy jednym stole swego czasu siedział dziadek - żołnierz Niemiecki, będący w rosyjskiej niewoli, dziadek - Polak spod Warszawy, uciekający przed Niemcami, a później Rosjanami, którzy zniszczyli cały majątek rodzinny, obok babcia - Ślązaczka, której ojciec był w niewoli niemieckiej w Norwegii (w zasadzie trudno było to nazwać niewolą, nie chciał wracać ) pradziadek - Polak-Ślązak powstaniec z powstań Śląskich, i wujek z AK póżniej zwolennik komunizmu (to chyba za sprawą sklerozy). Nigdy nikt nie miał do siebie pretensji. Uwielbiali swoje towarzystwo. Czasami mam wrażenie, że oni mieli mniej uprzedzeń, niż współczesne pokolenie.

Osobiście byłam zaangażowana w organizowaniu warsztatów artystycznych dla młodzieży pol-niem, mających na celu nie tylko rozwój i pracę przy danym projekcie, ale przede wszystkim poznanie się, skasowanie tych wszystkich uprzedzeń po obu stronach. Niestety Niemcy, czy Francuzi też nie mają o nas dobrego zdania. Młodzież po tygodniu pracy diametralnie zmienia zdanie na temat swoich sasiadów. Przyjaźnie zachowały się do dzisiaj, jest nawet międzynarodowa para planująca ślub
Natomiast moja rodzina to głównie ludzie ze wsi. Moja babcia opowiadała, że podczas wojny mieszkało u niej 2 żołnierzy niemieckich. Ona ich karmiła i dała dach nad głową, oni w zamian zajmowali się ciężkimi pracami jak np rąbanie drewna na opał, sianokosami, czy ubojem zwierząt. Żyli w dużej zgodzie, rozumieli nawzajem i szanowali, a moja babcia miała już wtedy córeczkę, najstarszą siostrę mojej mamy. Dziadek był na wojnie.
Wojna się niby skonczyła, kiedy wkroczyli Rosjanie, dla Polskiej wsi to był koszmar. W szkołach uczono wtedy, że Rosjanie są naszymi sojusznikami, że wybawili nas z rąk Hitlera, co było nieprawdą. Rosjanie palili wsie, mordowali dzieci i gwałcili kobiety. Było gorzej, niż z Niemcami. Zabili wtedy tych dwóch Niemców.
Korah jest offline  
Stary 2012-07-02, 14:49   #2926
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

O rany, to ja też przytoczę moją (smutną historię rodzinną: otóż jestem dzieckiem silnego konfliktu społecznego w Polsce - mój ojciec działał w KORze, wczesnej Solidarności (był robotnikiem z Gdańska) na podpisywaniu Porozumień sierpniowych siedzi przy tym stole z innymi i Wałęsą (+ taki duży długopis a mojej mamy rodzice to komuniści swoich córek nawet nie ochrzcili - mój dziadek był średniego szczebla funkcjonariuszem UB
No i to(mam na myśli małżeństwo moich rodziców) się niestety nie mogło udać

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-07-02, 14:57   #2927
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja też bardzo nie lubię takich uprzedzeń, chociaż korah tak jak napisała nie miała nic złego na myśli, takie określenia po prostu są u nas częste i czasem powtarza się je bez zastanowienia.

Mnie jakiś czas temu mocno rozczarowało podejścia moich niektórych znajomych do tego tematu.
Mianowicie ktoś opowiedział genezę słowa Niemiec, miałoby ono wywodzić od określenia niemy. Tak Polacy ponoć nazwali ludność zza zachodniej granicy, z którą nie potrafili się dogadać.
W tym kontekście słowo Niemiec nabiera pejoratywnego znaczenia.
O dziwno wszyscy byli zachwyceni tą teorią i przytaknęli, że bardzo dobrze Polacy to wymyślili. W ogóle super, że podeszli do Niemców z wyższością. Skoro nie mówią w języku słowiański to są niemi
A moim zdaniem jeżeli ta teoria jest prawdziwa to nie świadczy o nas najlepiej...
Stary 2012-07-02, 15:03   #2928
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ja też bardzo nie lubię takich uprzedzeń, chociaż korah tak jak napisała nie miała nic złego na myśli, takie określenia po prostu są u nas częste i czasem powtarza się je bez zastanowienia.

Mnie jakiś czas temu mocno rozczarowało podejścia moich niektórych znajomych do tego tematu.
Mianowicie ktoś opowiedział genezę słowa Niemiec, miałoby ono wywodzić od określenia niemy. Tak Polacy ponoć nazwali ludność zza zachodniej granicy, z którą nie potrafili się dogadać.
O dziwno wszyscy byli zachwyceni tą teorią i przytaknęli, że bardzo dobrze Polacy to wymyślili. W ogóle super, że podeszli do Niemców z wyższością. Skoro nie mówią w języku słowiański to są niemi
A moim zdaniem jeżeli ta teoria jest prawdziwa to nie świadczy o nas najlepiej...
Fiolko zgadzam się z Tobą i też jestem w szoku.. dobrze, ze nikt im nie wyjaśnił skąd pochodzi słowo kobieta- tez by pewnie oszaleli z zachwytu..

se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-07-02, 15:14   #2929
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:

TUTAJ jest krótka odpowiedź. Miałam o tym na zajęciach z Etnologii Europy przy okazji Niemiec.
Nie świadczy najlepiej... Czy ja wiem? To było bardzo dawno temu, wtedy naprawdę to było normalne. Przecież w ogromie plemion nazwa członka tego plemienia oznacza przy okazji "człowiek". Inuk na przykład. Czyli oni są ludźmi, a Inny, obcy nie jest człowiekiem.
Stary 2012-07-02, 15:30   #2930
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
TUTAJ jest krótka odpowiedź. Miałam o tym na zajęciach z Etnologii Europy przy okazji Niemiec.
Nie świadczy najlepiej... Czy ja wiem? To było bardzo dawno temu, wtedy naprawdę to było normalne. Przecież w ogromie plemion nazwa członka tego plemienia oznacza przy okazji "człowiek". Inuk na przykład. Czyli oni są ludźmi, a Inny, obcy nie jest człowiekiem.
Może faktycznie kiedyś panowały inne obyczaje i takie "egoistyczno egocentryczne" podejście było normalne...to przynajmniej cieszenie się w obecnych czasach, że słowo Niemiec wywodzi się od niemego ( czyli słowa o negatywnym zabarwieniu) nie jest w porządku. Moim skromnym zdaniem
Stary 2012-07-02, 15:53   #2931
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Tak to już jest, my też mówimy np na Romów- Cyganie i to się wzięło skądś. Z kolei Polish w języku angielskim ma tez drugie znaczenie, niezbyt przyjemne i Anglicy się z nas śmieją i celowo używają akcentu na to drugie znaczenie. W USA mówią na nas Polaczki
Korah jest offline  
Stary 2012-07-02, 16:12   #2932
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak to już jest, my też mówimy np na Romów- Cyganie i to się wzięło skądś. Z kolei Polish w języku angielskim ma tez drugie znaczenie, niezbyt przyjemne i Anglicy się z nas śmieją i celowo używają akcentu na to drugie znaczenie. W USA mówią na nas Polaczki
Ja wiem że tak jest, no ale to nie zmienia faktu że to nie jest OK.
To taki trochę źle rozumiany patriotyzm, zamiast wzmacniać miłość do ojczyzny to się wzmacnia uprzedzenia do innych narodów...
Stary 2012-07-02, 16:16   #2933
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja wiem że tak jest, no ale to nie zmienia faktu że to nie jest OK.
To taki trochę źle rozumiany patriotyzm, zamiast wzmacniać miłość do ojczyzny to się wzmacnia uprzedzenia do innych narodów...
Otóż to. Można być patriotą, kochać swój kraj (dotyczy to tez religii), ale szanować ludzi różnych narodów, wyznań itd.

margoltka jest offline  
Stary 2012-07-02, 16:39   #2934
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Otóż to. Można być patriotą, kochać swój kraj (dotyczy to tez religii), ale szanować ludzi różnych narodów, wyznań itd.
dlatego też nie przepadam za kibicowaniem, ponieważ często sprowadza się do rzucania obelg pod kątem rywala

zasada jest taka prosta, no ale niestety ludzkie ego dąży do tego żeby poczuć się lepszym od innych i sprawy zaczynają się komplikować
Stary 2012-07-02, 18:20   #2935
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Moja mama jest Niemką babcia też i całe życie był wyzywane i szykanowane. U mojej mamy w szkole kiedyś zginęła książka, nie mam pojęcia ile dzieci ta szkoła liczyła 200-300-400? Naprawdę nie wiem, mniejsza o to, uznano, że moja mama na bank tą książkę ukradła, bo przecież to Niemka.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2012-07-02, 18:31   #2936
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Moja mama jest Niemką babcia też i całe życie był wyzywane i szykanowane. U mojej mamy w szkole kiedyś zginęła książka, nie mam pojęcia ile dzieci ta szkoła liczyła 200-300-400? Naprawdę nie wiem, mniejsza o to, uznano, że moja mama na bank tą książkę ukradła, bo przecież to Niemka.
Znam to. Moja została wyrzucona z liceum, po tym jak dyrektor dowiedział się, że moja babcia (jej mama) odwiedziła rodzinę w Niemczech. Doniosła koleżanka z klasy.

margoltka jest offline  
Stary 2012-07-02, 19:23   #2937
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Może faktycznie kiedyś panowały inne obyczaje i takie "egoistyczno egocentryczne" podejście było normalne...to przynajmniej cieszenie się w obecnych czasach, że słowo Niemiec wywodzi się od niemego ( czyli słowa o negatywnym zabarwieniu) nie jest w porządku. Moim skromnym zdaniem
Europocentryzm - w późnym średniowieczu i renesansie - etnocentrym, ksenofobia - to ostatnie bardzo tyczy się Polaków sprzed wieków. Typowa cecha. Dawniej każdy lubił tylko swoje i bał się obcego, bo obcego po prostu nie znał Teraz już bardziej kosmopolityzm jest.
Powiem Ci szczerze, że ja nie wzięłam tego "niemego" jako coś negatywnego, w pejoratywnym znaczeniu. No serio, po prostu przyjęłam to jak jest - Polacy się nie mogli dogadać z nimi, to jako niemych ich sklasyfikowali. Prosto i po chłopsku Nie jest to tak pejoratywne jak nazwa Eskimos, której każdy praktycznie używa, a która oznacza: "pożeracze surowego mięsa". Nazywali ich tak Algonkini, wrogi lud. I się przyjęło. Sami nazywają się Inuitami i tak powinna też na nich reszta świata mówić, z czym się zgadzam. A Inuk (czyli jeden innuicki ludź) znaczy "człowiek"
Stary 2012-07-02, 19:54   #2938
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Europocentryzm - w późnym średniowieczu i renesansie - etnocentrym, ksenofobia - to ostatnie bardzo tyczy się Polaków sprzed wieków. Typowa cecha. Dawniej każdy lubił tylko swoje i bał się obcego, bo obcego po prostu nie znał Teraz już bardziej kosmopolityzm jest.
Powiem Ci szczerze, że ja nie wzięłam tego "niemego" jako coś negatywnego, w pejoratywnym znaczeniu. No serio, po prostu przyjęłam to jak jest - Polacy się nie mogli dogadać z nimi, to jako niemych ich sklasyfikowali. Prosto i po chłopsku Nie jest to tak pejoratywne jak nazwa Eskimos, której każdy praktycznie używa, a która oznacza: "pożeracze surowego mięsa". Nazywali ich tak Algonkini, wrogi lud. I się przyjęło. Sami nazywają się Inuitami i tak powinna też na nich reszta świata mówić, z czym się zgadzam. A Inuk (czyli jeden innuicki ludź) znaczy "człowiek"
Mi też się wydaje, że nie ma co się bulwersować, bo tak można by połowę słów z naszego słownika wyrzucić. Jak je wymyślano, to nikt nawet się nie zastanawiał nad "poprawnością polityczną".
Melya jest offline  
Stary 2012-07-02, 20:22   #2939
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
o kurcze biedni eskimosi,
Może faktycznie samo określenie niemy nie jest negatywne,( jak ktoś nie mówi to faktycznie jest niemy i określenie go niemym mu nie ubliża) ale określenie kogoś jako niemy bo mówi w innym języku jest takim przejawem ignorancji. Nie mówi po polsku to tak jakby nie mówił wcale. Może i to było proste i chłopskie rozumowanie, ale dla mnie nawet trochę prostackie.
Ale mniejsza z tym czy określenie niemy miało ubliżać niemcom czy było określeniem neutralnym na ludzi z którymi nie da sie dogadać.

Chodziło mi o to w jaki sposób grupa młodych polaków zareagowała, gdy usłyszeli te historię. Reakcja była taka że wszyscy poczuli się dumni i szczęśliwi że kiedyś polacy podchodzili do niemców z taką wyższością, że określili ich niemymi i niech spadają skoro nie da sie z nimi dogadać.

Skoro Tobie sie nie skojarzyło negatywnie tzn że może nie masz uprzedzeń i nie zinterpretowałaś tego określenia jako próba umniejszenia wartości innego języka niż polski
Stary 2012-07-02, 20:27   #2940
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Chodziło mi o to w jaki sposób grupa młodych polaków zareagowała, gdy usłyszeli te historię. Reakcja była taka że wszyscy poczuli się dumni i szczęśliwi że kiedyś polacy podchodzili do niemców z taką wyższością, że określili ich niemymi i niech spadają skoro nie da sie z nimi dogadać.
Taka reakcja jest w oczywisty sposób beznadziejna. Co innego nasi prości przodkowie, a co innego młodzi (i wykształceni!) współcześni ludzie.
Melya jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości