Skora, wlosy i paznokcie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-30, 18:19   #1
xTync
Wtajemniczenie

Skora, wlosy i paznokcie.

Hej!

Od pewnego czasu strasznie wypadaja mi wlosy. Rano na poduszcze mam ich sporo, przy kazdym czesaniu wlosow jest ich mnostwo. Zaczyna mnie to strasznie martwic. W dodatku moje paznokcie od zawsze byly mieciutkie ( do tego stopnia ze moge je wyginac) i lamliwe. Skore mam tak jakby odwodniona, sucha.

Czy moglybyscie doradzic jakies tabletki, ktore faktycznie moglyby zadzialac? Stosowalam skrzypowite przez pol roku, ale niestety efektow brak .
Stary 2012-01-30, 18:36   #2
Ekstazaa
Rozeznanie

Dot.: Skora, wlosy i paznokcie.

Myślę, że nie wystarczą same tabletki. Warto zainwestować w odżywki, lub wcierki do włosów. Najbardziej polecane i godne polecenia to myślę, że Farmona Jantar, Seboradin i Henna Treatment Wax. Spróbuj też pić pokrzywę. A co do tabletek bardzo dużo osób poleca Vitapil, choć przyznam szczerze, że mi on, tak jak wiele innych tabletek po prostu nie pomógł.
Jeśli kosmetyki nie zadziałają, to może być przyczyna leżąca głębiej. Wtedy warto wybrać się do dermatologa i zrobić podstawowe badania.
Ekstazaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 19:11   #3
xTync
Wtajemniczenie

Wcieram olej rycynowy we wlosy i paznokcie,skore nawilzam jak tylko moge.
Slyszalam ze to moze byc przez stres- ale nie stresuje sie az tak strasznie. a
Moze wspomne ze wcinam tabletki antykoncepcyjne od 1,5 roku...?
Stary 2012-01-30, 21:41   #4
screamowsky
Raczkowanie

Pierwsze co mi przyszło do głowy i od czego bym zaczela to moze nieodpowiednia dieta? Jesli jest ok to zrobilabym jakiespodstawowe badania i zbadałabym tarczycę.
screamowsky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 21:43   #5
Ekstazaa
Rozeznanie

A może masz niedobór żelaza? Jest to częstą przyczyną wypadania. Tabletki anty, wiem, że przy odstawieniu często pojawia się wypadanie włosów, ale mówisz, że ciągle bierzesz.. Hm, przeszłabym się na Twoim miejscu do dermatologa dla pewności
Ekstazaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 16:52   #6
xTync
Wtajemniczenie

Tak ciagle biore.
Nie wiem tylko dlaczego tak nagle zaczely mi wypadac...

Mama mi mowi ze to przez farbowanie.. Fakt, rozjasnialam kilka razy pod rzad, ale od kilku miesiecy nie rozjasniam, tylko farbuje co 6-7 tygodni .
Stary 2012-01-31, 21:11   #7
monisia789
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 2
Unhappy Dot.: Skora, wlosy i paznokcie.

Wiesz co ja mam ten sam problem ale po malutku małymi kroczkami jakoś sobie z nim radzę na początku odstawiłam wszystkie odżywki które to "niby" zawierają substancje odżywcze. Na początku mycia swoich włosów stosuję naftę kosmetyczną którą trzymam na włosach przez 15 minut a potem myję włosy szamponem dodajacym włosom objetość np. Czarna Rzepa z dodatkiem olejku rycynowego(1,80 zł). Na koniec włosy spłukuje wywarem z pokrzywy i włosy po kilku myciach stają się jak nowe Zniszczyłam sobie włosy bardzo ponieważ ciagle je malowałam na różne kolory:-( i skracałam co miesiąc u fryzjera na szczęście mam swój dawny kasztanowy kolor i dopilnuje tego aby tak zostałoważna jest również w pielęgnacji włosów dieta ale niestety jak na razie nie udało i się wprowadzić w życie. Może ktoś zna jakąś dobrą dietę:
monisia789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 10:15   #8
my_scene
Przyczajenie

Polecam Ci tabletki Dromin, które kiedys zażywałam. Mi pomogły. Paznokcie były mocniejsze, włosy nie wypadaly i nawet szybciej rosly, a z cerą jako tako sobie poradziły. Mam trądzik więc, tego nie da sie wyleczyc raczej za sprawą suplementu diety. Tak czy inaczej na paznokcie i włosy zadziałały Napewno Ci nie zaszkodzą. Pozdrawiam
Bardzo prosze o pomoc w moim wątku, jeśli to możliwe:
Broń Boże nie napisalam tutaj o tych talbetkach tylko dlatego zeby ktos zwrocil uwagę na moj wątek
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=590461

Edytowane przez my_scene
Czas edycji: 2012-02-01 o 10:17
my_scene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 10:37   #9
xTync
Wtajemniczenie

Dziekuje wam bardzo !

Jak bede w Polsce to zakupie i nafte i pokrzywe i tabletki.. Jak narazie mam olejek rycynowy ktorym musze sobie jakos radzic .

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości